Hooggeleerde taal in Heemskerk over intergemeentelijke samenwerking SPORT IN DE IJMOND Voetbal in Kennemerland I IJmondraad terech getorpedeerd IJmondverenigingen vandaag en morgen VVB-Velsen wordt derby van groot belang Beschermde oversteek plaatsen in de IJmond voldoen wel BSSSELL shampoo master ƒ31.50 TQMADO snelkookpan Populair v.a. ƒ47.50 voor RIJLES KENNEMER GARAGE FILM EN FILMWERELD ZATERDAG NOVEMBER 1961 NIEUW LOENDERSLOOT r t 'I is „SUCCES" Lange Nieuwstraat 718 Tel. 4353 ?!|W' Chinees vaarwel WEEKABONNEMENTEN CORN. ZWIER Arbeider krijgt balkje op hoofd in scheepsruim Stuurman A. Zwaan overleden Op uitnodiging van de samenwerkende politieke partijen in Heemskerk heeft prof. mr W. t Prms hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht vrijdagavond in de aula van de Bachschool een inleiding gehouden over de intergemeentelijke samen werking en bovengemeentelijke lichamen. Degenen die meenden dat de hooggeleerde spreker hier zijn visie zou geven op de bestuurlijke vraagstukken in de IJmond kwamen bedrogen uit. De professor heeft slechts een algemene inleiding gehouden. Professor Prins stelde dat er hoe langer hoe meer gemeenschappelijke regelingen komen door het aaneengroeien van ge meenten: dergelijke regelingen zijn dus noodzakelijk. Werken gemeenten op vrij willige basis samen, dan is wederzijds vertrouwen nodig. „Helaas zijn velen tot samenwerking bereid, als zij het maar voor het zeggen hebben", aldus de hoog. geleerde heer. De spreker waarschuwde tegen bovenge meentelijke lichamen die districten om vatten. Deze zijn te gecompliceerd om ef fectief te kunnen werken. Een voorbeeld van intergemeentelijke samenwerking is onder meer het havenschap van Delfzijl, dat wel een bovengemeentelijke taak heeft, maar dit is zuiver een doelcorpora tie. Dat de IJmondraad destijds getorpe deerd is, was volgens spreker terecht, om dat er veel complicaties te voorzien waren als gevolg van het feit dat volgens de IJmondraad-regeling Gedeputeerde Staten de lakens zouden uitdelen. „De IJmond raad is gesmoord voor hij geboren werd' Een ander voorbeeld van een doelcorpo ratie, waarbij verschillende gemeenten be trokken zijn, is de Rijnmond. Volgens pro fessor Prins is de oplossing hier bevredi gend voor alle erbij betrokken gemeenten „Men kan niet eeuwig gerpeentegrenzen wijzigen, zoals vijftig jaar geleden toen de grootste gemeenten ook om grenswijzigen riepen". De spreker beredeneerde dat indien men afgaat op het aaneengroeien van gemeen ten, er over een aantal jaren dan nog maar een paar gemeenten in ons land zou den zijn. Toch behoeft dit geen aanleiding te zijn gemeenten samen te voegen. Wel dwingende bevoegdheid De basis van samenwerking in de Rijn mond achtte de hooggeleerde heer goed „Het sluit de humeuren van gemeentebe sturen uit". Een bovengemeentelijk li chaam, moet volgens spreker op zeker mo ment dwingende bevoegdheid hebben. Een samenwerking tussen gemeenten op basis van een gemeenschappelijke regeling het mooist, een gedwongen samenwerking baat niet, is een noodsprong en niet aan bevelenswaardig, aldus de heer Prins. De professor zei zelden voor opheffing van een gemeente te zijn en hij vroeg zich af of men dit niet te lichtvaardig doet. Met name noemde hij in dit verband de opheffing van Maasniel teneinde de mijnplannen in Limburg te kunnen uitvoe ren. „Nu die niet doorgaan, staan wij eigenlijk in ons hemd", zo riep de spre ker uit. Een forum bestaande uit mej. mr. E. A. Haars, CHU-lid van Provinciale Staten van Utrecht, en de heren E. J. M. Kolfschoten KVP-Tweede-Kamerlid, dr. B. van de Tem pel, lid voor de P.v.d.A. van de Tweede Kamer, drs. W..F. G. Wiese (P.v.d.A.) lid van de Tweede Kamer en de heer J Wil Advertentie Nu kunt u zelf uw vloerbedekking reinigen. Het gaat eenvoudig en handig. Dit is uw kans nu om uw maaltijden vlug en goedkoop te bereiden met behoud van smaak en vitaminen. Kom eens langs bij Lange Nieuwstraat 433 - 435 IJmuiden - Telefoon 4654 ZATERDAG 4 NOVEMBER Statenhuis, Beverwijk, 20 uur: Instuif- avond Volksdansgroep. Schakel, Heemskerk, 20 uur: Dansavond VKAJ. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Martinitoren. Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 14 en 20 uur: Vides voert op „De stukgedanste balschoentjes". Fokkerlaan, Meerestein, 1422 uur: Ten toonstelling Beverwijkse luchtvaartclub. Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 uur: Filmavond Christelijke Filmactie. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „De Gieteling". ZONDAG 5 NOVEMBER Fokkerlaan, Beverwijk, 1422 uur: Ten toonstelling Beverwijkse Luchtvaartclub. MAANDAG 6 NOVEMBER Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering operettevereniging Vides. Zaal Dam, Heemskerk, 20 uur: Vijftien jarig bestaan KAV. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN ONGEVAL BIJ HOOGOVENS Een 29-jarige areider uit IJmuiden werd op een spoorwegemplacement van de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. door een losspringende trekveer tegen het hoofd getroffen. Op name in het Rode-Kruisziekenhuis te Be verwijk bleek noodzakelijk. schut (AR), lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, discussieerde over twee op schrift gestelde vragen. De meningen over de vraag of het beter is in een streek in opbouw enige zelfstan dige gemeenten samen te dwingen, of deze gemeenschappen naar elkaar toe te laten groeien, al dan* niet onder leiding van een bovengemeentelijk orgaan, waren ver deeld. De vraag werd listig genoemd, om dat het forum wel begreep dat de aanwe zigen een mening zouden willen vernemen over de bestuurlijke problemen in de IJmond. Doch een antwoord op het concrete pro bleem kregen de aanwezigen niet. Kleine gemeenten kunnen een kostbaar ambtelijk apparaat toch niet betalen, dus dan is het beter tot samenvoeging met andere ge meenten over te gaan, betoogdg de heer v.d. Tempel. De heer Wilschut meende dat men een samenvoeging niet moet for ceren om bepaalde sociologische of plano logische formules. Onder degenen die aanwezig waren be vonden zich de burgemeester van Heems kerk, de heer H. Nielen, wethouders dezer gemeente en drie wethouders uit Bever wijk, vertegenwoordigers van het bedrijfs leven en leden van het actiecomité Vrij Heemskerk. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: M. E. de Bie-de Bruijn, zoon, Tussenbeeksweg 37, IJmuiden-Oost; A. A. Bos-Doelitzsch, dochter, Rijnstraat 138, IJmui den; E. M. de Boer-Houthoff, dochter, Van Maerlantlaan 12, Driehuis; A. H. Hoogland- Venema, dochter. Eikei, hraat 29, IJmuiden- Oost; M. Th. Entius-Melten, zoon, Ger. Dou- straat 15, IJmuiden-Oost; A. Janssen-Voogt, zoon, Da Costalaan 15, Driehuis; A. M. Bou- drsteijn-Groen, zoon. Geleenstraat 2, IJmui den; C. Botvliet-Kluft, zoon, Velserduinweg 233, IJmuiden-Oost; F. Schokkenbroek-Moes- ker, dochter, Wagenaarstraat 15, Heemskerk; M. J. James-Dijkmans, zoon, Merwedestraat 110, IJmuiden; L. Glas-van Gelder, zoon, Pla- netenweg 209, IJmuiden. ONDERTROUWD: H. H. A. Nieman, Soete- manstraat 6, Beverwijk en C. G. M. Fleuren, Wijkerstraatweg 185, Velsen-Noord; A. G. J. Dietvorst, Barendszstraat 49, Hoogezand en C. J. M. Hendrikx, Waalstraat 48, IJmuiden; T. M. Verduin, Wijk aan Zeeërweg 122, IJ muiden en N. Dekker, van Leeuwenstraat 59. IJmuiden, t. a. Kuinre, Wijk IV, no. 14; P. C. Tilburgs, Retiefstraat 80 III, Amsterdam en C. van der Ploeg, Berglaan 4, Santpoort; J. de Jong, Lorentzstraat 102, IJmuiden-Oost, en A. Verloop, Lorentzstraat 102, IJmuiden-Oost; G. A. Provoost, IJmuiderstraatweg 61, IJmui den-Oost en L. Guijt, IJmuiderstraatweg 61, IJmuiden-Oost; J. P. Deshayes, Huijgens- straat 14 rd., IJmuiden en J. C. Winter, Lo rentzstraat 12, IJmuiden-Oost; J. Schermer- horn. Amsterdamsevaart 16, Haarlem en T. G. M. Heilig, IJmuiderstraatweg 150, IJmuiden, t. a. Haarlem, Amsterdamsevaart 16 rd.; M. J. Jansen, Geelvinckstraat 99, Velsen-Noord en D. C. de Gooijer, Geelvinckstraat 110, Velsen- Noord; T. Zijl, Scheldestraat 168, IJmuiden. en S. de Vrij, Scheldestraat 168, IJmuiden, a. IJmuiden, Julianakade 47; T. Oostwou- der, Esdoornstraat 30, IJmuiden-Oost en P. C. C. Steutel, de Noostraat 51, IJmuiden-Oost, a. Santpoort, Bonairestra^t 5. GEHUWD: H. Biesma en Evendijk, Stads kanaal,' Overijsselselaan 35; A. Bèuk'erpa 'en" J. M. Tellier, IJmuiden, Kanaalstraat 202 rd.; F. J. Hartman en A. P. Hartman, Haarlem, Klarenbeekstraat 47 rd.; J. Schippers en P. A. Deiman, Haarlem.. Timorstraat 141; G. van der Kroft en J. Wijker, IJmuiden-Oost, van Wassenaerstraat 21; D. A. Heidweiler en M. Duinker, 's-Gravenhage, van Bylandtstraat 103 II. OVERLEDEN: K. H. van Baarsel, 80 jaar, weduwnaar van C. Kaan, Kanaalstraat 236, IJmuiden; J. Vedder, 91 jaar, echtgenoot van J. Immers, Duinlustparkweg 70, Santpoort; C. Groen, 81 jaar, weduwe van J. H. Jaars veld, Rijnstraat 4, IJmuiden. fmmM Chinese bemanningsleden van het Nederlandse schip Tegelberg voeren een volksdans uit met een drakenhoofd om de boze machten af te wenden. Dit oude Chinese gebruik werd opge voerd op de kade te Kaapstad waar kapitein A. J. van der Heyden, gezag voerder van de Tegelberg, afscheid nam van de bemanning. Hij ging met pensioen en heeft zich, met zijn vrouw, gevestigd in Paarl, op enige afstand van Kaapstad. Volleybal Voor de overgangsklasse West I speelde Tyfoon een thuiswedstrijd tegen The Sea- hawks (Den Helder). In een zeer matige wedstrijd legde Tyfoon zijn overwicht aan de dag en bleef met 154, 1513; 159 baas in eigen huis. Tot nu toe zijn de resultaten van de de buterende Beverwijkers van dien aard, dat zij een redelijke plaats innemen. Het IJmuidense VCIJ was tot voor de wedstrijd tegen OVRA ongeslagen en ver keerde aan de kop. De zwaarste tegenstan ders moeten echter nog komen. Bij de dames werden de punten ook in de wacht gesleept. De Kennemers deed dat middels een overwinning op Treffers (Berkhout). In het komende weekeinde spelen alleen de dames. OS krijgt SES (Zaandam) op bezoek, terwijl De Kennemers naar de Zaanstreek gaat om te trachten VGW(Wor- merveer) een punt afhandig te maken. Schaken Op het schaakfront hebben verschillende tientallen de laatste dagen weer strijd ge leverd. De uitslagen luiden: Weenink 3Drie huis 2: 73; Pat Mat 2Weenink 1: Zl/z 3% voorlopig; Kijk Uit 3Pat Mat 3: 73. Bridge In de wintercompetitie bij de bridgeclub „Heemskerk" werden de volgende resul taten behaald. Groep A: 1. Fam. Koopman 38y2; 2. SpijkerTabak 34y2; 3. Cornelis seHenneman 33%. Groep B: mevr. v. d. LeeWindmeyer 35y2; 2. GrootElderson 29y2; 3. mevr. SpijkerDroge 28%. Advertentie Kennemerlaan 224-226 IJmuiden Tel. 4324 Voor eerste klas service dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE cooooocttccoocoDcayyyxioocyc^^ Een 57-jarige arbeider, wonende in IJmui den-Oost heeft vrijdag tijdens het lossen van een houtschip, bestemd voor de pa pierfabriek