am Gemeente Velsen mag woning Sirenestraat 24 niet vorderen positiekleding In en om de stad Veertigjarige trouw beloond met koninklijk brons IJmondverenigingen vandaag en morgen P.v.d.A. houdt landelijke vergadering in Rotterdam President: dubbel onrechtmatig Kustvaarder „Luctor" vlotgetrokken „Voorzichtig optimistisch over voetgangersregeling" Jongen viel van dak DONDERDAG 2 NOVEMBER 1961 7 Bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen teas de heer S. C. Oorthuis, proevennemer in de papierfabriek, de derde jubilaris binnen een week. W oensdag vierde hij zijn Groenteprijzen veertigjarig arbeidsjubileum, waarin hij de volgende week door nog twee perso neelsleden zal worden gevolgd. Aan de Munnikcnweg te Beverwijk ontving de familie Oorthuis 's morgens wethouder E. Gerritse, die met een hartelijke toespraak de jubilaris mede deelde dat. hem wegens zijn langdurige trouw de koninklijke onderscheiding met de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend. De Sovjetbommen Santpoortse feestweek straks op later datum (Renda Lonsels Velsens zakennieuws Zes weken voor marinier die dodelijk ongeluk veroorzaakte „Goed Wonen" wil nog 36 woningen bouwen in Castricum Vijf percent van leden „Witte Kruis"-Velsen weigerden contributie te betalen B. van Velthoven bij PEN hartelijk gehuldigd Politie in Velsen: Politie vond gestolen fiets aan boord van zeeschip Aanhangwagen met grind in Velsertunnel omgeslagen In Velsen heerst een nijpende woning- iood. Toch wil de gemeente een huis, dat ■oor 6470 kan worden opgeknapt, aan de woningvoorraad onttrekken. De president van de Haarlemse arrondissementsrecht bank heeft nu (zie elders in dit blad) te kennen gegeven, dat de gemeente dit huis hoort op te knappen, juist zoals iedere an dere eigenaar, die een woning verhuurt, dat zou doen. Als deze zijn taak niet goed vervult, wordt hij door de gemeente ver plicht de nodige herstelwerkzaamheden te verrichten. De president kan de gemeente Vêlsen niet in deze geest verplichten, hij deed alleen uitspraak over de vordering van een ander perceel. Maar zijn woorden waren toch duidelijk genoeg. Toen we naar aanleiding van een opmer king van een aannemer bij wethouder Verbeek vroegen naar de stituatie van het pand Bloemstraat 67, luidde het antwoord: „Ik heb niets te maken met aannemers, maar met de raad". Toen we de voorzitter van de vorderings commissie vroegen waarom de commissie zich niet heeft bemoeid met de motivering van de vorderingseis van Sirenestraat 24 luidde het antwoord: „de raad heeft be sloten dat Bloemstraat 67 moet worden af gebroken, voor ons speelde allen de kwes tie Sirenestraat". De president heeft nu duidelijk gemaakt dat B. en W. met meer te maken hebben dan met de raad. Zij hebben ook te maken met het recht. Dat klemt nog sterker voor de vorde ringscommissie. Zij dient, als onafhanke lijke instantie van advies, de burgers te beschermen. Dat men een vordering, die door de rechter „Dubbel onrechtmatig" is genoemd, eenstemmig heeft goedgekeurd, is een ietwat griezelige zaak. i DONDERDAG 2 NOVEMBER Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden, 20 u.: Toneeluitvoering Tavido voor Gieteling. Wijkcentrum, Velsen-Noord, Smidt van Gelderstraat, 20 u.: Vergadering winke liersvereniging Wijkeroog. Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: Avond aquariumvereniging Velsen. Raadhuis Heemskerk, 19.30 u.: Raadsver gadering. VRIJDAG 3 NOVEMBER Centrum, Beverwijk, 20 u.: Toneelavond Us Memmetael. J. S. Bachschool, Beverwijk, 20 u.: Forum politieke partijen over fusie met Heems kerk. Opgang, Beverwijk, 20 u.: H. Hofstra spreekt over miljoenennota voor P.v.d.A. Fokkerlaan, Beverwijk, 19 tot 22 u.: Ten toonstelling Beverwijkse Luchtvaartclub. Emmaschool, Jacob Catslaan, Driehuis, 20 u.: Bijeenkomst. