0mmm GEWOON MAAR GELUKKIG BOLLE, BLEKE PUIST Donald, een zinkende eend vachtlaarsje zaanlandsche STOFZUIGERS FILM VERKOOP AVOND GEVONDEN In en om de stad Na 5 december geen aanvoer van zoute haring meer? Twee trawlers aan de kant Havenberichten Sint Nicolaas komt 18 november aan Twee VGZ-mannen kregen koninklijk brons Scheepsbrand in Rotterdam Oversteken Voetganger, steek de zebra zo vlug mogelijk over. het verkeer niet nodeloos op! DONDERDAG 9 NOVEMBER 1961 7 28/31 9.95 36/42 1 1.95 schóenhandel Faillissementen Deze week beslissing WISKER Personeel ontslagen Duitse kustvaarder sleept zusterschip Zeshonderd scholieren uit Beverwijk gaan wandelen P. de Groot kwart eeuw in overheidsdienst WEEKABONNEMENTEN De grootscheepse maatregelen die wor den getroffen om het Noordzeekanaal ge schikt te maken voor een veilig en snel verkeer tussen IJmuiden en Amsterdam zijn in de IJmuider Courant, voor zover zij ons bekend waren, uitvoerig belicht. (Nog) niet aan de openbaarheid is prijs gegeven wat men denkt te doen ten aan zien van het vervoer van zo genaamde gevaarlijke ladingen. Het gaat hier met name om het transport van explosieven. In kringen van deelnemers aan het steeds drukker wordende scheepsverkeer valt hierover ernstige critiek te beluisteren. Tot voor kort was het zo, dat explosie ven, afkomstig van Nederlandse en buiten landse fabrieken, en bestemd om per zee schip verder te worden vervoerd naar het buitenland, per trein naar een centraal punt in Weesp kwamen. Daar werd het gevaarlijke goedje overgeladen in binnen schepen, die het via het Noordzeekanaal naar Buitenhuizen brachten. Achter het eilandje, dat Buitenhuizen scheidt van het eigenlijke Noordzeekanaal, in de zo ge naamde Kruithaven, is de officiële lig plaats voor binnenschepen, die met explo sieven geladen zijn. De gemeente Weesp heeft indertijd te kennen gegeven niet ingenomen te zijn met manipulaties met explosieven op haar grondgebied en uiteindelijk is toen beslo ten de ongewenste treinen naar de Riet landen in Amsterdam te laten rijden. Daar gaan nu de wagons met explosieve lading op een ponton, die naar een punt bezui den de Oranjesluizen vaart, waar over slag in binnenvaartschepen plaats heeft; deze binnenvaartschepen verzorgen het verdere vervoer naar de Kruithaven te Buitenhuizen. De Kruithaven is niet geschikt voor zee schepen. Daarom is aan de overzijde van het kanaal, in de noordelijke oever, een inham gegraven waar de ontplofbare stof fen kunnen worden overgeladen in de schepen die ze overzee vervoeren. Bij elkaar genomen vormen deze inge wikkelde manipulaties, al geschieden zij dan onder het bekwame toezicht van het „Korps Geleiders Ontplofbare Stoffen", maar een griezelige geschiedenis, die hoe langer hoe minder verantwoord lijkt we gens het steeds drukker wordende scheep vaartverkeer in het Noordzeekanaal. E'en belangrijke verbetering zou zijn een spoorlijntje aan te leggen van Halfweg naar Buitenhuizen. Het vervoer van ont plofbare stoffen uit buiten- en binnenland zou dan geheel per trein tot Buitenhuizen kunnen geschieden. In Buitenhuizen zou een voor een zeeschip geschikte ligplaats gemaakt moeten worden, zodat de explo sieven uit de trein meteen in het schip kunnen worden overgeladen. Hierdoor im mers komt het lange transport door het kanaal, van de Oranjesluizen tot Buiten huizen, en het overvaren van het kanaal, van Buitenhuizen naar de inham aan de noordoever, te vervallen. Het transport van ontplofbare