Eenwording judo in Nederland is een kwestie van tijd Clubtitel turnen bij dames voor Quick, bij heren voor De Halter Dames-ploeg van HPC was geen partij voor schotvaardig DWR SHODfi lange- rïtten- rijder Ned. Sportfederatie bemiddelt weer Veldhuizen winnaar van uurloop Lunettenloop in Vught voor Christ Haarlemmer Faas zesde in Delft Cujé vierde achter drie Belgen Ook Wood prof Rally van Corsica werd gestaakt Van der Grift is erelid NVBHS Finland, Frankrijk en Italië naar tweede ronde Nederlandse ploeg versloeg Cambridge Eredivisie voor herenteams? Vierde plaats voor BATO uit Haarlem Nederlandse skiërs naar Chamonix KNGV telt thans 200.000 leden Mercedes beheerste Argentijnse G.P. Bokser na knock out overleden Cossemijns behield Europese titel Johansson met een hamer geslagen Quicksilver S verslagen MAANDAG 6 NOVEMBER 1961 11 Nederland-West-Duitsland in Amsterdam Koning Gustaafbeker Kring-wedstrijden zwemmen in Stoop's bad 1 Het waterpoloprogramma GOED UIT.... MET H.ENGLEBERT N.V. Post en Bucher derde in „Nacht van Keulen" Amerikaans paard won in één race 650.000 De eenwoording van judo in Nederland is slechts een kwestie van tijd. Op maandag 13 november zullen de vertegenwoordigers van NJJB, NAJA en Judokwai Nederland met dr. W. van Zijll van de Nederlandse Sportfederatie weer de abrupt afgebroken besprekingen hervatten. Het voorstel van Maurice van Nieuwenhuizen, voorzitter van Judokwai Nederland, om ondanks de tegenstellingen die er in de verschillende organisaties heersen, toch Nederlandse kampioenschappen waaraan door elke judobeoefenaar kan worden deelgenomen te organiseren, is door J. Nauwelaerts Judo de Agé (NJJB) en door de secretaris van de NAJA, G. F. M. Schutte, met instem ming begroet. En de basis van dit gesprek kan bete kenen althans wanneer men alle grie ven wil vergeten dat er in het komende jaar „open" Nederlandse kampioenschap pen zullen worden georganiseerd, waaruit de beste judoka's te voorschijn komen, die dan het Nederlandse judo zullen vertegen woordigen op internationale wedstrijden. Het betekent niet, dat ondanks het niet ac cepteren van de uitdaging voor een twee gevecht tussen Anton Geesink en John Blu- ming door de NJJB, omdat men zo vlak voor de wereldkampioenschappen in Parijs geen risico's van blessures wil lopen, deze strijd nooit zal plaats hebben, doch slechts is verschoven. Immers, wanneer de open Nederlandse kampioenschappen zullen worden gehouden, dan zou het raar moe ten lopen, wanneer niet deze twee sterke reuzen tegenover elkaar zouden komen. Dr. W. van Zijll, secretaris van de Ne derlandse Sportfederatie, was zeer te spre ken over de wending die de „judokwestie" A tletiek Fons Veldhuizen uit Oirschot heeft zondagmiddag in Rotterdam de traditio nele uurloop (hardlopen) van Pro Patria gewonnen. De Brabander legde op een parcours dat rondom de Kralingse Plas door het Kralingse Bos voerde 18 kilo meter 251 meter en 70 centimeter af. Hij bleef met zijn prestatie toch nog ruim 650 meter boven het Nederlands record dat sinds oktober 1959 met 18.908,83 m op naam staat van Frans Kunen. De jonge Amersfoorter Mol legde beslag op de tweede plaats en Scholting uit Zutfen werd derde. Bij de snelwandelaars