Neo-Silvikrin Plan voor Frans-Belgische kerncentrale in een grot - DE BEURS - r Ver Saldo j \t Geen angst meer, Hulp centrale bank werd graag aanvaard Geen liquidatie van Ned, Grondbriefbank Stand schatkistpapier Kostenpeil Schuitema ongunstig Excelsior-Oosterhout op de goede weg Japanners willen vissen bij de Roerillen SCHEEPVAARTBERICHTEN WOENSDAG 1 NOVEMBE R 1961 13 want er is Neo Silvikrin! de biologische haarvoeding! Omzet CMC in 1960/'61 op 143 min Bod Laan v. Meerdervoort gestand gedaan DE WEEKSTAAT 263 miljoen verkocht aan schatkistpapier Effectenmij n.v. Fibel te A'dam opgericht Resultaten Geveke gelijk of hoger Aandelen Generaal Motors te Frankfort Kort economisch nieuws Indonesische beweringen Proefvaart vliegdekschip met kernaandrijving Een grote Amerikaanse economische missie, onder persoonlijke leiding van de minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, is dezer dagen in Japan aangeko men. Daaruit blijkt overduidelijk welk ge wicht de regering-Kennedy een goede Amerikaans-Japanse verstandhouding toe kent. Japan, de hoogst geïndustrialiseerde Aziatische macht, is als bondgenoot van het Westen economisch en strategisch van het grootste belang. Het eilandenrijk heeft de laatste jaren een zeer snelle expansie doorgemaakt. De ze had het in Nederland niet onbekende ge volg, dat de invoer zeer snel steeg en de betalingsbalans in het ongerede geraakte. Met beperkende maatregelen probeert de Japanse regering thans de ontwikkeling meer geleidelijk te doen verlopen. Maar voor de groeiende Japanse bevolking en uit een oogpunt van welvaartsverhoging is een overminderde economische opbloei van node. Japan wordt in het Westen nog maar al te vaak gezien als een land waar de ar beider zeer weinig verdiend, grote armoe de heerst en dat voornamelijk imiteert en produkten van inferieure kwaliteit levert. Het is de hoogste tijd, dat met dergelijke vooroordelen wordt afgerekend. De ge schoolde arbeider verdient ongeveer even veel als zijn Europese confrater.De Ja panse levensstandaard is te vergelijken met de huidige Italiaanse en de industrie is in het algemeen de imitatiedrang te bo ven; er worden thans zeer veel eigen vin dingen in de produktie verwerkt. De kwa liteit is overigens zeer wel vergelijkbaar met vele Westerse produkten, en de con currentie in dit opzicht wordt duidelijk voelbaar, juist ook in Azië. Maar de over het algemeen zwakke Ja panse exportpositie, in verband met op ve lé markten bestaande invoerbeperkingen voor Japanse artikelen, leidt tot een voort durende labiele toestand. Amerikaanse le ningen zullen enig soelaas geven, maar waar het Westen aan zal moeten wennen is, dat Japan veel sterker in de economi sche organisaties als EEG en OESO geïntegreerd zal moeten worden wil dit land zich op den duur aan de zuigkracht van het Chinese vasteland kunnen blijven onttrekken. Advertentie Eerst komt roos dan volgt haar uitval... daarna verhoornt de hoofdhuid... en kaalheid is het eind. Dit kunt u verwachten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoe ding" van de hoofdhuid. NEEM NEO-SILVIKRINSilvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook üw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! Kuurflacon Neo-Silvikrin f 7.60 Voor de dagelijkse haarverzorging is er Silvikrin-Loüon (met of zonder vet) f 1.70 o ff 3.30 In de gisteren te Rotterdam gehouden jaar vergadering van de Coöperatieve Melkcentrale G.A. (C.M.C.) heeft de ledenraad de jaarstukken 1960/61 met algemene stemmen goedgekeurd. Aan het einde van het verslagjaar telde de