Kennemergaarde zou een van de grootste rijscholen kunnen zijn waarom zou u uzelf geen CERTINA gunnen? I boedelveiling! N iat handzetter-opmaker boekdrukker hulpvakarbeider-expeditie leerling-binder KOELM ACHINIST Dat meent de beheerder, oud-huzaar Leo Wijier *Öf-r "mm Ijsfabriek ie IJmuiden ZATERDAG 11 NOVEMBER 1961 i. - J® p ISH^H CERTI NA VERMANDE ZONEN N.V. te IJmuiden LUIDSPREKERS P. HOOGEVEEN Z Al fifflEljplffl' „Het zou hier een van de grootste ry- centra in ons land kunnen worden," zegt oud-huzaar Leo Wij- Ier over de rijschool Kennemergaarde in Santpoort. Men kan die rijschool zo mooi zien liggen vanaf het station Santpoort- Noord. Zou kun nen worden, ja, want wat is het grootste probleem, waarmee de rijschool te kam pen heeft: „Het uit breidingsvraagstuk. Wij zweten erop", ïldus Leo Wijier. „We zouden er nog wel twintig paarden kun nen bijhebben, als we maar ruimte had den". Dan zou het aantal paarden van Kennemergaarde het dubbele bedragen van het huidige. Maar zonder stallen geen paarden. Stallen en paarden zijn niet de enige dingen op het verlanglijstje van Leo Wijier. „Een binnen- manege zou er ook moeten komen," vindt hij. Nu moeten de ruiters bij regen de beschuttende stal op zoeken. In een over dekte manege zou het oefenen gewoon kun nen doorgaan. Het Santpoortse rijcentrum heeft de beschikking over twee ringen. De grootste, die de internationale afmetin gen voor de dressuur heeft, namelijk twin tig meter breed en zestig meter lang, is er nog maar sinds kort. Zij werd op 22 okto ber j.l. met een dressuurwedstrijd in ge bruik genomen. Het hek er omheen is nog nieuw en wit. De andere kleinere ring ligt vlakbij de stal en meet achttien bij zesen dertig meter. De springweide bevindt zich aan de overzijde van de spoorlijn. „Die springtuin is ons belangeloos beschikbaar gesteld doornou, zeg maar door iemand, maakt Leo Wijier het ons dui delijk. Het rijcentrum wordt sinds een half jaar door een stichting, de Stichting Rij centrum Kennemergaarde, die het ver pacht aan de heer Wijier, gehuurd van de gemeente Velsen. Voorzitter van deze stichting is de bekende ruiter dr. Hans Eijsvogel uit Haarlem. Voorts maken van het bestuur deel uit notaris J. J. Reyen- ga uit Santpoort, mr. Goudsmit uit Am sterdam, fabrikant J. de Geus make- Een van de leerlingeljes spuit de benen en hoeven van haar paard schoon. laar Stradtmeijer en de kolonel b.d. J. Schummelketel. „Je ziet het, allemaal prominente paardenfiguren", zegt Leo Wijier. Dan zet hij de doelstellingen van de stichting uiteen: „Ons doel is", zo zegt hij, „onze leerlingen klassieke rij kunst bij te brengen. Het peil van onze ruiters moet weer vooroorlogs worden. Ons land stond toen aan de top". Kinderen van twaalf tot zeventien jaar werden opgeleid voor het jeugddiploma. Eij krijgen ook les in de anatomie van het paard, kleuren en rassenkunde, voe dingsleer en behandeling van het paard bij ziekte en verwondingen. Leerlingen ouder dan zeventien jaar kunnen het A-diploma verkrijgen. Verdient men het B-diploma dan betekent dat, dat men ook op het gebied van de paardendres- suur zijn mannetje staat. Het hoogst