legde Hein Zet- hof (Aalsmeer) met 11.736,05 meter de grootste afstand af. De Amsterdammer Jan Cijs werd met een achterstand van 180 meter tweede. De uitslagen luiden: Hardlopen: 1. Fons Veldhuizen (KNAU, Oirschot) 18.251,70 m.; 2. Rudy Mol (AAV, Amersfoort) 17.324,13; 3. A. Scholting (Be Quick, Zutfen) 17.105.25; 4. G. Rewijk (Batavan, Leiden) 17.015.95; 5. F. Muurlink (AAC, Amsterdam) 16.930. Snelwandelen: 1. Hein Zethof (Aalsmeer) 11.736,05 meter; Jan Cijs (LAT, Amster dam) 11.556,37; 3. C. den Elzen (RWV, Rot terdam) 11.489,30. De Bosschenaar Christ heeft in Vught de jaarlijkse Lunettencross gewonnen. Hij legde de 6500 meter over zachte heide grond af in 21 minuten en 24,5 seconde. Legierse (HAC,Helmond) werd met een achterstand van vier seconden tweede. Er kwamen voor deze wedstrijd 205 at leten aan de start. De uitslag luidt: 1. Christ (Oss-VOLO, Den Bosch) 21.24.5, 2. Legierse (HAC,Hel mond) 21.28.5; 3. Van Lieshout (Avanti, Helmond) 22.07.-. Zaterdag is in de nabijheid van de Her tenkamp in Delft de jaarlijkse veldpark- loop van de Delftse atletiekvereniging AV '40 gehouden. Winnaar werd de Shell-atleet Aad Steylen, die de afstand van ca 3400 meter mede ten gevolge van het slech te weer was het parcours zeer zwaar af legde in 10 min 17,6 sec. Op de tweede plaats eindigde de B-klasser Zijderlaan (Gouda), die ruim 13 minuten na de win naar finishte. De uitslag luidde: 1. A. Steylen (Shell- Vlaardingen) 10.17.6; 2. J. Zijderlaan (Gou da) 10.31.0; 3. G. Veldhoven (Metro-Rotter dam) 10.40.7; 4. L. Broer (Trekvogels-Den Haag) 10.48.0; 5. W. van Dijk (Gouda) 10.55.4.; 6. C. Faas (Haarlem) 11.08.6. Hein Cujé (Dynamo, Middelburg) is zon dag tijdens de traditionele poldercross in Stabroek op de vierde plaats geëindigd. De Zeeuwse loper moest alleen de sterke Bel gen Sterckz, Roelants en Lambrechts, die eerste, tweede en derde werden, voor la ten gaan. De tijd van de winnaar voor de 8200 meter was 27 minuten en 52 secon den. Cujé kwam 40 seconden later over de eindstreep. De Amsterdammer Keesom bezette de zevende plaats, De Bruin (Rotterdam) werd achtste en de Hagenaar Evers dertiende. Ook de bekende Britse middenafstand- loper Ken Wood is prof geworden. Hij overweegt met zijn landgenoot Gordon Pi- rie, de eerste officiële atletiek-prof, een „lopers-circus" te vormen. Evenals de tennissers van Jack Kramer's tennis-cir cus wil hij dan een tournee door de we reld maken. heeft genomen en hij achtte hef met de besturen van de drie organisaties van al gemeen belang, dat op de komende Euro pese kampioenschappen en niet in de laat ste plaats de Olympische Spelen in Tokio, een zo sterk mogelijke Nederlandse judo ploeg kan worden afgevaardigd. Op zondag 26 november vindt in de Apollohal in Amsterdam een judo-landen- wedstrijd plaats tussen de teams van Ne derland en West-Duitsland. Op deze dag worden in dezelfde zaal tevens de wed strijden gehouden om het nationale kam pioenschap kyu-graden van de NJJB se nioren en junioren. Aan de kampioen schappen voor de junioren is voor de eer ste maal een titel alle categorieën verbon den. A utomobilisme Slechts twee equipes kwamen besneeuwde berg over Voor de eerste maal in de historie van de