VAN NIEL Schitterende uitvoering van Berlioz' „DAMNATION DE FAUST" Schehadé's toneelfantasie „DE ZEEREIS' PRACHTIG GOLVEND Militaire oefeningen op Nieuw-Guinea De negen muzen Enthousiaste vertoning door De Nieuwe Komedie Openbaar kunstbezit in 1963 ook in televisieprogramma's een mooi Geen Nederlandse dirigent voor R.Ph.O. te vinden Kerkelijk nieuws Nieuwe Amerikaanse wondervinding geeft u zónder permanent-vloeistoffen KAM HET ERIN niet tevreden geld terug! Onderwereld Beeldschermer De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma VRIJDAG 10 NOVEMBER 1961 gecontroleerde kwaliteit VOOR DE TWEEDE KEER dit jaar heeft het gezelschap De Nieuwe Ko medie in de Haarlemse Stadsschouwburg een première voor Nederland gegeven. In maart lanceerde deze enthousiaste groep jonge spelers (die toen nog „Arena" heette) hier haar kostelijke vertoning van „De gecroonde Leersse"; gisteravond hield zij in Haarlem haar opvoering van Georges Schehadé's toneelfantasie „De zeereis" ten doop en ik zou mij al zeer vergissen als de voorstelling in de Spaame- stad niet ook deze keer de eerste van een lange en succesvolle reeks zou zijn. „DE ZEEREIS" („Le voyage") is het nieuwste stuk van de Libanees-Franse toneelschrijver Sche- hadé; het werd in het begin van dit jaar in Parijs voor het eerst vertoond door Jean- Louis Barrault. Sche- hadé is geboren in hetzelfde jaar als Jean Anouilh (1910), maar terwijl de laat ste al twee dozijn toneelstukken op zijn naam heeft staan is Schehadé pas aan zijn vierde toe; de drie vorige waren „Monsieur Bob'le", „La soirée des pro- verbes" en „Histoire de Vasco", waarvan het laatste hier en kele jaren geleden door het gezelschap Theater is gespeeld. Er is overigens nau welijks groter inner lijke tegenstelling denkbaar dan tussen het werk van deze twee auteurs, want terwijl de stukken van Anouilh bijna zonder uitzondering worden gekenmerkt door bitterheid en wrede satire behoort Schehadé tot de zeld zame toneelschrijvers van deze generatie in wier oeuvre die ele menten geheel en al ontbreken en voor wie begrippen als zuiverheid, waarheid en on schuld nog betekenis schijnen te hebben. Nog meer dan in zijn vorige stukken voelt men in „De zeereis" die liefde voor het pure, het reine en schuldeloze, een liefde waarvan een onweerstaanbare vertedering uitgaat, juist in een tijd waarin veel to neellitteratuur druipt van hatelijk sar casme en ijskoud, barbaars cynisme. SCHEHADé is ook een van de weinige he dendaagse „dichters" voor het toneel, al schrijft hij niet in verzen; en hij schaamt zich er niet voor, het dichterlijke element in zijn stukken een ontwapenende en soms zelfs kinderlijke lieflijkheid te geven. Ge woonlijk begint hij zijn stukken in een nuchter alledaags milieu, om zich vandaar uit naar fantastische werelden te begeven. De openingsscène van „De zeereis" speelt nuchterder kan het haast niet in een knopenwinkel (in Bristol, anno 1850) waar de winkelbediende Christopher gelijk Pagnol's „Marius" in het café van zijn vader -r- droomt van schepen, van zeerei zen en van verre romantische kusten. Als die droom op het punt staat werkelijkheid te worden, wil een zekere Wittiker, kwar tiermeester van een schip dat onlangs uit Brazilië is teruggekomen, hem wel even zijn uniform lenen hetgeen voor Chris topher een soort van voorschot op de rea lisering van zijn droom betekent Maar voor Wittiker, die een moord op zijn geweten heeft, betekent het een uitweg om aan her kenning en achtervolging te ontkomen. Als Christopher kort daarna door de achtervol gers voor de gezochte kwartiermeester ge houden wordt en voor een volkomen irreë le, in maskers en sprookjeskostuums uit gedoste „jury van de zee" wordt gebracht Iaat hij zich zo door zijn fantasie en zijn adoratie voor de zeevaart meevoeren, dat