stoffen (voor industriële doeleinden) zal voorals nog noodzakelijk blijven. De daaraan ver bonden risico's tot het uiterste beperken is een plicht tegenover de gemeenschap. Advertentie Leuk wit voor speciale prijs 32/35 10.95 -_'V De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 7 november in staat van faillissement verklaard: Heinz Gün- ter Giesen, vertegenwoordiger, te Bever wijk, v.d. Hoopstraat 191, Rechter-commis- saris is mr. N Reeling Brouwer en cura tor mr. A. M. Leesberg, te Beverwijk en W. Hartman, koopman in lompen en metalen, te Haarlem, J. J. Hamelinkstraat 141, Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer en curator mr. B- E. F. 't Hart, te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige-uitdelingslijst is op 5 november ge ëindigd het faillissement van P. Buur, motorhandelaar te Zaandam, Westzijde 95, uitgesproken op 16 september 1958, Rechter- commissaris is mr. H. J. M. Co- kart en curator m.. D Aten, te Zaandam. Vóór het einde van deze week moeten de Scheveningse reders en de reders uit andere visserijplaatsen het er onderling over eens zijn, dat na 5 december geen zoute haring meer aangevoerd mag wor den. Dit houdt in, dat na die datum de loggers en de trawlers niet meer naar Dieppe zullen gaan. Waarschijnlijk zal er vrijdag een ver gadering belegd worden door de reders vereniging De Nederlandse Haringvisserij waar dan een voorstel voor het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten samen gesteld zal worden. In Scheveningen hebben enkele reders laten weten, dat zij niet langer aan de „geldbegrafenis" van de Kanaalvisserij willen deelnemen. Al jarenlang is de Ka naalvisserij onrendabel, hetgeen vooral komt door de slechte kwaliteit van de ha ring. Nu de Engelse walvisserij zo succes rijk is en er voldoende voorraad opgesla gen is om tot het volgend seizoen de markt te voorzien van zoute haring en bovendien een behoorlijke prijs behouden kan blijven voelen zij er niets meer voor om aan deze visserij deel te nemen. Het ziet er naar uit, dat er wel overeenstemming bereikt zal worden over dit voorstel, zodat het waarschijnlijk is, dat de vissers dit jaar het Sinterklaas- en Kerstfeest thuis zul len vieren. De maatregelen, waarover men nu over leg pleegt, zullen alleen voor dit seizoen gelden. lïet is nog lang niet zeker of ook de volgende jaren geen zoute haring meer na 5 december zal worden aangevoerd. Dat zal afhangen van het Engelse walseizoen. Van 5 december af kan natuurlijk wel verse haring worden aangevoerd en een aantal trawlers zal dan ook wel in de vaart blijven. Maar het overgrote deel van de vleetloggers zal eerder voor de winter opgelegd worden. Vroeger jaren was de vleetvisserij ook in het begin van december afgelopen. Pas later zijn de vleetloggers langer op zee gebleven. Het vroeger opleggen van de loggers zal tot gevolg hebben, dat veel vissers tot mei een andere werkgelegen heid gaan zoeken. Advertentie Alle goede merken 100service en garantie MARKTPLEIN TELEFOON 4262 Twee schepen van de n.v. de Mareza- ten te IJmuiden. de IJm. 10 „Maria van Hattem" en de IJm. 20 „Joannes Polder man", liggen in IJmuiden aan de kant. Van beide schepen is de bemanning ont slagen. Vaja het eerste schip weigerde de bemanning Óp zee een bevel van dé schipper op te volgen, van het tweede wilde men aan de wal een order niet opvolgen. In beide gevallen werd onmiddellijk ont slag verleend, aldus vernamen wij van de reder, ir. W. Polderman. „De