automobielsport is een rally gestaakt wegens de enorm slechte weersomstandig heden. Door de hevige sneeuwval en de gladde wegen hebben de organisatoren van de Rally van Corsica, nadat 500 km van het parkoers was afgelegd, namelijk beslo ten de wedstrijd te staken. Van de 72 teams die zaterdagavond uit Ajaccio vertrokken voor de 1257 km lange rit, waarin maar liefst 15.000 bochten wa ren opgenomen, waren er toen nog maar 35 over. Twee van hen, de equipes Traut- man-Ogier (Frk) en Bianchi-Harris (Belg) waren er in geslaagd de 1500 meter hoge col du Vergio, die bedekt was met een sneeuwlaag van een halve meter, te ne men, zij het dat beide ploegen rijkelijk be laden met strafpunten de klim voltooiden. Hierna bleek de beklimming van de col een onmogelijke opgave voor de overige deelnemers, waarop de rallyleiding besloot de wedstrijd te staken en het klassement zoals het er op dat moment uitzag, als eindrangschikking te laten fungeren. Winnaars werden de Fransen Trautman en Ogier met Citroën DS-19, op de tweede plaats gevolgd door Bianchi en Harris eveneens met Citroën DS-19. Als derde klasseerde zich de Duitse equipe Ruby- Mantzel met DKW. Schaatsenrijden Een der belangrijkste feiten van de in Utrecht gehouden jaarvergadering van de Nederlandse vereniging tot bevordering van het hardrijden op de schaats was on getwijfeld de benoeming van Henk van der Grift, wereldkampioen hardrijden 1961, tot erelid van de NVBHS. In deze overigens zeer rustig verlopen bijeenkomst bracht het aanwijzen van een vertegenwoordiger uit het bondsbestuur van de NVBHS bij het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond aanvankelijk enige beroering. Na ve le discussies en langdurig overleg ging de vergadering tenslotte akkoord met de ver tegenwoordiging in het bestuur van de KNSB door de heer Leewis, voorzitter van de NVBHS. Tot tweede voorzitter werd bij enkele kandidaatsstelling gekozen jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford (Breukelen). Finland Frankrijk, Italië en Zweden heb ben zich in het tennistoernooi om de Koning Gustaafbeker gekwalificeerd voor de tweede ronde. Finland zegevierde in Helsinki met 3—2 over België. Na een gelijke stand 11 op de eerste dag won de Fin Reino Nyyssoe- nen met 62, 61 van de Belg Eric Dros- sert en de Belg Jacques Brichant met 63, 61 van de Fin Heikki Hedman. Het dub belspel bracht de beslissing. Daarin won nen Reino Nyyssoenen en Matti Kinnunen met 62 75 62 62 van de Belgen Jac ques Brichant en Claude de Gronckel. Frankrijk nam op de tweede dag een beslissende 30 voorsprong tegen Oosten rijk. In het derde enkelspel won Michel Leclercq met 57 63 6—0 van Ladislas Legenstein. Finland en Frankrijk ontmoe ten elkaar in de volgende ronde. Na de eerste dag van de wedstrijd Frank rijk-Oostenrijk die in Lyon voor de eerste ronde werd gespeeld, nam de Franse ploeg al een 20 voorsprong. De Fransman Jean Claude Barclay versloeg de Oostenrijker Laci Legenstein 108 62. De tweede Franse overwinning kwam op naam van Michel Leclerc die met 63 64 over de Oostenrijker Franz Saiko zegevierde. De eindstand van de wedstrijd Frankrijk Oostenrijk werd 32. Nadat Franz Saiko het eerste doelpunt voor Oostenrijk had