Overgangsklasser HBS klopte Scheybeeck met 0-2 Jo Duijn en Piet Bleeker in Beverwijk getrouwd VELO Sportkrabbels Ontwerp voor een nieuwe visserij wet ingediend u dubbel rook- Veisen na 3-0 zege op Haarlem 3 in finale Afdelingsvoetbal Ligthart prolongeerde Nederlandse titel 47/2 Zaterdagvoetbal Handbaloverzicht „Setas" stuurloos in Finse Golf Havenberichten Slechts twee akten voor sportvissers MAANDAG 13 NOVEMBER 1961 15 HOCKEY IN DE IJ MOND NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK Zilveren Schaal HVB IEV Burgerlijke Stand Velsen Botsingen in Velsen CENTRIFUGES LOENDERSLOOT hamers Beverwijkop de derde plaats - THUIS 100% SERVICE Sint Maarten gul en goed in Velsen-Noord Goede ideeën bij Hoogovens STOFZUIGERS i In een plezierige en sportieve wedstrijd die Scheybeeck en HBS aan de St. Aag- tendijk speelden voor de HTCC-beker, heeft overgangsklasser HBS uit Bloemen- daal met 0-2 gewonnen van promotieklas- scr Scheybeeck. Beide Bloemendaalse doelpunten werden gemaakt door rechts buiten Van de Bree, de beste speler van het veld. Reeds na tien minuten nam HBS de leiding. De thuisclub kwam in de tweede helft onder de druk van Scheybeeck uit, maar HBS gebruikte een uitval om de voorsprong te verhogen. Kort voor tijd moest de rechtsachterspeler Wieringa we gens een beenblessure het veld verlaten. Treslingbeker Scheybeeck II plaatste zich voor de der de ronde van de Treslingbeker door het goede resultaat van een 3-3 gelijk spel dat vierde klasser Scheybeeck in Leiden op derde klasser Siseo behaalde. Na een gelijk spel gaat over naar de volgende ronde het elftal dat in een lagere klasse speelt en/of gastelftal is. Een Bever- wijkse voorsprong van 0-2 door Jan Fijen en Kees Kochx werd door de thuisclub te niet gedaan, waarna Wim Wortelboer zorgde voor een voorsprong van 2-3 bij de rust. Vóór tijd maakte Siseo weder om gelijk, in weike stand de 2 x 71/» mi nuut verlenging evenmin meer een ver andering kon brengen. Amsterdambeker (dames) Drie dameselftallen van de Kennemer hockeyclub Strawberries kwamen in uit wedstrijden in het veld om te spelen om de Amsterdambeker. Strawberries I en II plaatsten zich in de derde ronde, niet echter Strawberries III, dat het met in valsters in Amstelveen niet kon bolwer ken tegen Pinoké III. Deze ontmoeting won de thuisclub met 2-0 na een voor sprong van 1-0 bij de rust. Strawberries I zegevierde met 2-4 in Amstelveen over Pinoké I. De thuisclub nam direct na de beginbully al de lei ding, maar kort daarop scoorde mej. C. Bangma voor de speelsters uit Driehuis de gelijkmaker. Strawberries had bij de rust een voorsprong van 1-2 nadat mej R. Disma had geprofiteerd van een slecht weggewerkte bal van de Amsterdamse doelverdedigster. Na de rust maakte Pinoké gelijk. Strawberries scoorde echter nog twee maal door de dames Bom (uit een voorzet van mej. Bangma), en Elka Rueb. De middenspeelsters van Strawberries ver stonden dit keer goed haar taak als stu wende kracht voor de voorhoede op te treden. Siseo verloor in Leiden met 2-3 van Strawberries, nadat beide partijen met de rust nog op de gelijke voet van 2-2 ston den. Strawberries slaagde er steeds in een doelpunt voor te staan. Zij werden gemaakt door de gezusters A (2x) en M. Macdaniel. Inhaalcompetitie Op het bar slechte veld van Hoorn won de naam van deze stad dra gende club met 3-2 van Strawberries V. In de eerste speelhelft ging de strijd ge lijk op. Hoorn nam tot twee maal toe. een voorsprong, die achtereenvolgens te niet werd gedaan door aanvoerder J. H. van