Langeweg internationaal meester na overwinning op O'Kelly mm mm iOSRAM GEERT HOOGEVEEN i Henneberke heeft nog punt nodig Deining om verdwenen totoformulier Trainers en coaches in Utrecht bijeen Nederlandse volbloeds naar België Koersen Hilversum Woodcock wil in Noorwegen blijven Jimmy Hill is afgekeurd Juventus klopte Partizan Klaassens reserve in Amsterdam Strafschop gemist: 2 gewonden ,SR|PJsSRlSlgl SlmM» ■MWm HVS en OVRA deelden winst Sterke Italianen in één fabrieksploeg DONDERDAG 9 NOVEMBER 1961 19 lampen ZIAN versloeg Catalaanse selectie Lid van totoclubje bekent vervalsing In cross Le Soir komen 700 Nederlanders aan start Leeuwarden verloor Europese beker Militaire ploeg is goed begonnen Waterpolotoernooi van HVGB Van Looy-Post leiden in zesdaagse Brussel Meiffret verbeterde opnieuw snelheidsrecord De 24-jarige Nederlandse student in de psychologie Kick Langeweg heeft in de dertiende ronde van het internationale schaaktoernooi in Zevenaar door een over winning op grootmeester O'Kelly het recht verkregen zich voortaan internationaal schaakmeester te mogen noemen. Hij be haalde deze titel in een zenuwslopend ge vecht waarbij hy dankbaar van een min der goede voortzetting van de Belg profi teerde door diens koning voor ondekbaar mat te stellen. Daarvoor had hij de groot meester gedwongen zijn dame voor twee stukken te offeren. Langeweg: Internationaal meester. De tweede kandidaat voor de meester titel, Henneberke, kwam een half punt dichterbij door een remise tegen de Span jaard Perez. De Nederlander heeft nu nog een remise nodig uit de twee resterende partijen. Johannessen boekte zijn eerste overwin ning door Beni te verslaan en Milic zag zijn remisereeks onderbroken door een nederlaag tegen de Westduitser Lehmann. Schaken De Argentijn GuimarcL buitte een "klein voordeel in zijn partij tegen Golombek uit. Hij bezet nu een gedeelde derde plaats met Stahlberg en O'Kelly. Bobotsov staat in zijn afgebroken partij tegen de Westduitser Rellstab iets gun stiger. Het is echter moeilijk over het eind resultaat van deze partij iets te zeggen. De uitslagen luidden: Rellstab (W.-Dld.) —Bobotsov (Buig.) afgebr.; O'Kelly (Belg.)—Langeweg (Ned.) 0—1; Wade (Nw- ZeelandMatanovic (J.sl.) remise; Gui mard (Arg.)—Golombek (G.B.) afgebr.; Jo hannessen (Noorw.)—Beni (Oostenr.) 1—0; Lehmann (W.-Dld.)—Milic (J.sl.) 1—0; Bouwmeester (Ned.)—Stahlberg (Zw.) re mise; Perez (Sp.)Henneberke (Ned.) re mise. Na de dertiende ronde luidt de stand: 1. Matanovic 10 pnt.; 2. Bobotsov 8 pnt. en 1 afgebr.; 3. en 4. Stahlberg en O'Kelly bei den 7'/a pnt.; 5. en 6. Bouwmeester en Langeweg 7 pnt.; 7. Guimard 6V2 pnt. en 1 afgebr.; 8. en 9. Lehmann en Henneberke beiden 6V2 pnt.; 10. en 11. Milic en Perez beiden 6 pnt.; 12. en 13. Wade en Johan nessen beiden 5'/2 pnt.; 14. Golombek 5 pnt. en 1 afgebr.; 15. Beni 4'/j pnt.; 16. Rell stab 3 pnt. en 1 afgebr. Kandidatentoernooi Woensdagavond zijn in Vranjacka Banja de afgebroken partijen van de zevende en achtste ronde van het dames-kandidaten- schaaktoernooi uitgespeeld. De uitslagen waren: zevende ronde: Vol- pertLazarevic remise; ZvorikinaLane 10; Chaudé de SilansRinder 01; HeemskerkKarakas remise; Zatulovs- kajaNicolau 10. Achtste ronde: RinderKonarkowska remise; LaneGaprinadschil remise; Laza revicZatulovskaja 10. Na de achtste ronde luidt de stand: 1. Gaprinadschil (Rusl.) 6 pnt. (uit 7 partijen); 2. Lazarevic (J.sl.) 6 pnt.; 3. Nedeljkovic (J.sl.) 5 pnt. (uit 7); 4. Nicolau (Roem.) en Karakas (Hong.) beiden 5 pnt.; 6. Volpert (Rusl.) en Konarskowska (Polen) beiden 4 pnt.; 8. Borissenko (Rusl.), Zvorikina (Rusl.) en Polihroniade (Roem.) allen 3V2 pnt. (uit 7); 11. Zatulovskaja (Rusl.) en Rinder (W.