Echtpaar Van Dok viert diamanten bruiloftsfeest Q 2 IJmuidenaar Bertholé won biertapwedstrijd in Beverwijk GLPS DE RUITER IJmondverenigingen vandaag en morgen Kort IJmondnieuws Horeca-mensen uit IJmond achter tapkast Korte visserijberichten Kapok geeft natuurlijke rust Sport in IJmond wiegen - ledikantjes en commodes BOTMAN Keurkapokmati assen DONDERDAG 9 NOVEMBER 1961 J „Mijn broer heeft honderd mensen helpen redden en krijgt geen lintje. Ik haal een vrouw voor de trein weg en kijk eens.Een van de zeven broers van de heer W. van Dok doet zijn jas opzij en steekt zijn borst vooruit. Daarop prijkt een lintje. Dit tafreeltje speelde zich een dezer dagen af in het wo ninkje Scheldestraat 39, IJmuiden, waar het echtpaar W. van Dok-T. van Dok- Slot woont, dat op 14 november het feest ter gelegenheid van zijn diamanten hu welijk viert. W. van Dok, geboren op 11.augustus 1877, hielp honderd mensen redden, vooral voor de eeuwwisseling. Hij was toen lid van de bemanning van de Helderse roeireddingboot onder Do- rus Rijkers en voer uit als op de Haaks een schip in nood verkeerde. Als zeeman hoefde je Van Dok niks wijs te maken. Hij ging op zijn tiende naar zee. Met zijn vader en een anderhalf jaar oudere broer voer hij ter visserij. Tussen het vangen van haring, ansjovis en rog door redde hij schipbreukelingen, want in 1897 trad hij toe tot de bemanning van de reddingboot van Den Helder, zijn geboortestad. Bezoekt vooral Kachel ontplofte STERK Stichting uts in IJmondgebied Burgerlijke Stand van Beverwijk Onze keurkapokmatras- sen hebben de volgende voordelen Specialist in bedden en dekens MARKTPLEIN 29 - TEL. 7541 Kerkelijk nieuws Deze label, waarborg voor de keurkapokmatras %matras% Uitgeslapen mensen kopen hun Keurkapokmatras al 60 jaar bij GLAS Beddenspecialisten sinds 1902 Woninginrichting A. C. BORST VISSER's MEUBELMAGAZIJN - Zeeweg 191 KENNEMERLAAN - TELEFOON 6537^ MARKTPLEIN TUSSEN TEXTIEL - Jac. Spijker SNELLIUSSTRAAT 23 - TELEFOON 5653 MARKTPLEIN |||f U vindt nergens ■r zo'n koilektie als bij Sint Nicolaas houdt op 11 november intocht in Beverwijk WEEKABONNEMENTEN „In 1900 was het afgelopen met de gro te strandingen", vertelt hij. „In dat jaar werd de vuurtoren van Huisduinen voor zien van een 1.300.000 kaars sterk zwaai licht. De kapiteins en eerste stuurlieden van de gestrande schepen konden toen niet meer zeggen dat zij het vaste licht van Huisduinen hadden aangezien voor het toplicht van een vissersman. Want als het maar eventjes heiig was kwamen ze met dat verhaaltje. Dan is er zeer slecht zicht op de Zuider-Haaks en zag je het vaste licht haast niet meer. Gelijktijdig kregen ook IJmuiden en de Brandaris op Ter schelling draaiend licht". Reddingstochten die Van Dok het meest zijn bijgebleven zijn die bij de stranding van de Harrau en van de Samorra in '97. „Toen de Samorra strandde staken we om halftwaalf in de tweede kerstnacht in zee en de volgende middag om halfvijf kwa men we pas weer terug. Het werd alweer donker. En zonder dat we een druppel wa ter hadden gedronken of een stukje brood gegeten. Voor brood of water was aan boord van een roeireddingboot geen plaats. Nadat we die middag binnengelopen wa ren werden we alle elf met een lijn van boord op de steiger gehesen. Ijsklompen waren we. Per reis met de reddingboot kreeg je twintig gulden. We kregen geen medaille. Dorus Rijkers wel. Die had drie