Discussie over humanisme en kinderstrafrecht 9l F 225.000.- uw lot is hun lot Ford Taunus 17 M AGE 3 WIELEN 5 1®, ALS S AAN PRIJZEN EERSTE KAMER In Tweede Kamer aangenomen amendement ontmoet nogal bezwaren Vader protesteert tegen beschuldiging Grote postzegelveiling in 's-Gravenhage Groene Kruis-film over gevaren die kleuters bedreigen Geen soldaten in Duitsland vermist Ruim 100 deelnemers delen hoofdprijs toto Sil 2 Wj Autoplaatjes-actie voor kankerbestrijding Vrij zacht w.o'6 WOONHUIZEN a F 25.000.- per stuk •èf WOENSDAG 1 NOVEMBER 1961 i. Na sabelsteek Drie Papoea's naar UN O-vergadering N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Papoea's boden petitie en nationale vlag aan Zeldzame foutdrukken komen onder de hamer Kerkelijk nieuws ÜtF Dronken matroos sloeg twintig ruiten stuk Jongen omgekomen in rooimachine NAAIMACHINES e'°"ZA° WEERRAPPORTEN se a (Van onze parlementaire redacteur) Hoewel de herziening van het kinderstrafrecht en het daarmee verband houdende ontwerp voor een nieuwe Beginselenwet-Kinderbescherming gisteren in de Eerste Kamer over het algemeen werden gewaardeerd, er was één punt waarover de me ningen zeer uiteenliepen. Van de zijde der K.V.P., A.R.P. en C.H.U. is namelijk ernstig bezwaar gemaakt tegen de in laatstgenoemd ontwerp thans vastgelegde mogelijkheid van humanistische geestelijke verzorging in rijksinrichtingen voor minderjarigen. Het is nog niet met zekerheid te zeggen hoe de uitslag zal zijn als het ontwerp volgende week in stemming komt. Enkele confessionele leden zijn evenwel geneigd om samen met socialisten en liberalen vóór te stemmen, zodat er waarschijnlijk toch wel een meerderheid zal zijn. Bij de behandeling in de Tweede Kamer is indertijd tegen de zin van minister Beerman door een kleine (en toevallige) meerderheid een socialistisch-liberaal amendement in het ontwerp gebracht, waardoor naast godsdienstoefeningen en godsdienstonderwijs ook humanistische bij eenkomsten in rijksinrichtingen voor min derjarigen zijn toegelaten. Eerste onderte kenaar van het amendement was de socia list Daams, die op de tribune van de Eer ste Kamer gisteren een deel van het debat bijwoonde. De anti-revolutionaire prof. Diepen horst kon zich persoonlijk met het voor stel verenigen, al had hij overwogen dat een enkel onderdeel een geheel wetsont werp onverteerbaar kon maken. Wel stel de hij de voorwaarde, dat de humanisti sche bijeenkomsten niet buiten het kader van geestelijke verzorging zouden treden. De andere leden van de fractie der A.R. in de Eerste Kamer moesten zich nog na der beraden. Al had jhr. mr. Van Meeuwen (K.V.P.) waardering voor een aantal goede zijden van het humanisme, hij vond het principieel ongewenst godsdiensten en hu manisme op één lijn te stellen. De gods diensten zijn nog iets meer dan een le vensbeschouwing. Bovendien: het amende- ment-Daams zou niet in een werkelijke behoefte voorzien. Een deel van de frac tie der K.V.P. zal waarschijnlijk tegen het ontwerp stemmen. De Chr. Historische senator mr. dr. Van Bruggen had eveneens veel bezwaren tegen „deze overigens zo voortreffelijke wetsontwerpen". De wortel der kerken zou volgens hem radicaal wor den aangetast. De Chr. Historische fractie zal overigens pas haar stem bepalen na het antwoord van de minister, volgende week. Voorstanders van de regeling inzake de geestelijke verzorging waren mr. De Vos van Steenwijk (V.V.D.) en mej. mr. Zee- lenberg (P. v.d. A.). De liberale spreker vond de bezwaren van confessionele zijde overdreven. Ook al zijn er in rijksinrichtin gen wellicht weinig humanistische jongeren opgenomen, het betreft hier een kwestie van billijkheid. Mr. De Vos geloofde niet, dat er nadelen voor het christelijk geloof van te verwachten waren. Mej. Zeelenberg zei, dat het amen- dement-Daams geen waardebeoordeling van de diverse levensbeschouwingen inhield, dat