De Groep I Nederlandse eigentijdse litteratuur in vertaling Olivetti Frits Schiller vijfenzeventig jaar Expositie in De Ark Raymond de Becker trekt zijn aanklacht in Ook onze klassieken naar het buitenland Letterkundige opdracht aan twee jeugdige Neerlandicae uit Haarlem en Spaarndam 1 Orgelbespelingen in het Concertgebouw liHOBElJBIirZIEWjl De Britse t.v.-staking j rnrnm DONDERDAG 2 NOVEMBER 1961 99 Een Franse merkwijn van grote klasse: Bob Buys Bob Buys li Monografie over Haarlemmer Pieter van Woensel N.T.S-statuten opnieuw vastgesteld elektrische schrijfmachines Wm TiM, Engeland in afwachting van prinselijke baby 9SE5H9 WMH0 De radio geeft vrijdag T elevisie programma Als u ons een vinger geeft de juiste, naar uw smaak, om te passen. U weef 't Silver Stoepke heeft 't J HET IS NOG NIET zo lang geleden, dat De Groep, welke thans tot 23 no vember in de Vishal te Haarlem exposeert, in hetzelfde gebouw optrad. Mij dunkt dat De Groep echter mogelijkheden heeft voor een jaarlijks optreden. Men heeft voor deze exposities enige collega's geïnviteerd, vermoedelijk ook omdat enkele ons vertrouwde figuren thans niet met werk vertegenwoordigd zijn. De huidige tentoonstelling heeft een wat steviger uiterlijk, waarbij direct gezegd moet worden dat men de oorzaak daarvan voor een deel kan zoeken in de forse formaten en geaardheid van het verwerkte materiaal. VOORAAN hangt het abstracte of daar dan toch wel wat op gelijkende werk, vaak met een ietwat affiche-achtig karakter. Ik kan me riiet onttrekken aan het vermoeden dat er nog al eens wordt gewerkt met het oog op eventueel komende tentoonstel lingen, waar men tot iedere prijs wil op vallen. Dat is trouwens niet nieuw deden van de vroegere Hollandse Kunstenaars kring deden hetzelfde'en verwierven zich door de grote formaten ruime plaatsen voor hun werkstukken. BIJ HET BINNENKOMEN wordt de be zoeker direct getroffen door een composi tie uit boomschors, visnetten, als ik het wel heb, en nog andere voorwerpen. Er is ook een geschilderd en men beschouwe Ed. Heymans' werkstuk dus als een com binatie van reliëf en schilderij. Het is een wel verzorgd geval. Ook aan zijn andere inzending is goed gewerkt. Wie zich zijn laatste tentoonstelling in De Ark herin nert, moet erkennen dat in tegenstelling tot toen Heymans' werk niet meer lelijk genoemd kan worden. Hij heeft een me thode tegen onesthetisch uitglijden gevon den. Een J. Chapon zie ik anders. Chapon heeft nooit lelijk gewerkt, maar bevrijding moeten zoeken in de abstractie om daar mee meer van het eigen innerlijk te kun nen getuigen. Hij behoort hier bovendien zeker niet tot hen, die met de bijgedachte aan exposities werkt. Affiche-achtig is mij de kleurenlitho van K. Slingervoet, die hij de actuele titel „Fall-out" gaf. Het werk van K. Okx hangt in de buurt van dat van Chapon en verdraagt de vergelijking daarmee moeilijk. Voor mij blijft het te zeer verf. Ook al laat Chapon de materie zwaar wegen toch is die in zijn werk veel minder doel. H. POSTMA'S fantasie boeit me mees tal. Mooi van kleur kwam me het werk van G. Geheman voor, dat me echter wat koud laat naast Postma's wonderlijke ver halen. A. Heyboer exposeert weer etsen in de geest van zovele, die we al zagen en dat gaat mij wat vervelen. F. H. Ver- poorten moet toch wel wat oppassen met grapjes in de geest van Heyboer. Gezien zijn wonderlijke machines is die grappen makerij in Heyboers geest niet nodig. J. PLOOS VAN AMSTEL bevestigt mijn indrukken van zijn talent, dat ik leerde kennen door tekeningen van hem Hij ver toont ook in de olieverf een prachtige ma teriaalbehandeling en blijkt van een grote kleurgevoeligheid. Zijn tuinen zetten ons aan het dromen en het is heerlijk wande len in zijn landschap. Hij staat niet zo bar ver van sommige abstract-werkende figu ren, maar leidt ons toch meer in zijn we reld. P. Damave, nog kort geleden bespro ken, zond in wat van hem te verwachten viel. Het