rijen onder elkaar op zijn borst. Dat hin dert niet, hoor. Ik was altijd dankbaar als ik een man aan zijn vrouw en kinderen terug kon geven of een Vrijgezel aan zijn vader eft moeder". De schipbreukelingen die in de roeired dingboot sprongen of uit de golven werden opgepikt mochten niets meenemen behalve de kleren aan hun lijf. In de boot moesten zij onder de doften gaan liggen, waarop de mannen zaten te roeien, vastgemaakt met een lijn. Ondanks die lijn sloegen soms roeiers overboord als er een stuk water over kwam. De reddingboot bracht de geredden naar in de buurt liggende sleepboten of andere vaartuigen. Van Dok leerde in Den Helder zijn vrouw kennen, die op 29 oktober 1883 op Texel was geboren. Op 14 november 1901 huw- Advertentie de grote show van onze nieuwste collecties in de grote bovenzaal van het KSA-gebouw in de Peperstraat (zijstraat Breestraat) te Beverwijk. Donderdag en vrijdag van 3—10 uur n.m. VRIJ ENTREE den zij. In 1903 verhuisde het paar naar Alkmaar, waar Van Dok bij de politie kwam. Hij bleef politieman tot 1925. In dat jaar kwam hij naar IJmuiden, waar hij allerlei werk deed. De eerste negentien jaar haalde hij de huishuur op, hield toe zicht op de reparaties en hield de admi nistratie bij. In 1932 ging hij ook nog het verzekeringswezen in. Daarin bleef hij ac tief tot december van het vorig jaar. Daar voor kon men de 83-jarige Van Dok ook nog wel benoorden het kanaal zien rond rijden op zijn fiets, op pad voor zijn ver zekeringsmaatschappij. Tot zijn tachtigste was hij factor bij zijn zwager, die drie vissersschepen had. Het echtpaar Van Dok heeft twee zoons twee dochters, dertien kleinkinderen en elf achterkleinkinderen. De receptie is op 14 november van 15.30 tot 17.30 uur in de Petrazaal te IJmuiden. BREESTRAAT 92-94 - BEVERWIJK DONDERDAG 9 NOVEMBER Cultureel Centrum, IJmuiden, 14 uur: Kienmiddag Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Vergaderlokaal, Abelenstraat, 19.30 u.: Openbare les volksmuziekschool. Oud-Katholiek Verenigingsgebouw, IJmuiden, 20 uur: Vergadering Oud- Katholiek ondersteuningsfonds. VRIJDAG 10 NOVEMBER Hervormd Jeugdgebouw, Schans, Be verwijk, 20 uur: Filmavond Nederlandse Reisverenilging. Petrazaal, IJmuiden, 20 uur: Forum C.H.U. en A.R. Gemeentelijk Vergaderlokaal, Van Die penstraat, Velsen-Noord, 19.30 uur: Open bare les volksmuziekschool. Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 19.30 u.: Beursavond postzegelvereniging IJmuiden. R.-K. LTS, Beverwijk, 20 uur: Bijeen komst stichting vakopleiding bouwbe drijf. Royal, IJmuiden, 20 uur: Lezing van Jos van Dijk voor NIVON en Volksuni versiteit over de Sahara. Toen de heer Bakker, wonende aan de Beverwijkerstraatweg te Castricum, woensdagmorgen te ongeveer half tien de kachel wilde aanmaken en daartoe een scheut petroleum in de kachel goot, vlogen kachel en schoorsteen met een knal uit elkaar. De brandweer werd gealarmeerd, maar behoefde geen rftenst te doen. De heer Bakker liep geen letsel op. Advertentie "ONVERMOEIBARE" PASVORM I DD-leesi (voor beter schoenwerk) IJMUIDEN: Kennemerlaan 95 SANTPOORT: Hoofdstr. 