In het duister van de oude mijn Tante Pos traint de Papoea's Tientallen inheemsen worden opgeleid tot PTT-beambten Het Meheim van de vuurtoren Film en bioscoop in cijfers MISDADIGERS BOUWDEN EEN KERK PANDA EN DE DIENOMAAT Poïle Ons vervolgverhaal DOOR ELIZABETH MORTON Hardnekkige minnaar Chirurg geeft kind een nieuwe rug VERTAALD UIT HET ENGELS „AAN MIJN VRIENDIN, ERGENS IN HOLLANDIA TIENERS EN TACHTIGERS MAANDAG 6 NOVEMBER 1961 14. „AZs we nou maar die kiel konden ombuigen steunt Poïle, maar de boomstam is sterker dan ik, zie je dat!" Daar komt Opa al aanhollen Ach wat zegt hij, „laat mij dat maar 's opknappen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 15) 3 Nu, ik denk dat ik maar naar bed ga, tenzij u nog graag iets zou willen eten. Ik kan gemakkelijk iets 3 voor u klaarmaken. 3 Nee, je hoeft voor mij geen moei- te te doen. Ik neem nog een glas g whiskey en ga dam naar boven. Slaap lekker, Jane. Janë ging naar haar kamer en kleed- de zich snel uit. Het was koud en ze g huiverde toen ze in bed stapte. Toen ze langzaam maar zeker wat warmer j= werd, kwamen haar gedachten tot rust. H Misschien had Peter wel piets te 3 maken met al die geheimzinnighe- 5 den Aan de andere zijde van het park H brandden op dat moment nog de lam- 3 pen van Morriloe Court. In de studeer- kamer zaten Geoffrey Marquand en Sir William Willans bij het open haardvuur. Peter liep ongedurig heen en weer, de handen in de zakken ge- stoken en met ernstige trekken op 't gezicht. 5 De bankier praatte over koetjes en 3 kalfjes, maar nu en dan sloeg hij een blik op zijn zoon. Hij werd kennelijk steeds meer geïrriteerd. Ten slotte 3 kon hij zich niet langer inhouden. 3 In hemelsnaam, hou toch op met dat geijsbeer! Waarom ga je niet naar bed, als je niets beters te doen hebt, 3 Peter? 3 Peter liep op zijn vader toe. 3 Ik denk, dat ik nog maar een waiidelingetje ga maken, zei hij. j§ Op dit uur van de avond? Je bent gek! 3 Geoffrey heeft er kennelijk geen bezwaar tegen en hij is bepaald niet g voor mij gekomen. H Z'n vader wilde kennelijk een 3 scherp antwoord geven, maar hij wist zich te beheersen. H Goed dan jongen. Maar maak 't H niet te laat. Ik wacht op je. 3 Tot ziens, Geoffrey, zei Peter, 3 toen hij de kamer verliet, g De zoon van de dominee mompel- 3 de wat. Het moest kennelijk op een 3 groet lijken. 3 Peter had z'n hielen nog niet ge- g licht, of Geoffrey haalde uit z'n bin- 3 nenzak de acte te voorschijn, die hij 3 met Ahmed Hussain op de pastorie g had getekend. Hier is 't document, Sir Wil is liam. Ik geloof, dat alles nu geregeld g is. Zodra 't licht is, kunnen we met het lossen beginnen. 3 Tom Barlow kan toch wel ver- g trouwd worden? g Waarom niet? Hij zal de boel niet 3 stelen. In de eerste plaats vertrouwt 3 hij u volkomen en in de tweede plaats 3 zou hij geen kans zien er mee van- EE door te gaan. Ja, dat is zo. Maar ik voel er 3 toch weinig voor Geoffrey, dat die 3 Egyptenaar me afperst. Hij is er toch g goed voor betaald om de lading hier g te brengen? 3 Hij heeft z'n schip verloren, sir, 3 zei de jongeman. g Dat is z'n eigen fout. Slecht na- g vigeren. Hoe lang zou het lossen du- 3 ren? 3 We zullen er wel drie of vier da- g gen voor nodig hebben, g Na nog even over koetjes en kalf- 3 jes gesproken te hebben, liep de ban- kier met Geoffrey naar de deur en g keek hem na, toen hij de oprijlaan g afliep. Op dat moment dook Peter uit E het duister op. Hij stampte de sneeuw g van zijn laarzen en knoopte z'n jas g los. g 't Is nogal koud, zei hij. 3 Zijn vader gaf geen antwoord. Hij 3 draaide zich om en liep terug naar g de studeerkamer. g Peter, zei hij, ga eens zitten. E Ik heb