is goed weer tekeningen van W. Advertentie A A A In literflessen (rood en wit) bij uw winkelier voor Ar A A A A A excl. fles Geen landwijn, maar 'vin supérieur'- licht, fluwelig, ele gant. In Frankrijk bekroond met de Gouden Medaille ketten deze moderne i wijnschenker gratis, halseti- A SOCIÉTÉ DES VINS DE FRANCE, Diemen (Holland) Ar In De Ark hangt tot 25 november schilderwerk van Justine van Houten. Ik vraag me al lang af of de exposities hier nog een andere zin hebben dan een gezelligheidje voor vrienden en bekenden van wie hier optreedt. Wanneer ik tot zo'n kring gerekend moest worden zou ,k wel plezier aan zulk liefhebberen in het schilderen kunnen koesteren, maar toch ten stelligste het exposeren afraden, althans een optreden in een zich zo noe mende kunstzaal. Wat anders zou deelne ming zijn aan een tentoonstelling van vrijetijdsbesteding. Het kan gebeuren dat we geboeid wor den door wat we zondagsschilders zijn gaan noemen. Justine van Houten ver toont daar de natuurlijke smaak niet van, noch die nooit aflatende toewijding, die goede zondagsschilderkunst kan ken merken. Voor het laatste staat alles me er toch te vlot op. Natuurlijk probeerde zij wel iets, maar zij komt niet yerder dan eerste-jaarslegrlingen van een teken- school. Men kan wel eens geluk hebben met iets. Justine van Houten had dat met een aquarel naar tulpen en in de keuze van een stilleven met vruchten m een mandje. Maar zij zal toch meer om zich heen moeten kijken hoe anderen zo iets doen en daarbij uiteraard de keuze maken onder die schilders, welker kunst zij begrijpt. Want expressionistische en abstracte schilderijen bijvoorbeeld zijn vaak moeilijk op kwaliteit te schatten, en het waarom van de vormgeving van dergelijk werk is evenmin gemakkelijk te zien. Steyn te ontmoeten. Ten aanzien van zijn schilderijen vraag ik me af of zij toch niet iets te schetsmatig zijn gebleven. Zijn meer doorwerkte zelfportret trok mij in ieder geval het meest door de doorwer king en een positievere kleurstelling. EEN GESCHIKTE aquarellist lijkt me C. van Baaren. Zijn techniek is als die van zijn grotere Haarlemse voorgan gers. In een pot bloemen bleef hij wel iets te schetsmatig, alsof hij bang was het te verknoeien. Maar mogelijk bedoelde hij het zo stil te houden. De stilte is dan echter wat leeg. Beter, zij het anders, be reikte R. Klein in zijn tekeningen de door hem bedoelde stilte. E. Verboogs tekenin gen lijken mij boeiender dan bij zijn vo rig optreden met De Groep. Zijn duin landschap is mooi! De kinderfiguren van Ab. Loots zijn wellicht wat al te vlot ge daan en in ieder geval wat slap van vorm. Zekerder zijn zijn studies naar de met fruit beladen takken van peren en appel bomen. F. Funke zat voor zijn aquarellen in een naar kleur moeilijker landschap dan hij voor ogen had voor zijn aquarel len die hij enige jaren geleden thuis ex poseerde. Ik geloof dat die kleür authen tiek is, mede door de zekerheid van wer ken, die uit het geëxposeerde hier blijkt. L. Tollenaar vertoont een ^wandtapijt, ge tuigend van zijn inzicht in techniek en daarbij behorende vorm, dat hij ook bij zijn andere, monumentale werkstukken aan de dag legde. Advertentie STRAATSBURG (AFP) De Belg Raymond De Becker heeft het Europese Hof voor de Rechten van de Mens te Straatsburg meegedeeld dat hij zijn klacht tegen de Belgische regering in trekt. De Becker, die tijdens de oorlog hoofdredacteur is geweest van het blad „Le Soir", had in Straatsburg beroep aan getekend tegen een vonnis waarbij hem wegens zijn collaboratie een verbod was opgelegd om ooit weer journalistieke ar beid te verrichten. Tijdens de behande ling—van—deze klacht- voor het Europese Hof te Straatsburg, (in juli), heeft een vertegenwoordiger van de Belgische re gering echter bekendgemaakt dat het wetsartikel waarop De Beckers veroor deling was gebaseerd, is vervangen door een ander, waardoor mensen als hij wel weer het recht krijgen