136 B. en W. van Velsen hebben de gemeen teraad ten aanzien van de stichting van een uitgebreid technische school in het IJmondgebied voorgesteld: ten aanzien van de Stichting van de genoemde school uit te spreken ervan uitgaande dat in het IJmondgebied vooralsnog slechts plaats is voor één school voor uitgebreid technisch onderwijs dat het onderwijs- belang in het IJmondgebied eist, dat al daar een zogenaamde samenwerkings school tot stand komt, waarin elke levens beschouwelijke richting in de organisatie zeggenschap heeft door een op voet van de wet gemeenschappelijke regelingen te treffen regeling of door het in het leven roepen van een stichting, waarbij de mo gelijkheid moet worden vastgelegd, om tot splitsing naar richting over te gaan, wanneer de omstandigheden zulks toela ten; het college te machtigen voor de tot standkoming van een dergelijke school de nodige voorbereidingen te treffen. Primeur. Aan de veiling Het Cen trum in Beverwijk werden woensdag door de heer B. J. Broeze de eerste blauwe druifjes aangevoerd. Voor deze primeur werd 53 cent per bosje betaald. Vorig jaar kwam dezelfde kweker als eerste pas op 18 november met blauwe druifjes aan de markt. Groenteprjjzen. Beverwijk 8 nov. andijvie 828 cent; bospeen 2244; was- peen 1032; spriuten 56121; prei 1632; knollen 1125; witlof 68109; boerenkool 1218; uien 1524; tomaten 2036; sla 5—8. Hoofdpijn. Een 60-jarige timmerman uit Haarlem is woensdag toen hij aan het werk was onder een kabelbrug die ten on rechte werd gebruikt als steiger, aan zijn hoofd getroffen door een badding. Met hoofdpijnklachten werd hij in het Bever- wijkse Rode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk opgenomen. Tentoonstelling. De schilder Jelle Troelstra exposeert zondag aanstaande schilderijen, aquarellen en tekeningen in het restaurant Walserij-Oost van Hoog ovens. De tentoonstelling is geopend van 14 tot 17 uur. „Dit is al de derde keer", zei de heer J Bertholé uit IJmuiden gisteravond in het Kennemer Theater te Beverwijk met trots in zijn stem. En inderdaad mag deze lJmuidense kelner trots zijn, want hij tapt het beste glas bier in de IJmond. Dat vond tenminste de jury die woensdag naar Beverwijk was gekomen om de inhoud van honderden pilsglazen kritisch te bekijken, zulks in het kader van een lande lijke competitie, georganiseerd door het Centraal Brouwerij Kantoor. Het was de eerste maal dat een dergelijke wedstrijd in Beverwijk werd gehouden. Er hadden drie en dertig horecabedrijven uit de IJmond ingeschreven. De heer Bertholé. kelner in hotel Royal te IJmuiden, heeft hier de eerste prijs „uit de tapkast gehaald". Drie jaar geleden won hij de wedstrijd in IJmuiden, wat later gevolgd door een zege in Haarlem, steeds in de afdeling éénmanszaken. De biertap annex serveerwedstrijden zijn negen jaar geleden voor het eerst ge houden. Er bestond toen van de zijde van de horeca-bedrijven weinig belangstelling, maar dat veranderde al spoedig. Zoals de voorzitter van de afdeling Velsen-Bever- wijk van de horeca-bedrijven, de heer J. Westerhoven uit Santpoort, opmerkte, be grepen en begrijpen de meeste vakmensen nu wel dat een dergelijke wedstrijd van grote betekenis is voor het vakmanschap. Immers juist tijdens de wedstrijden leert men hoe men een goed glas bier moet schenken. „In ieder bedrijf doet men z'n best een goed glas bier te tappen", aldus de heer Westerhoven. En dat aan het tappen en serveren van een dergelijk glas bier heel wat vast zit, is gisteren in Beverwijk wel weer aange toond. Een ieder die achter de tapkraan staat, moet in één keer het glas voltappen met een manchet zonder luchtbellen. Daar naast moet aan een aantal technische