Modderballet in kampioensrit KN.V1V in Limburgse klei Kreyermaat is plotseling ernstig DE OPSTELLINGEN Van 81 gestarte rijders zijn er al 30 voortijdig kansloos White Stars won van VoDo-ploeg Quicksilver S heeft weinig te vrezen Wereldranglijsten Ujpest-Ajax op 29 november ZATERDAG 28 OKTOBER 1961 19 Hocking Brits sportman van het jaar Intertoto-competitie Wereldkampioenschappen in een nieuw stadion Etappezege voor Carlos Menditeguy in Argentinië Schaaktoernooi Zevenaar Remise voor Donner BETAALD VOETBAL AM ATEURVOETBAL Vroeger, nu Alles T eamgeest Piekeren Semi-profs A mateurs KORFBAL HOCKEY WATERPOLO 4 Hoog opspuitende modder, verraderlijke gladde paadjes in het Zuid-Limburgse heu velland, zwaar berijdbare zandwegen in de Peel en veel pech vormden het grim mige decor op de eerste dag van de kam pioensrit 1961 van de KNMV. Tussen Schijndel en de nu uitgestorven toeristenplaats Valkenburg waren zoveel figuurlijke voetangels en klemmen uitge zet, dat niet minder dan 30 van de 81 ge- Af otorsport starte motor- en bromfietsrijders hun kam pioensillusies voortijdig zagen vervliegen. Onder hen waren twee titelhouders, nl. de bromfietskampioen Mooy uit Loenen aan de Vecht en de Biltse politieman Ben Emmelkamp, die, met een onderbreking in 1958 toen hij een sleutelbeen brak, ze ven maal de nationale titel in de zijspan- klasse had veroverd. Juist toen Emmelkamp het zware ter rein na de start in Schijndel op het parcours van de jaarlijkse cross, die hier wordt gehouden, sneuvelden al twaalf deelnemers achter de rug had liep zijn cardan-as muurvast. Emmelkamp heeft in 13 kampioensritten, die voor hem aan de ze start voorafgingen, al vaak blijk gege ven een handig knutselaar te zijn. Maar djl maal stond hij machteloos. Nog onge lukkiger trof het zijn concurrent Henk Dammers uit Den Haag. In de buurt van Son sloeg diens combinatie om en Dam mers liep daarbij een gebroken linkerarm op. Al veel eerder had de bromfietsrijder Mulder uit Den Haag de tocht in het zié- kenhuis beëindigd. Een paar kilometer na de start reed de Hagenaar tegen een boom, brak en kneusde vele ribben, maar 's avonds was hij toch weer bij de finish in Valkenburg, waar hef leger in leer ver anderd bleek te zijn in een leger in mod der. Van top tot teen waren mensen en machines bedekt onder de grauwe Lim burgse löss, die vooral aan de voet van de Bemelerberg metershoog was rond ge vlogen toen de overgeblevenen zonder aar zelen hun stomende machines door de die pe plassen dreven. Dit modderballet was het dessert van de ze bijzonder zware dag, waarop toch een aantal zij het een gering rijders er in slaagde om strafpuntloos de finish te halen. Vooral de cracks in de senioren so loklasse, die nota bene een gemiddelde van 42 km per uur moesten draaien, liepen geen of weinig strafpunten op. Of dat za terdagavond bij terugkeer in Schijndel zo zal zijn? De kampioenskandidaten zullen het op de terugweg heus niet cadeau krij gen daarvoor staat de fijne neus voor moeilijkheden van de KNMV-functionaris, die het parcours uitzet borg. De Britse sportpers heeft de Rhodesiër Gary Hocking gekozen tot Brits sportman van het jaar. De motorrenner uit Rhodesia veroverde dit jaar zowel de wereldtitel in de 350 als in de 500 cc-klasse. De basketbalcompetitie Vrijdagavond heeft de damesploeg van White Stars na een matige