SPORT IN DE IJMOND Pluimvee-expositie in Beverwijk toont prachtige exemplaren KERKDIENSTEN VOOR AUTORULES Audium, Philips en Siemens boorapparaten Stormvogels en VSV weer tegen topclubs Twee nieuwe kotters naar visgronden FILM EN FILMWERELD ZATERDAG 28 OKTOBER 1961 5 A. J. v. LENT's Automobielbedrijven Volleyhal Gaarne bezoeken onze medewerkers u geheel vrijblijvend. mr.opticien UMUIDEN GOUDA ZWIJNDRECHT Hospitaalkerkschip „De Hoop" vandaag in Vlaar- dingen na 23 dagen op zee A U T MOB IELEN A. J. van LENT's Automobielbedrijven LAINES DU PINGOUIN De beroemde Franse wol En natuurlij'k weer in de mooiste kleuren MARKTPLEIN 7 - TEL. 7029 Hoofdzakelijk kasbloemen op veiling WEEKABONNEMENTEN Dr. P. Robijn directeur van stichting IJmond Lagere prijzen op Beverwijkse groenteveiling L.T.B.-Beverwijk Schaken Bij de Beverwijkse schaakclubs Wee- nink en Pat Mat zijn de onderlinge compe tities weer voortgezet. P. Stet ging bij Wee- nink op de goede weg voort en gaf Wortel geen kans. K. Slings rukte op naar de derde plaats via een overwinning op de nieuwe aanwinst Van Hoek. In de eerste afdeling won Van der Sluis de belangrijke partij met medekoploper Oostendorp en kwam daarmee alleen aan de top van de ranglijst. Bij Pat Mat was het in de eerste groep rustig nu het eerste tiental de degens moest kruisen met VVV. De oogst bleef beperkt tot een overwinning van Bannenberg op Van Voorst Vader in een afgebroken partij. Bannenberg bleef hiermede tot de kans hebbers behoren. In de tweede afdeling schudde Van den Berg een concurrent van zich af. Zweers verloor en zakte terug tot de middengroep. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: WEENINK: Hoofdgroep: StetWortel 10, VosDe Koter afgebr.; Van Hoek Slings 01. Afd. 1: MoeijesBos 10, Oostendorpv. d. Sluis 01, Bregonje Natte 10. Afd. 2A: MallienDe Jong 01, Zweers MeijerVan Kruistum 1—0. Afd. 2B: PlezierEngelhart 1—0, Joor Van Wendel 10, MonquilBrethouwer 01, De VogelZwart 01, Van Buren v. d. Outenaar remise. Senioren: Nijkamp De Lange 10, VerduitDinkgreve 10, NijmanVan Verseveld 10, Duinmeijer R. Meijer 10. Jeugdgroep: Van Breugel J. van Straten 01, De VogelN. Bolte 01, P. DijkmanL. Dijkman 01, W. BolteLodewijks 10, L. van Manen Artmanni 10, N. BolteDe Vogel 10, J. van StratenP. Dijkman 01, B. de LoozeW. Bolte 10, Van BreugelLode wijks 01, S. van StratenArtmanni 01. PAT MAT: Afd. 1: BannenbergVan Voorst Vader 10. Afd. 2: ZweersStee- Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) Voor de vierde achtereenvolgende maal komen Stormvogels en VSV zondag tegen over een topploeg te staan: De Vogels ont vangen op eigen terrein Sittardia en VSV trekt naar de Domstad om daar de voor malige ere-divisieclub Elinkwük party te geven. Met vijftien punten uit negen wedstrij den deelt Sittardia de bovenste plaats met DHC. Het doelgemiddelde 217 wijst er op, dat de Limburgers over een behoorlijk schotvaardige voorhoede en een zeer hech te verdediging beschikken. Vooral dit laat ste is een lelijk ding voor de blauwwitten, omdat het juist hun voorhoede tot dusver is geweest, die onvoldoende prestaties heeft geleverd en waaraan de minder gunstige plaats op de ranglijst is te wijten. Het ligt dan ook voor de hand, dat de technische commissie der Vogels zich ernstig heeft beraden over de samenstelling der aanvals-' linie. Een zekere leidraad had ze hierbij aan de voorhoede, die zich zaterdag j.l. tegen DWSA zo goed weerde. De toen ope rerende linkervleugel Doorneveld-Dege- naar bleef gehandhaafd en ook De Graaf behield zijn positie als aanvalsleider. Slechts