Produktschap stelt commissie in voor onderzoek van haringlarvenkwestie Kleinhandel tegen begroting MEER ZOUTE HARING DAN VORIG JAAR tCuhüta*/ „Ontwikkeling Noordzeekanaalgebied van belang voor Beverwijk" „IJmuidens Bloei" wijzigde naam en breidde het bestuur uit KRIJGER H rlijk warm WINTERJASSEN Ph. DE KONING mm i/l Ai Waaraan herkent men een dame? Verzending van zeepost IJmond wacht toeristenstroom Zilveren jubilarissen bij Van Gelder 11 VRIJDAG 27 OKTOBER 1961 Sport in de IJ mond Korfbal RF FLEURIG! RF KLEURIG! RF KEURIG <E STREEK STRAK VOOR 10 m A X MANTELCOSTUUMS MANTELS SUèDE JASJES MANTELTJES en JACKS Ontsnapte jongeman na een week gepakt Een commissie, samengesteld door het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, zal gaan onderzoeken of er van de zijde van het Produktschap iets moet worden gedaan in de kwestie van de haringlarven, waarbij men het medische aspect aan de deskundigen zal overlaten. Een protest van de klein handel tegen de heffing, die men aan het Produktschap moet betalen, werd afgewezen, de begroting 1962 aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de aanvoer van gezouten haring nu groter is dan vorig jaar om dezelfde tijd. De vergadering bleek lang niet eenstemmig voor een suggestie van de heer Van den Drift te zijn, die „aanvoer en afzet" maar bij de „Visserijwereld" wilde onder brengen. Voor de haringlarvenkwestie wilde voorzitter drs. D. J. van Dijk een com missie van twaalf man installeren. Maar dit was voor de heer A. de Boon teveel van het goede. Voordien had trouwens drs. van den Drift ook al bezwaar ge maakt tegen de uitgebreide commissies, die teveel geld kosten. De heer De Boon kon niet begrijpen, waarom er nu van el ke geleding drie man in de commissie moesten zitten. „Dat is enkel gebeurd, omdat de kleinhandel er op stond met drie man zitting te nemen", zei hij, de voor gestelde commissie een parlement noe mend Onmiddellijk ontstond er één van die discussies die kenmerkend zijn voor de vergaderingen van het produktschap. „Zo, hebben wij het gedaan?" wilde de heer Kabboord, de enig aanwezige klein handelaar weten. „Nu, schrap mij dan maar!" „Ik denk er toch anders over dan de heer De Boon" zei de heer Smit, die de rooms-katholieke werknemers vertegen woordigt. „De kleinhandel heeft om de commissie gevraagd en er is gezegd, dat men de commissie zo breed mogelijk diende op te zetten". „Dat is nu wel mooi" zei de heer De Boon, „maar de redenering zou sterker zijn als de heer Smit zelf zitting had wil len nemen. Maar hij heeft het lidmaat schap en de commissie van zich af ge schoven. Of vindt hij het gezelschap niet passend genoeg?" „Natuurlijk niet", antwoordde de heer Smit. „Ik vind het zelfs beste, brave mensen, maar ik heb gewoon geen tijd. Maar we wilden toch drie zuilen? Nu, ze zijn er". Verzuilde larven De heer De Boon bleef één werknemer voldoende vinden. „Ik heb ook weinig tijd. Maar men moet zich niet onttrekken aan dingen, die nodig zijn." „En waarom nu eigenlijk die drie zui len? We vragen toch niet naar de gees telijk-maatschappelijke structuur van de haringlarven?" „Ja, maar dat doen we bij mosselen ook niet, en daar is in de adviescom missie toch ook sprake van zuilen" zei de heer Smit, die hiermede het laatste woord had. De commissie wérd uiteindelijk tot acht man teruggebracht, de heren Kwak- kelstein, Pronk Roos, Keus, Broeksma. De Boon, Mey en A. Ouwehand. Men bleek in het bestuur over het al gemeen wat teleurgesteld over een brief van de minister, waarin deze minimum prijsregelingen, die ook voor kopers gel den, niet goedkeurde. Men zal nu vragen, of er geen wijziging in de algemene maat regel van bestuur kan komen, waardoor de minister alsnog vrij zou zijn dergelij ke regelingen goed te keuren. Van afzet en „afzetters" De importeurs bleken in deze een bij zondere plaats in te nemen, want zij zijn koper, voor ze verkoper