van Van Gelder Zonen te Vel sen-Noord, een paaltje op het hoofd gekre gen. Het viel uit de grijper in het ruim, waar de arbeider stond. Met een hoofd wonde is de man in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost opgenomen. De schaduw (City Thea ter, IJmuiden). In deze nogal langademige, zwaar „gecon strueerde" thriller speelt de nog niet zo lang geleden overleden Ameri kaanse filmacteur Gary Cooper idool van meer dere generaties wildwest-liefheb bers de laatste rol van zijn leven. Het is helaas niet zijn beste rol ge worden, want Cooper was, bij al zijn sympathieke kwaliteiten als typespeler, maar een zeer matig ac teur en de gecom pliceerde figuur van de man Rad- cliffe, door wiens getuigenis een on schuldige tot levenslang veroordeeld wordt, kan hij, in deze film, dan ook niet waar maken. Dat is niet alleen zijn schuld; de voornaamste fout ligt bij het scenario, dat een aaneenschakeling van psychologische onwaarschijnlijkheden en kunstmatig op gedreven spanningen vormt, waardoor het bijzonder moeilijk wordt in de levensvat baarheid van het verhaal èn van de men sen die het bevolken, te blijven geloven. Er zijn spaarzame momenten van over tuigende dramatische spankracht: de scène, waarin de vrouw van de onschuldig veroordeelde na jaren van eenzaamheid en verbittering geconfronteerd wordt met de vrouw van de man die haar ongeluk be werkstelligde, en ook de beklemmende cli max van het filmverhaal met de verras sende ontknoping, die we u natuurlijk niet zullen verraden. Maar voor het overige is „De schaduw" goeddeels maakwerk met matig spel van hoofdrollen en een overmaat van stokoude suspense-effecten. Zondagmiddag kan men John Agar zien in de film „Revolver Duellisten". Donder dag is er een speciale cyclusvoorstelling van „Als het bloed kookt" (Never so few). Een film over de strijd in Birma, waarin Frank Sinatra de hoofdrol speelt en als partner Gina Lollobrigida heeft. Terreur (Rex Theater, IJmuiden). Vrijdag tot en met maandag een spannende film „Terreur". Zondagmiddag „Barak .1-113", woensdag en donderdag „Dat heb ik in Parijs geleerd". Beverwijk en Heemskerk Het Kennemer Theater presen teert vanavond nog „Het gekste schip van de landmacht". Tot en met woensdag wordt dan „De terreur van de rode draak" vertoond. Zondagmiddag „Met getrokken pistolen". L u x o r presenteert „Zeven mannen zonder vrees". Van dinsdag tot en met donderdag „De uitbundige zondaar" met Burt Lancaster, die er een Oscar mee won. Zondagmiddag „Piefke, de schrik van de compagnie". In het W. B. Theater zal „Invasie uit het heelal" weer velen aan het schrikken maken. Zondag en maandag doolt Charlie Chan door de Catacomben der onder wereld. Zondagmiddag: „Ontmaskering der veedieven". Het Marquette Th eater in Heemskerk presenteert zaterdag en zondag Marina". Zondag starten de 2de, 3de en 4de klas- sers met een volledig programma, tenmin ste als de weergoden meewerken. Van de zes voor 2 A vastgestelde ontmoetingen zijn er 3 te weten VVBVelsen, Vitesse De Kennemers en DWVPurmersteyn al zeer interessant. In 3 A verwachten we, dat Beverwijk, Wijk aan Zee en DEM in hun wedstrijden tegen HSV, DTS en ADO op de grootste helft van de 6 punten be slag zullen leggen. In 4 C zal Kinheim de handen vol heb ben aan de Hoofddorpse Boys. Voor VVB en Velsen staat een zware wedstrijd op het programma: Zé'komen namelijk voor het laatst op het oude, vertrouwde terrein van de Breesapers tegenover elkaar te staan. VVB zal natuur lijk graag met een overwinning van het oude „home" afscheid willen nemen, maar of de Velsenaren, die, naar verluidt, voor het eerst met hun volledige