de vleugel Kieviet-Van Wooning (na rust Cleeren) onderging een wijziging: Tegen Sittardia wordt dit deel van de voorhoede gevormd door Van Wooning en Snoeks. In de verdediging werd alleen Vis ser vervangen door Janssen. VSV aanvaardt de reis naar Elinkwijk. Het winnen van deze wedstrijd, ja, zelfs maar het gelijk spelen, wordt voor de VSV'ers een zware opgave, want uit de resultaten van de tot dusver door de Utrechters gespeelde wedstrijden dertien punten uit negen wedstrijden valt dui delijk op te maken, dat zij wel zin in de bovenste plaats hebben. De voorhoede der Utrechters scoorde gemiddeld twee goals per wedstrijd en als we dan beden ken, dat de verdediging van VSV op die van EBOH na de meest gepasseerde is van alle 36 eerste-divisieclubs, dan kunnen we ons voorstellen, dat de schrik menige VSV- supporter bij voorbaat reeds om het hart slaat. De Elinkwijk-verdediging mag dan al niet onkwetsbaar zijn, vijftien tegen- goals in negen wedstrijden haar kracht is toch wel van dien aard, dat gehoopt mag worden, dat de zo wisselvallig spelende VSV-aanval „een goede bui" heeft. Aan die voorhoede is trouwens aardig „gedokterd": De roodwitten komen name lijk met een splinternieuwe rechterwing in het veld, namelijk Hendriks-Versluys. Ook de verdediging heeft wijziging ondergaan. In plaats van "Vader staat Stuy weer in het doel. Bovendien is Brom gepasseerd. Een versterking mag het heten, dat Kort na enige weken van afwezigheid weer van de partij is. Beverwijk (thuis tegen Egmondia): Meyer; Lindhout en Plezier; Numan, Van der Watering en Ketting; Waanders, Ger- rits, Van Zon, Kluft en Slinger. DEM (uit tegen Meervogels): Aarden burg; Willems en Van Buggenus; Goderie, Lodewijks en Pijnen; De Boer, Zonjee, Bakker, Aardenburg en Kleef. DEM 2 (uit tegen Stormvogels 3): Alke made; A. Niesten en Beentjes; Stuifber gen, Starmans en J. Niesten; C. v. Lies hout, Th. v. Lieshout, De Boer, Noorder- meer en Burger. Stormvogels 2 (thuis tegen KFC 2): Egner; De Vries en P. v. Duyvenbode; D. v. Duyvenbode, Minneboo en De Bruin; Nat Vessies, Noomen, Maarleveld en Cleeren. Stormvogels 3 (thuis tegen DEM 2): Van der Does; Van der Stelt en Van der Graaf; Vissers, Venus en Verduin; Van Vliet; De Klerk, Admiraal, Luppens en Ramakers. Velsen (thuis tegen QSC); Van Duyn; Schoorl en N.N.; Spanjaard, Van der Pie terman en Van Schagen; Böhm, Weber, Graman, Hoogzaad en N.N. man 01, DuinVan Manen 01, Been tjesDe Haas remise, v. d. BergZweers 10, SteemanVerkooyen afgebr. Afd. 3: C. CramerVan Vuuren remise, Bijwaard Knake 10, Boerrigterv. d. Lelij af gebr., WesterHoutsmuller 01, R. Cra merBurger 01. Afd. 4: A. HagenMole naar 01. Jeugdafd.: Van KampenJef Hagen 01, BierstekerEggermont 10. De competities duren voort. In de overgangsklasse volleybal district West 1 won en verloor het IJmuidense VCIJ. De gewonnen wedstrijd was thuis tegen Smash '57 uit Enkhuizen, dat aan vankelijk met goede bedoelingen startte door de eerste set met 1215 te winnen. Bovendien had het in de tweede set kans op een gelijk spel, maar moest met mini maal verschil de winst uit handen geven (1513). In de beide overige sets beheerste VCIJ de situatie (15—8, 15—10). De ver loren wedstrijd was tegen OVRA in Haar lem. Na een matige eerste set, 156 voor de Haarlemmers, werd de tweede gewon nen met 915, zodat nog alle hoop aan wezig was. Maar deze werd volledig de bodem ingeslagen toen OVRA weinig meer toestand en met 156, 157 de eer aan zichzelf hield. Tyfoon kan, ondanks dat het met 31 van The Smash (Castricum) verloor, toch op een goede wedstrijd