Voortreffelijke Beethovenavond Kroatiërs zouden aansprakelijk zijn voor Vracarics arrestatie Mooie opvoering van „Bittere honing" N.Ph.O-jeugdconcert De negen muzen Pianoduo A ns Bouter en Miep van Luin speelde voor Heemsteedse Kunstkring C.S.W.V. over het huurbeleid Vouwblad op komst over noodvoedselvoorraad Rechter moet principiële verkeerskwestie oplossen Gevangene ontsnapt in Den Haag SUS ar 1ste verkoopster HOQEfl n DINSDAG 14 NOVEMBER 1961 ondanks enig tekort aan bitterheid Simon Koster Door Herman Krebbers en Danièle Dechenne Bonn bereid tot compensatie en verontschuldiging De teraardebestelling van de schrijver Antoon Coolen P. Ztoaanswijk Uitspraak aangehouden in geding Explicator-omroep Ontsnapten staken zich in nieuwe kleren EEEZS De radio geeft woensdag T elevisieprogramma SHELAGH DELANEY's toneelspel „Bittere honing" („A taste of honey") is zoals men na de Haagse première al in ons blad van 31 oktober heeft kunnen zien, een keihard stuk van een Engels arbeidersmeisje", het eerste dramatische Produkt van een „angry young woman", die zich daarmee zeker niet de mindere heeft getoond van de verschillende „angry young men" die thans een groot deel van het Engelse toneel beheersen. Gisteravond is de Haagse Comedie met dit werk naar Haarlem gekomen, waar helaas een veel te gering aantal toeschou wers er belangstelling voor toonde. De belangstelling der aanwezigen is echter ruimschoots beloond geweest, want stuk en opvoering hebben ontegenzeglijk diepe indruk gemaakt. HET IS verbluf fend, over hoeveel dramatisch instinct en natuurlijk talent voor het schrijven van voortreffelijke toneeldialogen de (toen) negentienja rige Shelagh Delaney bleek te beschikken toen zij, nu vier jaar geleden, zonder enige dramaturgische scho ling of ervaring wel had zij toen al een roman voltooid brutaalweg aan dit toneelspel begon. Al is de ene scène en de ene figuur beter ge troffen dan de an dere, in het hele stuk voelt men dat de jonge schrijfster werkt met een spon taan uitbeeldingsver mogen zoals men dat in heel wat stukken van veel meer gerou tineerde auteurs te vergeefs zoekt. Het hoofdthema is, zoals men weet, het tragi sche volwassen-wor den van een jong meisje dat, uit hon ger naar wat werke lijke of zelfs maar schijn-liefde, in het mistroostige milieu van een achterbuurt- auurkazerne, met open ogen de mise rabele weg opgaat die haar aan drank verslaafde moeder vóór haar is gegaan. Maar ondanks de somberheid van dat thema, ondanks de bitterheid en de wrangheid van de toon, is „A taste of honey" geen al te deprime rend stuk omdat het aanspreekt door zui ver begrip voor menselijke problemen en karakters en vooral omdat het trilt van levensdrift. ONDER REGIE van Cas Baas heeft een vijftal spelers van de Haagse Comedie dit stuk met ongemeen grote toewijding ver tolkt. Bewondering voor deze prestaties, waartoe ook de regisseur ongetwijfeld veel heeft bijgedragen, mag echter niet verhin deren dat men ernstige bedenkingen kan hebben tegen de stijl die Cas Baas aan deze opvoering heeft gegeven. Die Stijl was in het algemeen te romantisch, te gedra gen en soms ook wel ondanks alle na drukkelijke naturalisme te „beschaafd" om de door Shelagh Delaney bedoelde hardheid en rauwheid volledig tot hun recht te doen komen. De voorstelling wemelde van gevoelige en ook wel leuke regie-inval- len, die in een stuk als dit volkomen mis plaatst zijn. Het komt in ons land helaas nog al eens voor dat regisseurs naar het buitenland gaan om een opvoering van een stuk te zien, die zij daarna bij hun eigen gezelschap tamelijk klakkeloos kopiëren. Dat is in dit geval op zichzelf geluk kig! niet gebeurd, maar ik meen dat Cas Baas er toch goed aan zou hebben gedaan zich te realiseren dat de „droge", schijnbaar nonchalante stijl waarin de Engelse toneelvernieuwster Joan Little- wood de oorspronkelijke opvoering heeft geregisseerd, onmisbaar