Opwinding in Finland geluwd; Karjalainen morgen in Moskou Finnen verwachten een voor ieder aanvaardbaar akkoord deleukstefoto's JH in. t Washington teleurgesteld over de verrichtingen van Kennedy Gebrek aan leidinggevende kracht wordt openbaar OAS pleegt nu ook in Parijs financiële chantage HOORTOESTELLEN f^Pr WERELDNIEUWS Nehroe en Kennedy zijn het oneens over Zuid-Vietnam Marokko viert prinselijk huwelijk Kenyatta wil Kenya's onafhankelijkheid op 1 februari a.s. Egypte lanceert proefraket €)p de raatótcel L.^DERDAG 9 NOVEMBER 1961 3 m ,%V- l - ,t U Stilstand Omzichtigheid Plasticbommen als represailles tegen wanbetalers BONTEKOE - Heemstede - Spoorplein 4 i Marjan van Beek met vers gebrande hazelnoten (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) De Finse minister van Buitenlandse Za ken, Karjalainen, vertrekt morgen met Moskcu's toestemming per trein naar de Russische hoofdstad om daar overleg te plegen met zijn ambtgenoot Gromyko. Het gaat hier om vooroverleg, niet om de Fins-Russische onderhandelingen zelf, over het Duitse gevaar, waar Moskou ook om had gevraagd. Karjalainen moet eerst pro beren de Russische bedoelingen te peilen: wat bedoelt Moskou precies met het Duit se gevaar, welke stappen wenst het van of in Finland? Karjalainen zou de Russen waarschuwen, hun eisen niet te hoog te stellen. Finland voelt niets voor Russische bases of andere vormen van militaire sa menwerking, die van Finlands neutraliteit een openlijke klucht zouden maken. Het is echter ook mogelijk dat de twee ministers elkaar gedurende hun korte over leg niets nieuws te vertellen zullen heb ben, want de Finse oppositie dreigt pre sident Kekkonen ervan te beschuldigen,' dat de nota voor de Finse regering min der onverwacht is gekomen dan voor het Fmse volk. Nu het stof van Moskou's di plomatieke superbom is opgetrokken, ver tonen Fmse regeringskringen inderdaad een nogal opvallende kalmte. Zij zeggen dat de Russische stap niet tegen Helsinki is gericht, want de Fins-Russische samen werking op velerlei gebied, die van vroe gere wrijvingen altijd onmiddellijk weer slag ondervond, gaat ongestoord verder. Zij geloven dat de nota uitsluitend bedoeld was om het Oost-Westconflict over Duits land te dramatiseren, een poging waarin Moskou, dankzij de welwillende medwer- king van een groot deel der westelijke, vooral de Amerikaanse pers, uitnemend is geslaagd. Het Fins-Russische vriendschaps verdrag gaf Moskou de kans zo'n drama tisch gebaar te maken en die is aange grepen. De Finse woordvoerders geloven nig niet, dat Moskou onaanvaardbare eisen zal stel len: dat zou het politieke einde zijn van president Kekkonen, die, steunend op de boerenpartij en de communisten, een po litiek tegen Moskou voert die volgens Kek- konens tegenstanders van Finland een Advertentie WASHINGTON (UPI) Nadat premier Nehroe van India en president Kennedy dinsdag op het Witte Huis twee en een half uur besprekingen hadden gevoerd, verklaarden zij tegenover verslaggevers, dat het gesprek zeer goed was geweest. Later zeiden officiële woordvoerders, dat de beide staatslieden uitvoerig van ge dachten hadden gewisseld over kwesties waarin India en de Verenigde Staten nog al van mening verschillen, speciaal de crisis rond Berlijn en de toestand in Azië. Vooral ten aanzien van de moeilijkhe den in Zuid-Vietnam schijnen Nehroe en Kennedy elkaar moeilijk te kunnen vin den. Kennedy zou graag de steun van In dia willen hebben bij maatregelen die een einde moeten maken aan de communisti sche opmars in dat land. Hij zoff ook Neh- roe's steun willen hebben bij de instelling van een machtig internationaal controle apparaat in Laos, dat de vrede in het land kan garanderen. Nehroe echter heeft te kennen gegeven, dat India zich zal ver zetten tegen elke interventie in Zuid-Viet nam, die voldoende ingrijpend is om de communistische Chinezen op het oorlogs pad te zetten. RABAT (UPI) In Marokko zijn de feestelijkheden begonnen ter ere van de bruiloft van prins Moulay