H I Het Oosten net iets te zwak voor Amsterdamse ambtenaren Incorrecte combinatie kostte O'Kelly leiding in Zevenaar Haarlemse wielerclub De Kampioen had een gunstig seizoen Vechtpartijen op de Limburgse voetbalvelden Coen Moulijn is weer fit Austria-Benfica afgesloten op 1-1 Van Eysden kreeg een berisping Voor 20 maanden tennis 120.000 Matanovic nu aan de top Europese titel voor Caldwell Aantal overwinningen bleef onder de verwachtingen Redelijke uitslagen voor de Kennemer formaties WOENSDAG 1 NOVEMBER 1961 15 Elftal van de „Spurs" bleef ongewijzigd Om de militaire titel SM Lamers (Beverwijk) in kampioenschap 47/2 Kijk Uit niet opgewassen tegen De Pion Spartak (Moskou) mag West-Duitsland niet in Hockey-elftallen gaan oefenen Zuid-Afrika niet naar Britse Spelen Voetbal Op de voetbalvelden van Noord-Limburg nemen de ruzies en vechtpartijen van week tot week toe. Zo langzamerhand is het zo ver gekomen, dat de scheids rechters geen ingrijpende beslissingen meer durven nemen uit angst voor de wraak van de spelers. Onlangs heeft een scheidsrechter, na een wedstrijd in de vierde klasse van de KNVB. ver klaard dat hij een uitgesproken buiten- spel-doelnunt om die reden niet had durven afkeuren. In een wedstrijd in de derde klasse van ar KNVB gaf een scheidsrechter een speler meer dan drie waarschuwingen en zond hem vervolgens van het veld. De betreffende speler weigerde te gaan en wederom uit angst voor de gevol gen liet de scheidsrechter het hierbij. Tijdens de afgelopen zondag gespeelde wedstrijd tussen Stormvolgels uit Sie- bengewald en Venlose Boys, ontstond een vecht- en scheldpartij. Een van de Venlonaren werd dusdanig opzettelijk getrapt, dat hij van het veld gedragen moest worden. Hij moest zich in een ziekenhuis onder doktersbehandeling stellen. In de ruzie, die over deze affaire ont stond, vielen nog enige rake klappen en dit was het sein voor het publiek om het veld op te stormen en zich met de vechtpartij te bemoeien. De scheids rechter liet later de wedstrijd normaal doorgaan. De Venlonaren wonnen met 4-1. De vader van de gewonde Venlo- speler heeft bij de politie een klacht ingediend wegens mishandeling van zijn zoon. Het elftal van Feijenoord, dat woensdag in Rotterdam tegen de Engelse kampioens- ploeg Tottenham Hotspur uitkomt in een wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker, is als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland; achter: Ker- kum en Veldhoen; midden: Kreyermaat, Kraay en Klaassens; voor: Schouten, Ben- naers, Van der Gijp, Bouwmeester en Mou lijn. In vergelijking met het team, dat zon dag met 20 van Willem II verloor, zijn er twee wijzigingen. De weer van zijn knie-blessure herstelde rechtshalf Kreyer maat neemt de plaats in van Bak en rechtsbuiten Bergholtz, momenteel in een minder goede vorm, is. vervangen door Schouten. Moulijn klaagde de laatste twee dagen over rugpijn en lag in zijn bed- Maar van morgen heeft hij getraind en voelde zich weer fit om zijn plaats bij Feijenoord tegen Tottenham Hotspur in te nemen. Manager Bill Nicholson heeft zijn elftal voor vanavond als volgt samengesteld: Doel: Brown. Achter: Baker en Henry. Midden: Blanchflower, Norman en Mar- chi. Voor: Jones, White, Saul, Clayton en Dyson. Overeenkomstig de verwachtingen wijkt deze formatie niet af van de ploeg, die zaterdag met 42 van Burnley won. Linkshalf Dave Mackay is wegens een blessure niet beschikbaar en de voor hoedespelers Bobby Smitn en Les Allen beiden uit vorm, moesten hun plaatsen afstaan aan respectievelijk Saul en Clay ton. Ajax Ajax zal donderdagavond in het Olym pisch stadion in Amsterdam in de wed strijd tegen Dozsa Ujpest voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars in de volgende opstelling uitkomen: Doel: Hoogerman. Achter: Van Mourik en Ouderland. Midden: Schaaphok, Pronk en Muller. Voor: Swart, Henk Groot, Cees Groot, Prins en Petersen. De dinsdag voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen in Wenen gespeelde wedstrijd tussen Austria en de bekerhou der, het Portugese Benfica, is geëindigd in een gelijkspel: 1-1. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen. Bij de rust leidden de Portugezen met 1-0. De 78.000 toeschouwers in het Prater stadion zijn getuigen geweest van een op hoog peil staande wedstrijd, waarin Ben fica na een half uur spelen door Aguas die met Coluna, spil Umberto en doelman Perreira de uitblinker was in de Portu gese ploeg, de leiding nam. Na de rust zetten de Oostenrijkers een hevig offensief in en zij drongen hun te genstanders terug in de verdediging. Ver der dan een doelpunt van Stark, die reeds eerder tegen de lat had geschoten, kwam Austria echter niet. De gelijkmaker viel in de 25ste minuut van de tweede helft uit een ver schot van twintig meter af stand. Teleurgesteld waren de Weense toeschouwers over de uit Italië terugge keerde Ocwirk, die twee minuten voor het einde Austria's beste kans op een doel punt miste. Dinsdag is in Brussel de loting verricht voor het komende internationale militaire voetbalkampioenschap. Nederland werd «amen met Egypte en Luxemburg onderge bracht in groep D. De indeling van de andere groepen werd: Groep A: Turkije, Verenigde Staten en Marokko; Groep B: Griekenland, Syrië en Irak; Groep C: Frankrijk, Oostenrijk en België. De wedstrijden worden in december, januari en februari gespeeld. T ennis De huidige tenniskampioen van Neder land, Piet van Eysden uit Hilversum, is door het bestuur van de Kon. Ned. Lawn- tennis Bond gestraft met een schriftelij ke berisping en een ernstige waarschu wing. Dit naar aanleiding van het feit, dat Van Eysden zich tijdens de landenwed- strijd Nederland-Duitsland op 2 en 3 sep tember in Emmen op incorrecte en op voor het publiek aanstootgevende wijze heeft uitgelaten. Het bestuur van de KNLTB heeft als verzachtende omstandigheid laten gelden, dat Van Eysden gedurende de partij waarin deze misdragingen voorkwamen, werd gehinderd door een pijnlijke schou der. Jack Kramer heeft de Australische Da- viscupspelers Rod Laver en Roy Emerson elk een minimum bedrag van 120.000,- aangeboden voor een contract van 20 maanden als tennis-professional. De Amerikaanse tennispromotor ver klaarde dit, toen hij uit Brisbane in Mel bourne aankwam. Hij vertelde erbij dat het inkomen van de beide tennissers wel tot 180.000 zal kunnen stijgen als zij goed voor de dag komen. Kramer gaf toe, dat hij de beide Australiërs niet dezelfde aanbiedingen had kunnen doen als destijds Sedgman en Hoad. Hij had niettemin goe de hoop dat zij het aanbod zouden accen- teren ën onmiddellijk na de challenge round van de Daviscup zijn profgezelschap zullen komen versterken. Terloops vertel de Kramer nog dat hij de laatste twee jaar 280.000,- aan het proftennis heeft verloren. Biljarten Voor de finale van het kampioenschap van Nederland eerste klasse kader 47/2, dat van negen tot en met twaalf novem ber in Den Haag wordt gespeeld, zijn de volgende biljarters geplaatst: G. Kemp (Voorthuizen), J. Lamers (Beverwijk), B. van Leeuwen (Amsterdam), J. Lieshout (Rotterdam), J. Ligthart (Alkmaar), A. van Loon (Bergen op