is om dit stuk volledig tot zijn recht te doen komen. De zoetere titel „A taste of honey" is in het Nederlands vervangen door ^Bittere ho ning", maar merkwaardigerwijze is juist op die bitterheid bij de Nederlandse ver toning te weinig accent komen te liggen GAAN WE EENMAAL van de hier ge kozen regiestijl uit, dan kan men vooral voor de twee hoofdrolspeelsters, Mia Goos- Jules Croiset en Mia Goossen in „Bittere Honing" van Shelagh Delaney. sen en Georgette Hagedoorn, niets dan grote bewondering hebben. Vooral Mia Goossen heeft een doorleefde en diep ont roerende prestatie geleverd, waarvoor zij des te meer hulde verdient omdat zij eigen lijk niet de aangewezen actrice is voor deze rol, die om een nog meer kinderlij ke, schoolmeisjesachtige vertolkster vraagt. Maar vooral in het tweede deel wist Mia Goossen die fysieke handicap prachtig weg te spelen. En Georgette Hagedoorn was verrukkelijk, zij het hier en daar iets te cabsmachtig enkele keer vent te melodramatisch, als de verslonste moe der met haar geforceerde liefde voor het leven. Jules Croiset speelde heel mooi de homosexuele Geoffrey, een rol waarvoor hij ook bepaald zijn uiterlijk niet mee heeft maar die hij niettemin zeer geloof waardig vertolkte. Minder overtuigend, maar toch wel acceptabel, was de poenige Peter van Leo de Hartogh; en keurig ge speeld, met charme en toch met de nodi ge terughoudendheid, was de matroos Jim my van Robby Bleiert. DE TOESCHOUWERS hebben aan het slot kennelijk gepoogd om door zeer en thousiast en langdurig applaus goed te maken wat er aan hun aantal ontbrak. Er waren mooie bloemen voor Georgette Hagedoorn, die in deze hulde Mia Goossen liet delen. DE VIOLIST Herman Krebbers heeft gisteravond, in samenwerking met de pianiste Danièle Dechenne, in het ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem drie Sonates van Beethoven uitgevoerd en daarmee terecht een groot succes ge oogst. Het is opvallend hoe Krebbers naast de virtuositeit die zijn spel van jongsaf kenmerkte zich tot een kamer- muziekspeler van formaat Mitwikkeld heeft. Het werd zodoende een avond waarop een moeiteloze techniek, een vèrdragende, vlekkeloze toonvorming in dienst stonden van een genre dat iedere opschik tot heiligschennis maakt. HET IS ALTIJD een vreugde om een musicus aan het werk te horen die zijn volledige beheersing van het instrument inzet om een doorleefde en doordachte vi sie op het werk te realiseren. Beethoven is in dit opzicht een gevaarlijk componist omdat iedere ..overstatement", ieder musi ceren buiten de structuur om, tot een ver vlakking van zijn uitdrukkingskracht leidt, een verburgerlijking betekent van een sono re gedachtegang die in de beste zin for meel is. Men beleefde echter een steeds sluitende, steeds vloeiende opeenvolging van spanning en ontspanning, contrast en overeenkomst, concentratie en verwijding, en dit alles verpuurd tot een lyriek van de edelste eenvoud. HET SPELEN van sonates is typisch een niet-solistische aangelegenheid Dat Krebbers' naam als blikvanger op de af fiche die van de pianiste overschaduwde is in zekere zin begrijpelijk. Tenslotte moet ook een concert aan het publiek verkocht" worden door de belanghebben den. Maar in een bespreking dient de naam van zijn partner, de Franse pianiste Danièle Dechenne gelijkwaardig vermeld te worden. Haar begeleidingen als men daarvan kan spreken onderscheidden zich door hoge kwaliteiten een prachtig, open toucher en een fraseringskunst die de muziek deed ademenen tot in de fijnste vezels. Violist en pianiste voelden de hart slag van ieder werk volkomen gelijk aan; in hun opvatting was nergens een breuk te bespeuren. NA HET bovenstaande lijkt het overbo dig in nadere details te treden betreffende ieder der drie uitgevoerde sonates. Het waren: de eerste in D (op.l2.no.l), de zesde in A (op.30,nr.1) en na de pauze de geliefde Frühlingssonate in F (op.24). Voor