worden. De voorzitter zei, dat men altijd in het bui tenland onder de minimumprijs, die hier geldt, zal mogen blijven kopen, maar de heer Wijnbelt meende, dat dat wel eens anders was gezegd. Zowel de voorzitter als de heer Wijnbelt zullen nu de archie ven door gaan snuffelen om te zien wie gelijk heeft. In elk geval leverde dit probleem weer een lachertje op, want de heer Van Driel Advertentie VOLLEDIG ASSORTIMENT Uw dealer MARKTPLEIN TELEFOON 5596 meende dat de importeurs als kopers in moeilijkheden zouden komen als de mi nister eisen voor hun afzet ging stellen. „Dat kermt, omdat men bij importeurs met kopers en tegelijk „afzetters" te ma ken heeft" zei hij, welke woordspeling goedmoedig werd opgevat. Even een mededeling Even later deed de voorzitter een me dedeling. Hij noemde het ongelukkig dat men kort geleden een schip (de IJ 32) verloren heeft zien gaan, waarvan een aantal opvarenden is overleden. Hij zei aan te nemen dat de deelneming van de bestuursleden wel naar de nabestaanden zal zijn uitgegaan. Onmiddellijk daarna vervolgde hij met een andere medede ling: die over de aanvoer van gezouten haring. Medegedeeld werd ook, dat op de Anu- ga een oester- en een haringtent van het produktschap veel succes hebben gehad Er werden 13000 oesters en 9000 haringen verkocht. In 24 gemeenten voert het pro duktschap momenteel een „bruidjesactie". Ook werkt men momenteel met lichtbak ken voor avondversiering van etalages. Speciale kleurendia's met smakelijke vis schotels zijn hiervoor vervaardigd. Commissies Zoals al gezegd was de heer Van den Drift tegen grote commissies. Als voor beeld noemde hij de propagandacommis- sie voor haring, die per jaar 40.000 moet verdelen. Men houdt met zestien mensen vier vergaderingen in een jaar, hetgeen in totaal zo'n tweeduizend gulden kost. De heer Meyering stelde hier echter tegen over, dat de adviescommissie nu heel wat beter werkt dan vroeger, toen nog niet het gehele bedrijfsleven in het werk van de commissie was betrokken. Deze discussie ontstond in het kader van de behandeling van de begroting. De laat ste rekening vermeldde een post van 20.312 voor commissies en dergelijke. Visserijvoorlichting Een uitvoerige discussie ontstond ook over het periodiekje „aanvoer en afzet" van het produktschap, waarin men het overzicht van aanvoer en afzet van steeds enkele maanden geleden kan vinden, aan gevuld met andere economische gegevens. De heer Van den Drift signaleerde, dat men jn de toch maar zo kleine visserij - wereld te maken heeft met drie organen: „Visserijwereld", „Aanvoer en afzet" en „Visserijnieuws". „Kunnen de overzichten van het pro duktschap niet in de „Visserijwereld" af gedrukt worden?" vroeg hij. „Waarom schaffen we de Visserijwereld dan niet af?" wilde de heer De Boon weten. „Omdat de belangstelling van het be drijfsleven uitgaat naar de Visserijwe reld" verduidelijkte drs. Van den Drift. Gezonde opinievorming „Het gaat om een gezonde opinievor ming" zei de heer Van Driel, „en dan moe ten we er wel om denken dat de Visserij- wereld een orgaan van een particuliere in stantie is. Daarbuiten is ook een pers, die we niet mogen verwaarlozen. Ik vind het wel goed, dat er een officieel orgaan is, dat de gegevens ter beschikking stelt van de gehele pers." De heer De Boon noemde de mening van de heer Van den Drift zeer discutabel. „Voor de werknemers geldt het zeker niet. De Visserijwereld is een blad van de bo venste plank geweest, maar de laatste ja ren is de belangstelling voor dit blad bij de werknemers tot het nulpunt gedaald. La ten we maar liever „Aanvoer en afzet" wat aantrekkelijker maken". Men zal deze materie nu weer eens gaan bekijken, maar de heren Van den Drift en Pronk zeiden, dat ze het met dit be kijken alleen maar eens waren, als er niet een uitbreiding van „Aanvoer en Af zet" uit zou ontstaan. „We kunnen wel zeggen, dat we een op neming van