Aanvoer gezouten en verse haring in augustus niet ongunstig Kleed U goed! vlotte verkoopster gevraagd SPEELGOED VOOR KINDEREN Laat kinderen hier niet spelen Opnieuw overwinning van in goede vorm zijnde Langedijk Joh. Meijer Zn. zoanlondsche ■f §i Havenberichten November: wandel maand Zebrapaden COUDEN BRUILOFT Gevonden: kanarie SPELDJES Op de goede weg Handwerken Steeds ideëen meer Onderlinge competitie Kijk Uit WISKER DONDERDAG 2 NOVEMBER 1961 ii Wasmachines - Centrifuges W. Alberda sprak over IJmondproblemen Bejaardensoos opgericht Faillissementen Verkoopdagen van ver. Tesselschade-Arbeid Adelt schoenhandel IJMUIDEN t In augustus 1961 is de aanvoer van gezouten en verse haring aanzienlijk hoger geweest dan in augustus 1960. Voor zeevis werden bij een ruime aan voer goede prijzen betaald. De visserij op het IJselmeer leverde teleurstellende resultaten op. De garnalenvangsten na men toe, de aanvoer en export van mos selen bereikten een hoog peil.- Bijna, honderd vaartuigen oefenden de haringdrijfnetvisserij uit. De resultaten waren over het algemeen beter dan in juli. De eerste helft van de maand werd vooral voile haring gevangen. Later kwam veel ijle haring in de vangsten voor. De 109 trawlers en loggers, die aan de haringtrawlvisserij deelnamen, maakten meestal goede besommingen. De kwaliteit was vooral in de eerste helft van augustus goed. Aldus „Aanvoer en afzet" van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. De afslagprijzen voor gezouten haring lagen lager dan in augustus 1960 door het meevallende aanbod. Bij drijfnetharing waren de prijzen: maatjes f 35,9082 (1960 44 —f 134), volle 33,40—56,10 (f 41,70 —f 64), ijle 20.8031,90 30,10—39,90), steur haring 19,3045 20f 50). Bij trawl- haring: maatjes 31f 183 36177), volle 34—58,10 37—108), ijle 24— 34,90 (f 29,20f 46,50), steurharing 21,90—54,50 33,20—61,30). Er werden 1694 kantjes maatjes, 36.276 kantjes volle en 8852 kantjes steurharing aangevoerd door de drijfnetvloot. De trawl- loggers zorgden voor 31.776 kantjes maat jes, 49.282 volle en 735 ijle haring. Bij de vleetvisserij was het Katwijkse aandeel 1010 kantjes maatjes, 7290 volle en 2419 ijle haring, bij de trawlvisserij 14.274 maatjes, 16.769 volle en 500 ijle haring. In IJmuiden voerden de trawlers 834 maatjes, 2125 volle en 2 ijle haring aan. De totale aanvoer in Katwijk was 42.578 kantjes, waarvan er 42.262 werden ver kocht, in IJmuiden 3011, waarvan er 2961 werden verkocht. In totaal waren er in Nederland 130.070 kantjes gezouten haring, waarvan er 128.635 werden verkocht. Uitvoer Er waren goede exportmogelijkheden. De uitvoer bedroeg 2966 ton voor f 2,3 miljoen tegen 2285 ton voor 1,9 miljoen in augus tus 1960. In West-Duitsland bestond vooral vraag naar maatjesharing, dit land voerde 930 ton in. België nam 784 ton af, Frankrijk 757 ton, speciaal steurharing, Denemarken 'Advertentie Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor 149. met el. rem f 179. 100 "/o service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel. 4262 De heer W. Alberda (P.v.d.A.-raadslid van Beverwijk) heeft woensdagavond voor de Beverwijkse NVV-vrouwen een uiteen zetting gegeven over het uitbreidingsplan, zoals dat in de gemeenteraad is behandeld eh over het IJmondgebied. dat zo nodig om een oplossing vraagt. Uitvoerig zette de heer Alberda de toestand uiteen, zoals deze nu is en naar menselijke berekening zal worden in Wijk aan Zee. Het uitbrei dingsplan zou een einde maken aan het bestaan van het Natuurvriendenhuis daar ter plaatse, de campings, de kampeerge legenheden Aardenburg en „Vondeloord" Dit alles zou moeten wijken voor boule vard en hotels. Naar de mening van de