Haydn's ,J aar getij den" door de Heemsteedse C.O.V. Succes voor „De Jantjes" UITGAAN IN HAARLEM® 1 De negen muzen Kerkconcert in H aarlem-N oord Uamea-Gelei HH Grote romanprijs van de Académie Frangaise Opzien barende vinding op de televisie AAHKOHDIG/JIGEfi en BESCHOUW Ui GE tl 7 VRIJDAG 27 OKTOBER 1961 17 Jos. de Klerk P. Zwaamicijk Oom Wanja Charme voor Uw handen Beeldschermer „Perdre la Demeure" van Pham van Ky bekroond Jan van Dam Bob de Lange regisseert blijspel van Maugham MUZIEK TONEEL AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN Televisie-instructeur voor Nederlandse artiesten De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma De Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging gaf donderdagavond in het Haarlems Concertgebouw een uitvoering van „De Jaargetijden" van Haydn; en de grote belangstelling die het publiek ervoor toonde kon gelden als de bevestiging van de spreekwoordelijke onverwoestbaarheid van dit zo dicht bij de mensen staande en toch zo verheven werk. Haydn bezat de genade van de „eeuwige jeugd", die hij, zonder geforceerd te doen, kon combineren met de wijsheid der levens ervaring Al zijn voelen, denken en zien kristalliseerde zich in zijn muziek tot klare eenvoud; zij laat ons zijn kind-hart in een onbeslagen spiegel zien; en gelukkig zij, die deze openheid met een kind-hart tegemoet kunnen treden. Ziet, zegt Haydn's tekstdichter, „ziet hoe de lammeren springen, ziet het gewe mel der vissen, ziet hoe de bijen zwer men, ziet hoe de vogels fladderen Maar de componist transformeert voor ons dat „zien" in „horen" en wel zo dat onze oren de functie van de ogen overnemen, 't Zijn kinderlijke spelerijen als men wil, maar het gebeurt alles zo geestig en zo absoluut muzikaal, dat er, bij wijze van spreken, geen haar in de boter blijft. Hij sleept je mee, de grapjas, en maakt je deelgenoot van zijn eigen goed humeur. Ja, zo vertelde hij eens aan een paar da mes, die verrukt waren over al dat soort toonschilderingen in zijn werk, „Ja, en als je heel goed luistert kun je ook het gras nog horen groeien!" De rustige tempi waarin dirigent Jaap Hillen het werk interpreteerde, hadden als gunstig gevolg dat de koorklank door gaans ongeforceerd in goede verhouding was. Zo kon met de eigenlijk te geringe bezetting aan mannenstemmen menige mooie samenklank verwezenlijkt worden, zulks direct al in het koor der landlieden. Maar op de duur ging deze matiging zich toch wreken, de spanning ging er dan uit, en met de „fut" ook de pittigheid, die de levendige muziek van Haydn niet missen kan. Daar kwam dan nog bij dat het „Jachtkoor" niet stevig in de krammen zat. Doch als geheel genomen was er in de koorvertolking veel te waarderen, voor al dan de bedoeling om beschaafd en be heerst te zingen, al had dit dan zijn scha duwzijde, zoals hierboven aangeduid. Het is niet ondenkbaar, dat de resultaten van deze op bedachtzaam équilibre gerichte samenzang aan volgende prestaties ten goede zal komen. De sopraansoliste Nelly Groenevelt heeft zich schitterend van haar taak gekweten. Bij de hoogste waardering voor haar fraaie, mooi geëgaliseerde stem en haar vaardige zangtechniek, mag haar nog de lof gegeven worden, die zij om haar stijl begrip verdient. De bas Herman Schey, die De Jaargetijden voor de zoveelste maal zong, had een uitstekende avond; wat hij met de Jacht-aria en de Winter- aria te horen gaf, was in één woord gran dioos. Tenor-solist was Dick de Jong, wiens kwaliteiten volop bleken in de aria van de verdoolde wandelaar, die hij zeer beheerst vertolkte. Overigens bleek dat deze lichte tenor de zorg voor de open vocalen in de hoogte nog wat