Randtwijk (uit een korte hoekslag) en J. van de Boogaard. In de tweede helft maakte de thuisclub het winnende doelpunt zonder dat de gasten andermaal gelijk konden maken. Aad Hop (2x), Wim Kortekaas en Hans van Rij maakten de vier doelpunten voor Strawberries III in de op Duintjesveld binnen het Zandvoortse circuit gespeelde inhaalcompetitiewedstrijd tegen Zandvoort II. Het tegenpunt van de badplaatsbewo ners kwam van de stick van Ton Kool haas. Bij de rust hadden onze plaatsge nóten een 0-2 voorsprong. De herenwedstrijd Eechtrop V-Alkmaar V won de thuisclub met 3-1. Bij de dames verloor een onvolledig Eechtrop III op Aelbertsberg in Bloe- mendaal met 8-1 van het aan eigen ter rein kennelijk beter gewende BDHC VI. Voor de dames van Scheybeeck stonden drie inhaalwedstrijden op het programma. Scheybeeck II won op eigen terrein met 1-0 van Myra III maar verdiend was deze zege beslist niet. Een gelijk spel en zelfs een zege voor de gasten zou de verhouding beter hebben weergegeven. Tot aan de rust bleef de stand blank. In de tweede speelhelft zorgde de mid- half mej. Lies Wissenburg voor het enige doelpunt. Scheybeeck III kon het in de polder bij Wormerveer helemaal niet bol werken tegen Kraaien IV, dat met 5-0 zegevierde. De voorsprong bij rust was reeds 3-0. Ofschoon Saxenburgers met slechts ne gen speelsters in Beverwijk uitkwam te gen Scheybeeck IV, gingen de punten toch naar Haarlem (0-1). Vriendschappelijk De oorspronkelijk vastgesteld wedstrij den van Strawberries tegen Victoria gin gen niet door. Strawberries I (heren) speelde vriendschappelijk tegen Hilversum III welke ontmoeting eindigde in 2-2. Strawberries II was op eigen terrein in Driehuis de „vriendschappelijk" gastheer van HBS II en won met 2-0. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad bij Wijkerstraatweg 259 - Velsen-Nrd Tel. 3585 Velsen speelde tegen Haarlem 3 voor de zilveren schaal van de HVB en won met 3-0. De Santpoortenaren plaatsen zich hier mee in de finale, waarin zij tegen de an dere finalist, Hillegom, zullen uitkomen. Voor rust lanceerde de thuisclub enige verrassende aanvallen. Graman kreeg de bal goed aangegeven door Bol en schoot keihard raak. Nog juist voor de rust maakte Böhm er 2-0 van. De tweede helft gaf heel matig spel te zien. Haarlem probeerde nog in te lopen, maar kreeg tegen de defensie van Velsen geen kans- Toen Hoogzaad na een half uur de stand op 3-0 bracht, geloofde Haar lem het wel. Een onplezierig voorval bedierf daarna veel van de wedstrijd. Haarlems beste voorhoedespeler, linksbuiten Evers, viel ongelukkig en brak zijn sleutelbeen. Hij werd door Busser vervangen. IEV heeft de vriendschappelijke ont moeting tegen GVO niet tot een goed ein de kunnen brengen. In de laatste minuut nam GVO de overwinning mee naar huis. Voor rust scoorde Beentjes na 13 minuten voor IEV, dat aanvankelijk stroef draaide door het gemis van Fijen en Stals. Been tjes miste een strafschop. Na rust was GVO sterker, maar toch kon IEV aan vankelijk stand houden. Het maakte zelfs een afgekeurd doelpunt. Acht minuten voor tijd bezweek IEV, en na 44 minuten werd een verdedigingsfout afgestraft. Advertentie Miele, AEG, Edy, Pelgrim, Bico, DRU, Erres, Scharpf, Electrolux. Sema, Principal, Hoover, Siemens, Zanker Reeds vanaf f 149.50 met garantie Gem. betaling en 100service Lange Nieuwstraat 433 - 435 De Alkmaarder Ligthart heeft in Den Haag zijn Nederlandse biljarttitel eerste klasse kader 47/2 geprolongeerd, In zijn slotpartij tegen de eveneens ongeslagen Amsterdammer