-Dld.) beiden 3 pnt. uit 7; 13. Lane en Grasser (beiden V.S.) beiden 3 pnt.; 15. mevr. Heemskerk (Ned.) 2'/j pnt.; 16. Hundsuren (Hong.) 2 pnt. uit 7.; 17. Chaudé de Silans (Fr.) 2 pnt. De partijen voor de negende ronde wor den vrijdag gespeeld. Op initiatief van de afdeling opleiding en research van de Nederlandse Sportfedera tie is in Utrecht een bijeenkomst gehouden van een groot aantal trainers en coaches, die vijftien nationale sportbonden alsmede de Nederlandse Katholieke Sportbond en de Sportstichting Universiteit Amsterdam vertegenwoordigden. Aan de orde waren gesteld enkele pro blemen, die verbonden zijn aan een goede conditietraining. Onder meer waren aan wezig de heren E. Schwartz (Voetbalbond), A. van Vliet (Wielren Unie), P. Zwanen burg (Schaatsenrijdersbond), P. Korver (Atletiek Unie), D. Schmull (Universiteit Amsterdam), W. Stoop (Tafeltennisbond), W. V. Heumen (NKS), P. Verwoerdt (Zwembond), G. Leerink (Roeibond), A. Zwaanswijk (Korfbalbond), G. J. Smit (Tennisbond), P. M. J. Bromberg (Hockey- bond) en J. Boukes (Volleybalbond). De vertegenwoordigers van de sportbon den brachten het standpunt naar voren wat hun organisaties onder conditietrai ning verstaan. Besloten is een werkgroep samen te stellen die de volgende suggesties zal bestuderen: De inventarisatie in het buitenland over conditietraining, de voorlichting van sport- medische zijde, het samenstellen van een bibliotheek, de conditie van de jeugd in het algemeen, de toevoer naar de top, de top zelf en de opleiding ten aanzien van de conditietraining met splitsing in de team sporten en de individuele sporten. Op de foto v.r.n.l. zittend de heren Leering (Roeibond), Schwarz (Voet balbond). Boukes. (Volleybalbohd). Staand v.l.n.r. dë heren Stoop' (Taféï- tevnisbond), Middelink en Van Vliet (Wielren Unie), Bromberg (Hockey- bond). Zwanenberg (Schaatsenrijders- bond) en Verwoerdt (Zwembond). Paardesport Nu het renseizoen op Duindigt is afge lopen richten de Nederlandse trainers van volbloeds hun aandacht weer op de Brusselse renbaan Sterrebeek. Op deze baan gaat Peter Pan zaterdagmiddag een poging wagen in de semi-klassieke „Le Gladiateur", een ren over 4000 meter met 50.000 Belgische francs voor de winnaar. Peter Pan, die gehandicapt staat met een te dragen gewicht van 55 kg., zal beredert worden door Henk van der Kraats. Op zondag 12 november zullen de amatrices, mevrouw F. C. Dekkers- Coebergh in Den Haag en Marion Coe- bergh uit Rotterdam, resp. met Country Girl en Cold Water deelnemen aan een in ternationale amatrice- en amateursren. Bo vendien start op maandag 13 november de drie-jarige Escurial in de Prix Worden, een ren over 2350 meter. De uitslagen van de woensdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Fokdagprijs (1500 m.): 1. Amad Kinley 1.36.3; 2. Aerolite B; 3. Atlas. Winn. 2.60; pl. 1.20, 1.20, 1.40; kopp. 4.70; cov. 4.10 Stamboekprijs (2040 m.): 1. Zeppeline 1.32.4; 2. Zaida; 3. Zenith Williams. Winn, 5.60; pl. 2.00, 2.00, 2.50; kopp. 14.60; cov. 8.60. Prijs van de Jaarlindenshow (2400 m.): 1. Yel- lowthroat S 1.30.9; 2. Xerxes; 3. Yellow Six. Winn. 7.20; pl. 2.70, 2.70, 2.60; kopp. 15.60; cov. 10.20. Grote Prijs van het Gooi en Ommeland (2000 m.), eerste afdeling: 1. Y Norton 1.25.9; 2. Walter Mitty; 3. Mieke Hollandia. Winn. 6.50; pl. 1.90, 1.30 2.10; kopp. 14.20; cov. 3.30. Tweede afdeling: 1. William Z 1.25.1; 2. Winston Hanover; 3. Whirlwind. Winn. 6.70; pl. 1.50, 1.60, 1.90: kopp. 17.70; cov. 5.30. Grote Prijs van het Gooi en Ommeland 2 (2000 m.), eerste afdeling: 1. Victor Hollandia 1.25.8; 2. Viptrix V; 3. Very Nice. Winn. 2.80; pl. 2.00, 3.00, 1.80; kopp. 5.50; cov. 10.00. Grote Prijs van het Gooi en Ommeland 2 (2000 m.), tweede afdeling: 1. Upper Ten 1.26.1; 2. Vic tory Queen; 3. Vita Kinley. Winn. 11.10; pl. 2.30, 1.50, 1.60; kopp. 25.80; cov. 3.90. Stamboekprijs (2040 m.) tweede afdeling: 1. Zatopeka 1.35.