EERSTE NEDERLANDSCHE Eindelijk een regeling voor associatie van de Antillen - DE BEURS - Koffie Circulatie is vrij sterk gekrompen Produktie van OESO 50 pet hoger in 1970 Belgische meelfabrikanten zetten staking voort E.N.I. krijgt concessie in de VAR Nedap behaalde hogere winst Olie-invoer kan beperkt worden Grotere omzet bij Hollandsche Beton Revaluatie is geen succes geworden SCHEEPVAARTBERICHTEN Vandaag moesten 77 BEA-vluchten vervallen WOENSDAG 15 NOVEMBER 1961 11 DE WEEKSTAAT Amerikaans voorstel: P'S.-, EEG-ministers nemen beslissing Onveranderde resultaten bij de ENOT Simplex 4 (8 Spoedig Brits besluit over decimaal muntstelsel Mogelijk in 1962 weer een lening van de Europese Investeringsbank Proctor Gamble poogt in EEG te penetreren Duits instituut: Wereldvoedselbank in Rome voorgesteld B' I Tl ▼I h li 1 iicv De inkrimping van de chartale circula tie is in de week van 6 tot 13 dezer, blij kens de weekstaat van de Nederlandsche Bank, sterk geweest. Door inlevering van 84.- min aan bankbiljetten daalde de cir culatie tot 4.876 min. Sedert het begin van de maand is thans 174 min terug gekeerd, terwijl de ultimo-uitzetting 159 min bedroeg. Naast deze aanvulling van hun middelen kregen de banken tevens 12 min uit overdracht van deviezen. Het totaal aan goud- en deviezen be draagt thans 6.165 min, waarvan 5.698 min onveranderd aan goud. Aan de markt werd 22 min onttrokken door overboe king naar de rekening „andere ingezete nen", welke thans 194 min beloopt. Ver der vloeide 27 min af naar de schatkist, waardoor het saldo van deze rekening steeg tot 1.119 min. De belastingbetaling schijnt op het ogenblik niet zo'n grote om vang meer te hebben. Het resultaat van de verschillende mu taties was een stijging van het tegoed van de banken bij de Nederlandsche Bank met 44 min tot 570 min. Hiermede hebben de banken een surplus van circa 150 min ten opzichte van het verplicht aan te houden kasreservegemiddelde. Voor de rest van de periode zijn geen moeilijk heden op de geldmarkt te verwachten. In verband met de toenemende ruimte op de geldmarkt werd op 10 dezer de offi ciële daggeldrente met K percent ver laagd tot 1% percent. De geldmarkt blijft zeer ruim. Geldmarktkringen verwachten daarom een verdere verlaging van de offi ciële daggeldrente. De Verenigde Staten zullen deze weck voorstellen, dat de landen van de Atlan tische Gemeenschap zich ten doel moeten stellen hun bruto nationaal produkt tot 1970 met vijftig percent te vergroten, zo hebben Amerikaanse functionarissen in Washington medegedeeld. De Amerikaanse afgevaardigden zullen het voorstel indienen op een vergadering van ministers v3n de nieuwe organisatie voor economische samenwerking en ont wikkeling, die donderdag en vrijdag te Parijs wordt gehouden, aldus voornoem de functionarissen. Om een produktieverhoging met vijftig percent in 1970 te bereiken dient het ge middelde groeitempo van de leden-lan den ongeveer 4,2 a 4,6 percent per jaar te bedragen. In de afgelopen jaren bedroeg het groeitempo in de Verenigde Staten 3,2 percent, maar president Kennedy heeft verklaard, dat een groei van 4,5 percent per jaar mogelijk is. BRUSSEL De Belgische meelfabri kanten zijn nog steeds niet tot overeen stemming kunnen komen met de regering en de meesteri v.an hen leveren geen meel meer aan de bakker. In het staatsblad is een verordening verschenen, waarbij de bakkerijen kunnen worden verplicht te malen, te bakken en af te leveren. De socialistische centrale van de arbei ders van de voedings- en hotelbedrijven heeft geprotesteerd tegen de regeringspo- litiek die, zoals zij meent, bestaat in een overdreven remmen van de broodprijs. Zij is van oordeel