Congres in Hilversum over welvaart en reclame KOSTUUMS t AGENDA Tweede Kamer gaf haar zegen aan wet op registeraccountants Kort en bondig V Voorzitter waarschuwt tegen het gevaar van valse propaganda J unior stijl 4 7 5675 Nadere beslissing over drie jaar Tweede Kamer akkoord met één gemeente Noordoostpolder Grond van boer Koekoek verkocht voor 83.000 Helm van vermiste vlieger gevonden Prinses Beatrix terug uit Griekenland Kans op buien te KUST en te KEUR Fa. B. J. VAN UEMT De balsem met "direct-werking VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN VRIJDAG 27 OKTOBER 1961 2 Prijsklasse 165.- tot 265.- Betere herenkonfektie en herenmode Zijlstraat 71 Haarlem Kleuter verdronken Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk NAAIMACHINES ZIG-ZAG 350.- Kort nieuws 1961/1962 Junior gaat het liefst naar het Junior-Ce ntr urn. van P C. Want daar vindt hij zeker zijn keuze: apart, modern en een eigen stijl. Parkacoat. 75 Autocoat Aa-Be 195x145 PLAIDS Zaalberg 100% WOL ƒ41.75 Voor 740 schuld Corruptie en spionage Antilliaanse postzegel Aanvaring op Schelde Kerkelijk nieuws Kaarslicht... gezelligheid! GOUDA KAARSEN In Hilversum is het 23ste jaarlijkse con gres van het Genootschap voor Reclame gehouden onder het motto „Welvaart en Reclame". Twee dagen lang heb' ben vele sprekers nieuwe benaderin gen en middelen in de reclame belicht en zich bezonnen op de problematiek van de welvaartsstijging en op de verantwoorde lijkheden van de reclameman in de wel vaart-maatschappij. De voorzitter van het genootschap, jhr, W. van Andringa de Kempenaer, zei de welvaart te zien als het resultaat van de levensbeschouwelijke instelling van de overgrote meerderheid van het Neder landse volk en van alle volken in de vrije wereld. Voor de toekomstige ontwik keling van de wereld achtte de voorzit ter „de honderden en honderden miljoe nen, die nog niet de weg naar rechts of links zijn ingeslagen, van het grootste be lang". Deze groep wordt volgens jhr. Van Andringa de Kempenaer niet met rust ge laten, maar is getuige van een oorlog, die aan onze waakzaamheid dreigt te ont snappen: de oorlog die gevoerd wordt door het leger met wellicht het gevaar lijkste wapen ter wereld, het geestelijk raffinement en de technische perfectie van de moderne reclame en propaganda zonder scrupules en zonder ethiek. „Wij zullen in deze sector geen agressie be drijven, maar zorg dienen te dragen voor een rechtzetting van al hetgeen men van andere zijde verdraaid of in strijd met de feiten stelselmatig over de nu nog neu trale landen uitdraagt. Daarvoor zullen zij, die tot het geven van de hoogste poli tieke en militaire leiding geroepen zijn zich niet alleen ongerust moeten maken over de beschadigde netvliezen van hen die binnen het bereik van een 50 mega- tonbom leven, maar net zo bezorgd moe ten zijn over de blijvende schade welke een niet aflatende en onweersproken vloed van propaganda toebrengt aan een van nature gezonde kijk op de wereld", aldus de voorzitter. Advertentie Het congres werd officieel geopend door de burgemeester van Hilversum, de heer J. J. G- Boot. Deze betoogde o.m.. dat de overheidsmentaliteit ten opzichte van de reclame grondig gewijzigd zou moeten worden. De reclamemensen moeten de overheid de helpende hand toesteken. „Wat zou het een zegen zijn als de over heid en de reclame gezamenlijk bepaal de eigenschappen van Nederlanders, on beschoftheid en baldadigheid, wisten uit te bannen". Als burgemeester van Hilver sum kon de heer Boot het niet nalalen ook iets over reclame- in radio en tele visieprogramma's te zeggen. „Ik heb er geen oordeel over", zei hij, „maar als ik dat wèl had zou er allang reclame in ra dio en T.V. zijn geweest", aldus de heer Boot. Prof. dr. J. Tinbergen, hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotter dam, sprak over „Onze welvaart giste ren, nu en morgen". Eén van de be langrijkste aspecten van de welvaart is volgens prof. Tinbergen de stijging van de goederenstroom, die in de jaren tus sen 1850 en 1930 jaarlijks met lVi percent toenam en sinds 1930 zelfs een stijging vertoont van 3 percent per jaar. Naast de goederen zijn er echter ook de waarde systemen een basis voor welvaart. Deze worden beïnvloed door opvoeding, onder wijs e.d. maar ook door de reclame, die zowel een negatieve invloed kan uitoefe nen (aanpraterij) als een positieve (ont wikkeling van smaak en juiste voorlich ting). De stijging van het gemiddelde reële in komen per hvofd van de bevolking is in Nederland sinds 1930 achtergebleven bij andere westeuropese landen zoals b.v. Duitsland en Groot-Brittannië. Prof. Tin bergen gaf daarvoor als verklaring de slagen van de tweede wereldoorlog en het element van de bevolkingsgroei. Na de rede van prof. Tinbergen werden de deelnemers ontvangen op het Hilver- sumse stadhuis. Aan de erevoorzitter van het genootschap, Prins Bernhard, werd een telegram van aanhankelijkheid ge zonden. In de middagzitting sprak o.m. drs. P. van Leeuwen, directeur van een reclame bureau, die stelde dat de welvaart duide lijk verband houdt met de omvang van de reclame. Hij waarschuwde de reclamemen sen voor het hechten van te veel waarde aan „gewoonte-wijsheden"; het komt meer en meer aan op vindingrijkheid en artisti citeit. Een vijftal sprekers deed de 600 verza melde reclamespecialisten daarna een groot aantal adviezen en suggesties aan de hand over enige specifieke onderdelen van de reclame. De heer W. J. R. Dreesmann hield een betoog over reclame en de vrijetijdsbeste ding. Hij hoopte dat vooral de creatieve besteding van de vrije tijd in de toekomst een nog grotere nadruk zal krijgen. De re clame heeft hier een taak die het commer ciële belang te boven gaat, zet hij. De laatste spreker op deze eerste con gresdag was prof. P. de Wolff, directeur van het Centraal Plan Bureau. Hij merkte op, dat voor aanzienlijke groepen van de bevolking (gepensioneerden en vele ar beidersgezinnen) op het ogenblik nauwe lijks gesproken kan worden van welvaart. Hij achtte de welvaartverdeling nog steeds scheef. In 1959 ontving 25 percent van alle arbeidersgezinnen met twee kinderen een loon dat beneden de norm voor een rede lijke behoeftebevrediging (gesteld op ƒ5000 per jaar) lag. In Warga (Fr.) is de driejarige Jan Weit- ze Mulder, terwijl hij achter de ouderlijke woning speelde, in een vaart geraakt en verdronken. Een buurvrouw zag het kind in het wa ter liggen en waarschuwde een melkboer die het jongetje op het droge bracht. Kunstmatige ademhaling hielp niet meer. Stadsschouwburg: zaterdag 20 u.: Neder landse Comedie met „Mijnheer gaat op jacht", blijspel van George Feydeau. Re gie Fons Rademakers. BIOSCOPEN Cinema Palace: 13.30 en 19.30 u.: „Spar- tacus". 14 j. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.30 u., dinsdag 14 en 20 u.: „Charlie Chaplin Festival", a.l. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u-, zondag ook 16-15 u.: „Slag om Engeland", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „De gebochelde", 18 j. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Zuster Luc", 14 j. Minerva Theater: 20.15 u„ zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Kolonel Hyde con tra Scotland Yard", 14 j. Zaterdag, maan dag en dinsdag 14.30, zondag 14 en 16.15 u.: „De familie Trapp in Amerika", a.l. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Roman Holiway", a.l. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u., zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Slag aan de Bloedkust", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u„ zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Meneer Hulot met vakantie", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „World by night", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland) Tot 1 nov. wissel-expositie Haarlemse beeldende kunstenaars: 918 u., m., wo. en vr. ook 1820 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 nov. expositie van Chris Tonbreker: 1022 u. (ook zondag). Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 1 nov. expositie „Logboek van Slauetrhoff": 1017 u., zondag 1317 u. Galerie Uittenhout (KI. Houtstraat 41): Tot 30 okt. expositie van aquarellen uit Hoorn en Zeebrugge van Jan van Geem: 10.30—17 u. Elswout (Poortgebouw): Tot 29 okt. ex positie van tekeningen, pastels en aquarel len van A. L. Huyser („Haarlem in beeld"). Vishal: Tot 23 nov. expositie van werk van leden der Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars De Groep: 1017 u., wo. en vr. ook 2022 u., zond- 1317 u. VRIJDAG 27 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Susanne". Rex Theater, 20 u.: „Ontvoering uit Boe dapest". ZATERDAG 28 OKTOBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Susanne". Rex Theater, 20 u.: „Ontvoering uit Boe dapest". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 1416.30. VRIJDAG 27 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De prinses en de Amerikaan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Suzanna". W.B. Theater, 20 u.: „Battle zone". ZATERDAG 28 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De prinses en de Amerikaan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Suzanna". W.B. Theater, 20 u.: „Battle zone". Marquette Theater, zaterdag en zondag 20 u.: „De grote Caruso". Advertentie L elektr. in koffer GROTE HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM J. J. Talsma overleden. Op 77-jarige leeftijd is te Oosterbeek overleden de oud burgemeester van Renkum, de heer J. J. Talsma. Hij is ook gemeentesecretaris van Oostdongeradeel en burgemeester van de gemeenten Kamerik en Zegveld geweest. Van 1934 tot 1949 was hij burgemeester van Renkum. De heer Talsma was lid van de A.R.-partij. Advertbniie 'n Meesterlijke jas van water afstotende gabardine in mo derne multi-colours, helemaal met zware krul-teddy gevoerd. Leeftijd 15 jaar. fCr. stijging per maat voor de Junior in "eigen stijl", met afknoopbare rugceintuur en schuine zakken. In de prachtige wollen mohair-kwa liteit is een modern grijs tweed-effect verwerkt. Leeftijd 15 jaar. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft haar zegen gegeven aan het wetsontwerp-registerac countants. Er hoefde niet hoofdelijk te worden gestemd. De aanvaarding ge schiedde „bij zitten en opstaan". Slechts enkele leden der KVP en ARP waren te gen. Tevoren had de Kamer met 69 tegen 35 een (gewijzigde) motie van de heer Reehorst (PvdA) aangenomen, waar in de regering werd uitgenodigd maatrege len te nemen ter voorbereiding van een wetsontwerp inzake de accountants die niet onder de huidige regeling vallen (de restgroep"). Oorspronkelijk had de heer Reehorst direkt een wetsontwerp ge vraagd. Tegen de motie stemden de AR, de liberalen, de CH, alsmede enkele KVP- ers. Het wetsontwerp heeft de vorm gekre gen zoals deze door de wijzigingsnota van staatssecretaris Gijzeis was bedoeld. Een gedeelte van de bepalingen zal direkt in werking treden, daarna zal een periode van ten minste drie jaar verlopen en ten slotte zal de betrokken minister beslissen wanneer de inschrijving in het accoun- tantsregister kan beginnen. Pas hierna zal dan de orde van registeraccountants (de „hoog-gekwalificeerden") kunnen gaan (Van onze parlementaire redacteur) Met een zekere vertedering heeft de Tweede Kamer gestaan aan de wieg van een nieuwe gemeente: Noordoostpolder Totdusverre was dit gebied bestuurd in de vorm van een „openbaar lichaam" en vrij algemeen heerste in de Kamer vreugde, dat de polder nu voortaan als normale ge meente door het leven zal kunnen gaan. Totdat een nadere regeling is getroffen be hoort de gemeente tot de provincie Over- ijsel. Slechts de heer A 1 b e r i n g (K.V.P.) en enkele van zijn fractiegenoten waren minder geestdriftig: Zij hadden liever ge zien dat er vier gemeenten in het leven zouden worden geroepen in plaats van één. Alle overige sprekers, de heren Sc heps (P.v.d.A) Smallenbroek (A.R.) Beernink (C.H.U.) en Ritmeester (V.V.D.) waren het met minister Toxo- peus eens, dat thans aan één gemeente de voorkeur moest worden gegeven. De minis ter, die uiteraard verheugd was over de instemming met het wetsontwerp, vond het weinig ter zake doen, nu reeds te spre ken over de mogelijkheid van een twaalfde provincie in de toekomst. Verder deelde mr. Toxopeus mede, dat omstreeks nieuwjaar een wetsontwerp tot uitbreiding van Urk zou worden ingediend. Als de Eerste Kamer het wetsontwerp tot Instelling van een gemeente Noordoost polder nog tijdig aanneemt, kunnen de in woners van de polder in 1962 deelnemen aan de verkiezing voor de Provinciale Staten van Overijsel. De gemeenteraad van het nieuwe ge bied zal bestaan uit 21 leden. De kandi daatstelling en de eventuele stemming voor de eerste verkiezing van de leden van de raad geschieden uiterlijk drie maanden na de dag waarop het desbetreffende wetsarti kel in werking treedt, op door Gedeputeer de Staten van Overijsel vast te stellen da gen. Ingezetenen van de gemeente zijn zij, die daar gedurende de laatste twaalf maanden hun werkelijke woonplaats heb ben gehad. Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 functioneren. In die tussentijd kunnen dan wellicht nieuwe gezichtspunten voor de „restgroep" naar voren komen. Het amendement-V e r s t e e g (AR), waarin nadere regeling bij de wet werd voorgesteld, was bij de staatssecretaris op ernstige bezwaren gestuit. Daarna is het door de kamer verworpen (vóór: VVD, ARP, SGP en een aantal leden der KVP). De staatssecretaris vreesde, dat men in de kringen der niet-gekwali- ficeerde accountants erop zou kunnen gaan speculeren, dat er van uitstel te vens afstel komt. Het zou immers niet zeker zijn, of, en zo ja wanneer de Ka mer het door professor Versteeg bedoel de nadere wetsontwerp zou aanvaarden. Nu het huidige ontwerp wet wordt (in dien ook de Eerste Kamer het aan vaardt) in -de vorm van het systeem- Gijzels, kan de desbetreffende commissie van toelating reeds met haar werk be ginnen. De betrokkenen weten dan, óf zij al dan niet tot de orde worden toe gelaten, wanneer na drie jaar de in schrijving in het register wordt geopend. Naar onze mening staat de regeling ook nu nog althans in theorie op losse schroeven, daar over drie jaar de dan aan het bewind zijnde minister anders over deze zaak zou kunnen den ken. Tenslotte vermelden wij nog dat mr. Geertsema (VVD) op de valreep met een amendement kwam om de vermel ding van enkele grondwetsartikelen (over de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie) uit het ontwerp te schrappen. Dit amende ment onderging een treurig lot: slechts de liberale fractie was er vóór. De rechtbank in Arnhem heeft gisteren een weiland van 1,26 ha te Bennekom en eigendom van de heer H. Koekoek, toe gewezen aan de opdrachtgever van de hoogstbiedende, het aannemersbedrijf G. P. van Aggelen te Renkum, voor 83.000. De verkoop geschiedde op verzoek van het Landbouwschap, dat dit onroerend goed van de heer Koekoek in beslag had genomen wegens zijn contributieschuld. Het bedrag van de achterstallige contri butie was met bijkomende kosten opgelo pen tot 417,14 gulden. Daar komt nog 