Q half zwaar dubbel rookgenot Enthousiast VSV overrompelde Enschedese Boys met 5-1 Dependance van Emmaschool nu Prinses Beatrixschool Offensief van Stormvogels de rust hielp niet meer: Vitesse won met 4-2 na VELO Sportkrabbels Scheepsbotsingen tijdens het weekeinde: 3 doden IEDERE STAND KOLEN CONTANT Sport in IJmond IJmondverenigingen vandaag en morgen VVB nam heel geruisloos afscheid van Watervliet W.A.-verzekering voor schoolkinderen de"^ildea? Kort IJmondnieuws MAANDAG 6 NOVEMBER 1961 UIT an toch THUIS I CENTRIFUGES LOENDERSLOOT Hokkenshow van jonge duiven geslaagd 100% SERVICE 'tl NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL STOFZUIGERS Filmvoorstelling voor bejaarden DOBBELMANN, LEKKER MAN! VSV heeft de 4000 toeschouwers een prima party voetbal voorgezet. Vooral na de rust waren de Enschedese Boys daar tegen absoluut niet opgewassen. Met snel, open spel boorden Farenhorst c.s. gaten in de oostelijke defensie, die tenslotte van het kastje naar de muur werd gestuurd. Vyf geldige en drie (afgekeurde) buitenspel doelpunten waren van dit overrompelende spel het resultaat. Vóór de rust konden Lenstra en de zijnen zich nog wel laten gelden, maar daarna was het al VSV wat de klok sloeg. Het hele team komt voor deze prachtige zege een woord van lof toe, maar een extra-pluim is toch wel op zijn plaats voor Brederveld en Farenhorst. De eerste 10 minuten gaf Enschedese Boys de toon aan, maar toen zette Breder veld zijn roodwitte voorhoede aan het werk. Dit betekende meteen een doelrijpe kans, maar de VS V-aanvalsleider schoot met alleen doleman Ten Voorden voor zich enige meters naast. De Boys ant woordden met enige vinnige tegenaanval len, waarbij Abe uit een vrije trap tegen de lat schoot en linksbuiten Ter Mors- een vliegend schot van zijn voet schitterend door Stuy gestopt zag. In de 13de piinuut had VSV succes. Toen maakte Van Dol- der de bal keurig vrij en gaf met een kei hard schot Ten Voorden geen schijn van kans (10). De Boys gaven zich echter nog lang niet gewonnen. Ze zetten tal van goede aan vallen op, maar liepen herhaaldelijk in d'e buitenspel val. In de 25sfe minuut doelpuntte Versluys uit een voorzet van Hendriksen opnieuw, maar de scheidsrechter gaf buitenspel. Hierna bezorgde het steeds beter draaien de VSV de defensie van de Boys tal van moeilijke momenten, waaruit reële kansen ontstonden. Vooral Van Dolder loste venijnige schoten, maar richtte nogal eens iets te hoog. In de 35ste minuut leidde Lenstra een Boys-aanval in. Hij lanceerde rechtsbuiten Van Stuivenberg, wiens voorzet door linksbuiten Ter Mors schitterend werd benut (11). De strijd om de leiding was snel en spannend. VSV was het gevaarlijkst maar de 11 stand bleef nog op het scorebord. Beide ploegen zetten de tweede helft met hetzelfde enthousiasme in. Weer wa ren in deze tweede helft de Velsense aan vallen het gevaarlijkst. Met een mooie kopbeweging doelpuntte Farenhorst al spoedig, maar weer annuleerde de scheids rechter dit doelpunt. Een scherp schot van Versluys stopte keeper Ten Voorden prachtig, en een kogel van Hendriksen kon al evenmin genade vinden. Zo fel waren de VSV-aanvallen, dat de oostelijke defen sie vaak in paniekstemming verkeerde. Met man en macht verdedigen de Enschedese Boys zich tegen Faren horst van VSV (door het net zichtbaar). De Boys-aanvallen waren ondanks het stuwende werk van linkshalf Nijssink minder talrijk en minder gevaarlijk. Het was dan ook volkomen verdiend, toen Van Dolder met een kopbal uit een voorzet van Hendriksen VSV de leiding gaf (21). Twee minuten later bracht Farenhorst de stand op 31. In de volgende minuut werd ten onrechte een goal van Van Dolder ge annuleerd. De oostelyke ploeg was nu volledig ge slagen. Herhaaldelijk viel VSV aan en het was