te gering schatte; maar er zit stof in voor een goed zanger. Jaap Hillen wist, als handig koorleider, waar nodig het ensemble in het rechte spoor te brengen en met de beheerste rust die van hem uitging het Noordhollands Philharmonisch Orkest fraai te laten klin ken. Nederlanders exposeren in V.S. Tien Nederlandse kunstenaars zullen exposeren op de te Pittsburgh (V.S.) te houden inter nationale tentoonstelling van hedendaagse schilderkunst en sculpturen. Het zijn Karei Appel, Gerrit Benner, Corneille, Couzijn, Ger Lataster, Lucebert, Jacob Nanninga, Jan Stekelenburg, Carel Nicolaas Visser en Jaap Wagemaker. De expositie wordt gehouden in het Carnegie Institute te Pitts burgh en duurt van 27 oktober tot en met 7 januari 1962. Belangstelling. Veertig vingerschilde rijen van een driejarige abstracte kunste nares werden gisteren in minder dan een uur tijds verkocht in een Newyorkse ten toonstellingszaal. De kunstenares, wier naam Beauty is, mocht de veiling niet bij wonen. De directie van de dierentuin van Cincinnati, waar Beauty woont, zeiden dat Beauty erg bevattelijk is voor longont steking. Advertentie ttiéié'é Tijdens de televisie-uitzending van de Firato '61 werd bijzondere aandacht be steed aan een vinding van de wereldbe kende Deense fabriek „Danovox". Er kwam een minuskuul hoortoestelletje op het beeldscherm, zó piepklein, dat de cameraman amper duidelijk kon maken, dat het hoortoestelletje zich inderdaad in het oor van de demonstratrice bevond! Geen draden, geen batterij in zak of tasje, niets achter de oorschelp, doch alleen dat héél kleine geluidsversterkertje in het oor. Dit wondertoestelletje, dat voorlopig al leen is bedoeld voor incidenteel gebruik door de (overigens zéér grote) groep van licht slechthorenden, wordt voor Neder land geïmporteerd door de specialiste op het gebied van hoortoestellen, de bekende firma GEERVLIET. In haar zaken te Amsterdam, Den Haag, Haarlem en Utrecht wordt aan belangstellenden alle inlichtingen verstrekt en gedemonstreerd met dit technische wonder, dat de naam „Al-in-oor" draagt. Dit allerkleinste „gehoorhulpje" zal vele licht slechthorenden in de gelegenheid stellen, voor 100"/» deel te hebben aan alle gesprekken in gezelschap en vergade ring, aan concert- en schouwburgbezoek. ln het programma van het concert, dat donderdagavond in de Verlosserskerk te Haarlem-Noord werd gegeven, had de or ganist Feike Asma een groot aandeel op zich genomen. Hij trad niet alleen op als solist, maar ook als begeleider van de so praan Dé van Oenen en van het kerk koor „Animato", dat onder leiding van zijn dirigent Willem L. Boer zijn mede werking aan het concert verleende. Van de gekozen orgelwerken waren er enkele afgestemd op de orgelmuzieksfeer, welke door de in 1937 overleden organist Jan Zwart hier te lande geïntroduceerd en gepropageerd werd. Een geliefde sfeer; welke velen van de talrijke toehoorders op dit concert zeker getroffen zal hebben. Feike Asma kent deze sfeer door en door, getuige de drie bewerkingen van zijn hand van geestelijke liederen, waar mede hij zijn solistisch optreden begon en waarbij de daarbij aangepaste speeltech- niek van nakomende akkoorden en pedaal- tonen, van onverwachte ritmische stuwin gen en van romantisch-gevoelige registra ties aan het licht kwam. Eenzelfde erva ring bracht het Postludium en Koraal (Psalm 138) van Feike Asma zelf, dat tegen het slot van de avond tot uitvoering kwam. Meer aansluitend bij een gangbaar en gezond orgelspel waren Asma's vertolkin gen van het Preludium en Fuga in c van Vincent Lubeck, een fraai Andante in b van Bach, een ingetogen Preludium van Corelli en een lenige Gigue van