moeilijk heid is niet om weer mensen te krijgen" zei hij, „maar om goede mensen te krijgen". Hij verklaarde dat er geen sprake van is, dat de houding van de bemanning verband houdt met de aanwezigheid van Spaanse werknemers. Verwacht wordt, dat de IJm 20 „Joannes Polderman" vrij spoedig weer zal kunnen gaan varen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Libelle van Swansea; Evje Cuba; Peregrin E., Londen; Jason, Antwerpen; Chrysant, Haparanda; Earls- field, Swansea; Carsten Russ, Norfolk, kolen voor IJmuiden; Jean E., Londen;Cabinda, Le Havre; Ammon, Rotterdam; Christel, Mantyluoto; Schin- kelstroom, Dagenham; Zwaantiena Sandvik; Al- da. Kotka; Salta, Antwerpen; Karachi, Antwer pen; Westerdok, Rotterdam; Gerd, Londen; Looi ersgracht, Hamina. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Gronitas van Wells: Waverstroom, Londen; Diana, Rotter dam; Cabo Ortegal, Barcelona; Swift Londen; Wiron (zandzuiger), gesleept door nestor, Oost- mahorn. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Sporonia naar Rotterdam; Axel, Delfzijl; Gouwestroom, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Hinde, Londen', Rhenania, Wabana; Bab T, Delfzijl, ledig van Zaandam; Teruan Uddevalla; Yewhill, Swan sea, walsmateriaal van IJmuiden; Alexandra Sar tori, Bremen; Ribblehead, Vlissingen, ledig van IJmuiden; Herm, Kopenhagen; Ubbergen, Klai peda; Moria M, Poole; Norroe, Antwerpen; Tim, Hoegesand; Jacob Teekman, Antwerpen; Libra Stockholm; St. Luc, Duinkerken; Audacia, Bel fast; Rote, Rotterdam; Peregrine, Harlingen; Nautic, Lidköping; Fordfield, Rotterdam; Wex ford. Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Camerounkust, Antwerpen; Dido Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: IJstroom naar Plymouth; Linora. Rostock; Leonidas, Rot terdam; Aeneas, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Plaatwellers fotografeerden Het personeel van De Plaatwellerij in Velsen-noord heeft in de vakantie weer heel wat foto's en dia's gemaakt, waar van het resultaat woensdagavond werd besproken door de heer G. Broertjes. De ze was van mening dat de kwaliteit be ter was dan de vorige jaren. Er waren nog wel te veel foto's zonder actie. Zes endertig deelnemers hadden 89 foto's en 14 series dia's ingezonden. In Afdeling A won Kloosterhuis de eerste en tweede prijs, De Gruyter de derde en vijfde en Groen de vierde prijs. Afdeling B: De Bruyn de eerste en vijfde prijs, Jurriëns de tweede en vierde prijs en Schipper de derde prijs. Mejuffrouw Kraayenveld le verde de beste kleurenfoto in en werd ge volgd door Mertens en Visser. Bij de Dia's waren de twee prijzen voor de he ren Buning en Van Beek. VAKOPLEIDING BOUWBEDRIJF HOUDT OUDERAVOND De Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, afdeling IJmond, houdt vrijdag in de r.-k. lagere technische school aan de Brink te Beverwijk een ouder-contactavond. De voorzitter van de plaatselijke opleidings commissie, de heer J. Bart, zal een uiteen zetting geven van doel en werkzaamheden van de plaatselijke commissie. Een forum bestaande uit leden van hoofdbestuur en regionaal bestuur en de consulent van de stichting, alsmede personen uit het be drijfsleven, zal antwoord geven op vragen van ouders en belangstellenden. Ook wor den films vertoond. Sint Nicolaas komt zaterdagmiddag 18 november om half drie in IJmuiden aan. De goedheiligman zal per sleepboot van Wijsmuller zijn reis uit Spanje voltooien. Op het