be reikbare is het algemeen sportdiploma met gouden insigne. Als men dat in zijn bezit heelt beheerst men alle onderdelen van de ruitersport. Het wordt zeer spo radisch uitgereikt. Tot nu toe zijn bij het rijcentrum Ken nemergaarde, dat in mei volgend jaar ze ven jaar bestaat, ongeveer veertig rui ters opgeleid. Op één na slaagden zij al len voor het jeugddiploma of het A- diploma. Die ene zakte omdat hij binnen kwam zonder hoed. „Wij zijn de enige rijschool hier in de buurt die is aange sloten bij de Federatie van Nederlandse Rijscholen", zegt de heer Wijier met vol doening in zijn stem. „We hebben op het ogenblik vijfentwintig jongeren in oplei ding. En ik wil er met nadruk op wij zen dat wij geen manege zijn, maar een rijschool". Het zit hem wat dwars dat men hem wel eens meer als paardenhan delaar dan als instructeur beschouwd heeft. De instructeurs van de federatie volgen bij de veeartsenijkundige dienst in Utrecht 6e^ .59rsus:„Zolang mijn leerlingen in opleiding zijn voor het ruiterdiploma mo gen ze niet buiten rijden. Zonder „rijbe wijs" rondjakkeren in de duinen leidt maar tot ongelukken. Onze instructie en het materiaal staan onder toezicht van de federatie". De heer Wijier noemt enkele van de instructeurs van het Rijcentrum Kennemergaarde: de kolonels van de ca valerie Schummelketel en Lips. Dezen verzorgen voornamelijk de springoplei- ding. „Mijn vleugeladjudanten zijn H. Everts en Arie". Bij het noemen van die laat ste naam wijst Leo Wijier op de heer A. Eeuwijk van de Haarlemse politie. De heer Eeuwijk geeft louter uit liefhebberij theorielessen. „Als Everts na een uur vindt dat zijn leerling nog niet genoeg geleerd heeft gaat hij rustig een uur door. Zo'n mannetje is dat". Leo Wijier geeft hoog op van deze instructeur die evenals hij ex-huzaar is. De heer Everts moet als oud-instructeur aan de militaire rijschool inderdaad wel wat in zijn mars hebben. Hij komt eens in de week naar Santpoort. Jantien Kruijswijk, veertien jaar, die twee jaar geleden met paardrijden be gon en nu vooral bij het springen zeer veelbelovend is, neemt hier een hoge demis. De heer Wijier kijkt toe. „We komen met onze leerlingen best voor de dag", zegt de heer Wijier. „Wil ly de Geus won de clubwedstrijden in Amsterdam met Margo. Zij werd met Panda eerste tijdens wedstrijden in Lage Vuursche en met Burrito tweede. Astrid Sander won met veertig punten de jeugd- dressuurwedstrijd 'in Rotterdam". Het Rijcentrum Kennemergaarde heeft niet al leen jongeren als leerling ook ouderen. De nieuwe ring van de Rijschool Kenem'eïgaarde. Jong en oud houden elkaar ongeveer in evenwicht. „Dat wij meetellen blijkt toch wel uit het feit dat bij de dressuurwed strijd bij de opening van de nieuwe ring enkele hoofdofficieren van de cavalerie in de jury zaten. Die heren laten zich daar heus niet zo gauw voor strikken". Leo Wijier bracht het zelf tot fungerend wacht meester van de huzaren en kwam voor de oorlog wel in het veld tegen die „ho gen" op concoursen. Hij is afkomstig uit een familie van huzaren. „Ik heb een fijn paardeleven gehad", zegt hij. Op zijn achttiende was hij korporaal bij