terugzien. De eerste set werd zelfs vrij regelmatig met 1315 gewonnen. In de drie overige sets gelukte het qua veldspel wel af en toe om wat terug te komen op een opgelopen achter stand, maar de netverdediging van de Be- verwijkers is onvoldoende geweest om de aanvallen van The Smash in eerste aanleg te smoren. The Smash trok daarom met 1512, 1510, 158 aan het langste eind. Bij de dames boekte De Kennemers weer eens een overwinning. Dit resultaat werd bereikt in een uitwedstrijd tegen Czaar Peter in Zaandam. Alleen in de laatste set hebben de oranjehemden het benauwd ge had. Toen stonden zij met 139 achter. Een op dat moment aangevraagde time-out bracht een ommekeer teweeg. Met mej. Wassenaar aan service werd de achterstand te niet gedaan, terwijl in de laatste opslag beurt de zege werd veilig gesteld. Uitslag 4—15, 12—15, 14—16. OS had tegen het sterke VGW (Wormer- veer) niet veel in te brengen. Zonder zelf ook maar enigszins tot de aanval te komen, moest de ploeg gedogen, dat VGW een ge makkelijke overwinning bewerkstelligde (6—15, 4—15, 8—15). Gymnastiek De gymnastiekvereniging „Sparta" in Velsen-Noord heeft donderdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal voor de leden een filmvoorstelling gegeven. Tevens nam men afscheid van de leider, de heer W. de Wolf. Deze leider, die pas op 1 april van dit jaar bij Sparta begon, heeft zich in het KNGV een levenspositie kunnen scheppen als verbindings- en voorlichtings ambtenaar. De waarnemend voorzitter, de heer B. van Galen, betreurde het, na de moeilijkheden, die Sparta in de laatste jaren met de vervulling van de leiders functie heeft gehad, zo vlug weer te staan bij het afscheid van de laatste leider, in wie Sparta een uitstekende directeur had gevonden. Een boekenbon vormde het af scheidscadeau. Het filmprogramma was afgesteld op het turnen. Men zag fraaie beelden van de Europese kampioenschappen voor heren in 1958 en evenzeer van de turnolympiade 1960 in Rome. Bijzonder veel genoegen be leefde de heer De Wolf met zijn eigen produkt van het turnen in „Sparta"-ver- band en het afscheid van de vorige leider, de heer J. Keukelaar. Erica Laan van „Sparta" is bij de in Haarlem gehouden examens voor voor turnster van de KTK geslaagd. In de V.E.B.-garage aan de Brink te Beverwijk zijn de keurmeesters donderdag middag klaar gekomen met de beoordeling van de vele soorten konijnen, hoenders en duiven, die hier enkele dagen worden ten toongesteld. De Kennemer Pluimvee Ver eniging en de zustervereniging Fauna uit Zaandam hebben deze expositie georgani seerd, die zeker veel dierenliefhebbers zal trekken. Kosten noch moeite zijn gespaard en enkele eigenaars stonden met een ge lukkig gezicht hun dieren te bewonderen, tussen die van anderen. Het moet een wel boeiende vrijetijdsbesteding zijn voor velen, om steeds maar weer te trachten dieren te krijgen met mooiere vormen en kleuren. En die zijn er te zien! De keuringen werden verricht door de heren: A. M. Ebink (konijnen), J. Westhoek (konijnen), J. C. Kuykens (hoenders) en B. M. Kok (sierduiven). Bij de grote hoenders ging de beker naar mevrouw Wan Heijst-Groot voor de mooiste eb op één tna de mooiste. Bij de dwerg- hoenders waren de gelukkigen: de heer Boelens uit Wormerveer en de heer C. Schipper uit Zaandam; deze laatste had ook de mooiste collectie dwerghoenders. Bij de konijnen werden de mooiste van elke groep aangewezen. De grote rassen werden verdeeld in de mooiste ram. E. Ste vens uit Zaandam had de mooiste voedster, de heer Noortman te IJmuiden werd twee de; beiden met Vlaamse reuzen Midden- Advertentie De door ons verkochte worden door ons (zonder tussenperso nen) regelmatig van de fabriek be trokken, zodat u verzekerd bent van de volle fabrieksgarantie en service. Alle typen hoorapparaten, (h)oorhulpen direct uit voorraad leverbaar. Specialisten in brillen, hoorbrillen en hoorapparaten. In IJ m u i d e n gevestigd: KENNEMERLAAN 92 - TELEF. 