C.M.C. 10.868 leden-veehouders, terwijl daarnaast melk ontvangen wordt van een drietal coöperaties, waarbij nog circa 1400 veehouders zijn aangeslo ten. De melkaanvoer 1960/61 bedroeg 673.463 000 kilogram met 3,71 percent vet.. Het totaal-bedrag der verkopen beliep 143.624.000. In de loop van het boekjaar kon aan de leden netto worden uit betaald (met inbegrip van overheidstoelagen) 173.171.000, hetgeen gemiddeld 25,71 cent per kilogram' geleverde melk is. Na afschrijving van f 945.000 en toevoeging van 100.000 aan de re serve waardoor deze steeg tot 1.700.000, kon nog 3.342.000 met de leden vereffend worden. In totaal kwam derhalve 176.512.000 netto aan de leden ten goede, hetgeen overeenkomt met 26,21 cent per kilogram melk af boerderij. In antwoord op het bod uitgebracht op de aandelen n.v. Maatschappij tot exploi tatie van onroerende goederen Laan van Meerdervoort te Den Haag, is een voldoend aantal aandelen aangemeld en ingeleverd, zo .heeft de Nederlandse Handel Maat schappij medegedeeld. Het bod zal dus gestand worden gedaan. Advertentie (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Euratoom heeft giste ren bekend gemaakt dat zij van de so- ciété Franco-Beige de l'Energie Nuclaire des Ardennes een voorstel heeft ontvan gen voor de bouw van een centrale met een drukwaterreactor van 242 megawatt. Deze maatschappij, de S.E.N.A., bestaat uit een groep Franse en Belgische nutsbe drijven, die zullen delen in de kosten van de centrale en de exploitatie ervan. Het voorstel van de S.E.N.A. betreft de bouw van een kernenergiecentrale in de nabij heid van Givet even over de Frans-Belgi sche grens in het Maasdal. De door deze centrale geproduceerde elektriciteit zal worden geleverd aan de gekoppelde Franse en Belgische elektrici teitsnetten. Voor de levering van de uit rusting der centrale is een contract geslo ten tussen de S.E.N.A, en a. Framatome (een groep van zeven Franse ondernemingen, die werkzaam zijn op het gebied van reactorbouw). b. De Belgische ondernemingen A.C.E.C. (Ateliers des Constructions Electriques de Charlerois) Cockerill, Ougrée en M.M.N. (Métallurgie et Mécanique Nucleaire). c. De Amerikaanse maatschappij Wes- tinghouse Electric. Volgens het project van de S.E.N.A. zal in een grot een reactor worden gebouwd, werkend met verrijkt uranium, gekoeld en gemodereerd met water onder druk, met een thermisch vermogen van 840 mega watt en een elektrisch vermogen van 242 megawatt. De splijtstoflading zal bestaan uit 39 ton verrijkt uranium. In twee grote onderaardse hallen zullen de reactor en de hulpagregaten worden geïnstalleerd, alsmede de installaties voor opslag van in de reactor bestraalde splijtstof. Door gebruik te maken van de natuur- De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 30 oktober j.l. laat grove ver schuivingen zien. De banken, die vorige week behoorlijk onder hun verplicht aan te houden kasreservegemiddclde waren ge daald, (ondanks het feit, dat zij toen 128 miljoen aan „dure" voorschotten hadden opgenomen), hebben in ruime mate ge bruik gemaakt van de faciliteit van de Nederlandsche Bank om schatkistpapier, vervallende 1 december 1961-eind april 1962, tegen een disconto van 2)4 percent aan de centrale bank te verkopen. In totaal werd tot en met maandag j.l. f 263 miljoen schatkistpapier verkocht. De Nederlandsche Bank heeft gisteren echter bekendgemaakt, dat zij niet verder bereid is schatkistpapier in disconto te nemen. Uit de opbrengst hebben de banken direct 130 miljoen „dure" voorschotten afgelost, waarna het totaal van de