ge scoord door een zege in het enkelspel op Barclay met 64, 61, versloegen in het dubbelspel Hainka en Legenstein hun Fran se tegenstanders, Bouboul en Jauffret, met 6—0, 5—7, 8—6. In Milaan versloeg Italië Joegoslavië met 50. In het enkelspel zegevierde de Italiaan Jacobini met 63 64 over de Joegoslaviër Plevecevic en won Jacobini's landgenoot Sergio Tacchini met 63 36 62 van zijn tegenstander Nicolic. Het Italiaanse dubbel Jacobini-Pirro ver sloeg met 64 62 64 de Joegoslavische combinatie Plevecevic-Jaksic. De uitslagen van de laatste enkelspelen, die zondag werden gespeeld, luiden: Jaco bini (It.) versl. Nicolic met 1311, 63; Tacchini (It.) versl. Plecevic met 62, 6-3. In de ontmoeting Noorwegen-Zweden, die in Oslo voor de tweede ronde van het toer nooi werd gespeeld, nam de Zweedse ploeg een 20 voorsprong door beide enkelspe len te winnen: Jan Erik Lundquist versloeg Dag Jagge met 63 62 en Ulf Schmidt zegevierde met 62 62 over de Fin Soe- hoel. Zweden bereikte de volgende ronde door in Oslo met 41 te winnen van Noorwegen. De uitslagen van de tweede en laatste dag luiden: Jan Reik Lund- qvist (Zw.) verslaat Finn Soehoel met 6—2, 86; Thomas Halburg (Zw.) versl. Finn Dag Jagge met 6—1, 61; Soehoel en Jagge verslaan Schmidt en Martin Carlstein met 46, 75, 61, 63. De internationale club van Nederland heeft de tweedaagse tennisontmoeting met de ploeg van de universiteit van Cam bridge, die in Doetinchem is gehouden, met 117 gewonnen. De uitslagen van twee dag waren: Enkelspelen: Goris verl van Greenwood 68, 26; Kuypers verl. van Woodley 3—6, 810; Breukink versl. Scott 62, 61; Van Eijs- den verl. van Tattersall 36, 63, 36; Schneider versl. Barnard 64, 63; Bey- ker versl. Weadherill 06, 63, 6—1. Dubbelspel: Van Eijsden en Schneijder verl. van Tattersall en Barnard 26, 46. Goris en Breukink versl. Woodley en Scott 64, 64; Kuypers en Beyker verl. van Greenwood en Weadherill, 810. Op de eerste dag nam de Nederlandse ploeg al een 72 voorsprong genomen. De uitslagen van zaterdag waren: Enkelspel: J. Goris (Ned.)J. Tattersall (Oxford) 5—7, 5—7; R. Kuypers (N.)— P. Barnard (O.) 64, 86; W. Breukink (N.) B. Weadherill (O.) 6—2, 4—6, 6—3; P. van Eysden (N.)R. Greenwood (O.) 86, 63; E. Schneider (N.)S. Woodley (O.) 6—2, 7—5; J. Beyker (N.)—D. Scott (O.) 6—8, 7—5, 6—8. Dubbelspel: Van Eysden/Schneider (N.) Greenwood/Weadherill (O.) 64, 79, 64; Goris/Breukink (N.)Tattersall/Bar- nard (O.) 63, 63; Beyker/Kuypers (N.) Woodley/Scott (O.) 4—6, 6—3, 12—10. Door zwemclub Haarlem worden woens dagavond om 7 uur, in Stoop's bad in Overveen de eerste kring zwemwedstrij den voor het winterseizoen gehouden. Het programma luidt: 50 meter rugslag meis jes; 50 meter schoolslag jongens; 100 me ter rugslag meisjes; 100 meter schoolslag jongens; 100 meter vrije slag dames; 100 meter rugslag heren; 50 meter vlinderslag meisjes; 50 meter vlinderslag jongens; 4 x 100 meter wisselslagestafette dames; 4 x 100 meter wisselslagestafette heren. Volleybal Het hoofdbestuur van de Nederlandse Volleybalbond heeft zaterdag in een ver gadering besloten de bondsraadvergade ring van de NeVoBo voor te stellen met ingang van het seizoen 1962'63 een ere divisie voor heren-teams