je wat te zeggen. Dit is een E grote dag voor mij geweest, jongen, g en ik ben erg blij, dat je met Jane g gaat trouwen. Het is een lief meisje H en ze komt uit een oude familie. Je 3 had geen betere keuze kunnen maken, g Maar nu wat je toekomst betreft, g Maar dat kan toch nog wel even 3 wachten, vader! Nee, jongen, dat kan' niet! Je g krijgt op het ogenblik twee duizend g pond per jaar voor het beheer van E Marriloe Court. Het is veel meer, dan E 't werk eigenlijk waard is.nee, g val me nu niet in de rede, maar 't g is weinig, als jullie op Marriott gaat 3 wonen. Ik ben dus van plan dat be- 5 drag te verdubbelen. Bovendien zal g ik de kosten van de restauratie van g Marriott Court en het herstel van het 3 gehele bezit voor mijn rekening ne men. Wat zeg je daarvan? 't Is eigenlijk te veel, vader. Ik 1 had er over gedacht om een ander baantje te zoeken. Wat voor baantje zou je dan wel willen hebben, dat je tweeduizend I pond per jaar opbrengt? Laat staan I vierduizend?, vroeg zijn vader nogal harteloos. Peter bloosde. Ja, u hebt natuurlijk gelijk. Ik weet, dat ik gelijk heb! Je i zult je door mij moeten laten leiden jongen, en je zult daar geen spijt van hebben. Ik ben er heus wel dankbaar voor, maar ik wil nu eenr^aal niet van liefdadigheid leven. Ik ben het beheer over Morriloe Court gaan voeren, om- dat u daar zo op hebt aangedrongen, maar ik heb altijd de indruk gehad I dat ik nogal overbetatld werd. Waar- om wilt u mij toch geen kans geven op uw kantoor in Londen? Misschien breng ik 't er daar nog wel heel goed 1 af. Nee, ik zié je liever niet bij mij op kantoor komen! Ik wil niet, dat je je met mijn zaken bemoeit! Het lijkt er op, alsof er iets is dat u wilt verbergen, zei Peter vro- 1 lijk. Misschien wel, misschien niet. I Het gaat je in ieder geval niets aan en er is helemaal geen reden, om je daar zorgen over te maken. Ik heb des- 1 tijds het besluit genomen, dat ik van I jou een landjonker zou maken, Peter, i en dat zal ik ook doen! Daar werk ik voor. M'n zoon moet iemand wor- 1 den, die meetelt. I U moet nu niet denken, vader, 1 dat ik niet dankbaar ben, maar 't stuit me echt tegen de borst, dat ik I door u onderhouden word. Als je beide landgoederen be- heert, verdien je je salaris heus wel. 1 Maak je daar maar geen zorgen om. 1 We kunnen, met Marriott heel wat doen, Peter. In de eerste plaats is er de mijn. Die wil ik weer in exploita- tie nemen. En dan hebben we de ha- I ven. Er moet daar weer leven in de brouwerij komen. Misschien sardien- tjes en een fabriek, waar de vang- sten direkt ingeblikt kunnen worden. Ik wil Port Marriott opwerken en jij bent de man, die dat voor mij moet doen. E Maar dat is prachtig vader, riep Peter enthousiast uit. Ik had er geen notie van, dat u die richting uit wilde gaan. Jane zal er van opkij- ken! Je kunt het haar misschien be- e ter nog niet vertellen, Peter. Ze ver- E trouwt me nog niet, jongen.nee, S spreek me nu niet tegen! Ik weet dat heel zeker. Ze denkt misschien wel dat 't een of andere samenzwe- E ring is om in 't bezit van het land- goed te komen zonder er voor te be- 3 talen. E Nee, dat denkt Jane niet!, riep E Peter uit, maar tegelijkertijd besefte hij maar al te duidelijk, dat hij hier ook wel eens aan gedacht had. Hij trachtte die gedachte van zich af te E schudden en weer enthousiast voor 3 het plan te worden. Hij keek z'n va- e der aan om te proberen diens gedach- e ten te lezen. Er viel echter niets van z'n gezicht af te lezen. Jane is een lief meisje, zei Sir e William. En er zal een dag komen, E dat ze van mij zal gaan houden. Maar |j nu naar bed, jongen. Ik ga zelf ook 3 onder de wol. Morgen is 