rekening nog slechts 7 miljoen bedraagt. De ban ken verkregen verder f 35 miljoen uit overdracht van deviezen. Door genoemde mutaties steeg het tegoed van de banken met 277 miljoen tot 493 miljoen. Hier mede liggen de banken boven het verplicht aan te houden kasreservegemiddelde. De geldmarkt zag veel middelen wegvloeien door het opvragen van bankbiljetten. De chartale circulatie steeg met 159 miljoen tot 5054 miljoen. Anderzijds kwam er veel geld in de markt van de zijde van de staat. Deze had op 25 oktober j.l. de kwar taaluitkeringen aan de gemeenten te ver richten, waarmede 200 miljoen was ge moeid, terwijl op 27 oktober j.l. 57 mil joen aan schatkistpromessen verviel. Voorts waren de gebruikelijke maandelijkse sala risbetalingen van invloed. De staat moet toch ook nog een behoorlijk bedrag aan belasting hebben ontvangen, want het sal do van de schatkist daalde slechts met 242 miljoen tot 983 miljoen. De geld markt is nog zeer krap, de daggeldrente bleef onveranderd U/2 percent. De directie van de Nederlandsche Grond briefbank n.v. heeft in een gisteren ge houden algemene vergadering medegedeeld dat de brutowinst over 1961 ongeveer ge lijk zal zijn aan die van 1960. De extra baten als gevolg van de huurverhoging in april 1960, groot 200.000, werden geheel door de kostenverhogingen opgeslokt. Rekening houdende met een kostenstijging, zal de huurverhoging van 1962 de ven nootschap circa 50.000 opleveren. De reeds aangekondigde statutenwijziging werd na langdurige discussies aangenomen met één stem tegen. Als uitvloeisel van het overnemen van de aandelen Grondbrief- bank door de Landbank Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen in Den Haag, werden vier nieuwe commissa rissen benoemd, te weten dr. Paul Rijkens, jhr. .J. A. G. Sandberg, R. Zwolsman en A. A. Vervoort. Het ligt niet in de bedoeling van het bestuur van de Landbank om de Nederlandsche Grondbriefbank te liqui deren. Het ministerie van Financiën heeft over de stand van het schatkistpapier op 30 ok tober het volgende medegedeeld: schat kistpromessen 776.100.000,— (23/10: f 833.100.000,schatkistbiljetten 2.716.782.500,— (23/10: 2.716.782.500,—). li.ike gesteldheid van het terrein worden speciale afschermingsconstructies overbo dig. Het grondwerk, waarmee binnenkort zal worden begonnen, is zeer omvangrijk. Een hoeveelheid van ongeveer 30.000 ku bieke meter rots moet worden uitgehou wen. Deze Frans-Belgische centrale zal worden geëxploiteerd volgens het begin sel van de gelijke verdeling tussen beide partners van de baten en lasten (finan ciering, onderzoek bouw en exploitatie.). De elektrische energie, die wordt opge wekt, zal eveneens gelijk over de beide gekoppelde Belgische en Franse netten worden verdeeld. De directie van de n.v. Gebr. D. Schui tema heeft met betrekking tot de gang van zaken in het lopende boekjaar mee gedeeld, dat als gevolg van het ongunstige kostenpeil en het feit dat de nieuwe ves tigingen nog geen rendabele basis hebben bereikt, de netto-resultaten lager zullen zijn dan in het voorgaande boekjaar. Des ondanks mag verwacht worden dat een dividend van acht percent evenals het vorig jaar, zal kunnen worden gedecla reerd. Mr. G. F. Rijnders, directeur van de n.v. Met.aalbuizenfabriek Mij Excelsior, heeft in een toelichting op de jaarstukken gezegd dat de marktsituatie voor dikwan- dige buizen iets gunstiger is geworden. De resultaten over het boekjaar 1960-'61 zijn met circa 15 percent teruggelopen ten opzichte van 1959/60, maar zijn desondanks toch 285 percent hoger dan in de acht