Aanvoer en Afzet in de Vis serijwereld in onze studie kunnen betrek ken. Maar we kunnen niet zeggen, dat het ook de conclusie zal zijn. Gezien de stem ming in de vergadering zou ik zeggen: in tegendeel", waarschuwde de heer Smit. Kleinhandel boos De begrotingsbehandeling kreeg een nieuw hoogtepunt bij de kwestie van de haffing bij de kleinhandel. Terwijl andere groepen per omzet worden belast betaalt de kleinhandel een individuele bijdrage van 12.50 per jaar. De kleinhandel meent, dat heffing bij de bron dient te geschieden. De voorzitter stelde daartegenover, dat ieder, die in het „huis" van het produkt schap woont, mee moet betalen. Bij de kleinhandel is een heffing over de omzet te moeilijk en daardoor te kostbaar. Maar 12.50 is toch niet veel, meende de heer Van Dijk. „Bijna elke zaak komt er dik boven". „We zijn als kleinhandel het sluitstuk bij de afvoer van vis" betoogde de heer Kabboord, „er wordt geheven bij- cohier zonder aanzien des persoons". Hij betoog de, dat men ook al bijdraagt aan markt-, rivier- en straathandel en aan het bedrijf schap detailhandel. „Naar mijn gevoel betaalt u anders te weinig" zei de heer De Boon. „Vergeet niet, dat we feitelijk ook al heffing per omzet betalen" zei de heer Kabboord. „Want de groothandel berekent de heffing natuurlijk aan ons door". Consument de dupe „Ja, ik begrijp wat u wilt zeggen. En dan berekent de kleinhandel zeker weer door aan de consument. Ja, dat zal ook wel zo zijn" zei de heer Van Dijk langs zijn neus weg. Er ging geen cent van de heffing af, zodat de heer Kabboord tegen de begroting stemde. Het korfbalprogramma van de vereni ging Watervliet is voor het weekeinde zeer beperkt, aangezien Watervliet 1 van een vrije dag kan genieten. Watervliet 2 trekt naar Oosterkwartier 2 in Haarlem en zal zijn best moeten doen om tenminste één punt in de wacht te slepen na de eerste overwinning in deze competitie van vorige week. Advertentie Er zijn nu meer kantjes zoute haring in Nederland aangevoerd dan vorig jaar om deze tijd het geval was. Dat is te danken aan de plotselinge opleving van de En gelse Wal-visserij in de vorige week, die 8500 kantjes opleverde tegen vorig jaar maar duizend. Er zijn nu 453.000 kantjes aangevoerd, vorig jaar 441.000. De aanvoer van verse haring is veel minder groot dan vorig jaar, die van ma kreel is constant. Bij schelvis en kabel jauw is de aanvoer per soort 300 ton hoger, bij koolvis 500 ton minder. De aanvoer van platvis is sterk gestegen, bij tong zelfs van 4700 tot 6371 ton. De uitvoer van zoute haring verloopt goed. De vraag is zo groot, dat men al een verruiming van de Ausschreibung heeft aangevraagd. Tot september is al 2247 ton verse haring naar West-Duitsland uitge^ voerd. Het laatste kwartaal heeft men al 300 ton verse vis uit Duitsland ingevoerd. Van het Deense contingent heeft men al 67 ton gebruikt. De aanvoer van garnalen was tot nu 1218 ton tegen 878 ton in het vorig jaar. Men moest honderd ton doordraaien in verband met de onvoldoende pelcapaciteit. De kwaliteit van de mosselen is dit jaar uitstekend, het visgewicht groot. Dit heeft echter een daling van de kwantitatieve vraag ten gevolge gehad, een logische con sequentie van de grotere hoeveelheid vlees per mossel. Aldüs een overzicht, dat drs D. J. van Dijk gisteren in een vergadering van het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten verstrekte. Advertentie Aan het feit dat zij al tijd een correcte, beschaafde indruk maakt! Een dame draagt daarom graag zo'n eenvoudig, chic mantelcosfuum van natté moussebryi. Composé, ruit jasje - uni rok. Zij weet dat dit de garantie is voor een prettige, innemen de verschijning. f.10?,- Nevenstaand costuum is slechts van de vele modellen uit onze uitge breide collectie (ook in en getaill. modellen). hebben wij voor u een enorme keuze uit de nieuwste modellen, dessins en kwaliteiten, zoals prachtige