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Toneeluitvoering Tavido voor De Giete ling. VIJF ZUSTERS GESLAAGD. Voor de gehouden examens ziekenver pleging A slaagden de volgende zusters van het Rode Kruis-ziekenhuis te Bever wijk: A. Been, M. Hensen, H. Kort, A. Prins, W. Vreugdenhil. Rijksgedelegeer den waren dr. P. H. Heeres, internist te Haarlem en dr. J. G. A. de Jong, chirurg te Alkmaar. BEVERWIJK, 1 november: andijvie 12— 17 cent; bloemkool 2364 cent; boerenkool 1226 cent; bospeen 1735 cent; waspeen 1226 cent; prei 1228 cent; tomaten 20 63 cent; uien 16—23 cent. HAVENVERKEER AMSTERDAM In oktober zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 662 schepen (1.673.645 brt) en vertrokken 665 schepen (1.789.930 brt). Bloemstraat 67, IJmuiden, het voor malige huis van Rijke Pi eter. „Sterk als een fort" zeggen de aannemers, „voor f 6470" kan het worden opge knapt" zegt Gemeentewerken. Voor lopig zal het door de uitspraak van de Haarlemse president nog als woon huis kunnen blijven, want de woning situatie is zo nijpend, dat het niet meevalt een gezin in een ander huis te helpen. De familie Oorthuis werd daarna in het directiekantoor ontvangen door de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirec teur, die de jubilaris schetste als een zeer betrouwbare medewerker, die voor het be drijf grote verdiensten heeft en zich. na sluiting van de cellulosefabrieken in 1958 na alle voorgaande jaren hier een taak te hebben vervuld, zich snel heeft aange past in de papierfabriek. Bovendien illustreerde de directeur de verdiensten van de heer Oorthuis als ver enigingsman; op 15 november is hij veer tig jaar lid van de K.A.B. en meer dan dertig jaar lid van de biljartvereniging Excelsior, waarvan hij een kwart eeuw penningsmeester is geweest. Hierin zag de directeur een blijk van trouw van de jubi laris. Hij overhandigde de heer Oorthuis een enveloppe met inhoud en de draag- medaille van het eremetaal en liet dit vergezeld gaan met schriftelijke geluk wensen van de hoofddirectie. De heer Oorthuis ontving van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpen ning. Mevrouw Oorthuis kreeg de foto in lijst van haar man. In gebouw Concordia was voor de hul diging niet alleen het voltallige personeel van het bedrijfslaboratorium en van de verschillende onderdelen van deze afde ling bijeen, maar ook een aantal oud-wer kers van de cellulosefabriek, met wie de heer Oorthuis ruim 37 jaren samenwerk te. De heer Zalm, hoofd van het bedrijfs laboratorium, herinnerde aan de loopbaan van de jubilaris. Naast zijn trouwe ar- beidsvervulling heeft de jubilaris vele lief hebberijen ook weer naast zijn langdurige verenigingswerk. Hij is vooral bekend als kweker van dahlia's. In de loop van dé dag kwamen in de woning aan de Munnikenweg behalve een delegatie van het personeel nog zeer velen de familie complimenteren. Zaterdag houdt de Partij van de Arbeid een landelijke demonstratieve vergade ring in de Ahoy-hal te Rotterdam naar aanleiding van de kernexplosies in Sovjet- Rusland. De sprekers zijn: Dr. L. de Jong over: „Onze verantwoor delijkheid na de Sovjetboom"; mr. J. A. W. Burger over: „Berlijn; niet bukken voor chantage"; prof dr. R. A. J. van Lier over: „Gelijkwaardigheid van volken en rassen"; ir. H. Vos over: „Solidariteit met de onderontwikkelde gebieden"; drs. D. Roemers over: „Rechtvaardigheid in eigen huis" en dr. W. Drees over: „De innerlijke kracht der democratie". Het bestuur van de harddraverijvereni ging in Santpoort heeft besloten enige wijzigingen aan te brengen in het program ma van de komende Santpoortse feestweek, die volgend jaar van 7 tot 11 augustus zal worden gehouden. Doordat het voormalig kermisterrein aan de Noorderdorpstraat verkocht is aan de Hoogovens in IJmuiden, zal het komend jaar de kermis gedeeltelijk worden ge situeerd óp de weide langs dë Hoofdstraat en gedeeltelijk op het linkertrottoir van de Hoofdstraat. Tijdens de middag en de avond 'zal daarom dé Hoofdstraat aan de zuidelijke inrit worden afgesloten. De korte-baandraverijen en de boeren paardenrace worden voortaan gehouden op dat gedeelte van de Hoofdstraat, dat ligt tussen café Zomerlust en de Antillenstraat. Het traditionele ringsteken