hij zijn rechters een weliswaar volslagen Advertentie f 16.25. en lotion De wereldvermaar de Elizabeth Arden preparaten hebben elk jaar weer een bijzon dere beko ring door hun aparte ver pakking. SETS reeds vanaf 9.50 Zelfs élke crème, poeder volgens Arden-stijl. Bovendien weer de bekende TRAVELETTE 22.50 En komt u eens kijken naar de aller- charmantste Beauty-case k f 35.00 Arden en wij kunnen aan al uw Sint Nicolaaswensen voldoen. PARFUMS - BIJOUX Grote Houtstraat 92 - Tel. 12160 Peter van der Linden in De Zeereis van Schehadé. ver-engelst en geïdealiseerd maar toch overtuigend relaas geeft van hetgeen zich in de Braziliaanse havenstad Santos heeft afgespeeld. Zó overtuigend en zó geïdeali seerd zelfs, dat hij door de onaardse jury op slag wordt vrijgesproken, zij het op voorwaarde dat hij met de spaarcentjes die hij voor zijn grote zeereis opzij had gelegd, een grafsteen voor de vermoorde stuurman betaalt. Hem rest dan niets an ders dan terug te gaan naar de knopen winkel, waar de eerwaarde vader Lamb hem rechtstreeks in de armen van de lie ve, schuchtere winkeljuffrouw Georgia voert HET IS ALLEMAAL heel argeloos en soms zelfs kinderlijk, maar zoals ge' zegd daarbij zo ontwapenend en dik wijls van een zo vederlichte, fantasierijke dichterlijkheid dat men zich graag door de speelse verbeelding van Schehadé laat meevoeren. Het is bepaald geen hechtge- bouwd stuk en de dialoog houdt de han deling soms te veel op, maar de charme en de blijmoedigheid van het geheel zijn groot genoeg om die technische gebreken te doen vergeten. Bovendien heeft de artistieke leider van het gezelschap, Erik Vos, van zijn regie weer een meesterstukje gemaakt. Vos is een van de heel weinige Nederlandse re gisseurs die in hart en nieren regisseur zijn en die niet, zoals in ons land helaas meer en meer gebruikelijk is geworden, naast hun acteursfunctie ook nog regie voeren, hetzij als nevenberoep of in de ergste gevallen voornamelijk als bron van bijverdienste. Erik Vos heeft dit voor jaar in „De gecroonde Leersse" en nu op nieuw met „De Zeereis" getoond, dat hij een regisseur en alléén maar regisseur bij de gratie Gods is, en zo'n verschijn sel moeten we in Nederland in ere houden. Toegegeven dat hij af en toe uit louter regievreugde zijn opvoeringen zo over laadt met vondsten dat er wat te veel van het goede ontstaat, maar laten we daar in vredesnaam niet over vallen want enig tegenwicht tegenover het ontbreken van „persoonlijkheid" bij veel andere regis seurs kunnen we op ons toneel best ge bruiken. Daar komt nog bij, dat Erik Vos niet alleen zijn ensemble goed in de hand weet te houden, maar dat hij er ook in slaagt ongeroutineerde en vaak matig-getalenteer de spelers tot alleszins acceptabele vertol kingen te brengen. Vooral bij een jonge groep als De Nieuwe Komedie is dat een onontbeerlijke gave. De opvoering van „De zeereis" was bijgevolg, ondanks de zwak heden van een deel van het ensemble, zelfs in dit opzicht zeer bevredigend. DE GEESTDRIFT, waarmee door de twee dozijn vertolkers, die er in dit stuk aan te pas komen, werd gespeeld, werkte danook aanstekelijk op het publiek. Bijzon der onderscheidden zich Peter van der Lin den als Christopher, Paul van Gorcum als de tweede winkelbediende, Jan Peré als de „knopenfilosoof" Strawberry, Truus Dek ker (die de rol van de kuise Georgia had overgenomen van de plotseling ziek gewor den Nanni Vermeer), Cees Pijpers als de eerwaarde vader en een sprookjes-admi raai, Frans Vorstman als de kwartier meester met het slechte geweten en Jan Staal als een teveel-drinkende oude zee- I sChledenis~ zal "men in de bestaande ban Naast de radiocursus van Openbaar Kunstbezit zal met ingang van 1 januari 1963 ook een televisie-cursus worden ge houden. Deze verheugende mededeling heeft de secretaris van de Stichting Open baar Kunstbezit, de heer Joh. G. Wert- heim, donderdag gedaan. Dit is de kroon op het werk van de heer Wertheim, die van het eerste uur af Openbaar Kunstbe zit heeft uitgebouwd tot een in ons radio wezen niet meer weg te denken instituut. Het bestuur van Openbaar Kunstbezit en enige N.T.S.