voorwaarden worden voldaan, wil men een goed glas bier kunnen schenken. Leidingen moeten schoon zijn, geen kronkels hebben en voorts moeten koolzuurdruk en de tem peratuur juist zijn. Het zijn alle zaken waarop de vakman dient te letten. Kritisch Aan de leidingen in Beverwijk mankeer de niets. De juryleden keken echter wel kritisch naar de verrichtingen van de drie en dertig deelnemers. Gelet werd op het juist tappen en serveren van het bier. Er werd gestreden in twee afdelingen: een voor eenmanszaken en een voor teams. De deelnemers in elke afdeling namen steeds deel aan twee ronden. Hierbij was het op merkelijk dat slechts enkelen in de twee de ronde maar een paar punten meer be haalden dan in de eerste ronde, hetgeen kennelijk een gevolg was van het feit dat men allengs de zenuwen de baas was ge worden. De finale was spannend, omdat zich hier voor velen hadden weten te classifi ceren met een slechts gering puntenver- schil. In de afdeling eenmanszaken kwa men tegen elkaar uit de heer Bertholé („Royal" uit IJmuiden), mevrouw Gerten- bach („Groeneveld", Beverwijk), de heer J. Westerhoven („De Uilenboom", Sant poort), J. de Boer („De Zon", Wijk aan Zee) en Johnny van Ingen („Café Johnny" IJmuiden). Met 345 punten won de heer Bertholé de eerste prijs, zijnde een bedrag van 75,-. De tweede prijs was voor me vrouw Gertenbach en de derde voor de heer De Boer Ook in de afdelingsteams (de een tapt, SPEELTUINVERENIGING OPGERICHT. In het hervormd jeugdgebouw te Heems kerk is woensdagavond de neutrale speel tuinvereniging „Poelenburg" opgericht. Op verzoek van de R.K. Raad van Overleg en de Heemskerkse verenigingsraad werd deze speeltuin dit jaar beheerd door een commissie. Mevrouw T. Schuitemaker bracht verslag uit van het wel en wee van de commissie. In de beginperiode zag het er niet erg rooskleurig uit, maar allengs ging het beter en thans kan gesproken worden van een gezonde ontwikkeling. De financiële moeilijkheden voor dit jaar zijn tot een oplossing gekomen, onder andere door gemeentelijke subsidie en schenkin gen. Er zijn nog geen middelen beschik baar voor de aanschaf van nieuwe toe stellen. de ander serveert), wasde stfjjd in de fi nale spannend. Dé leek constateerde steeds weinig of geen verschil in het jgetapte gl-is bier. In deze afdeling werd de eerste prijs gewonnen door het team van café „Sport" uit Beverwijk, de heer en mevrouw Hoo- gewerf. Ook IJmuiden wist in deze afde ling een prijs te behalen, namelijk de heer en mevrouw Stevens van café „De Vuurto ren". De derde prijs was voor het echt paar A. Schelvis van café „Scheiwijck uit Beverwijk. De eerste prijswinnaars gaan op 10 janu ari volgend jaar naar Amsterdam, im in het RAI-gebouw deel te nemen aan de lan delijke finale. GEBOREN: Adrianus C., z. v. A. Velt- man en C. W. Gooijer; Geertje, d. v. J. Reitsma en K. Schaafsma; Maaike, d. v. J. Reitsma en K. Schaafsma; Lambertus J., z. v. J. Blankevoort en A. Weijdt; Robert, z. v. W. H. van der Graaf en J. M. M. van der Torren; Jacobus J. M., z. v. J. N. van Duin en W A. Aardenburg te Uitgeest; Johanna W. M., d. v. N. W. Rumping en J. W. de Jong; Frederikus A. M., z. v. C. J. M. de Goede en C. Molenaar; Douwe, z. v. D. Buwalda en M. Post; Adriana, d. v. S. Nanninga en C. A. Beentjes; Marc, z. v. E. Klinkert en E. Mewe; Franciscus A., z. v. J. P. de Goede en E. A. Pepping; Ronald, z. v. A. Rendering