Nationale ballet volgende week op Amsterdams toneel WITTE KRUIS X de echte, Venhcuêe, TAAI -TAAI Staking dreigt HODEn Eniflm UITGAAN IN HAARLEM® i MAÏZENA D U RYEA Nationale ballet in conflict met Den Haag tegen hoofdpijn, kiespijn, griep, reumatische pijnen etc. VRIJDAG 3 NOVEMBER 1961 17 MET 95 DANSERS EN DANSERESSEN J. H. Land voorzitter van het Nationale ballet Ere-avond Ida Wasserman een week uitgesteld PIJNSTILLER Franse radio-musici in staking Luxemburg verzet nationale feestdag naar de zomer Kerkelijk nieuws verrukkelijk,., het is Euroklok A A mOHDIGIHGEM sfiBESCHOUW/UCEH Getuigenis Dit is uw leven SWin een jaar lang GRATIS Hi-life nylons: E MUZIEK TONEEL AMATEURTONEEL DIVERSEN VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN Samenwerking tussen België en Nederland De radio geeft zaterdag Jos Cleber naar Zuid-A frik a LEZEN EN LATLfM LK/KN T elevisieprogramma KaarsKcta lêêft! GOUDA KAARSEN „Theater" speelt satire van Berthold Brecht Het Nationale ballet, dat volgens Sonia C i.skell „zo plotseling werd geboren", zal z ch op 8 november voor het eerst aan h"t publiek presenteren. Dat zal gebeuren met een voorstelling in de Amsterdamse stadsschouwburg. Alle 17 solisten van de door een fusie van het Nederlands ballet en het Amsterdams ballet geformeerde nieuwe balletgroep zullen dan op het to- reel verschijnen, evenals trouwens een groot deel van de overige dansers en dan seressen. Het zijn er in totaal ongeveer 95, waarvan er nog *20 in opleiding zijn. Dat deze bezetting groter is dan aanvanke lijk werd gedacht, houdt volgens Sonia Gaskell, de artistieke leidster van het Na tionale ballet, verband met het streven tot samenstelling van pen aparte opera- groep, waarvan mevrouw Mascha ter Wee- me de leiding krijgt. „Dat is dan voor die opera's waarvoor een grote balletbezetting nodig is", zei mevrouw Gaskell tijdens een donderdag middag in het nieuwe gebouw van het Na tionale ballet in Amsterdam (drie studio's, douches, w.c.'s, kleedkamers e.d.) gehou den persconferentie. De nieuwe behuizing is aan de achterkant van de stadsschouw burg gebouwd. Het bestaan van twee groepen stelt het nationale ballet tevens in staat buitenland se tournees te ondernemen, zonder dat Ne derland van het nationale ballet verstoken blijft. Voor het komende seizoen zijn reeds contracten voor 84 voorstellingen en 30 jeugdvoorstellingen' gesloten. Bovendien staan vijf voorstellingen in Duitsland <>p het programma, terwijl nog onderhandelin gen worden gevoerd over tournees naar andere landen in Europa en naar Ameri ka. In voorbereiding is een manifestatie ter gelegenheid van het Holland festival. De repertoires van het Nederlands bal let en het Amsterdams ballet zijn door de nieuwe balletformatie overgenomen. Daar aan werden toegevoegd enkele nieuwe bal letten van bekende buitenlandse choreogra fen (o.m. een wereldpremière van Lander) en van de Nederlanders Rudi van Dant- zig („Jungle" op elektronische muziek van Henk Badings) en Robert Kaesen. De nieu we Nederlandse choreografieën gaan op 20 december in Amsterdam in première. „We streven ,naar een stijl in het bal let wat betreft opleiding, toneelpresenta tie e.d." zei mevrouw Gaskell, die daar aan toevoegde dat deze wens voorlopig door de samenvoeging van twee ballet groepen met aparte stijlen wel niet spoe dig zal worden gerealiseerd. „Maar we zijn met de beste voornemens bezield, want buiten alle verwachting is de samen werking prima" aldus mevrouw Gaskell, Als voorbeeld noemde zij de realisatie van een oud verlangen: de totstandkoming van een soort artistieke adviesraad, waarin De artistieke en zakelijke leiding van het Nationale ballet is boos op het gemeente bestuur van Den Haag. Boos omdat het Nationale ballet