Abdallah, die een week zullen duren. De straten van de hoofdstad Rabat zijn vrolijk versierd en vele openbare en par ticuliere feesten staan op het programma. Een weesmeisje te Casablanca heeft het bruidspaar haar poppenhuis als huwe lijksgeschenk gezonden. De prins, een jongere broer van Koning Hassan II. is vandaag in het huwelijk ge treden met Lamia Solh, de dochter van een vooraanstaande Libanees, die hij vijf jaar geleden voor het eerst ontmoette. In 1959 maakten zij te Beiroet hun verloving bekend Het zal de derde telg uit de Marok kaanse Koninklijke familie zijn die dit jaar in de echt verbonden wordt. Eerder dit jaar traden de prinsessen Lal!a Aicha en Lalla Malika in het huwelijk. V - ié President Urho Kekkonen „Kekko-Slowakije" heeft gemaakt. Dus, zeggen Helsinki's politieke orakels, geen militaire eisen van betekenis aan Finland. Politieke verlangens, een uitnodiging bij voorbeeld om het vredesverdrag met Oost- Duitsland te ondertekenen, zijn mogelijk, al zullen de Finnen het hunne proberen om daar onderuit te komen. Wat kan er dan wel uit de bus komen? Een verklaring van Fins begrip voor de Russische vrees voor het Westduitse ge vaar en Finse bereidheid om zijn defen sie te versterken, te moderniseren en tot aan het in het vredesverdrag toegestane plafond te brengen. Als dat de uitkomst der onderhandelingen wordt, dan schuilt er voor Kroesjtsjev en voor Kekkonen poli tieke winst in. Kroesjtsjev kan dan zeg gen: „Zelfs een zo algemeen gerespec teerd neutraal land als Finland erkent de Duitse dreiging en ziet zich gedwongen extra geld uit te geven voor de verde diging van zijn grenzen." Kekkonen kan thuis verklaren: geen Russische bases in Finland, onze politiek van neutraliteit en goede nabuurschap met Moskou is de juiste gebleken". Als redder des vader lands kan hij dan de presidentsverkiezin gen in januari met een gerust hart tege moet zien. Tegenover het Westen is dus een verontschuldigende' knipoog voldoen de: men vraagt begrip vr~ Finlands moeilijke positie, maar wijst dat men de Russen buiten de deur heeii gehouden. De optelsom van al deze Finse veron derstellingen klinkt aannemelijk. Afgezien van een enkele zere teen, zou deze uit komst voor iedereen aanvaardbaar zijn. Natuurlijk moet zij in de komende weken nog aan de werkelijkheid getoetst worden, wanneer de eigenlijke onderhandelingen beginnen. Maar een feit is, dat de opwin ding in Helsinki en de Scandinavische hoofdsteden is geluwd. De diplomaten in het hoge noorden, die vorige week vrees den dat de nota aan Finland een gewel dig politiek Russisch offensief tegen geheel Scandinavië zou inluiden, zien er de laatste dagen wat opgewekter uit. Advertentie GENOT VOOR 22CT (Van onze correspondent) WASHINGTON President Kennedy en zijn medewerkers zijn jeugdig, intelligent en zeer actief. De sfeer in Washington is na het regime van Eisenhower aan zienlijk veranderd. Maar dat betekent niet dat Amerika als geheel veel veranderd is of dat Amerika's positie in de wereld aan merkelijk is versterkt. Journalistieke en diplomatieke waarne mers in de Amerikaanse hoofdstad hebben zich tot deze herfst geduldig getoond: een verandering kan niet ineens merkbaar wor den, zo redeneerden zij terecht. Maar plot seling lijkt aan dat geduld een einde geko men. Het is niet in de eerste plaats het gemis aan succes, dat critiek opwekt. Wie bezig is sceptisch te worden over Kenne dy vraagt zich voor alles af: bezit deze president wel voldoende meeslepende kracht, voldoende leiderschap? Daarmee alleen zou hij Amerika kunnen veranderen en leiding kunnen geven in het westerse bondgenootschap. Men kan dergelijke critiek niet alleen horen in Washington, men ziet haar ook zwart op wit en in publikaties van uiteen lopende politieke kleur: in de American Scholar, een serieus, progressief maand blad voor intellectuelen, in de New York Times, waarin Reston schreef, dat Kenne dy geen ernst maakt met de opvoedkundi ge verantwoordelijkheid van zijn ambt, en in