Sluisplein, waar de sleepboot zal afmeren, zullen talrijke muziekkorpsen staan opgesteld, want alle muziekkorpsen in de gemeente Velsen zullen bij dit kin derfeest in touw zijn. Na zijn aankomst zal de Sint een rij toer door IJmuiden en Driehuis gaan ma ken. In Santpoort-Zuid zal men die middag de Sint ook kunnen toejuichen. Hij zal daar een rijtoer maken, die begint na aankomst van de trein van 14.15. Als de Sint Santpoort-Zuid heeft bezocht gaat hij per trein naar Santpoort-Noord, waar hij ook een rondrit zal maken. In Velsen- Noord zal de Goedheiligman ook een rij toer maken, die om kwart voor drie be gint. Tenslotte zal de Sint het W. F. Visserhuis en het tehuis voor chronisch zieken „Kennemergaarde" bezoeken. Het is niet vaak voorgekomen, dat twee personeelsleden van de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Vel sen gelijktijdig op het Velsense raadhuis zijn ontvangen. Dit was woensdag echter wel het geval, toen burgemeester mr. J. Chr. Bührmann in aanwezigheid van be drijfsdirecteur J. H. Smidt van Gelder jr.. de heren L. H. F. de Reus, hulpmon teur in de elektrische werkplaats en B. Winkelaar, cellulose-oplosser in de papier fabriek wegens hun veertigjarig dienstver band bij het bedrijf de koninklijke onder scheiding met de brbnzen eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau uitreikte. Na het feestelijk gebeuren in het raad huis volgde de huldiging door de directie. De heer Smidt van Gelder herinnerde aan de loopbaan van jubilaris De Reus, die in de voormalige cellulosefabrieken is begon nen, in 1925 naar de kapperij overging en in 1940 in de CF terugkeerde. Gezondheids redenen maakten het wenselijk voor de ju bilaris een andere werkkring te vinden, die hij in 1948 kreeg als hulpmonteur in de EW. De jubilaris kreeg als geschenk van de directie een enveloppe met inhoud en de draagmedaille van het eremetaal. Hier bij werden schriftelijke felicitaties van de hoofddirectie gevoegd. De langdurige trouw werd gehonoreerd met het vererend ge tuigschrift van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel en de grote zilveren leg penning. Mevrouw De Reus, die in de hul de werd betrokken ontving de gebruikelij ke foto in lijst van haar man. In gebouw Concordia was vrijwel het ge hele personeel van de EW verzameld om daar de collega te huldigen. De fungerend chef, de heer W. van Dijk, noemde de ju bilaris wel een van de kleine spillen in de werkplaats, waaromheen veel draait. Be wondering had hij voor de wijze, waarop de jubilaris geheel zelfstandig het motoren magazijn, waarin voor ettelijke duizenden guldens is opgeslagen, heeft beheerd. Tot grote verrassing van de jubilaris wérd hem namens de afdeling een fraai armbandhor loge als bewijs van goede vriendschap en waardering geschonken. De heer Winkelaar werd vpndaag door directie en personeel gehuldigd. ••<•<*- 1, De Duitse kustvaarder „Mosel" heeft vanmorgen een verbinding tot stand ge bracht met haar zusterschip „Ruhr", dat sinds gistermiddag met machineschade voor Scheveningen lag. Beide schepen, eigendom van de rederij Schepers in Duis burg, zijn nu op weg naar Hoek van Hol land. Hun bestemming is het Roergebied. De sleepboot „Simson" die standby lag, is teruggekeerd naar IJmuiden. Hedenmiddag zijn zeshonderd scholieren uit Beverwijk gestart voor een schoolwan- deltocht. Het zijn de leerlingen van tien scholen, zowel lagere als scholen voor voortgezet onderwijs. De deelnemers zijn gestart op de dorpsweide