Velsens college bevestigt plan voor nog twee havens Bundeling der maatschappelijke krachten in en vóór de IJmond dames dragen danlons Heemskerks KVP-fractie verdeeld over samenwerkings-uts in IJmond BORST BENDER Heerlijk warm WINTERJASSEN Ph. DE KONING herfst- en wintermantels ƒ52.50 r In en om de stad Zonder franje Plan tot oprichting van orgaan van maatschappelijk opbouwwerk Coördinatie van het Vreemdelingenverkeer IJmondverenigingen vandaag en morgen Verzending van. zeepost Kort IJmondnieuws Opsporing verzocht Algemeen belang gaat voor Sport in IJmond Winterjassen Costuums Regenjassen Herenmodes VRIJDAG 3 NOVEMBER 1961 7 Kinderboekenweek in Velsen maar zeer licht van gewicht zijn de uit onze totaal nieuwe herfstcollectie. Naast een leuke vlotte jas, in een populaire prijsklasse tonen wij u graag de bijzonder stijlvolle „KYNOCH"- JASSEN, die vooral uitmunten door hun pasvorm en afwerking. Prijzen van 145.— tot 185.—. KENNEMERLAAN 24 Inbraak in kantine van sportterrein nylons vanaf f. 2.95 PLEIN 1945 - TELEF. 7541 - MARKTPLEIN 29 Inbraak in Beverwijk 'n Pracht collectie Woningbouw in Castricum Ongelukken liepen goed af WEEKABONNEMENTEN In de IJmuider Courant van 20 oktober jongstleden heeft men een publikatie kun nen lezen naar aanleiding van een inter view dat een onzer redacteuren had met de directeur van de dienst der Havens en Handelsinrichtingen te Amsterdam over een plan voor twee nieuwe havens ten zui den van de IJmuidense havenmond. Deze onthullende publikatie had tot gevolg dat binnen 24 uur drie raadsleden reeksen vra gen afvuurden op het Velsense college van B. en W. Het waren schriftelijke vragen die beantwoord zijn in een raadsstuk, dat de leden van de gemeenteraad gisteravond bereikte. Ontdaan van alle franje, komt deze be antwoording neer op een bevestiging door het college dat een dergelijk plan bestaat en aanleiding heeft gegeven tot een diep gaande studie in samenwerking met de dienst van Havens en Handelsinrichtingen te Amsterdam. Elders in dit blad kan de lezer meer hierover vinden. Of de beantwoording, zoals zij staat in het desbetreffende raadsstuk, bevredigend is voor de vragenstellers, is een zaak waar op wij uiteraard niet zullen vooruit lopen, al wachten we dan met grote belangstel ling de raadsvergadering af waarin dit aan de orde zal komen. Het college zelf vindt, dat uit zijn ant woord moge blijken dat de desbetreffende berichtgeving in de I.Tm. Crt. meer gericht was op het lanceren van een „tendentieuze primeur" dan op het brengen van op juist heid ernstig onderzochte feiten. De lezer, die zich de moeite zou willen getroosten de „tendentieuze primeur" naast het ant woord van het geachte college te leggen, zal echter constateren dat B. en W. in fei te bevestigen waar het om gaat: er is een plan voor twee nieuwe havens ten zuiden van de IJmuidense havenmond en het wordt serieus bestudeerd door de betrokken par tijen in Velsen en Amsterdam. Omdat dit nieuws was, met vérstrekken de consequenties, hebben wij dit onze le zers niet willen onthouden: de mensen die hier leven en werken hebben recht op die inlichting, zo komt het ons voor. Interessant is voorts de onthulling door het college in de beantwoording van de ge stelde vragen van hoe het allemaal gegaan is nadat bijna twee jaar geleden Velsens loco-burgemeester werd benaderd door de burgemeester van Amsterdam. Voor deze vroege sinterklaas-surprise zullen velen de drie raadsleden, die de vragen stelden ria de publikatie in de IJmuider Courant, dankbaar zijn. Bovendien weet men nu ook, wat die tot dusver mysterieuze „witte plek" op