voorgaande jaren. Het complex in Ooster hout produceert nu meer buizen dan da fabriek in Schiedam. Er is in de naaste toekomst geen sprake van een emissie met een eventueel claimrecht. De schul den van het bedrijf, een bedrag van 500.000 gulden, worden op gelijke wijze af gelost met die van de andere krediteuren. Daarmee is nog drie jaar gemoeid. Veer tig percent werd reeds afgelost. Met een maatschappelijk kapitaal van 2,50 miljoen, waarvan 500.000,is ge plaatst en volgestort door inbreng van effecten en contanten, is te Amsterdam op gericht de n.v. Fibel, welke ten doel heeft het verkrijgen, bezitten, beheren en ver vreemden van effecten. De n.v. Fidia, financiering en discontering maatschappij te Amsterdam, neemt deel voor f 200.000. Voor zover thans te overzien valt heb ben de resultaten van Geveke en Co's Technisch Bureau n.v. in Amsterdam in de eerste drie kwartalen van 1961 die van de overeenkomstige periode van het vorige jaar op zijn minst geëvenaard, zo is in een gisteren gehouden buitengewone vergadering medegedeeld. Het bestuur achtte het beter op dit ogenblik geen mededelingen te doen over de uitbreiding van het kapitaal. Ook over de onderhandelingen met de fiscus over belastingcompensatie voor de jaren 1956 t.m. 1959 wegens het verlies van de Indonesische belangen, kon nog niets definitiefs worden medegedeeld. De voorgestelde statutenwijziging, waar bij onder andere het gewone maatschap pelijk kapitaal wordt verhoogd van 5 min tot 10 min en aandelen van 100 worden gecreëerd, vond algehele instemming. FRANKFORT, (DPA) Het General Motors Concern zal na de International Telephone and Telegraph Corp. (I.T.T.) de tweede Amerikaanse maatschappij zijn, waarvan de aandelen na een onderbreking van ongeveer dertig jaar officiëel op de Duitse beurzen verhandeld zullen kunnen worden. Naar de Deutsche Bank dinsdag te Frankfort bekendmaakte heeft een on der haar leiding staand consortium toela ting tot de officiële notering op de effec tenbeurzen van Frankfort en Düsseldorf aangevraagd voor de aandelen der maat schappij. Tot de handel zouden worden toegelaten 285.200.766 aandelen op naam met een nominale waarde van elk twee derde dollar. V S. zullen Brits Guyana technische steun geven De V.S. zullen aan Brits Guyana technische steun geven voor het onderzoeken van de moge lijkheden om het plan van dit land voor econo mische ontwikkeling uit te voeren. Dit is door het ministerie van Buitenl. Zaken te Washing ton bekendgemaakt naar aanleiding van het bezoek dat premier Cheddi Jagan aan de Ame rikaanse hoofdstad heeft gebracht. Premier Ja gan had na een gesprak met president Kennedy verklaard te hopen, dat hij van de V.S. ,een aanzienlijk deel zal krijgen van de 240 miljoen dollar, die nodig is voor de uitvoering van zijn vijfjarenplan. Het communiqué van het State Department bevat echter geen enkele concrete toezegging over financiële hulp van de V.S. De koèrs van het Nieuwzeelaridse pond Onder een overeenkomst tussen de Nieuwzee- landse regering en het Internationale Monetaire Fonds is de beginkoers van het Nieuwzeelandse pond thans vastgesteld op 0.359596 ten opzichte van de Amerikaanse dollar, zo heeft het Fonds bekendgemaakt. Dit is de middenkoers die tot dusver gold. LUSTELOZE MARKT De markt was gisteren lusteloos. De koersen bewogen zich voor alle interna tionals beneden het vorige slot. De handel was minimaal. Van enige nervositeit is op het Damrak totaal niets te bespeuren. Philips was een punt of tien in reactie. Certificaten Unilever hielden zich heel goed. AKU circa