Nieuwe gashouder voor Velsen en Beverwijk IN DE VISHAL EN OP ZEE 1 COR 0LY éef Diep in tiaar hart Nieuw vislosapparaat trok vannacht grote belangstelling Als gemeenteraden akkoord gaan „En op een nacht... Winkels tot 10 uur open in St. Nicolaasweek Geen winkels aan J. T. Cremerlaan Terreinen voor Velsense sportverenigingen Aanleg randweg om Gilden nu mogelijk NUTTIGE GADEAUX bij COR 0LY 6 MAANDEN GARANTIE DONDERDAG 9 NOVEMBER 1961 11 A mateurtoneel Grond voor spuiterij Verkoop van grond Tweehonderd papierbakken voor gemeente Velsen Jongens-en meisjes schoenen v.a. ijmuiden a Schoolbus voor Velsen wordt duurder Grotere parkeerhavens bij ziekenhuis Vrachtauto slipte B. en W. willen pand in Oud-IJmuiden kopen Indien de gemeenteraden van Velsen en Beverwijk akkoord gaan zal in Velsen een gashouder worden gebouwd met een capaciteit van 30.000 kubieke meter. De helft van de capaciteit zal ter beschikking van Beverwijk worden gesteld. Een voorstel van deze strekking is door B. en W. van Velsen al bij de raad in gediend. Het is gebaseerd op een rapport van het Gasinstituut van de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven dat is opgemaakt naar aanleiding van een opdracht van de gemeenten Beverwijk en Velsen die op grond van een met Hoogovens gesloten overeenkomst tot vergroting van de capaciteit van de gasberging moesten overgaan. Het Gasinstituut is tot de conclusie ge komen dat voor de eerste jaren samenwer king van Velsen en Beverwijk technisch mogelijk en in economisch opzicht het meest gunstig is en dat de meest doel matige realisering ligt in de bouw van een gashouder van 30.000 kubieke meter, die de eerste jaren gedeeltelijk ter beschik king van Beverwijk zal worden gesteld. De contactcommissie Gasvoorziening Kennemerland is het daarmee in grote lij nen eens. Volgens een concept-overeen komst zal Velsen verplicht zijn zo moge lijk voor 1 januari 1963 een gashouder te bouwen met de genoemde capaciteit. De gemeente Beverwijk is aan Velsen een jaarlijkse vergoeding verschuldigd, ge baseerd op 50 percent van de kapitaals- lasten, hetgeen op 36.000 kan worden ge raamd. Volgens het concept zal de overeenkomst voor 4 jaar worden aangegaan, tenzij de overeenkomst na 1 juni 1963 ingaat. Dan eindigt de overeenkomst op 1 juni 1967. Voor 1 januari 1966 zal door beide gemeen ten worden besloten of de overeenkomst met een jaar zal worden verlengd. B. en W. van Velsen menen dat de op lossing alleszins aanvaardbaar is. Thans behoeft belangrijk minder te worden ge- investeerd, doordat een aanpassing plaats vindt aan de directe behoefte aan gashou derruimte. Mr. H. M. Planten heeft het répertoire van het amateurtoneel niet alleen door eigen hand met enige speelbare stukken verrijkt, daarnaast bewerkte hij ook een aantal uit het buitenland. Over het al gemeen gaf hij hierbij stellig blijk de no dige kennis van zaken te bezitten, waar mee de smaak van spelers en publiek dient te worden aangevoeld. Er behoeft in dit verband slechts te worden herinnerd aan zijn vertaling van Harold Mac. Pher- sons vrolijke thriller „Gieren op 't veilig nest", waar onze amateurs nog altijd niet op zijn uitgekeken. Toevallig zag ik dit stuk verleden week in Haarlem nog ge speeld, voor de achtste maal! Welk cijfer, om het succes van dit stuk aan te tonen, verder commentaar overbodig maakt. Juist omdat mr. Planten dus zo zelden misgrijpt, is het mij een raadsel wat de ze auteur heeft bewogen, Lajos Zilahy's thriller „En op een nacht..." de moeite van een vertaling waard te tonen. Het is een langdradig praatstuk, dat vooral in de eerste helft weinig actie werd meegege ven. De