uit de dagbladen heeft moeten vernemen, dat de gemeente Den H.aag per 15 november de huur heeft op gezegd van de lokaliteiten in het gebouw Koningstraat 118a, die het Nederlands bal let in gebruik heeft gehad als kantoor en balletstudio. Daarin liggen nu de decors en kostuums van deze balletgroep in li quidatie opgeslagen. Van hun verontwaardiging over de Haag se stap hebben Sonia Gaskell en mr. A. J. Waage, respectievelijk artistiek leidster en zakelijk leider van het Nationale Ballet blijk gegeven op een persconferentie in Amsterdam. „Waarom heeft de gemeente geen over leg met ons gepleegd?", zo vroeg Sonia Gaskell, terwijl mr. Waage vooral veront waardigd was over het feit, dat de op 24 oktober gedateerde aangetekende brief reeds op 25 oktober in de dagbladen stond terwijl het Nationale ballet pas op 28 ok tober een fotokopie ontving. „De echte brief schijnt zoek te zijn geraakt", zei mr. Waage, die een dergelijke gang van zaken als „onvoorstelbaar" betitelde. „Zo iets doet zelfs een plattelandsgemeente niet", zei mr. Waage, die evenals Sonia Gaskell een meer zakelijke en vooral menselijke behandeling van de gemeente Den Haag had verwacht. Het Nationale Ballet heeft de afwikkeling van deze affaire in handen gesteld van zijn advocaat. Aanleiding tot de opzegging van de huur heeft Den Haag volgens de brief gevonden in de omstandigheid, dat de Stichting Ne derlands ballet harerzijds de huur heeft opgezegd van een toneelzaal in de Maas straat, die als opslagruimte werd gebruikt. Deze materialen zijn, nadat hef Nederlands ballet de als studio verhuurde ruimte aan de Koningstraat niet meer als zodanig ge bruikte, in de ruimten in de Koningstraat opgeslagen. „Dat hebben we gedaan omdat de Maas straat catastrofaal was voor onze decors en kostuums. Het lekte er vreselijk", zei Sonia Gaskell, die er aan herinnerde dat het Nederlands ballgt 95.000 in het pand Koningstraat heeft geinvesteerd. Welis waar gaf de gemeente hiervoor een bij drage van 17.000, doch dit ging gepaard met een verhoging van de huur. Binnenkort is de benoeming te verwach ten van de heer J. H. Land tot voorzit ter van het bestuur van stichting het Na tionale ballet. De heer Land is lid van de directie van de Heinekens brouwerij. De volledige bestuurssamenstelling volgt even eens binnenkort. Om regisseur Peter Scharoff meer tijd te geven de voorstelling van „De Kersen tuin" van Anton Tsjechov voor te berei den, heeft de Haagse Comedie besloten de ere-avond van Ida Wasserman in de Ko ninklijke Schouwburg in Den Haag uit te stellen tot zaterdag 18 november. Op 11 november zal nu de eerste voor stelling worden gegeven van „Victoria", een blijspel van W. Somerset Maugham onder regie van Bob de Lange met in de titelrol Myra Ward. naast mevrouw Gaskell en Mascha ter Weeme de balletmeesters, de choreogra fen en vertegenwoordigers van de dansers zitting hebben. Ook de zakelijke leider van het ballet, mr, H. J. Waage maakt deel uit van de commissie. Mevrouw Gaskell ziet hierin een middel om meer continuiteit te bereiken. „Het werk kan niet van een persoon afhangen", zo meent zij. De commissie gaat zich we kelijks bezighouden met de programmasa menstelling, de werkverdeling en de an dere onderwerpen, die nog afgebakend moeten worden. „Wat we voorlopig nodig hebben is rust, rust om de continuiteit van het Nationale ballet te bevorderen", be klemtoonde mr. Waage. Ook mevrouw Gas kell en mevrouw Ter Weeme hopen dat met de totstandkoming van het nationale ballet een rustpunt is bereikt. „Maar het spijt me nog steeds bijzonder dat het niet één groot Nationaal ballet is geworden", voegde mevrouw Gaskell er aan toe. Mevrouw Gaskell is verder van mening dat met een nationale balletgroep de op lossing