te Wijk aan Zee. Er wordt over afstanden van tien en der tig kilometer gewandeld. Na afloop krij gen alle deelnemers een herinneringsspeld je. De heer P. de Groot is maandag vijfen twintig jaar in overheidsdienst. Hij is hoofdboekhouder A. bij Openbare V/erken van Velsen De heer De Groot werd op 23 mei 1920 geboren. Sedert augustus 1949 is hij werkzaam bij Openbare Werken. Daar vóór werkte hij in Rotterdam, in dienst van de overheid. De aanstaande jubilaris is voornemens te zijnen huize, Spiegellaan 11 te Driehuis, maandagmiddag van twee uur tot half zes te recipieren. Op het met stukgoed geladen, 8495 ton metende, Britse schip „Rowanmore" uit Liverpool, dat in de Rotterdamse Waalha ven werd gelost, is gistermiddag brand ontstaan. In de machinekamer, waar re paraties werden verricht raakte olie in brand, waardoor in een oogwenk de ruim te met een vette dikke rook werd gevuld. Na het alarm van de machinist, die door de tunnelbuis wist te ontsnappen werd eerst met eigen middelen getracht de Rotterdamse brandweer gewaarschuwd brand te blussen, maar spoedig moest de worden. Met twee schuimstralen werd het bluswerk ter hand genomen. Slechts met grote moeite slaagde mén er in de machi nekamer te naderen. Het blussingswerk werd ernstig belemmerd door de dikke rookwolken. Zelfs met zuurstofmaskers bleef het moeilijk de vuurhaard te berei ken. Ten slotte werden nog twee nevel- stralen ingezet, waarna men de brand om streeks half acht onder de knie had. Er is vrij ernstige schade aangericht. xoooocooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE „We hebben het altijd erg prettig met elkaar ge had. Ons huis zat steeds vol met jonge mensen. En ook nu hebben we niets te mop peren, we zijn van niemand afhankelijk, de kinderen zijn best terecht gekomen en we zijn erg gelukkig." Dat ver telde ons de 74-jarige heer D. Schenk, die verleden week net na een verblijf van elf weken in het ziekenhuis was thuisgekomen in de Acaciastraat 38 in Haarlem, juist op tijd om zijn eigen gouden huwelijksfeest mee te vieren. Dat gaat namelijk op 11 november gebeuren in Brinkmann met een recep tie van vier tot zes uur. De eigenlijke dag is overigens 9 november, maar het bruids paar vond het plezieriger iedereen te kunnen ontvan gen en daarom bepaalde men de festiviteiten od de (vriie) zaterdag. Op die receptie zul len zo vermoeden we heel wat mensen met een IJmuidense tongval verschij nen. Het echtpaar Schenk- Dekker heeft namelijk tien tallen jaren lang in IJmui den gewoond en pas sinds tien jaar zijn zij Haarlemse ingezetenen. „We willen hier nooit meer weg," zegt de 70- jarige bruid, mevrouw A. C. Schenk-Dekker. „IJmuiden is zo veranderd en we wonen hier heerlijk." De heer Schenk gaat zo en dan nog wel eens een keertie maar zijn vroegere woon- en werkplaats, vbohal naar de haven want van .iongsaf Heeft' hij op het water gé- werkt. Het echtpaar Schenk Hij begon zijn loopbaan evenwel als slagersjongen, maar ook toen al slaagde hij erin hét zeegat uit te gaan. Met een „gevonden" vlet, zijn slagersjas als zeil en het mandje met vlees op de achterbank. De loodsboot moest hem terughalen om dat de weg huistoe niet zo eenvoudig was. Op de wal stond een kwade slager zijn leerjongen al op te wachten omdat alle klanten zaten te springen om het vlees, dat gewoonweg vergeten was. De nog jonge Dirk Schenk moest toen wat anders vin den. Het werd de trawlvis- serij, voor vijftien hele gul dens in de week, maar dan moest de boter en suiker door de schepelingen zelf mee aan boord gebracht worden. Na een paar reizen stapte hij over op een ande re boot, hij werd leerling kok 50.