te formeren. Ge dacht wordt aan een afdeling met 12 teams, waarvan er zes uit het westen ko men, alsmede twee uit het noorden, oos ten en zuiden. De bondsraad komt eind januari begin februari in vergadering bijeen. Onder bijzonder grote belangstelling z\)n zondag in de Haagse Dierentuin de ver enigingskampioenschappen turnen voor dames en heren verwerkt. Na bijzonder spannende strijd na vjjf nummers had DOS Amsterdam nog een voorsprong van drie punten op De Halter Alkmaar zegevierde De Halter bij de heren, omdat bij het laatste nummer aan de rekstok de Amsterdammers enige steekjes lieten vallen. De Amsterdammer Joost Blits van Olympia was de beste individuele turner met 53,15 punten voor Klaas Boot met 52,80 punten en de jonge Simon Pruis van DOS met 52,20 punten. Bij de dames, waar tien verenigingen met 60 deelnemers elkaar de titel betwist ten, zegevierde Quick uit Huizen met 171,70 punten. In totaal 31 landen hebben tot nu toe in geschreven voor de wereldkampioenschap pen ski, alpine nummers, die van 10 tot en met 18 februari in Chamonix zullen worden gehouden. Nederland heeft inge schreven met zes deelnemers, waarvan vier heren, o.a. Peter Lukowski en Pieter Ker- del, en twee dames. De landen die hebben ingeschreven zijn: Oostenrijk, Argentinië, België, Bulgarije, Canada, Chili, Tsjeeho- slowakije, Finland, Frankrijk, West- en Oost-Duitsland, Griekenland, Groot Brit- tannië, N e d e r 1 a n d, Rusland, IJsland, Iran, Italië, Libanon, Japan, Polen, Roeme nië, Spanje, Zweden, Zwitserland, Verenig de Staten en Turkije. De uitslagen luiden: heren: 1. De Halter, Alkmaar, 151,80 pnt.; 2. DOS, Amsterdam, 151,75 pnt.; 3. Olympia, Amsterdam, 144,05 pnt.; 4. De Halter II, Alkmaar 122,90 pnt. Dames: 1. Quick, Huizen, 171,70 ptn.; 2. DOS, Amsterdam, 170,50 pnt.; 3. Kralingen, Rotterdam, 169,45 pnt.; 4. Bato, Haarlem, 163,05 pnt.; 5. De Halter, Alkmaar, 161,70 pnt. Kampioen van Nederland zowel bij de dames als de heren werd: 1. DOS, Amster dam met 322,25 pnt.; 2. De Halter, Alk maar, 313,50 pnt. Sport in het kort VOLLEYBAL. Een Nederlands volley- bal-bondsteam zegevierde in de Dierentuin in Den Haag met 30 op een Amerikaans legerteam. De setstanden waren 15-2 15-9, 15-5. BOKSEN. De Philippijin Jet Bally zorg de vrijdagavond min of meer voor een sensatie door de Europese kampioen in het vedergewicht, de Fransman Gacieux Lamperti, in een gevecht over tien ronden op punten te verslaan. HOCKEY Het Duitse nationale hockeyelftal leed in Brussel een onver wachte nederlaag tegen België. De Belgi sche heren zegevierden voor 3.000 toe schouwers met 21. Bij de rust was de stand 11. HOCKEY Voor 1500 toeschouwers is in Brussel een hockeywedstrijd gespeeld tussen een Duits B-team en een Belgische bondsploeg. De Duitsers zegevierden met 3—0. VOETBAL Het voetbalteam van Mal ta heeft op eigen terrein gelijk gespeeld tegen Noorwegen. Beide teams scoorden eenmaal. De ruststand was 10 in het voordeel van Malta. De dames kampioensploeg van Quick uit Huizum. Gymnastiek Tijdens de algemene jaarvergadering van het Koninklijk Nederlands Gymna stiek Verbond, die in Utrecht werd gehou den, deelde de voorzitter, de heer Th. W. Aalbers, mee, dat het KNGV thans