5072 rassen: J. v. d. Kamp uit Zaandam; kleine rassen: B. Boon, Zaandam; dwergrassen: C. Schipper, Zaandam en in de kort- of langharige rassen: J. C. J. Schuchart uit Beverwijk. Het beste dier uit de jeugd- klasse had C. Schipper uit Zaandam, het beste dier is van Peter Kwint uit Zaan dam. Joh. Noortman uit IJmuiden had de beste collectie konijnen. De beste duif is in het bezit van U. de Vreeze uit Bever wijk, die ook de beste collectie sierduiven bezit. Per diersoort waren de winnaars: Hollandse krielhoenders: E. Gerritse, Wijk aan Zee; Holl. Witkuif: A. R. de Boer, IJmuiden; Ned. Sabelpootkr.: gebr. Van Riessen, Beverwijk; Barnevelder: mevr. Van Heyst-Groot, Velsen-Noord; Antw. Baardkr.: C. Schipper jr., Zaandam; Se- brichtkr.: J. Holwedel, Zaandam; Ancona- kr.: L. Kort, Wormerveer; Minorcakr.: A. R. de Boer, IJmuiden; Javakr.: Mevr. Van Heyst-Groot, Velsen-Noord; R.I.R.-kr.: J. D. I^eststija, l^aandam; Wyanflottekr.: P. Boeltens,-"Wormérveer; Cochinkr.: gebr. Van Riessen, Beverwijk; Faverollekr.: gebr. Vfcn Riessen, Beverwijk. Grote hoenders: Holl. Hoenders: J. Heyn, Zaandam; Friese Hoenders: B. Sippema, Zaandam, Th. Grijzen, mevr. Van Heyst- Groot, Velsen-Noord; Kraaikop: Mevr. Van Heyst-Groot, Velsen-Noord; Welsummers: H. Groen, IJmuiden; Brahma's: Mevr. Van Heyst-Groot, Velsen-Noord; Herm. Sussex: H. Groen, IJmuiden. Bij de konijnen waren de gelukkigen: Vlaamse Reuzen: Joh. Noortman, IJmui den; Fr. Hangoren: Gebr. Van Riessen, Beverwijk; Gr. Ginchilla's: F. Brouwers haven, Driehuis; Weeners: A. R. de Boer, IJmuiden; Zilvervos: J. v. d. Kamp, Zaan dam; Tans: Gebr. Van Riessen, Beverwijk; Hollanders: B. Boon, Zaandam; Klein Zil- vers: J. W. Kruize, Beverwijk; Rijnlanders: Th. C. Koster, IJmuiden; Polen Roodoog: Gebr. Van Riessen, Beverwijk; Kleurdwer- gen: C. Schipper jr., Zaandam; Rexen: B. Kwint, Zaandam; Angora's: J. C. Schu chart, Beverwijk en Cavia's: U. de Vreeze, Beverwijk. Sierduiven: Modena's Schietti en Gazzi: beide U. de Vreeze, Beverwijk; Pauwstaar ten; J. Feenstra, Beverwijk; Bagadetten: A. v. d. Kamp, Zaandam; Capucijnen: Mevr. Van Heijst-Groot, Velsen-Noord; Chin. Meeuw: F. G. Brakenhoff, Beverwijk. Hedenmorgen is het hospitaalkerkschip „De Hoop" te Vlaardingen aangekomen, waar het schip tot 2 november gemeerd ligt in de Koningin Wilhelminahaven. Kapitein Rog heeft een kort verslag over de dienstverlening gedurende de afgelopen reis uitgebracht. Gedurende de oktoberreis werden 68 pa tiënten behandeld (67 Nederlanders en één Pool), van wie 14 in het scheepshospitaal werden opgenomen. Het aantal verpleeg- dagen was 45. Er werden 34 recepten af gegeven en 42 maal werd radio-telefonisch een medisch advies verstrekt. Zes patiën ten werden aan de wal gebracht. Van de aan boord gehouden kerkdiensten werden er 4 op de zondagen uitgezonden. Op weekdagen werden 3 dagsluitingen ver zorgd en op 19 oktober werd naar aanlei ding van het vergaan van de IJmuidense trawler IJM 32 een rouwdienst gehouden. De dagsluiting op 18 oktober werd vanuit de radiohut uitgesproken, omdat wegens de zware storm uitzending uit de kerkzaal niet door kon gaan. De radiomonteur G. van der Kolk heeft 8 reparaties aan boord van de visserssche