heer Alberda moet zoveel mogelijk recrea tiemogelijkheid worden geschapen voor de bevolking die werkzaam is in de IJmond Daaraan zal grote behoefte komen, zo meent hij. Over de verwikkelingen in de IJmond, wat de samenwerking betreft, had de heer Alberda heel weinig goede woorden. Elke poging om tot een goede oplossing te ko men strandt op eigenbelang, hetzij gemeen telijk of op politiek gebied. Zeer scherp hekelde hij de werkwijze van de IJmond- Advies-commissie, welke in haar bestaan nog heel weinig heeft bijgedragen aan een goede oplossing. Integendeel, het zou aan dit college eigenlijk te wijten zijn, dat men in de I.Tmond straks niet zal beschikken over een groot ziekenhuis en ook over scholen voor hoger onderwijs. In het keldergebouw van de r.k. kerk aan het Kuenenplein in Beverwijk waren woensdagmiddag enkele dames en heren bijeen om te komen tot de operichting van een bejaarden-soos op gereformeerde grondslag. Reeds eerder was besloten dm met leden van de Nederlands Hervormde Gemeente een sociëteitsmiddag voor be jaarden in het leven te roepen, maar dat is niet doorgegaan. Ds. C. Meijer gaf een korte uiteenzetting van de voorbereidingen en was dankbaar voor de medewerking van kapelaan J. Th. Stam bij de huisves ting. Ds. Meijer zei dat het de bedoeling is van tijd tot tijd een geestelijk gesprek te houden. Dank bracht hij aan de diake nen en anderen, die hadden mee gehol pen de bejaardensociëteit op te richten. Mejuffrouw J. W. Bil, die in de IJmond steeds de helpende hand biedt bij zulke gelegenheden, vertelde hoe men de mid dagen denkt in te kleden. Ook de be zoekers werd gevraagd over dit onderwerp hun gedachten eens te laten gaan. Ds. Meijer vertoonde tot slot een aantal mooie dia's, waarmee de eerste bijeenkomst een einde kreeg. De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft dinsdag in staat van failissement verklaard: G. J. Bom, echtgenote van A. Wies te Aalsmeer, Uiterweg 180-182. Rech- ter-commissaris mr. J. D. Vink, curator mr. J. F. Jansonius te Heemstede. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 31 oktober ge ëindigd het faillissement van J. Schouw, grossier handelende onder de naam im- en exportkantoor „Hilja", wonende te Zandvoort, Koninginneweg 8 (uitgesproken 22 december 1959). Rechter-commissaris is mr. N. Smits, curator mr. H. C. R. M. Cranenburg te Haarlem. 53 ton, Noorwegen 251 ton en de Verenigde Staten 96 ton. De Nederlandse Bond van Haringhande laren sloot contracten met Oost-Duitsland af voor de levering van 15.000 vaten ge zouten haring en met Israel voor de leve ring van 14.000 vaten. Verse haring De aanvoer van verse haring was 6.264.500 kilo, waarvan in Katwijk 203.000 en in IJmuiden 4.579.000 kilo. Gemiddelde prijs 0,32 per kilo. Ruim 2570 ton verse haring werd uitgevoerd voor een waarde van 1,2 miljoen. In augustus 1960 waren de uitvoertotalen 1814 ton en 796.000. Verzending vond plaats naar België (472 ton) en West-Duitsland (2022 ton). De export van bokking verliep bevredi gend en bedroeg 239 ton voor een waarde van 314.000 tegen 129 ton voor 144.000 in augustus 1960. Uitgevoerd werd onder meer naar België (28 ton), West-Duitsland (127 ton), Griekenland (62 ton) en Australië (17 ton). De Algemeen Nederlandse Vrouwen Ver eniging „Tesselscbade-Arbeid Adelt" zal ook dit jaar weer in Santpoort, Velsen- Zuid en Beverwijk verkoopdagen houden. Genoemde vereniging stelt zich ten doel met de door haar bijeengebrachte gelden de onvermogende vrouw van alle gezind ten bij te staan door haar te helpen in ei gen onderhoud te voorzien. Daartoe geeft Tesselschade-Arbeid Adelt" gelegenheid tot bijverdienste in eigen huis door het la ten vervaardigen