-functionarissen hebben gis termorgen in Bussum de eerste proef-op- namen bekeken, die als experiment waren opgenomen. Het komende halfjaar zullen deze experimenten worden voortgezet totdat men de vorm zal hebben gevonden waar in een t.v.-vursus het meest zal voldoen. In het tweede halfjaar van 1962 zullen vervolgens de definitieve opnamen op z.g. Ampex worden vastgelegd. Moderne schilderkunst zal via televisie moeilijk te behandelen zijn omdat de kleur hierbij zo'n voorname rol speelt. Een voordeel is daarentegen dat televisie op het gebied van de architectuur zeer veel zal kunnen laten zien. In afwijking van de radiocursus, die eens per week wordt gegeven, zal de te levisie hoogstens eenmaal per 14 dagen aan bod kunnen komen, als gevolg van de lange voorbereiding: een program maatje van 20 minuten vraagt van de sa mensteller zeker zes weken voorbereiding. Het ligt in de bedoeling de televisie-kij kers die de cursus willen volgen, evenals thans bij de radiocursisten het geval is, te voorzien van toelichtend materiaal. Het staat reeds vast dat de radio- en de tele visie-cursus niet op elkaar worden afge stemd. Openbaar Kunstbezit, dat nu vijf jaar in de ether is, heeft het afgelopen jaar met een aantal van 103.000 deelnemers een record geboekt. De inschrijving voor het jaar 1962 staat nog open en op grond van de reeds binnen gekomen aanmeldin gen verwacht men opnieuw circa 100.000 cursisten. Voor degenen, die hun lopende abonnement voor 20 november verlengen, is er wederom een verloting met als prij zen enige honderden kunstwerken. Deze kunstwerken zullen eind januari in het Arnhemse Museum worden geëxposeerd. Aan drie deskundigen is opdracht gegeven een korte Nederlandse kunstgeschiedenis samen te stellen, aan de hand van de tot dusverre behandelde stof. Deze kunstge- man. Maar ook door vele van de anderen werden verdienstelijke prestaties geleverd. Het première-publiek (waaronder talrij ke leden van de Volks-Universiteit) stak zijn enthousiasme noch tijdens, noch aan het eind van de voorstelling, onder stoelen of banken. Ook Erik Vos, de knappe ont werpster van kostuums en maskers, Leon- tien van Beurden, en de ontwerper van het praktische en toch sfeervolle decor, Johan Greter, kregen hun verdiend aandeel in het applaus en in de royale bloemenhulde. Simon Koster B. en W. van Rotterdam Het college van B. en W. van Rotterdam is van mening dat er op dit ogenblik geen Nederlandse dirigenten beschikbaar zijn die voor een benoeming tot dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Orkest in aanmerking zouden kunnen komen. Het college antwoordt dit op een vraag van het communistische gemeenteraadslid, de heer L. van Halm, die wilde weten waarom een buitenlander, de Duitser Franz Paul Decker, werd benoemd tot di rigent naast Eduard Flipse. B. en W. merken in hun schriftelijk antwoord nog op, dat deze benoeming is gescheid na langdurig overleg met de huidige dirigent. VOOR EEN STAMPVOLLE Gemeentelijke Concertzaal had donderdagavond de met spanning verwachte uitvoering plaats van de dramatische legende. La Damna tion de „Faust", de meesterlijke concertopera van Hector Berlioz, waarover onze lezers in „Erbij" van jongstleden zaterdag een uitvoerige karakteristiek hebben kunnen lezen. Deze inleiding, die het werk als zeer persoonlijk voor de componist kenschetste (wat trouwens voor Berlioz helemaal geen uitzondering is!) ontslaat ons nog eens in te gaan op dit machtig muzikale monument der