en T. Dieterman; Lydia, d. v. J. de Wijs en G. Steenkamp; Jacoba E., d. v. J. van der Kooi en L. van Es; Ca- tharina, d. v. J. P. Groentjes en T. de Graaf; Irma G. M., d. v. J. T. Numan en G. A. M. Nijman; Adrianus J. C. J., z. v. C. J. de Hoon en E. M. Wiegman; Jacque line, d. v. G. J. van der Feen en W. de Ro der; Hendricus E. P., z. v. H. E. Bart en M. A. Leuring; Yvonne, d. v. J. Kalisvaart en J. C. Moone; Hendrikus J., z. v. H. Jansen en C. M. Duin; Adrianus H. J., z. v. J. H. Wolterman en J. G. van Noort; Pietemella H., d. v. P. van der Bijl en C. de Jong. ONDERTROUWD: H. M. Benthem en J. van Mourik; T. J. Sijm en J. G. Botman; G. W. Kors en E. D. M. Schmidt; F. Huigen en M. C. Boone; A. Henneman en A. W. J. M. Zwanenburg; J. L, M. Adrichem en M. T. L. Kuijl; J. Jansen en T. A. E. Ursem; A. A. Amiabel en T. C. Reichard; A. H. Goedhart en J. W. Wevers; H. Keuris en J. S. van Luijk; E. Struyve en Y. A. I. Ham; R. Lust en T. Cox. GETROUWD: A. T. Veltmeijer en M. van der Sluis; K. Trebing en H. W. Thei- ner; J. Leegwater en P. C. van den Ing; W. M. Schoorl en M. A. E. Nieuwland; F. A. E. Muscher en M. A. Heijnis; A. A. M. Schellevis en G. P. Beentjes; A. Reinders en M. G. de Koning; O. J. Bleijendaal en M. A. Langendijk. OVERLEDEN: D. B Lugtenburg, oud 74 jaar, gehuwd geweest met T. Drewes; Ma rianne Heijmans, oud elf maanden, wo nende te Uitgeest; J. Roos, oud 69 jaar, ge huwd met H. Lentfert; L. I. Sprangers, oud 34 jaar, gehuwd met M. M. de Ruiter; B. F. Zonneveldt, oud 74 jaar, gehuwd ge weest met E. M. Klitsie te Velsen. BURGRLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Godefridus E. E. M„ z. v. E. M. C. J. Lambrix en L. E. M. J. Kruyt- zes; Yvonne, d. v. P. J. Weder en C. G. Kluft; Gerardus N., z. v. P. S. Beentjes en Cl. G. Spanjaard; Irene, d. v. P. Koenen en J. W. van 't Hoog te Castricum; Joke, d. v. G. D. Rosendal en G. Secfat; Franciscus X., z. v. F. Kuyl en C. G. Duiker te Beverwijk; Peter A., z. v. A. B. Vanacker en A. de Vries te Beverwijk; Saskia H. M., d. v. D. J. M. Grit en D. C. Castricum te Castricum; Theodorus P., z. v. Th. P. Bruyns en C. A. de Nijs te Beverwijk; Arend J., z. v. B Mulder en W. Tel; Petronella M., d. v. P. Lensen en M. Bras; Johanna C. J. M., d. v. P. J van der Zon en H. M. Goudsblom te Beverwijk; Marcel L., z. v. B. Lankamp en N. M. Landman te Uitgeest; Cornelia C. R., d. v. H. J. Duin en R. M. Kayer te Bever wijk; Johannes J., z. v. J. Stuifbergen en M. A. van der Eem te Castricum; Everar- dus J., z. v. E. van Zanten en J. M. Schoone te Beverwijk. ONDERTROUWD: H. M. Zomerdijk te Egmond-Binnert en G: P. van Tunen; J. N. van der Lam te Beverwijk en M. A. Balten. GETROUWD: "P. Meyer én'M. G. Rijke. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: Maria Cornelia, d. v. J. P. van der Himst en C. M Brakenhoff; Fran ciscus Cornelis, z. v. S. L. de Groot en A M. Glorié. GEHUWD: A. W. van Deursen en M. C J. Dekker. OVERLEDEN: A. Waagmeester, oud 74 jaren, wonende te Castricum; G. de Graaff oud 30 jaren, wonende te Amsterdam. Advertentie Advertentie 1e vlakke ligging, dus geen bulten; 2e kapok beter verdeeld, daardoor minder gauw bij te vullen; 3e stofdichte tijk. Alle maten in diverse mo derne dessins uit voorraad leverbaar. Voor de Britse vissershaven Grimsby is een nieuwe grote wasmachine besteld, waarin aluminiumviskisten kunnen worden gereinigd. De haven