270 gulden voor proceskosten bij. Op het strand bij Den Helder is een vliegerhelm gevonden. Deze helm is van de ylieger, die maandag met een Thun- derstreak in zee is gestort. Vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht zoeken nog steeds het zeegebied bij Den Helder af. In het voorlopig verslag over de begro ting van Justitie wordt de minister van Justitie gevraagd naast ambtelijke corrup tie ook corruptie strafbaar te stellen, die zich buiten de ambtelijke sfeer voltrekt. Wat is de oorzaak, zo vragen enige Kamerleden, dat Russen, die in Nederland wegens spionage worden gepakt, worden uitgewezen, maar dat Nederlanders in Rusland op grond van een dergelijke be schuldiging worden berecht. Advertentie II Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid "NJiets werkt sneller, niets werkt aan- 4 v genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. ts»; Op 16 november zal de postadmini stratie van de Nederlandse Antillen een bijzondere frankeerzegel, zonder bijslag, met een frankeerwaarde van 20 cent 40 cent Nederlandse munt) uit geven. Aanleiding tot deze uitgifte is het feit, dat het op die dag 185 jaar geleden zal zijn, dat voor het eerst in de geschiedenis de vlag van de Ver enigde Staten van Noord-Amerika door een vreemde natie met geschut vuur werd begroet. Hét ontwerp voor deze zegel is van de Antilliaanse kun stenaar Oscar Ravelo Nadal, toont de Amerikaanse brik „Andrew Doria". Met in de top de Amerikaanse en Nederlandse se vlag, begroet door saluutschoten van het Fort Oranje op St. Eustatius. De zegel is uitgevoerd in vier kleuren: groen, rood, blauw en zwart. Koningin Juliana was gistermiddag op Schiphol om haar oudste dochter te ver welkomen, die uit Griekenland terugkeer de. Prinses Beatrix maakte de terugreis van Athene (evenals de heenreis) via Brussel met Caravelle-lijntoestellen van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sa bena. De prinses heeft ruim drie weken in Griekenland doorgebracht in gezelschap van jonkvrouwe C. E. B. Röell, hofdame van de Koningin, en van mej. A. Hasse- ley Kirchner, een Nederlandse vriendin uit de gymnasiumtijd van de prinses. Prinses Beatrix heeft met het bezoek aan Griekenland haar voornemen verwe zenlijkt om zich na de beëindiging van haar studie in het buitenland nader te oriënteren omtrent bepaalde onderwerpen waarvoor zij bijzondere belangstelling heeft. Vannacht is het Britse schip „Matheran" op de Schelde in aanvaring gekomen met een tot dusver onbekend vaartuig. De „Matheran" meldde dat een bemannings lid vermist wordt. Het schip is bij Vlissin- gen voor anker gegaan om de schade op te nemen. Commissie van onderzoek. De com missie, die de senaat van het studenten corps aan de Vrije Universiteit in Amster dam heeft ingesteld voor een onderzoek naar de toedracht van een ernstige vecht partij in de sociëteit van dit corps bestaat uit prof. mr. S. Gerbrandy, prof. dr. H. R. Wijngaarden en mr. D. W. O. A. Grosheide. Uitzet terecht. Een jong Duits echt paar uit Bayreuth, dat op 23 oktober in Amsterdam op de boot stapte naar Canada krijgt in volle zee een prettige boodschap. In de nacht vóór het vertrek was uit de auto van de Duitsers de gehele huwelijks uitzet gestolen. De politie heeft echter de vijf koffers met de voor het echtpaar zo kostbare inhoud teruggevonden en zal ze met een volgende boot naar Canada sturen. De politie kreeg ook de dief, een 31-jarige Marokkaanse* fotograaf en diens hand langer, een 31-jarige Amsterdammer in handen. Nieuwe senator. B'„ 'gemeester W. Thomassen van Enschede zal zijn be noeming tot lid van de Eerste Kamer aan vaarden. Vorige week is de heer Thomas sen benoemd verklaard in de vakature De Rijp (Partij van de Arbeid) nadat dr. E- Brongersma uit Heemstede had bedankt voor