eerste helft van VODO gewonnen. Bij rust stonden de Haarlemse dames nog zeven punten achter, maar na de hervatting bleek de produktivi- teit van Jenny v. d. Hoeden en Els Bos te veel voor de hardwerkende, maar tech nisch onvoldoende Haagse ploeg. Het scoreverloop was: White StarsVODO 10—13, 13—20 (rust), 44—36 (einde). Top- scoorsters: White Stars: J. v. d. Hoeden (7—10), E. Bos (0—12), VODO: Pattilalauw (10—5). De HOC-heren hebben tegen UW geen kans gekregen om de eerste wedstrijd in de landelijke competitie tot een goed eind te brengen. Bij rust noteerden de Haar lemmers nog een 2821 voorsprong, maar in de tweede helft kwam de UVV-ploeg, die over langere spelers beschikte, via 3838 tot een 4553 zege. Topscorers wa ren: Winterink (HOC) 10-8. Reurslag (UW) 5—13 en Melai (UW) 8—12. De overige uitslagen luiden: Dames: HOC 5Typhoons 1220, Anti lopen 2Exercitia 2233. Heren: Typhoons 3Antilopen 3 2933, Flamingo's 2HCK 6358. Paardesport Zondag brengt Mereveld het laatste grote drafprogramma, met als hoogtepunten de Revanche der grote prijzen en de befaamde Twee Mijl van Mereveld. In de revanche ontbreken helaas Theo Messidor en Hairos II, waardoor alleen Quicksilver S zijn overwinning in de Grote Prijs van Neder land moet verdedigen. Hij krijgt het op te nemen tegen Vrijdag en Jour de Java, die tegen de geweldige tempoloper Quicksilver niet zullen zijn opgewassen. Jour de Java wordt op de tweede plaats verwacht. In de Twee Mijl is de keuze moeilijker. Hoewel de sterke Xavero niet mag worden onderschat, zal hij in zuivere snelheid het onderspit delven tegen Walter Hollandia en vermoedelijk ook nog Uranie. Outsider is Xenocraat. In de 16 paarden tellende Ommen-prijs heeft Ylite Rose de beste papieren, vóór Xenophon Scott en Yvonne Hollandia?. Daar de grote vorm bij Y Norton verdwe nen is kan Ypermoron het zesde nummer winnen van Walter Mitty en de soms zo verbluffend goede Way Jewell, die boven dien het voordeel heeft op eigen terrein te lopen- In de Gramsbergen-prijs voor amateurs heeft de goed op elkaar ingespeelde com binatie Raymakers/Yostra de kans een se rie goede verrichtingen met een zege te be kronen hetgeen uiteraard door de niet minder goede Yellowbird fel bestreden zal worden. Voor een verrassing kan de sterk verbeterde Yellow Six zorgen, die boven dien gunstig is geplaatst. De overige nummers zijn alle ingeruimd voor de jonge paarden. De 2-jarigen krij gen het langste nummer voorgeschoteld, n.l. 1600 m. Hierin zal Astyanax sterk wor den ondersteund, doch met tegenstanders als Arion Athel en Auerhen hangt de zege aan een zijden draad. Slechts zes 3-jarigen van klasse nemen het in de Kuinre-prijs tegen elkaar op. Ge let op de laatste verrichtingen kan Zampa van Pa*penhoef winnen van Zilvervos. De lang op rust geweest zijnde Zypani kan nog gevaarlijk worden voor dit zeer goede duo. In het gesplitste openingsnummer zullen de overwinningen wel naar de Noordelijke stallen gaan. Hiervoor kunnen Zombra Hesperus en Zorro d'Aster zorgdragen. T ennis De wereldranglijsten tennis over 1961 van Edward C. Potter, een van de meest gezaghebbende figuren in de internationale tennissport, zijn in „World Tennis Maga zine" verschenen. De lijsten worden bij de heren aangevoerd door de Australiër Roy Emerson en bij de dames door de Engelse Angela Mortimer. De hoogsfcgeplaatsten