en voor risico van de vereniging verkopen van alle soorten han denarbeid; verstrekt zij studietoelagen aan jonge vrouwen die dan in een vak of be roep kunnen worden opgeleid zonder dat zij schulden maken; geeft zij uitkeringen aan zieken of ouderen die niet meer tot werken in staat zijn uit een daartoe apart gesticht fonds. Op de verkoopdagen ver leent de vereniging bemiddeling bij de verkoop van door thuis-werkers vervaar digde produkten. De verkoopdagen zullen worden gehou den op: Dinsdag 7 november ten huize van Mevrouw M. Th. de Jonge-van Lonkhuy- zen, Clarionlaan 3, Santpoort. Woensdag 8 november ten huize van Mevrouw I. ba ronesse van Ittersum-Grönningsaeter, van Tuyllweg 22, Velsen-Z. Vrijdag 10 novem ber ten huize van Mevrouw H. Spies-Maass Prins Bernhardlaan 8a, Beverwijk. Op vrij dag 10 november zal Mejuffrouw Goossens uit Bussum met haar collectie handschoe nen aanwezig zijn. Openingsuren: van 10.30 - 12.30 uur en van 14 - 16.30 uur. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Noordwijk van Monrovia, er^s lossen Buitenhaven IJmuiden; Peregrine, Londen; Gunther Russ, Aruba; Nor folk Trader, Londen; Cape Nelson, Monrovia, erts lossen_ Buitenhaven IJmuiden; Hugo Retzlaff, Cape "Haitien; Gouwestroom, Londen; Ludwigs- hafen, Antwerpen; Frans Böhmer, Delfzijl; Nore, Antwerpen; Royal Wood, Sikoröe hout lossen Zaandam; Hunzestfoom, Londen: Scheldestroom, Teignemouth; Brinda, Fowey; Maine, Duinker ken; Jean E., Londen; Birka, Ljusne; Elsa Al- holmen, hout lossen Zaandam Nautic, Ljüsne; Wolanda, Londen; Menje, Gent; Yewcroft, Lon den, laden Binnenhaven IJmuiden; Gërd, Lon den; Henriëtte B.. Par; Heb Nóbel. Rochester laden Staalhaven IJmuiden; ï^eine Astrid, Ant werpen; Andros Hills; Dumai; Fëhmarn, Ham burg; Contina, Stettin, props lossen Velsen; Yew- dale, Portsmouth, laden Binnenhaven IJmuiden: Scheldeborg, Colchester, laden Haringhaven IJ muiden; Elda. terug uit zee n. IJmuiden; Oranje, Par. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Minias van Rotterdam; Dixie Porr, Swansea; Steven, Rotterdam; Valiant, Oporto; Algol, Rotterdam; Norfolk Trader. terug uit zee naar IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Petra naar Larvik; Schinkelstroom, Londer^ Fennia, Ant werpen; Jöm Witt, Odda; Moerdijk, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Alfonso Guardo, Vlaardingen; Henja Londen; Spes, Swinouscjie, ledig van IJmuiden; Peregrine, Harlingen; Bo- denstein, Bremen; Walma, Rotterdam, ledig van Velsen; Njord, Antwerpen; Japara, Marseille; Da- homeykust, Rotterdam; Rudolf Schepers, Stock holm; Hecuba, Hamburg; Ernst Schroder, Rot terdam: Temple Lane, Curasao; Elda, Poole stijf sel geladen Wormerveer; Zingst, Stettin, wals materiaal geladen IJmuiden; Verchojansk, Tallin, ijzer geladen IJmuiden; Dintelborg, Bohus, zout geladen IJmuiden; Wexford, Boston, stijfsel en stroop geladen Koog a/d Zaan: Mithras, Hamburg; Johnny. Rotterdam; Wega IJstad; Delta, Rotter dam; Rien Teekman. Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Gerd Seyd naar Leningrad: Zaanstroom, Plymouth: Trito, Rotterdam; Norfolk Trader, Londen; Ladon, Pa ramaribo; BFöemgracht, Rotterdam, ledig van Zaandam; Wedlooper, Rotterdam; Dangara, Ant werpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). KOOP BIJ Moderne kostuums blauw en grijs Moderne overjassen Regenjassen Sport-kolberïs Pantalons Kennemerlaan 36 - IJmuiden Telefoon 4453 Dames- en Herenmodes Dames- en Herenkonfektie VGZ-kinderen zagen sprookje Ongeveer vierhonderdzeventig kinderen van personeelsleden van de Papierfabriek in Velsen-Noord hebben woensdagmid dag in gebouw „Concordia" tijdens twee voorstellingen van het