te schrijven en te publiceren, mits hun werk geen politiek karakter heeft. De Ampex-apparatuur is nu bij de Nederlandse Televisie Stichting in ge bruik genomen. De Ampex zal een eind maken aan de periode van de fletse Telerecordings. Technicus H. Brugman bij de apparatuur. Een Engelse en een Nederlandse uitgever z(jn in principe tot een akkoord gekomen over de uitgave van een reeks Nederlandse en Vlaamse klassieken, onder auspiciën van de Stichting voor Vertalingen. In deze reeks zullen de belangrijkste werken uit de Nederlandse en Vlaamse litteratuur (van de middeleeuwen tot 1940) opgenomen worden. Over de details van dit project zullen binnenkort nadere mededelingen worden gedaan. Behalve deze reeks klassieken zullen onder meer de volgende Nederlandse boe ken in het buitenland verschijnen: Van E. du Perron „Het Land van Herkomst" in Frankrijk en in Italië; Vestdijks „Rum- eiland" in Frankrijk, Engeland en Italië. Een Engelse uitgever brengt een dezer dagen eveneens een vertaling van „De bruine Vriend" van Vestdijk. „De donkere Kamer van Damokles" van W. F. Hermans komt uit in Engeland, Amerika, Frankrijk, Italië, Duitsland, Noorwegen, Zweden, Denemarken en Finland. Verder verschijnt binnenkort het eerste nummer van een Amerikaans tijdschrift „Odyssey" met een vertaling van „Het be houden Huis" van Hermans. Bovendien brengt dit blad een twaalftal gedichten van Achterberg in vertaling van, en inge leid door, James Brockway. „Het stenen Bruidsbed" van Mulisch, dat reeds in het Duits is vertaald (evenals onlangs „De Dia mant") zal ook in Engeland, Amerika, Noorwegen en Italië verschijnen. De „Hud son Review" publiceerde reeds onlangs een vertaling van „Wat gebeurde er met ser geant Massuro?" van Mulisch, in de ver taling van Roy Edwards. „The literay Review" van de Fairleigh Dickinson University publiceert begin januari 1962 een Nederland-nummer van ongeveer 150 pagina's met onder meer Van het Reve's „De Ondergang van de Familie Boslowits", en verder proza van Anna Blaman, Friedericy, Vestdijk, Her mans, Mulisch, Beb Vuyk, Alberts, Van der Veen, Nescio, Bordewijk, Morriën, Gomperts en poëzie van Roland Holst, Lehmann, Du Perron, Bloem, Achterberg, Nijhoff, Lodeizen, Lucebert, Andreus, Slauerhoff, Marsman, Vasalis, Herman van den Bergh, Remco Campert, Vroman en Gomperts. Ook zal een tiental tekeningen en grafische kunstwerken in dit nummer gereproduceerd worden. „Het bittere Kruid" van Marga Minco, dat reeds is verschenen in Duitsland en Engeland is ook in Scandinavië en in Italië aanvaard. In Frankrijk verschijnt Coupe rus' „De Stille Kracht", de eerste belang rijke Couperus die in dit land uitkomt. Verder zal een novellenbundel (Nederlands en Vlaams) van ongeveer 350 pagina's ver schijnen, waarvan de inhoud nader bekend zal worden gemaakt. In Duitsland, waar reeds vele Nederlandse boeken verschenen zijn, toont nu ook de radio belangstelling. Werk van Anna Blaman en F. C. Terborgh is onlangs voor Duitse zenders voorge dragen. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft aan de dames drs. Chr. D. Roeland te Haarlem en drs. J. S. J. van Dijk te Spaarndam opdracht verleend een monografie te schrijven over Pieter van Woensel (1747-1808). de hij de slappe Hollandse geest, haalde de Fransen over de hekel en stelde vooral de karakterloze wijze aan de kaak waarop de Hollanders de Franse overheersing duldden. Een van zijn karikaturen laat zien hoe in 1961 het vierduizendste plan voor een nieuwe Grondwet geen genade vindt bij de volksvertegenwoordiging Mej. Roeland, die thans 26 jaar is, en mej. Van Dijk, 27 jaar, hebben beiden dit voorjaar hun doctoraal examen Nederland se taal en letteren gedaan aan de Gemeen te-Universiteit van Amsterdam; mej. Roe land met algemene litteratuurwetenschap en dramaturgie als bijvakken, mej. Van Dijk met algemene litteratuurwetenschap en Zweeds als bijvakken. Tijdens hun stu die werden zij geïntrigeerd