inhoud heeft betrekking op de dood van een beroemd acteur, waarbij de met het traditionele onderzoek belaste politiecommissaris, al spoedig de vrouw in het spel ontdekt. De historie speelt zich af in de flat van een gewezen minister, wiens echtgenote éveneens in de zaak wordt betrokken. Zij bekent schuld, doch de schrandere politieman weigert met de- ze oplossing genoegen te nemen, omdat hij vermoedt, dat Charlotte door haar be kentenis de ware schuldige van de gevan genis hoopt te redden. Hij wordt inder daad in het gelijk gesteld, doch het be hoort nu eenmaal tot de regels van het spel, dat de afloop van een thriller nim mer in een dagbladrecensie wordt ont huld. Het komt mij voor, dat de oud-ka tholieke toneelvereniging „De Planke niers" uit IJmuiden, welke deze thriller dinsdag en woensdag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan heeft opgevoerd, voorlopig tevens wel de laat ste zal zijn die dit stuk zal opvoeren, want zoals reeds opgemerkt, er wordt veel te veel in gepraat, 'zodat de hande ling eigenlijk pas na de pauze enigszins op gang wordt gebracht. En deze actie berust dan nog voorn&melijk op bittere moedertranen en de gebruikelijke wroe ging. Daar komt nog bij, dat de regie wei nig moeite heeft gedaan het gebrek aan actie enigszins door een verhoogd tempo te compenseren. Het duidelijkst trad dit euvel aan het licht bij Nolda Wijker-van Pel, die bij haar vertolking van de edel moedige Charlotte de Baudrillon, voortdu rend veel te weinig emotie toonde. Het stuk mocht dan niet zo sterk zijn, toch waren haar voldoende scènes toegedacht, waar haar vermoeide speeltrant in dien de te worden afgeworpen. Vandaar dat zij door Jan Wijker, als de ex-minister verre naar de achtergrond werd verdron gen. Deze routinier beschikt over voldoen de talent en allure, om een dergelijke fi guur permanent het aankijken ten volle waard te maken. Een bijzonder grappig typetje zagen wij ook van Cor Peet, die de timide flatbeheerder een weloverwo gen en geestige gestalte wist te geven. De even sympathieke als schrandere poli tieman van Henk Jordaan, werd eveneens naar behoren aangeduid. Kleinere rollen werden nog goed vertolkt door Sonny van Diepen-Hunsche, Gré Voortman-Zwart, Corrie Zwart en Willy Groot. Geen sterke openingsvoorstelling dus van „De Plan keniers", ofschoon de eerlijkheid toch weer gebiedt te vermelden, dat het pu bliek geboeid heeft toegekeken en zich in zijn waardering allerminst onbetuigd wen ste te laten. Jan van Dam B. en W. van Velsen stellen de raad voor aan de heer C. Nap te IJmuiden een ter rein van 190 m2 aan de Cornwallstraat te IJmuiden te verkopen. Dit terrein is be stemd voor de uitbreiding van een auto- spuiterij en zandstraalbed'rijf. De koopprijs is 22,50 per vierkante meter. B. en W. van Velsen stellen voor aan de heer J. Postmus te IJmuiden een terrein van 68 m2 bij de Pegasusstraat e IJmui den te verkopen voor de bouw van een garage. Prijs 26.50 per m2. Zonder samenwerking zouden Velsen en Beverwijk moeten overgaan tot de bouw van installaties, die op een vrij verre toe komst zouden moeten worden betrokken. Deze zouden voor het moment te groot worden gebouwd en de exploitatiekosten zouden dan de eerste jaren niet evenredig zijn aan het verkregen nut. Het plaatsen van de papierbakken in de Lange Nieuwstraat en de Kennemerlaan en op het Marktplein te IJmuiden heeft geleid tot een merkbare verbetering van de reinheid op de openbare weg. Dit de len B. en W. van Velsen de raad mee. De bakken zijn enkele jaren geleden bij wijze van proef geplaatst. B. en W. menen dat de verbetering wellicht mede te dan ken is aan de