vier punten lager op 382. Kon. Olie liep op van f 113,20 tot 113,40 SAPPORO (Japan) (Reuter) De Ja panse visverwerkende industrie heeft er bij de Japanse regering op aangedron gen, onderhandelingen met de Sovjet-Unie te beginnen, teneinde gedaan te krijgen dat Japanse vissersschepen in de buurt van de Koerillen mogen vissen. Deze stap vloeit voort uit het politieke geschil tussen Japan en de Sovjet-Unie over de territoriale rechten in dit gebied. Na de oorlog in de Stille Oceaan vie len verscheidene eilandengroepen aan de Sovjet-Unie toe Volgens de Sovjet-Unie heeft Japan, door het tekenen van het vredesverdrag van San Francisco in 1951, afstand gedaan van alle aanspraken op dit gebied, zodat er nu geen besprekin gen over territoriale vraagstukken aan de orde behoeven te worden gesteld. Inmiddels ondervinden duizenden vis sers en hun gezinnen de schade van het vissen in een beperkt zeegebied. Japan wil geen vredesverdrag met de Sovjet-Unie tekenen zolang de eilanden niet zijn teruggegeven. Rusland had hier vroeger al tegenover gesteld, dat het de eilanden niet kan teruggeven, voordat de buitenlandse militaire bases uit Japan, zijn verwijderd. Het vreest dat de Ver enigde Staten er militaire bases zullen aanleggen. Volgens de inlichtingendienst in Tokio hebben de Russen vliegvelden aangelegd op het eiland Koenasjiri. Zij gebruiken deze voor luchtpartrouillering. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank papier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,0710,17, Ameri kaanse dollar 3,573,61, Canadese dollar 3,44—3,49, Franse frank (100) 72,15—72,65, Belgische frank (100) 7,197,24, Duitse mark (100) 89,6590,15, Zweedse kroon (100) 69,0070,00, Zwitserse frank (100) 83,0083,50, Italiaanse lire (10.000) 57,75 59,75, Deense kroon (100) 51,7052,70, Noor se kroon (100) 49,9050,90, Oostenrijkse schilling (100) 13,87l/a13,97»/2, Portugese escudo (100) 12,5012,65, Spaanse peseta (grote coupures) 5,901,05. Advertentie Abbekerk 31 te Marseille Acmaea 31 van Suez naar Perz. Golf \cteon 31 van Cardon naar Kaapstad Alkaid van Antwerpen naar Montreal Alioth 3 te Montreal verwacht Ameland 31 naar Antwerpen Ammon van Paramaribo naar Rotterdam Amsteldijk 31 te Rotterdam Amstelhoek 31 van Panamakaanal naar Japan Amstelmeer 31 van Brisbane naar New Castle Amstelmolen van Kaapstad naar Rotterdam Andijk van Antwerpen naar Lehavre Archimedes 31 ten anker te Arica Arendskerk 31 van Antwerpen naar Rotterdam Arkeldijk van Houston naar Brownsville Arnedijk van Antwerpen naar Everglades Asmiske van Gennua naar Hamptonroads Attis van Neworleans naar Laguaire Atys vertrek Napels naar Berre Bali 1 te Bangkok verwacht Bantam 31 van Benghazi naar Londen Batjan van Penang naar Colombo Barendrecht 31 te Mena Batjan 31 te Colombo Bengkalis 1 te Karachi Beningkust van Freetown naar Bordeaux Bennekom van Amsterdam naar Curacao Bintang 1 te Djeddah Blitar 9 te Portsaid Breda 31 van Maracaibo naar Bolovar Bussum 31 te Houston Calamares van Kingston naar Cortez Caltex Delft 31 van Suez naar Bahrein Caltex Delftzijl 31 van Masira naar Bahrein Caltex Eindhoven van Suez naar Rastanrar Caltex Pernis van East Lond ennaar Bahrein Camerounkust 31 van Rotterdam naar Bremen Cartago van Santa Maria naar Bremerhaven Cinula 31 van Curacao naar Bombay Creadly of Liberty van Belem naar Rio. Crania 31 van Hamble naar Curacao Delft 31 van Oporto naar La Coruna Diemerdijk 31 van Swansa naar Bermuda Dinteldijk 1 te Antwerpen Diogenes 31 van Amsterdam naar Bridgetown Doris 31 van Kingston naar Londen Drente 1 van