er geen gelijkstelling van kerken en humanisme was bedoeld, maar dat de zaak alleen draaide om de gelijkgerechtigdheid van alle burgers. De levensbeschouwelijke discussies overschaduwden de rest van de wetsontwerpen, waarin belangrijke veran deringen op het gebied van het kinder strafrecht voorkomen. Zo is de minimum leeftijdsgrens gesteld op twaalf jaar. Pas boven deze leeftijd kan een kind dus straf rechtelijk worden vervolgd. Jhr. v. Meeu wen vond deze grens aanvaardbaar, maar was er niet geestdriftig over. Mej. Zee lenberg vreesde een verscherping van het vervolgingsbeleid: de kans bestaat, dat of ficieren van Justitie nu zoveel mogelijk tot vervolging overgaan van verdachten boven twaalf jaar. Mr. De Vos van Steenwijk verklaarde zich tegen de berisping als straf: hij verwachtte er niet veel van. Jhr. Van Meeuwen verzette zich ertegen, dat de politie bevoegd wordt een jeugdige ver dachte vast te houden bij wijze van straf. Dit zou niet ter beoordeling van de politie, maar van de rechter moeten staan. Ook leek het hem onjuist, dat de kantonrechter geen tuchtschoolstraffen meer kan opleggen (dit kan voortaan al leen de kinderrechter doen). Prof. Die penhorst kon zich met de voorgestelde straffen verenigen, maar had gaarne ge zien, dat een kind ook zou kunnen wor den gestraft met het herstellen van door hem toegebrachte schade. Een moeilijk punt is overigens: wanneer kan een kind de gevolgen van zijn daden overzien? O .E .S .O .-verdrag goedgekeurd Zonder hoofdelijke stemming heeft de Eerste Kamer zich akkoord verklaard met het in 1960 te Parijs getekende ver drag tot oprichting van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ont wikkeling, afgekort: O.E.S.O. Achttien Europese landen, tot dusverre verenigd in de Organisatie voor Europese Economi sche Samenwerking (O.E.E.S.), alsmede Canada en de Verenigde Staten, beogen met dit verdrag een ruimere samenwer king in Noord-Atlantisch verband. In Nederland heeft de parlementaire goedkeuring van dit verdrag lang op zich laten wachten. Ook in de Eerste Kamer zijn enige cri- tische opmerkingen over deze vertraging gemaakt. Mr. Vixseboxse (C.H.) was teleurgesteld en ir. Vos (P.v.d.A.) stelde de vraag, tot wanneer het ontwerp bij het departement had gelegen. Volgens het antwoord van staatssecretaris Van Houten zou de gang van zaken op het ministerie niet te traag zijn geweest. De regering hecht veel waarde aan een parlementair orgaan van de O.E.S.O. Mr Delprat (V.V.D.) had hierop aangedron gen evenals de jhr. Van Meeuwen (K.V. P) en ir. Vos (P.v.d.A.). Wel meende ir. Vos, dat er „werkelijke" parlementa riërs moeten komen en geen leden die „thuis" niets te controleren en niets te vertellen hebben. Hierbij doelde hij op lan den als Spanje en Portugal. Jhr. Van Meeuwen vatte de taak van de O.E.S.O., die een lossere band vormt dan de O.E.E. S., nog eens als volgt samen: coördinatie van de economische politiek, hulp aan minder ontwikkelde landen, en bevordering van de wereldhandel-: Minister De Pous wees er in zijn ant woord op, dat het ook is te doen om steun aan economisch achtergebleven landen die zelf lid zijn van de O.E.S.O. Advertentie EEN SERIE DUBBEL PRIJSBEPALEND li t.p.v. één - TWEE WOONHUIZEN 50.000.-) Bij aankoop van 10 loten voor verkoop aan familie, vrienden kennissen en relaties: een extra medewerkerscoupon 20.000.—* gratis familie-prijzen! (Bovendien gratis trekkingslijst). Appèl-loten i f 1.per stuk met 5 verschillende afbeeldingen^ bij winkeliers en giro: 18 ten name van Appèl-ROTTERDAM. Ggk d. d. Min. v. Just. dd. 30-12-60 onder nr. LO. 570'209/601. 5 series van 320.000 loten a t 1.