't een zware E dag voor me. ee Enkele minuten later gingen ook de laatste lichten uit op Morriloe Court 3 en nam de duisternis bezit van het buiten. HOOFDSTUK VI Zelfs de oude inwoners van Port Marriott konden zich niet herinneren, E dat 't ooit zo druk was geweest en 1 dat er ooit zo'n opwinding had ge- heerst als nu bij Jane's huwelijk. Sir William Willans had er voor gezorgd, E dat iedereen uit de omgeving was uit- |j genodigd en met een speciale trein g waren daarenboven nog eens honderd 3 en vijftig gasten uit Londen geko- 3 men, die met autobussen van het sta- tionnetje van Truro waren afgehaald. Op het terrein rond Morriloe Court waren grote tenten opgericht, die door E elektrische kachels verwarmd werden, en waar de dorpelingen naar harte- lust konden eten en drinken. E (Wordt vervolgd) 3 DE POSTERIJEN in Nederlands Nieuw-Guinea hebben zo hun problemen: Bijvoorbeeld deze: aan de adreszijde van een enveloppe staat: „Aan mijn schoon vader Manihoejoe in Hollandia". Nu heeft de stad Hollandia ruim 15.000 inwoners en het gehele gebied zo'n 40.000. Hoe vindt de brievenbesteller nu Manihoejoe's schoonpapa? Maar toch: deze brief (en die aan mijn liefste vriendin Johanna in Sorong" of aan „mijn vriend Esau, zesde klas LSB") bewijzen dat de Papoea snel leert. Hij adresseert dikwijls net zo slordig als de Europeaan, maar hij schrijft tenminste brieven en dat is iets wat voor deze primitieve mensen tot voor kort geleden een volslagen onbekende bezigheid was. En meer nog: hij schrijft het adres in keurig Nederlands neer! Dat is tenslotte niet zo vreemd. De Papoea die school gaat of op school geweest is, heeft deze taal geleerd. DE TELEFONISTES van de centrale van Hollandia (600 aansluitingen) spreken Nederlands met elkaar om de taal goed te leren beheersen. Een moeilijkheid is bij voorbeeld het uitspreken van getallen. Wij schrijven twee-twee-een maar zeggen tweehonderd-een-en-twintig. Papoea-scholieren leren per cursusjaar zo'n 600 Nederlandse woorden. Aan het einde van hun opleiding kennen zij er dik wijls 1800. Er zijn tijdschriften in Neder land die nauwelijks 600 woorden gebrui ken. Het onderwijs in de Nederlandse taal in tegenstelling tot het Nederlands onder wijs in het voormalige Oost-Indie is aangepast aan het land. De leerlingen krijgen geen verhaaltjes meer over sneeuwballen gooien of boodschappen doen bij de kruidenier, maar over hoe de paradijsvogel aan zijn mooie veren kwam" en dergelijke. Nieuwe methodiek DE GEHEEL nieuwe cursus van N. E. Bochove, C. J. de Witte en ds. I. S. Kijne is pas dit jaar op alle lagere scholen b. ingevoerd. Er is een instructieboek bij voor onderwijzers en daarin staat bijvoor- iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiïi 80-81. Ze konden zich niet vergissen in 'egoede richting... Daar voor hun uit nerp de hoge vuurtoren elke vier secon den een heldere straal licht in het rond. Zo renden ze rechtdoor op de toren af. Als het maar niet te laat is, om me neer Blok te waarschuwen! hijgde Ben. Ik hoop het niet! zei Dolf. Naast elkaar lagen ze in het zandhij gend van het harde lopen keken ze naar beneden. En toen O, kijk! zei Ben verschrikt. We zijn te laat! Bij het huisje en de vuurtoren ontdek ten ze de donkere schimmen van een aan tal mannen die het huisje schenen te om singelen EEN JEUGDLIEFDE, begonnen tus sen de puinhopen van het verslagen nazi-Duitsland, is onlangs bekroond met een huwelijksinzegening in een Fins kerkje ergens binnen de Poolcirkel. In 1945 ontmoette de toen 20-jarige Ame rikaanse soldaat William Clokey in Bre merhaven de eveneens twintigjarige Fin se Mairo Poyho. De oorlog of liever de wapenstilstand