van bepaalde problemen eenvoudi ger zou zijn geweest. Zo is er een groot tekort aan mannelijke dansers (er zijn slechts 11 solisten in Nederland) en ook bij de vrouwelijke solisten zijn er^ opvol gingsmoeilijkheden. Het bestaan van meer dan een balletgroep werkt de stabiliteit niet in de hand, zo meent Sonia Gaskell, die zich wat betreft de te formeren opera- groep voorstelt hiervoor speciale program ma's (voor de provincie, jeugdvoorstel lingen e.d.) te gaan samenstellen. Van de 95 dansers en danseressen zijn er 20 afkomstig van het Amsterdams bal let, 20 werden van elders aangetrokken en de rest is overgekomen van het Neder lands ballet, dat nu ook officieel in liqui datie is. Als balletmeesters gaan optreden de Rus A. Koemysnikoff (die in verband met de diplomatieke moeilijkheden nog steeds niet van vakantie uit Rusland is terugge keerd), Karei Shook, Roland Casenave en Margot Wilgenburg. Choreografen zijn Ru di van Dantzig en Robert Kaesen, terwijl André Presser de muzikale leiding krijgt van het Nationale ballet, dat een eigen orkest op het verlanglijstje heeft staan, doch voorlopig een beroep zal blijven doen op het Kunstmaandorkest. Solisten van het Nationale ballet zijn Marianne Hilarides, Sonja van Beers, Leo- nie Kramer, Maria Sylvaine, Irene de Vos, Panchita de Peri, Maria Bevet, As- trid Liefting, Clazina Nepveu, Conrad van de Weetering, Billy Wilson, Peter Appel Ronald Snijders, Chris Torenbosch, Syl vester Campbell, Ben de Rochemont en Philip Kaesen. De school van het Neder lands ballet in Enschede onder leiding van Maria Huisman (in samenwerking met de operagroep Forum) blijft naast de school in Amsterdam gehandhaafd. Op het reper toire van het Nationale ballet zullen meer internationale, moderne en Nederlandse werken worden opgenomen, zo deelde me vrouw Gaskell tenslotte mede. Advertentie De voorstelling van de toneelgroep. „Het I Op woensdagavond 8 november brengt Centrum" van het stuk van de Duitse de VARA de eerste uitzending in dit win- schrijver Erwin Sylvanus „Korczak en de terseizoen van het populaire radiopro- kinderen" heeft indertijd veel lof geoogst, gramma „Dit is uw leven". Het wordt Het is dan ook een bijzonder indringende ook nu weer samengesteld door Joop aanklacht tegen de meedogenloze mensen- Koopman en gepresenteerd door Bert jacht, die de Nazis op de Joden onderna- Garthoff. (woensdag 8 november 20.15-21.50 uur). VANAF 89 CENT Alle leden der Franse radio-orkesten zijn (Van onze correspondent) BRUSSEL Groothertogin Charlotte van Luxemburg heeft de datum van het nationale feest van haar Groot-hertogdom gewijzigd. Van 24 januari wordt hij ver zet naar 24 juni, de datum waarop Groot hertog Jan dit jaar werd benoemd tot lui tenant van het Groothertogdom. Als reden van het besluit wordt genoemd de omstan digheid, dat 24 juni meer kansen biedt op mooi weer tijdens de feestelijkheden dan 24 januari. De Groothertogin had het plan tot deze wijziging reeds enige jaren opge vat. Het was haar ingegeven, nadat tot twee keer toe een der buitenlandse diplomaten (die als regel te Brussel zowel als te Luxemburg zijn geaccrediteerd) op weg naar een receptie als gevolg van de gladheid van de weg was verongelukt. Aan verscheidene van de diplomaten, die zij de laatste tijd heeft ontmoet, heeft zij ad vies gevraagd voor een andere datum. Tenslotte is de 24ste juni als de meest ge schikte uit de bus gekomen. Geref. Kerken Bedankt voor Zaandam (vac. P. J. O. de Bruyne) D. H. Borgers te Hoogeveen. Tweetal te Arnhem (vac. F. A. Hofman) J. P. Boer te Rotterdam en P. A. Kouwen hoven te Poortugaal. Beroepen te Nieuweroord J. A. van Netten te Grootegast. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Vineland (Ontario, Cana da) (Free Chr. Ref. Church) W. de Joode te 's-Gravenhage-Zuid. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Centrum (als missionair predikant voor Nieuw-Guinea) G. Kuyt, kand. te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Borsselle P. Honkoop te Yerseke voor Sint Catharines (Ontario Canada) H. van Gilst te Lisse. Advertentie (Vervolg van pagina 1) Wat geschiedde echter? Woordvoerders van N.R.U., N.T.S., Wereldomroep en van de drie bonden, waarbij het radio- en tele visiepersoneel is aangesloten, hebben dit op een te Amsterdam gehouden perscon ferentie duidelijk gezegd. De staatssecre taris gaf de verklaring, waarom was ge vraagd, niet. Hij antwoordde alleen maar. dat de omroepen geen winstgevende be drijven waren, zodat de voor het bedrijfs leven noodzakelijke accountantsverklaring (hogere produktiviteit en hogere winst) niet kon worden afgegeven. Maar, zo stel de men op deze persconferentie, hierom was niet gevraagd. De werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers hebben in een gesprek met de staatssecretaris dui delijk gesteld, dat „zijn brief nergens op sloeg" en dat men graag de werkelijke motieven wilde horen, waarom de staats secretaris die verklaring over voldoende geldmiddelen thans niet wilde herhalen. Zijn brief is onredelijk, zijn standpunt is onaanvaardbaar, zo drukte de woordvoer der (van de bond „Mercurius" zich uit. Het is ons een raadsel waarom de staatssecre taris thans dit onbegrijpelijke standpunt inneemt, aldus de woordvoerders van NRU, NTS en Wereldomroep. We laten het hier natuurlijk niet bij, zo werd verder verklaard. Een staking? vroeg men. Het antwoord: Er zijn nog an dere wegen, bijvoorbeeld die via het Par lement. Intussen is dus de wel zeer vreem de situatie ontstaan, dat het College van Rijksbemiddelaars de tweemaal drie per cent wilde toestaan, dat de Stichting van de Arbeid had geadviseerd, maar dat de staatssecretaris thans niet duidelijk wil zeggen waarom hij voor 1962, als er een nieuwe C.A.O. moet komen, geen salaris verhoging in deze vorm wil toestaan, ter wijl hij er geen bezwaar tegen had een hogere vergoeding wél te aanvaarden. Men gelooft echter wel, dat de stappen die de bonden onder andere gisteren hebben ge nomen deze zaak tot een regeringsaffaire zullen maken. Want, zo werd gezegd, het is een klap in het gezicht van de vakcen trales, die in de Stichting van de Arbeid vertegenwoordigd zijn, dat hun advies waarom de regering altijd vraagt en dat de regering zegt zo te waarderen, met een briefje wordt afgedaan. Met het programma over de Euroklok honoreert de VARA de schuld die destijds gemaakt werd door een belofte in het pro gramma Anders dan anderen, waarin prof. mr. dr. G. v.d. Bergh de hoofdfiguur was. Hem werd toegezegd dat in speciale programma's nog eens teruggekomen zou worden op zijn aparte opvattingen ten aan zien van de ruimtevaart en de Euroklok Vorig jaar werd de ruimtevaart door hem besproken en nu heeft prof. v.d. Bergh meegewerkt aan het programma „Wat Euroklok", dat door Leen Timp werd sa mengesteld en geregisseerd (zondag 5 no vember 20.42-21.02 uur). men. De vorm, waarin Sylvanus zijn spel goot, draag tot de indrukwekkendheid van zijn vertoog alles bij. Hij wijkt af van de naturalistische constructie en weet zijn publiek vooral te interesseren voor de ach tergronden van het gebeuren, door aan vankelijk zelf de waarachtigheid van zijn gegeven discussiabel te stellen. Wanneer donderdag plotseling in staking gegaan, het zicheenmaal ontwikkelt in de vorm De musici hebben door middel van deze van een toneelrepetitie die geleidelijk over staking, die tot morgen zal duren, willen gaat in de echte opvoering, worden de ge- protesteren tegen een nieuwe arbeidsrege- voelens