door het ver bod, dat in 1801 het tijdschrift „De Lan taarn" van Pieter van Woensel werd opge legd. Er bleek over deze figuur weinig lit teratuur te bestaan. De beide studentes hebben hun doctoraalscriptie voor prof. Garmt Stuiveling aan Pieter van Woensel gewijd en het door hen verzamelde mate riaal bleek dermate belangwekkend dat het aanleiding is geworden voor de hier boven vermelde ministeriële opdracht. Pieter van Woensel, aldus deelde mej. Roeland ons mede, is in 1747 in Haarlem geboren. Na zijn medische studies te heb ben voltooid verbond hij zich als marine arts aan de vloot van Catharina de Grote (1761-1796) van Rusland. In die functie be reisde hij vele delen van de wereld. In 1792 begon hij een eigen tijdschriftje, „De LantaaFn", een almanakje dat hij zelf ge heel volschreef en met prenten en karika turen verluchtte. In „De Lantaarn" hekel- De opnieuw vastgestelde statuten van de Nederlandse Televisie Stichting z(jn goedgekeurd, zo deelt het ministerie van Onderwjjs, Kunsten en Wetenschappen mede. De voornaamste wijzigingen in de statu ten zijn het vervallen van de functie van algemeen secretaris, de benoeming van een voorzitter van de N.T.S. door de Kroon en de instelling van een raad van beheer ter vervanging van het dagelijks bestuur. Hiermede zijn de statuten in overeen stemming gebracht met de in de jaren 1958 en 1960 aangebrachte wijzigingen in het televisiebesluit 1956. Advertentie kantoormachines AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG HAARLEM UTRECHT GRONINGEN ARNHEM EINDHOVEN Bom opgebaggerd. Een baggermolen heeft een bom opgebaggerd uit de Nieuwe Maas ter hoogte van de scheepswerf Boele in Bolnes. Het was een vliegtuig-bri santbom met een lengte van 35 cm. VANDAAG IS HET een gedenkwaar dige dag voor het Amsterdamse hotel Schiller. Het is zestig jaar geleden dat de heren Frits en Hein Schiller de lei ding van de zaak in handen namen. Bovendien wordt Frits Schiller, die be kendheid verwierf als kunstschilder, van daag 75 jaar. Voor deze gelegenheid is een tentoonstelling uit de ruim 600 schil derijen van Frits Schiller in het hotel samengesteldGeëxposeerd worden on der andere de portretten van Louis Da vids, Cor van der Lugt Melsert, Gerard Sluyter en „Had-je-me-maar"In totaal worden 45 olieverfschilderijen en 74 aquarellen tentoongesteld. Verder is een verzameling van oude foto's, prenten en andere curiositeiten te zien. FRITS SCHILLER begon zijn loopbaan als kunstschilder op 17-jarige leeftijd. Hij heeft zijn werk als hotelhouder echter steeds voorop gesteld. Op een persconfe rentie heeft de heer Schiller verteld over zijn rijke ervaringen uit het hotelleven. „In de loop van zestig jaren is men min der en vlugger gaan eten. Ik geloof dat minder eten beter voor de gezondheid is. Vroeger werd er wel eens te veel geta feld". Dat de gasten tegenwoordig vlug ger hun diner naar binnen werken, komt volgens de heer Schiller niet alleen door dat de maatschappij meer gehaast is maar ook omdat vele mensen buiten de stad wo nen en bovendien niet durven drinken als zij met de auto zijn. „DE SFEER aldus de heer Schil ler is in de zestig jaar dat ik het Rem- brandtsplein heb meegemaakt volkomen veranderd. Ik zou bijvoorbeeld niet weten waar ik de jeugd kan zien dansen, hoog stens hier en daar in een spelonkje. Ook het echte koffiehuisleven is er niet meer. Dat komt misschien omdat de mensen te genwoordig zelf zoveel weten; ze hoeven niet meer met anderen te praten om ergens achter te komen. Men heeft ook minder tijd omdat iedereen werkt, maar dit vind ik een goed ding". Hoewel het menu internationaler is ge worden, heeft de hotelkeuken weinig ver andering ondergaan. De heer Schiller is echter van mening dat het bemachtigen van goede grondstoffen voor de keuken moeilijker is geworden. OVER ZIJN WERK als kunstschilder zegt Frits Schiller steeds voor zijn ple- Si? m ze vooraanstaanden, onder wie vele kun- zier