scheidde hen, want Mai ro repatrieerde naar Finland en William zwaaide af om naar Amerika terug te ke ren. In Maryland begon hij een bouwbe drijf, dat hem Voorspoed bracht. In 1946 deed hij Mairo per brief een huwelijksaan zoek, dat echter niet beantwoord werd, evenmin al^ de tientallen brieven, die Wil liam nadien in de loop der jaren naar Fin land stuurde. Mairo was namelijk inmid dels gehuwd en vond het geen pas geven, met haar Amerikaanse vriend te corres ponderen. Enkele maanden geleden echter overleed haar echtgenoot. Mairo bleef onverzorgd met vijf jonge kinderen achter en besloot William te schrijven. Die antwoordde prompt: ik kom. Twee dagen later arri veerde hij in het dorpje Rovanieemi, sloot zijn Mairo in de armen en vroeg haar als nog ten huwelijk. Mairo stemde toe en na weken van administratieve rompslomp slaagde de bruidegom erin, alle benodig de visa en uitreisvergunningen voor zijn gezin bijeen te krijgen. Woensdag zijn de gelieven getrouwd in de Episcopaalse kerk van Rovanieemi en binnenkort zal Mairo het armoedige dorpje waar zij deze zomer met bessen zoeken in het levensonderhoud van haar gezin voorzag, verwisselen voor een royaal buitenhuis in koloniale stijl in de Amerikaanse staat Maryland. beeld dat bij zinsontleding van „Ik klim in een boom" de leerkracht zelf eens moet proberen in een boom te klimmen. Het „Leibandsysteem" in de instructie was no dig omdat de meeste onderwijzers weinig ervaring hebebn in het les geven aan niet- nederlands-sprekende leerlingen. De tevredenheid over deze nieuwe me thodiek is zeer groot. De boekjes hebben alle godsdienstbarrières doorbroken. Zij werden geschreven door auteurs die ver bonden zijn aan het zendingscentrum te Oegstgeest. Ze worden gebruikt op alle scholen, ook de openbare. Pater Janssen, van het missie-onderwijs aan de Wisselme ren, vertaalde de handleiding voor onder wijzers in het Maleis. De Papoea-„goe- roes" (onderwijzers) krijgen deze verta ling op stencils, zodat ook zij Nederlands kunnen onderwijzen. DE LEERLINGEN werken graag aan de vermeerdering van hun kennis en be grip. Beheersing van het Nederlands is daarbij van groot nut. Ondanks de leergie righeid van de Papoea hebben onderwijs krachten in Nieuw-Guinea de overtuiging dat men de zaken niet moet forceren. De opleiding van PTT-beambten bijvoorbeeld is niet geschoeid op de bekende leest van een bepaald aantal cursusjaren. Men leidt de leerlingen individueel op en zet hen aan het werk zodra zij daarvoor geschikt zijn. De 12 PTT leerlingen die het eerst wer den opgeleid en thans zijn afgestudeerd, vormen het levende bewijs van het suc ces van de methode. Vier van hen krij gen thans in Nederland een hogere oplei ding. Een van hen beheert alleen het post kantoor van Ransiki, een gemeenschap van ongeveer 10.000 zielen. De anderen zijn geplaatst op grotere kantoren. Schoktherapie ER ZIJN THANS 82 leerlingen in op leiding. Zij wonen in een door henzelf ge bouwd internaat. De jongelui hanteerden hamer en schop in het begin met wat te genzin, omdat zij als intelligentsia-in-spe niet erg gesteld waren op het verrichten van koelie-arbeid. Maar aangezien de heer L. M. Uilenbroek, (leraar geestelijk en li chamelijk welzijn) zelf het goede voor- Een Britse chirurg heeft een zesjarig meisje dat gedoemd leek, haar hele leven kreupel te blijven, „een nieuwe ruggegraat" gegeven. De reeks opera ties die daarvoor nodig was, werd, uit gevoerd door dr. R. Roaf van het Jones and Hunt Orthopedie Hospital in Oswestry, Engeland. Het meisje had tweeënhalf jaar in het gips in het zie kenhuis gelegen. Zij had een ernstige ruggegraatsverkromming tengevolge waarvan