Farenhorst, die opnieuw doelpuntte (41). Een minuut later liep de VSV-aan- valsleider langs de hele oostelijke defensie de keeper inc'uis en het was 51. Vijf minuten voor het einde scheen Mod- dejonge te zullen doelpunten., maar de paal nam Stuy's taak over. Nadat Farenhorst nog een uitgrst doelrijpe kans onbenut had gelaten, kwam met 51 het einde. Dammen In twee groepen van twaalf spelers wordt er bij de damclub Santpoort onder ling gespeeld om de titel. De kampioen van vorig jaar Teun Hoek, is dit keer niet zo erg op dreef. Toch blijft de clubkampioen een gevaarlijke speler. De uitslagen van de afgelopen week ge speelden partijen luiden: A. Koster wint van Vlasveld,. Oosterling remise met Wouda, Bakhuys wint van G. Zuiderduyn, Hoek wint van de Kort, G. Post wint van J. Buren. De Groot wint van F. Vlasveld. In de tweede klasse: N. Koster wint van M. Post Noordzij verliest van Middendorp, Th. Kramer wint van Middendorp. Door overwinningen op J. van Straten en L. Binkhorst heeft Laros na vier wed strijden met acht punten de kop genomen in de onderlinge DCY-competitie. Tielrooy heeft 7 punten en Du kei 6, allen uit vier partijen. Dukel won deze week van J. van Stra ten, Beukema remise met Vooys, ir. M. Krijgsman won van C. Duivenbode, Swier remise met Gerrevink. In de 2e klasse won De Jong van Winter, Ott speelde remise met Apeldoorn. Voor het Coca-Cola toernooi, waaraan in de provincie Noordholland veertig spelers deelnemen, won P. v.d. Berg. van Theo Tielrooy, maar verloor van Gerrevink. Woensdagavond speelt DCY een belang rijke thuiswedstrijd tegen het sterke Am sterdamse Gezellig Samenzijn. Dinsdagavond houdt IJmond een klaver- jasdrive in het paviljoen Watervliet. Aan vang 20 uur. MAANDAG 6 NOVEMBER Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: Feestavond Rode Kruis. Tavido speelt „Roofvogels". Patronaatsgebouw, IJmuiden, 20 uur: Operette Vides. Zaal Dam, Heemskerk, 20 uur: Viering vijftienjarig bestaan KAV. DINSDAG 7 NOVEMBER Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost, 20 uur: Plankeniers spelen „En op een nacht". Statenhuis, Beverwijk, 14 en 19.30 uur: Cursus handenarbeid voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Royal, 20 uur: Vrouwendag Partij van de Arbeid. Verenigingsgebouw, Schans Beverwijk, 14 uur: Verkoopmiddag Nederlands Her vormde Gemeente. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws Het heeft er aanvankelijk veel op ge leken, dat Stormvogels van het veld zou worden geveegd. Vitesse hield er de eer ste 20 minuten zulk een hoog tempo in, dat de toch al niet sterke IJmuidense verdediging alleen nog maar scheen te bestaan uit hiaten. Bij de stand 3-0 ver traagden de aanvallen van Vitesse en kon Stormvogels zich gaandeweg herstel len. Er was niet veel krachtsverschil merkbaar en als Stormvogels, dat na de rust vrijwel steeds een licht overwicht had, kordater had geschoten, zou het in- Advertentie Miele, AEG, Edy. Pelgrim, Bico, DRU, Erres, Scharpf, Electrolux, Sema, Principal, Hoover, Siemens, Zanker Reeds vanaf 149.50 met garantie Gem. betaling en 100 °/o service Lange Nieuwstraat 433 - 435 De ieder jaar terugkerende hokkenshow van de gezamenlijke postduivenverenigin gen „Ons Genoegen" en „de Reisduif", beide Beverwijk, de „Aatoom", Velsen noord en de „Vredesduif", Heemskerk, 's zondagmorgen gehouden in café Sport te Beverwijk. In totaal waren er 96 vogels ingezonden, die door de heer Zentveld uit Castricum werden gekeurd, ze deden niet veel voor elkaar onder, want er waren maar liefst twaalf inzenders die 91 punten behaalden. Daar er maar 8 prijzen waren kregen vier inzenders een eervolle vermel ding. Het waren ditmaal de jonge duiven, die aan een keuring werden onderworpen. De uitslag luidt: 1. A. Both sr, de Atoom,; 