Wallstreet Journal dat dezer dagen een hoofdartikel publiceerde onder de kop „Te leurgestelde hoofdstad". In de meeste van deze artikelen wordt gewezen op een gemis aan leiderschap in het algemeen bij Kennedy. Het lijkt ech ter mogelijk dat de behandeling van de Berlijnse crisis wel in het bijzonder heeft bijgedragen tot dat gevoel van verontruste teleurstelling, dat men in deze periode in Washington waarneemt. Dat Kroesjtsjev deze crisis zelf geschapen heeft, maakt de wrijving niet minder ernstig. Het westen is hier door een allerongelukkigste re geling in 1945 in een zwakke positie geraakt en er zou alles voor te zeggen zijn, om tot een regeling te komen in Cen traal Europa, die meer kans biedt op sta biliteit. Wrijving tussen de twee wereldmachten van deze tijd is een ernstige zaak, die op hoog niveau en met visie moet worden aan gepakt. Doch het conflict smeult maar door en de aanpak die men gewaar wordt is vooral op het niveau van relletjesma kers, politie en militaire patrouilles. De visie schijnt vaak niet verder te reiken dan tot de volgende dag. Toch wordt niet ter plaatse, maar in Washington beslist over de tactiek, die in de Friedrichstrasse wordt uitgevoerd. De Amerikaanse rege ring heeft zich laten beperken tot actie op het laagste niveau. Op hoger peil ge beurt er na de verkennende gesprek ken van Rusk en Gromyko vrijwel niets. Lincoln White, de perschef van het departement van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat geen plannen be staan om de voorbereidende besprekingen met de Sovjet-Unie te hervatten, zolang de kwestie van de geallieerde toegang tot Oost-Berlijn niet is geregeld. White zei dat op het ogenblik geen verkennende onderhandelingen aan de gang zijn. Vorige week heeft de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Llewellyn Thompson, bij de Russische regering geprotesteerd tegen de Oostduitse bemoeienis met Amerikaanse militaire vervoermiddelen die Oost-Ber lijn wilden binnengaan. De gesprekken met Gromyko hebben niet geleid tot een basis, die breed ge noeg is voor serieuze onderhandelingen, zo heet het officieel. Maar men kan zich niet onttrekken aan de indruk, dat de Britten en Amerikanen reeds heel wat dichter aan onderhandelen toe geweest zouden zijn, in dien Adenauer en De Gaulle in feite niet een veto hadden uitgsproken. Natuurlijk moeten onderhandelingen op hoog niveau goed worden voorbereid en zelfs dan blijft een bevredigende afloop onzeker. Maar thans vordert die voorbe reiding niet in het minst. Het gevolg is, dat het Westen gedwongen wordt tet scher mutselingen op het allerlaagste vlak en in een uiterst onvoordelige positie. En zelfs op dit laagste niveau is de westerse tac tiek niet behoordelijk gecoördineerd. Herhaaldelijk weten de communisten een klein succes te behalen in het Berlijnse conflictsgebied. Herhaaldelijk moet het Westen inbinden of terugkrabbelen, nq even wat bravoure te hebben getoond. De omstandigheden zijn bijna steeds in het voordeel van de communisten en bravoure kan niet baten daar nu wel gebleken is, dat men een schietpartij van westerse zijde wil vermijden. De stagnatie op hoger niveau heeft dus tot gevolg, dat Berlijn een chronisch ont stoken plaats blijft, misschien niet zo acuut gevaarlijk als sommige persberich ten doen geloven, maar toch een infectie die aan het Westen voortdurend prestige verlies berokkent. Het is hoog tijd, dat Amerika een poging doet om deze infec tiehaard te zuiveren. Alleen een akkoord op hoog politiek niveau zou dat kunnen teweeg brengen, maar Fransen en West duitsers remmen elke beweging in de richting van de conferentietafel. moet blijven op de vraag „wat in Kenne dy's overtuiging hem door de zee van moeilijkheden heen kan brengen, die ons allen te wachten staat". Reston zegt in de New York Times dat Kennedy eenvoudig geen ernst maakt met de filosofische en opvoedkundige verant woordelijkheid van het presidentschap, en Henry Gemmill geeft in Wallstreet Jour nal de mening weer dat ook