Franse romantiek, dat zich door zijn intense kracht en verrassende vondsten handhaaft als een rots te midden van de muzikale stromingen van die tijd. Uiteraard kan alleen een bril jante uitvoering daarvan het bewijs leveren. En daar is men deze avond niet aan tekort gekomen. MEN KAN DE dag prijzen waarop „Koor Katholiek Haarlem" en de Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" de handen in elkaar sloegen, om onder lei ding van Albert de Klerk „La Damnation de Faust" een bezetting te verzekeren die het werk vergt. De eisen die elke compo sitie van Berlioz stelt: machtig in het to taal en geraffineerd in het detail, kon hier mee met succes worden nagestreefd. Voor het eerste kon het robuuste mannenkoor instaan; voor het tweede gaf het licht en lenig reagerende koor van de dirigent zel ve alle waarborgen. De mannenbezetting van „Koor Katholiek Haarlem" bleek mooi in evenwicht met de warme, en waar no dig prille damesstemmen, maar het vorm de tevens een goed geheel op zich om m verhouding tot het stevige „Zang en Vriendschap" contrasterend partij te ge ven als het „Studentenkoor" tegenover het „Soldatenkoor". Vanzelfsprekend is het aandeel van de solisten in het werk mede doorslaggevend en vergt het van de ver tolkers een speciale instelling, die nogal ruim mag afwijken van de geijkte orato riumzang. CORRY VAN BECKUM voldeed in hoge mate als vertolkster van de Margareta- partij. Wat zij aan vocaliteit, dictie en voordracht te genieten gaf, bereikte in de grote aria „d'amour Tardente flamme" een sublieme hoogte. De Faust van Rei- nier Schweppe had mooie lyrische momen ten, die in de stemkleur voortreffelijk pas ten; doch waar de partij hachelijke eisen in de hoogte stelt maakte de zanger er zich wat gemakkelijk af met „pointeren Overigens was er aan dramatische stuwing geen tekort. Kapitaal was de interpretatie van dc Mephisto-partij door Leo Ketelaars. Mordant, sarcastisch, cynisch brutaal maar ook in hoge mate strelend, waar het te pas kwam (Voici les roses!): de vlees geworden demon van Berlioz, die zijn waar wist te verkopen. Jan van de Ree, die het studentenlied van de rat zong, was nog een beetje nuchter; hier zou nog wat meer comedie bij gepast hebben. Naast al de vocale elementen in La Damnation troont ook de orkestpartij op permachtig. Men ervaart in deze wonder lijke partituur de Berlioz van de radikale orkestvernieuwing ten voeten uit. En ik ge loof gerust te mogen zeggen dat het Noord hollands Philharmonisch Orkest zich deze avond overtroffen heeft met de verklan king van het zeer lastige werk. Uiteraard slaat dit terug op de dirigent, die zowel het orgest als zijn koren stevig aan het lijntje had en de uitvoering een karakter vermocht te geven dat de zaal in extase bracht. Meer kan ik er hier niet van zeg gen, dan dat de gewekte stemming een levendig contact tussen uitvoerders en pu bliek de hoogste verwachtingen over trof. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de Bisschop van Haarlem, mgr. Dode waart en burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. Jos. de Klerk Koor katholiek Haarlem en de Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" verenigd op het podium van het Concertgebouw in Haarlem, waar zij onder leiding van Albert de Klerk „La Damnation de Faust" van Berlioz uitvoerden. Studenten protesteren. De Nederland se Studenten Raad, het vertegenwoordi gend lichaam van de Nederlandse studen ten, heeft in een aan de ambassade van de Sovjet-Unie in Den Haag gezonden mo tie geprotesteerd tegen de reeks nucleaire proeven, die de laatste tijd door de Sovjet- Unie zijn genomen. den kunnen invoegen. De stichting hoopt deze nieuwe uitgave in de loop van het komende jaar tegen kostprijs beschik baar te stellen. Openbaar Kunstbezit krijgt steeds meer