2. F. Roos, Atoom; 3. Weel, Ons Genoegen; 4. S. Vergonet, Ons Genoegen; 5. R. Zoon tjes, Ons Genoegen; 6. J. Koper, Vredes duif; 7. J. Wilhelm, Ons Genoegen; 8. A. Roos, Atoom; allen hadden 91 punten. Er was ook weer een zichtkeuring waar bij de bezoekers zonder de duiven aan te raken moesten melden hoeveel punten er behaald zouden worden. Hier was de uit slag: 1. J. Koper 16 p.; 2. B. Schoo 16 p.; 3. A. Goderie 15 p.; 4. S van Leeuwen 15 p.; 5 Antonissen 15 p. De volgende hokkenshow wordt gehou den op zaterdag 11 en zondag 12 novem ber. lopen van de achterstand niet zo'n onbe gonnen werk zijn gebleken. Het werd 4-2. Stormvogels probeerde de eerste 20 mi nuten vergeefs de snelle Arnhemse aan vallen te stuiten. De dekking was verre van effectief en na vier minuten kon Feijen in volle vrijheid oprukken naar een schietpositie om doelman De Graaf voor de eerste keer te passeren. Prie mi nuten later glipte Maurits langs Smits en bij bediende Evers van een voorzet, die de Arnhemse linksbinnen direct om zette in een treffer (2-0). In de 23ste minuut stond doelman De Graaf weer machteloos; ditmaal tegeneen schot van Maurits. Al die tijd hadden de IJmuidense voorwaartsen getracht met handig, maar te kort samenspel het Arn hemse doel te bereiken. Toen na het derde doelpunt de aanvalswoede van de Arnhemmers wat ging luwen, kregen de aanvallen van Stormvogels meer inhoud en in de 33ste minuut doorkruiste Van Wooning, de actiefste man in de voorhoe de, de hele Arnhemse verdediging en scoorde (3-1). Twee buitenspeldoelpunten waren in middels afgekeurd: één van De Graaf en één van de Vitesse-speler Evers. Tegen de rust had de verdediging van Storm vogels het opnieuw zwaar te verduren. Pirovano bracht eens op de lijn redding en Feijen knalde tegen de bovenlat. De strijd was na de rust verre van boeiend meer. De Graaf verrichtte enke le goede' reddingen in het IJmuidense doel, maar doorgaans trad Stormvogels aanvallend op. Een groot aantal hoek schoppen bleef zonder resultaat. De IJmuidense aanvallers combineerden wel verdienstelijk, doch de afwerking was te slap om de allerminst hechte verdedi ging van Vitesse aan het wankelen te brengen. Op de linksbuitenplaats faalde bovendien Degenaar volkomen. De kant- halfsspelers v. d. Bor en de uitstekende Ha verkamp gaven wel het voorbeeld met gerichte schoten doch ook dat baatte niet. Zelfs maakte Vitesse uit een doorbraak in de 37ste minuut een vierde doelpunt. Maurits schoot hard in, De Graaf kon de bal nog wel wegslaan, maar Meeuwsen kreeg de bal voor de voeten (4-1). Het pleit voor Stormvogels dat het onverstoor baar de aanvallen voortzette. Eindelijk in de 41ste minuut werd het volhouden beloond met een tweede doel punt. Linksbinnen De Graaf maakte het met een schot, dat via de handen van doelman Witte doel trof (4-2). In de laat ste minuut moest Pirovano wegens een blessure de,strijd staken. De dependance van de Emmaschool aan de Jacob Catslaan in Driehuis is vrijdagavond tijdens een bijzondere bij eenkomst zelfstandig verklaard. Het hoogtepunt van deze feestelijke gebeur tenis was het moment waarop de heer M. Tijl, voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs in IJmuiden-Oost, een stuk voorlas, waarin prinses Beatrix toestemming gaf de school naar haar te noemen. De heer Tijl gaf verder een overzicht van de ge schiedenis van de dependance, die nu na vijf jaar zelfstandig te geworden. Aan het slot van zijn toespraak verklaarde hij de Prinses Beatrixschool voor geopend. Tot hoofd van de school is benoemd de heer J. J. Huizinga, voorheen onderwij zer aan de Julianaschool. Namens het gemeentebestuur sprak wet houder H. de Boer de hoop uit dat de Prin ses Beatrixschool tot grote bloei mag ko men onder leiding van de heer Huizinga