de bij voorkeur Amsterdamse tafreel- stenaars, mogen tot de vaste gasten van ho- tjes te hebben vastgelegd. „Modern schil- tel Schiller gerekend worden. Sint Nicolaas deren waardeer ik wel, maar ik zou het zal bijvoorbeeld tijdens zijn Amsterdamse zelf absoluut niet kunnen. Het werk van bezoeken nimmer verzuimen een glas Karei Appel, die ik regelmatig te gast heb, Spaanse wijn in hotel Schiller te gebrui- is zeer interessant", is zijn mening. Tallo- ken. Frits Schiller, die vandaag 75 jaar wordt, in het restaurant van zijn hotel aan het Rembrandtsplein. Aan de wand twee van zijn doeken. Prinses Margaret's baby zal zich nu niet lang meer laten wachten. De wieg, een geschenk van de gravin van Rosse, Margaret's schoonmoeder, is al gearri veerd in Clarence House en vier vertrek ken van deze koninklijke behuizing de woning van koningin-moeder Elizabeth zich reeds getransformeerd tot kraamka mer-dependances. Inmiddels daalt een regen van geschen ken neer om Kensington Palace, waar de Prinses thans verblijft- Het leeuwedeel daarvan bestaat uit eigengebreide trui tjes en sokjes, getuigen van de ijverige toe wijding van honderden Britse huisvrou wen en meisjes. Maar er zijn ook kost bare geschenken van allerlei stichtingen en organisaties. Margaret heeft echter ver klaard, alleen cadeau's van particulieren en particuliere instellingen te zullen aan vaarden; de rest wordt onverbiddelijk per kerende post geretourneerd. Dit is een grote slag voor de fabrikanten van baby- uitzetten, kindervoedsel en andere zuige lingen-benodigdheden, die ganse paketten met hun produkten ten paleize hebben la ten afleveren, in de hoop op deze wijze het predicaat „hofleverancier" te zullen verwerven. Margaret's arts Sir John Peel bezoekt de Prinses dagelijks, maar hij wenst niets los te laten over de vermoedelijke datum van de blijde gebeurtenis. Hij beperkt zich tot de officiële bulletins die onverander lijk verklaren dat de Prinses een goede nachtrust gehad heeft en in blakende wel stand verkeert. Inmiddels worden er in Engeland massa's weddenschappen afge sloten met de datum van de geboorte van het prinsje of prinsesje als inzet. De laat ste tip voor deze goklustigen is: 7 novem ber. Ambt aanvaard. Prof. dr. S. O. van Poelje, die benoemd is tot, hoogleraar in de afdeling der algemene wetenschappen en de afdeling der bouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft, heeft zijn ambt aanvaard met een rede over het on derwerp „De kringloop van het recht". Geschenk. Ter gelegenheid van de opening van de jaarbeurs in Tunis, waar aan ook de Nederlandse industrie deel neemt, heeft de Nederlandse ambassadeur in Tunis, dr. Th. J. Bergsma, aan presi dent Bourguiba van Tunesië een Neder landse personenauto (DAF 650) ten ge schenke aangeboden. De tweè jonge Neerlandicae zijn uiterst verheugd over de ministeriële opdracht. Mej. Roeland doceert Nederlands aan het Gemeentelijk Lyceum voor Meisjes aan de Reinier Vinkeleskade in Amsterdam en aan „Sancta Maria" te Haarlem. Zij is in 1935 te Haarlem geboren en volgde mid delbaar onderwijs aan „Sancta Maria" te Haarlem. Zij studeert thans stilistiek. Mej. J. S. J. van Dijk is in 1934 in Anna Pau- lowna geboren. Zij volgde middelbaar on derwijs in Den Helder en later in Haar lem. De beide Neerlandicae hebben in april van dit jaar in Amsterdam hun doc toraalexamen gedaan. Mej. Van Dijk is thans assistente voor taalbeheersing bij prof. dr. Garmt Stuiveling. Zij vertaalt ook kinderboeken uit het Zweeds. Met ingang van 7 november zullen de gemeentelijke winterconcerten op het Gavaillé Coll-orgel in het Concertge bouw aanvangen met een bespeling door de stadsorganist' Albert de Klerk. De vol gende concerten zullen plaats hebben op 19 december 1961, 16 januari, 6 februari, 27 februari en 20 maart 1962. Het programma van dinsdag 7 novem ber omvat werkeft van Johann Sebastian Bach, Widor en Schumann. Aanvang van het concert te 20 