indien Kenne dy alle posten zou bezetten met perfecte mensen dat dan nog te Washington het gevoel zou blijven heersen dat er iets ont breekt in het presidentschap. Het ontbreekt Kennedy niet aan macht of aan intellect, maar tot nu toe heeft hij te zelden aan Washington het gevoel gegeven, dat hij met al zijn wilskracht bepaalde doelein den nastreeft. Het is deze „ijzeren vast beslotenheid", die Gemmill tot dusverrë heeft gemist en die de ouderen zich maar al te goed herinneren uit de tijd van Frank lin Roosevelt. LONDEN (AFP) De nationalistische leider van Kenya, Djomo Kenyatta heeft woensdagmorgen aan de Engelse minister van Koloniën, Reginald Maudling, een me morandum overhandigd waarin wordt ge vraagd Kenya met ingang van 1 februari onafhankelijkheid te verlenen. Voorts wordt de onmiddellijke bijeenroeping van een nieuwe grondwetgevende conferentie ge volgd door algemene verkiezingen geëist. Het onderhoud duurde ongeveer twee uren en zou morgen worden voortgezet. Bij het verlaten van het ministerie gooide een man een rot ei naar Kenyatta. De man werd aangehouden; Kenyatta verwijderde zich snel in een taxi. Het Britse Lagerhuis heeft zich woens dag in beginsel akkoord verklaard met een wetsontwerp dat voorziet in het verlenen van onafhankelijkheid aan Tanganyika met ingang van december. Minister Maudling deelde het Lagerhuis mee, dat alle Geme- nebestlanden zich bereid verklaard hebben Tanganyika als volwaardig lid van de or ganisatie te aanvaarden. Kennedy heeft als senator geleerd zijn collega's zo min mogelijk op de tenen te trappen. Thans gedraagt hij zich tegenover Adenauer en De Gaulle als een uiterst om zichtig bondgenoot. Men kan zich echter afvragen of het ogenblik niet is aangebro ken, waarop Amerika, dat tenslotte de kracht van het Westen bepaalt, zijn lei ding moet opleggen en een conferentie van het Westen met de Russen moet doorzet ten. Indien Amerika daarbij toont dat het geen onredelijke concessies zal doen, dan zal de westelijke alliantie waarlijk niet uit eenvallen. Tot dusverre is zulk een Ame rikaans leiderschap echter nog niet te zien. Gebrek aan leiderschap in de Berlijnse crisis werd hier slechts als voorbeeld ge nomen voor het algemene gemis aan krachtige leiding dat in diverse kringen wordt gevoeld. W. V. Shannon verlangt in The American Scholar van de president „morele visie om standvastige leiding te geven". Alfred Kazin schrijft in hetzelfde maandblad dat hij het antwoord schuldig CAIRO (AFP) Egyptische geleerden hebben in de afgelopen nacht met succes een experimentele raket in de woestijn af geschoten, aldus heeft een officiële woordvoerder in Cairo meegedeeld. De voorbereidingen hebben enkele maanden geduurd. Technische bijzonderheden wer den niet verstrekt. De woordvoerder wilde niet zeggen of Duitse geleerden aan het experiment hebben meegewerkt. De lance ring valt samen met de opening van de eerste Egyptische kernconferentie die in de universiteit Ain Chams, nabij Cairo, wordt gehouden. (Van onze correspondent) PARIJS Dat de geheime legerorgani- satie van ex-generaal Salan die twee dagen geleden een onderdanige brief tot de hoogste Franse geestelijken richtte haar verderfelijke en brutale activiteiten niet alleen in Algerije maar ook in Frank rijk zelf steeds verder uitbreidt, moeten de laatste weken steeds meer grote zaken lieden ondervinden. Een paar weken ge leden werden kort na elkaar verschillende filialen in Parijs van een grote schoenen zaak met plasticbommen vernield. Nader hand bleek dat deze aanslagen als vergel ding waren bedoeld, omdat de directeur van de dochteronderneming in Algiers ge weigerd had een paar miljoen oude fran ken als „vrijwillige liefdegave" in de kas van de O.A.S. te storten. Diezelfde chantages worden sinds enke le dagen nu echter ook op belangrijke za kenlieden of ondernemers in Frankrijk ge pleegd, die in Algerije geen directe ver takkingen hebben. Vaak trouwens zijn de afpersers gewone oplichters zonder politie ke bijbedoelingen