Loeillet, benevens van de Variaties over het oude Nederlandse lied „Ik wil mij gaan ver troosten" van Jacob Bijster. Al deze mu ziek klonk bijzonder goed in bescheiden en contrasterende registraties. Het volle werk van het orgel was echter te snijdend scherp van klank. De sympathieke, religieus-gevoelige en door mooie toonvorming en verstaanbaar heid opvallende zang van Dé van Oenen zij vertolkte liederen van Grabert, Nöss- i Ier, v. d. Sigtenhorst Meyer en Schuur- man was een weldadig element in dit kerkconcert. Feike Asma, die de zangeres betrouwbaar begeleidde, was ook het koor lot krachtige steun bij de voordracht van de hymne ..Te Deum laudamus", waarvan het programma Thomas Morley als com ponist noemde. Zoals het koor dit Te Deum zong, leek het wel een negentiende eeuw- se bewerking. „Animato" is onder Willem Boers lei ding een flink koor geworden, dat in staat bleek een prijzenswaardige klank te ont wikkelen met een goede verhouding van de samenstellende stemgroepen. Met de begeleiding van het orgel maakte de uit voering inderdaad een klankrijke indruk. Advertentie De Vara beschikte donderdagavond over de speelkem van „De Nederlandse Come- die", waarmee Willy van Hemert „Oom Wanja" op het beeldscherm bracht. Inder tijd is over dit stuk van Tsjechov al zo veel geschreven, dat wij ons gerust ont slagen kunnen achten van commentaar op de toneelhoedanigheid. De deugden van de auteur en van regisseur Peter Sjarov, die het stuk hier introduceerde, zijn geroemd en geprezen. De verschillende spelpresta- ties hebben een waardering geoogst, wel ke iedere geïnteresseerde lezer nog goed in het geheugen ligt. Kwamen al deze ver diensten nu ook tot hun recht in de tele visiepresentatie? Wij geloven wel te mo gen stellen dat Willy van Hemert er in is geslaagd een zo harmonisch mogelijke ca meraregistratie op te bouwen met oog voor de details en zin voor het wezenlijk dramatische. Aleen in de scène, die aan de uitbarsting van oom Wanja vooraf gaat, kon Van Hemert de situatie niet dramatisch herscheppen, begrijpelijk om dat de scène zich slechts leende voor een .totaal" dat technisch niet te verwezenlij ken bleek. Voor het overige alle lof, niet het minst ook voor de spelers, die ook Een scène uit „Oom Wanja" met Ko van Dijk en Ank van der Moer. voor de camera's hun rollen wisten waar te maken. Laten wij ook het decor eens een aparte vermelding geven. Wat men in Bussum daarmee klaar speelt is van een even grote artistieke kwaliteit. De grote romanprijs van de Académie Fran?aise is toegekend aan Pham van Ky voor zijn werk „Perdre la Demeure". Pham van Ky werd in 1916 in midden- Vietnam geboren. Na talrijke reizen in Azië kwam hij in 1938 naar Parijs, waar hij letteren studeerde. Na de bevrijding werd hij hoofd van de voor Vietnam be stemde uitzendingen van de Franse radio. Hij schreef vier romans, sprookjes en gedichten, toneelstukken en balletten. „Perdre la Demeure" handelt over de mo dernisering van Japan in 1870. Het boek is in een streng klassieke vorm geschreven. Ruim veertig jaar is het nu alweer ge leden, dat Herman Bouber zijn volksstuk „De Jantjes" schreef en het is sindsdien ongetwijfeld zijn meest bekende werk ge worden. Tweemaal werd het verfilmd, welke beide ondernemingen in voor Ne derland ongekende kassuccessen resulteer den. En mede door de meer dan duizend toneelopvoeringen, zijn de namen van di verse bekende acteurs schier onverbreke lijk aan deze roemrijke periode verbon den. Johan Kaart, Louis en Henriëtte Da vids, Jan van Ees, Aaf Bouber en Fien de la Mar, om er maar enigen te noemen, hebben destijds een groot deel van hun populariteit stellig aan dit stuk