Van Leeuwen maakte Ligthart de 300 caramboles in 15 beurten vol. Zijn tegenstander bleef staan op 191. De eindstand luidt: pnt. ermbs h.s. alg. gem. 1. Ligthart 14 2100 138 15, 2. Van Leeuwen 12 1991 107 12,84 3. Lamers 7 2024 80 10,82 4. Lieshout 6 1711 83 9,19 5. Zondêrvan 6 1541 67 8,56 6. Van der Kolk 5 1804 66 9.20 7. Roodenburg 4 1696 106 9,69 8. Kemp 2 1659 72 10,30 De algemeen gemiddelde grenzen waren 8 en 16, geen der spelers promoveert of degradeert. BEVALLEN: J. Douwstra-de Jong, zoon, Kruidbergerweg 4, Santpoort; H. van der Struijs-Grootemaat, zoon, Bonairestraat 18, Santpoort; J. M. J. Nederkoorn-de Vilder, zoon, Lorentzkade 334, Haarlem; J. Zeilmaker van Zon, zoon, Lierstraat 30, IJmuiden; A. Jansen-Stals, zoon, Kennemerlaan 189, IJmui den; A. G. Verdikt-Fennema, zoon, Warmen- hovenstraat 82, IJmuiden; M. H. P. van de Klok-Koster, dochter, Trompstraat 139. IJ- muiden-Oost; J. Jacobs-Deinum, dochter, Roemer Visscherstraat 13 I. Haarlem; W. M. Geusebroek-van Bruggen, dochter, Pegasus- straat 11, IJmuiden; M. Kruitbosch-Boersma, zoon, Pegasusstraat 13, IJmuiden; A. K. C. Gorter-van Es, zoon, Scheldestraat 30, IJ muiden; B. M. L. Wortelboer-Weimar, zoon, Thorbeckelaan 38, Velsen-Zuid. ONDERTROUWD: C. J. Storm, Trompstraat 154, IJmuiden-Oost en M. C. van Heulen, Trompstraat 154, IJmuiden-Oost; C. G. M. Loogman, Bastiaanstraat 51, Haarlem, en C. E. M. J. Meesters, W. Barendszstraat 12, IJmui den; H. Zeldenrust, Ged. Achterom 21, Me- ctemblik, en H. van Oudenaarde, Wijk aan Zeeërweg 89, IJmuiden-Oost; J. ten Hoeve, Tuinkade 43, Zaandijk, en T. A. Hommes, Corverslaan 108, Velsen-Noord, t. a. Bever wijk, Stetweg 2 B; T. Schraal, Seinpostweg 27, IJmuiden, en J. Post, de Wetstraat 22, IJ muiden, t. a. IJmuiden, de Wetstraat 22. G. Broek, Sirenestraat 5, IJmuiden, en M. 't Hart, Siriusstraat 25, IJmuiden, t. a. IJmuiden, Bloemstraat 100; H. R. Saager, Duinweg- of Duivelslaan 36, Santpoort, en M. Kooiman, Ceintuurbaan 159 II, Amsterdam, t. a. Sant poort, Duinweg- of Duivelslaan 36; H. J Duyn, Maerelaan 28, Heemskerk, en A. M. Floris, Hoofdstraat 224, Santpoort, t. a. Heems kerk, Beneluxlaan 150; E. Hengst, Gijzenvelt- plantsoen 127, IJmuiden, en J. G. Hoogeveen, Gijzenveltplantsoen 127. IJmuiden; A. L. van der Hoeven, Schoonoordselaan 21, Doorn, en W. N. Melis. Hagelingerweg 175 a. Santpoort, t. a. Haarlem, Ruslandstraat 101; J. C. K. M. Nagel, Veenbergplein 9. Haarlem, en C. M Kramer, Hyacinthenstraat 19, Santpoort; W. T. Kneppers, Hoofdstraat 90, Santpoort, en A. J. H. M. Koot, Hagelingerweg 151, Santpoort G. C. Garrelts, Leeuweriklaan 12, IJmuiden- Oost, en J. M. Starreveld, Fazantenlaan 42, IJmuiden-Oost. GEHUWD: G. J. Grapendaal en A. van der Linden, IJmuiden-Oost, Velserduinweg 326; P Kuijk en M. S. van Geenen, IJmuiden- Oost, Heidestraat 35; W. J. A. van der Maten en C. van Dalsem, Velsen-Noord, Westerwijk straat 20; J. Blinkhof en C. Holtrop, IJmuiden Oost, Lange Nieuwstraat 794; A. Mens en D. den Duik, IJmuiden-Oost, de Ruijterstraat 98 rood. OVERLEDEN: M. A. Schaberg, 58 jr, echt- genot^ van J. F. van de Bovenkamp, Lijster- beslaan 50. Beverwijk; S. Schelvis, 63 jr echtgenoot van J. H. Tesink, Lindenstraat 6. IJmuiden-Oost; J. J. Duinker, 71 jr.. echt genote van: J. J. Berghuis, Veleriuslaan 78. Driehuis. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws De bekende atleten Jo (Joanna Maria) Duijn van D.E.M. te Beverwijk en Piet (Pieter Cornelis) Bleeker van Lycurgus te Krommenie zijn zaterdagmorgen onder grote belangstelling in het stadhuis van Beverwijk en later in de parochiekerk van St. Agatha aan de Breestraat hun start begonnen op de echtelijke levensbaan. De atletickbeoefening van deze beide at leten, die elkaar ook op de baan hebben gevonden, was in het Beverwij kse stad- Kinheim Kinheim heeft kans gezien het sterke ETO te verslaan. Het slaagde er in de Hoofddorpers hun gebruikelijke speelwij ze te beletten. Geerlofs gaf uit een voor zet van Boender zijn ploeg de leiding. De linksbinnen van ETO maakte vlak na rust weer gelijk. Een ETO-er schoot een van de lat terugspringende bal in, maar daarvóór had Kuilenburg al voor Kinheim gescoord. Zeven minuten voor tijd scoor de L. Nieuwenhuis uit een strafschop het winnende doelpunt, waardoor Kinheim nu weer tweede staat. Jong Hercules Jong Hercules versloeg Kinheim 2 met 5-1 en nestelde zich steviger op de boven ste plaats. Na tien minuten opende Van der Kolk de score. De Wijkers bleven aanval len en De Bree trof met een kopbal doel. Binnen het kwartier stond het 3-0 door een doelpunt van Van der Kolk. Een volgen de treffer van deze speler werd door de scheidsrechter niet gezien. De bal ket ste via de ijzeren stang het veld in. Van der Kolk greep de bal om hem naar de middencirkel te dirigeren, maar de arbi ter concludeerde handsbal. De Kinheim-reserves gaven zich niet ge wonnen. Kort voor rust maakten zij uit een hoekschop het mooiste doelpunt van de wedstrijd. De tweede helft was een matige verto ning met twee doelpunten van midvoor Jansen als enige vermeldenswaardige fei ten. huis voor de heer J. M. van Elzen, ambte naar van de burgerlijke stand, aanleiding in zijn huwelijkstoespraak te herinneren aan de „loopbaan" die reeds was afge legd. Plato wist reeds met zijn gezegde „mens sana in corpora sano" de mentaliteit, no dig voor de sport, tot uitdrukking te bren gen. Deze mentaliteit hebben beide ge vonden in de inslag tot opvoeding in de sport in christelijke geest, hetgeen vooral geldt voor de bruid, d:ie als jeugdleidster haar vereniging DEM trouw dient. Beiden hebben in de atletiek een top weten te bereiken, ondanks goede en slechte dagen niet aflatend te bereiken wat voor ogen stond. De heer van der Elzen hoopte, dat ook de huwelijkstijd voor beiden door een zelfde inslag en vasthoudendheid zou wor den bekroond. Een bijzonder grote belagstelling was er in de St. Agathakerk, waar talrijke DEM- bestuursleden en vooral ook jeugdleden ge tuigen waren van de plechtige kerkelijke huwelijksvoltrekking, die ten slotte een apotheose vond in een grote erehaag van DEM-jeugdatleten bij het verlaten van de pastorie na afloop. In hotel „De Zon" te Wijk aan Zee il lustreerde de zeer druk bezochte receptie 's middags niet slechts de belangstelling uit eigen kringen van DEM en Lycurgus, maar tevens van vele andere atletiekclubs en prominenten uit de KNAU en van het district, waarvan de jonge echtelieden waardige leden zijn. Full Speed Full Speed heeft Concordia Hillegom in de tweede helft geveld. Voor rust startte Full Speed uitstekend. Lida Spanjaard en Nel Toon zorgden voor een 0-2 stand, maar daarna wist Concordia de achter stand te verkleinen. Beide ploegen scoor de voor rust nog eenmaal. Na de hervat ting begon Nel Toon met een doelpunt, maar opnieuw kon Concordia tegenscoren. Daarna was het echter gebeurd. Tal van aanvallen rolden aan en Nel Toon, Truus Relik en Lida Spanjaard zorgden voor 3-7. PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Op de Driehuizerkerkweg is een amb tenaar van de PTT uit Rotterdam vrijdag