en gesteund door diens beginselen. De Rijks inspecteur voor het lager onderwijs in de inspectie Zaandam, de heer Holl, bracht een eresaluut aan mejuffrouw Dulleman die als onderwijzeres aan de dependance de rechterhand was van het hoofd van de De weergoden hebben er voor gezorgd dat wegens het afgelasten van vrijwel al le voetbal-, korfbal- en handbalwedstrij den in het westen de voetbalvereniging Breesaap wel zeer geruisloos afscheid heeft moeten nemen van het sportpark Watervliet, dat van nu af op een klein gedeelte voor korfbalsport na voor alle Kennemerstaten-sportverenigingen heeft opgehouden te bestaan. Voor VVB was juist de laatste te spelen wedstrijd op dit eens zo mooie sportpark zo uitermate belangrijk, temeer aange zien het bovendien een plaatselijke strijd zou zijn tegen de tweede klasser Velsen, zodat deze wedstrijd echt een gemeente lijke aangelegenheid had kunnen zijn. Heeft niet zo mogen zijn en dus zal VVB zich voortaan met haar eerste elftal voor de te spelen thuiswedstrijden moe ten verplaatsen naar de CVB-velden aan de Rooswijkerlaan, die voor deze wed strijden nu in orde worden gemaakt. De handbalvereniging IJmond heeft de wedstrijden al naar de CVB-terreinen moeten verleggen, zolang tenminste de zaalhandbalwedstrijden nog niet begin nen. Na afloop hiervan, ongeveer eind fe bruari 1962, zal IJmond op de CVB-velden nog even moeten voortborduren, maar het is mogelijk, dat bij het begin van het seizoen 1962-1963 de nieuwe velden ten oosten van de Koningsweg in gebruik kunnen worden genomen. Alles wijst er op, dat dit de plannen zijn, want men is al druk bezig'de grond voor de voorlopig nieuw aan te leggen twee velden in dit gebied te egaliseren en daarop na het vlak maken de grasmatten van Watervliet over te brengen. Van wat nu nog Watervliet is wordt de sintelbaan evenzeer verwijderd. De be tonnen randen, die deze baan afsluiten en omgeven, zowel aan de binnen- als aan de buitenzijde, worden in moten gesnedei), zodat het beton geen obstakel vormt voor de zware machines, die de grond gaan verzetten om daarop de grote uitbreiding van de PEN-centrale (kosten 70 mil joen) te kunnen voltooien. Of de betonran- den. in stukken gehakt, bewaard blijven om later op de nieuwe velden dienst te doen kon nog niet worden beoordeeld. Emmaschool, de heer J. Bergsma. Verder spraken de heren Timmers namens de wijkkerkeraad van de Ned. Herv. gemeente Velsen-Zuid, Walthuis namens de Maria Boreelkleuterschool en K. J. Noy, oudhoofd van de Emmaschool. Na de pauze bedankte de heer Tijl de heer Bergsma én bood deze een enveloppe met inhoud aan. Hij betrok ook mejuf frouw Van Dullemen in zijn dankwoord De heer Bergsma speet het afscheid te moeten nemen van personeel en kinderen van de Prinses Beatrixschool. Hij overhandigde de heer Huizinga de sleutel van de school. De heer H. Remiëns voerde het woord namens het convent van Prot. Chr. school besturen in Velsen en namens de zuster vereniging in IJmuiden. Nadat de heer Noy de hoedanigheden had, geschetst van het nieuwe schoolhoofd zei de heer Huizinga dat hij zijn beste krachten zal inzetten voor het belang van het kind. Hij wilde de Prinses Beatrix school niet speciaal een hervormde school noemen, maar een school uit de Bijbel. In zijn slotwoord bracht de heer Tijl dank aan de commissie die voor een smaakvolle versiering van het gebouw had zorggedragen (er waren vele bloemen en een schijnwerper was buiten het gebouw gericht op de naam Prinses Beatrixschool). Onder de aanwezigen was ook de heer J. Algera, de gemeentelijk inspecteur van het onderwijs. PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Het1 is eindelijk gelukt! Voor het eerst in dit seizoen heeft uw sport krabbelaar een ploeg uit de IJmond zien winnen van een rivaal