de prachtige ontwerp-plattegrond van het plan-zeebad te betekenen heeft. Advertentie In onze nieuwe zaak een verrassende verscheidenheid in Breestraat 17 - 19 Beverwijk In het kader van de kinderboekenweek heeft gistermiddag in de gemeentelijke Bi bliotheek aan het Plein 1945 te IJmuiden een bijeenkomst plaats gehad van een hon derdtal jongens en meisjes van de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar. De bijeen komst droeg een feestelijk karakter. Me juffrouw H. Morks vertelde een kinder sprookje, „de Bremer straatmuzikanten". Daarna volgde een uurtje hersengymna stiek voor telkens twee groepen van zes kinderen, die om de beurt een vraag moes ten beantwoorden naar aanleiding van het vertelde sprookje. Boekenbonnen waren de beloning. Mevrouw Vonk uit Amsterdam oogstte veel succes met haar „sprekende pop" en goocheltoeren. Niet minder in de smaak viel de traktatie op een lekker drankje en snoep. In Velsen zijn ongeveer 2500 kinderen lid van de Gemeentelijke Bibliotheek. Van de gelegenheid om kinderboeken te lenen en van de kinderleeszaal wordt een heel druk gebruik gemaakt. Tussen de herfst- en kerstvakantie wordt een sprookjes-leeswedstrijd gehouden. Advertentie In antwoord op vragen van een drietal raadsleden naar aanleiding van een publi katie in de IJmuider Courant (20 oktober 1961) over nieuw aan te leggen havens ten zuiden van de havenmond te IJmuiden, hebben B. en W. van Velsen eerst thans onthuld, dat de burgemeester van Amsterdam reeds in december 1959 de toenmaals als loco-burgemeester optredende wethouder heeft benaderd met het verzoek te willen overwegen of langs de weg van een gezamenlijk streven zou kunnen worden gekomen tot de aanleg van een havenbekken aan de voet van de Zuiderpier. Blijkens het bij het onderhoud overge legde memorandum zou de haven moeten dienen voor passagiersschepen met be stemming-Amsterdam. De schepen zouden daardoor tijd en kosten van de vaart door de sluizen en het Noordzeekanaal naar Am sterdam en terug kunnen uitsparen, terwijl de passagiers van IJmuiden uit op eigen gelegenheid hun toeristisch genoegen zou den kunnen zoeken. Het havenbekken was, in de vorm van twee insteekhavens, gedacht op het terrein aan de wortel van de Zuidpier. In de di recte omgeving zou ruimte voor parkeer terrein en hotels beschikbaar moeten zijn, terwijl gezorgd zou moeten worden voor een spoorverbinding met het binnenland. In het memorandum wordt voorts opge merkt, dat het havenbekken tevens plaats zou kunnen bieden aan stukgoedschepen voor een snelle vrachtdienst op Engeland. Het memorandum bevat voorts enige aanwijzingen omtrent de gedachte be heersvorm en exploitatiemogelijkheden. Nog in diepgaande studie Volgens het college kon aan het plan „niet dan een min of meer vage beteke nis" worden toegekend. Maar na bestude ring van dit plan is het college toch wel tot enkele vragen gekomen, namelijk: a. Past dit plan in de ontwikkelingsmoge lijkheden van Velsen volgens gemeente lijk kader? b. Zal het plan aanleiding geven tot nog verdergaand gebruik c.q. toekomstige uitbreiding van de haven en omliggende terreinen? c. Hoe zal het totale beeld zijn na vol tooiing van het plan? d. Welke economische aspecten heeft dit plan? Deze vragen, aldus het college, zijn thans onderwerp van een diepgaande stu die in samenwerking met de dienst van havens en handelsinrichtingen te Amster dam, waarbij van een opdracht tot het ma ken van een plan voor havens uiteraard geen sprake is. De bestudering zal nog ge ruime tijd vergen en eerst daarna zullen B. en W. in staat zijn een gefundeerd oor