intenser doorleefd en sterker, over- ling die hen verbiedt buiten hun normale tuigênder geopenbaard. Men krijgt de in- dienstverband te „schnabbelen" ofwel el- druk de werkelijkheid veel dichter te bena- ders losse engagementen te aanvaarden, deren. Onder regie van Frits Butzelaar bracht .Centrum" dit stuk donderdagavond voor de K.R.O. Butzelaar had terecht een mini mum aan uiterlijkheid verkozen en zette het spel neer in een zeer sober decor. Onzes inziens terecht, want zo werd alles gecon- Advertentie I QUIZ 2: c z m Z X Vrijdag 3 november, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van Henri Aren-ds, met medewerking van de pianist Hans Richter-Haaser. Uitgevoerd worden Divertimento voor strijkorkest van Bartók, Pianoconcert K.V. 453 van Mozart, en de Eerste Sym fonie van Mahler. Zondag 5 november, Teylers Museum, 14 uur: De organist Simon C. Jansen be speelt de 12 toonsspeeltafel en de 31 toonsspeeltafel en geeft een toelichting bij de uitvoering. Uitgevoerd worden werken van J. G. Walter, J. P. Swee- linck, J. S. Bach, D. Buxtehude en Arie de Klein. Dinsdag 7 november, Concertgebouw, 20 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Uitgevoerd worden Passacaglia en dubbelfuga van Joh. Seb. Bach, Sym- phonie Romane opus 73 van Charles Ma rie Widor en Sec'hs Fugen über den Namen B.A.C.H. van Robert Schumann. Donderdag 9 november. Concertgebouw. 20 uur: Het „Koor Katholiek Haarlem" en de „Koninklijke Liedertafel Zang en Vrtendschap" geven samen met het Noordhollands Philharmonisch Orkest een uitvoering van „La Damnation de Faust", van Hector Berlioz. Dirigent: Albert de Klerk. Solisten: Corry van Beckum, sopraan; Reinier Schweppe, tenor; Leo Ketelaars, bas en Jan van de Ree, bas. Vrijdag 3 november, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Theater met „Speel goed op zolder" van Lillian Hellman. Regie Robert de Vries; m.m.v. Josephine van Gasteren (a.g.), Elise Hoomans, Elly van Stekelenburg, Martine Crefcoeur, Coen Flink, Eric Schneider e.a. Zaterdag 4 november, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „De tiende man",- van Paddy Ohayefsky. Regie: Karl Guttmann; m.m.v. Sigrid Koetse, Johan Boskamp, Sylvain Poons, Jan Retèl, Maxim Hamel, Lex Goud smit e.a. Zondag 5 november, Stadsschouwburg, 20 uur: Ensemble herhaalt de opvoering van „De tiende man". Maandag 6 november, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft een opvoering van „Frank V", van Frie- drich Dürrenmatt. Regie: Han Bentz van den Berg; muziek: Paul Burkhard. M.m.v. Ank van der Moer, Femke Boers- ma, Lous Hensen, Elisabeth Hoytink, Ko van Dijk, Hans Boswinkel, Paul Cammermans, Johan Fiolet, Allard van der Scheer, Jurg Molenaar, e.v.a. Woensdag 8 november, Hildebrandzaal Brinkmann, 20.15 uur: Rob. Geraerds speelt zijn bewerking voor solotoneel van Hildebrands „Camera Obscura", waarin hij 22 rollen vertolkt. Muzikale omlijsting van Mariele Meyer. Donderdag 9 november, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep „De Nieuwe Come die" met de Nederlandse première van „De zeereis" van Georges Schehadé (be sloten voorstelling). Zaterdag 4 en zondag 5 november, „Ons Gebouw", Kamerlingh Onnesstraat 83, 20 uur: De toneelgroep H.W.Z. speelt „Gieren op 't veilig nest", blijspel van Harold Mac Pherson. Zaterdag 4 november, Schagchelstraat 26, 20 uur: Het „Haarlem Centrum Muziek korps" van het Leger des Heils geeft een uitvoering. Zondag 5 november, Concertgebouw, 20 u.: Musical Show met medewerking van Bert van Dongen, Suzanne Beumer, Mar tin Kafig, Karin Astra, George Grüne- wald, Ann Eagle en Jacques Verdy (con ferencier). Zondag 5 november, Tuinzaal concertge bouw, 20 uur: Openbare dansavond. Maandag 6 november, Concertgebouw, 14 en 19.30 