— per sL Trekking 21 dec. 1961. Baten bestemd voor het Bond van Ned. MIL Oorlogsslacntoffers Fonds te s Gravenhage ten gunste van tegemoetkoming in de exploitatiekosten van het Bungalowdorp te Doorn en voor andere noodzakelijke uit gaven In het belang der revalidatie en ontspanning van militaire oorlogsslachtotlers. Adr. v. ink A. M. Bergers. Heemraadssingel 303. Rotterdam, telefoon 50 0M| In een brief aan de president van de Haagse rechtbank heeft de vader van de op 2 januari bij een sabelcharge van de Haagse politie dodelijk getroffen scholier Pim Scholte geprotesteerd tegen de be schuldiging dat zijn zoon zou hebben deel genomen aan de relletjes bij de kerst boomverbrandingen in Den Haag. Bij de behandeling van de zaak tegen de politieagent, die ervan verdacht wordt de dodelijke sabelsteek te hebben gegeven, is door getuigen verklaard dat Pim Schol- te tot de jongeren behoorde, die aan deze relletjes meededen. De heer Scholte schrijft in de brief, dat „deze ernstige be schuldigingen slechts bedoeld kunnen zijn om de aandacht af te leiden van het feit, dat zijn zoon zonder enige noodzaak door een politieman is neergestoken." Voorts zegt de heer Scholte dat „behal ve de zware slag die ons gezin trof door de verschrikkelijke dood van onze Pim het ons te meer smart dat zijn nagedachtenis op deze wijze wordt onteerd." Ten slotte verzoekt de heer Scholte zijn brief toe te voegen aan de processtukken. De recht bank zal donderdag uitspraak doen in de ze zaak. Drie vooraanstaande Papoea's, alle drie leden van de Nieuw-Guinearaad, namelijk de heren N. Jouwe, N. Tanggahma en H. Womsiwor, zijn uit Biak op Schiphol gearriveerd. Op 3 november reizen zij door naar New York, waar ze als deskundigen die toegevoegd zijn aan de Nederlandse de legatie, de komende behandeling van de Nederlandse resolutie inzake het zelfbe schikkingsrecht van de Papoea's en het zenden van een UNO-commissie naar Nieuw-Guinea, de algemene vergadering van de UNO zullen bijwonen. Het drietal, dat dus geen zelfstandige de legatie vormt; maar dat als deskundigen van Nieuw-Guinea onze minister van Bui tenlandse Zaken hoopt te assisteren, zal de gelegenheid hebben om in de wandel gangen met andere delegaties te praten. Advertentie vanaf f T735incl. kachel Werkplaats en kantoor Jansweg 915 Showroom Houtplein 24 Haarlem Telefoon 1.4.1.2.5 c Concertgebouw: donderdag 20 u.: Ge mengde Arbeiders Zangvereniging „De Stem des Volks" met „Judas Maccabaus" van G. F. Handel, m.m.v. onder andere N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: 13.30 en 19.30 u.: „Spar- tacus", 14 j. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u.: „Charlie Chaplin Festival", a.l. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Dê Olympische Spelen van Rome", a.l. Luxor Theater: 14 en 20 u.: „Zuster Luc", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „East of Eden", 14 j. Minerva Theater: 20.15 u.: „Anna Kare- nina", 18 j. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Roman Holiday", a l. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u.: „Avontuur in Hongkong", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u.: „Meneer Hulöt met vakantie", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: "Wilde aardbeien", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein: Tot 5 nov. expositie van Chris Tonbreker: 1022 u. Vishal: Tot 23 nov. expositie van werk van leden en invité's der Haarlemse ver eniging van beeldende kunstenaars De Groep: 1017 u., wo. en vr. ook 2022 u„ zond. 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland 13): tot 26 nov. expositie van schilderijen van Justine M. van Houten 917 u., ma., wo. en vr. ook 1820 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlém' van 27 okt.). WOENSDAG 1 NOVEMBER City-theater, 14.30 u.: „Drie jongens en een hond". 20 u.: „Susanne". Rex-theater, 20 u.: „De grote obsessie". DONDERDAG 2 NOVEMBER City-theater, 20 u.: „Susanne". Rex-theater, 20 u.: „De grote obsessie". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. WOENSDAG 1 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De gewelven der verschrikking". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Susanne". DONDERDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Susanne". HOLLANDIA (ANP) Een uit acht per sonen bestaande delegatie van de Nieuw- Guinearaad, onder leiding van de heer Kaisiepo, heeft namens de raad aan gou verneur Platteel de petitie en de nationale vlag aangeboden, waaraan de raad maan dag zijn goedkeuring had gehecht. De aanbieding, die grote belangstelling trok van pers en televisie, geschiedde in het receptiepaviljoen van de ambtswoning van de gouverneur. Alle in Hollandia wo nende raadsleden woonden de plechtigheid bij. Zeer zeldzame zegels komen onder de hamer op de postzegelveiling, die de fir ma Van Diete van 6 tot en met 9 no vember in Den Haag zal houden. Voor verzamelaars van de zegels van Neder land en het voormalige Nederlands Indië zijn er kavels om van te watertanden, bijvoorbeeld van Indië de bekende fout- druk uit 1932, het „kopstaande" vlieg tuig. De opbrengst wordt geschat op on geveer 2000,Ook van Nederland is er een bekende foutdruk, de PTT-jubileum- zegel zonder opdruk van 1943, waarvan de opbrengst zeker boven de ƒ2000,zal komen. Dat ook de tanding van een post zegel een bijzondere waarde heeft voor verzamelaars blijkt bijvoorbeeld uit de 25 ct. zegel Nederland van 1867, die nor maal 12,5 maal 12 is getand en dan 25, kost. Er wordt echter een exem plaar geveild met tanding 13,5, waarvan de opbrengst wordt getaxeerd op onge veer 2.000. Er is nog een zegel van dat soort met tanding 14, iets minder zeldzaam, maar toch altijd nog goed voor f 1.000. Verder komen er nog enige buitenland se zegels ter tafel, waarvan wij noemen Napels 1860, de „Trinicria" met een ge taxeerde opbrengst van ƒ2.800, en een „Kruis van Savoye", welke zegel op 1000,wordt geschat. Dan er er nog een 10 kronen zegel van Polen van 1919 (oplaag 440 stuks), waarvoor zeker 1.000 zal worden betaald. De getaxeerde opbrengsten van de vei ling, waarbij ook complete landencollec- ties zullen worden aangeboden, ligt bij de 300.000 gulden. Tijdens het jubileumcongres van „Het Groene Kruis" in Utrecht is de première gegeven van een in opdracht van de ju bilerende vereniging gemaakte film over de preventie van ongevallen bij kleuters: „Er dreigt gevaar". De film laat zien, welke ongelukken een kleuter in elk gezin kunnen overko men. Er zijn stopcontacten waar peuters hun vingers in kunnen steken, er liggen matjes waarover ze kunnen uitglijden, er zijn medicijnen, die ze te pakken kun nen krijgen, er staat een oliekacheltje dat kan omvallen, de trap is vaak niet goed afgesloten, kortom, er zijn duizend en een dingen die scherpe oplettendheid en voorzichtigheid van de ouders nood zakelijk maken. De film werd ingeleid door de con gresvoorzitter, dr. H. Navis, die opmerk te dat nu dank zij de ontwikkeling van de medische wetenschap en dank zij een veel intensievere preventie de laatste jaren de kindersterfte ten gevolge van allerlei ziekten is teruggedrongen, het on geval als nummer een op de lijst van doodsoorzaken bij kinderen staat. De statistieken wijzen uit, dat verle den jaar 28 percent van alle dodelijke ongevallen kleuters van 1 tot 4 jaar be trof. Voor de zuigelingen was dit per centage 3. Veertig percent van alle on gelukken met dodelijke afloop viel in de leeftijdsgroep van 5 tot 14 jaar. Bij kin deren tot 15 jaar werd 72 percent van alle dodelijke ongevallen genoteerd, een percentage, dat dr. Navis ontstellend hoog noemde. Vijftigduizend hiervan wa ren nog geen vijftien jaar oud. Van de ze groep moeten voorts 2500 kinderen hun verdere leven invalide blijven. In één jaar vonden 1900 mensen de dood in het verkeer, 1400 werden het slachtoffer van ongelukken in huis, 350 in het 'bedrijf en 500 menSen verdron ken. Dr. Navis zei, dat de wijkverpleegster belangrijke