dat deze politiek de be langen schaadt van de arbeiders en van de meelfabrieken en de bakkerijen en dat hij de bestaansmogelijkheid van deze be drijven in gevaar brengt. Volgens een mededeling van de Belgi sche regering worden de besprekingen tus sen haar en de vertegenwoordigers der meelfabrikanten om te komen tot een ein de van het conflict voortgezet. Men weet echter niet of die oplossing voor 20 no vember, de datum waarop de bakkers ook zullen gaan staken, zal worden gevonden. Inmiddels is in alle Belgische bakkerijen normaal brood in vele soorten te krijgen 'egen de oude prijzen. Tussen het Italiaanse olieconcern ENI en de Verenigde Arabische Republiek is gisteren een overeenkomst gesloten, waar mee een bedrag van vijftig miljoen dol lar zal zijn gemoeid. De Italiaanse maat schappij is overeengekomen „materiaal en diensten" te leveren, vooral op het ge bied van de petrochemie en onder-water boorinstallaties. De VAR zal voor een overeenkomstig bedrag aan ruwe olie leveren. De over eenkomst is getekend door de president van ENI, Enrico Mattei, en de minister van industrie van de VAR, Aziz Sedky. De gesloten overeenkomst bepaalt, dat 75 percent van de winsten, die gemaakt zullen worden na ontdekking van olie in de VAR aan de regering te Cairo ten goe de zullen komen en 25 percent aan de ENI. In het communiqué van de direc teur-generaal van de ENI wordt nog me degedeeld, dat bij de overeenkomst de ENI nieuwe gebieden in de Sinaï-, de Rode Zee en de Nijldelta voor prospectiewerk zaamheden zal krijgen. Er is geen sprake van de exploitatie van de westelijke woes tijn, gelegen tussen de Lybische grens en het westelijke deel van het Nijldal. De n.v. Nederlandsche Apparatenfabriek Nedap te Groenlo, heeft in de verstreken maanden van het lopende jaar met gun stige resultaten gewerkt. De produktie en de omzet tonen een bevredigende stijging ten opzichte van die in het overeenkomsti ge tijdvak van 1960. De orderportefeuille bleef goed gevuld. De in de eerste tien maanden behaalde winst is hoger dan die over de betreffende periode van 1960. In dien zich geen bijzondere tegenslagen voor doen, zal het over 1961 voor te stellen di vidend ten minste gelijk kunnen zijn aan dat over het voorgaande jaar. Over 1960 werd acht percent dividend uitgekeerd. Advertentie 1 '"'>7 -"'t I BRUSSEL. Na meer dan twee jaar onderhandelen is de associatie van de Neder landse Antillen met de Europese Economische Gemeenschap thans in zicht gekomen. Gisteren is men het namelijk in de Ministerraad van de E.E.G. eens geworden over de regeling van het grote probleem, dat zich bij deze associatie voordeed: De invoer van op de Antillen geraffineerde petroleum (bijna voor honderd percent van Venezo laanse oorsprong) in de landen van de E.E.G. Het probleem is bekend: Nederland is van oordeel, dat op de Antillen geraffineerde petroleum vrij kan worden ingevoerd in de landen van de E.E.G., omdat naar onze mening deze petroleum van Nederlandse oorsprong is en omdat wij van oordeel zijn, dat voor de Antillen eenzelfde associatie regime moet worden toegepast als voor alle andere geassocieerde gebieden. Frankrijk heeft steeds een „plafond" ge vraagd voor deze invoeren in de EEG-lan- den, omdat het vreesde dat de markt over stroomd zou worden met deze Antilliaanse petroleum en de afzet van zijn petroleum uit de Sahara in gevaar zou komen. Daar over is nog al het een en ander te doen geweest, vooral omdat Frankrijk lang heeft geweigerd een soepeler houding aan te nemen. Nadat enige tijd geleden de Ne derlandse ambassadeur te Parijs stappen had gedaan bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, hebben beide partijen thans, wanneer