uur: Bontprogramma van de stichting „Adoptie Comité Bejaarden". Dinsdag 7 november: Speelavond van de stichting „Jeugd en Muziek". Dinsdag 7 en woensdag 8 november, Stads schouwburg, 19.45 uur: Het „Dilettanten Operette Gezelschap Diogé" geeft een uitvoering van de operette „De koningin van Montmartre". Dinsdag 7 november, Tuinzaal concertge bouw, 20.15 uur: Voor de stichting „Ge loof en Wetenschap" wordt de film „Wil de Aardbeien" van Ingmar Bergman vertoond. B. J. Bertina houdt een inlei ding. Woensdag 8 november, Tuinzaal concert gebouw, 19.30 uur: Jaarlijkse uitvoering ten bate van de tuberculosebestrijding door het Haarlemse kinderkoor „De Nachtegalen". Maandag 6 november, Frans Halsmuseum, 20 uur: Lezing met kleurendia's over „Sudan, het land van de zwarten", door ir. F. B. Carbasius Weber. Dinsdag 7 november, Frans Halsmuseum, 20 uur: Tweede en laatste lezing over „Leermoeilijkheden van het normale kind", door drs. A. van Meerten. Donderdag 9 november, Frans Halsmu seum, 20 uur: Eerste lezing van een serie van drie over „Allergie en allergische ziekten", door dr. J. van Niekerk. Donderdag 9 november, Stadsschouwburg, 20 uur: De leden van de Volksuniversi teit worden in d'e gelegenheid gesteld de Nederlandse première bij te wonen van „De zeereis", van Georges Schehadé, dat wordt opgevoerd door De Nieuwe Come die onder artistieke leiding van Erik Vos. Museum „Het Huis Van Looy", Kamper laan: Tentoonstelling van werk van de Rotterdamse graficus Anton Schotel Van 4 november tot 4 december dagelijks ge opend van 1017 uur; zondag van 13 17 uur. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van werk van led'en en invité's van de Haar lemse vereniging van beeldende kunste naars „De Groep". Tot en met 22 novem ber dagelijks geopend van 1017 uur, zondag van 1317 uur, woensdag en vrij dag bovendien van 2022 uur. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van edel- smeedwerk van Corry Borst en grafisch werk van H. Daumier, P. Dupont, Jo zef Israëls, Izaak Israëls, Ed. Karsen Th. A. Steinlen, M. W. v.d. Valk e.a. Geopend tot en met 10 november: dage lijks van 1017 uur, zondag van 1417 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Tentoonstelling van schilde rijen van Justine M van Houten. Dage lijks geopend van 917 uqr en op maan dag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 18—20 uur. Tot en met 25 november. De vertegenwoordigers van de program- i maleiding van de Belgische radio en tele- centreerd op de innerlijke waarheid van visieorganisaties, van de NTS en de hierin het gegeven, dat een teleyisieverwei kelij- samenwerkende omroeporganisaties 'zijn king kreeg, die nooit zo sterk had kunnen donderdag te Brussel bijeengekomen ter spreken dan op deze manier. Het weid een behandeling van samenwerkingsproblemen mooie en ontroerende avond van zuivere I gej-,iecj van de televisie, menselijkheid, die een getuigenis was van Volgens een donderdagavond uitgege- c'e nobelste intenties welke de mens in de ven com.muniqué besprak de vergadering strijd tegen het kwaad kunnen bezielen. uitvoerig de resultaten van de Nederlands- Beeldschermer Belgische week en was unaniem van me ning, dat een nauwer contact tussen beide televisie-organisaties wenselijk en noodza kelijk is, teneinde een^bredere samenwer king inzonderheid op het gebied van de culturele programma-uitwisseling te berei ken. In verband hiermede werd besloten, dat iedere drie, maanden werkgroepen op het gebied van drama, amusement, documen taire en culturele programma's, sport en ac tualiteit, alsook jeugdprogramma's bijeen zullen komen. In deze werkgroepen welke samengesteld zijn uit vertegenwoordigers van beide organisaties, zal worden kennis genomen van concrete plannen ter overne ming van programma's of ter productie van gemeenschappelijke uitzendingen. De programmaleiders van de beide orga nisaties zullen om de zes maanden bijeen komen om de resultaten te bespreken waarbij te zijner tijd opnieuw zal worden bekeken op welke wijze de samenwerking op het terrein van de televisie tussen bei de landen kan worden bevorderd. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Van de pagina praatje. 8.40 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Koorzang. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muziek. 10.55 Tentoonstellingsagenda. 11.00 Lichte muziek. 11.25 Sportnieuws. 11.50 Roemeens orkest. 12.15 Van de wieg tot het graf, lezing. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Hammondorgel en zang. 13.00 Nieuw. 13.15 VARA-varia. 13.20 Instr. trio. 13.55 Tussen mens en nevelvlek, praatje. 13.50 Instr. sext. 14.10 Voor de Jeugd. 14.45 Gram. 15.00 Omroeporkest en solisten. In de pauze: 15.4016.00 Boeken wijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Gram. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Gram. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.50 Socialistisch commentaar. 22.05 Quiz. 22.30 Nws. 22.40 De zwarte diamant hoorspel. 23.10 Walsork. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.30 Gewijde muziek. 7.30 Voor de jeugd 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Voor de Vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.45 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.04 Promenade ork. en sol. 12.50 Act. 12.58 Gebed uit Siberië. 13.00 Nws. 13.15 Nwe gram. 13.25 Amateurmuz. 13.45 Lichte muziek. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. de spiegel, hoorspel. 16.35 Gram. 17.00 Sportprogr. 17.10 Amus. muz. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Lichte muziek. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijkorkest. 18.50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Muzik. wedstr. 19.45 Lichtbaken, le zing. 19.55 Radio filharm. orkk. 20.40 Gram. 20.50 Van klant enen wanten weten, vragenbe- antw. 21.00 Gevar. programma. 22.00 Licht pro gramma. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.5524.00 Nws. BRUSSEL. 324. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nieuws en weerber. 13.15 Voor de jeugd. 14.00 Balletmu^. 14.30 De academie der discofielen. 15.30 Gram. 16.00 Theaterkron. 16.20 Lichte muz. 17.00 Nieuws en weerber. 17.15 Dag- Friese Thalia und die Ganoven; Kein, Die I kapper en liturg, kal. 17 20 Ad te Levavi. 17.30 Meute. (Erzahlungen); Moore, The luck of Gin- Liehte muz 17.45 Gram 18.00 Orgelrecital. 18.30 ger Coffey: Spark, The bachelors- Wilson The I Voor de soldaten. 19.00 Nieuws en weerber. 19.40 Toon uw goede smaak in de keus van uw nylons Mej. B. te B. draagt Ht-Life nylons 1. Welke kwaliteit draagt zij als zij een boswandeling maakt Top Secret Avenue Magie Point Naturette After Six 2. Welke kleur kiest zij bij haar Havanna mohair mantel: Wild mink Honey sun Plak de advertentie op een briefkaart. Vul het vakje van uw keuze invóór 10 dec. inzenden aan Hi-Life, Postbus 684, Amsterdam. Ga gerust bij uw kousen-specialist de nieuwe kleuren bekijken. Daar kunt u ook alles over de prijsvraag te weten komen! Vraag de verkoop ster om advies! Hi-Life i P 2 Uw beste beentje voor met Jos Cleber, oprichter van het AVRO-or- kest „De Zaaiers", heeft een aanbieding gekregen van radio Zuid-Afrika-Johannes- burg om als „conductor-manager" in dienst te treden. De functie houdt niet al leen in het dirigeren van een op te richten orkest, doch tevens zal de heer Cleber zich onder meer bezighouden met het or kestreren en uitvoeren van werken van de hedendaagse Zuidafrikaanse componisten. De