propaganda van het actie comité „Opgeruimd staat netjes". Het college wil nu in het kader van „Opgeruimd staat netjes" weer een aan tal bakken gaan plaatsen. Het is de be doeling bij winkelcentra de bakken te plaatsen met een tussenruimte van onge veer 25 meter en in andere drukke ver keersstraten met een tussenruimte van on geveer 75 meter. Er zullen op deze manier ongeveer 200 bakken nodig zijn. De bakken zullen worden bevestigd aan lantaarnpalen. Ook willen B. en W. re clamebiljetten voor „Opgeruimd staat net jes" aanbrengen op vervoermiddelen van de reinigingsdienst en in plaatselijke bla den gaan adverteren. Men wil in het voorjaar met de actie beginnen. De kosten worden geraamd op 7.000,- voor welk bedrag een krediet aan de raad wordt gevraagd. Advertentie AUTOPEDS - DRIEWIELERS TRAP-SKELTERS - FIETSJES enz. BREESTR. 108 - BEVERWIJK Als raad akkoord gaat Als de raad van Velsen akkoord gaat, zullen de winkels in Velsen van 29 novem ber tot en met 4 december tot 22 uur ge opend zijn. B. en W. stellen dit voor op een verzoek van de Velser Middenstandscen- trale. Op 5 december zullen de winkels tot zes uur geopend mogen zijn, ook al is het dan dinsdag. Kapitalisten. Het gezaghebbende Egypti sche dagblad Al Ahram meldt dat in de laatste tijd beslag is gelegd op de eigen dommen van 171 „kapitalisten". Hier mee is het totaal van dergelijke beslag leggingen, die in de afgelopen weken plaats vonden, op 593 gebracht. Aanvoer van woensdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was woensdag 5860 kisten vis, waarvan 400 tong en tarbot, 3 heilbot, 147 schol, 21 schar, 10 bot, 4100 haring, 164 makreel, 369 schelvis, 282 wijting, 90 kabeljauw en gul, 22 leng, 90 haai, 4 ham, 25 poon, 110 koolvis, 23 diversen. Prijzen van woensdag Per kilo: heilbot 4—3, grote tong 7,20— 6,40, grootmiddel tong 4,304,20, kleinmid- del tong 3,903,30, kleine tong I 2,902,30, kleine tong II 1,961,46, tarbot I 4,80 4,20, zalm 7. Per 50 kilo: kleine schol II 6727, schar 3626, bot 3027, verse haring 2616, makreel 2012, grote schelvis 7757, grootmiddel schelvis 6962, kleinmiddel schelvis 6159, kleine schelvis I 6259, kleine schelvis II 5147, wijting 4119, grote gul 9060, middel gul 6746, kleine gul 5536, kleine leng 43, kleine haai 26 17, ham 186126, poontjes 1710, horsma kreel 6,50, kleine koolvis zwart 3827, kleine koolvis wit 63, kleine rode poon II 27—16. Advertentie Er is een mooi Neder lands woord en dat is „kift". Het lijkt op kef fen maar het komt van kijven en dat is het maken van ruzie met een schelle stem. Wie in de binnenstad op het ogen blik zijn gretig oor te luisteren legt, hoort die stem En om wat gaat het? Niet om de super- bom, de belastingver laging, de „fall-out" of om de reislustige bank bedienden: neen, om on ze bloedeigen Sint Nko- laas. Gus. zult u zeggen, is het weer zover en dan bedoelt u het chronolo gisch. Ja zover is het: de eerste pepernoten zijn al gesignaleerd en fa brieken plus warenhui zen vragen extra perso- eenmaal een hele in dustrie op gang, die ze hier niet graag zouden missen. Weet u wat ik nu zo zonde vind, dat met al dat gechicaneer de pret er eigenlijk al af is. Waar om niet tevoren eens goed overlegd op welke wijze men dit nationale feest luister kan bijzet ten. Is het niet mogelijk eerst om de groene tafel tot een grootste gemene deler te komen, voordat men zijn puinhoop in het publiek op straat werpt- Wordt men het niet eens laat men er dan niet aan beginnen! liet blijkt me telkens weer, dat men. meestal in navolging van ande ren, ook hier de boel eens wat wil opvrolijken. En dan begint men maar, blijkbaar zonder vast omlijnd