men die vergelijking in dit verband kan gebruiken, water in hun wijn gedaan en is men tot een oplossing geko men. De volgende regeling is thans getroffen: er zal een maximum worden vastgesteld voor de Antilliaanse petroleum, die in de lid-staten van de EEG vrij mag worden ingevoerd. Dat maximum wordt per land bepaald. Het totaal van deze landen-maxi- ma is twee miljoen ton (de export van de Antillen naar de EEG is thans één mil joen ton). De lid-staten mogen, wanneer zij dat wensen, de invoer uit de Antillen blokkeren, wanneer voor hun het vastge stelde kwantum is bereikt. Maar dat is niet noodzakelijk. Zij kunnen dus, met de heffing van invoerrechten, verder zoveel invoeren als zij mochten wensen. Daaraan wordt dan nog toegevoegd, dat de EEG kan ingrijpen, wanneer de totale invoer bo ven de twee miljoen ton komt. Maar als voorwaarde is daarbij gesteld, dat er ern stige moeilijkheden moeten zijn ontstaan op de gemeenschappelijke markt. Lange procedure. Tenslotte is er nog de procedurekwestie. Voorzien js dat er voor de associatie van de Antillen en van Suriname een wijziging van het Verdrag van Rome, met name van het artikel 131, nodig zou zijn. Die kwestie zal thans, met het ontwerp voor de associatieregeling van de Antillen, aan het Europese Parlement worden voorge legd. Voordat de Nederlandse Antillen of ficieel bij de gemeenschap zullen zijn ge associeerd, zal nog een lange weg moeten worden afgelegd. Na het advies van het Europese Parlement over de voorgeschre ven verdragswijziging zal ook de ratifica tie van de nationale parlementen van de zes EEG-landen nodig zijn. De bedrijfsresultaten over het lopende jaar van de Hollandsche Beton Maatschap pij n.v. geven over het algemeen reden tot tevredenheid en zullen waarschijnlijk gun stiger zijn dan in het jaar 1960. De totale omzet van het concern is weer gestegen en ook de vooruitzichten voor het volgende jaar zijn redelijk. De uitbreiding der werkzaamheden en de daarvoor benodigde investeringen maak ten een versterking van de middelen nood zakelijk. In de loop van het jaar werd daartoe bij institutionele beleggers een le ning van vier miljoen gulden opgenomen tegen een rente van 4% percent en met een totale looptifd van twintig jaar. De raad van commissarissen heeft besloten, evenals het vorig jaar, een interimdivi dend betaalbaar te stellen van vijf per cent in contanten, betaalbaar 4 december. De omzet van de n.v. Nederlandse Op tisch Industrie ENOT in Amsterdam is in de eerste negen maanden van 1961, naar de directie mededeelt circa vijf pet hoger geweest dan in de overeenkomstige pe riode van 1960. Tezamen met de resulta ten van intensief doorgevoerde rationali saties was deze omzetstijging juist vol doende om de kostenstijging te compense ren. Aangezien de directie over de laatste drie maanden van het jaar geen ingrij pende wijzigingen in dit beeld verwacht, acht zij het aannemelijk dat de uiteindelij ke resultaten over geheel 1961 vrijwel pa rallel zullen komen te liggen met die over 1960. ENOT behaalde over 1960 een geconso lideerde bedrijfswinst vóór afschrijvingen van 925.000 (1959: 895.000) en een saldo winst van 429.000 370.000), waaruit een onveranderd dividend van 12 pet over het verhoogde kapitaal werd uitgekeerd. De n.v. Simplex Machine- en Rijwiel- fabrieken stelt een dividend van 4 pet. voor. (v.j. 8 pet.). LAGERE PRODUKTIE-INDEX De algemene produktie-index (1953 100) was, blijkens het CBS, voor september 1963 (23 V2 werkdag) 159 tegen 151 in de voorgaande maand en 161 in september vorig jaar. Gecorrigeerd voor seizoen en lengte van de maand waren deze cijfers respectievelijk 156, 152 en 155. In Brussel wordt