het nadrukkelijk applaus dankten de beide concertgevers met een treffende vertolking van het Adagio uit de tweede Sonate (in A, opus 100) van Brahms. Sas Bunge ^irfet;''tweede jeugdconcert ih de-jaarlijkse serie van vier, die onder auspiciën van de Kunstcommissie voor voortgezet onder wijs jaarlijks door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest worden gegeven, heeft plaats op vrijdag 17 november a.s. Het orkest zal onder leiding van de di rigent Marinus Adam een programma uit voeren, gewijd aan werken van Beetho ven. Rameau, Von Weber, Tsjaikovsky Berlioz en Dukas. Het middagconcert, dat te 16.15 uur be gint, is in hoofdzaak bestemd voor leer lingen van de lagere klassen van scholen voor voortgezet onderwijs en het avond concert, dat te 19.30 uur aanvangt, voor de oudere leerlingen. De dirigent zal de uit te voeren werken met een kort woord inleiden Concours Koningin Elizabeth. Het in ternationale muziekconcours .^Koningin Elizabeth van België" zal dit jaar op 29 en 30 november plaatshebben. Het is deze keer gewijd aan het componeren. De inter nationale jury heeft 202 partituren, afkom stig uit 28 landen, ter beoordeling ontvan gen. Daaruit zijn drie werken voor kamer orkest en drie voor symfonieorkest geko zen, die op de genoemde data zullen wor den gespeeld en aan welke dan de defini tieve prijzen worden toegekend. Vlaamse litteratuur. De Belgische am bassadeur in ons land, baron F. X. van der StratenWaillet, heeft in het kader van de universitaire BelgiëNede-rlandweek, die wordt georganiseerd mede naar aanlei ding van het tiende lustrum van de Utrechtse Studentenvereniging „Unitas' een Vlaams-litteraire boekenexpositie ge opend. Norman Mailer. De Amerikaanse auteur Norman Mailer, schrijver van on der andere „The naked and the dead", is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf voorwaardelijk omdat hij bijna een jaar geleden zijn vrouw met een zakmes had gestoken. De rechter veroordeelde hem tot een voorwaardelijke straf op grond van een psychiatrisch rapport en omdat zijn vrouw clementie had gevraagd voor haar echtgenoot. COMPONIST F. E. A. KOEBERG OVERLEDEN Maandag is in alle stilte de Haagse componist F. E. A. Koeberg begraven, die donderdag 9 november is overleden in de leeftijd van 85 jaar. Met deze geboren Hagenaar, leerling van Nicolai en Viotta aan het Kon. Conser vatorium, is een stille werker in de mu ziek heengegaan. Na zijn studie te Berlijn bij Scharlenka vestigde hij zich voorgoed in 1902 in Den Haag .Zeelandia" en „Zeven zot" zijn Koebergs bekendste werken. Voorts dirigeerde hij amateur-orkesten als het Haagse Musica en „Sempre Cres cendo" te Leiden, waar jhr. mr. C. de Ranitz als solist tijdens een repetitie met Koeberg in conflict kwam, daar Koeberg weigerde Rachmaninof zelf zijn tweede pianoconcert op de gramofoonplaat te ho ren spelen. Deze afkeer had hij ook van de radio. Vele leerlingen zullen Koebergs heengaan betreuren. MÜNCHEN (Reuter-UPI) Dr. Otto Mayer, de advocaat van de Joegoslavi sche ex-partizaan Lazo Vracaric zal pogen vast te stellen of vroegere nazi's de hand in de arrestatie hebben gehad. Mayer zei. dat beambten in München hebben gewei gerd hem documenten over deze zaak te geven. Mayer heeft van het Joegoslavi sche consulaat-generaal in München een verzoek ontvangen een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden der arres tatie. In Duitse kringen in Belgrado wordt beweerd dat de arrestatie het resultaat was van het intrigeren door Kroatische emigranten in München. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft meegedeeld dat de autoriteiten het bevel tot hechtenisneming hebben uitgegeven na een mededeling van buitenlandse zijde te hebben ontvangen. De woordvoerder wilde echter niet zeggen welke nationaliteit de ambtenaar had, die de Duitse autoriteiten op Vracaric opmerkzaam hebben gemaakt. Vracaric's advocaat te München, dr. Mayer heeft meegedeeld dat Vracaric in 1960 in' Zwitserland op dezelfde gronden in hech tenis werd genomen. Toen was hij na on geveer twee uur op vrije voeten gesteld. De aanhouding geschiedde toen op aanwijzing van Interpol. De hoofdcommissaris van politie te München, dr. Manfred Schreiber, heeft Advertentie Gedragen door de Deurnese schutterij Sint Antonius Abt, is maandag te Aalst- Waalre (N-B) het stoffelijk overschot van Antoon Coolen naar het gedachteniskerkje van Sint Willibrord gebracht. De baar werd gedekt door de schutterssteek van de over ledene, die keizer was van het gilde dat hem op zijn laatste tocht begeleidde. De teraardebestelling werd voorafge gaan door een plechtige uitvaartdienst in de Willibrorduskerk, welke geleid was door drs. Van Kolsteren, pastoor der parochie. Na de requiemmis werd de kist onder de carillonklanken uit de oude toren naar het kerkhof gedragen. In de stoet bevonden zich onder anderen de Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Brabant, mr. dr. C. Kortmann, mr. G. Cammelbeeck uit Eindhoven, lid van de Eerste Kamer, de letterkundigen Anton van Duinkerken, Ga briel Smit, C. J. Kelk, Piet Oomes, Emiel van Hemeldonck en de arts-schilder Hen drik Wiegersma. Antoon Coolen werd in het niet meer in gebruik zijnde oude kerkhofje naast het Willibrorduskerkje begraven. De oudste zoon van de overledene sprak aan het graf een kort dankwoord. HOE BIJ EEN klaviervoordracht de in druk van het spel benadeeld kan worden door de kwaliteit van het bespeelde instru ment heeft men kunnen ervaren bij het recital, dat het piano-duo Ans Bouter en Miep van Luin maandagavond in de foyer van het Minervatheater voor de Heem steedse Kunstkring hebben gegeven. Bei de bekwame instrumentalistes konden slechts beschikken over een vleugel met een doffe, bonkerige klank, waaraan elke glans ontbrak en die de toonvorming met het voor elk gespeeld stuk noodzakelijke karakter en dynamische schakeringen tot een vrijwel niet op te lossen probleem maakte. TEVERGEEFS wachtte men op de klan kentinteling en de verfijnde straling van de toon, die bij de vertolking van de so nate in D van W. A. Mozart vereist is en ook de klankenpoëzie voor Schuberts aan grijpende Fantasie in f op. 103 bleef weg, ondanks de merkbaar grote zorg van de pianistes om deze klank toch van de vleu gel af te dwingen. Des te groter kon de waardering voor haar spel worden, toen Ans Bouter en Miep van Luin er zo goed in slaagden aan de uitvoering van het Allegro brillant op. 92 van Mendelssohn het scherzo-karakter te geven, dat deed denken aan de „Mid- zomernachtsdroom"-muziek. Maar de vleu gel weigerde weer tegemoet te komen aan de intentie om de lyriek van het stuk tot werkelijkheid te maken. De virtuoze af sluiting van dit brillante Allegro bezorgde de pianistes terecht een groot succes bij het zeer talrijke auditorium. OVER HET ALGEMEEN heeft de vleu gel nog het best geklonken voor de wer ken, die' na de pauze tot uitvoering kwa men. De berekende contrapunctiek van de Sonate 1938 van Paul Hindemith had ge noeg aan het beschikbare klankenmate riaal en ook vonden de Zoölogische lm pressies op. 24 van de in 1913 te Rotterdam geboren Nederlandse componist Jan Mas séus een aannemelijk vertolkingsmedium. Het zijn merkwaardige stukken deze im pressies, waarin persoonlijk-muzikale waamemingsreacties en realismen ver mengd lijken te zijn. Een geestig gedeel te is zonder twijfel „Spelende apen" met de reminiscenties aan „Hopsa, Janneke". Gelukkig dat voor deze werken van Hin demith en Masséus de bijzondere pianis tische beheersing en artistieke inzichten van Ans Bouter en Miep van Luin tot uiting konden komen in resultaten, die het hartelijk applaus en de door dr. H. Kahrel aangeboden kleurige bloemen volkomen rechtvaardigen. Stipendia componisten. Ingesteld is een commissie, die tot taak heeft