plan, zonder vol doende ruggesteun en financiën en zonder alle neel om die brave borst - consequenties te hebben straks weer het dak op te sturen. Dat staat nu eenmaal in zijn contract en weer of geen weer, we verwachten hem Voorlopig zit ie nog in zijn winterkwartieren en alleen boven op de kast, want hij is er zo zoetjes aan aan gewend geraakt dat zijn blijde inkomst in dit lage land eerst de ge moederen op tempera tuur moet brengen. Ver leden jaar was het de kwestie Rotterdam-Am sterdam, dit jaar om maar wat te noemen, de Haarlemse concurrentie- factor. Als ik Sinterklaas was, zou ik een keer de broek aantrekken en zeggen: „oké. jullie willen me zo graag, maar dan ook geen gemeier. Wél ge meier, dan hè-je me voor het laatst gezien en vier ik me verjaardag vol gend jaar op mijn flatje op Majorca- Ouder-wor- den doe ik toch wel en al krijg je wat cadeau tjes. zo'n feessie bouwen kost me elk jaar weer een vermogen. Ik kan best eens zonder Moet u eens zien, hoe ze hier zullen inbinden, want commercieel of niet die ouwe brengt nu overwogen. Dat lukt ons nooit. Dat lukt hoogstens in Latijnse landen, waar de boei tot zelfs rege ringen toe van im provisaties aan elkaar hangt maar hier gaat het niet. Daarvoor zijn we te veel verdeeld, te kortzichtig en te eigen- batelijk; een verschrik kelijk woord, maar u begrijpt me wel. Als men er v^n uitgaat dat Sinterklaas, ondanks alle commerciële bijsmaken, voor alles nog een kin derfeest zou zijn móest zijn dan moest men zich schamen het zo ver te hebben laten komen. Ontbreekt het ons nu helemaal aan fantasie? Enige jaren terug is er besloten de 35 intoch ten van Sinterklaas die ouwe bleef maar bin nen komen zogezegd te vervangen door één, onverzuild, überpartei- lich. Dat was een goed besluit, want het stond een beetje vreemd in el ke straat een Goed heiligman tegen te ko men, die al naar zijn aard inhalig of uitdele- rig was aangelegd- Het is ook begrijpelijk dat die ene intocht finan cieel moest worden ge schraagd. Nu krijg je in dit land vrijwel geen cent als er niet een dub beltje voor teruggega- randeerd wordt. Dus reclame. En daar begon het gehak van spaan ders. Want de een kan meer fondsen voor reT clame reserveren dan een ander. Nu weet ik verder van de achtergrond van dit conflict heel weinig af en ik wil er zelfs niet meer van afweten om dat ik de zaak nu al zo kinderachtig vind, dat ik me er niet zo lang het hoofd over wil bre ken. Maar waarom niet, kort en goed een aantal wagens mee laten rijden met een collectieve in zending, één namens al le speelgoedwinkels, een namens alle bakkers, een namens alle sigaren handelaren en noem maar op. Tevoren even met elkaar eens worden, wat de voorstelling zal zijn wat zo'n wagen zal kosten en dan lekker uitsmeren over alle branchegenoten. Uit is het gemeier! En kan het zo niet, dan helemaal geen wagens en voor mijn part ook geen offi ciële Sinterklaas. Alles is beter dan het gechicaneer, dat al mis selijk maakt, voor men marsepein heeft ge proefd. Trouwens, wat zou de winkelier er van zeggen als hij de uit spraak had gehoord van een man die zich wel over dit feest opwond. Hij zei: die jongens zijn het weer niet eens met elkaar- Ze vergeten evenwel, dat ik voor een gulden in Amsterdam zit. een grote stad met een heleboel winkels, waar ik zonder vrees mijn eigen Sint kan ver sieren Kiezen of delen, mijne heren en als ik u raden mag: geruisloos! Bart L. Joris Per 125 kilo: grote kabeljauw 480256, grote koolvis zwart 10281, grote koolvis wit 192182, grote leng 96. Besommingen van woensdag IJM 18 Ariadne f 17.500, KW 141 f 5.270, KW 168 3.650, KW 20 2.670, SCH 153 