die alleen ten eigen bate van de angstpsychose die de O.A.S. wekt, pogen te profiteren. Zo ontving een voor malige „colon" uit Algerije, die zich vo rig jaar op een boerderij in Frankrijk had gevestigd, eergisteren een anonieme brief, met het bevel onmiddellijk een envelop met drie miljoen oude franken naar een schuiladres van de O.A.S. te brengen on der het dreigement dat anders zijn per soonlijke rekening wel eens vereffend zou worden. De politie wist zonder veel moei te als dader een zestienjarige scholier te ontmaskeren, die van de zomer een paar weken bij de boer gewerkt had. Ernstiger al was de ervaring die een grote Parijse uitgever dezer dagen beleef de die door een onbekende werd opgebeld, die hem, ook weer met kracht van dreige menten, aanmaande ongeveer drieduizend gulden klaar te leggen, die 's middags door een O.A.S.-lid zouden worden opge haald. Op het vastgestelde uur stond in de uitgeverij een politie-inspecteur in burger te wachten, die heel gemakkelijk en ge ruisloos een jonge vrouw kon arresteren, die inderdaad het geld kwam halen. Bij de ondervraging leidde het spoor al spoe- Advertentie DE NIEUWSTE TYPEN uit voorraad leverbaar AUDIUM - SIEMENS - WIDEX - OTICON - PHILIPS - QUALITONE e.a. (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3, halte station Heemstede Telefoon 38099 Geldelijke zorgen „Mam, mag ik een skelter huren?".Mijn zoontje van vijf kent geen groter genoe gen. En, heus, als u hem zoudt kunnen zien, vergenoegd weghuppelend met de be nodigde vijfenzeventig cent, die hij moei teloos van zijn moeder wist los te krijgen dan zoudt u het hem ook slecht kunnen weigeren. Toch vond ik deze gang van zaken op den duur wat onbevredigend. Het ging niet aan, zo meende ik, dat een jongen, die niet onverstandig over auto's en ruimte schepen kan converseren, nog maar steeds praatte over „witte en bruine centjes". Dat was kinderachtig en hier moest ver andering in komen. Ik zou hem de waar de van het geld moeten bijbrengen en het leek mij de beste methode om hem het geld voor de skelter zelf bij elkaar te la ten sparen. Mijn zoon begreep onmiddellijk wat er van hem verlangd werd en boordevol en thousiasme zette hij zich aan de nieuwe opgave. Hij scharrelde ergens een oude portemonnee op, onontbeerlijk attribuut om een zo gewichtige taak als deze te kunnen volvoeren. En zijn geestdrift ken de geen grenzen. Met verbluffende vindingrijkheid-wist hij aan geld te komen. Hij deed booodschap- pen voor mij en voor de buren in ruil voor een paar centjes en als ik hem een appel of een koekje wilde geven merkte hij sluw op, dat hij liever een cent had. Alles werd door hem in geld omgerekend en om de haverklap schudde hij zijn por temonnee leeg op tafel om de inhoud na te tellen Hij begon er zorgelijk uit te zien. Er kwam een verbeten trek om zijn mond en, hoewel ik eigenlijk blij had moeten zijn om het succes van mijn maatregel, had ik er oprechte spijt van wanneer ik het kind zo ernstig bezig zag. Was hij niet nog veel te klein om nu al geldzorgen te kennen? vroeg ik mij af. Inmiddels was het ogenblik aangebroken, waarop het bedrag was volgespaard en de skelter 'gehuurd kon worden. Maar ik was er helemaal niet blij om,. Ik was er haast zeker van, dat hij van zijn moeizaam ver worven bezit geen afstand zou kunnen doen. Immers, een door spaarwoede beze ten mens geeft zijn goeie geld toch niet graag weg voor een uurtje van vermaak? Doch mijn vrees bleek ongegrond, want even later zag ik hem voorbij skelteren, even stralend en luchthartig als voorheen. Was het dan allemaal maar spel voor hem geweest? Al die boodschappen, die hij had gedaan, al dat gemanipuleer met die portemonnee, al dat moeizame gere ken? Enigszins opgelucht zag ik hem na een poosje bij me in de keuken verschij nen. „Wil je een boodschap voor me doen?" vroeg ik om hem een plezier te doen. Maar alsof hij de vraag niet gehoord had liep hij langs mij heen naar de gang „Ik vroeg of je een boodschap wilde doen", herhaalde