deel te geven, dat de raad zal worden voorgelegd. Tegen het einde van dit jaar hoopt men de eerste bijeenkomst te kunnen houden van een aantal representanten van het bedrijfsleven, overheid, kerkelijke en particuliere instellingen, alsmede van vak- en standsorganisaties in de IJmond om te kunnen komen tot de oprichting van een orgaan voor maatschappelijk opbouwwerk in de IJmond. Een dergelijk orgaan moet worden beschouwd als een orgaan van overleg en contact tussen alle organen en instellingen, die iets te maken hebben met de maatschappelijke opbouw in de snel groeiende IJmond. Men gevoelt het als een grote behoefte een dergelijk orgaan van breed overleg te hebben om te bevorderen dat het IJmondgebied zich ontwikkelt tot een gebied waarin men menswaardig kan wonen en gelukkig kan leven. Dit is dan ook de doelstelling van het eventuele orgaan. De initiatiefnemers zijn de heren dr. H. Voorsanger, bedrijfsarts bij Hoogovens, H. M. Boelen, directeur van de stich ting opbouw katholiek Kennemerland, ds. P. Meijer, voorzitter van de gerefor meerde stichting maatschappelijk werk in de IJmond, ds. N. O. Steenbeek, her vormd predikant en ir. W. Semein, voor zitter van de afdeling Beverwijk van Hu- manitas. Tesamen vormen zij de com missie van voorbereiding. Genoemde commissieleden nu menen, dat de voor het rapport „De IJmond van streek tot stad" verrichte studie, slechts dan rendabel gemaakt kan wor den indien zorgvuldig wordt nagegaan in hoeverre dit rapport tot de vormgeving van de samenleving in de IJmond kan bijdragen. Tot nu toe heeft men steeds het ge mis gevoeld van een te weinig contact hebben met elkaar. Veelal is het in de praktijk immers zo, dat een instelling aan een bepaald plan werkt en dat een andere instelling of organisatie ook in die richting werkt, maar dat beide on kundig zijn van eikaars activiteiten. Op maatschappelijk terrein doet zich dit ver schijnsel herhaaldelijk voor. Hoeveel meer effect kan contact en overleg met el kaar niet hebben? Overleg „Het orgaan wil geen koepel zijn. maar een instelling waar alle instanties elkaar ontmoeten om de maatschappelijke vraagstukken in de IJmond (en dat zijn er vele) te bespreken en eventueel op te lossen", aldus formuleert dr. Voor sanger het. Bij de oplossing zal de me dewerking worden ingeroepen van we tenschappelijke instellingen. De commissie van voorbereiding tot op richting van het orgaan heeft uitnodigin gen verzonden aan het bedrijfsleven, ge meentelijke overheden en kerkelijke en particuliere instellingen in de IJmond. Verwacht wordt dat mogelijk tegen het einde van dit jaar de voorlopige stich- tingsraad bijeenkomt. In secties wil men dan verder wer ken. Gedacht wordt aan secties voor maatschappelijk werk, voor lichamelijke en geestelijke volksgezondheid, voor onder wijs, opvoeding, jeugd, spel en sport en aan een sectie cultureel werk. De vraag stukken zullen worden besproken in de secties en de daaruit voortvloeiende ad viezen zullen worden uitgebracht onder verantwoordelijkheid van het stichtings bestuur. Men wil niet langs elkaar, maar met elkaar werken ten behoeve van een ge zonde maatschappelijke opbouw in een gebied waar. zo wordt verwacht, omstreeks 1980 naar schatting tweehonderdduizend mensen zullen wonen. Een doeltreffende oplossing van de maatschappelijke vraag stukken is alleen mogelijk, indien de drie genoemde categorieën eikaars in zichten leren kennen. Tussen het strandplan en de eventuele projectie van de havens bestaat, volgens het college, geen onmiddellijk aanwijsbaar verband. In herinnering wordt dan gebracht, dat het „eerste strandplan door de raad is vastgesteld op 28 april 1959 (dus vóór het bezoek van de burgemeester van Amsterdam). Daar bij werd niet tegemoetgekomen aan door de Rijkswaterstaat ingediende bezwaren, welke evenwel later voor Gedeputeerde Staten aanleiding hebben gevormd om aan het plan hun goedkeuring te onthouden. De bezwaren van Rijkswaterstaat zijn al dus samen te vatten: buiten de bestem ming van „strandplan" moeten blijven de terreinen in de zuidoostelijke hoek van de havenmond, ten einde deze „te kunnen be nutten voor de aanleg van havens, haven terreinen en andere waterstaatswerken, waardoor het plan van de nieuwe haven mond meer rendabel zou worden." „Witte plek" Daarna gepleegd overleg met de Rijks waterstaat heeft geleid tot de zogenaamde „witte plek" (in het noorden van het plan) op het naderhand door de raad vastge stelde gewijzigde strandplan, welk gebied dus uitsluitend om gemelde reden buiten de bestemming „strandplan" is gebleven. In antwoord op desbetreffende schrifte lijke vragen van het Velsense raadslid de heer J. Nuyens heeft het college van B en W., eveneens schriftelijk geantwoord, dat de publicaties in sommige bladen over een havenschap waarin Velsen vertegen woordigd zou zijn, onjuist zijn. Er is, volgens het college, geen sprake van totstandkoming van een havenschap, noch is ook maar gezinspeeld op het in stellen daarvan. „Wel zijn wij geheel los daarvan bezig met het ontwikkelen van een initiatief om in samenwerking met Amsterdam, Haar lem en Zaandam te komen tot een coördi natie van het vreemdelingenverkeer, zulks in verband met het toeristisch karakter van het Noordzeekanaal en vooral met het oog op het spectaculaire werk, dat de eer ste jaren in de havenmond wordt verricht. Hierbij staat voor ogen het voorbeeld, dat de Deltawerken bieden, waar door middel van voorlichting en vaartochten publiek wordt getrokken met tweeërlei doel be langstelling wekken en het toeristisch ver keer stimuleren. De gedachten gaan hierbij uit naar het in het leven roepen van een stichting, waarin de samenwerking en coördinatie gestalte kunnen krijgen. Zodra onze voorbereiding tot een goed einde is gebracht, zullen onze voorstellen ter zake de raad bereiken", aldus B. en W. van Velsen. In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de kantine van het Hoog ovensportterrein aan <je Rooswij kerlaan in Velsen-Noord. Vermist worden ongeveer vijftig grammofoonplaten, twee pick-ups en een tafelmicrofoon. Advertentie VRIJDAG 3 NOVEMBER Centrum, Beverwijk, 20 u.: Toneelavond „Us Memmetael". J. S. Bachschool, Beverwijk, 20 u.: Fo rum politieke partijen. Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 u.: Wintersportfilmavond. Fokkerlaan, Beverwijk, 19-22 u.: Ten toonstelling Beverwijkse luchtvaartclub. Opgang, Beverwijk, 20 u.: H. Hofstra voor Partij van de Arbeid, afdeling Bever wijk. Jacob Catslaan, Driehuis: Bijeenkomst Emmaschool. Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond De Gieteling, verzorgd ddor toneelgroep „Tavido". ZATERDAG 4 NOVEMBER Statenhuis, Beverwijk, 20 u.: Instuif- avond Volksdansgroep. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Toneel avond Martinitoren. Patronaatsgebouw, IJmuiden, 14 en 20 u.: Kinderoperettevereniging VIDES voert „De stukgedanste balschoentjes" op. Fokkerlaan, Beverwijk, 14-22 u.: Ten toonstelling Beverwijkse luchtvaartclub. Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 u.: Filmavond Christelijke Filmactie. Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond De Gieteling, verzorgd door „Tavido". In de afgelopen nacht is ingebroken in de loods van Van Gend en Loos in Bever wijk. Een nachtwaker van de nachtveilig heidsdienst ontdekte de inbraak tijdens zijn ronde Laden en kasten werden be schadigd. Voor zover kon worden nage gaan wordt niets vermist. Volgens mede deling van de politie was geen geld ach tergelaten door het personeel. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss „Maasdam" 6 nov. en ss „Korendijk" 8 nov.; Argentinië: ts „Libertad" 7 nov. en ms „Cap San Loren zo"; Australië: ms „Reifenstein" 5 nov., ms „Joh. van Oldenbarnevelt" 8 nov. en ms „Jason" 8 nov.; Brazilië: ms '„Cap San Lorenzo" 9 nov.; Brits-Oost-Afrika: ms „Si-Kiang" 9 nov.; Canada: ss „Rijndam", 5 nov.; ss „Maasdam" 6 nov. en ms „Pr. Irene" 9 nov.; Chili: ms „Socrates" 8 nov.; Ned. Antillen: ms „Ammon" 7 nov.; Ijled. Nieuw-Guinea: ss „Perseus" 9 nov.; Suri name: ms „Jason" 8 nov.; Unie van Zuid- Afrika en Zuidwest-Afrika: ms „Windsor Castle" 5 nov. en ms „Oranjefontein" 7 nov. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Sparen. Bij de Nutsspaarbank Velsen werd in oktober ingelegd 613.780,64 en terugbetaald 634.405,24. Het saldo was dus 20..624,60. Tot en met oktober was dit jaar het saldo 1.048.658,53. Vorig jaar was dit 1.229.872,02. Peen. Zowel dinsdag als donderdag werd voor peen op de veiling van Ons Belang te Castricum weer een goede prijs betaald. Donderdag lagen de noteringen zelfs weer iets hoger dan dinsdag hetgeen zijn oor zaak vond in de meerdere belangstelling van de importerende landen als Duitsland, België en Engeland. Ook het binnenland is een goede af nemer en betaalde ook donderdag weer goede prijzen. De noteringen waren peen B. 12.— tot 19.50; peen C 14.80—23; peen D 14.60—18.10; peen O. 6.30— 19.90. De aanvoer bedroeg 50.000 kg die geheel werd verkocht. Advertentie vindt u bij vanaf SPECIAALZAKEN BEVERWIJK WORMERVEER BREESTRAAT 6 ZAANDAM In verband met de uitbreidingsplannen zal de gemeente Castricum over stukken grond moeten kunnen beschikken. Zij heeft daarom met de eigenaars en pachters van deze gronden overeenkomsten tot aankoop door de gemeente gesloten tot een totaal bedrag van 184.940,-. Zowel aan de le Groenelaan als aan de Kooiweg zullen de gronden nodig zijn voor verdere uitbouw van de gemeente en in deze uitbreidings plannen staan 250 woningen geprojecteerd welke door de heer Biesterbos zullen wor den ebouwd. Hiervan komen er 144 ten goede aan Castricumse woningzoekenden en 106 voor verkoop met vrije vestiging. Slechts een gedeelte grond gelegen tus sen Dorpsstraat en Verlegde Overtoom zal niet voor bouwgrond worden bestemd om dat hiermede beoogd wordt een doortrek king te maken vanaf de Verlegde Over toom naar de Dorpsstraat. De betreffen de voorstellen worden in de aanstaande raadsvergadering behandeld. De hoofdinspecteur van politie te Bever wijk heeft namens de moeder verzocht be kend te worden gemaakt met de verblijf plaats van Jacoba Zandbergen, geboren 8 mei 1945 te Beverwijk. In de namiddag van 30 september is zij uit haar ouderlijk huis weggelopen. Zij is voor het laatst op 2 oktober in Beverwijk gezien. Vermoedelijk houdt het meisje zich in, of in de directe omgeving van Amster dam op. Haar signalement luidt: lang 1.72 m., stevig postuur, kort donkerblond haar, blauwe ogen, gaaf gebit. Een ieder, die in lichtingen kan geven kan zich in verbin ding stellen met de hoofdinspecteur onder telefoonnummer: 02510 - 8800, of met de politie in woon- of verblijfplaats. Omstreeks half twaalf donderdagmor gen kwamen een fietser en een bromfiet ser op het kruispunt Lange Nieuwstraat Velserduinweg met elkaar