pen uitgevoerd. In 29 gevallen moest, veel al door het slechte weer, met een radio- technisch advies worden volstaan. Door het personeel van de machinekamer werden twee noodreparaties aan boord van de loggers uitgevoerd. Eén schip werd van drinkwater voorzien. Er werden 143 weerrapporttelegrammen vanaf „De Hoop" naar de weerkamer op het K.N.M.I. te De Bilt verzonden. Sleephulp werd verleend op 9 en 10 ok tober aan de KW 37, die ten gevolge van een defect aan de hoofdmotor stuurloos lag te drijven. Het schip werd over een afstand van 90 mijl onder vrij ongunstige weersomstandigheden (windkracht 7) naar IJmuiden gesleept en behouden binnenge bracht. Gedurende de afgelopen reis werden 1.500 zeemijlen afgelegd. Advertentie Het is alom IT5!TTf H voor een goede gebruikte wagen gaat men óók naar !i«THnl INRUIL GARANIIE - FINANCIERING Tnl. Verkoop tussen 8-1_8(gur Beverwijk, Vondellaan 5, Telefoon02510-3223-3052 IJmuiden, Wijk a.7eeërweg1Ö7, Tel. 02550-4360-8210 Inlicht Verhoop na 7 uur !,s avonds 02510-5294 Dealer: OPFL CHEVROLET CORVAIR Advertentie Deze week zijn van IJmuiden uit drie vaartuigen voor de eerste reis ter visserij vertrokken. De motorkotter Ada KW.29 werd nieuw afgeleverd door het Scheeps bouw- en Constructiebedrijf K. Hakvoort te Monnikendam en meet 99 reg.ton bruto bij een lengte over alles van 26 80 m, breedte 6,20 m. en holte 2,80 m. Het vaar tuig, dat het eigendom is van J. van der Plas te Katwijk aan Zee, is uitgerust met een 5 cil. Kromhout motor van 300 pk. Vervolgens is in de vaart gekomen de aan de Rederij Internos toebehorende mo torkotter Kapitein Molenaar WR.36. Het schip is gebouwd bij de Firma Laan Kooy te Den Oever. Dit vaartuig meet 88 bruto reg.ton, de grootste lengte be draagt 26,70 m., de breedte 6,20 m. en de holte 2,40 m. De voortstuwing geschiedt door een 300 pk. Bolnes motor. De n.v. Visserij Mij. Medan heeft de kotter Platessa KW.189 in de vaart ge bracht, Dit vaartuig is afkomstig uit De nemarken en heeft van Frederikshavn uit onder dezelfde naam aan de visserij deelgenomen. Het is groot 114 reg.ton bru to bij een lengte van 23,50 m., breedte 6,00 m. en een holte van 3,00 m. Als hoofdmotor heeft het een Alpha van 340 pk. Bij de Scheepswerf fa. W. Visser Zn. te Den Helder is deze week de kotter Vertrouwen TX.39 gereed gekomen. Dit vaartuig, dat 73 ton meet, behoort toe aan B. van der Vis te Oosterend Texel. De grootste lengte bedraagt 23,50 m., de breedte 5,80 m. en de holte 2,50 m. De Vertrouwen is uitgerust met een Industrie dieselmotor van 275 pk. De vorige kotter Vertrouwen TX.39 is onlangs verkocht aan H. Post in Den Helder en neemt onder de naam Lammie HD.160 aan de visserij deel. Zondag 29 oktober IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 19 u.: ds. H. van Niel; 19 u.: ds. Ravenzwaay (jeugddienst). De Rank, 10 u.: W. Huiser (jongerendienst). Bethlehemkerk, 10 en 19 u.: ds. J. van den Berg. Geref. kerk: Ichthuskerk, 10 u.: ds. D- Scheele, 17 u.: drs. G. H. Hömans. Woens dag 1 november, 20 u.: ds. Diepersloot. Petrakerk. 10 u.: drs. G. A. Homans; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Woensdag 1 nov. 20 u.: ds. Tiemens (Dankstond). Geref. Kerk (vrijgemaakt), Gebouw Rambonnetlaan, 9.30 en 17 u.: prof. H. J. Schilder. Chr. Geref. kerk, 10 en 17 u.: H. Bies- ma (theoi. kandidaat). R.-K Kerk, Gregoriuskerk, 8.20 en 10.30 u.: stille mis, Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstraat, o.l.v. kapt. J. van Doom. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: Jac. Schouten; 11.15 u.: zondag school. Pinkstergemeente, Cultureel Gebouw, 19.30 u.: W. Zeegers. Dinsdag 20 u.: bij bellezing, bidstond. Doopsgezinde Gemeente, Gebouw Helm straat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: bijeen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Regen en wind hebben danig huisgehou den onder de buitenbloemen en men is nu weer voor het grootste deel aangewezen op de kasbloemen. De aanvoer op de bloe menveiling te Beverwijk is dan ook iets afgeremd en het gevolg was dat de prijzen weer omhoog zijn gegaan. Voor een bos goede troschrysanten lag de prijs rond de gulden per bos, met als hoogste notering 1,25. Ook de geplozen chrysanten waren duurder en hier kwam men even aan de 30 cent Der stuk. De vraag naar anjers is groter geworden met sterk oplopende prij zen. De nog kleine aanvoer van rozen had weinig moeite om voor goede prijzen te worden verkocht. Nerinen en freesia's gin gen eveneens vlot van de hand. De aanvoer van potplanten is vrij behoorlijk te noemen en voor goede cyclamen werd grif tot 2, per stuk betaald. City Theater, Kennemerlaan, IJmuiden: tot en met donderdag draait in dit thea ter „Susanne" gemaakt door de Zweed se arts Kid Colfach en diens vrouw. Hierin wordt het vraagstuk van de he dendaagse jeugd aan de orde gesteld. De arts zelf vertelt in het begin iets over de problemen waarmee de jeugd worstelt. Hijzelf beschouwt de jeugd niet als slecht of goed, maar confronteert de jeugd met moderne „ziekten", zoals die van het verkeer. In de film neemt het verkeer dan ook een belangrijke plaats in. Een meisje loopt van huis weg, ont moet de jongen Olie met wie zij op een nacht meegaat in een auto. Er volgt een ernstige aanrijding, waarbij beiden zwaar worden gewond en een an dere bestuurder om het leven komt. Nog al langdradig wordt hierna verhaald wat er in het ziekenhuis allemaal moet ge beuren om de beide jonge mensen van de dood te redden. Na het herstel komt het meisje Susanne steeds losser van haar ouders te staan. Zij verwacht een kind en pas nadat haar kind bijna een ongeluk krijgt, gaat ook Susanne haar leven beteren. Zij ontmoet Olie weer en gaat met hem trouwen. De geschiedenis van deze twee jonge mensen wordt de toeschouwer in kleuren verteld. Zondagmiddag is in het theater „Pant sercommando's" te zien. Rex Theater, IJmuiden-Oost: Tot en met maandag wordt in dit theater ver toond „Ontvoering uit Boedapest". De film laat zien wat zich in deze stad af speelt onder politieke invloeden. De po litieke situaties heeft al meermalen stof voor een film geleverd. Het is een film waarin het niet aan spanning ontbreekt. Toegang 14 jaar en ouder. Zondagmiddag wordt de kleurenfilm „Bagdad" vertoond en woensdag en donderdag „De grote obsessie". Griezelen in Beverwijk „Suzanne" draait tot en met woens dag ook in het Beverwijkse Luxor thea ter. Donderdag wordt „Gaslicht" de be kende spannende film vertoond. Zondag middag is in het Luxor te zien een heerlijke film van Laurel en Hardy, die weer voor lachsalvo's zorgen. Kennemer Thea'ter, Beverwijk: Een vrolijke rolprent is „De Prinses en de Amerikaan", die tot en met vanavond is te zien. Van zondag tot en met woensdag wordt de toeschouwer in de gelegenheid gesteld te griezelen door de film „De gewelven der verschrikking" te gaan zien. Vele benauwende ogenblikken! Zondagmiddag wordt vertoond „De dui- velsbocht". W.B. Theater, Beverwijk: hedenavond kan men de film „Battle Zone" zien, zondag en maandag „Je bent verloren jongeman", een zeer spannende detective film. Zondagmiddag „Het laatste duel". Marquette theater, Heemskerk: zater dag en zondag draait hier „De grote Caruso", een film gewijd aan het leven en werken van de grote Italiaanse zan ger. OOOOOOCOOCOOOOOOOOCyDDOOCOCOC)OOOOOOCOCOCCOOOOO(»OCOCOCOOO dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE woooocgooQaaaxrmyiocoooQcoo Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 u.: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Dickhout, 19 u.: ds. IJzerman. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens, 17 u.: ds. D. Schutte. Ver. van Vrijz. Hervormden, Abeelen- straat 1, 10.30 u.: ds. N. van Wall. Evangelisatiever. Elon, Elonkapel, 10 u.: J. Kits—Doorn, 19.30 u.: Th. Dikker. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Verg. y. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespre king. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis; 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u. en 19 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 u,: ds. A. C. van Nood, 17 u.: ds. J. Knol. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: de heer Pera. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. DRIEHUIS: R.-K Kerk, St. Engelmundus, heilige mis; 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel- school, 9.10 u.: Heilig Avondmaal. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn, 11 u.: Heilig Avondmaal, 19 u.: ds. J. ter Schegget. (31 oktober, Hervormingsdag, Dorpskerk, 20 u.: ds. G. H. van Willenswaard en ds. J. C. Re- mijn). De Hoesteen, 10 u.: ds. G. H, van Willenswaard, Adventskerk, 19 u.: ds. J. C. Remijn. Chr. Geref. kerk. Pniëlkapel, 10 u.: ds. L. Floor, 16 u.: J. C. Maris. Geref. kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. J. W. G. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O. L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Maranatha: Baanstraat, 10 u.: C. F. Bijls- ma. Evang. Lutherse Gem., Koningstraat 117- 119, 10.30 u.: kerkdienst. Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u.: F. J. Nijkamp, 20 u.: H. Raven. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. W. Oorthuys; Irenekapel, 10 u.: ds. J. A. Don; De Opgang, 10 u.: ds. G. van Schuppen; 19.15 u.: ds. J. A. Don; Oos terwij k-Meeresteyn, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: de heer M. de Rooy; zondagclub „De Schans", 10 u. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Her vormingsdag 31 oktober, 20 u.: ds. W. Oorthuys en ds. G. van Schuppen. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: dr. A. v. Biemen uit Bentveld. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 u.: ds. C. Meyer. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: H. Biesma. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsomenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Jullanaplein, 10 u.: ds. M. Wendte. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. C. Het bestuur van de stichting IJmond, die in Wijk aan Zee een verzorgings- en een verplegingstehuis voor bejaarden ex ploiteert, heeft met ingang van gisteren de heer dr. P. Robijn belast met de direc tie van de beide tehuizen. Tevens heeft de heer Robijn de medische leiding. Hij is 34 jaar oud en in Djokjakarta geboren. Na in Indonesië zijn opleiding tot arts te hebben ontvangen hij studeerde in Soe- rabaja af is hij naar Nederland gere patrieerd. Dit was in 1958. Hij speciali seerde zich in Leiden in de chirurgie. Se dert april van dit jaar is hij verbonden aan de stichting IJmond. Na een goed begin deze week op de Be verwijkse groenteveiling is een slecht einde gekomen. Maandag was alles goed aan de prijs, maar