uur. A A mOnO/G/fiGFfi eh BESCHOUW!tlGEM (Van onze correspondent) LONDEN Verscheidene onderdelen van het commerciële televisieprogramma in Engeland moesten woensdag wegens de staking van acteurs en variété-artiesten vervallen, maar voorlopig kunnen de zen ders nog voort met op film opgenomen materiaal. De televisieleiding heeft haar aanbod tot arbitrage herhaald. Het eerder gedane aanbod werd afgewe zen wegens de daaraan verbonden voor waarden. De acteursbond eist een grote verhoging van de honoraria, omdat deze geen gelijke tred hebben gehouden met de snelle ontwikkeling van de televisie. Men beschouwt dit niet als een nonnaal loons- conflict. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7,00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9,35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters, 11.15 Pianorecital. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz, voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded, en gram. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Liedjes. 14.00 Viool en piano. 14.30 Voordr. 14.50 Orgelconc. 15,05 Muzikale biografie. VARA: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De punt jes op de i, lezing. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Volksmuz. 19.50 VPRO- nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Tot steun" 75 jaar, rep. 20.30 Altviool en piano. 20.50 De wereld ver gadert, lezing VARA: 21.00 Lichte muz. 21.35 Sig nalementen van het ik, klankbeeld. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Wat ma ken wij van ons huwelijk, gesprek. VARA: 23.00 Social, nieuws in Esperanto. 23.10 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7,00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8 00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Pianorecital. 11.15 Progr. voor de oudere luisteraars. 12.00 Amus.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12 33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. of act. 13 00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.15 Gram. 16.15 Wenken voor de tuin. 16.30 Bas en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal-ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18 00 Fanfare-orkest. 18.20 Licht progr. 18.50 Regeringsuitz.: Meer ver stand - minder brand, een klankb. over brand oorzaken. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje 19 15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gewijde muz. 20.20 Gevar. progr. 21 20 Brass Band. 21 50 Gram. 22 00 Kerkorgel. 22 30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, lezing. 23.00 Kamerork. 23.40 Gram. 23.5524 00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12 00 Nieuws 12 02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws en weerber. 13 15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muz 16.00 Beursber. 16 06 Sint Hubertus-Mis. 17.00 Nieuws en weerber. 17.15 Gram. 17 45 Gram. 18.00 Vlaamse liederen. 18.20 Voordr. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws, weerber., toneelkron. en corr. uit Nederland. 19 40 Lichte muz 19.45 Kron. van de bond der grote gezinnen. 20.00 Ork.conc. 21.30 De zeven kunsten. 21.45 Kamermuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek, 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG RKK: 18.00 Een bezinning op het thema van leven en dood 18.30 Plechtige Avondmis. NTS: 20 00 Journ. KRO: 20.20 In woord en beeld. 20.30 Kunstprogr. 21.00 Korczak en de kinderen, TV- spel. VOOR VRIJDAG NTS' 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Flits. 21.00 Ballet. 21.30-22.15 Lichte muz, NTS: 22.1523.05 Interview. Advertentie nemen wij niet de hele hand, maar alléén die vinger om er, uit onze grote collectie schitterende ringen Een ring van ons is ook voor u: een „schitterende" ervaring. gr. houtstraat 49 - het huis met het carillon - haarlem - tel 20049

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5