de benoeming. Prijs voor ideeën. De wisselprijs van de Ideeënbus van het ministerie van De fensie is dit jaar opnieuw toegekend aan de vliegbasis Eindhoven voor 74 ideeën, ingestuurd door personeel van deze basis. Van het totaalbedrag, dat de Rijksideeën- buscentrale jaarlijks uitbetaalt, gaat 10°/o naar personeel van de Eindhovense basis. Studentenflat. In Rotterdam zal voor studenten van de economische hoogeschool en de stichting Klinisch Hoger Onderwijs een woongebouw gesticht worden, dat plaats biedt aan 190 jongelui. Het gebouw zal vijf verdiepingen tellen. De begane grond wordt bestemd voor bedrijfsruimte. Het woongedeelte op de eerste tot en met de vierde verdieping bevat acht eenheden elk voor 18 studenten. Elke eenheid is ver deeld over twee verdiepingen met negen kamers. Op de bovenste etage zijn twee eenheden voor elf meisjes-studenten ont worpen. De kosten worden geraamd op ruim 2% miljoen gulden. Drie jaar. Een 25-jarige metaalarbei der uit Sneek is door het gerechtshof in Leeuwarden veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf. Hij had een groot aantal in braken op diverse plaatsen in Friesland gepleegd. De man trok er 's nachts per bromfiets of uit, gekleed in donkere kle ren, zwarte handschoenen en zwarte schoe nen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zaltbommel (vac.-T. Bruin- sma) (toez.) J. H. Bokhove te Neede. Bedankt voor 't Harde (toez.) C. Vos te Bennekom. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Nederland bevond zich de afgelopen 24 uur dicht bij een front dat zich van Zuid-Frankrijk naar Noordwest-Duitsland uitstrekt en dat de scheiding vormt tussen warme lucht uit het Middellandse-Zeege- bied en koele polaire lucht die om een de pressie bij Ierland naar West-Europa stroomt. Een actieve storing in het front trok gisteravond en vannacht over ons land. Zij veroorzaakte vooral in Zeeland veel regen. De depressie boven Ierland wordt nu geleidelijk minder diep, hetgeen tot gevolg zal hebben dat de wind bij ons naar richtingen tussen zuidwest en west zal ruimen. De kans op buien wordt daar door iets groter, vooral in de kustprovin cies, terwijl de temperatuur een lichte daling zal ondergaan. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen e binnen- en buitenland. n-g Neerslag: laatste 24 uur. o £«2 Den Helder regenbui zw 14 Ypenburg licht bew zzw 14 Vlissingen onbewolkt z 14 Eelde regen zzw 15 De Bilt licht bew. zzw 14 Twente zwaar bew. zzw 14 Eindhoven zwaar bew. zw 14 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 15 Helsinki geheel bew zzo 13 Stockholm geheel oew z 12 Oslo regen no 9 Kopenhagen zwaar bew z 13 Aberdeen zwaar bew. windst. 10 Londen zwaar bew. z 15 Amsterdam onbewolkt zzw 15 Brussel zwaar bew zw 14 Luxemburg regen zw 13 Parijs zwaar bew zzw 16 Bordeaux zwaar bew. z 19 Grenoble zwaar bew z 24 Nice zwaar bew n 21 Berlijn half bew z 16 Frankfort zwaar bew windst. 15 München half bew. zzo 18 Zürich mist windst. 16 Genève regenbui wzw 20 Locarno regen n 13 Wenen zwaar bew. zo 13 Innsbruck licht bew wnw 19 Belgrado half bew. ozo 19 Athene half bew. n Rome onbewolkt windst. 22 Ajaccio onbewolkt 0 22 Madrid licht bew wnw 19 Mailorca onbewolkt windst. 24 Lissabon motregen w 18 Zaterdag 28 oktober £2 E cS 8 14 24 2 2 2 4 4 0,2 0 13 0,4 2 6 10 4 9 5 4 0 2 2 10 0 0 0,1 5 0 0 0 0 0 0 2 0 4 Zon op 7.27 uur, onder 17.20 uur. Maan op 20.54 uur, onder 12.10 uur. 31 okt. Maanstanden 9.59 uur laatste kwartier. Hoog en laag water In IJmuiden Vrijdag 27 oktober Hoog water 5.40 en 17.56 uur. Laag water 1.25 en 13.38 uur. Zaterdag 28 oktober Hoog water 6.21 en 18.39 uur. Laag water 2.02 en 14.16 uur. Het hoog en laag water te Zandv 10 tot 15 minuten vroeger dan te T1

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2