Zoom), J. Roodenburg (Den Haag) en P. Zondervan (Leeuwarden). Negen biljarters hebben ingeschreven voor het kampioenschap van Nederland ere-klasse 47/2. Van hen zijn Piet van de Pol, Henk de Kleine, Henk Scholte en Tieny Wijnen vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden op grond van hun prestaties in het vorige kampioenschap De overigen, te weten Flip Beekman, Janus Jacobs, Bert van Leur. Louis van Nijnatten en Hans Vultink zullen om vier plaatsen voor wedstrijden moeten spelen. Amsterdams kunstijsbaan is in wor ding. Op deze luchtfoto van het Natio naal Fotopersbureau Stevens en Ma- gielsen ziet men hoe de baan langzaam maar zeker vormen begint aan te ne men. Zoals men weet wordt de wed- strijdbaan 400 meter lang en elf meter breed. Er komt een aparte baan voor ijshockey, kunstrijden en curling. Ook in de tweede klasse B van de KNSB zijn nu de eerste wedstrijden gespeeld. De Haarlemse schaakclub Het Oosten trok naar Amsterdam om VVGA 2 te bestrij den. Het Oosten moest het zonder C. Ho- vingh doen waartegenover de gastheren hun eerstebordspeler J. Ch. Apking niet konden opstellen. In een strijd met wis- Schaken selende kansen zegevierden de gemeente ambtenaren met 6-4. In IJmuiden werd za terdag de wedstrijd Kijk UitDe Pion (Amsterdam) gespeeld. Ook deze ontmoe ting was voor de tweede klasse B. De IJmuidenaren hebben een goede wedstrijd gespeeld tegen De Pion die deze competi tie als favoriet voor het kampioenschap staat genoteerd. De grotere routine gaf evenwel de doorslag ten gunste van de Amsterdammers die met 3-7 zegevierden. Op zaterdag 18 nov. wordt de tweede ron de gespeeld. Op die datum ontmoeten el kaar in Haarlem de teams van Het Oos ten en Kijk Uit. In de Noordhollandse Schaakbond werd in de overgangsklasse het duel VHS 2 Rolland met het kleinst mogelijke ver schil door de Haarlemmers gewonnen. Op merkelijk waren de uitslagen in de eerste klasse B. Het meest opvallend was wel de fraaie overwinning van de Kijk Uit-reser- ves op het favoriet geachte Santpoort. Een andere kanshebber, de schaakclub Bloe mendaal zag zich in eigen huis in een wat onfortuinlijk gespeelde wedstrijd met ge ring verschil door Heemstede 2 verslagen. Ten slotte werd de plaatselijke wedstrijd in Beverwijk tussen Weenink en Pat Mat bij gelijke stand verdaagd. De vooruitzich ten op een Pat Mat-overwinning lijken gunstig. Waarmee dan alle reserve-tiental len in deze afdeling hebben gewonnen. De tweedeklassers zagen in Haarlem de schaakclub HWP kansloos tegen Castricum ten onder gaan (U/2-8V2). Ondanks de fraai voorsprong door Zandvoort op VHS 3 ge nomen, geloven wij niet dat de badplaats bewoners tegen het Castricumse geweld zullen kunnen optornen. De derdeklassers gingen nu ook van start. Bloemendaal 3 nam een ruime voor sprong op Santpoort 3 maar de afgebro ken partijen voorspellen nog geenszins een Bloemendaal-zege. Het programma in de vierde klasse leverde de nieuwe vereniging Aris de Heer reeds in de eerste wedstrijd Het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse Bonds-republiek heeft ge weigerd inreisvisa te verstrekken aan de Russische voetbalclub Spartak uit Mos kou, die begin november drie wedstrijden in Westduitsland zou komen spelen tegen Borussia Neunkirchen, Offenbacher Kic kers en München 1860. Vooral voor Borussia Neunkirchen be tekent dit een grote financiële strop. In 1959 speelde deze Duitse club een wed strijd tegen Spartak in Moskou zonder daarvoor een financiële tegemoetkoming te ontvangen. De toen gemaakte (hoge) onkosten zouden met de wedstrijden