de hu zaren. „Een huzaar moet zorgen dat drie dingen schoon zijn, zijn paard, de stal en zijn lichaam. Moet je de stal nog zien?" De ex-huzaar gaat ons voor. Eerst door de achterkamer van zijn woning. Die hangt vol met zadels en tuig. Twee meis jes zijn, in de weer met bezems en wa terslangen. „Christien de Nobel en Tineke Ringma zegt Leo Wijier. „Twee volontairs voor de paardenverzorging". In de stal zegf hij: „De boxen heb ik zelf gemaakt, van oude scheepsluiken". De paarden staan alle maal binnen. „Ik heb er hier al zevenen twintig gehad, nu zijn het er nog maar twintig". Ja, als je stalletjes tegen de vlakte moeten krijg je dat. Op de muren boven de boxen hangen prijsplaten en prij- zenkasten. Niet weinige. Befaamde namen op de boxdeuren: Cepa, Panda, Kornet, Sibonie, Aquavit, Paddy, Burrito. „Ria vertel eens wat je gewonnen hebt". Ria weet het niet zo precies meer. Eerste in het Santpoortse concours, met Burrito nummer een in het dameskampioenschap van Noordholland, in onderlinge wedstrij den in Mariënbosch en in samengestelde wedstrijden in Den Haag". Dan laat haar geheugen haar in de steek. De heer Eeuwijk wenkt ons. Hij wil nog even een overzicht geven van zijn loop- 1 baan. In 1937 begon hij met paardrijden, j Vijf jaar daarna ging hij met inspecteur Van Dalen en brigadier Van Leeuwen j naar Bilthoven om daar acht paarden voor de Haarlemse politie voor de rijden en te kopen. Zes van deze paarden wer den in de oorlog gevorderd. Eén werd de Haarlemse politie na de oorlog weer toe gewezen. De heer Eeuwijk werd belast met de zorg voor drie paarden. Andere paarden werden in die tijd gehuurd bij de voormalige Haarlemse Manege in de Hout. Een goed jaar terug werd de heer Eeuwijk om gezondheidsredenen min of meer op non-actief gesteld. Hij is echter nog wel ingedeeld bij de bereden afde ling. Vanaf de oprichting van het rijcen tium in Santpoort heeft hij de theoretische opleiding op zich genomen. Een wonderlijk mooi horloge ongelooflijk betrouwbaaren zeer redelijk geprijsd. Onze collectie zal u daar van overtuigen. vraagt voor spoedige indiensttreding Eventuele reiskosten worden vergoed. Voor een van deze mensen komt binnenkort een nieuwe 3- of 4- kamerflat beschikbaar. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling personeelszaken: Frogersstraat 47, telefoon 02550 - 8541 (toestel 13). vraagt bekend met dieselmotoren; (ook gepens.) scheepsmach. komen in aanmerking. Brieven onder no. IJ 225, aan bureau van dit blad. XlflIUI X IISJI11/JJ Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 In ons atelier is plaats voor Scholier, opleiding radio- Meisje zoekt leuke vriendin, Autorijschool H. Anepool, v enk. leerl. stiksters hand- technicus zoekt werk 16-17 jaar. Br. L 8000. op luxe en vrachtauto. Erk. Bo werksters en -persers. Hoog radiotechnisch gebied. Brie vag-instr. met de nieuwste loon. Aanm. Telef. 21584, of ven L 799n Opeis. Rijnstraat no. 91. Tel. mond. dag. van 9 tot 5.30 u. 4565-6285. Holland Confectie, Zijlweg 123, Haarlem. Gevraagd hulp voor 3 ocht. per week. Meervlietstraat 94, Velsen-Zuid. Merck Sharp Dohme Ne derland N.V., Nijverheidsweg 60, Haarlem., vr. voor haar verpakkingsafd. nette meis jes. Persoonl. aanm. dagel. (behalve zaterdags) tussen 9 en 16 uur aan bovenstaand adres. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon. Gevraagd in gezin met kin deren hulp in de huishou ding voor 4 hele dagen. Woensd. en zaterd. vrij. Van Tuyllweg 17, Velserbeek. Er kunnen op onze model afdeling geplaatst worden enige modelstiksters en aan komende stiksters. Zeer hoog sal. Aanm. Telef. 21584, of mond. dag. van 9 tot 5.30 u. Holland Confectie, Zijlweg 123, Haarlem. Nette werkster of fl. meisje gevraagd voor enige ochten den p. w. v. d. Vondellaan 49, Driehuis. Atelier van Libelle nylons vraagt gehuwde dames voor atelierwerkzaamh. Werktij den ma. t/m vrijd. 8.45-16.15 uur (incl. 1 uur pauze). Aanm. dagel. aan het ate lier Kalverstraat 11, IJmui- den-Oost. Bovendien iedere dinsdagavond 7 tot 8 uur. Libelle-kousenatelier vraagt meisjes voor div. atelier werkzaamh. Ook 15- en 16- jarigen stijgen bij ons snel in loon. Zij kunnen na plm. 10 weken reeds een bruto- weekloon van 45.— ver dienen. Pers. kennismaking dagel. aan het atelier, Kal verstraat 11, IJmuiden-Oost. Bovendien iedere dinsdag avond van 7 tot 8 uur. Gevr. flinke nette werkster voor 2 a 3 dagen p. week. Wolf en Dekenlaan 17, Drie huis. Gevr. slagersknecht of half was. Hoog loon. Butter, Ken- nemerlaan 43. Te koop aangeb. leeg te aan vaarden vrije woning, Jacob v. Heemskerkstraat, IJmui den. Beneden 2 kamers, keu ken, bijkeuken. Boven 3 slaapkamers. Brieven L 8015 Voor belegging te koop ge vraagd enige percelen. Br L 8005. Jong echtpaar zonder kinde ren, zoekt kamers in Oud- IJmuiden. Br. Pres. Kruger- straat 17. Gevr. kamers voor jong echtpaar met 1 kind. Omg IJmuiden. Br. L 8004. Dame b.b.h.h, zoekt pension of ongemeub. kamer m. vrije kookgelegenheid. Brieven L 8018. Amsterdam-IJmuiden. Agb. 3 kamer woning in centrum. Gevr. 2 a 3 kamer woning of flat. Brieven L 7992. Gratis af te halen: snoezig zwart katje, 9 weken, ge heel zindelijk. IJmuider- straatweg 134, na 7 uur. Vermist: zw. poes. Slechts enkele witte haartjes, v. d. Vondellaan 46, Driehuis. Tel 6081. St. Nicoiaas en zwarte Piet costuums te huur. N. L. Men- tink, Driehuizerkerkweg 103 Telef. 4250. Inruil televisie. Garantie, ge makkei. bet. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. T.V. verhuur vanaf 20.— p. m. Elektronica. Planeten- laan 15, Bilthoven, Telef. 03402-5067. b.g.g. Amster dam 020-945874 (tot 6 uur). S.v.p. schriftelijk aanvragen. Opeis Rekord '61 te huur. Werkdagen 15—, zat. zond. 20.—, 200 km vrij. Wijk a. Zeeërweg 146. Telef. 7839. Voor uw autorij lessen met de nieuwste Renault Dauphine belt U 5050. Autorijschool F. Rootring, Zeeweg no. 275 IJmuiden. C.R.C. Rokken verkorten, mantels. Alex. Bellstraat 45 Telef. 6035. Autorijschool „Driehuis" erk. F.N.O.P.-rijschool. Voll cursus 150.—. F. Eikelhof, Da Costalaan 53. Telef. 4318 Overhemden rep.: nw. boord 2.50. Stomerij „De Oude", Zeeweg 263, IJmuiden. Ter- rasweg 35, Santpoort. Op ai uw textiel 5 kor ting. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235 Flanellen herenhemden v.a. 4.75. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235 Molton dekens in alle maten. Zeeman, Bloemstraat 70-71 IJmuiden. Telef. 4235. Bakkersbroeken 11.50, bakkersbuizen 12.50. Zee man, Bloemstraat 70-71, IJ muiden. Telef. 4235. Cinderella lakens, slopen, theedoeken, baddoeken, was handjes en stofdoeken. Zee man, Bloemstraat 70-71, IJ muiden. Telef. 4235. Grammofoonplaten, bladmu ziek en muziekinstrumenten Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden Oost. Telef. 7127. Muziekschool Uniken voor piano-, accordeon- en gitaar lessen, instrumenten in bruik leen. Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-Oost. Telef. 7127. Wijnands en Van Rensen: bekers, vaantjes. Vijzelstraat 125, A'dam. Zakenadres voor Velsen: P. J. van Rensen Kerkerinklaan 79, Santpoort Telef. 02560-7463 Lederen kleding vanaf 2. Lederen Kledingbedrijf Veldhuis. Breestraat 1012 Beverwijk. Telef. 5629 Sluterü „Flora", Zeeweg 115 Telefoon 5307. 1 fles Chiffon d'Amore 2.25. Wij maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kennemerlaan 77. Telef. 5607. Solex, Rap, Puch. Verkoop, service, reparatie. Van Bug- 5290 PlanetenweS 46-44. Tel. Gezins-patat een gulden! Haal zo'n zak vol bij Van der Poll, Trompstraat 34 Fr Naereboutstraat 16 Te koop goed onderh. kin derwagen, lichtgrijs, 45- Vechtstraat 185. Te koop gashaard. Dolfijn straat 256. MAKELAAR 'VEILINGMEESTER - BEED. TAXATEUR Te koop verse eieren van eigen hoenderpark. De Ruy- terstraat 99. Telef. 6073 Ruil bij ons uw televisie Velo, Trompstraat 68-69. Tel no. 5198. Plaatsen en verplaatsen T.V.- en F.M.-antennes onder ga rantie. Velo, Trompstraat 69. Telef. 5198, IJmuiden Kenmore overhemden. Prima kwaliteit met mooie boord en manchet. Verkrijg baar bij C. Lodder, Driehuis Roulette Beha's en step-ins hebben een prima pasvorm Verkrijgbaar bij C. Lodder! Driehuis. Charmeuse onderjurken met rijke kantgarnering. Geel en lila. Mt. 40 t/m 48 2.15 Krab, de winkel met de blauwe schermen, Bloemstr 104, Telef. 6162. Wij geven zilverzegels. Voor de teenagers (leeftijd 11 t/m 15 jaar) ruime keuze pakjes en japonnen. Krab, de winkel met de blauwe schermen, Bloemstraat 104 Telef. 6162. Wij geven zil verzegels. Nylons. Met naad 1.45 zonder naad 1.49. Krab, de winkel met de blauwe scher men, Bloemstraat 104, Telef. 6162. Wij geven zilverzegels Te koop Duitse Staanders, jachthond. Zeeweg 197. Te koop Velo wasmachine. Kuip in g. st. Ook de motor Meervlietstraat 41, Velsen- Zuid. Te koop van part. goed on derhouden Citroen 11 Sport radio, kachel, schuifdak enz' Prijs 750.—. Nic. Beets- laan 10, Driehuis. Te koop grote slachtkippen. 4.50 p. stuk. Willebrord- straat 7. Te koop gele boxers 55.—. Bloemstraat 69. Van part. te koop Opel Ka- pitan '57/'58, in buitengew. goede staat en nieuw op de banden. Telef. 02550-6007. Te koop aangeb. Trabant automobielen 3775-, Bestel 3475.-. Combi 4190.-. Een snelle zuinige wagen. Lucht- gekoeld. Ondeukbaar. Gara ge Meindert Bakker, Rozen straat 49-51. Telef. 21275 of 12979. Dealer voor Haarlem en omstreken. Te koop aangeb. V.W. de Luxe '57 en Fordson Bestel 1952. Total Service Station, Roze^nstj-aat 49, Telef. 