morgen met zijn personenauto tegen een boom gereden toen hij komende van de parkeerplaats bij de begraafplaats Wes- terveld voor een van tegenovergestelde richting naderende vrachtauto moest uit wijken. Er was alleen materiële schale. Op de zuidelijke oprit van de Velser tunnel is gisteren een kettingbotsing ont staan tussen drie personenauto's. Er wa ren geen persoonlijke ongelukken. De traditionele viering van Sinter Maar ten heeft in Velsen-Noord zaterdagavond opnieuw honderden kinderen voorzien met de attributen van het licht in de vorm van lampions, fraai uitgesneden suikerbie ten en rapen en niet minder mooie figu ren in dozen uitgeprikt, langs de deuren van winkels en woningen gevoerd. Pipo zal er wel debet aan zijn geweest, dat prompt om half zes zaterdagavond plotseling talrijke kinderen en kleuters, de laatsten onder de hoede van moeder of vader, op straat verschenen om de geijkte Sint Maarten-liedjes ten gehore te bren gen in afwachting van de met gulle en goede hand gegeven versnaperingen. Opvalled was, dat waarschijnlijk zeer bewust de kinderen eerst hun opwachting maakten bij de winkels, waar zij in hun meegedragen tassen en manden de eerste snoepverzamelingen in ontvangst namen. Er was zelfs een zaak, die in plaats van snoep de kinderen in het bezit stelde van grote, kleurige ballonnen, die in het licht van lampions een bijzonder effect in de donkere avond geven. Slechts weinig deu ren bleven gesloten en in dat geval moes ten de bewoners het stellen met het be faamde lied „hier woont juffrouw kikker- bil die niets geven wil" en erger nog als een nieuwe versie „hier woont juffrouw paardekop, die vr.alles zelf op". Zo plotseling als de kinderen voor hun bedelpartij-om-snoep op straat verschenen zo plotseling ook kwam aan de Sint Maar- ten-viering een einde, want om even na half acht waren er nog slechts wat oude re kinderen, die zonder opdringerigheid het feest een bijna geruisloos slot gaven BOUWKRAANTJE VIEL OM Omstreeks half een vrijdagmiddag is in een hal van de HIN aan de Prins Hen drikstraat in IJmuiden een kleine hijs stelling omgevallen. Een 41-jarige arbei der uit Haarlem werd aan het hoofd ge wond. Ook liep hij een shock op. Hij is in het Antoniusziekenhuis opgenomen, Vijfhonderd gulden in bankbiljetten ont ving de heer A. Sombroek utt Helo als beloning voor een goed idee dat in de praktijk is gebracht bij Hoogovens. De heer Sombroek is treinregelaar en in die functie heeft hij een bijzonder vernuftige verbetering voorgesteld in de loop van een spoorwegemplacement. Een belangrijke vermindering van oponthoud voor loco s is het gunstige gevolg van dit idee. Een bedrag van 375 ontving de heer G. Koffeman uit IJmuiden-Oost, eveneens werkzaatn bij het. transportwezen van Hoogovens'. Hij heeft een doeltreffende manier bedhcht óm beschadigingen, aam stalen rollen tijdens het verladen te voor komen. Velsen heeft zich in de finale van de wedstrijden om de zilveren schaal ge plaatst, maar de zege op Haarlem 3 was toch beslist geen heldendaad. Want hoe wel de Haarlem-voorhoede aardige dingen deed, was de rest van de ploeg toch aller minst van de sterkte van een tweede klas ser, en de zege van Velsen had dan ook wel groter mogen zijn. De Velsenaren speelden echter een mat spelletje, waar bij men vooral in de eerste helft de in druk wekte, dat men dacht het wel even te zullen klaren. Velsen's stugge rechtsback Van de Pieterman. Blijkbaar miste de ploeg de inspiratie om er eens echt voor te knokken. De ca paciteiten van Velsen zijn echter