van Grimsby beschikt over 2Q0.000 aluminium viskisten. De nieu we machine reinigt 800 -kisten per uur en werkt volkomen automatisch. De produktie en de afzet van diepvries- produkten heeft zich in West-Duitsland goed ontwikkeld. Er staan nu in de Bonds republiek 58.000 kasten in levensmiddelen- zaken tegen 5000 vijf jaar geleden. Werd vorig jaar 52.000 ton diepvries af gezet, nu wordt het al een hoeveelheid van 80.000 ton. Toch is het gebruik dan nog maar 1,4 kilo per hoofd van de bevolking. In Denemarken en Zweden is het 2,1 kilo per hoofd van de bevolking, in Engeland 3,6 kilo en in de Verenigde Staten 18,5 kilo. Tien procent van de afzet in Duitsland be staat uit vis. In augustus is er door de garnalenvloot veel pufgarnaal gevangen. In het rayon zuid voerden 78 schepen 144.606 kilo gar nalen aan, in IJmuiden twee schepen slechts 469 kilo Het rayon-noord leverde 30.612 kilo op. Hoewel oktober, naar het zich laat aan zien, geen slechte maand is geweest, zijn ook toen weer pufgarnalen gevangen. Óp de Wadden staat een kilo puf tegenover ee halve kilo voor consumptie geschikte gar nalen. Aldus Visserijnieuws. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sint Philipsland J. Groenen boom te Lopikerkapel; te Bergambacht. Aangenomen naar Amsterdam (als zieken huispredikant) dr. G. J. Paul te Ooster beek; naar Bergen op Zoom (toez.) H. Brouwer te Holwerd; naar Arnemuiden J. T. Doornenbal te Oene; naar Tienhoven (U.) J. F. Grim te Vierhuizen-Zoutkamp; naar Rilland-Bath (toez.) G. Blok te Mun tendam (Gron.). Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht A. Baas te Leersum; voor Bever wijk-Heemskerk (wijkgemeente Wijk aan Zee) (toez.) W. Doude van Troostwijk te Heelsum. Geref. Kerken Beroepen te Exmorra-Tjerkwerd-Allin- gawier H. Boswijk, kand. te 't Harde. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Heemstede-Kerkwerve T. Brienen te Mussel; te Nieuwe Pekela A. W. Drechsler te Vlissingen. Bedankt voor Leeuwarden (de pred.pl.) P. N. Ribbers te Noordscheschut. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Bergum T. H. Penninga te Rotterdam. Geref. Gemeenten Beroepen te Kampen A. Hofman te Zeist. Bedankt voor Middelharnis en voor Rid derkerk P. van der Bijl te Bameveld. Evang. Luth. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Utrecht G. J. Duyvendak, emeritus-predikant aldaar. Dit Is een publicatie van da 'Stichting Kapok-Bureau' Ja, 's avonds heerlijk slapen gaan op een lieurkapokmatras, dat is rust, dat is ontspannen siaapgenoegen, De keurka- pokmatras, koesterend warm in de winter, droog en dus anti-reumatiek. Een pluspunt in ons vochtig klimaat. Gezond, goed slapen voor al uw lievelingen, massage voor oudere èn voor jonge ruggetjes. Een bed, dat hard en toch zacht is, vlinderlicht dus makkelijk hanteerbaar. Dè,t is de Ixeur- kapokmatras, met de onderscheidende keurlabel. Waarde voor uw geld. Een mo derne, een heerlijk rustgevende slaapmatras. KFURKAPGKMATRASSEN zijn o.a. verkrijgbaar b(j Lange Nieuwstraat Marktplein IJmuiden - Telef. 