21275 Te kp. 1 uitneemb. kinder- wandelwagen en 1 mod. op- vouwb. wandelwagen en een schilderij. Prijs billijk Diezestraat 14. Te koop z.g.a.n. oliehaard, Hoenson kamertank com pleet. Telef. 02560-6196. Bromfiets te koop, merk Vesting, HMW motor. Adres bureau van dit blad. Te koop Solex met Berini i. z. g. st. 30.—. 3 z.g.a.n. wollen slaapkamerkleedjes 15.Adres bureau van dit blad. Te koop agb. Ford Anglia, type '56, in z. g. st. Aanr vrij. 5 nwe. banden, orig kachel, benz. 1:14, geen olie- verbruik. Financ. mogelijk 1500.—. Telef. 02500-36106 Te koop aangeb. V.W. de Luxe, bouwj. '57, prijs 2450.Opel Rekord, b j 53-'54, prijs 975.—. Peu geot bestel '53-'54. prijs ^60. Fiat 1400, bouwj. 56, motor moet opgeknapt worden. Prijs 1300.—. Mor ris Mmor, bouwj. '53, uiter- VJk iets opknappen. Prijs f 475.—. Opel Olympia bestel prijs 675.—. Inruil en fi-' nancienng mogelijk. Bonai- restraat 4, Santpoort Telef 02560-7030. NIEUWE CRACHT 74 PARKLAAN 22 HAARLEM donderdag a.s., aanv. te 9.30 uur, t. o. v. Deurwaarder K. C. v. d. Mije Pzn. Ter veiling zullen o.m. komen: Huiskam. en Slaapk. ameubl., Sa- longarniturer. Slaap bank, Mah. Chiffon nières en Secretaires, Biedermeier bankje, notenw. houten Com modes, dito Dames- klapbureautje, mah. Halve-maantafeltje, Porselein en koper werk, Hang- en leg kasten, Perzische e. a. Vloer- en Tafelkleden, Divan-, Onderschuif- en Opklapbedden, Ma trassen, Olie- en Ko lenhaarden en Kachels. Alsmede: partij nwe. en gebruikte gereed schappen (w.o. elektr. en handboortollen, bankschroeven, elektr. en benzinemotoren), een twintigtal Reken-, Tel-, Kantoor- en Kofferschrijfmachines, (w.o. z.g.a.n. „Impe rial" schrijfmachine in lederen tas) etc. etc. Kijkdag: woensdag a.s. van 10 tot 15 uur. Bijvoegingen van kunst, antiek en meu bilair worden dage lijks ingewacht. Des gewenst na vrijblij vend advies en/of taxatie. Bemiddeling bij rechtstreekse ver koop. Telef. expeditie 18220 Te koop aangeb. Opel Blitz laadvermogen 1800 kilo, me chanisch en banden 100 f 1400.Bouwj '53/ ,?4- Inruil en financ. moge lijk. Bonairestraat 4 Telef 62560-7030. Dcnt haar j IJmuiei in een riike a wel nii een ve opzegg viskne Jaar' rappor' 1960 w De v bestuu: Meij ei tie her De v nemers opzegg komste over o daagse tering Spre de ge\ met de ties. H aan de over f zaterd; met de den rei stellinj leiding ren zo zou tr door d in dezi Na c ring tc omrini zaterd: handel niet k handel voerin, drijf i ussen voerde redene dagen ter zal results belang vrije 2 drijf 1 zijn. 5 bondei vishan taat ti dagen Regeri Ven gewiss delper „de rr wijze de aar Tijd telijk gehou zieksc Gemei kunne deren kennii De klaar; van e mend jaar dere c na de kiezer de orl Hij van t» waarc strati) De ui volgoi sua. IntE wezig door e on chilli ebra van 8 vat r .estel ■n al door ook De orkes tfred; van i: mens ponis kestk gema het e leerli vrij Antw< Bern, mann Emblc Strue: nith, Bosto Maria Hamfc Londc Zat borg R, Lo IJmui Keize Vri; Gefle Martc Aletti Aaltji drech wort! River Bols Velse terda verpc Nett> Palm Zat naar Parel Goth kerk» (In van duidi naar

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6