-; 2. Zorro d'Aster; 3. Zadkine. Winn. 8.80; pl. 1.60, 1.50, 2.40; kopp. 21.50; cov. 3.70. Kampioenenprijs (1610 m.): 1. Walnut Erebus 1.26.-; 2. Wise Guy; 3. Ukas. Winn. 5.20; pl. 2.00, 2.40, 4.60: kopp. 19.80; cov. 7.20. Totalisatoromzet: 128.136. Advertentie Waterpolo De waterpoloploeg van Zian heeft de Spaanse tournee goed ingezet. De eerste wedstrijd tegen een selectieploeg uit Ca- talonië werd dinsdagavond met 12-3 door de Hagenaars gewonnen. De wedstrijd werd omlijst door enkele zwemnummers. Ria van Velsen won de 100, m rugslag in 1.11.2. Op <^e -100 m vrije slag'.werd Ria van Veïsèn tweede in:l.-12.1 achter de Sp'aanse Camprubi (l;12.0)..'.Har- ro Ran werd tweede op de 1Ó0 m vrije slag m 1.01.1 achter Abadia, die een tien de seconde sneller was. Advertentie Hoofdagent Citroën-Panhard Showroom Zijlweg 26 - Telefoon 17296 Kant., werkpl., magazijn Mr. Cornelisstr. 54 - Tel. 58C11, 2~''jnen A-Agent: GARAGE v. DRIEL - HOOFDDORP A-Agent: GARAGE ADMIRAAL - BEVERWIJK B-Agent: J. J. v. KOOTEN - HAARLEM Een verdwenen totoformulier houdt mo menteel de KNVB, de Groningse vereni ging GRC en de recherche in Groningen bezig. Dinsdagmorgen stelde zich de heer H. Mulder uit Groningen kandidaat voor de hoofdprijs in de voetbalpool. Hij zou als enige een foutloze kolom hebben inge vuld. Bij de KNVB en bij GRC werden echter geen overeenstemmende formulieren ontdekt. Het zegelnummer op het copie- formulier van de heer Mulder correspon deerde met een nummer op het originele formulier van de heer J. Postma, die even als de kandidaat winnaar deel uitmaakt van een groepje totodeelnemers Het af schrift hiervan bleek inmiddels vernietigd te zijn. Het totoclubje van vijf heeft aan gifte gedaan bij de Groningse recherche, die een onderzoek instelt. In de zaak is inmiddels een arrestatie verricht. Een van de leden van het Gro ningse totoclubje heeft woensdag bekend het door hem ingevulde totoformulier van de heer Mulder vervalst en later van ze gels voorzien te hebben. A tletiek Ruim 700 Nederlandse atleten zullen zondag 19 november in Brussel deelne men aan de cross van Le Soir. De Neder landse ploeg voor het hoofdnummer, de Cross der Azen, is samengesteld uit Frans Kunen, Hein Cujé, Jan Keesom en Dick de Bruin. In de Volkscross starten o.a. Fons Veldhuizen, Aad Steylen, Henk Snepvan gers, Jan Evers, Henk Giling en bij de junioren en scholieren zien wij bekende atleten als Markussen, de Bruin, Moer- kamp, Hendriks en Blok. Tennis De winnaar van het open Noorse ten niskampioenschap van dit jaar, de Austra liër Warren Woodcock, zou graag een goede baan in Oslo willen hebben om in Noorwegen te kunnen blijven. Woodcock zal in januari van het volgend jaar naar Oslo reizen om besprekingen dienaangaan de te voeren met vertegenwoordigers van de Noorse tennisbond. De jonge Asutraliër, die met een Noors meisje is getrouwd, zou graag deel uit maken van het nationale Noorse tennis- team en in de Daviscup-wedstrijden voor Noorwegen uitkomen. Er zullen geen moeilijkheden