in botsing doordat de fietser geen voorrang gaf. Bei den kwamen te vallen. Op dat moment naderde een bestelauto. De bestuurder hiervan wist door krachtig remmen, al slippend door te rijden. De fiets en de bromfiets liepen wel schade op. Donderdagavond is een personenauto op de rijksweg 9 bij Santpoort over de kop geslagen. De wagen had een snelheid van ongeveer honderd kilometer. Bij het af remmen voor een voor de auto rijdende wagen, begon het voertuig te slippen sloeg over de kop en belandde op de Pa rallelweg. Niemand werd gewond. De auto die tamelijk zwaar werd beschadigd, moest per Kraanwagen worden wegge sleept. De raad van de gemeente Heemskerk heeft donderdagavond enige tqd gediscus sieerd over het pre-advies ter oprichting van een zogenaamde samenwerkings- uitgebreid technische school in het IJmondgebied. Het gemeentebestuur is namelijk voorstander van een dergelijke school, zulks overeenkomstig het door het IJmond Advies College uitgebrachte advies aan de gemeentebesturen van de drie IJmond- gemeenten. Gevraagd werd de raad zich overeenkomstig het advies van dit college uit te spreken. In de K.V.P.-fractic van Heemskerks raad bleek echter verdeeldheid te zijn: drie leden van die fractie namelijk spraken zich uit tegen een dergelijke school, de overigen waren het ermee eens. Tot de tegenstemmers behoorde de heer R. Beentjes, de fractievoorzitter van de KVP. Een samenwerkingsschool (waarin alle levensbeschouwelijke richtingen een stem in het kapittel hebben en waarbij, bij gebleken belangstelling, afscheiding van een levensbeschouwelijke groep moge lijk is), achtte hij geen vlees en geen vis. Hij vreesde dat indien een samenwer kingsschool voor1 wat uitgebreid technisch onderwijs zou bestaan, moeilijk goedkeu ring verkregen zal kunnen worden voor een bijzondere school, in geval tot afsplit sing mocht worden overgegaan. De heer Beentjes steunde het Beverwijkse voorstel om een r.k. uts te stichten, ofschoon hij de door die gemeente gevolgde procedure niet gelukkig achtte. Algemeen belang De heer S W. van Tuinen (Prot. Chr), zei dat indien er in de IJmond, blijkens een rapport van de staatssecretaris van O. K. en W., in de IJmond maar plaats is voor één uts, dit dan een samenwer kings-uts moet zijn. Het algemeen be lang staat voorop, zo meende hij. „Men ziet deze zaak teveel als een Beverwijkse aangelegenheid", zo stelde hij, „maar wij hebben als raadslid de belangen van alle bewoners te dienen. Wij zijn voor het bij zonder onderwijs, maar willen dit niet ver krijgen ten koste van anderen". Óok de heer R. W. A. Muijen wees op het behartigen van de belangen van alle groeperingen, zo ook de heer Duijn, „daar het nog wel heel wat jaren zal duren voor er een tweede uts (dat dan een r.k. school zal moeten zijn) komt". De heer S. Kra mer (KVP), merkte op dat de rooms-ka- tholieken niet de absolute meerderheid meer hebben in de IJmond. Samenwerking is onmisbaar, ook voor de rooms-katholieken, zo betoogde de spreker verder. Vandaar dat hij gaarne wilde stem men voor een samenwerkingsschool, om dat daarmee de belangen van de inwoners van de IJmond het meeste gediend zijn. Dat Beverwijk een r.k. uts wil, nu er maar plaats is voor één school, beschouwde de heer Kramer als een geforceerde zaak' „Hierdoor doet Beverwijk de andersden kenden te kort". Wethouder H. J M. Roozen (KVP) speet het dat niet de gehele KVP-fractie achter het voorste] van het gemeentebestuur stond en daarmee dus ook niet achter het advies van het dagelijks bestuur van het IJmond-Adviescollege. „Wij zouden meer goodwill kweken in het gebied