de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, mr. Y. Scholten van advies te dienen inzake het verlenen in 1961 van stipendia aan Nederlandse componisten. In deze commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter: prof. dr. J. M. A. F. Smits van Waesberghe te Amsterdam; tot lid: A. Jurres te Amsterdam, mr. G. L. F. Landré te Amstelveen, J. Odé te Amsterdam en A. A. F. M. Verbeek te Enschede; tot secre taris: B. P. Wagemans te Voorburg. In onze speciaalzaak dames- en kinderconfectie is nog plaats voor een Alleen diegenen, die een behoorlijke yerkoopervaring, enthousiasme en ijver bezitten, verzoeken wij te reflecteren. WH bieden U: een prettige werkkring met een goed salaris verkorte werktijden 3 weken vakantie Gaarne schriftelijke sollicitaties aan POSTBUS 5 IJMUIDEN Het heeft het Centraal Sociaal Werkge vers Verbond, blijkens „De Onderneming" wel enigszins teleurgesteld dat de aan vankelijk tegen 1 april 1962 aangekondig de huurverhoging in verband met de da tum van ingang van de reeds wettelijk vastgestelde verlaging van de inkomsten en loonbelasting tot 1 juli 1962 wordt uit gesteld. Het orgaan vraagt zich af, of hier mede gezinspeeld wordt op de mogelijk heid de belastingverlaging geheel of ten dele als compensatie van de huurverho ging te beschouwen. Erg reëel acht „Dc Onderneming" deze mogelijkheid niet, ze ker niet voor de laagste groepen loontrek- kenden, die toch reeds weinig of geen be lasting betalen. Wel kan het misschien enig psycholo gisch voordeel opleveren de huurverho ging met de belastingverlaging te laten samenvallen met het oog op enige niet tot de werknemers behorende categorieën der bevolking. Inzake het woningbouwbeleid in het al gemeen acht „De Onderneming" het van belang, dat de regering er naar streeft om door huuraanpassingen subsidies voor de onderscheidene categorieën woningen te doen afbouwen, totdat tenslotte: „Bij een vrije woningmarkt, de bouw en ex ploitatie van woningen wederom rendabel zullen zijn". De regering is zich daarbij bewust van haar verplichting om „Ten behoeve van bepaalde sociaal zwakke be volkingsgroepen de bouw en exploitatie van woningen op de voet van de woning wet te blijven subsidiëren". Met deze uit spraak brengt de regering de woningwet- bouw weer terug in het kader van het uitgangspunt van de woningwet: Alleen subsidie voor bijzondere groepen econo misch zwakkeren. De normale valide ar beider zal de kostprijs- of daarmede equi valente huur van zijn woning dienen te be talen, ook al is dat een woning waarvan een woningbouw-vereniging eigenaar is. Dit is de enige weg naar evenwichtige verhoudingen op de huurmarkt, en tot een economisch en sociaal verantwoord wo ningbouwbeleid, aldus „De Onderneming" Het aangekondigde ministeriële vouw blad „Voedselvoorraad in het gezin" (een aanvulling op de brochure „Toelichting op de wenken voor de bescherming van uw gezin en uzelf") zal in de loop van deze week verschijnen. Het vouwblad zal in eerste aanleg via de levensmiddelenwinkels worden verspreid. In het vouwblad wordt aandacht ge schonken aan het deel van de voorraad, dat bij verblijf in de schuilgelegenheid dienst moest doen om de voedselvoorziening in het gezin gaande te houden tijdens een noodtoestand, waarin gas, electriciteit en water niet meer voorhanden zijn. Het vouwblad noemt een aantal artikelen, die zonder nadere bewerking direct voor con sumptie geschikt zijn en zich door lange houdbaarheid en geschikte verpakking er bijzonder toe lenen in de noodvoorraad te worden opgenomen. De produktie van noodbiscuit in kleine eenheden is thans op gang. Aangezien het een nieuw artikel betreft zullen deze in blik verpakte nood- biscuits niet direct in ruime mate in de winkels verkrijgbaar zijn. Het vouwblad adviseert tot geleidelijke aanschaffing van de artikelen en raadt overleg aan met de kleinhandel in levensmiddelen, over be stellingen en leveringstermijn. Het