van Bou ber te danken gehad. En zelfs voor de huidige generatie zijn liedjes als „Hier ko men de Jantjes", „Als de tros wordt los- gesmeten" en „Als je huilt, ben je een stakker", allerminst onbekend gebleven. Beppie Nooy, leidster van het „Amster dams Volkstoneel" heeft met haar gezel schap na „Rooie Sien" thans „De Jantjes" op het repertoire genomen en het blijkt overduidelijk, dat het stuk na al die jaren nog over voldoende aantrekkings kracht beschikt. Donderdagavond werd het stuk opge voerd in het Minerva theater en het suc ces bij het Heemsteeds publiek was evi dent. Er ging een onmiskenbare charme van deze vertoning uit. Was het door de confrontatie met een voor goed afgesloten tijdperk, of door de gedegen theaterken nis waarmee Bouber zijn dosering van sentiment en Amsterdamse gijn tot stand wist te brengen? In ieder geval niet, om dat de opvoering een kostbare montering werd meegegeven, want de decors waren slechts op een uiterst simpele entourage berekend. En evenmin wegens de feilloze bezetting, want vooral onder de acteurs waren er enkelen, wier talenten voor dit genre nauwelijks toereikend bleken. De charme van deze opvoering moet dus het In het televisiespel „Een herberg hal verwege", dat de NCRV zondagavond uitzendt, spelen twee ezeltjes mee. Om duidelijk te maken dat zij er een andere dan de gebruikelijke spelop vatting op nahielden, weigerden zij bij de repetitie ook maar een poot te ver zetten. Wat men ook probeerde, gij hielden voet bij stuk. gevolg zijn geweest van het feit, dat door het ensemble zo „fris van de lever'' werd gespeeld. Zoals de scène tussen Blauwe Toon en zijn moeder („Nou mot ik je pij- pie ook niet!"), een waarlijk ontroerend tafereeltje. En dat niet te vergeten de sap pige knokpartij tussen Toon en Mooie Leendert en de turbulent gedanste quadril le, in welke tonelen door het gehele en semble zulk een pittig meebeleven werd betuigd. Bij de bezetting waren de actrices on betwist in de meerderheid. Een van de besten was Bep Nooy, met een voortref felijke typering van Na Druppel; een crea tie Gorki's „Nachtasyl" waardig en waar mee Henriëtte Davids volledig werd over schaduwd. Vrijwel op hetzelfde niveau be vond zich de sluwe logementhoudster van Ditty Doornbos. Wil Zuideman was door haar tengere postuur niet de aangewezen actrice voor de struise Blonde Greet, doch zij compenseerde dit ruimschoots door de ze belangrijke figuur met veel entrain weer te geven. Beppie Nooy had voor zich zelf de rol van Toffe Jans gereserveerd. Zij gaf deze volksmeid zulk een grote do sis uitbundigheid mee, dat Jans meer op de voorgrond werd geplaatst, dan voor het kader van de handeling noodzakelijk was. Doch zij beijvert zich dermate enthousiast voor de herleving van het volkstoneel, dat de betoonde gunst van het publiek haar van harte dient te worden gegund. Op zaterdag 18 november geeft de Haagse Comedie in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag de eerste voor stelling van „Home and Beauty", een blij spel van Somerset Maugham. Aanvanke lijk zou Paul Steenbergen dit suk regis seren. Steenbergens ziekte en zijn titelrol in „Arme Bitos" en binnenkort weer één van de hoofdrollen in „De Kersentuin" zijn er de oorzaak van dat Bob de Lange de regie van „Home and Beauty" heeft overgenomen. Coba Keiling zal hierin een gastrol vertolken naast Myra Ward, Frans van der Lingen, Eric van Ingen, Gijsbert Tersteeg, Kitty Kluppell en an dere leden van de Haagse Comedie. Maandag 30 oktober, Minervatheater, Heemstede, 20.15 uur: Beethoven-recital door de pianist Gerard Hengeveld. Donderdag 2 november, Concertgebouw, 20 uur: Uitvoering van het oratorium- werk „Judas Maccabaus" van G. F. Handel, door de Gemengde Arbeiders Zangvereniging „De Stem des Volks" uit Haarlem. Medewerking verlenen Riek Waas-Reen, sopraan; Elly Imhoff, alt; Gerard Honig; tenor; Peter de Vos, bas; Willemien Weertman, klavecimbel; Simon C. Jansen, orgel; het Noordhol lands Philharmonisch Orkest en de zus- sterkoren „Kunst en Strijd" uit Am sterdam en „De Stem des Volks" uit Rotterdam. De uitvoering staat onder leiding van Dick Dekker. Vrijdag 3 november, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van Henri Arends, met medewerking van de pianist Hans Richter-Haaser. Uitgevoerd worden Divertimento voor strijkorkest van Bartok, Pianoconcert k.v. 453 van Mozart, en de Eerste Symfonie van Mahler. Zaterdag 28 oktober, stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie met „Mijnheer gaat op jacht", blijspel van George Feydeau. Regie Fons Radema kers, m.m.v. Kitty Janssen, 'Mien Duy- maer van Twist, Hetty Verhoogt, Guus Oster, Henk Rigters, Jan Teulings e.a. Zondag 29 oktober, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie met „De getatouëerde roos", van Tennessee Wil liams. Regie Ko van Dijk, m.m.v. Ank van der Moer, Jacqueline Royaards- Sandberg, Mimi Boesnach, Paul Cam- mermans e.v.a. Maandag 30 oktober, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagsche Comedie met „Een mal meisje", comedie van Mar cel Achard. Regie Bob de Lange, m.m.v. Myra Ward, Ariette van Emb- den, Else Valk, Bas ten Batenburg, Leo de Hartogh, Cas Baas, Broes Hartman e.v.a. Dinsdag 31 oktober, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie met „De Kardinaal van Spanje", van Henry de Montherlant. Regie Joris Diels, m.m.v. Albert van Dalsum, Kitty Kluppell, Annie Leenders, Cas Baas, Jules Croiset e.v.a. Vrijdag 27 oktober, Stadsschouwburg,20 uur: De Geheelonthouders Toneelvereni ging „Nieuw Leven" geeft een opvoe ring van „De grote liefde", blijspel van André Roussin. Vrijdag 27 oktober, Hildebrandzaal Brink- mann. 20 uur: „Gijsbert Japicx" geeft een opvoering (in de Friese taal) van het blijspel „De takomst treast", van P. Akkerman. Woensdag 1 november, Stadsschouwburg, 20 uur: „Vriendschap zij ons doel" geeft een opvoering van „Land van be lofte", van W. Somerset Maugham. Vrijdag 27 oktober, Minervatheater Heem stede, 20 uur: „Spitsbergen, land van gletschers, rots en steenkool", lezing met kleurendia's door dr. J. D. de Jong. Zaterdag 28 oktober, Muziekzaal Brink- mann, 2024.30 uur: Optreden van „The Deze tekening van Adriaen van Ostade is er een uit de veelzijdigste en mooiste verzameling van zijn werk, namelijk die in Teylers Museum. Het blijft ver bazingwekkend dat het Teylers Mu seum wel over de gehele wereld be kendheid geniet maar in Haarlem een „museum-om-de-hoek" gebleven is. Het bezit onder anderen een schitte rende collectie Italiaanse tekeningen uit de 15e en 16e eeuw (van Michel Angelo en Rafaël), een unieke ver zameling Rembrandt-etsen en teke ningen van Claude horrain. dark town seven" (Jongerenclub „De Twintigers). Maandag 30 oktober, Frans Halsmuseum, 20 uur: „De jeugd van nukanten en kansen", lezing door mej. mr. C. Krim en dr. L. M. van Dis. Dinsdag 31 oktober, Frans Halsmuseum 20 uur: Eerste lezing van een serie van twee over „Leermoeilijkheden van het normale kind", door drs. A. van Meerten. Vrijdag 27 oktober, Dansschool Schroder, Raamsingel: Voor de Haarlemse Jazz club spelen de „Stork Town Dixie Kids", o.l.v. Hans Pohl. Maandag 30 oktober, Concertgebouw, 14.30 uur: Het Sprookjestoneel van Anneke Elro geeft een opvoering van „Doorn roosje". Dinsdag 31 oktober, Minervatheater Heem stede, 20.15 uur: In de Wereldreizigers serie houdt de heer A. van Nijnanten een lezing over „Zwitserland in zijn vele facetten", met films en kleuren dia's. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van werk van leden en invité's van de Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars „De Groep". Van 28 okto ber t/m 22 november dagelijks ge opend van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur, woensdag en vrijdag bovendien van 20-22 uur. Museum „Het Huis Van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling „Logboek van Slauerhoff", ter gelegenheid van de nationale Slauerhoff-herdenking. Tot en met 31 oktober te bezichtigen, dage lijks van 10-17 uurd; zondag van 13- 17 uur. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van edel- smeedwerk van Corry Borst en gra fisch werk van H. Daumier, P. Du- pont, Jozef Israëls, Ed. Karsen, Th. A. Steinlen, M. W. v.d. Valk e.a. Ge opend van 22 oktober tot en met 10 november; dagelijks van 10-17 uur, zon dag van 14-17 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: t/m 28 oktober wisselexposi ties van Haarlemse beeldende kunste naars. Van 29 oktober t/m 25 novem ber tentoonstelling van schilderijen van Justine M. van Houten. Dagelijks ge opend van 9-17 uur en op maandag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 18-20 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: t/m 4 november tentoon stellingen van etsen, tekeningen en aqua rellen van de Zandvoorter Chris Ton- breker. Dagelijks geopend van 10-22 uur. Dagelijks klassiek grammofoonpla- tenconcert van 21-22 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat 41: Tentoonstelling van aquarellen uit Hoorn en Zeebrugge van de Spaarn- damse kunstschilder Jan van Geem. T/m 29 oktober dagelijks geopend van 10.30-17 uur. Zondag van 14-17 uur. De expositie is ook 's avonds te bezichti gen en wel op dinsdag en vrijdag van 20-22 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 1017 uur; zondagen 13-16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1017 uur; zon dagen van 1317 uur. Teylermuseum, Spaarne 16: Tentoonstel ling uit eigen bezit. Schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Itali aanse en Franse school. Fossielen, histo risch-natuurkundige instrumenten, 31- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Mendelcollege, Orionweg 131, Haarlem: De jeugdstudieclub „Natura" organi seert ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan een tentoonstelling op natuurhis torisch gebied. Geopend van vrijdag ?7 oktober van 2022 uur, zaterdag van 14—22 uur, zondag en woensdag van 1022 uur en donderdag van 1016 uur. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: Laxness, IJslands klok (trilogie); Na bokov, Bastaards; Hoffmann Die Silberstadt; Kaufmann, Pfeile und Floten;'Kröger, Natascha; Seidel, Der Mann im Alang. Ontwikkelingsboeken: de Spinoza, Ethica, voor afgegaan door: Het vertoog over de zuivering des verstands; Maxwell, Als de kinderen huilen gaan we stelen; Kruisinga en van Weele, Scheeps bouw, droogdokken en het onderhoud van sche pen; Modern publicity, 1961/62; van Onck en van Beurden Sluimerend dynamiet, het vissen op karper; 'van Dis, Jansonius en Naarding, Taal begrip en taalbeheersing, dl. 3; Potts, Dante cal led you Beatrice; Berghuis, Tweehonderd coplas zoals Spanje ze zingt; Anouilh, Becket, of De eer van God; Penrose, Picasso; Photography year book 1962; Gal, Johannes Brahms; Landendocu mentatie: Ghana: Montgomery, Leiders en mis leiders; Montet Zo leefden de Egyptenaren in de oudheid; Shirer, Opkomst en ondergang van het Derde rijk, dl. 1; Geyl, Amerikaanse figuren. Het hoofd van de VARA-Televisiedienst, Piet