onge veer 200.000 leden telt. Dit ledental is ver deeld over 800 aangesloten verenigingen. Bij enkele kandidaatsstelling werden de heren Th. W. Aalbers (voorzitter), S. Blaauw, F. Koeke en H. F. Kok (allen be stuursleden) herkozen. De turnkring West-Friesland kreeg de vaardigheidswimpel gymnastiek, de turn kring Noord-Groningen de vaardigheids wimpel voor jeugdvaardigheidsproeven en de turnkring Drente kreeg deze onder scheiding voor de vaardigheidsproeven at letiek. De Grote Prijs van Argentinië voor seriewagens een race over 4500 kilo meter op de openbare weg heeft een dubbele zege opgeleverd voor Mercedes. Oud-Europees rally-kampioen Walter Schock, die samen met Manfred Schiek een equipe vormde, werd eerste. Hij legde met zijn Mercedes 220 SE de 4500 'km af in 36 uur 36 min. 21 seconden. De West- duitse combinatie Hans HermannReiner Günzler, die eveneens met een Mercedes 220 SE reed, deed er ruim drie minuten langer over. Hermann en Günzler kwamen tot 36.39.43. De rit werd in zes dag-etappes gereden. Vijfmaal ging de dagoverwinning naar een Mercedes-equipe. De zesde zege was voor een AlfaRomeo-team. De dames van DWR hebben zaterdag avond in het Sportfondsenbad in Haarlem een 10-0 overwinning geboekt op de dames van HPC. De wedstrijd werd gespeeld voor de eerste klasse dames van de competitie kring Haarlem KNZB. De gezusters Ger- da, Alie en Joke Drogtrop met Plonia van Hemert hadden DWR al op een 5-0 voor sprong gebracht toen de rust in ging. In de tweede helft bleef DWR wederom het HPC-doel bestoken waar tussendoor HPC een enkele maal zonder succes voor het DWR doel verscheen. De gezusters Drogtrop schoten vijfmaal raak, zodat DWR een 10-0 overwinning boekte. Voor de heren bekercompetitie KNZB kreeg NVA het Haagse SNA op bezoek, een fors spelende ploeg die door routine het snelle NVA overspeelde. Wim Schreu- der kreeg kort na het begin een strafworp te nemen waardoor NVA op 1-0 kwam. De ze voorsprong ging teniet nadat Jan van Schijndel een SNA aanval had afgerond. Na de rust werd er feller gespeeld en ver huisde er een NVA speler op de kant. De ze werd daarna gevolgd door nog een spe ler van iedere ploeg. Groenhout schoot SNA naar 1-2. Broomans (strafworp), Van Schijndel (doorslag) en Groenhout voerden toen de SNA overwinning op tot 5-1. De Vliegen Vissen uit Alkmaar was voor de bekercompetitie de gast van NJORD. De beide ploegen deden vrijwel niets voor elkaar onder. In de eerste helft nam Njord door Andree Smal de leiding. Na de rust maakte De Groot gelijk en Ruud van Weene bracht voor Njord de eindstand op 2-1. Hillegom boekte in de strijd tegen de reserves van DWR de eerste overwinning in de tweede klasse heren van de competi tie kring Haarlem. Er werd volgens de nieuwe regels gespeeld. In de eerste speel periode liet DWR haar beurt voorbij gaan en na het wisselen nam HZV de kans waar. Scholte schoot binnen de minuut tweemaal raak zodat met 2-0 de derde speelperiode werd ingezet. Toen werd door DWR alles ingezet om het verloren terrein te herwinnen. Maar Piet de Regter in het doel bij HZV moest slechts eenmaal het hoofd buigen voor een Het waterpoloprogramma luidt: dins dag 7 november in het Sportfondsenbad in