voorlichting kan geven. Veel ongelukken zijn te wijten aan nonchalance Meestal zijn kleuters, die nog niet voor een waarschuwing vatbaar zijn, er het slachtoffer van. „We moeten de jongste groep tegen zichzelf beschermen", aldus dr. Navis, die hieraan toevoegde, dat een onderzoek heeft uitgewezen dat 38 percent van de ongelukken voorkomen had kunnen worden door eenvoudige voorzorgsmaatregelen. De minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé, woonde de slotzitting van het tweedaagse jubileumcongres bij. Dr. H. Navis zei in zijn welkomstwoord, dat het soms moeilijk is, de scheids lijnen op het arbeidsveld te trekken Juist op de grensvlakken tussen gezondheids zorg en maatschappelijk werk acht hij een goede samenwerking van groot be lang. Beiderzijds zal men eigen beperkin gen moeten erkennen. Vanmorgen is, o.a. door de radionieuws dienst, een bericht verspreid over de ver missing van twee Nederlandse militairen in West-Duitsland. Dit bericht blijkt op een mystificatie te berusten. De Legervoorlichtingdienst deelt mee, dat bedoelde militairen zondagavond wel iswaar een a twee uren te laat van be wegingsvrijheid bij hun onderdeel zijn teruggekeerd, doch dat zij de volgende morgen normaal met hun onderdeel zijn vertrokken voor het houdën van oefenin gen op het terrein in Hohne. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de herkomst van het onjuiste bericht over hun verdwijning. Niet minder dan 106 deelnemers hebben zich gemeld met een foutloos ingevuld to toformulier. Bij hen waren er twee die in twee kolommen 13 uitslagen goed hadden, zodat de eerste prijs per correcte kolom 133.493,25 gedeeld door 108 is 1213,- be droeg. Voor de tweede prijs kwamen 2780 mei dingen binnen. Daarbij bevonden zich 39 deelnemers met twee kolommen van 12 goede uitslagen, 4 met drie kolommen, één met vier kolommen en één met vijf kolom men. Deze laatste had ook één rijtje van dertien goede uitslagen. Zij allen delen de tweede prijs, die deze week 72.814,50 be droeg, zodat men per kolom 25 zal ont vangen. De extra-prijs voor de gelijke spelen deze week groot 36.407,25 kon weder om niet worden uitgekeerd. Dit bedrag zal met de 32.379,75 van de vorige week wor den gevoegd bij de prijzenpot van toto 54. Voor de extraprijs van zondag is dus on gerekend de inzet van deze week, een be- dfag van 68,787 beschikbaar. Aangenomen naar Oudega-Kolderwolde (H.O.) A. Griffioen, vicaris te Huizen (Fr.). Bedankt voor Kootwijk-Kootwijkerbroek P. J. Bos te Sprc ig. Het is goed bedoeld, maar aan een voorlichting zoals men hier op de foto ziet, heeft het publiek weinig. Als men de litteraire kwaliteiten van de aan sporingen tot naleving van de nieuwe oversteekregeling laat prevaleren boven de duidelijkheid, wordt de zaak alleen maar belachelijk. De kleuters op de foto snappen er niets van. Dat wielen gaan en voeten staan, weten ze misschien uit ervaring, maar wat dat met oversteken te maken heeft, ontgaat hun kleine verstand. En de grote mensen worden er ook niet zo heel veel wijzer vanAlles wat men ervan zeggen kan is, dat het rijmt! 1, Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding is begonnen met een autoplaatjes-actie. Bij duizenden kruide niers en sigarenwinkeliers zal in de ko mende maanden een bont gekleurde doos op de toonbank staan met in natuurlijke kleuren uitgevoerde plaatjes van alle per sonenauto's, model 1961, die er op de we reld bestaan. Een vel van 24 dezer plaat jes is verpakt in een zakje. Vier zakjes vormen een serie, die in een bijbehorend albumpje kan worden geplakt. Het ligt in de bedoeling drie albums te laten ver schijnen. De complete verzameling bestaat dus uit 288 plaatjes. Aan deze verzamelactie is bovendien een prijsvraag verbonden met kans op vijf duizend prijzen (jeugdreizen, sportfietsen, transistorradio's, gramofoons, rolschaat sen,enz.). Twintig ruiten