te Nuyl, heeft in Londen niet zonder succes gezocht naar een geschikte instruc teur voor de Nederlandse artiesten, die re gelmatig aan de televisieprogramma's van de NTS en de VARA meewerken. Leslie Roberts heeft zich bereid verklaard deze moeilijke taak op zich te nemen, voorop gesteld dat hij bij zijn kennismaking met het Nederlandse amusement de indruk krijgt dat zijn arbeid voor ons van bete kenis kan zijn. Leslie Roberts komt voor die eerste kennismaking in de eerste week van november in Nederland. Hij krijgt dan contact met de vaderlandse „showbusi ness" en met de artiesten, die straks voor de opleiding zelf in aanmerking zullen ko men. Leslie Roberts begon zijn loopbaan als danseur. Later kreeg hij naam als belich tingsexpert bij de programma's van J. B. Cochran en Noël Coward. Daarna stichtte hij een eigen revuegezelschap. Gedurende de laatste jaren leidt hij de dansgroep „The Silhouets", vergelijkbaar met „The Television Toppers" en deze dansgroep treedt zowel voor de BBC-televisie op als in de theaters. Leslie Roberts is al 12 jaar als free-lance medewerker bij de BBC werkzaam. Hij verzorgt daar de choreo grafie, bepaalt op het podium „het gaan en staan" van de artiesten. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagina, praat je. 8.40 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Amateur harmonie-ork. VPRO: 10.00 Sam enthuis lezing. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Tentoon stellingsagenda. 10.55 Nieuwe gram. 11.20 Sport- uitz. 11.45 Promenade-ork. en sol. 12.15 De toe treding van Engeland tot de E.E.G., lezing. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Hammondorgel spel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Gram. 13.35 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 13.50 Lichte muz. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Boekbespr. 15.05 Gram. 15.25 Een hete zomer avond, hoorspel. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 18.30 Lichte muziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 De ke tenschap van oorlog en vrede, lezing. 19.45 Gi taarspel. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Oude en nieuwe dansen. 21.50 Soc. comm. 22.05 Man in de stad, cabaret. 22.30 Nieuws. 22.40 De zwarte diamant, hoorsp. 23.10 Zigeunerorkest en zang. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Nieuwe gram. 13.25 Koorzang. 13.45 Gram. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Intern, volksliederen. 15.50 Gram. 16.30 Koper-orkest. 17.00 Sportuitz. 17.10 Gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Amateursprogr. 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18.50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Gram. 20.50 En nu mijn geval vragenbeantw. 21.00 Ge varieerd progr. 22.00 Cabaretprogr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zon dag in. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.55 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. voor de jeugd. 14.00 Academie der Discofielen. 15.30 Tips voor trips. 16.00 Theaterkron. 16.20 Vrolijke muz. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Ad te Levavi. 17.30 Orgelspel. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.05 Amus.ork. 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 Gevar. muz. 20.45 Sportprogr. 21.10 Filmverslag. 21.50 Avondcollege Nederuands. VOOR ZATERDAG NTS: 15.00 Operaprogramma. AVRO: 17.00— 17.30 Voor de kinderen 19.30 Film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20 20 Televizier. 20.25 Quiz. 20.55 Lichte muz. 21.40 Amus.progr. 22.25 Vrolijke film.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17