Haarlem, bekercompetitie KNZB afde ling dames: HaarlemSleutelstad; Beker competitie heren: HVGBNeptunus Zaan dam; zaterdag 11 november zijn in het Sportfondsenbad in Haarlem vastgesteld: eerste klasse dames: DWTVZV. Tweede klasse dames: NVADWT 2. Heren derde klasse: HVGB 3Njord 2; Haarlem 2 DWR 3. Heren eerste klasse HVGBNVA. Boksen De 22-jarige Australische bokser George Draal, kampioen van Nieuw Zuid Wales, is in het Sint Vincentius ziekenhuis van Mel bourne aan een hersenbloeding overleden. Draal, die in 1956 uit Boedapest naar Australië emigreerde, bezweek in de tien de ronde van een gevecht tegen de weiter- gewichtskampioen van Victoria Keith Le wis op vrijdag. Deze won door technisch knockout. Toen scheidsrechter Terry Reilly het ge vecht stopte, had Draal zware stoten op het hoofd te incasseren gekregen. Alvorens in zijn hoek van de ring ineen te storten, viel Draal zijn trainer Mcquillan aan. Hij werd ijlings overgebracht naar een zie kenhuis, waar hij werd geopereerd. Hij stierf zonder tot bewustzijn te zijn geko men. Draal was een veelbelovend talent met zeven achtereenvolgende overwinningen in successie in Sydney in 1961. Hij stond in zijn gevecht met Lewis op punten voor, toen deze een offensief op het hoofd van zijn tegenstander ontketende. De Belg Cossemijns heeft zaterdagavond in Cagliari zijn Europese bantamtitel met succes verdedigd. Hij versloeg de Italiaan Piero Rollo, oudkampioen, in een gevecht over 15 ronden op punten. Hoewel de jury leden en de scheidsrechter eensgezind Cos semijns als overwinnaar aanwezen, was het publiek van mening dat slechts Rollo de zege kon hebben behaald. Scheidsrech ter Weiter uit Luxemburg moest zijn tocht naar de kleedkamer maken, geëscorteerd door enkele tientallen agenten. Helemaal onbegrijpelijk was het gedrag van de toeschouwers nu ook weer niet, want de Italiaan haalde zijn tegenstander in de eerste fase van de strijd drie maal neer. Hij zag echter geen kans de beslis sing te forceren. Langzamerhand nam Cos semijns. vooral dank zij zijn accurate link se punch, het initiatief over. De laatste drie ronden waren overtuigend voor de Belgische kampioen. De vroegere wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, de Zweed Ingemar Jo hansson, heeft in Gothenburg verklaard, dat hij tijdens zijn vakantie op het Spaan se eiland Majorca met een hamer op het hoofd is geslagen. Johansson, die uit Palma in Gotenburg terugkeerde zei, dat hij in Palma een scooter had gehuurd. Toen hij er mee wegreed bleek al gauw, dat het vehikel nog al wat mankementen vertoonde. De Zweed ging daarop naar de verhuurder terug en eiste zijn geld op. Al gauw kwamen nog enkele Spanjaar den om het twistende tweetal staan en op een gegeven moment namen deze een dreigende houding jegens Johansson aan. „Vervolgens grepen vier Spanjaarden mij beet", zei de bokser. „Een van hen sloeg met een hamer achter op mijn hoofd. Ik wist de aanvallers van mij af te schudden en toen ik wegrende, voelde ik bloed in mijn nek", aldus de verklaring van de Zweedse bokser. schot van Moring. Met 2-1 won Hillegom de strijd. De reserves van VZV kwamen op be zoek bij HPC 3 dat de eerste helft afsloot met 3-1. De eindstand werd 4-1. Advertentie