vouwblad bevat slechts vijf kleine pagina's, en .geeft. nie);.7(j£ bijzqn4eThs4en aan hoe de „ijzeren voorraad" ook in de tweede BB-brochure sprake is, er uit moet zien. De nadruk wórdt gelegd óp het vra gen van advies aan de winkeliers. de bewering tegengesproken dat Vracaric slecht was behandeld tijdens zijn detentie. Schreiber bevestigde dat in mei 1957 ook al eens een Joegoslaviër korte tijd was vastgehouden, op verdenking van mishan deling van Duitse militairen en burgers in een Joegoslavische gevangenis. Deze man, Semo Kapetanovic, was in München opgepakt en verhdord, in aanwezigheid van de Joegoslavische vice-consul, die toen niet tegen de gang van zaken protesteer de. Geen enkele klacht of protest was in die kwestie ontvangen van Joegoslavië. Kapetanovic werd vrijgelaten, toen de po litie tot de slotsom was gekomen dat een door een Kroatiër ingebrachte beschuldi ging ongegrond was. De Zweedse ambassade in Bonn heeft donderdag aan het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken een nieuwe nota van de Joegoslavische regering overhan digd over de zaak-Vracaric. In de nota wordt gesteld dat Joegoslavië „niet kan worden tevreden gesteld enkel door het vrijlaten van Vracaric" en dat de regering met de meeste klem eist dat alle voor deze „onwettige arrestatie" verantwoorde lijke personen onmiddellijk ter verant woording worden geroepen en gestraft worden. De Westduitse autoriteiten zijn voorne mens Vracaric een compensatie aan te bieden, zo is in kringen van het Westduit se ministerie van Buitenlandse Zaken be kendgemaakt. Volgens deze kringen is in de woensdag uitgegeven verklaring van het Westduitse ministerie van Justitie geen verontschuldiging voor de gebeurte nis gemaakt omdat men het juister acht dit via diplomatieke wegen te doen. De verontschuldiging en het aanbod voor een compensatie zijn waarschijnlijk vervat in het Westduitse antwoord op de eerste Joe goslavische protestnota, dat donderdag is verzonden. Uit het Huis van Bewaring in de Ca- suariestraat in Den Haag is in de afgelopen nacht de 20-jarige A. P. J. uit Gouda ont snapt. Hij heeft kans gezien de tralies van zijn cel te verbreken, maar hoe hij dat heeft gedaan en hoe de vlucht vervolgens in zijn werk is gegaan is de gevangenis directie nog een raadsel. De man zat een straf uit voor diefstal in vereniging en had nog vier maanden te goed. Tot dusver is er van de vluchteling nog geen spoor ontdekt. Het Arnhemse gerechtshof heeft de uit spraak inzake het geding tussen de uit geefster van het intussen opgeheven week blad T.V. de n.v. Explicator te Doetinchem en de omroepverenigingen aangehouden tot 28 november. Is een automobilist strafbaar wanneer hij bii links afslaan op de tramrails komt en dus een tram in haar loop belemmert? De officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam meent deze vraag bevesti gend te moeten beantwoorden, doch de raadsman van een Amsterdamse rijinstruc- teur, die zich voor een door het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rij vaardig heidsbewijzen (C.B.R.) aanhangig ge maakte zaak als proefkonijn beschikbaar heeft gesteld, vroeg van de rechtbank een principiële uitspraak, omdat aan alle auto mobilisten in spé wordt geleerd, dat zij zich bij linksafslaan naar de as van de weg moeten begeven en daarbij op de tram rails mogen blijven staan om aan andere wettelijke verplichtingen te voldoen, over eenkomstig de instructies in het C.B.R.