jaarlijkse feestpro gramma genoten, dat door de directie werd aangeboden. Het Rotterdams kindertoneel van Anne ke Elroo verzorgde deze matinees met een uitvoering van „Panda in het sprookjes bos". Voor de kinderen was weer uitstekend gezorgd; behalve ruime tractaties en ver snaperingen, kreeg elk kind na afloop een groot pakket met speelgoed en een grote sinaasappel. De heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirecteur, die de eerste voorstelling bijwoonde, dankte mej. J. Zwikstra, so ciaal werkster aan het bedrijf voor de door haar getroffen voorbereidingen voor het kinderfeest. T Advertentie Ai De gebrandschilderde ramen in de Maria-kapel van de Oude Kerk te Amsterdam, welke aan het einde van de oorlog werden verwijderd, worden thans weer op hun plaats gebracht als zichtigheid op hun-plaats. onderdeel van de restauratiewerk zaamheden aan de kerk. Werklieden brengen de verschillende onderdelen van een van de ramen De Aanbid ding der Herders met grote om- mer Geel-blauwe autopeds en ander kinderspeelgoed Hiermee houden zich in hun vrije uren verschillende werknemers van de gemeen telijke Reinigingsdienst be zig. Als oudroest komen de onderdelen hiervoor binnen, als nieuw komt het een na het ander werkstuk onder de vaardige handen van deze mannen vandaan, keu rig en fris in de verf. Wat doet men er verder mee? De heer J. Bohm, een van de zes heren die zich hier voor hebben ingezet, vertelt bet als volgt: „Drie jaar zijn we nu al bezig met het op knappen van oud speelgoed. Met af en toe een „snipper dag" en met geld dat wij op een intekenlijst hebben bin nengekregen lukt het alle maal best. Straks gaan de spullen naar Hilversum, naar de speelgoedactie van de VARA. Ze zijn bestemd voor kin dertehuizen van alle ge zindten." Samen met de heren J. Boogert, F. Alders, G. Wes- sel, Z. van Dijk en C. Dam, geeft de heer Bohm een groot deel van zijn vrije tijd aan het vervaardigen van autopedjes, poppen, poppe- wagens en allerlei ander kinderspeelgoed, dat later in 1 het kader van de speelgoed actie samen met de bij dragen van allerlei andere instanties en particulieren wordt verspreid onder onge veer vijftigduizend kinde ren. De Reinigingsdienst van Velsen is echter de enige gemeentelijke dienstin den lande (lie op een dergelijke wijze medwerkt aan deze sympathieke actie. Hij kan deze medewerking echter alleen volhouden dank zij de hulp die men ondervindt van De heren van de Reinigings dienst bezig met de autopeds. de andere gemeentelijke diensten, de schoolhoofden in de gemeente en de uiterst gewaardeerde bijdrage van een grote verffabriek in Sassenheim die telkenjare trouw voor de verf zorgt, waarmee het speelgoed wordt opgevrolijkt. Zaterdag en zondag kan men dit speelgoed in de kan tine van de Reinigingsdienst bewonderen. Er wordt dan Bij zeer velen van de dui zenden bezoekers die in ok tober wandelend, fietsend brommend, per auto of met de trein een bezoek brach ten aan de zo uitermate geslaagde tentoonstelling „Herfsttooi 1961", zal onge twijfeld het voornemen zijn opgekomen om dit bezoek aan het Noordhollands Duin reservaat spoedig nog eens te herhalen. Velen zijn het met de heer J. G. Slag (Spaarnestraat Wmuiden) eens, dat het overweging verdient som mige zebrapaden duidelij ker aan te geven, terwijl op enkele plaatsen oude zebra paden niet afdoende ver wijderd zijn, zodat daar ver warring kan ontstaan. Hij heeft voorts een idee aan de hand gedaan, dat wij aan de verkeerspolitie hebben overgebracht. Ook al zou zijn idee niet voor verwezenlijking in aan merking komen, dan nog zijn we hem dankbaar: er blijkt immers goede wil uit om mee te werken aan een vei liger verkeer op de weg en