in West-Duitsland goed gemaakt moeten worden. Dinsdag viel in het internationale schaaktoernooi in Zevenaar de eerste sen satie te beleven: de Belg O'Kelly voerde tegen onze landgenoot Henneberke een in correcte combinatie uit die hem de kwali teit, de partij en tevens de leiding in het klassement kostte. Zijn concurrenten Ma tanovic en Bobotsov profiteerden hier dankbaar van door respectievelijk van Beni en Golombek te winnen, waardoor de Joegoslaaf de leiding overnam en de Bul gaar naast O'Kelly kwam. Lange weg speelde na zijn remise tegen Stahlberg in de ochtenduren een rustige partij tegen Milic en staat nog steeds tus sen de grootmeesters boven aan de rang lijst. De hangpartij tussen Johannessen Lehman is moeilijk te beoordelen. De Westduitser staat een pion voor, de Noor heeft daar tegenover aanvalskansen. De resultaten waren: Golombek (GB) Bobotsov (Buig.) 0—1; Matanovic (J.sl.) Beni (Oostenr.) 10; Langeweg (Ned.) Milic (J.sl.) remise; Rellstab (Did.)Stahl berg (Zweden) remise; O'Kelly (België) Henneberke (Ned.) 01; Wade (Nw. Zeel.) Boksen Twaalf duizend toeschouwers hebben dinsdagavond in de Empirepool in Londen een niet bepaald hoogstaand gevecht ge zien tussen de bantamgewichten, de Ier, John Caldwell en de Fransman Alphonse Halimi om de wereldtitel (Europese ver sie), die uiteindelijk in een puntenzege voor Caldwell eindigde. Door deze over winning zal John Caldwell binnenkort moe ten uitkomen tegen de Braziliaan Eder Joffre, de man die door de National Boxing Association in Amerika als wereldkam pioen in deze gewichtsklasse wordt erkend. Het was geen inspirerend gevecht en vooral in de beginfase van de strijd leek het meer op een worstelwedstrijd dan een boksmatch waarbij de wereldtitel op het spel stond. Het publiek floot, schreeuwde en joelde om de in de eerste vier ronden steeds weer hangende boksers tot daden te doen overgaan en toen dat niet hielp, hetgeen grotendeels de schuld was van de zwak leidende Spaanse scheidsrechter Por- firio Sanz Marin. werd er op de bekende en irriterende langzame manier in de han den geklapt. Het gevecht werd in de vijfde en zesde ronde enigszins interessant toen een recht se hoek van Caldwell de Fransman vol op zijn linkeroog trof, hetgeen tevens de ne derlaag inleidde, want Halimi kreeg steeds meer last van de bloedende wonde, dezelf de blessure die hem in mei in dezelfde ring zijn wereldtitel aan Caldwell deed verliezen. Alphonse Halimi zocht zijn heil in het gevecht op korte afstand en dat bleek doel treffend, want Caldwell scoorde alleen dan punten wanneer hij zich van de Frans man distancieerde en hem met lange link se en rechtse directen bestookte. Dat deed hij dan ook en ondanks een verwoed slot- offensief kreeg Halimi geen kansen meer, temeer daar zijn linkeroog aan het eind van het gevecht zo stijf en gezwollen was dat hij er niet goed meer mee kon zien. Perez (Spanje) remise; Guimard (Arg.) Bouwmeester (Ned.) remise; Johannessen (Noorw.)Lehmann (Did.) afgebroken. Na de zevende ronde luidt de stand: 1. Matanovic 5Va pnt.; 2/3, O'Kelly en Bobot sov beiden 5 pnt.; 4/5. Guimard en Lange weg, beiden U/2 pnt.; 6/7. Stahlberg en Bouwmeester, beiden 4 pnt.; 8. Milic 3'/2 pnt.; 9. t./m. 12. Golombek, Henneberke, Perez en Wade, allen 3 pnt.; 13. Lehmann 2V2 pnt. en 1 afgebr. partij; 14. Johannes sen 2 pnt. en 1 afgebr. partij; 15. Rellstab U/2 pnt.; 16. Beni 1 pnt. een mooie overwinning op. Caïssa 3 ging met 3V2-6V2 ten onder. In Beverwijk bleek het nieuwe tweede tiental van de schaak club Driehuis niet opgewassen tegen Wee nink 3 Aalsmeer 3 wist in afdeling D de eerste wedstrijd tegen KSC 2 met een kleine overwinning af te ronden. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: K.N.S.B., 2e kl. B: PhilidorPhilidor 2 (Leiden) 73; WatergraafsmeerZaandam 6—4; VVGA 2 Het Oosten: bord 1: G. KapsenbergJ. J. van Kampen remise 2. F. van SettenJ. Wolff 01: 3. H. AdemaP. Roubos remise; 4. J. PoolT. Slagt jr. 01; 5. J. C. Langenberg—J. v. d. Berg 10: 6. H. H. W. Ringh de VriesH. C. Honsbeek 1 0; 7. K. Akkerman C. Koster 01; 9. A. BloembergHerfst 10; 10. J. Frank—W. de Graaff 10. Totaal 64. Kijk UitDe Pion, bord 1: K. SteijnC. Struy- laart remise; 2. F. J. Waldadr. Th. van Kleef 1—0; 3. J. WoltersB. v. d. Horst remise; 4. Tj. de Jong H. G. Baauw 01; 5. P. LanserH Struylaart 01; 6. T. A. LangedijkJ. Struylaart remise: 7. C. J. Gordijn—G. ten Bosch; 8. A. B. Kistemaker—E, Struylaart remise: 9. H. v. Nieu- wenhuizen P. Snel 01; 10. J. L. WijdogenB Perridon 01. Totaal 37. N.H.S.B. Overgangsklasse: HeemstedeSchaak mat 44 voorl.; VHS 2Rolland, bord 1: R. van DijkJ, Moltzer 01; drs. K, TrompertA. J. de Vries 1—0; 3 P. J. Fris-J. Groot 1—0; 4. W H. KroesN. C. de Vries remise; 5. J. de Lange G. Hoogenes remise; 6. G. den Hollander—D Wielenga 1—0; 7. J. J. H. BauerH. Schippers 0 1: 8. B HalberstadtR. de Jong 01; 9. J. van AsseltM. P. v. Overbeeke 10; 10. J. Boeree C. Toeset remise. Totaal 5'/s41/!. Eerste klasse afd. A: VVV 2Zaanstreek Noord 4'/!4'h voorl. Afd. B: Kijk Uit 2Santpoort 6'/i —3'/!; Pat Mat 2Weenink 3'/i3'/i voorl.; Bloe mendaal—Heemstede 4Vi—5'/». Tweede klasse, afd. A: VVV 3—KTV 4'/:—5<le, BergenWieringermeer 46. Afd. B: De Pion- Witte Paard 41/;3'/i voorl.; Caïssa 2—Purmerend 45 voorl.: SaendeEdam uitgesteld. Afd. C: Bloemendaal 2Santpoort 2 3":2voorl.; VHS 3Zandvoort 25 voorl.; HWP—Castricum l'/i— 8'/!. Afd. D: De Torens KSC 4'/i—41/! voorl. Derde klasse, afd. A: Schaakmat 2Schoor] 6—4: Magnus Schaaklusa 2 55. Afd. B: Castri cum 2Westzaan 35 voorl.; Oppositie 2Zaan dam 3 4'/;i/ï voorl. Afd. C: Bloemendaal 3 Santpoort 3 4' i21/, voorl. Vierde klasse, afd. A: AartswoudWieringer 2 6'/«—3'/j; Caïssa 3—Aris de Heer 3'/t—6'/i. Afd. B: Oppositie 3Witte Paard 2 3' i—-6Vi. Afd. C: Wee nink 3—Driehuis 2 73: Castricum 3Assendelft 2 9''t—Afd. D: Aalsmeer 3—KSC 2 5'/s3«'s voorl. Ook deze week zal de competitie weer met een uitgebreid programma voortduren. Twee elftallen van kandidaten voor de nationale hockeyploeg zullen elkaar zater dagmidcfag 4 november op het terrein van Hilversum ontmoeten. De samenstelling van de teams is: Elftal A: doel: Veentjer (HDM); achter: Leemhuis (SCHC) en Terlingen (Be Fair); midden: Fokker (Laren), Fiolet (HDM) en Van Rossum (HHI.TC); voor: Van Vroon hoven (Tilburg), 't Hooft (Hilversum), Van Buchem (Union), Voigt (Amsterdam) en Krol (Leiden). Elftal B: doel: De Ruiter (DKS); achter: Elffers (HGC) en Herbers (SCHC); mid den: Van Gooswilligen (SCHC), Mijn- arends (Amsterdam) en Meyer (SCHC); voor: Van Rooyen (Hilversum), Overdij kink (DSHC), Zweerts (SCHC), Taminiau (Tilburg) en Coster van Voorhout (Amster dam). Het adviescommissie voor de Britse Spe len heeft in Londen de aanvraag van Zuid Afrika om deel te mogen nemen aan de Britse Spelen, die volgend jaar november in Perth (Austr.) worden gehouden, afge wezen omdat Zuid-Afrika geen deel meer uitmaakt van het Britse Gemenebest. Advertentie Kunstmest voor'Kamerplanten 65°/o/- 1.00. grs. 65 ets. Het wegseizoen 1961 is voor het Haar lemse „De Kampioen" ondanks het feit dat het aantal overwinningen van de ren ners