11.700, SCH 135 18.100. Aanvoer van donderdag Drie trawlers en 42 kotters voerden in IJmuiden 4100 kisten aan, waarvan 150 schelvis, 170 wijting, 75 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 840 trawlharing, 280 kleine kis ten haring, 220 sprot, 295 makreel, 350 schol, 400 varia, 60 stijve kabeljauw, 45.000 kilo tong. De VL 131 Petronella had 900 kisten, de IJM 36 Jacoba Gesina 850 kis ten, 280 kleine kisten en 40 stuks kabel jauw. De KW 8 Deining had 520 kisten en 20 stuks kabeljauw. Prjjzen van donderdag Per kilo: heilbot 4—3, tarbot 4.90 4.20, grote tong 7.206.60, grootmiddel tog 4.504.20, kleinmiddel tong 3.403.10, tong 1 2.50—2.30, tong 2 1.60—1.24. Per 50 kilo: tarbot 4 73.65, rode poon 2216, haring 2318, makreel 21—16, poon 1412, kleine scholletjes 27—20, grote gul 6348, middel gul 5542, kleine gul 45 37, zwarte koolvis 3830, witte koolvis 40, ham 170144, kleinmiddel schol 50, schol 1 5648, schol 2 6736, grote schel vis 7966, grootmiddel schelvis 6853, kleinmiddel schelvis 72—62, schelvis 1 71—67, schelvis 2 6050, dichte wijting 1715, gestripte wijting 3931, haai 20 19, Per 125 kilo: grote kabeljauw 294276, middel kabeljauw 232192, zwarte kool vis 122100, witte koolvis 156146. Per regel: grote kabeljauw 200, middel kabeljauw 96. Besommingen van donderdag KW Deining 17300, KW 45 6470. Haringvangsten KW 5—5, 6—6, 9—34, 16—15, 47—5, 73—35. 138—5, 168—6, 20—4, 40—50, 41—12, 7424, 44—4, 85—20, 110—4, 22—50, 45—34, 70—12, 95—20, 130—10, 141—5, 163—5, 175—20. Gemiddeld: Scheveningen 25, Katwijk 17. Op zee Het was goed weer om de noord maar de vangsten waren slecht en ongelijk. De IJM 28 Amsterdam deed enkele trekken van twee pakjes, de Thorina een trek van twee pakjes, meest haring, de Emma Wil- helmina een trek van twintig manden. De kotters om de oost vingen per trek 30—50 kilo tong, een mand tarbot en een paar manden vis: De kotters op de kust vingen per trek 2040 kilo tong, 34 manden vis en een paar kabeljauwen. Aan de westkust was het weer goed. De vangsten waren ongelijk, 200300 manden makreel en haring. Uitgevaren zijn de KW 101 Nestor, KW 49 Antje. Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 150 wijting, 100 platvis, 15 sprot, 7000 kilo tong. Advertentie ...hunkert eikevrouw ernaar om mooi en aantrekkelijk te zijn. Met pakjes als deze komt de moderne mo de aan dat natuurlijke verlangen tegemoet. Het is TREV1RA, met alle bekende voorde len vandien. De rok is gevoerd. Komt U dit pakje eens bij ons be- kijkenl f. 57,50 Deelnemer Polio-actie PLEIN 1945 SPECIAALZAAK DAMES- EN KINDERCONFECTIE Hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 - Telefoon 7541 Het ziet er naar uit, dat aan de J. T. Cremerlaan te Santpoort geen winkels zullen komen. De heer P- F. Scholz, die 2100 vierkante meter grond aan de Cre- merlaain zou kopen om daar woon-wmkel- huizen te bouwen, heeft van dit plan moeten afzien. Er bleken geen gegadigden voor woonwinkelhuizen te zijn. B. en W. willen nu de raad voorstellen een zodanige wijziging in het uitbreidings plan aan te brengen dat de bouw van wo ningen in plaats van woonwinkelhuizen mogelijk wordt. Er zal geen bestelauto mogen worden omgebouwd tof schoolbus voor de gemeen te Velsen. De eisen, die de rijksverkeers inspectie ten aanzien van een schoolbus stelt, zijn zodanig verzwaard, dat B. en W. van Velsen van hun plan hebben moeten afstappen. Daarom moet men nu een chassis aan schaffen en hierop een speciaal voor dit doel ontworpen carrosserie laten bouwen. De raad heeft indertijd 15.000 krediet gegeven, maar nu worden de kosten 22.000. B. en W. vragen daarom een extrakrediet van 7.000. Als