als iedereen nu maar die goede wil heeft, dan komen we al een heel eind in de goede richting! November, de laatste maand voor de officiële aan vang van de winter, leent zich bijzonder voor het ma ken van een fikse frisse wandeling door de geurende bossen en de zuivere atmos feer der uitgestrekte dui nen,' waar ook dan nog veel interessants valt waar te nemen. Op 1 november 1961 heb ben de heer en mevrouw M. Wïjnbërg-s-Van Leeuwen de dag herdacht}, dat ze vijftig jaren geleden in de echt werden verbonden. Na de pensionering van de beer Wijnberg vestigde het echtpaar zich te Beverwijk, Pieter Verhagenlaan 11. De heer Wijnberg was hier één der oprichters van de Speel tuinvereniging „Randwijck". De volgende voorwerpen zijn onbeheerd aangetroffen: driewielig kinderfietsje, por temonnee met inhoud, por tefeuille met inhoud, 1 paar werkschoenen, kinderjasje herenrijwiel, ledige porte monnee, padvindersriem met sleutel, herenpolshorloge, kinderslofje met sok, mes. vogeltje met rode snavel, damesrijwiel, basketbal, schoen, kinderringetje, zil verkleurige kinderarmband, damespolshorloge, muntbil jet; van 2.50, plastic dames regenjas, vulpen, parkiet blauw, overall, ring met sleutels, aktetas, dameshand schoen, passerstaalborstel, kanarie, kinderhandtasje, sjaal, kinderschoentje, brui ne' aktetas met inhoud, wol len meisjesvest, paraplu jongensrijwiel, stofbril en aansluitkabel voor aanhang wagen. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen In het veilinggebouw Het Centrum te Beverwijk ont vingen zeven leden van de afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Be drijf sbond voor de Metaal nijverheid en de Electro- technische Industrie van de beer C. Ockeloen, lid van het hoofdbestuur van ge noemde bond, een gouden of zilveren speldje. De heer Ockeloen wees er bij deze gelegenheid op dat vooral de oudste leden bij hun toetre den tot de bond een moe dige daad hebben gedaan, daar het voorkwam dat dan ontslag werd aangezegd door de werkgever. Nadat de heer Ockeloen de jubilarissen tot voorbeeld van de jongeren had gesteld, werden de speld jes vastgemaakt op de re vers van de heren C. Rol (50 jaar lid), J. Jansen (40 jaar lid), J. Komen, M. Dijk, P. F. Lievers, L. Klein en R. Post (allen 25 jaar lid.) De voorzitter, de heer W. Al- barda, zei tijdens de bijeen komst dat het ledental van de afdeling gestadig toe neemt. Zeer binnenkort zal men het 1100ste lid inschrij ven. De personeelsvereniging „De Plaatwellerij" heeft in het gemeentelijk ontspan- ningslpkaal aan de Van Die penstraat in Velsen-Noord een klaverjaswedstrijd ge houden, die grote belangstel ling heeft getrokken. De voorzitter, de heer C. Lut- tink, zei dat hij zeer blij was ever de opkomst, maar hij was nog meer verheugd te kunnen mededelen dat, in het kader van de VARA- speelgoedactie, „Plaatwelle rij" het kindertehuis „Oos- terweide" in Zaandam heeft geadopteerd. Zo gaat het de goede kant op met een actie die aller sympathie heeft! De handwerkclub „Mee leven en Samenwerking" van. de Gereformeerde Kerk in. .UrouidenTWest- houdt op vrijdag 3 hoverriber een ba zar in de Ichthusburcht aan de IJmuidense Fahrenheit- straat. De bazar is geopend op vrijdag en zaterdag van 3 tot 23 uur. kan men dagelijks aan het hoofdbureau van politie te IJmuiden verkrijgen. Bij het ideeënbus-secreta riaat van de Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. is dezer aagen het 2500ste idee van het jaar 1961 ingediend. De gelukkige geestelijke vader van dit idee, de heer G. Son- dorp uit Haarlem, werkzaam bij de Centrale Werkplaats van Hoogovens, ontving uit banden van de heer P. Ver hoog, voorzitter van de cen trale ideeënbus-commissie, een