zal eveneens op de Hoofdstraat worden gehouden. Al deze veranderingen behoeven echter nog de goedkeuring van de gemeentelijke auto riteiten. Het concours hippique, waarmee deze feestweek wordt geopend, heeft plaats op zaterdag 4 augustus. De feestelijkheden in het kader van de Santpoortse feestweek werden de afge lopen jaren op nogal verschillende plaat sen gehouden, die vaak buiten de kom van het dorp lagen. Door de hierboven genoem de veranderingen is dit nadeel opgeheven. De feestweek werd traditioneel gehouden in de eerste week van de maand augustus. De organisatoren hebben de nieuwe data gekozen omdat de laatste jaren is gebleken, dat de vakantie van de bouwvakarbeiders een nadelige invloed uitoefende op het aantal bezoekers van de diverse festivi teiten. Advertentie De vordering door B. en W. van Velsen van de woning Sirenestraat 24 te IJmuiden is onrechtmatig. De uitspraak, die de president van de Haarlemse arrondissementsrechtbank, mr. F. P. E. Bloemarts, gisteren heeft gedaan na het korte geding op vrijdag houdt een urijwel vernietigend oordeel in over het beleid van de gemeente Velsen in deze kwestie. Niet alleen wordt bet onjuist geacht, dat de gemeente een woning vordert, teneinde een andere woning (Bloem straat 67) te kunnen afbreken, maar men acht het dubbel onrechtmatig, dat de gemeente klaarblijkelijk met de afbraak van het perceel Bloemstraat 67 beoogt te ontsnappen aan de ongewenste consequenties van het eigendomsrecht van dit pand. Het korte geding is vrijdag gehouden naar aanleiding van een besluit van de ge meente Velsen, waarbij men de woning Sirenestraat 24 van de heer C. Nap vor derde. Men wilde in deze woning een ge zin van zes kinderen onderbrerfgën, dat nu in de Bloemstraat 67 woont, en dit laatste perceel dan afbreken of in elk geval als pakhuis verhuren De president is vrijwel geheel meege gaan met de inhoud van de dagvaarding van de heer C. Nap, die op de zitting werd vertegenwoordigd door de procureur mr. J. W. Crefeld. De gemeenteraad heeft op 22 juni 1960 wel besloten tot koop van het pand Bloem straat 67 met het oog op een toekomstige sanering, maar de woning is niet onbe woonbaar verklaard, en zal dit redelijker wijs in de toekomst ook niet worden. Een volgend punt ter overweging voor de president was, dat een saneringsplan nog niet bestaat voor dit deel van oud- IJmuiden, zodat het langs civielrechtelijke weg aankopen van het pand beslist niet ter uitvoering van een publiekrechtelijke verplichting is geschied. Een publiekrech telijke plicht om het pand af te breken be staat dan ook niet. „Nu ongenoegzaam is gebleken, dat de afbraak van het pand Bloemstraat 67 door het gemeentelijk algemeen belang wordt gevorderd, zijn wij voorlopig van gevoe len, dat de gemeente het recht mist de woning Sirenestraat 24 te vorderen voor de bewoners van Bloemstraat 67, teneinde dit pand te kunnen amoveren" zei de presi dent. Hij gaf als zijn mening, die door een ar rest van de Hoge Raad wordt gesteund, dat B. en W. niet bevoegd zijn de ene woonruimte te vorderen teneinde een an dere woonruimte zonder publiekrechtelijke noodzaak te kunnen vernietigen. Dit was niet de enige beweegreden om de vordering onrechtmatig te verklaren. „Dubbel onrechtmatig schijnt ons, dat de afbraak van Bloemstraat 67 wordt be oogd met het enkele doel te ontsnappen aan de klaarblijkelijk ongewenste conse quenties, die uit de civielrechtelijke eigen dom van het aangekochte perceel voor de gemeente voortvloeien," zei de president. „De gemeente moet als iedere andere verhuurder het verhuurde in zodanige staat onderhouden dat het tot het ge bruik, waarvoor het bestemd is, kan die nen. Deze verplichtingen kunnen niet door overwegingen van economische aard worden opgeheven. Overigens blijkt uit een rapport van gemeentewerken in het geheel niet dat een herstel van Bloemstraat 67 uit een oogpunt van on- rendabiliteit onredelijk zou zijn. gezien ook de aankoopsom". De president wees de vordering dan ook af maar legde geen dwangsom op. „Ik