voor Wood cock bestaan Noorwegen in Daviscup-wed strijden te vertegenwoordigen, omdat hij nooit in het officiële Australische tennis- team was opgenomen. Voor de Noren zou de komst van Woodcock ongetwijfeld een versterking zijn. Hij zou een bron van inspiratie voor de jonge talentvolle Noorse tennisspelers kunnen betekenen. VOETBAL. In een wedstrijd voor de competitie van de zogenaamde „home- countries" heeft Schotland woensdagavond op Hampden Park in Glasgow met 20 gewonnen van Wales. Bij de rust was de stand 10. VOETBAL. Op Old Trafford, het terrein van Manchester United, heeft een ver tegenwoordigend elftal van de Engelse lea gue woensdagavond met 20 verloren van een team van de Italiaanse league. In een wedstrijd voor het toernooi om de Vriendschapsbeker heeft de Belgische eredivisieclub La Gantoise woensdagmid dag in Gent met 30 gewonnen van Leeuwarden. De ruststand was 20. Er is weer volop getraind door de spelers van het nationaal voetbal team. Ook Pieters Graafland's capa citeiten werden geducht op de proef gesteld, zoals men op bovenstaande foto kan zien. Voetbal Jimmy Hill, voorzitter van de vereni ging van Britse beroepsvoetballers en oud speler van Fulham, mag niet meer voet ballen van de dokter. Hij heeft een „knie tje". Hill is nu van plan compagnon te worden van Bagenal Harvey, de Londense agent die beter bekend staat als „Mr X" van het beroepsvoetbal. Hills ambtster mijn bij de vereniging van beroepsvoet ballers loopt tot maart 1963. Overwogen wordt Hill bij de vereniging te salariëren waar men hem graag aan de leiding zou houden na het goede werk dat hij had ge daan door bij de League een „New Deal" voor de spelers te bedingen. Hill heeft onthuld dat hij drie aanbie dingen manager van League clubs te wor den, heeft afgewezen. Nu Hill als voetballer is afgekeurd, krijgt hij 500 pond van zijn bond en bo vendien 700 pond van een League-fonds. Fulham, welke club weigerde zijn contract dit jaar te verlengen, krijgt 10.000 pond van de verzekering, doordat Hill is afge keurd. Hill maakte er dit grapje over: „Ik weet niet of ze me er iets van zullen geven. Misschien gebruiken ze het voor de nieuwe lichtinstallatie" (die installatie kost 20.000 pond). In een wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen heeft het Italiaanse Juventus woensdag in Belgrado met 21 gewonnen van Partizan. Bij de rust had den de gasten een 10 voorsprong. Het was een hard duel. Tegen het einde van de ontmoeting moest de wedstrijd enkele malen worden onderbroken. De hulp van de politie was zelfs nodig toen enkele spelers na een woordenwisseling tot een handgemeen kwamen. Bekerhouder Benfica (Portugal) heeft woensdagavond in Lissabon een 51 over winning behaald op Austria. Bij de rust hadden de Portugezen reeds met 20 de leiding. Doordat de eerste ontmoeting tussen beide teams de wedstrijd werd in Wenen gespeeld in een gelijkspel (11) ein digde, gaat Benfica over naar de kwart finales. Bondscoach Elek Schwartz heeft de Alkmaar-speler Wagemaker^ie was aan gewezen als reserve voor het Nederlandse elftal, dat zondag in Amsterdam tegen België uitkomt, van de lijst der reserve spelers afgevoerd. Wagemaker, die we gens ziekte zondag in de competitiewed strijd van zijn club niet meespeelde en ook bij de centrale training van dinsdag jl. verstek liet gaan, wordt vervangen door dè Feijenoorder Jan Klaassens. In verband met de lichte blessure van linksbinnen Frans Bouwmeester heeft Schwartz voorts diens clubgenoot Schouten uitgenodigd deel te nemen aan de centrale training van donderdag, die in het Olym pisch stadion in Amsterdam wordt gehou den. Een gemiste strafschop bij de zondag voor de Duitse voetbalcompetitie gespeel de wedstrijd Neuwied-Wissen heeft drie dagen later in een Duitse fabriek een hand gemeen tot gevolg gehad. Twee arbeiders raakten bij het „nakaar ten" over de wedstrijd zo verhit dat zij elkaar met ijzeren staven te lijf gingen. De door de bedrijfsleiding gealarmeerde politie scheidde de twee vechtersbazen en vervoerde hen vervolgens zwaargewond naar het ziekenhuis. Die Raeckse 2 boekte een kostbaar winst punt tegen CIOS, dat weer een gebrek van ploegverband toonde (15—7, 12—15, 12—15, 1511) en De Blinkert speelde vooral in de eerste sets een uitstekende wedstrijd tegen Gios. In de volgende sets zakten de groen- witten wat af en het scheelde weinig, of de oranjehemden, die over een sterk mo reel beschikken, hadden toch nog een punt Woensdag is in Teheran het toernooi om het intergeallieerd volleybalkampioen schap begonnen. In hun eerste wedstrijd zegevierden de Nederlandse militairen met 12—15, 15—11, 15—10, 15—9 over Iran. Frankrijk bleef in drie sets de meerdere van de Verenigde Staten. De cijfers waren: 15—11, 15—0, 15—9. Voorts versloeg België in vier sets Tur kije De setstanden waren: 1215, 1513, 15—8 en 16—14. Het jaarlijkse waterpolotoernooi van HVGB met als inzet de Vrijheidsbokaal zal worden gehouden op zaterdag 25 no vember in het Sportfondsenbad in Haar lem. Uitgenodigd zijn DZV (Delft) de win naar van verleden jaar, het Nederlands Militair zevental en Turnverein 1848 Mün- chen-Gladbach. De wedstrijden worden af gewisseld met een estafette, voor adspiran- ten uit de kring Haarlem KNZB. Sport in het kort IJSHOCKEY. Het team van HIJS HOKY heeft woensdagavond in Den Haag de ijs- hockeywedstrijd tegen 8th Canadian Hus sars met 76 gewonnen. De tussenscores waren 22, 43, 11. IJSHOCKEY. Het Oostduitse ijshockey- team heeft woensdag in Rostock een 60 overwinning behaald op Finland. De tus senstanden waren 20, 10, 30. 6000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. TENNIS. De Amerikaanse kampioene Darlene Hard is in de tweede ronde van de tenniskampioenschappen van Queensland uitgeschakeld door de 17-jarige Australi sche Roby Ebbem, het jongste lid van de Australische ploeg, die dit jaar een over zeese tournee maakte. Roby Ebbem won met 63 63. cj x v» ii \j o, rviiidiiLc JiL 4-öcl up di U—«5, V GS mia 2-De Blinkert 2 0-3; Die Raeckse 3- JBS 2-2; De Blinkert 3-OSS 0-3; FES-HBC 3 3-0; Onze Gezellen 2-Alliance'22 0-3; De Blinkert 4-OSS 2 0-3; OVRA 2-HBC 4 3-1. Heren: HVS-OVRA 2-2; Die Raeckse 2- CIOS 2-2; De Blinkert-Gios 3-1; Die Raeck se 4-PWN 3-1; Ripperda-OVRA 3 3-1; Gios 3-Rapiditas 2-2; Sef Up-Gios 2 3-0; PWN 2-CIOS 2 3-1; WIK 2-1' ES 3-1 De volleybalcompetitie HVS, dat vorig jaar nog in de westelijke volleybal-hoofdklasse uitkwam, heeft voor de derde maal in de nog prille overgangs klasse-competitie een punt verspeeld. In het Krelagehuis moesten de winstpunten gisteravond worden gedeeld met OVRA, da't hiermede een uitstekende prestatie leverde. Ook de eerste klasse-ontmoetingen leverden enige verrassende uitslagen op. Bij de dames boekte Velox een zeer ruime zege op HBC 2 en bij de heren snoepten de Raeckse-reserves CIOS een punt af. HVS, dat zonder Clay en Van Duyn aan trad, maar in Van Bekkum en Antonisse behoorlijke plaatsvervangers voor deze spelers had, heeft het tegen OVRA dus niet tot een overwinning kunnen brengen. De ambtenaren maakten ditmaal een veel beter gebruik van de