zijn: Heren: 1. Roy Emerson (Austr.), 2. Rod Laver (Austr.), 3. Nicola Pietrangeli (It.), 4, Manuel Santana (Spanje), 5. Chuck McKin- ley (VS), 6. Ramanathan Krishnan (India) 7. Mike Sangster (G-B.), 8. Rafael Osuna (Mex.), 9. Luis Ayala (Chili), 10. Jan Lund quist (Zweden). Dames: 1. Angela Mortimer (GB), 2. Mar garet Smith (Austr.), 3. Ann Haydon (GB) 4. Christine Truman (GB), 5. Darlene Hard (VS). Voetbal De tweede wedstrijd tussen Ujpest en Ajax voor de tweede ronde van het toer nooi om de Europese beker voor beker winnaars zal niet, zoals aanvankelijk was bepaald, op 15 november, maar op woens dag 29 november, in Boedapst worden ge speeld. De reden van dit uitstel is, dat op 15 november het Nederlands militair elf tal tegen de Belgische militairen uitkomt en voor de Nederlandse militaire ploeg zijn verscheidene spelers van Ajax kandi daat. Ajax, dat nog geheel in het ongewisse verkeert over de dag van aankomst der Hongaren en tevens niets heeft gehoord op een verzoek om eventueel voor hotel accommodatie te zorgen, heeft vrijdag na dere bijzonderheden bekend gemaakt over de Hongaarse bekerhouder, die het vorige seizoen als landskampioen in het toernooi om de Europa Cup voor nationale kam pioenen uitkwam en daarin in de tweede ronde, na eerst Rode Ster uit Belgrado te hebben uitgeschakeld, uit het toernooi werd „gewipt" door de huidige bekerhou der, het Portugese Benfica. De wedstrijd in Boedapest won Ujpest toen met 2-1, maar het verloor de uitwed strijd met 6-2. Evenmin waren de Hon garen succesvol in het toernooi der jaar beurssteden. Door twee nederlagen wer den zij hierin uitgeschakeld door Birming ham. De eerste wedstrijd tussen Ajax en Uj pest, die donderdag 2 november in het Olympisch stadion in Amsterdam wordt gespeeld, zal worden geleid door een Duit se scheidsrechter, bijgestaan door twee Duitse grenswachters. In Gothenburg is donderdag voor de kwartfinales van de intertoto-competitie de voetbalwedstrijd Oergryte Gothenburg Banik Ostrau (Tsj.sl.) gespeeld. De Tsjechen wonnen met 32. Bij de rust had het Zweede team nog een 21 voorsprong. De laatste van de vier wedstrijden uit de kwartfinales, die tussen Feijenoord en Sparta Königgratz, staat voor woensdag 22 november op het programma. De ont moeting wordt in Rotterdam gespeeld. De wereldkampioenschappen kunstrijden die van 14-18 maart 1962 in Praag worden gehouden, zullen worden betwist in een nieuw stadion, dat de volgende maand zijn poorten opent. Het stadion, dat is gelegen in het Julius Fucik-park, heeft een capaci teit van 13.400 zit- en 4600 staanplaatsen. Met die nieuwe stadion heeft Praag thans drie ijsstadions. Wegens het aan de Ame rikaanse kunstrij ploeg overkomen vleig- tuigongeluk bij Brussel zijn de wereld kampioenschappen dit jaar, toen ze ook aan Praag waren toegewezen, niet doorge gaan. i Automobilisme De Argentijn Carlos Menditeguy heeft met Mercedes de eerste etappe van de autowegrace om de Grote Prijs van Ar gentinië, die totaal zes etappes telt, ge wonnen. Menditeguy reed de 871 km van Buenos Aires naar Villa Carlos Paz in 6 uur 1 min. 27 sec. (Gem, 143,040 km per uur). Met een achterstand van ruim vijf minuten eindigde de Duitser Hans Her mann, eveneens met Mercedes op de twee de plaats. Voor het internationale schaaktoernooi van Zevenaar werden donderdag slechts twee