vrijdag lag alles zeker de helft lager in prijs. Een artikel als de andijvie ging in het begin der week zeker tot 18 cent per kilo, maar gisteren was 12 cent een heel hoge prijs. Bospeen zakte van ruim 40 cent naar 12 tot 20 cent per bos. Ook de prei lag lager en boven de 20 cent per kilo werd er niets verkocht. Toch waren er ook nog wel enkele dure produkten. Zo ging een kilo kasspinazie tot f 1,05 per kilo en werd er voor de snij bonen nog boven de twee gulden per kilo betaald; sperziebonen lagen rond de 1,50 per kilo, terwijl ook witlof goed aan prijs was; voor een kistje goede bloemkool be taalde men 70 cent per stuk. Maar deze produkten zijn schaars. Druiven werden tot 1,75 per kilo ver kocht. De aanvoer van aardbeien wordt steeds kleiner. Tomaten waren goedkoper en kwamen niet boven de 70 cent per kilo uit. De noteringen van vrijdag waren: aard beien 3485, andijvie 713, sla 418, bloemkool 17—67, spinazie 33105, bospeen 1020, waspeen 10—16, snijbonen 95225, sperziebonen 76165, tomaten 20—68, prei 10—20, spruiten 34—109, druiven 115—170, uien 821, aardappelen 612. Tijdens de vrijdagavond in de KSA te Beverwijk gehouden vergadering van Land- en Tuinbouw Bond is de oud-voor zitter de heer A. N. Aardenburg benoemd tot erevoorzitter der afdeling. De voorzitter de heer P. Westgeest wees er op, dat men nu al acht jaar doktert aan de ruilverka veling. Het is overigens dringend nodig dat er nu eindelijk iets gedaan wordt. De ver gadering besloot om hiervan een voorstel te maken en bij de betrokkenen aan te dringen de nodige spoed te betrachten. De akkerbouwers kwamen met een voorstel om te trachten het voorgeschreven percen tage suiker voor de suikerbieten te ver lagen van 16 naar 15 percent. Er werd ook een voorstel ingediend om de tarweprijzen te verhogen. Hierna heeft de heer P. Tel een inleiding gehouden over de wet op de vervreemding van landbouwgronden. De wet is bedoeld om versnippering van gron den tegen te gaan en om de pachter voor keur te geven op koop van zijn perceel huurland wanneer dit eventueel verkocht wordt. Spreker kwam met een aantal ar gumenten voor opheffing van deze wet. HERDENKING HERVORMINGSDAG. In de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden zal dinsdag 31 oktober een avondkerkdienst worden gehouden ter her denking van de Hervormingsdag. De dienst wordt gehouden in samenwerking en over leg met de Gereformeerde en Christelijk- Gereformeerde Kerken. De navolgende predikanten zullen in de dienst voorgaan: ds. W. Diepersloot, Gereformeerd, ds. H. v. Niel, Hervormd, ds. Vlietstra, Christelijk- Gereformeerd. Medewerking zal worden verleend door het christelijk mannenkoor „IJmuiden", onder directie van St. Jansen, de gemeen tezang wordt begeleid door de organist L. v. d. Plas. De aanvang van de dienst is gesteld op 20 uur. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen, zal op dinsdag 31 oktober geen spreekuur houden. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT de Ru uit Zandvoort; 19 u.: ds. M. Wend- te, Hervormingsdienst. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. A C. v. Nood uit Velsen. R.-K. St Laurentiuskerk, 6.30 en 7.45 u.: H. Missen; 9.15 u.: Hoogmis; 11 u.: Kin dermis; 12 en 17.15 u.: Avondmissen. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, 8.15 en 10 u.: H. Missen. CASTRICUM: R.-K. Kerk, Heilige Missen te 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10.30 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, Heilige Missen te 6.45, 8.30 en 10.30 u.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5