overigens verwacht, dat uiteindelijk dezelfde procedurele weg zal worden gevolgd voor de associatie van Su riname, waaraan de ministers van de zes landen reeds de vorige maand hun goed keuring hechtten. Verwacht kan dan ook worden, dat Suriname en de Nederlandse Antillen het volgend jaar ongeveer tege lijkertijd officieel met de EEG zullen wor den geassocieerd. Landbouwdebat uitgesteld De ministerraad van de E.E.G. heeft gisteren op verzoek van de regering van de Duitse Bondsrepubliek besloten de land- bouwdebatten een tiental dagen uit te stel len. Aanleiding tot het Duitse verzoek was, dat „het nieuwe kabinet meer tijd nodig heeft om zich over de komende belangrijke besprekingen te beraden." Aanvankelijk was overeengekomen, dat de ministers van de zes landen op 20 en 21 november en op 30 november en 1 december aparte ver gaderingen zouden wijden aan de land bouwvraagstukken in de Gemeenschap. Van officiële zijde is maandag nog in Pa rijs medegedeeld, dat de Franse goedkeu ring tot overgang van de eerste naar de tweede fase van de uitvoering van het E.E.G.-verdrag zou afhangen van de vor deringen, die voor het einde van het jaar zullen zijn gemaakt met het totstandkomen van het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de „zes". Een speciaal aan de landbouw gewijde ver gadering zal worden gehouden van 29 no vember tot 2 december, gevolgd door een tweede bijeenkomst op 12 en 13 december. De Engelse minister van Financiën, Sel- wyn Lloyd, heeft gisteren in het Lager huis medegedeeld te hopen voor het ein de van 1961 mededeling te kunnen doen van het besluit van de regering, of Enge land al dan piet over zal gaan tot het tien delige muntstelsel. Hij zei in de loop van dit jaar in Akkra besprekingen te hebben gevoerd met de ministers van Australië en Nieuw-Zeeland, die hij daar ontmoet had. Directieleden van de Europese Investe ringsbank zijn de gast geweest van het bestuur van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel. Aanleiding tot dit bezoek was het feit, dat op 13 juli van dit jaar de eerste guldenslening van deze bank in de Amsterdamse beursnotering werd opge nomen. Hieraan was voorafgegaan de uit gifte van 50 min 4^2 pet 20-jarige obli gaties tegen honderd pet, welke thans frac- tioneel boven pari noteren. Het doel van deze emissie was om het netto provenu te gebruiken voor de algemene werkzaam heden van de bank. In de zomer van 1961 was voor de bank het ogenblik aangebroken, dat zij haar eerste beroep deed op de kapitaalmarkt. Met voldoening werd geconstateerd dat Nederland met zijn lage rente hiervan de primeur heeft gehad, nadat enige maan den tevoren reeds 20 min ondershands van enkele Nederlandse banken was ge leend. Het moet niet uitgesloten worden geacht dat de bank in 1962 wederom op de Nederlandse kapitaalmarkt zal verschij nen, gezien het goede resultaat van de eerste emissie en de ruimte van deze markt. De grootste producent van zeep en was middelen ter wereld. Proctor and Gamble wil de Euromarkt veroveren. Deze me- rikaanse onderneming heeft in Worms een terrein van 208.000 vierkante meter ge kocht, waarop zij in 1962 een grote fa briek zal bouwen. Naar verwachting zal het bedrijf in ongeveer 12 maanden ge reed zijn. In samenwerking met een on derneming te Koblenz tracht Proctor and Gamble thans reeds de Duitse markt rijp te maken voor haar produkten. Als „proef- markt" is Darmstadt gekozen, waar twee produkten van de maatschappij aan het publiek zullen worden bekendgemaakt. Grote Duitse fabrikanten van wasmidde len hebben de handschoen opgenomen en zullen reeds in Darmstadt trachten te ver hinderen, dat de Amerikaanse pogingen tot verovering van de markt slagen. AD VIES KOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,09 10 19. Amerikaanse dollar 3,583,62, Canadese dollar 3,44'/t3,49'/!, Franse frank (100) 72,20—72,70, Belgische frank (1001 7 21'/.