had een 18-jarige matroos uit Sommelsdijk in de nacht van 5 augus tus in zijn dorp ingeslagen. De politie en ook enkele inwoners had hij met een broodmes bedreigd. Gisteren voor de recht bank in Rotterdam, kon hij zich er niets meer van herinneren. Een opperwacht meester, die bedreigd was met het mes, verklaarde dat de matroos 40 a 50 glazen bier had gedronken. De glasschade bedroeg 5.000,-, want er waren enkele grote etalageruiten bij. De matroos was in deze kwade bui ge raakt doordat hij bij zijn rederij ontsla gen was wegens te laat komen. Hij was al eerder veroordeeld wegens vernieling en mishandeling, onder meer door de recht bank in Antwerpen. De officbr van Justitie eiste een jaar en drie maanden jeugdgevangenis. In Exlo is het elfjarig zoontje van de familie Stam uit Klijndijk (gemeente Odoorn) om het leven gekomen doordat hij in een aardappelrooimachine bekneld raakte. De jongen was met een boer mee gegaan naar het land, waar aardappelen zouden worden gerooid. Toen de boer even naar de andere kant van het aardappel veld was gegaan, heeft de jongen de aard appelrooimachine, die was uitgeschakeld, in werking gesteld. Daarbij is hij tussen de bewegende delen van de machine ge raakt. Hij was op slag dood. Advertentie ft koffer 350.- GROTE HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM lilllllllilll||||||l!l|||l!|||||IHIIINIIIIIIIII!llllllllllllll||||||||||||||||||||||||| Het K.N.M.I. deelt mede: Aan de noord flank van een uitgestrekt hogedrukgebied verplaatsen zich verschillende storingen naar het oosten. Het hogedrukgebied met een luchtdruk in het centrum van onge veer 1030 millibar strekt zich uit van de Balkan naar de Azoren. In de nacht van dinsdag op woensdag trok een storing juist langs het Waddengebied, waardoor de wind aan de kust tijdelijk weer toe nam. Het front veroorzaakte op de mees te plaatsen wat regen. Achter het front volgt een zwakke rug van hoge luchtdruk en deze gaat aan een depressie vooraf, waarvan verwacht wordt dat zij het weer morgen in ons land opnieuw gaat versto ren. De wind krimpt naar zuidwest tot zuid en neemt weer toe. Verder zal mor gen een regenzone het westen van het land bereiken. De aangevoerde lucht is vrij zacht, zodat de temperaturen iets ho ger zijn dan normaal voor begin novem ber. Maximum-temperaturen se «e binnen- en buitenland. d CA 5 Neerslag: laatste 24 uur. SS 5.S Den Helder zwaar bew wnw 14 3 Ypenburg zwaar bew. w 14 3 Vlissingen regen wzw 13 4 Eelde zwaar bew wzw 14 4 De Bilt motregen w 13 1 Twente regen wzw 13 2 Eindhoven regen wzw 13 2 Zd-Limburg regen zw 12 1 Helsinki onbewolkt wnw 8 13 Stockholm geheel bew wnw 9 2 Kopenhagen geheel bew zw 12 2 Aberdeen zwaar bew wzw 0 Londen mist windst. 14 0 Amsterdam regenbui w 14 6 Brussel regen zw 12 4 Luxemburg geheel bew zw 9 0 Parijs half bew. zo 12 0 Bordeaux mist windst. 13 0 Grenoble geheel bevt windst. 11 0 Nice onbewolkt n 20 0 Berlijn regen zw 12 2 Frankfort zwaar bew zzw 12 0 München onbewolkt zw 15 0 Zürich mist zzw 10 1 Genève gehee] bew windst. 12 0 Locarno onbewolkt ono 16 0 Wenen licht bew. z 14 0 Innsbruck mist windst. 14 0 Belgrado mist windst. 18 0 Athene licht bew. 0 24 0 Rome onbewolkt windst. 20 0 Ajaccio zwaar bew ono 21 0 Madrid half bew. nno 17 0 Mallorca regen windst. 22 Lissabon onbewolkt n 0 Donderdag 2 november Zon op 7.36 uur, onder 17.11 uur. Maan op 0.46 uur, onder 15.15 uur. Maanstanden 8 nov. 10.59 uur nieuwe maan. 15 nov. 13.13 uur eerste kwartier 22 nov. 10.44 uur volle maan. 30 nov. 7.19 uur laatste kwartier Hoog en laag water in I'mrden Woensdag 1 november Hoog water 9.49 en 22 24 uur Laag water 4.59 en 17.26 uur. Donderdag 2 november Hoog water 11.09 en 23.46 uur. Laag water 6.16 en 18.45 uur. Hel hoog en laag water te Zandvonvf 10 tot 15 minuten vroeger dan te Uirtti.de»

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2