de raad akkoord gaat zullen de par keerhavens bij het St. Antoniusziekenhuis worden uitgebreid in het kader van het verbreden van de Zeeweg te IJmuiden- Oost. Om het van gemeentewege te betegelen plateau bij het Sint Fideiisgebouw e-1 fraaier aanzien te geven zal hierop een eenvoudige sierbestrating worden aange bracht. B. en W. vragen hiervoor een kre diet van 7.500. In de nacht van woensdag op donderdag heeft men in IJmuiden een proef genomen met het nieuwe vislosapparaat, dat is uitgevonden door de heer L. van der Gaag. Dit apparaat takelt de vis in manden uit het ruim en vervoert ze dan naar de afslag, waar men de manden afhaakt en in kisten overstort. Er was grote belangstelling voor de proef, die werd genomen bij de Vlaarding- se logger VL 131 Petronella. De directeur van het Staatsvissershavenbedrijf, mr. J. R. v. Eerde, was enthousiast. Hij noemde het apparaat het beste dat hij tot dusverre had gezien. Het tempo lag nog niet hoog, want in de eerste veertig minuten loste men slechts 116 kisten vis. Maar het ziet er naar uit, dat nadere voorzieningen het apparaat tot een succes zullen maken. Men werd nu gehandicapt door de kleine luiken van de Petronella, terwijl er in de ruimen ook niet zo gemakkelijk kon wor den gemanoeuvreerd. Opmerkelijk is, dat de nieuwe losinstal- latie zeer gemakkelijk verrijdbaar is. De constructie zal zelfs nog veel lichter kun nen worden, als men gebruik gaat maken van aluminium buizen. De mogelijkheid bestaat, dat men in de toekomst voor een schip met drie luiken ook drie apparaten zal kunnen gebruiken. Indien men op zee al rekening houdt met de ruimte, die voor de „slurf" moet wor den opengehouden, kan het lossen zeer vlot geschieden. Vannacht is ook gebleken dat de nieuwe losmethode de lossers veel meer beseher- Terwijl een NZH-bus stilstond bij een halte in de Wijkerstraatweg in Velsen- Noord reed er woensdagmiddag een truck met aanhangwagen van een Beverwijkse firma achter tegenaan. De bestuurder van de truck had de bus willen passeren maar zijn wagen begon ten gevolge van het gladde wegdek te slippen met het boven genoemde gevolg. Niemand werd gewond. ming biedt. Een losplank is overbodig ge worden. Ook Scheveningse en Katwijkse visserij deskundigen volgden de proefneming met grote aandacht. Naar verluidt wil men in Scheveningen de nieuwe methode snel in voeren, als verdere proeven bevredigend verlopen. Toen vanmorgen het tempo te laag bleek is men overgegaan op de orthodoxe wijze van lossen. Maar deze „kinderziekten" zul len wel kunnen worden verholpen. Het pand Carolinastraat 17 te IJmuiden is de gemeente Velsen te koop aangeboden. Dit perceel is. gelegen binnen het gebied, waarvoor van kracht is het vastgestelde en goedgekeurde wederopbouwplan C voor oud-IJmuiden en wel in een gedeelte, dat in verband met de. toekomstige woning bouw in deze omgeving zo spoedig mo gelijk moet worden gesloopt. Daarom is de eigendomsverkrijging daarvan voor de ge meente van belang. De omliggende wo ningen Bloemstraat 7, 9 en 11 en Carolina straat 13 en 15 zijn reeds eigendom van de gemeente. Het thans aangeboden pand is vóór 1900 gebouwd en in 1923 verbouwd. Door de verbouwing werd een betere in deling verkregen. Het is verhuurd voor f 11,25 per week. In afwachting van de spoedige afbraak zal bij aankoop de ver huur voorshands nog enige tijd kunnen worden voortgezet. Na onderhandeling heeft de eigenaresse ingestemd met een koopsom van 5.250. B. en W. stellen voor tot aankoop over te gaan. Bij de aanvang van het seizoen 1961- 1962 hebben B. en W. van Velsen met de besturen van diverse sportverenigingen in de gemeente besprekingen