Biak naar Manokwari Eenhoorn 31 van Tunis naar Alexandrië Esso Amsterdam 31 van Rotterdam naar Midzee Esso Rotterdam 31 van Portsaid naar Rotterdam Fina Nederland van Colombo naar Maedras Forest Hill 31 van Ad ennaar Rastanura Forest Town 31 van Fao naar Aden Gaasterdijk 31 te Antwerpen verwacht Gabonkust 1 te Abidjan Garoet 31 te Mombassa Geertje Buisman 31 van Rotterdam n. Ritripolis Giessenkerk 31 Port Sudan naar Aden Holendrecht 31 van Norfolk naar IJmuiden Iberia 31 van Setubal naar Sas van Gent Jason 1 van Rotterdam naar Hamburg Java 31 van Djeddah naar Bombay Johannes Frans 31 te Callao Kabylla 27 van Montreal naar Cardon Kara 31 van Paramaribo naar Buenosaires Karakorum 31 van Manilla naar Losangelos Karimata 31 van Lehavre naar Cristobal Katendrecht 31 van Abadan naar Assab Kerkedijk 31 van Antwerpen naar New York Khasiella 1 te Suez Kieldrecht 1 te Port Sudan Koningswaard 31 van Quessant naar Rotterdam Koratia 31 van Curacao naar Manaus Korovina 31 van Mona naar Newyork Korovina 31 van Abadan naar Singapore Krebsia 21 van Beira naar Abadan Kreeft 31 van Rotterdam naar Puertoordaz Kreon 31 van Paramaribo naar Amsterdam Kryptos 31 van Mona naar Newyork Kylix van Curacao naar Maracaibo Laarderkerk 31 te Umsaid Laga 31 van Indesness naar Hamburg Lekhaven 1 van Santos naar Montevideo Lelykerk 31 van Suez naar Antwerpen Leto 31 van Toledo naar Belfast Liberty Bell 31 van Portsaid naar Le Havre Lutterkerk 31 van Rotterdam naar Marseille Lycaon 31 van Penang naar Colombo Maaslloyd 31 van Houston naar Tampico Mariekerk 31 te Amsterdam Maron 31 van Bremen naar Antwerpen Medon 1 te Quanta. Mersylloyd 31 van Basrah naar Singapore Merwede 31 van Port Harcourt naar Döuala Munttoren 31 Timor naar Sydney Mijdrecht 31 van Minicoy naar Fao Naess Commandeur 31 v. Themeshaven n. Mena Naess Lion 1 te Rastanura Neder Ebro 31 Finisterre naar Portsaid Neder Elbe 31 van Tripoli naar Beiroeth Nias 1 van Bremen naar Hamburg Nijkerk 31 van Comarpues naar Beira Noordwijk 1 te IJmuiden Oberon 31 van Amsterdam naar France Oranje Nassau 1 te Port of Spain Osiris 1 van Georgetown naar Bonaire Ossendrecht 31 van Arthur naar Bremen Ouwerkerk 31 te Rotterdam Papendrecht 1 te Rostock Parkhaven 1 van Rotterdam naar Rio Parthenon 1 te Aruba verwacht Pendrecht 31 van Punta naar New York Philidora 31 Daedalus naar Suez Philine 31 van Suez naar Mena Philippia 31 van Portsaid naar Rotterdam Prinses Margriet 31 van Val encianaar Plymouth Prins der Nederlanden 31 van Fores naar Plym. Prins Willem II 1 te Le Havre Prins Willem 3 31 van Londen naar Toronto Prins Willem V 31 van Belle n. Quebec Prins Willem van Oranje 31 naar Montreal Prins Willem George Frederik passeert 31 Quebec naar Londen Purmerend 31 te Rotterdam Pygmalion 31 Puerto Plata Radja 31 van Las Palmas naar Kaapstad Raki 30 van Acapulco naar Curacao Riouw 31 van Walleroo naar Adelaide Ruys 31 van Santos naar Rio de Janeiro Salatiga 1 te Karachi verwacht Samarinda 28 van Los Angeles n. S. Francisco Sarpedon 1 te Bridgetown Schiedijk 31 van Newyork naar Antwerpen Schielloyd 1 te Marseille Seinelloyd 1 te Honkkong verwacht Senegalkust 31 te Le Havre Simonskerk 31 te Singapore Sloterkerk 1 te Freemantle Solon 1 te Savannah Stad Alkmaar 31 van Rotterdam naar Genua Stad Amsterdam 31 van Antwerpen naar Vincent Stad Maastricht 31 van Vitoria naar Vlaardingen Stad Rotterdam 1 van Cape Bon naar Sagunto Stad Schiedam 1 te Narvik Stad Utrecht 31 van Vlaardingen naar Vitoria Stentor 31 te Antwerpen Straat Madura 31 van Melbourne n. Adelaide Srtaat Maiakka 