tweeds, mohairs, velours enz., vele met kostbare bontgar nering. in korte en 3U modellen. Ook voor uw dochtertje een grote sortering Komt u vandaag of morgen OOK even kijken SPECIAALZAAK DAMES- EN KINDERCONFECTIE hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 Telefoon 7541 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss „Rotterdam" (30 okt.) en ss „Soestdijk" (1 nov.). Argentinië: ms „Algorab" (30 okt.) en ms „Cap Norte' (2 nov.). Australië: ss „Woodarra" (1 nov.). Brazilië: ms „Algorab" (30 okt.) en ms „Cap Norte" (2 nov.). Brits-Oost-Afrika: ms „Pierre Loti (2 nov.). Canada: ms „Elise Schulte" (29 okt.) en ss „Soestdijk" (1 nov.). Chili: ms „Rheinland" (2 nov.). Ned. Antillen: ss „Maron" (1 nov.). Nieuw-Zeeland: ms „Brisbane Star" (29 okt.). Suriname: ms „Ladon" (29 okt.) en ms „Willemstad" (1 nov.). Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: ss „Meliskerk" (31 okt.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Advertentie maar zeer licht van gewicht zijn de uit onze totaal nieuwe herfstcollectie. Naast een leuke vlotte jas, in een populaire prijsklasse tonen wij u graag de bijzonder stijlvolle „KYNOCH"- JASSEN, die vooral uitmunten door hun pasvorm en afwerking. Prijzen van ƒ145.— tot ƒ185.—. KENNEMERLAAN 24 Verontwaardiging en teleurstelling toon den de raadsleden van Beverwijk over het feit dat de gemeenten Amsterdam, Zaan dam, Haarlem en Velsen een stichting IJ- mond in het leven willen roepen om voor lichting te geven op economisch-industrieel terrein in het Noordzeekanaalgebied, zon der Beverwijk zelfs maar in dit voorne men te kennen. Destijds was Beverwijk wel uitgenodigd het Velsense adres te on dertekenen met betrekking tot de instel ling van een Noordzeekanaal-orgaan, dat er niet is gekomen, doch nu kent men Be verwijk nergens in, zo zeiden verschillen de raadsleden. Het was het r.k. raadslid Th. M. Luij- pen die als eerste uiting gaf aan zijn ver ontwaardiging. Zijn fractie heeft destijds ingestemd met de Velsense suggestie een kanaal-orgaan in het leven te roepen. Wat nu precies het doel is van de nieuwe stich ting (in oprichting) wist de heer Luijpeh ook niet. Vandaar dat hij het college ver zocht hierover informaties bij Velsen in te winnen. Ook de heer D. Koger (Prot.Chr.) zei teleurgesteld te zijn over de reeds geno men beslissing. Hij vond het wel opmer kelijk dat van Amsterdamse zijde nu geen reactie was vernomen, terwijl juist die ge meente het Velsense adres niet had on dertekend. Verrassend noemde deze spreker in dit verband verder het in de IJmuider Cou rant gepubliceerde plan om in IJmuiden nieuwe havens aan te leggen kennelijk ten behoeve van Amsterdam. De heer Ko ger zei dat de ontwikkeling van het Noord zeekanaalgebied ook van groot belang is voor Beverwijk. „Voorkomen dient te worden, dat zon der ons over ons wordt beslist," aldus de heer Koger. Voorzitter J. G. S. Bruinsma zei, dat het bericht over de stichting van een IJmond-contactorgaan ook het college had verbaasd, ja, zelfs ontsteltenis teweeg had gebracht. „Wij wachten met het in winnen van informaties hierover tot het gemeentebestuur van Velsen de schrifte lijke vragen van raadsleden heeft beant woord," aldus de burgemeester, die doel de op de vragen die zijn gesteld naar aanleiding van de publikatie in ons blad van vorige week vrijdag. De heer Koger vroeg de voorzitter op korte termijn met Velsen te overleggen daar hij anders „het ergste vreesde ge zien dit slechte begin." De raad heeft overigens weinig moeite gehad met de overige agendapunten. Wel is nog gediscussieerd over het voorstel tot het verstrekken van kredieten voor archi tectenhonoraria voor niet-uitgevoerde (wo- Tjjdens een ledenvergadering van de stichting „IJmuidens Bloei" die donderdag avond in het IJmuidense hotel „Royal" werd gehouden, heeft men met algemene stemmen besloten de naam van de stichting te wijzigen