gehouden inzake de ingebruikgeving van het hoofd terrein, met tribunes en kleedgelegenheid, alsmede van de bijterreinen van het ge meentelijk sportpark „Schoonenberg" en van onder sportparken. Behoudens de instemming van de raad is de volgende regeling getroffen. De ver enigingen V.S.V. en Stormvogels zullen voor de wedstrijden van hun eerste en tweede elftal gebruik maken van het hoofdterrein met tribunes en kleedgele genheid. De verschuldigde vergoeding zal gelijk zijn aan die, welke voor het sei zoen 1960-1961 heeft gegolden. Alleen de vergoeding van 60j- per wedstrijd is kórhen te vërvallen, orhdat de verenigin gen de controle in het sportpark zelf zul len gaan verzorgen. Voorts zullen de voetbalverenigingen S.V.IJ, Waterloo, Terrasvogels, Kinheim, I.E.V., IJmuiden en Stormvogels (voor cje overige elftallen dezer vereniging) weder om gebruik maken van de bijterreinen van het sportpark „Schoonenberg", het sportpark „Waterloo" of het sportpark „Rooswijk", terwijl aan de Kennemer Hoc keyclub „Strawberries" in gebruik zullen worden gegeven de drie hockeyvelden met het oefenveld en het kleedhuis van het sportpark „Schoonenberg". Ten aanzien van de vergoedingen per wedstrijd is met de voetbalverenigingen overeengekomen, dat deze gelijk zullen zijn Jan die, welke voor het seizoen 1960- 1961 hebben gegolden, t.w. 15,- voor de seniorenelftallen, f 10,- voor de junioren elftallen en 7,50 voor de adspiranten- elftallen, terwijl bovendien nog is overeen gekomen, dat indien in de loop van het seizoen mocht blijken, dat de opbrengsten uit de „sporttoto" voor de verenigingen zulks rechtvaardigen, tot een verhoging van de vergoedingen kan worden overge gaan. De door de Kennemer Hockeyclub Strawberries verschuldigde vergoeding is met 435,- verhoogd tot 1535,- in ver band met de dit jaar gedane uitgaven voor het vergroten van de kleedruimte. Voorts zullen de handbalverenigingen Full Speed en I.E.V. en de korfbalvereni gingen D.K.V. en Rooswijk ook dit sei zoen gebruik maken van de bijterreinen van het sportpark „Schoonenberg" en de terreinen van het sportpark „Rooswijk". De door deze verenigingen per wedstrijd verschuldigde vergoeding is wederom vastgesteld op 10,voor de seniorenelf tallen f 7,50 voor de juniorenelftallen en 5,- voor de adspirantenelftallen. Het aanleggen van de randweg om de Gilden kan nu geschieden. De gemeente Velsen heeft namelijk de nodige grond aankopen kunnen verrichten, waardoor de aanleg van de verlengde Wencke bach nu tot stand kan komen. B. en W. van Velsen vragen de raad hiervoor een krediet van 150.000. In 1959 zonden de inwoners van de woon wijk „De Gilden" in Velsen-Noord een pe titie naar het gemeentebestuur, waarin zij stelden dat er veel ontbrak aan de ver keersveiligheid in die wijk. B. en W. deden voorstellen ter verbetering en deelden daarbij mede, dat er eigenlijk maar één manier is om de verkeersveiligheid af doende te verbeteren: het aanleggen van de randweg om de Gilden. Het verkeer van en naar de Hoogovens zou dan van deze weg gebruik kunnen maken en de woonwijk niet meer behoeven te kruisen. De aanleg van deze randweg is nu mogelijk geworden omdat de grond aankopen zijn geschied. De kosten, verbonden aan de uitvoering van de weg zullen naar raming 250.000 bedragen. Van dit bedrag is reeds een kre diet van f 100.000 verleend voor de aan leg van het gedeelte, gelegen tussen de Wenckebachstraat en de straat „Holland op z'n smalst". In verband hiermee stellen B. en W. voor ten behoeve van het gehele werk nog een krediet van f 150.000 beschikbaar t« stellen. L

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11