31 te Burnley Sunetta 31 van Norkoping naar Ornskoldsvik Tegelberg 31 van Kaapstad naar Rio de Janeiro Tero 31 van Londen naar Dakar Texel 30 rede Nagoya Tjitarum 31 van Lagos naar Lobito Tjiliwong 31 van Melbourne naar Sydney Van der Hagen 31 van Durban naar Singapore Van Waerwijck 30 van Biak naar Manilla Vasum 31 van Soedan naar Gibraltar Videna 1 van Rotterdam naar Mena Vivipara 31 van Hamburg naar Bahrein Vlieland 1 van Rotterdam naar Norderham Waikelo 31 van Bahrein naar Umsaid W. Alton Jones 31 van Philadelphia naar Said Waterman 31 van Melbourne naar Sydney Willem Barends 31 van Amsterdam naar Curacao Woltersum 31 van Antwerpen naar Bermuda Wonosari 31 van Port Said naar Genua Zaankerk 31 van Messina naar enua Zonnekerk 1 te Las Palmas Zwijndrecht 31 van Bermuda naar Bamtilore Kleine vaart Achilles 29 van Guaya quil naar Matarani Aenas 30 van Hamburg naar Kopenhagen Adriaantje Elisabeth van Londen naar Rotterd Aldert L 31 van Leningrad naar Amsterdam Anna Broerc 31 van Londen naar Dordrecht Anne Herfurth 31 van Casablanca naar Thames Areas 30 te Lissabon Ardeas 31 van Rotterdam naar Pireus Argos 30 te Saloniki Arnhem 31 van Aberdeen naar Rotterdam Ask 31 van Stockholm naar Amsterdam Audacia 31 van Newcross naar Plymouth Breda 30 van Maracaibo naar Bolivar Castor 30 te Saloniki Ceres 30 van Le Havre naar Rotterdam Coenraad 31 te Amsterdam Conzelo 31 van Londen naar Amsterdam Corale 31 van Londen naar Amsterdam Cornelia B 31 van Londen naar Rotterdam Cornelia B 3 31 van Rotterdam naar Londen Dacapo 51 van Arzew naar Granton Draco 30 van Cadiz naar Faro Driebergen 31 van IJmuiden naar Londen Eos 31 t.e Amsterdam Erasmussingel 31 van Barrow naar Hamburg Flevo 30 van Gibraltar naar Algiers Genca 31 van Stockholm naar Rotterdam Gerry S 31 van Rotterdam naar Belfast Gouwestvoom 31 van Amsterdam naar Londen Groningen 31 van Rotterdam naar Danzig Harry 31 van Gothenburg naar Rouaan Hasewint 31 van Workington naar IJmuiden Herman Buisman 31 van Newcastle n. Kristians Hoc Vinces 31 van Freeport naar Ipswich Hoogland 31 van Stettin naar Rotterdam Intrepide 31 te Zwijndrecht Jell 31 te Zwijndrecht Koningin Juliana 31 van Bremen naar Londen Leendert Broere 31 van Thames naar Rotterdam Leuvehaven 31 van Koping naar Kopenhagen Liberty 31 van Londen naar Felixtowe Margriet Anja 31 van Lisboa naar Kopenhagen Markelo 31 van Londen naar Landulas Nautic 31 te Amsterdam Noorderlicht 31 van Texel naar Antwerpen Nusakan 31 van Borkum naar Boston Pirola 31 te Workington Rene 31 van Sheernes naar Antwerpen Stephanie 31 van Arklow naar Rotterdam Tanny 31 van Grisby naar Rotterdam Tuko 31 van Sundsvall naar Rotterdam Vanda 31 van Rotterdam naar Boston esta 31 van Gusne naar Portsmouth Voorwaarts 31 van Partington naar Gent Waverstroom 31 van Poole naar Amsterdam Sleepvaart Argus 30 te Hoek van Holland Clyde 30 te laardingen Cycloop 100 mijl oost Port Soedan Friesland 31 100 mijl noordwest Ferrol Help te Colombo Titan 30 van Rotterdam naar IJmuiden Witte Zee 30 van Rotterdam naar Palermo DJAKARTA (UPI) De voorlichtings officier van de Indonesische strijdkrach ten, majoor Satoetwidjaja, heeft in Dja karta verklaard, dat „plaatselijke guerril la eenheden een gedurfde reeks aanvallen hebben gedaan op Nederlandse stellingen nabij Sorong". Hij verklaarde voorts, dat het verzet van de bevolking tegen het Nederlandse bewind elke dag sterker wordt en dat ver zetsstrijders er zelfs in geslaagd zijn „be paalde strategische terreinen te bevrijden, welke gebruikt kunnen worden als bases voor nieuwe aanvallen". Hij