buitenlandse belangstelling. Er komen aanvragen voor jaargangen uit alle delen van de wereld. De Oostenrijkse radio begint volgend jaar met een gelijksoorti ge radiocursus. De Beierse radio-omroep nam het Nederlandse initiatief reeds twee jaar geleden over. België heeft eveneens dergelijke plannen. De heer Wertheim hoopt dat hieruit in de toekomst een in ternationale uitwisseling zal groeien, zo dat Nederlandse cursisten ook reproduk- ties van buitenlandse kunstwerken kunnen krijgen. Er is een volledige jaargang van de Nederlandse cursus naar het museum L'Hermitage te Leningrad gestuurd Een woordvoerder van het ministerie van Defensie in Den Haag heeft meege deeld, dat eenheden van marine, lucht- en landmacht in Nieuw-Guinea thans oefenin gen houden ten noord-oosten van Mano- kwari en in het gebied van de Schouten eilanden. De woordvoerder voegde eraan toe, dat deze oefeningen deel uitmaakten van het normale trainingsprogramma en legde er de nadruk op, dat zij gehouden worden op de noordkust van Nieuw-Guinea en niet aan de naar Indonesië gekeerde westkust, Nieuw-Guinea's gevoelige flank, In militaire kringen is voorts vernomen, dat van door het Indonesische persbureau Antara bekend gemaakte Indonesische oefeningen in Oostelijk-Indonesië, grenzend aan Nieuw-Guinees gebied, tot dusver niets te merken is geweest. Men heeft geen en kei Indonesisch vliegtuig gezien, zo werd gezegd. (UPI). Geref. Kerken Aangenomen naar Deventer (vac. C. W de Vries) P. C. L. de Jager te Raamsdonks- veer, die bedankte voor Zuidwolde (Dr.) Bedankt voor Deventer (vac. T. J. Hagen) R. J. Beukema te Ermelo. Virtuosi di Rome. In verband met de Amerikaanse tournee van het Neder lands Kamerorkest zal het Italiaanse ka merorkest „I Virtuosi di Roma" als gast optreden in de serie abonnementsconcer ten van het Nederlands Kamerorkest, sei zoen 1961/1962. Zaterdagavond 11 novem ber voert dit Italiaanse ensemble onder leiding van Renato Fasano in het Amster damse Concertgebouw werken uit van Corelli, Albinoni en Vivaldi. Advertentie 't Is gewoonweg een wonder! Eén behandeling met Perform en zelfs 'onhandelbaar' haar krijgt rijke gol ven en slagen - alsof u met golvend haar bent geboren! En die golven blijven. Op de achtste dag nog even' mooi als op de eerste. Uw haar glanst- gezond en voel eens, wat heerlijk zacht, wat stevig die krullen. En zo eenvoudig te gebruiken: een weinig Perform aanbrengen en goed door uw haar kammen. Maak het op zoals u dat gewoon bent, met schuifspelden of krulspelden. U wordt wakker met een droomkapsel - rijk als natuurlijk golvend haar! Verbluffend economisch, voldoende voor 18 droomkapsels. Dat is min der dan 32 cent per keer! Volmaakt veilig voor ieder type haar - ook als u een spoeling in hebt. Doe wat aan 'saai' haar - haal vandaag nog Perform5,90. In een voortreffelijke enscenering en met verrukkelijke decors van Cor Hermeier bracht de AVRO-t.v. gisteravond Edouard Bourdet's onderwereldklucht „Fric-Frac" op de beeldbuis. Het werd een uurtje van dolle pret, want deze moderne schelmen roman, vaardig in vaderlands bargoens vertaald door Alfred Pleiter en efficiënt ge regisseerd door Walter van der Kamp, bood ieder van de maar liefst 21 acteurs en actrices ampele kansen om hem eens lekker „van katoen" te geven. Vooral Jo han Kaart als de goedhartig-sentimentele „zware jongen" Jo-met-de-jatjes was in zijn element, maar ook zijn confraters-in- de-misdaad Linke Louis (Cor van Rijn), Pomme Frite (Sacco van der Maden), Loulou (Kitty Jansen) en vele anderen chargeerden met een verve die duidelijk aantoonde hoeveel plezier zij zelf in dit dwaze lacheding hadden. Goed, er was geen pointe en het ging allemaal een beetje als een nachtkaars uit. Maar dat verhinderde niet dat wij en met ons stel lig het merendeel der kijkers volop ple zier beleefd hebben aan de „linke" dialo gen en aan de kostelijke mimiek van Kaart c.s. Vooraf ging een uitstekende NTS-docu- mentaire „Platteland in beweging", die in boeiende beelden de betekenis van de ruil verkaveling schetste. Over AVRO's Tele- vizier, met niets dan sprekertjes, zullen wij maar zwijgen: het was een oerverve- ien-de praatmarathon. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn, 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagina, praat je. 8.40 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Tokkelorkest. VPRO: 10.00 Iets voor niets, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Tentoonstellings agenda. 10.55 Nieuwe gram. 11.20 Sportnieuws. 11.45 Lichte muz. 12.15 Het verkeer aan de orde, rep. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Hammond orgelspel. 13.55 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 13 50 Gram. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Boeken wijsheid 15.05 Lichte muz. 15.20 Olympia, blijspel. 16 50 Gram. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Zigeunerork. en so liste. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bij belse miniaturen, lezing. 19.45 Gram. 19.55 Deze week praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 De zwarte diamant, hoorspel. 21.45 Brabants orkest en solist. 22.45 Soc. comm. 23.00 Nieuws. 23.10 Cabaret. 23.35 Rep. opening eerste Ned. persbal te Scheveningen. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—2 400 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7 30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken 11.45 Franse chansons. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinmouw- meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 12.58 Gebed uit Siberië. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Amateursprogr. 13.50 Huismuz. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Gram. 17.00 Sport- periscoop. 17.10 Gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Amateursprogr. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Gram. 18 50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19 00 Nieuws. 19 10 Act. 19 25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd. 19 45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Gram. 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantw 21 00 Gevar. progr 22 00 Cabaretprogr. 22.20 22 25 Boekbespr 22 30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in 23 00 Religieuze muziek met comm. 23 55 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12 02 Amus.progr. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14 00 Gram. 14.30 Academie der discofielen. 15.30 Lichte muz. 16.00 Theaterkron. 16.20 Gram. 17 00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Ad te Levavi. 17.30 Filmmuziek. 17.45 Engelse les. 18 00 Orgelrecital 18 30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.40 Amus.muz. 20.00 Cabaret. 21 00 Gram. 21 30 Ope rettemuziek. 22 00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23 00 Nieuws. 23.05 Amus.ork. 23.30 Gram. 23.45 Wals muziek. 23.5524.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS' 20 00 Journ en weeroverz NCRV 20 15 Licht muzik progr 20 35 Film 2100 Act 2145 De Poolster, balletprogr 22.10 Dagsluiting. VOOR ZATERDAG VARA: 15.00 Het komt in de bus. 15 25 Het le ven is vol verrassingen, filmfeuill. 15.50 Rond-, fijn- en platvis, filmrep. 16.10 Fiesta Gitana. 16.34 Brandweertraining, film. 17.0017.30 Voor de kin deren. VARA: 19.30 Opstand in Sao Paulo, film. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. VARA: 20 20 Saint Germain des Prés, gevar. progr. 21.20 Vin gerafdrukken, film. 21.45 Willens en wetens, quiz, 22.30 Achter het nieuws. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11