partijen gespeeld. De Joegoslavische grootmeester Matanovic brak zijn uitge stelde partij uit de eerste ronde tegen de Westduitser Lehman na 52 zetten af. In hun hangpartij uit de derde ronde kwa men Milic (J-sl.) en Bobotsov (Buig) re mise overeen. Vandaag worden de reste rende afgebroken partijen en de ontmoe tingen voor de vierde ronde gespeeld. Donner heeft in zijn partij voor de tiende ronde van het internationaal schaaktoer nooi in Boedapest remise behaald tegen de Hongaar Bilek. De uitslagen waren: Dely (Hong.)Uhlmann (O.-Did.) 10, Bilek (Hong.)Donner (Ned.) remise, Kortchnoi Rusl.)Pogats (Hong.) 10. De overige partijen werden alle afgebroken. Sport tijdens het weekeinde In de eerste divisie staat Leeuwarden, dat zondag bij Haarlem op bezoek komt, op de zesde plaats en lijkt dus tot een goede prestatie in staat. Toch durven wij het laag genoteerde Haarlem een kansje te geven op een gelijk spel, temeer nu Jon ker de voorhoede komt versterken. De clubs uit de IJmond, VSV en Stormvogels, krijgen het tegen respectievelijk Elinkwijk (uit) en Sittardia (thuis) verre van gemak kelijk en succesvolle resultaten zouden dan ook tot de grote verrassingen behoren. De standen zijn: DHC 9 15 Heracles 9 14 Sittardia 9 15 Limburgia 9 14 DFC 9 14 Elinkwijk 9 13 Fortuna (VI.) 9 14 Enschede Boys 9 12 AGOVV 9 12 RBC 9 12 Leeuwarden 9 10 Heerenveen 9 11 Eindhoven 9 10 HDVS 9 11 SVV 9 10 Excelsior 9 10 KFC 9 9 SHS 9 10 Alkmaar 9 9 ZFC 9 9 Vitesse 9 8 Hilversum 9 8 t Gooi 9 7 Wageningen 9 8 Veendam 9 6 Be Quick 9 7 Go Ahead 9 6 NOAD 9 7 Helmond 9 6 VSV 9 6 Stormvogels 9 5 HVC 9 5 Haarlem 9 3 Wilhelmina 9 5 3VV 9 3 EBOH 9 0 In de tweede divisie spelen RCH en EDO uitwedstrijden. Longa en PEC zijn de tegenstanders: ze bezetten de onderste twee plaatsen. Het lijkt dus zeer waarschijnlijk dat de Haarlemmers met de volle winst zullen terugkeren. De stand is: Roda Sport 7 10 Velox Relmondia 7 9 UVS EDO 7 9 NEC Graafschap 6 8 Oldenzaa] Baronie 6 8 Zwolse Boys Zwartemeer 6 8 LONGA RCH 7 8 -PEC Tubantia 7 7 Na het uiterst verdienstelijke resultaat van HFC vorige week tegen RCH voor de beker, gaat HFC zondag met een zeer rede lijke kans op de volle winst het (eigen) veld in tegen haar aloude tegenstander AFC. De Amsterdamse ploeg staat heel wat hoger op de ranglijst, maar heeft slechts twee punten meer. De Spartaan 6 10 AFC 6 JOS Hollandia HRC DSV OVVO UW DCG HFC „Alles is nu voor mij anders gewor den", zegt de 26-jarige Reinier Kreyer maat, die zondag als rechtshalf in het Nederlands elftal debuteerde en woens dag de belangrijke bekerwedstrijd tegen Tottenham Hotspur moet spelen. Het voetballen is nu voor mij ineens een ernstige zaak geworden. Daarmee wil ik niet zeggen, dat ik er Vroeger mét 'de pet naar gooide, maar vanaf zondag ben ik iemand geworden die elke stap die hij doet moet overdenken, zowel in mijn particuliere leven als op het voetbalveld". In zijn Utrechtse woning zegt de kleine, steviggebouwde Feijenoordspeler deze woorden met een diepe denkrimpel in zijn voorhoofd. „Ik zal een paar dingen noe men, problemen die na zondag plotseling gekomen zijn. Dadr is in de eerste plaats mijn baan bij de PUEM, het electriciteits- bedrijf in Utrecht. Ik werk daar in de buitendienst, ga elke dag de boer op om de electriciteit te controleren. Miin bazen van de PUEM helpen me zoveel