- boekje „Eisen voor rijvaardigheid". Ook een getuige-deskundige van het C.B. R. gaf te kennen dat in deze gevallen de voorkeur moet worden gegeven aan arti kel 28 (links voorsorteren) boven artikel 25 (tram niet in haar loop belemmeren) van het wegenverkeersreglement. Deze getuige-deskundige liet als plaats vervangend lid van de Commissie Veilig heid Wegverkeer de rechtbank weten, dat deze commissie heeft besloten artikel 25 te laten vervallen, omdat het in strijd is met artikel 28. waaraan een grotere waar de wordt toegekend. De rechtbank zal in deze principiële zaak op 27 november uitspraak doen. Gisteravond zijn drie verpleegden uit de Rijksasielinrichting te Balkbrug ont snapt. Een kleermaker, die pas in Dedems- vaart een zaak in herenkleding had ge opend, heeft het drietal 's nachts op be zoek gehad. In zijn winkel vond hij drie bundeltjes gestichtkleren. De heren hadden zich toe gang verschaft door een ruit uit de voor deur te snijden. Zij hebben zich vervolgens in de winkel en de paskamer van nieuwe kleding voorzien. Uit de chaos in de win kel bleek, dat zij eerst rustig gepast had den. De inbrekers hadden vrij spel want de eigenaar woont elders. Van de vluchte lingen ontbreekt nog elk spoor. Advertentie HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO viu) 1D-30 VPRO- 20.00 - 24.00 VARA', VARA: 7 00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 S' 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje 9.15 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar progr. 12.10 Hammondorgelspel. 12.30 Land- eri tuinbouwmeded. 12.33 Voor het plattelanda 12.38 Nieuws. 13.15 Zigeunerork. en soliste. Gesproken portret. 14.00 Dit is uw leven. 15.00 Hoe worden wij geregeerd?, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17 20 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitz.Het emigratie praatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.VJL: Het existentiële denken - II - Pascal, door prof. dr. C. A. van Peursen. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA- VPRO-eïq anv"' 1!'20 Kanttekeningen, praatje. m t 5 de ■,eugd' VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Zestig Jaar levenservaring, lezing 20 20 Pro- menade-ork. en koor. 20.45 Voetbalwedstr Tot- aa'I' 298 m' 7'0°—24.00 NCRV. 7 on?...,?00 Nieuws en S.O.S.ber. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws 8 15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.10 Omar en ho.orsPeli i205 Gram. 12.10 Pianorecital 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Muzik in terview. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 h'nn t mUj 13 45 Grar™ '4.00 Gram. 14.15 Gram Ifi'nn f,eugdP°n9- ls-45 Vrije tijd wel besteed! 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber 17.45 Gram. 18.00 Regeringsuitz.: Plaats en func tie van net Koninklijk Instituut voor de Tropen doonr. JE Heesterman, hoofd van de chemisch- düktfn^tmrttoratoria van de afd. tropische pro- rt» m'i- 1 - Prakt«k va" de laboratoria van de afdeling tropische produkten. 18.10 Meisjes- man M8'30 Het SPect™™. lezingen. 18.45 Grim 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af k^anUm sV MLieger ,d6S ,Heilsmtiz. 19 30 Radio- krant 19.50 Metropole-ork. 20.15 De derde As- semblee van de Wereldraad van Kerken te New °elhr 20.30 Bij, de gratie Gods. klankbeeld. 22 00 4 in A rubriek 22.10 Koorzang. 22.30 Nieuws 24 00 Nfeuw^ n 22 55 Platennieuws. 23.55 BRUSSEL. 324'm. m12'°K .12 02 Helgische volksliedjes. 12 30 h^r mu 35 Amds.ork. 13.00 Nieuws en weer- cnn'p is aratri" soldaten. 14.00 Gram. 15.00 Ork.- conc 15.50 Klass. muziek. 16.06 Engelse les. 16 21 Lichte muz. 17.00 Nieuws en weerber. 17 15 Fes- besnrVai» 1961°rk-cor™ert. 17 50 Boek- bespr. 18 10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Ork - concert. 194)0 Nieuws en weerber. 19.40 Vlaamse liederen. 20 00 Klankb. 20.15 Verzoekprogr. 22 00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS -!0 00 Journ. 20.20 Film 20 35 Film. 20 55- .25 Speelfilm -™„ VOOR WOENSDAG 117:00 Voor de kinderen. NTS: 17 30— 17.40 Jeugdjourn. CVK/IKOR/RKK17 45—18 05 Jeugdprogr. over de Bijbel. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Met het oog op.. NTS: 20.45 Voetbal: Tottenham Hotspur Fei.jenoord. AVRO: 22.30-23.00 Gedachtenwis- selmg.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4