ik nog eens. Ongeïnteresseerd kwam hij aandrentelen. „Geen zin", antwoordde hij eindelijk, „doe jij het zelf maar!". Toen pas voelde ik mij werkelijk hele maal gerustgesteld. Advertentie dig naar twee jongelieden, die al meer met de politie in aanraking waren ge weest en waarvan bekend was, dat ze in derdaad tot neo-fascistische en activisti sche organisaties behoren. Een hunner moet trouwens al hebben erkend door de O.A.S. te zijn opgedragen „verraders te intimideren". Diezelfde jongeman had zich kort tevoren in de Parijse studentenwijk, het Quartier Latin, als kapitein van het Vreemdelingenlegioen uitgegeven, doch van dit soort maniakken moet de O.A.S. het ook in Frankrijk nu juist wel hebben. (UPI) In Parijs zijn de afgelopen nacht negen plasticbommen ontploft, maar er zijn geen meldingen van persoonlijke on gevallen binnengekomen. Eén van de grootste explosies l ad plaats in de om geving van de Opéra en veroorzaakte aan zienlijke schade aan de flat van de jour naliste Madeleine Jacob. J 319 doden. Het Britse ministerie van Ko loniën heeft woensdagavond meegedeeld van de gouverneur van Brits Honduras te hebben vernomen, dat het aantal do den in dat gebied als gevolg van de or kaan Hattie thans 319 bedraagt. Arrestaties. In Perzië zijn negentig leden van de in 1949 verboden communistische Toedeh-partij. gearresteerd wegens het verspreiden van communistische lectuur en opstoken tot onrust. Zij zullen voor een militaire rechtbank terechtstaan en zij lopen zelfs kans de doodstraf te krij gen. Schade 100 miljoen. Men verwacht dat het aantal huizen in het gebied van Bel Air-Brentwood bij Los Angeles, dat de ■afgelopen dagen door een hevige bos brand in deze omgeving in de as is ge legd, uiteindelijk vijfhonderd zal blijken te zijn. De schade bedraagt volgens een voorlopige schatting honderd miljoen dollar. De schade per vernield huis komt gemiddeld op 60.000 dollar. Daarin is het bedrag aan verloren gegane per soonlijke bezittingen niet begrepen. Uitstel. Volgens een bekendmaking van het Witte Huis heeft de vrouw van de Amerikaanse president, Jacqueline Ken nedy, haar voorgenomen bezoek aan In dia en Pakistan uitgesteld tot januari. Zij zou aanvankelijk deze maand naar India vertrekken. Het uitstel vond plaats nadat premier Nehroe, die thans in Washington verblijft, mevrouw Ken nedy had voorgesteld haar bezoek in januari te doen plaatsvinden, zodat zij in de gelegenheid zou zijn de viering van India's onafhankelijkheid op 26 ja nuari bij te wonen. Uitwijzing. Tom Sharpe, de auteur van het tegen de apartheid gerichte toneel stuk De Zuidafrikaan heeft woensdag aanzegging gekregen Zuid-Afrika bin nen tien dagen te verlaten. Tom Sharpe werd op 27 juli ontslagen als leraar van de technische school in Pietermaritz- burg. V.S.-Tunesië. Het Witte Huis heeft meege deeld dat president Kennedy volgende week een missie naar Tunesië zal stu ren om het tienjarenplan van het Bour- guiba-bewind en de Amerikaanse hulp ervoor te bestuderen. De missie zal worden geleid door Gardner Patterson van de Princeton universiteit. Peronistisch. Woensdag zijn in Argentinië, waar een staking van 72 uur aan de gang is van peronistische werknemers, op grote schaal ongeregeldheden voor gekomen. In Buenos Aires ontplofte een aantal bommen en Molotov-cocktails. Op een aantal autobussen werd geschoten, en van de bussen, die de dienst onder houden tussen Barracas en Puente Cal- zada, werden de banden doorgesneden. De staking heeft overigens lang niet het succes dat de algemene vakbondsfede ratie ervoor opeist. Doodvonnissen. Een jury van twaalf man, in Russell in de Amerikaanse staat Kan sas, heeft de dood door ophanging aan bevolen voor de achttienjarige George R. York uit Jacksonville, Florida, en de negentienjarige James D. Latham, uit Mauriceville, Texas, die bekend hebben zeven mensen te hebben vermoord.- De verdediging heeft aangekondigd om een nieuw proces te zullen verzoeken.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3