ver wacht van de gemeente Velsen en haar burgemeester het nodige rechtsontzag" zei hij. De gemeente moet wel de kosten van het geding betalen: 272.30. Ronde baleinen voelt u niet* dut een Ronde korsett Elegant, gemakkelijk, modern. PLEIN 1945 - TEL. 7541 Speciaalzaak corsetten - beha's en betere lingeries RIJKSPOSTSPAARBANK. In oktober werd bij de Rijkspostspaar bank in IJmuiden ingelegd f 340.288,68 en uitbetaald f 295.035,03. De heer Ab Morcus heeft een dezer dagen in de winkelgalerij aan de Wijker- straatweg in Velsen-Noord een dames kapsalon geopend. Zeer velen waren bij de opening aanwezig. De salon is zeer groot: elf meter breed en zeventien meter diep. Er zijn 26 zitplaatsen. Dertien kap sters zullen de klanten helpen. De salon is voorzien van een koffiebar en een fon tein in het midden van de ruimte. Hon derden bloemstukken onderstreepten de al even vele gelukwensen aan het adres van de heer Morcus. VORMINGSAVOND POLITIEKE PARTIJEN Op vrijdag 3 november houden de samenwerkende politieke partijen te Heemskerk een vormingsavond in de zaal van de J. S. Bachschool. Als sDreker fun geert prof. mr. W. F. Prins met als onder werp „Intergemeentelijke samenwerking en bovengemeentelijke lichamen". Hierna zal een forum een aantal vragen beantwoorden over de inhoud van de lezing, in bijzonder in verband met de ont wikkeling in de IJmond. Dit forum bestaat uit: Mejuffrouw mr. E. H. Haars (CHU) lid van de Prov. Staten van Utrecht en de heren E. J. M. Kolf schoten (KVP) lid Tweede Kamer; ir. W Merkx (KVP) lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland; dr. B. v. d. Tempel (P. v. d. A.) lid van de Tweede Kamer drs. W. F. G. Wiese (P. v. d. A.) lid van van de Tweede Kamer en J. Wildschut (AR) lid van de Prov. Staten van Zuid- Holland. Voor de Zeekrijgsraad in Den Haag heeft een marinier terecht gestaan wegens het veroorzaken van een aanrijding waarbij een andere marinier om het leven kwam Hij bracht in juli, na een aantal biertjes gedronken te hebben, met zijn vrachtwa gen enige matrozen, die uit passagieren waren geweest, terug naar het oefenkamp .Tessel". Met een snelheid van 50 a 60 km per uur reed hij over een smalle weg toen ineens twee personen in de stralen bundel van zijn lichten kwamen, die te voet op weg waren naar het kamp. Bij het passeren van de ieder aan een kant van de weg lopende matrozen meende hij een bons te horen. In de veronderstelling dat één der matrozen bij het passeren op het portier van de wagen geslagen had reed hij door. Een van zijn passagiers riep echter dat hij moest stoppen. Toen hij te rugreed bleek inderdaad hij een van de twee matrozen had aangereden. Deze over leed kort nadat hij overgebracht was naar het kamp. De advocaat-fiscaal eiste wegens grove schuld acht maanden gevangenisstraf. De Zeekrijgsraad veroordeelde de mari nier tot zes weken. Dinsdag 7 november komt Castricums gemeenteraad bijeen en dan zullen B. en W. een voorstel doen om te komen tot aanvragen van rijkssteun en het geven van grond en een bouwvoorschot ten be' hoeve van de bouwvereniging Goed Wo nen voor de bouw van 36 woningwetwo ningen nabij de Van der Mijleweg waar reeds 42 woningwetwoningen werden ge plaatst. Voor de bouw en exploitatie hier van worden bedragen geraamd van 68.989,en een bouwvoorschot, even eens tot het door de minister vast te stel len bedrag, dat wordt geraamd op f 483.092,73. Voor de aansluiting van het riool van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch op het gemeentelijk riool wordt een kre diet van 15.000,gevraagd en voor de verdere elektrificering van straatver lichting vragen B. en W. een krediet van ƒ15.301,09. Vijfhonderd van de tienduizend leden der afdeling Velsen van de provinciale Noordhollandse hereniging „Het Witte Kruis" hebben geweigerd hun contributie 8 per jaar) te betalen. Volgens de voor zitter, de heer P. Waardenburg, houdt dit niet in, dat „de weigerachtigen" bedankt hebben voor hun lidmaatschap. Hij kon geen verklaring geven voor hun houding, maar