- per maand) en later nog tremmer. In 1910 leerde hij zijn toe komstige vrouw kennen. Zij hiep haar moeder in de siga renwinkel vlak bij de haven, Dirk kwam „een dubbeltje sigaren" kopen en het raakte aan. In 1911 trouwden ze en ze hadden het best naar de zin, hoewel mevrouw Schenk haar man later wel af en toe een tijdje moest missen. Hij bleef namelijk varen, in 1908 moest hij dertien maan den dienen- -err-in de oorlog '14-"T8 werd hij nog eens 26 maanden bij de landmacht ingedeeld. Kort na die oorlog stapte de heer Schenk over naar het loodswezen en daarbij is hij (als machinist) tot zijn 61ste jaar gebleven. Toen mocht hij met pensioen omdat de vijf jaren, die hij tussen 1940 en 1945 in Enge land doorbracht dubbel tel den. Uit het huwelijk tussen deze twee vriendelijke mensen werden negen kinderen, zes zonen en drie dochters, ge boren en op ogenblik zijn er al achttien kleinkinderen en sinds kort één achterklein kind. En een groot deel van al die nakomelingen zal straks op het feest aanwezig zijn. Daarna gaat het leven van dit gouden bruidspaar weer het gewone tevreden gange tje. De heer Schenk neemt in het voorjaar weer een flink aantal kippen, heel af en toe gaat hij met zijn vrouw bij een van de kin deren naar het televisie journaal kijken en verder zijn ze beiden gewoon maar gelukkig. En dat is tegen woordig ook al heel wat waard. De Sub-Commissie voor het Sociaal Cultureel Ont spanningswerk voor Be jaarden organiseert op 14 november om 14 uur in het St. Jozefhuis te Velsen- Noord en op 22 november om 14.30 in het IJmuidense Patronaatsgebouw filmvoor stellingen voor beiaarden. De heer S. de Waard uit Rotterdam is bereid gevon den kleurendia's en een kleurenfilm te vertonen van een reis die hij heeft ge maakt door Engeland, Schot land en Wales. De handwerkkring van de Vereniging voor Vrijzin nig Hervormden in IJmuiden houdt zaterdag aanstaande in het gebouw aan de Abe lenstraat de jaarlijkse ver koopavond. De tafels zullen weer een ruime sortering van baby- en kinderkleding, schortjes, wanten enz tor sen. Er is epn rad van avon tuur en voorts de trekking van de loterij, waarvan de hoofdprijzen bestaan uit twee geborduurde tafella kens. Men kan ook looties kopen voor een pop met uit gebreide garderobe. Sinds de eerste van deze maand moeten de voetgan gers gebruik maken van de zebrapaden. Jawel. Akkoord. Dat willen ze ook wel. Maar het kan soms niet. Noem bijvoorbeeld de zebra's over de Lange Nieuwstraat bij het het Marktplein, als het fiks heeft geregend. Wil men dan netjes oversteken op de ze brapaden dan dient men de eerste meter tot de enkels door het kille nat te waden. Men kan ook eerst enkeie meters teruglopen teneinde een forse aanloop te nemen, over de plas heen te hippen en neer te komen op de der de streep van de zebra om dan zijn weg te vervolgen. Dit laatste kost ons geen en kele moeite, maar van per sonen jonger dan tien jaar en ouder dan vijftig kan men een dergelijke atletische pres tatie niet verlangen. Uit naam van deze personen smeken wij de overheid te zorgen voor een behoorlijke afwatering ter plaatse. Als een bolle, bleke puist op de wang van moedertje Aar de groeit deze grote padde stoel in de achtertuin van accountant S. Kuipers, Louise de Colignylaan 46, Santpoort-Zuid. De padde- In juli van dit iaar