in „Vereniging voor vreemde lingenverkeer Velsen-IJmuiden". Bij acclamatie werd voorts besloten het huidige bestuur uit te breiden met vijf leden, die allen uit verschillende delen van de ge meente Velsen komen. Deze maatregelen zijn door het bestuur van de vereniging genomen, omdat men het noodzakelijk acht, dat in de gemeente Velsen met het oog op de in de toekomst verwachte toeristenstroom een representatieve vereniging aan de verlangens van toeristen tegemoet zal kunnen komen. De veronderstelling van de vergrote toe name van het aantal toeristen in de IJmond is gebaseerd op de toeristische aantrekkingskracht van de werkzaamhe den aan de pieren en op het feit, dat er thans op het gebied van toerisme samen werking bestaat tussen de gemeenten Am sterdam, Haarlem, Velsen en Zaandam. Indirect zal dus ook de gemeente Velsen profiteren van de Amsterdamse „ambas sadeur" in New York, de heer Goedkoop. Voordat de vergadering zich echter uit sprak over de bovengenoemde voorstellen werden er door voorzitter M. Roos en ere voorzitter mr. J. C. Bührmann ongeveer gelijkluidende verklaringen afgelegd. Mr. Bührmann wees erop dat Velsen het zo als hij het noemde spectaculaire" werk aan de pieren moet uitbuiten en hiervoor een grote, algemene vereniging voor vreemdelingenverkeer dient te bezitten „Wanneer wij de zaak willen verkopen, moeten wij ervoor zorgen dat wij een V.V.V. krijgen" aldus de burgemeester, die uitdrukkelijk verklaarde dat Velsen al leen op het gebied van het vreemdelingen verkeer samenwerkt met Amsterdam. Hij besteedde eveneens enige aandacht aan de nieuwe behuizing voor V.V.V.-informa- trice mevrouw M. Janssen, waaruit bleek dat alle formaliteiten voor de bouw waren vervuld. „Wat mij betreft, kunnen ze er morgen mee beginnen". De heer J. W. A. Westerhoven uit Sant poort vroeg het bestuur of men mogelijk in de toekomst afdelingen kon stichten, omdat naar zijn mening Santpoort niet makkelijk is onder te brengen in een IJmuidens orgaan. De heer Roos zegde toe, in Santpoort een filiaal te stichten wanneer dit noodzakelijk bleek. In de loop van de vergadering kwam de heer P. Krab met het voorstel de contri butie te verhogen en bleek uit het verslag van de secretaris, dat in de afgelopen vijf maanden in totaal 3862 inlichtingen aan toeristen waren verstrekt. Gedurende deze periode kwamen 1224 Duitsers de grootste groep buitenlandse toeristen op het V.V.V.-bureau om inlichtingen. Film Tijdens de rondvraag vroeg de heer C. v.d. Meer het bestuur of er in het komen de seizoen verbetering van de parkeer plaats achter het winkelstraatje aan het strand is te verwachten. Hierop kon nog niet worden geantwoord. Na de pauze werd de première gegeven van de film „Wijsmuller sleept", die door de heer Wilko Neehus, de schrijver van het scenario in het kort werd ingeleid. In boeiende beelden gaf deze film het ver haal weer van diverse sleepreizen en van het dagelijks bestaan van hen, die op de sleepboten van het IJmuidense sleepbe drijf Wijsmuller hun brood verdienen. De volgende heren werden in het be stuur gekozen: J. A. Andriesma, ir. J. F. Clausen, mr. F. W. D. C. A. van Hattum, drs. H. J. G. Plaat en ir. G. A. Schoonkind. Na een vrijheid van amper zeven da gen is in Alphen aan de Rijn aange houden een 18-jarige gedetineerde die eind vorige week uit een tuchthuis in Gin- neken is ontvlucht. De jongeman had de laatste dagen in Alphen aan de Rijn doorgebracht, waar hij vroeger enige tijd had gewoond. Hij trachtte daar nu aan de kost te komen door diefstal van chocolade en koek uit een kantine van een voetbalvereniging. Een groot deel van de overvloedige voor raad verborg hij in een lokaal van het voormalige zwembad. Hij overnachtte in een motorjacht van de burgemeester, waartoe hij zich toegang verschafte door het forceren van de kajuitsdeur. ning)bouwplannen in Beverwijk. De heer J. Scholten (P.v.d.A.) vroeg