zij bijna niet lopen kon. Toen in 1959 in Londen een artsencongres gehouden werd, consulteerden de ouders van het kind chirurgen en ande re specialisten uit alle delen van de wereld. Zij kónden niets doen, maar een van hen zei dat dokter Roaf. hun enige kans was. Ruim een jaar geleden werd Ann in het orthopedisch zieken huis opgenomen. Daar verving dr. Roaf stukje voor stukje vergroeiingen van haar wervelkolom met bot uit een „beenderbank". Zij leert nu hardlopen, springen en hinkelen. Ze moet nog een keer terug naar het ziekenhuis om een stukje bot in haar ruggegraat te laten zetten. Daarna zal zij haar hoge schoen kunnen weggooien en een normaal en gelukkig meisje worden. Niet de droomfa- brieken van Hol lywood zijn de grootste filmpro ducenten ter we reld, zoals uit bij gaand grafiekje blijkt, doch de Ja panse studio's, die met 500 speelfilms per jaar bijna tien per week!) verre aan de spits staan. De V.S. ko men, na India, op de derde plaats met 300 speelfilms per jaar, hetgeen evenveel is als de Italiaanse en Rus sische produktie tezamen. De „con sumptie" is ook niet geringde Russen gaan per hoofd der bevol king 16 x per jaar naar de bioscoop, de Duitsers 14 x, de Amerikanen 12 x, de Japanners en de Belgen 11 x, de Zweden 9 x en de Nederlanders 6 x. En dit alles ondanks de televisie DE JAARL'JKSE PRODUKTIE AAN SPEELFILMS (in globale cijfers} beeld gaf, kwam er toch een bijzonder geslaagd internaatsgebouw tot stand, dat „in eigen beheer" werd gebouwd en inge richt. De PTT-leerlingen krijgen tijdens een van de eerste practicumlessen twee blan ke draden in de hand waardoor een stroomstoot van 40 volt geleid wordt. Als zij van de schok (en de schrik) bekomen zijn, wordt hen duidelijk gemaakt, dat dit niets met zwarte kunst te maken heeft. Zo worden zij ingeleid in de geheimen van de elektriciteitsleer, en ook in de be trekkelijkheid van alle zaken. Er wordt namelijk bijgezegd, dat men meestal met 220 volt werkt en dat een schok van die sterkte dodelijk kan zijn. Papoea-ptt-be- ambten zullen daarna nooit meer een blanke draad beetpakken. En als de overblijfselen van dit en ander bijgeloof zijn opgeruimd, leert de papoea-beambte ook wat algebra, aardrijkskunde, morse seinen, typen en wat hij verder nodig kan hebben als dienaar van ~Tante Pos". Advertentie Lewis Harris, de voorzitter van een gro te Britse modegroep, heeft voorspeld dat de jonge meisjes in Engeland dit jaar meer kleren zullen kopen dan ooit tevoren. In totaal zullen zij volgens Harris elfhonderd miljoen gulden aan „tienerkleding" uitge ven. Meer dan ooit is deze tienerkleding een speciale tak van de mode geworden, maar, aldus Lewis Harris, steeds meer ouderen gaan thans tienerkleding kopen. Er zijn zeer veel vrouwen, die klein van postuur zijn en die graag deze gemakkelijke en toch elegante, stevige kleding dragen. „Wij verkopen die kleding aan de tieners, hun moeders en hun grootmoeders", zei Lewis Harris De Britse tienermode voor 1962 omvat circa 2.000 verschillende kledingstukken, met het accent op truien, jacks en nauwe pantalons. IfVEN BUITEN de stad Washington is een kerkgebouw verrezen voor alle gezindten. Het behoort bij een straf gevangenis voor mannen en is geheel door veroordeelden ontworpen en ge bouwd. De blauwdruk werd vervaardigd door een atheïst-bankbiljettenvervalser, de bouw werd verricht door een aantal misdadigers, de inwendige versiering werd ontworpen dooreen moorde naar. DE VREEMDE HISTORIE van deze kerk is begonnen in 1955. De gevangenis kapelaan, Pater Carl Breitfeller,\ kreeg er genoeg van, steeds weer bij de autoritei ten verzoekschriften in te dienen voor de bouw van een kerk voor de gevangenen die reeds lang geleden was toegezegd. 