heei* Cleber heeft gemeend de aanbie ding te moeten aanyaarden en in verband daarmede per 1 februari 1962 ontslag uit I 15.30 Gram. 15.55 De man in de spiegel, hoorspel, de dienst van de AVRO gevraagd. Lijst van de door de stadsbibliotheek aange schafte hoeken. Romans: Carlier, Het kanaal: Harper, Spaar de spotvogels: LipinskyGottersdorf, Alle stem men der aarde; (Kerstvertellingen) Sillanpaa, Oogstmaand»De heerlijkheid; Wertheim, De laatste Levano; Dolezal, Festung Sonnensystem; b"1PCP TVl olio llnd dïo F* n Vrtiv, TW i old man at the Zoo: Van der Ven, Theorie der sociale politiek; Koejemans, Van ,.Ja" tot ..Amen"; Nieuwenhuis, Algemene inleiding grondslagen en grondbegrippen van vernieuwing in het onderwijs; Bevelander, Fokkema en Nieuwenhuis Algemene didactiek, dl. 1; Van Meurs en Baudet, Repertorium der elementaire scheikunde: Pause, Berg Heil, die hundert schön- sten Bergwanderungen in den Alpen; Eeuwe, Theorie der schaakopeningen no. 1, Gesloten spelen 1: Sedow e.a. De mens in de kosmos; Jongens radio: Van Onck en van Beurden. Luie dweilen.... felle vechters, (het vissen op bra sem en zeelt); Boll, Erzahlungen, Hörspiele, Auf- satze; De Wispelaere, Hendrik Marsman: Ta- gore, Verhalx, gedichten, Toneel; Burckhardt, Rubens; Prokofiev, Autobiography; Moser Tech- nik der deutschen Gesangskunst; Hornman, Car naval der tegenstellingen (Palet van Zuid-Ame- rika); Mommsen, Romeinse geschiedenis, 2 dln.; Martelli, De man die Londen redde. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand november tentoonstelling van tekeningen van de Leidenaar Kees Buurman. Dage lijks geopend van 1022 uur. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 2122 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 10-17 uur: zondagen 13-16 uur. Fra'ns Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1017 uur; zon dag van 1317 uur. Teylermuseum, Spaarne 16: Tentoonstel ling uit eigen bezit. Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Hollandse. Itali aanse en Franse school- Fossielen, histo- I risch-natuurkundige instrumenten, 31-1 toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur Del eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Gram. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Vlaamse muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Verza-progr. ..23.00 Nieuws. 23.05 Amus.muziek. 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Joum. en weeróverz. AVRO: 20.20 Flits. 21.00 Ballet. 21.30-22.15 Lichte muz. NTS: 22.15—23.05 Interview. VOOR ZATERDAG NTS: 15.00 Paardensport: de Grand Seftonren- nen. NCRV*. 15.30 Film. NTS: 15.40 Eurovisie: Voetbalwedstr. Italië—Israël. NCRV: 16.30 Progr. over dieren. 17.00 Voor de kinderen. 19.30 Film. 19.55 Vraaggesprek NTS: 20.00 Journ. en weer óverz. NCRV: 20.30 Film-intermezzo. 20.40 Lichte muz. 21.05 Filmpje. 21.10 De vier dochters Bennet. TV-feuilleton (I). 21.50 Folkloristische dansen. 22.05 Litterair programma. 22.35 Dagsluiting. Advertentie Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. De toneelgroep „Theater" zal op 25 no vember in Arnhem de première geven van het laatste stuk van Berthold Brecht „Ar- turo Ui", onder regie van Robert de Vries. Het stuk is een satire op de ontwikke ling van Hitier en zijn bende van 1929 af tot de „Anschluss" van Oostenrijk, maar dan getransponeerd in een gangsterbende in Chicago. De hoofdrollen worden gespeeld door Ri chard Flink als Arturo Ui (Hitier), Hans Tiemeyer als Gori (Göring), Hans Cule- man als Gobbola (Göbbels), Bernhard Droog als Roma (Röhm), Lo van Hens- bergen als Hinsborough (Hindenburg) en Johan Walhain als Dollfeet (Dolfuss). De vertaling is van Gerrit Kouwenaar.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17