wel zo groot, dat men ook op deze manier tot een zege kon komen, waarbij meteen mag worden gezegd, dat de doelpunten van goe de kwaliteit waren. Bij Velsen was Hijnen voor het eerst weer als spil opgesteld en hij gaf de no dige rust aan de defensie, waarin ook Van de Pieterman heel goed werkte. In de voorhoede scoorden Graman en Böhm de doelpunten, maar de beste man was Hoog zaad, die wel niet schoot, maar voortref felijk speelde. Men is overigens niet zo erg te spreken bij Velsen, want er is een prachtige kleed ruimte met douches en kantine klaar, en toch verschijnt het geval maar niet. Het kan in één dag worden opgebouwd als het maar niet gaat regenen. Maar het weer is nog steeds niet van dien aard geweest, dat de aannemer het durfde wagen. Veel verbeterd is er overigens al wel, want men verheugt zich nu al enige tijd in de nieuwe tribunes, die de accommodatie aan merkelijk hebben verbeterd. Juist daar om vindt men het zo jammer, dat men binnenkort van het knusse veld aan de Kwekerslaan moet verdwijnen en dan zijn tenten tegenover het Paulinum moet op slaan. Juist omdat het er zo knus is bij Vel sen, trekt het altijd aardig wat publiek. Zelfs bij deze wedstrijd in het kader van de HVB-jubïleumwedstrijden waren er nog heel wat mensen opgekomen. Böhm zal mei het meeste plezier aan de wedstrijd hebben gehad. Toenhij twee doelpunten had gemaakt, riep men hem toe „Gento, Gento". Een gebroken stuurinrichting heeft de 399 b.r.t. metende Nederlandse kustvaar der „Setas" van de Groningse rederij Ca- rebeka in moeilijkheden gebracht. Het schip zond vanmorgen een noodsein uit vanuit de Finse Golf, op 30 mijl ten noor den van Dagerort. Daarin werd gevraagd om sleepbootassistentie, omdat gevaar bestaat dat het schip afdrijft naar de kust. De „Setas" was in ballast op weg naar Hamina in Finland. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Gouwe- stroom van Londen; Hercules met Polartank, Oslo; Lucas Bols 2, Karlsvik; Carola Schulte Vigo; Gluck Auf, Stettin; Ellewoutsdijk, Waterfort: Rigel, Antwerpen; Labotas, Faroer; Mary Leer dam; Notos, Rotterdam; Cuxhaven, Antwerpen; Zaankerk, Rotterdam; Stentor Rotterdam; Jacco, Kobe. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Stella Maris van Skoghall; Louise, Swansea; Nieuwe Water weg Par; Wolanda, Londen; Ronan Riverwear; Overijssel, Antwerpen; Georgia, Bremen; Zaan land Hamburg; Statenlaan, Par; Morgenen, Port Arthur; Alcoutim Safi; Pallas, Hamburg; Greb- bestroom, Huil; Nestor, Bremen; Strabo, Aarhus; Neth. Coast Newcastle; Hedderheim, Oxelosund; Harrogate, Goole; Eemstroom, Portsmouth; Julia Mary. Londen: Kreon, Paramaribo; Biak Swan sea: Porjus Contrequer; Hinde, Londen; Tinsdal, Leningrad, Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Nias naar Bordeaux; Aldebaran Helsinki; Jason. Parama ribo; Holdernith', Grangemouth, walsmateriaal van IJmuiden; Antje, Antwerpen, ledig van IJmui den Gouweborg Mantyluoto, zout van IJmuiden; August Thyssen Lulea; Scheldestroom, Liver pool; Sene'galkust, Bremen; Jean E., Londen; Neptun, Hamburg; Gerd, Londen; Castellamare Rotterdam, ledig van IJmuiden; Tantalus, Genua; Marv Karlsliamn; Margaret C. Ertel, Sunderland; Berkhout, Abö; Amyntas, Hamburg; Plato, Oden- se- Diana, Rotterdam; Heriot Leith; Frey, Mal- mö; Marianne, Gothenburg; Njord, Karlshamn; Rotti, Hamburg; Rugard Antwerpen; Gouwe- stroom, Londen, walsmateriaal van IJmuiden: Hontestroom, Hull; Anneliese St. Laurens; Lin- gestroom, Londen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Amnion naar Antwerpen; Stuttgart, San Juan; Gaasterland, Bremen: Hecuba Rotterdam; Francisville, R'dam. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Vesta van Mantyluoto; Maaskerk, Hamburg; Volta River, Las Palmas; Socrates, Antwerpen: Rigel, Kotka; Brandaris Par; Amstelstroom, Grangemouth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De ministers van Landbouw en Visserij en van Justitie hebben bij de Tweede Ka mer ingediend een wetsontwerp „nieuwe regelen omtrent de visserij". De bij de Visserijwet 1908 ingestelde ad viescolleges (college voor de visserijen en Raad voor de visserij) zijn in de nieuwe wet niet gehandhaafd in verband met de adviserende taak onder meer van het Vis serij schap en het Produktschap voor vis en visprodukten. Voor wat de overbevissingsmaatregelen betreft, wordt in het wetsvoorstel voor zien in bepalingen aangepast aan de Lon- dense conventie van 1959, het Noord-Oost Atlantische visserijverdrag. Het wetsontwerp voorziet voorts in een vereenvoudigde goedkeuringsprocedure o.m voor huurovereenkomsten van viswater door de Kamers voor de binnenvisserij. Het criterium „doelmatige bevissing" voor de beoordeling van aanvragen van visvergunningen en de toetsing van vis rechtovereenkomsten zijn in het wetsont werp gehandhaafd. De ministers zijn ech ter van mening dat de van verschillende zijde geuite wens tot invoering van een twee de criterium „redelijke verdeling van het viswater" tot onevenredig grote inbreuk op het vrije beschikkingsrecht van de viswa ter-eigenaren zou leiden en dat dit tweede criterium van het sportvissers onmogelijk zou maken over viswater te beschikken. Sportvisserij De ontwikkeling van de hengeltechniek heeft tot methoden geleid, die de visstand zodanig beïnvloeden aldus de bewinds lieden dat voor die vormen van visserij het bezit van een vergunning vereist moet worden gesteld. Volgens het nieuwe wets ontwerp zal de minister van Landbouw en Visserij bevoegd zijn de aassoorten aan te wijzen, waarmede in de daarvoor in aan merking komende wateren vrij kan wor den gehengeld. De minister is voornemens voorshands als aas voor de gewone hengel aan te wijzen: brood, aardappel, deeg, worm, steurkrab, garnaal, kaas, zaad (ook gekiemd), insecten en insectenlarven als mede fruit. In het nieuwe wetsontwerp is het aantal visakten, thans vier, omwille van vereen voudiging in administratie en toezicht te ruggebracht tot twee, n l. kleine en grote visakten. Voor het vissen met meer dan twee hengels zal de grote visakte vereist zijn. Het begrip „bevaarbare stromen", in welke wateren zonder vergunning van de rechthebbende met een hengel mag worden gevist, wordt in de memorie van Toelichting aldus geïnterpreteerd, dat daaronder niet worden begrepen wateren die niet met enige duurzaamheid en fre quentie gebruikt worden voor het econo mische goederen- en personenvervoer. Het beroep bij de Kroon ten aanzien van beslissingen van de Kamer voor de binnenvisserij wordt uitgebreid tot. aan vragen om toestemming tot het uitreiken van visvergunningen, waarmede de minis ters aan een in brede kring bestaande wens tegemoet kunnen komen. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 473 TELEFOON 4402 ZEILBOOT VERDWENEN Bij de Velser politie is aangifte gedaan van vermissing van een zeilboot, een klei ne BM. Deze lag in Zijkanaal B, nabij de Ringvaart. De politie gelooft dat jongens de boot hebben losgemaakt waarna deze is afgedreven. DOBBELMANN, W: LEKKER MAN! 1( ml

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15