ploeg zullen aantreden, daaraan zullen willen mede werken, betwijfelen we. We houden het op een gelijk spel. Vitesse versus De Kennemers Op het Vitesse-terrein zal wel veel be langstelling bestaan voor de strijd tussen de thuisclub en De Kennemers. Het ver schil tussen beide teams is hierin gelegen, dat Vitesse na drie achtereenvolgende nederlagen in de laatste twee wedstrijden op de volle buit beslag legde en De Kenne mers na een vlot begin in haar laatste twee wedstrijden juist even zoveel nederlagen kreeg te slikken. Het vorige seizoen won Vitesse op eigen terrein met 2—1 en voor een dergelijke uitslag voelen we thans ook wel weer wat. Een zeer belangrijke wedstrijd is voorts de ontmoeting tussen DWV (710) en Pur mersteyn (711), dus met de voorlopige bezetting van de bovenste plaats als inzet. De Purmerenders verloren nog geen enkele wedstrijd, maar het zou ons niet verwon deren, als ze ditmaal een nederlaag zou den moeten incasseren. Voorts staan nog op het programma QSCSDW (2) en Alc. VictrixRipperda (3). De derde-klasSers Beverwijk, dat de vorige zondag voor de verrassing van de dag zorgde door met niet minder dan 40 van Egmondia te winnen de voorafgaande 6 wedstrijden leverden slechts 8 goals op trekt naar HSV. De Heiloërs, die zo goed begonnen ze be haalden in hun eerste twee wedstrijden 4 punten zijn later, getuige hun ene winstpunt in 5 wedstrijden, lelijk afge zakt. We houden het dan ook op Beverwijk. DEM ontvangt ADO Een interessante ontmoeting verwachten we tussen DEM en ADO, niet alleen om het half-plaatselijke karakter, maar ook omdat beide teams zondag j.l. getoond hebben tot het leveren van een goede pres tatie in staat te zijn, want al verloren de Heemskerkers toen van de Alkm. Boys, de cijfers, waarmede dit geschiedde (12) tonen aan, dat met ADO rekening moet worden gehouden. Toch verwachten we een kleine DEM-zege. Wijk aan Zee komt er de laatste tijd beter in (5 punten in 3 wedstrijden). Zon dag trekken de badmensen naar DTS, dat zondag j.l. na 4 achtereenvolgende over winningen tegen SEW onverwacht zulk een zware nederlaag leed (52). De vraag is nu: „Kunnen de Wijk aan Zeeërs van een eventuele DTS-inzinking profiteren, of worden ze de dupe van de wraaklust der Oudkarspelse voetballers?" In Hoorn ontmoeten Always Forward en CSV elkaar. De Hoornse voetballers sloe gen tot dusver vooral op eigen terrein zeker geen slecht figuur en hoewel CSV de laatste weken beter op dreef is dan in de aanvang, verwachten we desondanks een kleine nederlaag voor de Castricum- mers. Verder staan nog op het programma Alkmaarse BoysSEW (1) en Egmondia— Meervogels (3). De vierde-klassers Kinheim speelt zondag uit tegen de Hoofdd. Boys. Deze Haarlemmermeerse voetballers boften zondag j.l. buitengewoon doordat hun wedstrijd tegen Renova bij een 30 stand voor de Haarlemmers ge staakt werd. Zowel deze cijfers als hun positie op de ranglijst wijzen er op, dat de Boys niet tot de sterkste tegenstanders behoren. Toch zullen ze de Kinheimers naar onze mening hoogstens „slechts" een gelijk spel toestaan. Voorts worden nog gespeeld Bloemen- daal—Renova (1), Onze Gezellen—THB (1), EHSETO (1) én lijndenSt. Pan- cratius (3). Voetbalopstellingen SVIJ (uit tegen Nieuw-Vennep): Den Dikken; Verdikt en Scheringa; Van Hooff, Van Eerden en Akkerman; Buding, Min- neboo, Spanjaard, Glas en Van Staveren. Vitesse (thuis tegen De Kennemers): Stuifbergen; Renckens en G. Jonker; J. Vermolen, H. Jonker en Liefting; De Zeeuw, Zonneveld, Sneekes, Groot en Twisk. Waterloo (thuis tegen DSK): Brilman; Bruisschaart en Maas; Iskes, Van Eden en Van Dongen; Boekhout, Oldenburg, Wor