ze kun nen. Bijna nooit ontmoet ik bezwaren als ik vrij moet hebben voor training of voor het spelen van een verre uitwedstrijd. Ik heb lol in mijn werk, kan goed opschieten met de mensen in de provincie. Kort ge zegd: ik zit daar goed bij de PUEM." „Maar vanaf zondag zijn me al twee banen aangeboden als vertegenwoordi ger; banen, die veel meer financieel perspectief bieden, banen die me worden aangeboden omdat ik nu een beetje popu lair geworden ben en dus een beetje „goodwill" bij de mensen heb. Wat moet ik doen. Moet ik die korte periode van populariteit uitbuiten? Ik ben nuchter genoeg om te weten, dat die populariteit soms heel kort en heel vergankelijk kan zijn. Moet ik van mijn succes in de voet ballerij profiteren, of moet ik kalm ge- neenteambtenaar blijven en tevreden zijn met een minder salaris en kleinere kan sen op verbetering". „Een ander voorbeeld. Ik heb zondag door die botsing met Sandor een blessure opgelopen. Vroeger was het zo, dat ik er alleen maar aan dacht, hoe kom ik zo gauw mogelijk weer het veld in. Bij Elinkwijk heb ik eens een keer zes weken in het ziekenhuis gelegen. Een goede week nadat ik er uit ontslagen was, deed ik al weer mee aan de training. Maar nu ga je anders denken. Wat moet ik bij voorbeeld doen. Zondag meespelen in de competitiewedstrijd tegen Willem II met de kans dat ik weer een tikje tegen mijn dijbeen krijg en dan voor de wedstrijd tegen de Spurs uitgeschakeld ben?" „Nu ik eindelijk tot de top ben door gedrongen, begint voor mij de moeilijke tijd pas. Ik zal alles moeten doen om steeds in topconditie te blijven. Niet al leen, omdat het publiek nu elke keer een goede wedstrijd van me verwacht, maar vooral om me bij die top te handhaven. Ik zal keihard moeten knokken voor mijn plaats in het Nederlands elftal omdat ik zware concurrenten heb in spelers als Van Wissen, Notermans, Klaassens. Dat betekent dus ook dat ik zuinig moet zijn op mijn lichaam, geen onnodige risico's moet lopen, kortom doorlopend mijn her sens moet gebruiken om op de meest be langrijke momenten in de beste conditie te zijn". „Vroeger was het zo, dat Kreyermaat alles wel wilde opknappen. Moest er een beslissende strafschop genomen worden, dan deed ik het, omdat ik niets had te verliezen. Viel de keeper uit, dan ging ik strijd begon. Toen was die zenuwachtig heid volkomen weggevaagd door de enorme stemming onder de jongens. We voelden dat we met zijn elven één waren. Er was geen wanklank geweest. We voel den dat we tot iets groots in staat waren". „Een voorbeeld:, voor de wedstrijd zei men: Kreyermaat de eerste penalty is voor jou. Toen zei Eddy Pieters Graaf land: zouden we dat nou wel doen jon gens, het is zijn eerste interland!" Toen had ik tegen Eddy kunnen zeggen: Waar bemoei je je mee. Ik leg die eerste straf schop er kalm in". Maar zo was de stem ming niet. Ik begreep direct, dat Eddy het beste voor het team en voor mij wil de. Bennie Muller trapte die bal uit han den van Eddy en daardoor ontstond dat derde doelpunt van de Hongaren. Henk Groot miste een mooie kans. Weet je wat wij tegen de journalisten zeiden: Vergeet dat maar en herinner je hoe Bennie een bal uit doel kopte en hoe mooi Henk die derde goal maakte". Drie keer Kreyermaat. Reinier-privé houdt de foto vast van Reintje, het aspirant- middenvoortje van Elinkwijk, de club waarin