zei. dat het verzet in Nieuw-Guinea een gevolg was van „de ontevredenheid over de Nederlandse verdeel-en-heers- politiek". doch verliet de markt op circa ƒ113, 113,80). Certificaten Hoogovens werden aangeboden waardoor de koers 5 p. lager op 773 bleef. Scheepvaartaandelen konden zich niet handhavc-u. De koersverliezen bleven echter binnen nauwe grenzen. De handel was gering. Cultures rond het vorige slotniveau. De staatsfondsen brok kelden wederom iets af. Figée van 214 op 211; Spaarnestad van 799 op 797. VERHANDELDE FONDSEN 30 oktober 31 oktober Totaal 443 437 Hoger 182 (41%) 107 (24,5%) Lager 167 (37,7%) 227 (51,9%) Gelijk 94 (21,3%) 103 (23,6%) AVONDKOERSEN VAN GISTEREN Slot A.K.U Kon. Olie.. 112,10—112,80 ƒ112,10 Philips 1077—1081 1081 Unilever 853859 859 Hoogovens VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Kon. Olie112 gb-112,30 f 112,30 Philips 1080—1081 1080 Unilever 859'/2864 859 Hoogovens 776 Vorige slotkoers A'dam Rubber IO8V2 H.V.A 123 A.K.U 382 145,50 Hoogovens 775 Philips Gem. Bez 1079 y, Unilever 853 Dordtsche Petr. 535V2 K. Ned. Petr. Mij f 113,20 Holl. Am. Lijn. 159 K.L.M 58,— K.N.S.M 199 Ned. Stoomv. Mij 165 Ommeren, Phs. v 340 Scheepv. Un. Ned 158 Interunie 223,— 246,50 500,— Ver. Bezit v. 1894 139,50 Amsterd. Bank 379V2 Ned. Handel Mij. 315 y2 Rotterd. Bank 358 Twentsche Bank. 316 Albert Heijn 713 Amstel Brouwerij 539 Berkel's Patent 297 Bols 786 Biihrmann Papier 695 395 Ford 690 Gelder Kon. Pap 341 Gist Spir.f. Kon 411 Van der Heem 340 Heineken's Bier 599V2 Hoogenbosch Sch 294 Indola 558 Kon. Zout-Ketjen 1100 Müller Nat. Bezit 529 Ned. Kabelfabr. 570V2 Philips Pref 297»/2 Sikkens Groep 847 Stokvis 250 Thomassen Dr. 665 Ver. Machinefabr 292 Wessanen 363 Wilton Fijenoord 295 Zwanenberg-Org. 1009 Billiton Mij. II 482 Aluminium Ltd... 27 V« American Motors 18 49 H Bethlehem Steel.. 42% Cities Service.... 51 General Motor*. 49V2 Kennecott Coppêi 79 Republic Stee] 59 Shell Oil 37% U.S. Steel 77 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) NEW YORK: ONREGELMATIG De Newyorkse beurs toonde dinsdag een onregelmatig beeld en een gematigde om- zst. Het kopen was selectief en voorname lijk gebaseerd op bepaalde ontwikkelingen. Union Carbide, International Harvester, Proctor and Gamble en Eastman Kodak gaven het Dow Jones gemiddelde een goede steun door minstens een punt te stijgen. Chrysler steeg een halve punt. Andere automobielfondsen boekten frac ties winst. Bij de staalwaarden steeg Lu- kens ongeveer 2 pnt. Nutsbedrijven waren zwakker, waarbij Pacific Gas' en Public Service Electric Gas ongeveer een punt daalden. De omzet bedroeg 3.350.000 aan delen. In totaal werden 1287 waarden verhandeld, waarvan 596 hoger noteerden en 436 tegen een lagere koers van de hand gingen. Het industriegemiddelde kwam van 701.09 op 703.92; dat van spoorwegen van 147è63 op 148.12 en dat van openbare nutsbedrijven van 130.29 op 130.07. WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se marine heeft bekend gemaakt dat het vliegdekschip Enterprise, dat kernaandrij ving heeft en werelds grootste schip is de eerste proefvaart met succes heeft ge maakt. Het schip, dat 85.000 ton meet, vertrok maandag uit Newport News (Vir ginia). Tijdens die reis werd de bereken de aandrijvingskracht volledig bereikt. De marine zei dat de Enterprise gedurende „lange periodes" kan varen zonder dat zij behoeft te bunkeren en dat zij ver scheidene malen op hoge snelheid om de aarde kan varen zonder dat zij behoeft te stoppen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13