enigszins beneden de verwachtingen is gebleven toch niet ongunstig geweest. Vooral Piet Steenvoorden, Coen Visser, Toon Rutte, die voor één jaar de „Schip- hol-trofee" veroverden voor hun vereni ging in de Haarlemmermeerronde, Cees Piers en Jan van der Horst streden door lopend op het voorplan en kwamen een of meerdere keren als triomfator van een wegkoers uit de strijd tevoorschijn. Henk Buis toonde zich bovendien de snelste ama teurstayer van het land in de officieuze titelstrijd op de Stadionbaan en de 51-jari- ge Ben van Dijk, die een tiental jaren de sterkste veteraan van Nederland was, ze gevierde alvorens zijn racefiets voor goed op te bergen nog in Etten, Zegge en Sprundel. Piet Steenvoorden uit Heemstede zege vierde voor de tweede keer in de „klas sieke" Ronde om de Haarlemmermeer, eerder won hij in 1957, en toonde zich ook in IJmuiden de snelste. Acht keer, waar onder in de „klassieke" Ronde van Gel derland en profrondes in Dinteloord en Made, moest Steenvoorden, die ook nog drie dagen de leiderstrui in de „Toer door Nederland" heeft gedragen, zich met een tweede plaats tevreden stellen. Voor de vierde keer legde de sterke Heemstede- naar beslag op het lange afstandskampi oenschap van „De Kampioen". De sprint- titel ging naar Eddy Riethoff. De Santporter Coen Visser reed vier maal het ererondje als winnaar en wel in een revanchecriterium van de „Pijl van het Zuiden" (Luxemburg) en de Rondes van Nibbixwoud, Krommenie en Bever wijk. Ook in de grotere wegkoersen kwam Visser uitstekend voor de dag: zevende in de Engelse „Archer Grand Prix", vierde in Gelderland, zesde in de Haarlemmer meer, negendj in het nationale wegkam- pioenschap in Zandvoort en tiende in de „Pijl van het Zuiden" en de „Grand Prix Nickey Kneip". Door deze en zijn vele an dere ereplaatsen bleef hij Toon Rutte uit Haarlemmerliede één punt voor in het door onze wielermedewerker bijgehouden prestatieklassement. Rutte trad het meest op de voorgrond in de „klassiekers" en meerdaagse wegwed strijden vijfde in de „Toer door Neder land", tweede in de tweedaagse Ronde van Brabant, vierde in de Ronde van Mid den Nederland en de Kersenronde en hij behaalde in het Belgische plaatsje Mache len aan de Leie zijn allereerste en enige overwinning. Aan het eind van het seizoen overgegaan naar de onafhankelijken debu teerde Rutte in België met 'n vierde plaats in Doornik en een zesde in Oorde gem. De Haarlemmer Cees Piers bracht de Ronde van Oud-Beyerland op zijn naam en reed zich evenals zijn stadgenoten Ger rit Krabbenbos, Gé Fennis, Eddy Riethoff Aad Straver, Tonny Peters, de Beverwij ker Henk Castricum en de Spaarnwouder Thijs Bouma, die het geen van allen tot een overwinning konden brengen, verschil lende keren onder de prijswinnaars. De jonge Henk Peters uit Heemstede, die een heel best debuut als amateur maakte, is enkele malen heel dichtbij een zege ge weest en reed zich in nagenoeg elke koers 31 keer onder de tien in de prijzen. Henk Buis uit Vijfhuizen, die zo overtui gend de „landstitel" der amateur-stayers veroverde en ook in wegwedstrijden tot goede prestaties kwam tweede in Ha vencriterium, zesde in de „Grand Prix Nickey Kneip" (vier in Ettelbruck-Luxem bourg), acht in de Kersenronde en negen in de Ronde van Zuid-Holland had weer eens met tegenslag af te rekenen want tij dens een trainingsrit op de weg werd hij aangereden door een auto en kon daardoor niet deelnemen aan het wereldkampioen schap voor amateur-stayers op de Oerli konbaan in Zürich. Voor de toekomst houdt men van de Haarlemse club het