van daarbuiten. Feitelijk ge schiedde dat noodgedwongen, want toen alle amateurvoetbal was afgelast en de derby VVB-Velsen, waarmee VVB af scheid van "Watervliet zou nemen, niet doorging, was er maar één keus: VSV- Enschedese Boys. Overigens een aantrek kelijke keus, want speelde in die wedstrijd ons Abe niet mee? VSV heeft Abe echter maar weinig kans gegeven op te véllen. In het begin van de competitie was het spel van VVS zeer veelbelovend, maar later is dat allemaal afgezakt. We denken aan die sombere ne derlaag tegen Wageningen uit gewonnen De oudercommissie van de openbare la gere Watervlietschool heeft de ouders van de leerlingen meegedeeld dat zij voor de kinderen, die deze school bezoeken* een W.A.-verzekering heeft afgesloten. Dit betekent voor de leerlingen dat de ze verzekering voor het gehele school jaar geldt met uitzondering van de va kantieperioden. Zij is van kracht op weg van huis naar school en tijdens het ver blijf op school en geldt ook voor de we kelijkse ritten voor de zwemlessen en schoolreisjes. De verzekering geldt en dat is zeer belangrijk van één uur voor de aanvang van de schooltijd tot één uur na de afloop van de schooltijd. Hierin ligt opgesloten een verzekering van het kind van het moment af dat het het huis verlaat tot het ogenblik, waarop het daarin terugkeert, ongeacht de weg, die wordt gevolgd. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad b(j Wiikerstraatweg 259 - Velsen-Nrd - Tel. 3585 Bremen (UPI) Op de Weser in de buurt van Bremen zijn zondagavond het Amerikaanse vrachtschip American Mer chant (8228 ton) en de Westduitse kust vaarder Martha Friesecke (423 ton), in dichte mist met elkaar in botsing geko men. Het Duitse schip zonk kort na de aanvaring. De elfkoppige bemanning werd door de Duitse sleper Stur aan boord ge nomen. Zeven Duitse matrozen werden ge wond, van wie twee ernstig. Marseille (UPI) De machinist van het Franse schip „Shell-7" is zondag om het leven gekomen bij een ontploffing in de machinekamer ten gevolge van de opeen- hdping van gas.. Jokohama (UPI) Een Grieks en een Japans vrachtschip zijn buiten de haven van Jokohama met elkaar in aanvaring gekomen waardoor twee Japanse zeelieden vermoedelijk zijn omgekomen. Het Japan se schip zonk spoedig na de aanvaring. Van de negentien bemanningsleden wer den er zeventien gered en aan boord van het Griekse schip genomen. Grisslehamn (UPI) Het Finse auto- veer „Alpha" waarmee regelmatige dien sten worden onderhouden tussen Eckeroe op de Finse Aaland-eilanden en Grissle hamn, een havenplaats die 193 km ten noordoosten van Stockholm ligt, is zater dag in Grisslehamn omgeslagen en gezon ken. Hoewel de vijftig opvarenden (25 passagiers en 25 bemanningsleden) bij het ongeluk in het water terecht kwamen is niemand verdronken; 25 mensen werden met verwondingen naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk gebeurde nadat het schip, dat vijf vrachtwagens vervoerde, de haven van Grisslehamn was binnengelopen. Het vaartuig begon slagzij te maken nadat een vrachtwagen van 35 ton op het- autodek los was geraakt en naar de wallekant was verschoven. De vrachtauto werd gevolgd door een tweede. De pogingen om het vaar tuig weer in evenwicht te krijgen maak ten de toestand nog erger en het veer ging onder. Men verwacht dat de berging, geen grote moeilijkheden zal opleveren, Philadelphia (UPI) Aan boord van de tanker Amoco Florida, die in de haven van Philadelphia voor de wal lag, is tij dens het lossen van een lading van 156.000 vaten olie en benzine brand uitgebroken. Ondanks het gevaar voor ontploffing slaag de de brandweer er in de brand in de machinekamer in anderhalf uur te bedwin gen. Er waren geen doden of gewonden Het schip werd zwaar beschadigd. Londen (UPI) Een