hij acht seizoenen in het eerste elftal speelde. Boven die foto „Beertje" Kreyermaat, de tegenwoordige Feijenoord-ster. Die bijnaam „Beertje" dankt hij aan een journalist, die hem na een gevecht in de sneeuw tussen Elinkwijk en PSV vergeleek met een niet te vermoeien beer. tussen de palen staan. Moest ik in mijn eentje het middenveld bespelen omdat we het 51—4-systeem speelden, dan sjouw de ik alle reserves uit mijn body om de mij opgelegde taak naar beste kunnen te veryullen. Ik heb op alle plaatsen ge speeld, ik heb de meest gekke dingen gedaan, omdat ik nu eenmaal voetballer ben in hart en nieren. Kunt u zich voor stellen dat een knaap van 22 jaar als een kind in bed ligt te huilen omdat hij een bepaalde wedstrijd door ziekte niet kan meespelen. Die knaap was Reinier Kreyermaat. Diezelfde knaap werkte, als hij enkele dagen weg was geweest voor het voetballen, als een bezetene om de opgelopen achterstand in de halen. Voor eten gunde hij zich geen tijd". „Neem die wedstrijd tegen GVAV, toen we bij de rust met 14 achterstonden en in de tweede helft terugkwamen tot 74. Bij de stand 54 had die jongen Kreyer maat geen lucht meer, was hij volkomen kapot. Waarom? Omdat hij vier keer per week geen warm eten kreeg. Toen heb ik een enorme inzinking gehad. Zoiets mag me nu niet meer gebeuren. Daarom ben ik enorm blij met het voornemen van Feijenoord om na de wedstrijd tegen de Spurs twee keer per week overdag te gaan trainen. Dat betekent, dat je be hoorlijk kunt eten en 's avonds ook nog wat aan je leven hebt". „Ik heb nog wel meer dingen, waar wijze mensen hun hoofd over schudden. Voor die wedstrijd tegen Moskou heb ik dagenlang als een uitgelaten kind in cafés staan te biljarten. Alleen zenuwen. Wekenlang heb ik met die wedstrijd in mijn kop rondgelopen. Op de dag van de match heb ik minstens een half pakje sigaretten gerookt. Ik klapperde van de zenuwen toen ik het veld opging. Het werd de wedstrijd van mijn leven. Alles lukte me, ik kon alles. Toen we het veld afgingen, kreeg ik een ovatie. Zelden in mijn leven heb ik me zo beroerd gevoeld als toen. Ik kan er namelijk niet tegen. Als ik op de televisie Sjoukje Dijkstra Europees kampioen zie worden, zit ik in de kamer te snotteren als een kind". „Uiteraard heb ik me ook voor die wedstrijd in Boedapest nerveus ge maakttot een kwartier voor de wed- „Kijk, dat is de stemming waarin je tot alles in staat bent. Wat zelden in ver tegenwoordigende elftallen te bereiken is: er was teamgeest, er waren geen club mootjes, we hadden allemaal dezelfde ge dachte: voor ons land eer behalen. We vergeten dat we Feijenoorder of Ajaxied of PSV'er waren. Een paar jongens die al meerdere keren in het nationale elftal speelden zeiden, dat dit voor het eerst sinds lange tijd weer zo was omdat er geen „jbrren" in meespeelden, die in de eerste plaats aan eigen eer dachten". „Woensdag tegen de Spurs wordt het een zware partij. Als we met Feijenoord diezelfde geest, diezelfde sfeer kunnen krijgen, lopen we over de Spurs heen, lopen we over iedere ploeg heen. We had den liever tegen Real Madrid gespeeld, dan tegen die Engelse ploeg. Het spel van Spanjaarden en Italianen ligt ons beter dan het harde spel tegen die Engejsen. Bovendien had ik persoonlijk liever eerst uit gespeeld. Maar die Engelsen zijn ook niet gek, die hebben er wel voor