5205 PLANETENWEG 38 - 42 - TELEFOON 5991 IJMUIDEN-O. - TELEFOON 4054 unie «^WONINGINRICHTING fT BEVERWIJK -i In Concordia hebben de dames van VGZ I maandagavond verloren van de Doko-dames uit Velsen-noord. Achtereenvolgens zagen de gezusters E. Alles en W. Alles van Doko kans de VGZ- dames B. Schipper en L. Scheerman de punten af te nemen (0-2). Toen daarna T. Scheerman ook van de Doko-zusjes ver loor stond Doko al met 0-4 voor. De VGZ- dames versloegen mejuffrouw J. Peekei, zodat de stand 3-4 werd. Er was nu weer lucht voor VGZ, doch de dames Alles, die alles wonnen, ook de dubbel, stelden de 3-7-Doko-overwinning veilig. Na de nederlaag van het eerste VGZ- herenteam donderdag tegen HBC 1 in Heemstede (7-3) kwam een als herboren VGZ-ploeg in Concordia achter de tafels. F. Deus opende de score tegen Togido 3 door H. Netz te verslaan, waarna J, S. Hoogeweg van H. Reiders won en A. Alles A. H. v.d. Giezen en H. Netz voor zijn rekening nam (4-0). Daarna echter moes ten Deus en Hoogeweg in Reinders en v.d. Giezen hun meerderen erkennen, waardoor de stand 4-2 werd. In de vol gende partijen bleek de tegenstand van Togido 3 volledig gebroken en kwamen de VGZ-heren vrij gemakkelijk aan een 8-2 overwinning. Boksen Op 20 november worden in Amsterdam (Krasnapolsky) de C-kampioenschappen boksen voor amateurs gehouden. Van De Ring, IJmuiden, nemen volgende boksers deel Senioren Vink (zwaargewicht), Schoorl (halfzwaargewicht) en Lodewijks (zwaar- weltergewicht). Junioren: De Weers (zwaargewicht), Vienen (middengewicht) en Van Veelen (middengewicht). Gymnastiek De christelijke sportvereniging Fit geeft vrijdag 24 november een uitvoering ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan. Aanvang half acht. KANTINE VOOR VISSERIJSCHOOL. Als de gemeenteraad van Velsen instemt met het voorstel van B. en W. zal worden overgegaan tot het bouwen van een kan tine aan de gemeentelijke school voor vis serij en scheepvaart te IJmuiden. Voor dit doel is een aanvullend krediet van 12.500 nodig. Grootser dan ooit tevoren zal St. Nico laas op zaterdag 11 november zijn intocht in Beverwijk doen. Voorafgegaan door tien Spaanse ruiters te paard en begeleid door drie muziekkorpsen zullen de Sint en zijn gevolg hun lange tocht door de stad maken. Sint Nicolaas zal met de trein van 15 uur in Beverwijk aankomen en na zijn ver welkoming plaatsnemen in een met twee paarden bespannen open rijtuig. Twee he rauten te paard zullen de burgerij konde doen dat de Sint is gearriveerd, daarna zullen tien Spaanse ruiters de stoet ope nen. In deze stoeten lopen mee de Bever- wij kse Harmoniekapel, die op het Stations plein de Sint al met de bekende Sint Nico- laasliederen heeft ingehaald, dan volgen de drumband van de Beverwijkse Harmo niekapel, die dit maal met dertig man zal uitrukken, en de veertig leden tellende Amsterdamse Show en Drumband „Reso- luto". De Beverwijkse Harmoniekapel loopt de tocht niet helemaal mee, want zij moet 's avonds een concert in het Kennemer Theater geven. Men trekt ditmaal ook door een deel van Oosterwijk. De route van de tien kilometer lange tocht is als volgt: Stationsplein, Breestraat, H. Mandeweg, Graaf Florislaan, Spoorsin- gel, Dommelsingel, Waalstraat, Europaplein Neckarstraat, Luxemburglaan, Hoflander- weg, Kerkstraat, Torenstraat, Arendsweg, Boeweg, Plantage, Florastraat, Populieren laan, Groenelaan, Zeestraat, Koningstraat, Centrum, waar de stoet ontbonden zal worden. Dat aan de stoet twee herauten en tien Spaanse ruiters deel kunnen nemen heeft men te danken aan de medewerking van de landelijke rijvereniging „Starremeer". 9 dienen uiterlijk op woensdag te worden i betaald, daar de bezorgers op donder- 8 dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9