Haarlem- IJmond. indien de gehele raad achter het voorstel zou staan", zo zei hij. „Misdadig" „Als rooms-katholieken hebben wij ook te kijken naar de verdeling van de scho len. Het zou misdadig zijn indien zestig procent niet-katholieken aan de kant zou den worden gezet", zo zei hij voorts, eraan herinnerend dat vele verzoeken bij hem waren binnengekomen om van het voorstel aan de raad van Heemskerk, af te zien. Het college heeft dit uiteraard niet gedaan, daar het algemeen belang gaat voor het belang van een groep. Het voorstel werd in stemming gebracht op verzoek van de heer Beentjes. Daarbij bleek dat drie KVP-ers tegen waren. De heer Roozen deelde nog mede, dat het IJAC graag zou zien dat de samenwer kings-uts zou worden gevestigd op de grens tussen Haarlem en Velsen. De overige agendapunten, zoals aanko pen van percelen tuingrond ten behoeve van de verdere stadsuitbreidingen, werden zonder enige discussie aangenomen. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOÖOOOOOOÖOOOOOOOOOO dienen uiterlijk op woensdag tg worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie 7.25 P' m. Bouclé - Amsterdam 13.50 P- m Bouclé - Rotterdam 16.50 P- m Bourget tapijt 21.50 P- m Woninginrichting Planetenweg 38 - 4' Telefoon 5991 Voetbal Als afsluiting van de eerste helft dèr competitie ontvangt IJmuiden zaterdag het weer op volle toeren draaiend Huizen. Dit wordt een zeer zware opgave voor de VVIJ'ers, want de landskampioenen zullen ongetwijfeld hun uiterste beste doen om deze titel te prolongeren en ze zijn alweer aardig op weg. Het moet een extra prik kel voor de IJmuidenaren zijn om dit elf tal de voet dwars te zetten. Het elftal is als volgt samengesteld: Burger: A. v. d. Steen, J. Zwart; H. Ver woerd, C. Post, D. Meliefste; P. de Boer, N. Vendel, C. Verburg, Fr. v. d. Heide, T. Zwart. Het programma luidt: IJmuidenHui zen; IJmuiden 2—De Geuzen 2; RCH— IJmuiden 3; SMS 2—IJmuiden 4; VVB 2— IJmuiden 6, VVB 3IJmuiden 7. Opstelling Kinheim (zaterdag 15,15 uur in Hoofddorp tegen ETO): E. de Boer; A. Bax en Grevink; Folkerts, Sparreboom en W. Nieuwenhuis; Kuilenburg, Visscher, Geerlofs, L. Nieuwenhuis en Boender. Velsen (uit tegen VVB): Van Duin; Van den Pieterman en Schöorl; Spanjaard, Hijnen en Van Schagen; Böhm, Weber, Graman, Hoogzaad en Bol. Stormvogels 2 (uit tegen Elinkwijk 2) Egner; Rijkaard en P. van Duyvenbode; D. v. Duyvenbode, Minneboo en De Bruin; Kiewiet, Van der Waal, Noomen, Maarle- veld en Cleeren. Stormvogels 3 (uit tegen Zandvoort- meeuwen 2) Van der Does; Van der Stelt en Van der Graaf; Visser, Venus en Ver duin; Van Vliet, De Klerk, Admiraal, Luppens en Ramakers. DEM (thuis tegen ADO): Aardenburg; Willems en Van Buggenum; Pijnen, Lode- wijks en Goderie; De Boer, Zonjee, Bak ker. Aardenburg en Kleef. DEM 2 (thuis tegen KHFC 2) Van Hens- bergen; Niesten en Beentjes; Stuifbergen, Starmans en Th. van Lieshout; C. van Lieshout, Stelder, De Boer, Noordermeer en Burger. Beverwijk (uit tegen HSV) Raap; Van Zon en Plezier; Lindhout, Van der Wate ren en Ketting; Niesten, Gerrits, Aren- thals, Numan en Slinger. Gymnastiek De gymnastiekvereniging „Sparta" in Velsen Noord heeft deze week een nieu we leider gekregen als opvolger van de heer W. de Wolf. De heer J. Klinkenberg uit Zaandam is woensdag al met de training begonnen. Tijdens het afscheid in de dinsdagavond in hotel Zomerlust te Santpoort gehouden vergadering van het technisch bestuur van de Kennémer Turnkring, is de heer De Wolf die voor dit bestuur grote •_er- benoemd tot lid van ver wenste

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7