gezorgd, dat ze de ploegen die ze vrezen in novem ber in Engeland krijgen, als de velden doorweekt zijn van de regen en de mist. Dan zijn zij op hun best". „Ik merk aan mezelf dat ik veel meer over voetbaldingen ga nadenken. Natuur lijk komt dat ook omdat je een jaartje ouder wordt ik wou dat ik vijf jaar geleden wist wat ik nu weet maar ook omdat je nu eindelijk de top bereikt Hfebt. Ik heb na zondag steeds lopen te piekeren waarom ik me heb laten verleiden om na die 20 voorsprong die we in Boedapest kregen de opdracht, die we van Elek Schwartz hadden om vanuit de verdedi ging te bouwen, heb verwaarloosd en naar voren ging om te proberen door te drukken. Omdat Bennie en ik dat deden kregen de Hongaren kans gelijk te ko men. Toen we, geschrokken, weer terug in de verdediging gingen, kwamen die Hongaren er niet meer door". „Nou kun je zeggen, dat het menselijk is om te proberen die plotselinge voor sprong te vergroten. Goed, maar het is geen excuus voor een profvoetballer, die met een opdracht het veld ingestuurd is. Zie je, dat krijg je ook als je tot de top doordringt, vechten met jezelf om niet eigenwijs te worden, maar te luisteren naar de coach, die toch ook niet op zijn achterhoofd gevallen is". „Nee, er is een heleboel veranderd sinds zondag", zegt Reinier Kreyermaat. „Het is er niet makkelijker op geworden, maar wel interessanter". Haarlem (thuis tegen Leeuwarden): Van 't Kruys; Maas en Duyster; Boom, Sy- brandi en Berendregt; De Ridder, Jaski, Goedhart, Vreeken en Jonker. Stormvogels (thuis tegen Sittardia): De Graaf; Smit en Janssen; Haverkamp, Pirovano en Van der Bor; Van Woo ning, Snoeks, De Graaf, Doorneveld en Degenaar. VSV (uit tegen Elinkwijk): Stuy; Schoon en Pieterse; Belfroid, Kort en Breder- veld; Hendriks, Versluys, Farenhorst, Van Dolder en N.N. EDO (uit tegen PEC): Amama; Van der Oord en Berends; Koster, Arnoldi en Leonhard; Spiers, Peters, Nijman, Koek en Breeuwer. RCH (uit tegen Longa): Huyer; De Vries en Honout; Poerwo, Koning en Kruyer; Kroonsberg, Hendriks, Bek kers, Van Egmond en Nanai. HFC (thuis tegen AFC): Van der Meu- len; Dekker en Hoeke; Molenaar, Wijkhuizen en P. Thole; E. Thole, Koenders, Jansen, Honnef en Linde man. HBC (thuis tegen Schoten): Warmer dam; Joh. Duindam en Van Bergen; Van Bruggen, Kors en Drayer; Dui venvoorde, Neeskens, Halderman, De Reus 'en J. H. Duindam. '•choten (uit tegen HBC): Hooning; Van Veen en Dinkelberg; Kossen, Boeke- laar en De Looze; Kops, Van Oosten, Willemse, Kollaard en Blom. Ripperda (thuis tegen WA): Gerritse; Blansert en Bouman; Van Kampen, Dreyer en Kuyer; Meyer, Houtkamp, Burghart, N.N. en Peters. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Baam): Ter Wolbeek; Peters en Water; Bruynzeel, Stobbelaar en Schilpzand; Plaizier, Keiler, Visser, Nijkamp en Oosterbaan. TYBB (uit tegen Amsvorde): Bakker; Rietvink en Pebesma; Van der Vlugt, Veldhuizen en Van der Klugt; Jansen, Blom, Valent, Kroonsberg en Meier. Jan Dassen In de semi-plaatselijke ontmoeting HBCSchoten hebben beide elftallen een overwinning hard nodig om uit de geva renzone te komen. Een gelijkspel ligt in de lijn der verwachtingen. Van de andere tweedeklassers uit Haarlem en omgeving in 2 B van west I moet TYBB -op bezoek bij Amsvorde en ontvangt Zandvoortmeeu wen het grillige Baarn. In 2 A kan Rip perda het in de