of het niet mogelijk was dat de opdrachtgever tot het maken van die bouwplannen een „pro gram van eisen" zou verstrekken aan de ontwerper(s). „Het komt nu voor dat voor één object drie ontwerpen zijn gemaakt, die geen van alle konden worden uitgevoerd", aldus de heer Scholten. De spreker drong dan ook aan op voorzichtigheid, dat wil zeggen dat de architect geen zakelijke belangen uit het oog verliest ter wille van de artistici teit. De moeilijkheden, aldus de wethouder van openbare werken W. J. Vessies (KVP) zijn voornamelijk een gevolg van veran derde financiële omstandigheden en ande re stedebouwkundige verlangens. Voorzit ter Bruinsma verklaarde in dit verband nog, dat het winkelcentrum in de wijk Meerestein voorlopig van de baan is, om dat Heemskerk in deze wijk geen wonin gen heeft gebouwd. De bouwplannen zijn dus opgeborgen. Geen subsidie. Een voorstel om het Verbond voor Vei lig Verkeer geen eenmalige subsidie van 150,- toe te kennen, kon bij de raad geen instemming verkrijgen. Verschillende le den betoogden dat de vereniging zeer be langrijk werk verricht en zeker die 150,- wel mag hebben. Het college echter staat op het standpunt dat voorzichtigheid gebo den is, vooral gezien de financiële positie van de gemeente. Het college bleef dan ook op zijn standpunt staan door géén sub sidie te verlenen. Er kwam een tegenvoorstel van de heer M. A. de Ruiter (Prot. Chr.) dat door tien anderen werd ondersteund. Dit aantal was echter niet voldoende, zodat het voorstel van het college werd aangenomen met 10 stemmen tegen 13. Bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v te Velsen waren donder dag twee zilveren jubilarissen. Achtereenvolgens zijn namens de direc tie de heren P. C. Nijssen, algemeen reser ve en D. Toebes, proevennemer in de hout- stoffabriek, beiden ressorterende onder het bedrijfslaboratorium, ontvangen en waarderend toegesproken door ir. L. Kor- teweg. De beide heren waren vergezeld van hun familieleden. In aanwezigheid van de heren P. Zalm en Ch. van Bergen, respec tievelijk hoofd en chef van de kwaliteits afdeling van het bedrijfslaboratorium, heeft de heer Korteweg de loopbaan van de beide jubilarissen geschetst. Hij her innerde er aan hoe de heer Nijssen het via baggerman en cellulosewikkelaar na de oorlog tot onderkookmeester in de C. F. bracht en daarbij tevens reserve-loogbe- reider was. In 1958 kwam hij toen in de papierfabriek maar sedert 1960 is hij in continudienst in zijn huidige functie werkzaam. De heer Korteweg noemde de heer Nijssen een man met eigen initia tieven, waarvan het bedrijf de vruchten plukt. Namens de directie werden aange boden een enveloppe met inhoud, schrif telijke gelukwensen van de hoofddirectie en ontving mevr. Nijssen een foto in lijst van haar man. De jubilaris en zijn fami lie maakten vervolgens een rondgang door het bedrijf. 's Middags ontving hij een delegatie van het bedrijfslaboratorium, die mevrouw Nijssen bloemen schonk en de jubilaris verraste met gereedschappen om zijn hobby te kunnen botvieren. De heer Toebes, die evenzeer van meet af aan in de cellulosefabrieken werkzaam was, maar in 1942 zich aan de bezetter wist te onttrekken, was tot die tijd werk zaam als kookhuisman. Na 1945 werkte hij in de fabriek te Wormer en voor de n.v. Chemica in Beverwijk. Daarna kwam hij opnieuw in de C.F. In 1958 verhuisde hij als houtinlegger naar de houtstoffabriek. Ook hij vond de weg naar het bedrijfs laboratorium, waar hij nu als proeven nemer fungeert. De heer Korteweg prees de heer Toebes wegens zijn verdiensten voor het bedrijf en overhandigde ook ca deaus. De delegatie van het bedrijf, die later op de dag de jubilaris thuis bezocht, bood, naast bloemen voor mevr. Toebes, de jubilaris een schaakspel met stukken aan en, om zijn leeshonger te stillen, kreeg hij ook nog een boekenbon.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11