tel, Bannink en Tijms. Wijk aan Zee (uit tegen DTS): Blok; Schelvis en De Winter; Burger, Scholten en Bol; Aardenburg. De Boer, Durge, S. Bol en Van der Wel. ADO '20 (uit tegen DEM): Burger; Wei- boren en A. v. Tunen; Schouws, Dam en Groot; v. d. oKlk, v. Duivenvoorde, C. v. Tunen, Nijman en De Wit. VVB (op Watervliet tegen Velsen): v. d. Handbal De opstelling van de IJmond-ploegen: IJmond-dames: W. Schoorl, D. Bone kamp en A. Ent; R. Uitentuis, L. Blom en M. de VriesKlesser; D. Marckelbach, G. Slatman, H. Boom, N. Ligthart en W. v. d. Kuil. IJmond-heren: v. d. Pol; Beentjes en Wolters; Visser, Boom en De Vries; Noo- men, Minnes, Sauer, Klesser en Jonker. K orfbal Watervliet: dames I. Bakkenes, I. Waag- meester, B. Hoen, T. Floor, G. Kaebisch en H. v. d. Ree; heren Hartman, Vos, J. v. Ladesteyn, v. Dijk, D. v. Ladesteyn en Scholting. Sedert de invoering van de nieuwe wet telijke regeling voor het oversteken door voetgangers hebben zich in de IJmond nog geen persoonlijke ongelukken voorgedaan op de oversteekplaatsen. In Velsen, waar enkele tientallen oversteekplaatsen zijn, gedragen de automobilisten zich gediscipli neerd, zo vindt de inspecteur van de ver keerspolitie, de heer A. J. Wijnstroom. Anders is dat met de voetgangers zelf, van wie velen in de afgelopen dagen blijk gaven niet eens op de hoogte te rijn met de nieuwe regeling. Vrouwen die aan het winkelen zijn, hebben nogal eens de ge woonte om de Lange Nieuwstraat schuin over te steken. De bromfietsende jeugd toont zich bij de oversteekplaatsen nogal eens van haar slechte zijde door geen voor rang te geven aan voetgangers. „De eerste tijd zullen wij nog clement zijn, maar binnenkort gaan we iedereen die schuin oversteekt bekeuren'; aldus de heer Wijnstroom. „Ik vind dat iemand alleen rechten heeft, indien hij eerst zijn verplichtingen nakomt". Wat 't ontbreken van aanduidingen bij oversteekplaatsen betreft, zei de heer Wijnstroom, dat er in politie-kringen wordt gestudeerd. Inder daad zal een vreemdeling in de gemeente niet weten waar hij een oversteekplaats kan- verwachten. Indien het heeft ge- sneeuw zal het vrijwel onmogelijk zijn een zebrapad te onderscheiden. Het is dus zaak, dat de weggebruiker tijdig wordt gewaar schuwd door middel van een aanduiding. De heer A. Zwaan, stuurman op een van de sleepboten van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, is na een ernstige ziekte over leden. De vlaggen op het kantoor van Wijs muller hangen vandaag halfstok. De heer Zwaan bereikte de leeftijd van 52 jaar. Hij is in Egmond geboren. Na vele jaren werk zaam te zijn geweest in de visserij-rede rij, kwam hij in 1957 in dienst vari Wijs muller. Hier was hij stuurman op een van de sleepboten in de havendienst, ook maak te hij korte sleepreizen mee. Laatstelijk was hij als stuurman werkzaam op de sleepboot „Nestor". Boogaard; R. Luitjes en Altena; v. Vuuren, Both en Kersbergen; A. Luitjes, Hoogen- dijk, Kooimans, Stet en Wybenga. Kinheim (uit tegen Hoofddorpse Boysjï Pigmans; De Reus en Luntz; Paap, Bak- kum en H. Haan; v. d. Griend, Muskee, Demmers, v. Doom er. Nicolai. IEV (thuis 'egen BSM): Jansen; Stals en Vendel; Fijen, Buur en Vink; H. de Reus, B. Kramer, Beentjes, J. de Reus en Korver. Dit is Albert Otten, een zestienjarige leerling van het Openbaar Lyceum in Heerenveen, die op deze bijzonder jeugdige leeftijd is geslaagd voor de akte M.O.-A. Wiskunde. Albert is de jongste Nederlander, die in het bezit is van deze akte. Hij heeft zich slechts een half jaar lang op het moeilijke examen voorbereid.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6