begon de geschiedenis van Donald. Of misschien al een paar da gen eerder, maar toen pas kwam hij in aanraking met de mensen. Donald was toen een (naamloos) eendenkui kentje, dat vlak bij de Delft laan zomaar over de weg heenliep terwijl er in de verste verte geen moeder eend te bekennen viel. Vier weken lang werd hij liefderijk vertroeteld compleet met warmwaterkruik, maar het bleek al spoedig, dat het niet zo eenvoudig was een eend op een flatje drie-hoog op te voeden. De nog bijzonder zwakke Donald verhuisde naar de familie Stutvoet in de Hoofd straat van Santpoort. Daar had men al ervaring opge daan met het opfokken van dieren, want enige tijd gele den was daar een kauwtie komen aantrippelen, die niet vliegen kon en dat nu is op gegroeid tot een ferme kauw, die zich overigens nog steeds Het best thuis voelt in ziin kooi en die voor geen prijs de vrije natuur zou ingaan. Om op Donald terug te ko men. Met onstuitbare energie heeft de hele familie Stut voet zich op de opvoeding van hun nieuwste aanwinst geworpen. Er werd lever traan in zijn snavel gegoten, hij kreeg tarwe-voer en op het ogenblik is hij opgegroeid tot een volmaakte huiseend. Wat klein voor zijn leeftijd nog weliswaar maar niette min kerngezond. Daarbij heeft Donald zich enkele k bijzonder aardige eigen- schappen aangemeten. Hij is even waaks als een afgerich te hond, hij gaat graag mee boodschappen doen, als het wat kouder wordt dan bib bert hij als een juffershondje en.hij zinkt spontaan als men hem te water laat. Want zwemmen heeft hij nog nooit geleerd en hij heeft er geen behoefte aan dit nog ooit te leren. Toch wil de familie Stut voet Donald niet meer mis sen. „Ze hebben wel eens ge zegd, je moet hem tegen Kerst maar slachten," zei mevrouw Stutvoet, „maar ik denk er niet aan. Ik wil hem nooit meer kwijt." stoel heeft een doorsnede van bijna dertig centimeter. „Ja, gaat u maar kijken. En u mag hem meenemen ook," zei mevrouw Kuipers toen we haar toestemming vroe gen een kiekje te maken van het geval. „Ieder jaar groeien ze daar. Meestal zijn het er meer, die nog groter zijn dan deze." Wij vonden dit anders al een hele knaap. Sommige personen klimmen wel eens ongevraagd over het hek van de achtertuin om de zwam van dichterbij in ogenschouw te nemen. „Dat hoort toch eigenlijk niet, wat u," vindt mevrouw Kuipers. Welnu, wij vinden dat ook. De volgende voorwerpen zijn in de gemeente Velsen onbeheerd aangetroffen: Wit kinderschoentje, akte tas, zwembroek met hand doek, sjaal, gebreide heren handschoen, goudkleurig kruisje, gebreide kinder handschoen, kabelslot, witte handtas met inhoud, 1 paar dameshandschoenen, dames schoen, zwarte kraai, nappa herenhandschoen, goudkleu rige ring, muntbiljet van 2.50, etui met sleutels, he renrijwiel, portemonnee met inhoud, zilveren rozenkrans, 1 pr. grijs glacéhandschoe nen, fietspompje, polshor loge, sigarettenaansteker, jongensjack, jongensschoen L., paraplu, aktetas met in houd, driewielig kinderfiets je, klein hondje, 1 pr. zwarte dameshandschoenen, bood schappentas met inhoud, dolkmes, jong Siamees poes je, kinderportemonnee, kerk boekje, zwarte herenschoen en een ring met sleutels. Inlichtingen over deze ge vonden voorwerpen zijn da gelijks aan het hoofdbureau van politie te krijgen. De ge deponeerde gevonden voor werpen kunnen worden af gehaald, elke dinsdag en vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur, aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7