reddingboot van Hartings heeft zaterdag twee mannen van een zinkend jacht gehaald in het En gelse Kanaal. De boot was uitgevaren ter assistentie, nadat het Nederlandse schip Willemstad uit Amsterdam noodsignalen had opgevangen. Het jacht was losgebro ken van een schip dat het op sleeptouw had genomen. Advertentie Midvoor Farenhorst van VSV stand, aan het bedroevende spel tegen He racles, waar Brom na rust gewoon niet meer meedeed. Deze onbetwinstbaar beste speler van VSV is daarna uit de ploeg verdwenen, en het merkwaardige is, dat er ineens wat in de ploeg is gebeurd. Terwijl gisteren Belfroid en Brederveld uitstekend werk ten op het middenveld, waarbij Breder veld soms tot zeer grote hoogte rees, liep de jonge voorhoede zich het vuur uit de sloffen. Het was merkwaardig om te zien hoe een speler als Voet nu ineens vrij uit durfde te spelen, met de bal aan de voet naar binnen kwam en zo steeds een gevaar vormde, zeker in de tweede helft. De nieuwe vleugel Hendrikse-Versluis, die vorige week de vuurproef onderging, zorgde ook al voor blakend enthousiasme, waarbij Hendrikse zich een vervaarlijk doorzetter toonde. Het verheugende van deze wedstrijd was vooral, dat het in de voorhoede nu eens niet alleen van Van Dolder en Farenhorst moest komen, al was de laatste toch wel de grote man. In de eerste helft trok hij door snelle sprints de verdediging uit elkaar, in de tweede helft bleek hij ditmaal te kunnen, wat hem an ders nogal eens ontbreekt: kansen benut ten. Dankzij het feit, dat VSV nu niet ging slapen bij een ruime voorsprong werd het een 5-1 zege. En Abe? Tegen de stugge afweer van VSV had hij weinig kans. In de tweede helft kwam hij niet verder dan buitenspel staan en vrije trappen veroor zaken. Maar Abe moet de bal dan ook op de schoen krijgen, en dat kreeg hij gis teren niet. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres Holland Electro, Ruton, AEG. Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4492 Volksdansen. De volksdansgroep „Zo is er maar eentje" heeft zaterdagavond de tweede instuifavond gehouden in het Sta tenhuis aan de Velserweg. Evenals de eerste avond bestond er ook nu weer veel animo tot deelname. Onder leiding van Hilda Boll werden Fransen, Israëlische en Griekse dansen uitgevoerd. Medegedeeld werd nog dat de volgende avond gehouden zal worden op zaterdag 2 december, in samenwerking met de volks dansgroep Assumburg. Op 11 en 12 november' zal de N.E.V O. de jaarvergadering houden in het kasteel As sumburg Op 12 november wordt er in ver band hiermede een volksdansbal gehouden in de tuinzaal van het Concertgebouw in Haarlem. Ondersteuningsfonds. De afdeling IJmui den van de Vereniging Oud-Katholiek On dersteuningsfonds opent donderdagavond 9 november in het Oud-Katholiek vereniging gebouw aan de Wilhelminakade het sei zoen. In de bijeenkomst wordt verslag uit gebracht van de in Arnhem gehouden al gemene vergadering. Voorts wordt het win- terprogramma aan de leden voorgelegd en zal het bestuur verschillende mededelingen doen. Reeds nu is er een grote kienavond vast gesteld op donderdag, 21 december. Uitgaande van de subcommissie voor culturele ontspanning voor de bejaarden in de gemeente Velsen wordt op vrijdag, 14 november in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat een filmvoorstelling ge geven. De heer S. de Waard, die als cineast en prettig commentator van zijn films onder de bejaarden een zeer be kende naam heeft, zal met de film over zijn reis naar Engeland met Wales en Schotland ongetwijfeld opnieuw grote be langstelling hebben. Op woensdag, 22 november volgt met hetzelfde programma een herhaling in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg te IJmuiden-Oost.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 8