vermoedde dat het mogelijk verband zou houden met een (overigens kleine) con tributieverhoging. „De mensen besteden het misschien liever aan de voetbaltoto", merkte hij op. De vereniging heeft ten doel het behar tigen van de preventieve gezondheidszorg, naast de wijkverpleging, onder alle lagen van de bevolking zonder onderscheid van godsdienstige of politieke richting. Onder preventieve gezondheidszorg verstaat zij: het treffen van sociaal-hygiënische voor zieningen, en het geven van voorlichting op het terrein van moederschapszorg en kinderhygiëne, besmettelijke ziektenbe- strijding, geslachtsziektenbestrijding, gees telijke volksgezondheid, reumatiekbestrij- ding, revalidatie, kankerbestrijding, gezins verzorging, kraamverzorging en in het al gemeen het verlenen van medewerking aan de uitvoering van maatregelen op enig an der terrein van gezondheidszorg, indien de wenselijkheid daartoe gebleken is. De mededeling over het weigeren de con tributie te betalen werd gisteravond door de voorzitter gedaan tijdens de rondvraag aan het einde van een ledenvergadering in het Cultureel Centrum. Hierbij werden statuten en huishoudelijk reglement vastgesteld. Voorts werd beslo ten de heren D. J. Scholten (secretaris) en G. Broertjes (penningmeester) af te vaar digen naar de algemene vergadering. De bestuursleden H. H. J. de Meza jr. en D. J. Scholten, die aan de beurt van af treden waren, werden herkozen. In de plaats van pastoor (oud-katholieke kerk) C. F. Nieuwenhuizen werd in het bestuur gekozen de Zeereerwaarde Heer D. N. de Rijk (eveneens oud-katholieke kerk). Na de vergadering had in intieme kring de huldiging plaats van de heer D. J. Scholten, in verband met het feit dat hij 25 jaar een bestuursfunctie bekleed. Gistermorgen is op de Walcherse kust ter hoogte van Dishoek, drie kilometer ten noorden van Vlissingen, 't Groningse kust- vaardertje „Luctor" op een paalhoofd om hooggelopen en vast blijven zitten. Het 199 ton metende scheepje, eigendom van Beck's Scheepvaartbedrijf in Groningen was van Antwerpen onderweg naar Enge land. De in Vlissingen gestationeerde sleep boot „Scaldis" voer direct uit om een po ging te ondernemen het schip vlot te trek ken. De „Luctor" zat echter zo vast, dat de tros van de „Scaldis" brak. De „Luc tor" is geen onbekende op de Walcherse kust. Het heeft weliswaar een andere naam gekregen, maar de „Pax" die twee jaar geleden op de dijk van Westkapelle liep en daarna in een vliegende storm los- #n door het oude dijkgat van West kapelle op het strand vastliep, was de te genwoordige „Luctor". Het kustvaardertje is gisteravond om half acht vlotgetrokken. Bijna twaalf uur heeft het scheepje op het paalhoofd vast gezeten. De „Scaldis" slaagde er bij hoog water in het scheepje van het paalhoofd te krijgen. De „Luctor" werd naar de bui tenhaven van Vlissingen gesleept, waar een onderzoek naar de schade en de toe dracht van het ongeluk worden ingesteld. De „Luctor" is op het paalhoofd gevaren, doordat hij vanuit de vaargeul van de Westerschelde met een defecte motor de zee op dreef en dus een speelbal van wind en golven was. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer B. van Velthoven die in IJmuiden- Oost woont, in dienst trad bij het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf Noordholland. De jubilaris, die werkzaam is als meter- opnemer en incasseerder in het district Kennemerland, werd des morgens op het hoofdkantoor bij verhindering van de di recteur door drs. J. W. Verwoerd, econo misch adjunct-directeur, ontvangen. De heer Verwoerd sprak de jubilaris in har telijke bewoordingen toe en overhandigde hem de gebruikelijke jubileumgratificatie alsmede namens het provinciaal bestuur bloemen. Eveneens werd de heer Van Velt hoven toegesproken door zijn directe chef, de heer H. A. Blok, en door de heren H Diederiks en J. C. var) Ipenburg. Bij een ontvangst ten huize van de jubilaris heeft de heer P. de Raadt het geschenk van het jubileumfonds aangeboden. „Ik ben voorzichtig optimistisch