grote hazelnoottaart. De heer Verhoog herinnerde er aan, dat verleden jaar het 2500ste idee eerst eind de cember werd ingediend. Nu het herfstvakantie is, hebben de kinderen in IJmui den een nieuw speelterrein ontdekt. Maandenlang heb ben treinen uit België keien voor de pieren naar IJmui den gebracht en nu deze stenen op hun laatste be stemming liggen te wachten, vormen zy tevens een prach tige speelgelegenheid voor de schoolgaande jeugd. Een prachtig klimobject maar tegelijk enorm gevaarlijk. Door haastig werkende drag linemachinisten zijn de ste nen tot grote hopen opge tast, maar ze liggen niet overal even vast. Sommige rusten slechts op een mini maal steunpunt en de ge ringste beweging is voldoen de om de keien in beweging te brengen! De Velsense politie heeft dit gevaar ook onderkend, maar het is niet doenlijk van daar een per manente bewaking in te stel len. Ouders, laat uw kinde ren niet op deze steenhopen spelen, want het is levens gevaarlijk'. De onderlinge competitie bij de IJ muidense schaakclub Kijk Uit heeft weer enkele opmerkelijke uitslagen opge leverd. In de eerste afdeling viel het aanhoudend goede spel van T. A. Lan gedijk op die de kennelijk wat uit vorm zijnde J. Blok naar een nieuwe nederlaag speelde. Clubkampioen K. Steijn brak zijn partij met P. Lanser voor de tweede maal af in nog steeds iets gunstiger stel ling voor Lanser. F. J. Walda en C. J. Gordijn kwamen via een gecompliceerde partij in een al even ingewikkelde afge broken stelling terecht. J. van Pelt ten slotte slaagde erin zijn gunstig staande afgebroken partij van A. B. Kistemaker te winnen. De uitslagen zijn hier: Lange dijk—Blok 1—0; Steijn—Lanser afgebr.; Van Pelt—Kistemaker 1—0; Walda—Gor dijn afgebroken. De spelers in de tweede afdeling bleken nogal vredelievend. Slechts R. Kroese kwam tot een overwinning en verbeterde uiteraard zijn positie. De uitslagen zijn: BroertjesKroese 01; Kramer jr.Hui- ser remise; BontenbalHuiser remise; filmvoorstelling gehouden. Vertoond zal worden de rolprent „De groene shawl". Schouw over wateren Burgemeester en wethouders van Heems kerk maken bekend dat op 14 en 15 no vember schouw zal worden gedreven over alle in de gemeente aanwezige beken, wa terlopen, bermen, heggen en houtopstan den. De beken en waterlopen moeten vóór 14 november zodanig zijn gereinigd en op breedte en diepte gebracht dat een gere gelde waterafvoer zal zijn gewaarborgd. C.F.A. MET „DE GROENE SHAWL" Uitgaande van de Christelijke filmactie Wordt zaterdag 4 november in het Herv. Verenigingsgebouw aan de Schans een HeidenreichHölscher remise. A. van Maanen komt in de derde groep van de ene overwinning in de andere. Vrij wel onbedreigd voert hij de lijst aan. Het lijkt welhaast onmogelijk dat een andere speler hem nog zal inhalen. De uitslagen zijn hier: Cleerenv. d. Wel afgebr.; A. van MaanenWolthuizen 10; VisMeijer 01; AbspoelVis 01; v. d. BergVan Niekerken remise. De ranglijst in deze afdeling ziet er nu als volgt uit: 1. A. van Maanen 4 4 2. A. J. van Niekerken 6 3'/2 3. C. Abspoel7 3l/2 4. J. Vis (1)4 2'/2 5-6. W. v. d. Berg 5 2V2 J. E. v. d. Wel (1) 5 2'A 7. J. B. Cleeren (1) 4 l1/» 8. K. Meijer 1 1 9. H. Wolthuizen (1) 3 1 10. C. Gravemaker 3 V2 11. G. van Alfen4 V2 In de vierde afdeling gaat G. Koomen rustig door zijn serie overwinningen te verhogen. Dientengevolge neemt hij dan ook de eerste plaats op de rangschikking in. De uitslagen zijn: KoomenRobben 10; SlagerKramer sr. 01; v. d. Veldt De Kool 10; C. BakkerSlager 10; KoomenDe Kool 10; BoumanC. Bak kér 10; G. BakkerGrünenwald 10; VenemaOldenmark afgebr.; Robben Kramer sr. remise.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11