service-beurten dan in de voorgaande wedstrijden, maar in de eerste sets zag het er toch niet naar uit, dat Van den Dool c.s. aan deze ontmoeting een winstpunt zouden overhouden. Door zwak opvangen aan HVS-zijde boekte OVRA in de eerste set aanvanke lijk wel een voorsprong, maar toen HVS eenmaal op toeren kwam stonden de par tijen spoedig weer op gelijke voet. De spelopbouw was bij HVS beter verzorgd en met 15-11 boekten de mannen van Pe tersen de eerste setzege. In de tweede set werd da OVRA-verdediging dermate on der druk gezet, dat de aanval van de amb tenaren geen ogenblik de gelegenheid kreeg zich te ontplooien. Wij noteerden goede smashes van Noort, Van Bekkum Koning en Antonisse en met de 15-4 zege van HVS in deze set leek het lot van OVRA wel bezegeld. Waarschijnlijk werd de derde set door de HVS-ers te gemakkelijk opgevat, het geen tot gevolg had, dat de rollen vol komen werden omgedraaid. Nu een goed aanvallend OVRA, waarin Leyen. Geus en Visser met felle smashes op de voorgrond traden. Deze set leverde OVRA een 3-15 overwinning op en dus moest de vierde set de beslissing brengen. HVS speelde in deze set wel energieker dan in de voorgaande, maar vond nu een uitstekend op dreef zijnd OVRA tegenover zich. Tot 6-6 hielden de partijen elkaar in evenwicht, maar daarna liep OVRA, met Van den Dool aan service en Leyen en Visser aan het net, snel uit. Bij 6-13 stelde HVS nog een verwoede poging in het werk om het getij alsnog te doen keren, maar de harde smashes van Koning, Noort, Prins en Van Bekkum werden fraai ge blokkeerd. Met 9-15 sleepte OVRA een verdiend eeliik snel uit hpt vuur- Koning Boudewijn van België en Koningin Fabiola hebben voor een groot deel de openingsavond van de 37ste Brusselse zesdaagse bijgewoond. Na zijn sprintzege wordt onze land genoot Jan Derksen gelukgewenst door Koning en Koningin. Bij de neutralisatie in de zesdaagse van Brussel, vanmorgen vroeg, had het Bel gisch-Nederlandse duo Van LooyPost de leiding met 168 punten. De stand was verder: 2. Van Steen bergenSevereyns (Belg.) 51 pnt.; op een ronde 3. Altig—Vannisten (Did.Belg.) 40 pnt.; 4. BugdahlPfenniger (Did. Zwits.) 31 pnt. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. Na 30 uur hadden de renners 638,025 km afgelegd. De nieuwe Italiaanse fabrieksploeg, die in de plaats is gekomen van de extra- sportieve groepen Ignis en Fides, heeft als naam „de club der musketiers" gekregen. Dit is dezer dagen tijdens een persconferen tie in Comerio bekend gemaakt door Gio vanni Borghi, de zakelijke leider van de ploeg. De volgende renners zullen deel uitmaken van de equipe: Assirelli, Bal- dinl, Bartolozzi, Benedetti, Fabbri, Garau, Marcaletti, Mazzacurati, Nencini, Pam- bianco, Balmanion, Bailetti, Sartore en Lenzi. Als enige baanrenner kreeg Anto nio Maspes een contract. De Fransen Louison Bobet, Jo Velly, Albert Bouvet en Roger Gaignard werden vrijgegeven. De Franse wielrenner José Meiffret heeft zijn wereldsnelheidsrecord met auto- gangmaking opnieuw verbeterd. Achter een Mercedes 300 si. kwam Meiffret woensdag avond op de autobaan bij Lahr tot èen ge middelde van 176.552 km per uur. Kort ge leden had hij het record op 176,500 km per uur gebracht. veilig kunnen stellen (157, 15—9, 11—15, 15—13). Bij de dames bracht HBC 2 er ditmaal weinig van terecht; met 15—3, 15—9, 15—5 kwam Velox tot een onbedreigde zege. De uitslagen luidden: Dames: Vesmia- Onze Gezellen 2-2; Velox-HBC 2 3-0; Gios O D1UAT n O ah:5«->n r» r- T T

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19