over de nieuwe regeling ten aanzier van de voetgangersoversteekplaatsen in Velsen", aldus de inspecteur van de verkeers politie, de heer A. J. Wijnstroom. Voor honderd percent was hem de discipline van de autobestuurders meegevallen, niet echter die van de voetgangers, die veelal zeer ongedisciplineerd oversteken. Verschillende winkelende huisvrouwen bleken gisteren niet te weten, dat er een nieuwe regeling is ingevoerd. Wat het oversteken van drukke wegen betreft mogen cfe ouderen een voorbeeld nemen aan de verkeersbrigadiertjes, die heel juist oversteken, aldus de heer Wijn stroom. De bezitters van bromfietsen houden zich over het algemeen aan de nieuwe regels. Doch er zijn er ook, die de zebrapaden volkomen negeren. Tegen hen zal de politie straffer gaan optreden, evenals trouwens tegen diegenen, die schuin oversteken op drukke wegen. Dit is namelijk verboden. „We zullen maar heel kort tolerant zijn", aldus de heer Wijnstroom. Een vijftienjarige jongen uit IJmuiden, die gisteren met een vriend een wedstrijd hield wie het eerst op het dak van een perceel aan de Bik en Arnoldkade zou zijn, is tijdens de klimpartij gevallen. Een arm schoot uit de kom en de knaap moest in het Antoniusziekenhuis worden opgeno men. Advertentie COUTURE ook voor zoals japonnen, pakjes, rokken en blouses SPECIAALZAAK DAMES- EN KINDERCONFECTIE Hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 Telefoon 7541 1 r-f Een vrouw uit IJmuiden vertelde gister avond opgewonden aan een in de Lange Nieuwstraat surveillerende politieagent dat twee mannen met ringbaarden in de Alexander Bellstraat haar fiets hadden weggenomen. Een van de twee ringbaard mannen werd door de politie bij de kleine sluis aangehouden. Hij vertelde, dat zijn vriend meer van de fiets zou weten. Aan boord van een bij de Hoogovens gemeerd liggend Engels schip trof de politie later de bewuste fiets aan. De fietsendief bleek bovendien kort tevoren uit een bij de Noordersluis geparkeerd staande auto twee damestasjes te hebben gestolen. De zee man werd in het hoofdbureau van politie ingesloten. In de westelijke tunnelbuis te Velsen is woensdagavond een eenassige aanhang wagen met grind omgeslagen, doordat de bestuurder van een personenauto plotse ling afremde. De lading grind belandde over grote afstand op de tunnelvloer. INBRAAK IN SCHOOL. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de „School met de Bij bel" te Santpoort, aan de Frans Netscher- laan. De dief heeft een doosje met een bedrag van veertig gulden over het hoofd gezien. Voor zover kon worden nagegaan wordt niets vermist. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Judith, d. v. J. Kaspers en N. Wezel; Alida E. M„ d. v. G. F. M. Mo reel en C. Zonneveld; Tim R„ Z. v. H. Kiewit en E. M. Geels; Marja%, d. v. C. R. Roelofs en C. C. Tijssen; Mih'aly, z. v. V. Horvath en M. E. van Veen; Nicoline E. J„ d. N. van Baar er T. M. Schelvis; Wil lem, z. v. W. van Dijk en G. Brouwers; Reinoud J. P., z. v. C. Stame en C. E. Schol; Josepha B. M., d. v. L. J B. Ber- ling en A. B. M. A. Piket; Karin I., d. v. J. Dronrijp en B. J. N. van der Woude. GETROUWD: J. C. M. Stokman en A. M. Lodewijks; C. J. Zonjee en M. Visser; J. J. Flierman en J. C. Slatman; C. Honig en B. H. Vergunst; J. de Geus en D. W. C. Roode; F. van Schoor en C. F. Swarts; G. Piersma en T. van den Berg; H A. Smit en J. G T. Lammertink; J. K. M. Kochx en A. M. Smorenberg; J. Schipper en E. van Vuuren. ONDERTROUWD: J. A. Rumping en M. E. Mulder; G. A. Doets en A. Sturki J. A. Scholten en E. C. Gorter; J. A. Breukers en E. C. M. van den Haak; P. J. Koomen en W. C. E. Koopman; H. Talcï- ma en W. van Druten; D. van der Ham en E. J. Vrugt. OVERLEDEN: H. M. Benschop, oud 74 jaren, wedn. van J. A. van Beenen; J. Kaal, oud 85 jaren, wed. van J. Huisman; H. Zoon, oud 63 jaren, wed. van P. C. Maas. gxxxxxxxxxro&xxxcaxxxxxsoooonooooooooooooctxxx^^ WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE' X3000COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7