oog gericht op Jan v.d. Horst, winnaar in de Ronde van Poel dijk voor nieuwelingen en 24 keer onder de tien, Bram Schenk, Marcel Rutte, Ge rard Nijssen, Serge Handgraaf, Ted Blom Cor Baars, triomfator in de „Grote Prijs Peugeot" voor aspiranten in Duitsland Bert v.d. Pol, Chris Plus, Rinus Stevens, Tom de Klerk en tal van andere jonge rijders. Zij kunnen met de oudere renners „De Kampioen" weer op een hoger plan brengen. Daarentegen hebben Ben van Dijk, die van het voorjaar nog driemaal zegevierde bij de „oudjes", en de in Roosendaal wo nende professional Gerrit Voorting ver scheidene keren deelnemer aan de Tour de France en Ronde van Italië, de actieve wielersportbeoefening vaarwel gezegd. De tafeltenniscompetitie In de avond-tafeltenniscompetitie van de overgangsklasse waren de resultaten over het algemeen niet onverdienstelijk. Er waren ditmaal twee wedstrijden waarbij ploegen uit Kennemerland tegenover el kaar stonden. GTTCTogido eindigde in een gelijkspel, wat voor de groen-witten een knappe en voor Togido een nogal zwakke prestatie was. Rapidity snoepte Shell een kostbaar puntje af en de wed strijd tussen TOG en Hotac eindigde in een ruime zege voor de gasten. TYBB echter kreeg in de middag-competitie een forse les van Dito en werd met 91 ver pletterd. In de afdelings-competitie is in de eer ste klasse het aantal teams zonder verlies nü al tot vjjf gereduceerd. HBC hield in A de race goed vol door royale winst tegen Togido 3. GTTC 2 boekte de tweede zege op een verzwakt Prowano. In groep B wa ren het TYBB 2, Oranje Zwart en Winfried die voor de tweede maal de volle winst konden veroveren. Bij de dames vestigde CTTC de aandacht op zich door voor de tweede maal met 100 te winnen! In de ontmoeting GTTCTogido boekte Cor Bakker voor de gasten opnieuw drie belangrijke overwinningen. Deze speler is kennelijk in grootse vorm, gezien het feit, dat hij niet éénmaal een derde game no dig had. Van Zwol kwam niet verder dan een overwinning op Blom en Van Eijk stelde opnieuw nogal teleur door ook maar een keer te winnen. Hij versloeg Hamers met 9—21, 21—18 en 11—21. GTTC won het dubbel met 3028 en 21—19 en boekte aldus de halve winst. Bij RapidityShell haalde Bernard Winder opnieuw het stou te stukje uit drie maal te winnen. Het ging iets moeilijker dan tot dusverre en tegen Gremmen kon pas op matchpoint worden gewonnen. Eijking zorgde voor de vierde punt door winst tegen Gremmen, maar Henk Geldermans ging opnieuw voor nul aan de kant. Rapidity had dus de winst in het dubbel (twee maal 2119) hard nodig om te kunnen gelijk spelen. TOG was duidelijk iets te zwak voor Hotac en vooral Kuiper deed in deze wedstrijd bij zonder goed werk door driemaal te win nen. Alleen tegen Duits had deze Bever- wijker een derde game nodig: 1821, 21 19 en 1121. De Loor en Weenink wonnen beiden tweemaal en verloren resp. van Van Abbeve en van Duits. Bij TOG moest De Jong het zonder winst stellen. TYBB kreeg van Dito een pak slaag, dat de Haarlemmers nog lang zal heugen. Een enkele maal immers slechts kon men een derde game forceren en die werd steeds fors door de mannen uit Grotebroek ge wonnen. Aldus werd het 91 en zelfs deze ene punt kreeg men nog cadeau wegens tijdgebrek. De standen werden nu: Groep C: Groep M: Scylla 2 3 6 Victory '55 3 6 Nedloyd 3 2 4 Povac 2 3 6 Treffers 3 4 Nehamij 4 6 AVGA 3 3 4 Hotac 2 3 Dito 4 4 GTTC 4 3 Maccabi 3 2 TOG 3 2 TYBB 2 3 2 Rapidity 4 2 Smash 3 3 1 Togido 3 1 Disnie 4 1 Shell 4 1 In IA weerde HBC zich zeer verdienste lijk tegen Togido 3. Van der Giezen kon in de