1. Soms, heel soms, wordt Panda wel eens moe van al die avonturen waar hij tegen wil en dank maar steeds weer in terecht komt; en toen hij nu dus eindelijk een beetje geld over had, besloot hij er een aardig tweede hands scootertje voor te kopen en een poosje vakantie te nemen om eens heerlijk uit te rusten. Hij hoefde er niet lang over te denken waar hij naar toe zou gaan natuurlijk ging hij naar zijn eigen oude en comfortabele Huize Hobbeldonk, waar de trouwe bediende Jeremias Jolliepop zonder twijfel bereid zou zijn hem een aan gename tijd te verschaffen. De bediende Jolliepop had het nu in het overigens verlaten huis niet druk, en stond het omringende land schap goedkeurend op te nemen. Het was volstrekt keu rig, meende hij, maar het was betreurenswaardig dat de overheid geen maatregelen trof tegen hinderlijke en luidruchtige motorrijwielen zoals er nu weer een nader de. Hoe afkeurenswaardig en ongepast zijn deze voer tuigen toch! Het was dan ook een grote schok voor hem, te ont dekken, dat het niem.and minder was dan Panda die er vrolijk lachend en groetend op aan kwam snorren. „Ha die Jolliepop! Daar ben ik weer eens!" riep Panda. Zijn ondergeschikte knikte droevig, en stelde bij zichzelf vast, dat Panda klaarblijkelijk dringend behoef te had aan enige her-opvoeding onder leiding van een bevoegd kenner der étiquette. Op een dag, tijdens zijn ronde langs de cellen, kwam hij in gesprek met een be gaafde jongeman, Furmer Thomas, die een straf van 17 jaar moest uitzitten we gens vervalsing van briefjes van honderd dollar. De 29-jarige Thomas zei in de loop van het gesprek dat hij wel eens blauw drukken voor gebouwen had ontworpen. De kapelaan vroeg hem of hij er iets voor voelde een ontwerp voor een kerk te ma ken. Thomas zei dat hij ongelovig was en nog nooit in een kerk was geweest. Als de pater hem toch wilde inschakelen bij de bouw van de kerk, wilde hij echter de plannen wel tekenen. Tegen het voorjaar van 1956 waren de plannen voltooid. Nu kwam er een veel moeilijker taak: het verkrijgen van een toewijzing van f 2 miljoen voor de beno digde bouwmaterialen. Het duurde meer dan een jaar om de commissarissen van toezicht van het dis trict Columbia en het Congres te bewegen, deze toewijziging goed te keuren. Hoge functionarissen van de protestantse en de rooms-katholieke kerken werden hierbij ingeschakeld. Pas nadat de kapelaan het Congres verzekerd had dat de gevangenen de kerk zelf zouden bouwen, kwam de goedkeuring af. IN AUGUSTUS 1958 werd de eerste spa de in de grond gestoken. Honderden ge vangenen hielpen bij het leggen van de fundamenten en bij het metselwerk. De kerk heeft 1.200 zitplaatsen en is zo gebouwd dat er drie diensten gelijktijdig kunnen worden gehouden. Het ruime en mooie gebouw zou bijna vijf keer duurder geweest zijn indien het door een aanne mersfirma was gebouwd. VOOR DE VERSIERING van de kerk heeft pater Breitfeller gebruik gemaakt van de diensten van een moordenaar, Her- bert Hall, die levenslange gevangenisstraf heeft, en een dief, Williston Knoll. De moordenaar, die vroeger kunstschilder was, en de dief-beeldhouwer, hebben voor het altaar in de rooms-katholieke kerk- zaal o.a. een levensgroot kruisbeeld en vele wandschilderingen vervaardigd. De kerk is onlangs formeel ingewijd en wordt nu gebruikt voor Protestantse, Rooms-Katholieke en Joodse diensten. Een van de trouwste bezoekers is Fur mer Thomas, de voormalige godlooche naar en valse munter, die tot het katho licisme is overgegaan. Copyright P I B. 6öi 6 Cape» i I

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5