Vraagt vering die voldoet op èlk wegdek, snelheid, forse acceleratie. Vindt in SKODA: overgang van asfalt op klinkers zelfs vrijwel onvoelbaar, top op 125 bij 100 km kruissnelheid. Zittingen die vermoeidheid voorkómen (sponsrubber ruim uitzicht rondom. Degelijke afwerking die 't meest intensieve gebruik tot ver over de 100.000 glansrijk doorstaat. Tip voor hem die SKODA wil zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. compleet met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5250.- uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland Dobbeweg 2, Voorschoten, Tel. 01717-2010* DEALER: VERBEEK, Bloemendaal Bloemend weg 5, tel. 52301 W telrennen Het Zwitsers/Nederlandse koppel Bu- cher/Peter Post is zaterdagavond als derde geëindigd in de „Nacht van Keulen", een acht uurs-race voor ploegen. Winnaars werden de Belgen Van Steenbergen en Se- vereyns, terwijl de Duits/Zwitserse combi natie Bugdahl/Pfenninger, winnaar van de onlangs gehouden zesdaagse van Frankfort, tweede werd. Post en Bucher reden een verrassend sterke race; pas tegen het einde van de wedstrijd moesten zij hun tegen standers laten gaan. De uitslag luidde: 1. Van Steenbergen/ Severeyns (België) (in acht uur 315,750 km) 326 pnt; 2. Bugdahl/Pfenninger (Dld/Zwits.) 98 pnt; 3. Bucher/Post (Zwit./Ned.) 45 pnt; op één ronde: 4. Altig/Junkermann (Did.) 205 pnt; 5. Lykke/Roggendorf (Denemar- ken/Dld) 67 pnt. Alle andere koppels hadden zes of meer ronden achterstand. Het Amerikaanse paard Crimson Sa tan heeft in Camden door een overwin ning in de Garden State Stakes voor zijn eigenaar een bedrag van 180.319 dollar (bijna 650.000 gulden) gewonnen. Crimson Satan, gereden door Willie Shoemaker, zegevierde met 21/i lengte voorsprong. Ruim 37.000 toeschouwers woonden deze rijkst gedoteerde wed strijd ter wereld het prijzengeld be droeg totaal 301.365 dollar (1.083.000 gulden) by. Koersen op Duindigt De uitslagen van de op Duindigt gehouden dra verijen luiden: Kitty Zoraprijs (2100 m.): 1. Zita H 1.29.6; 2. Zion B; 3. Zeppeline. Winn. 8.40; pi. 4,00, 5.30, 2.80; gek. 11.20; cov. 21.40. Koningin Draisine G-prijs (2120 m.): 1. Yasmine 1.27.2; 2. Yellowbird van Miramus; 3. Yvonne; 4. Yucatan Hanover. Winn, j 6.50; pi. 1.90, 2.10, 1.80; gek. 19.20; cov. 6.70. Grote YXW-prijs (2500 m.): 1. Xenocraat 1.25.-; 2. Ylite Rose; 3. Winfield. Winn, 13.10; pi. 2.20, 2.00, 1.60; gek. 16.90; cov. 6.70. Kolonel Deterprijs (2100 m.)r 1. Yvonne Hol- landia 1.25.-; 2. X Mieke Hollandia; 3. Walnut Erebus. Winn, 6.30; pi, 1.90, 1.90, 2.20; gek. 10.70; cov. 6.70. Kitty Voloprijs (2500 m.): 1. Sammy Mars 1.24.1; 2. Quicksilver S; 3. William S. Winn. 3.00; pi. 1.90, 2.40; gek. 5.70; cov. 2.30. Rennen Home Runprijs (1900 m.): 1. Karmystou 2.12 1- 2. Antonio; 3. Crusader. Winn, f 4.50; pi. 1.70. 1.50, 2.50; gek. 8.10; cov. 4.30. Cometprijs (1800 m.: 1. Turmwacht 2.07.9; 2. Cold Water; 3. Sir Carston. Winn. 1.90; pi. 1.60, 2.30; gek. 5.20; cov. 2.80. De winner werd niet verkocht. Bergenprijs (3200 m.): 1. Peter Pan 3.50.9: 2. Soliman; 3. Loyal. Wirrn. ƒ2.10; pi. 1.10, 1 10; gek 1.80; eov. 2.40. Totalisator-omzet: 124.063.50.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11