thuiswedstrijd tegen WA tot winst brengen. Als men de tegenstan der ten minste niet onderschat. Hillegom, dat in 3 A van West II een nog weinig opvallende rol speelt, krijgt be zoek van het sterke VIOS en Concordia moet naar DOSR in 4 A. Door nieuwe ne derlagen komèn de beide clubs uit Hille gom in de verdrukking. In 4 C van west I is ETOOnze Gezellen van belang voor aansluiting met de top- ploegen EHS een moeilijke uitwedstrijd tegen Lynden in het verschiet en Bloe- mendaal, dat op bezoek gaat bij THB en daarvan twee punten rijker kan worden. Renova speelt thuis tegen Hoofddorpse Boys en Kinheim ontvangt in deze afde ling St. Pancratius. Watervliet, dat een vrije zondag heeft, zal met veel belangstelling uitzien, wat concurrent O'kwartier presteert in de uit wedstrijd tegen Wittenburg, die van 12-2 uur op de Park in Amsterdam plaats vindt. De thuisclub, hoewel laag geklas seerd, is vooral in eigen omgeving een las tige tegenpartij. Wanneer de Haarlem mers op schot zijn, gaan de winstpunten mee terug. HaarlemLandlust wordt gespeeld van 12-2 uur en heeft als inzet de bezetting van de bovenste plaats. De uitslag zal niet ver van een gelijk spel liggen. Nieuw Flo ra krijgt bezoek van het niet al te sterke Vogel, zodat de thuisclub kans heeft op ten minste één winstpunt. Aurora kan zondag zijn derde achtereen volgende zege behalen: het op bezoek ko mende DVD achten wij niet in staat om zelfs maar een gelijk spel te behalen. In de derde klasse speelt Animo Ready tegen hekkensluiter Zaandam-Zuid en dat betekent een Haarlemse zege. Oosthoek speelt van 2-4 uur in het Noordersportpark tegen Oosterpark: mogelijk een gelijkspel. Excelsior (Hilversum) komt naar Sport Vereent in Santpoort en heeft de beste pa pieren. Om drie uur speelt BMHC in Bloemen- daal in een gewijzigde opstelling tegen Kampong en kan winnen. Bij de dames wordt in Wassenaar de strijd van het jaar gehouden. Daar treden des morgens Kie viten en BDHC tegen elkaar aan, de bei de elftallen die met succes streden om de topplaats. Kieviten heeft afgelopen zondag een punt verspeeld en BDHC heeft nu weer evenveel punten. Het valt moeilijk té voor spellen welk team zondag het meeste suc ces zal behalen. Alliance gaat op bezoek bij de Gooise hockeyclub. Dat betekent dat Alliance een goede kans krijgt beide punten mee naar Heemstede te nemen. De drie overgangs klassen (heren) spelen uit. BMHC II en Alliance gaan naar Den Haag om een be zoek te brengen aan Kieviten en de oud eersteklasser HHIJC. Voor de Bloemen- daalse spelers zal het iets gemakkelijker worden punten te behalen dan voor Allian ce. HBS wacht een moeilijke wedstrijd op de beslist niet zo beste velden in Amstel veen, het terrein waar Amsterdam II de thuiswedstrijd speelt. In de eerste wedstrijd, die vanavond (aanvang acht uur) in het Sportfondsen- bad in Haarlem wordt gespeeld, debuteert NVA in de competitie KNZB tegen de re serves (dames) van De Robben. DWT he ren krijgt voor de bekercompetitie De Fu ten op bezoek. Haarlem (dames) krijgt vervolgens VZV als tegenstandster. Dan zijn er nog twee herenwedstrijden; DWR 3VZV 2 en Njord 2Haarlem 2. VOETBAL. Voor de tweede divisie van de Engelse League is vrijdagavond de wed strijd Scunthorpe United—Newcastle Uni ted gespeeld. De thuisclub won met 32.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19