enkelspelen Hageman verslaan, maar Smit en Booms waren niet te passeren, zodat de Berkenrode met achttwee ze gevierde. GTTC 2 bereikte tegen Prowano een zelfde resultaat. Hier kon alleen Siem Swart winnen. VGZ boekte op Togido 2 zijn eerste overwinning en ook DSB kreeg tegen RKTVU het eerste schaap over de dam. VTC versloeg TOG 2 met zevendrie en kwam aldus op de derde plaats. In groep B had TYBB 3 weinig last met DHC. De geel-zwarten wonnen met 100. Al even gemakkelijk kwam Oranje-Zwart te gen Togido aan de winst. Alleen Bauer verloor van Hart. Winfried zorgde tegen HBC 2 voor de derde grote uitslag en won met 8—2. Prowano 2 en VTC 2 speel den gelijk, wat de mannen van de water leiding de eerste verliespunt kostte. Ook in de tweede klassen moesten heel wat teams de eerste nederlaag op het wed strijdformulier noteren. Voor DHC 2 waS dit wel erg pijnlijk: na winst vorige week tegen Johez met tiennul ging men nu met de bepaald forse cijfers achttwee tegen GTTC 3 ten onder. VTC 3 en DSB 2 maakten eveneens geen fouten. De Velse- naren wonnen met zesvier van CSV en DSB kreeg met dezelfde cijfers Shot er onder. In 2B zijn zelfs nog maar twee teams zonder verlies. Oranje Zwart 2 won met negeneen van TOG 3 en DHC 3 bedwong HBC met heel wat meer moeite: zesvier. TYBB 3 klom naar de derde plaats door Velsen een kleine nederlaag te bezorgen. Dames Bij de dames is na twee weken zelfs alleen nog CTTC ongeslagen. De meisjes uit Castricum wonnen zoals gezegd dit maal met 100 van Hotac. Johez won ver diend van DSB met 64, maar kwam r.a het gelijke spel tegen HBC toch niet ver der dan drie punten, evenals VTC, dat RKTVU een puntje moest laten. Heren: 1 A: VGZ—Togido 2 64, VTC—TOG 2 7—3, DSB—RKTVU 7—3 Togido 3—HBC 2—8, GTTC 2 Prowano 8-2. 1 B: Prowano 2—VTC 2 5—5, TYBB 3—DHC 10-0. HBC 2—Winfried 2—8, Oranje Zwart—Togido 4 9—1. 2 A: Shot—DSB 2 46. DHC 2GTTC 3 2—8, SpinnewebHeems kerk 5—5, Hotac 3Johez 2 100, CSV-VTC 3 4-6. 2 B: Rapidity 3—VTC 4 5—5, Velsen TYBB 4 4—6, CTTC—Hotac 2 1—9 HBC 3—DHC 3 4-6, TOG 3—Oranje Zwart 2 1—9. 3 A: DHC 4—Togido 7 3—7, GTTC 6-Johez 3 9—1. DSB 4—Rijtelbi 3—7, Prowano 3- HTC 4—6, Te Zaanen 2—HBC 4 1-9. 3B: Togido 8-Rapidity 4 1—9, CTTC 3—Oranje Zwart 4 8—2, Heemskerk 3—TOG 5 2—8, DHC 5— VGZ 2 7—3, GTTC 5—Alliance 7—3. 3 C: RKTVU 2—Oranje Zwart 3 8—2, Togido 5—CSV 2 7-3 DSB 3—llotac 4 1—9, Heemskerk 2-CTTC 2 9—1, DokoTe Zaanen 7—3. 3D: TOG 4Droste 46, VTC 5—Shot 2 5—5, Winfried 2—Hotac 5 10—0, Togido 6—Bloemendaal 5—5, GTTC 4—Velsen 2 1 9. 4 A: Doko 2Droste 2 9—1, HBC 5—Prowano 4 010, TYBB 5Bloemendaal 2 37, Rijtelbi 2 TOG 7 6—4. 4 B: TYBB 8—Shot 3 0—10 TOG 8— Winfried 3 0—10. HTC 3—Spinneweb 3 7—3, TYBB 6—Sido 3 10—0. 4 C: DHC 6-Doko 3 4—6, HTC 4 —Spinneweb 4 7—3, Winfried 4—Bloemendaal 3 0—10, TYBB 7—VTC 8 9—1. 4 D: HTC 2—Johez 4 55, Spinneweb 2TOG 6 10—0, HBC 6DSB 5 64, Te Zaanen 3TZB 37. 4 E: Doko 4 Fusia 5—5, CSV 3VGZ 3 9—1, VTC 7-CTTC 4 10—0. 4 F: SidoVTC 6 73 Fusia 2 Meertreffers 2 19, Meertreffers 3 Velsen 3 010. Dames: VTC—RKTVU 5-5, CSV—HBC 5—5 Hotac—CTTC 0—10, Johez-DSB 6—4. 3A: Bloe mendaal—Prowano 0—10, VTC 2—Spinneweb 3—7, Togido—Te Zaanen 4—6, Oranje Zwart—CSC 2 7-3. 3 B: RKTVUVGZ 1—9, Fusia—VTC 3 10-0. Junioren: le kl.: DHC—TYBB 4—1, Togido— Alliance 50, SpinnewebGTTC 23 2 A: Al liance 3—Shot 2 0—5 TYBB 3—Oranje Zwart 2—3, Spinneweb 3TOG 05. 2 B: DSB—TZB 23 Alliance 5—TYBB 5 50, TYBB 4 TOG 2 2—3,' Johez—Fusia 4 2—3, IJmond: Sido—Rapidity 41 Rapidity—Rapidity 2 1—4, Meertreffers - Sido 1—4*

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15