—7,26'/*,' QuitiS mark ((00) 89,80—90,30, Zweedse kroon (100) '■69,1070 10 Zwitserse frank (100) 83,10- 83,60, Italiaanse lire (10.000 56,7558,75, Deense kroon (100) 51,7052 70, Noorse kroon (100) 49,90 50,90, Oostenrijkse schilling (100) 13,9014,00, Portugese escudo (100) 12,5512 70, Spaanse pe seta (100, grote coupures) 5,906,05. INTERNATIONALS ONGEANIMEERD, KLM LAGER De Internationals waren gisteren bij de opening ongeanimeerd. Vooral Philips was lager. KLM werd lager geadviseerd. Phi lips noteerde 1040% 11); Unilever 908% (—3); AKU 1; Hoogovens +1. Kon. Olie was 0,40 hoger op 116,10. AKU ver beterde later van 382)4 tot 387, Philips van 1040% tot 1042, Unilever van 908% tot 910 en Kon. Olie van 116,10 tot 116,30. KLM werd op circa 58,50 geadviseerd ƒ2,-) De proefneming van de revaluatie van de mark als regelaar van de Westduitse conjunctuur is volgens het hoofd van het economisch-wetenschappelijke instituut van de Westduitse vakbonden (WWI), prof. B. Gleitze, mislukt. In het jongste conjunctuuroverzicht van het instituut verklaart Gleitze, dat de reeds twee jaar durende hoogconjunctuur in de Westduitse industrie door de reva luatie volledig is afgeremd. De hoogcon junctuur dreigt op het ogenblik in enige takken van industrie om te slaan in een recessie. Volgens het overzicht is ook in Nederland na de revaluatie van de gul den een neiging tot stagnatie van de in dustriële produktie merkbaar geworden. In tegenstelling tot West-Duitsland en Nederland geven de overige EEG-landen echter sedert het afgelopen voorjaar een versterkte economische opleving te zien. Zij zijn kennelijk de vruchtenplukkers van de in hun voordeel veranderde situatie, zo wordt in het overzicht gezegd. ROME (UPI) De Indische directeur van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de UNO (FAO), D. R. Sen, heeft er in Rome bij de gedelegeerden van de 104 lid-staten op aangedrongen, dat zonder uit stel een plan wordt uitgevoerd tot oprich ting van een Wereldvoedselbank ten be hoeve van hongergebieden in de wereld. Een desbetreffend programma, gebaseerd op een fon,ds van honderd miljoen dollar in baar geld en overtollige landbouwvoor- raden, is voorgesteld door de Verenigde Staten. Sen opperde dat de voedselhulp zou wor den gecompenseerd met andere vormen van ondersteuning, zoals technische bij stand. Cultures waren een weinig lager. Scheep vaartwaarden waren onvoldoende ge vraagd. Staatsfondsen lager. Curagaosche Handel Maatschappij steeg tot 160 (157%). Boeke Huidekoper van 229 op 227; Boom Ruygrok van 155 op 157; Figee van 214 op 209; Spaarnestad van 801 op 802. VERHANDELDE FONDSEN 13 nov. 14 nov. Totaal 470 469 Hoger 176 (37,4%) 176 (375%) Lager 189 (40,2%) 177 (37,7%) Gelijk 105 (22,4%) 116 (24,8%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Kon. Olie115,80-/ 116,30 116,30 Philips 1040—1043 1041 Unilever 910—912 912 Hoogovens VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U386 Philips 116,00 gb-116,20 116,00 Kon. Olie1039—1040 1038 K Unilever 912—913 >4 913 Hoogovens 784788 781 vorige slotkoers Advertentie Aagtedijk 15 te Rotterdam, Abida 14 1e Freetown verwacht. Achilles 14 te Caldera. Acila verm. 15 v. Rouen n. Rotterdam. Acmaea 14 95 m w.z.w. Ras Fartak n. Landsend. Acteon 16 te Kaapstad verwacht. Agamemnon 15 te Port of Spain. Akkrumdijk 14 v. Puerto Cabello n. Cristobal. Alblasserdijk 14 te Le Havre. Alca 16 te Setubal verwacht. Alcor 14 975 m. n.n.w. Kaapstad n. Las Palmas. Alhena 14 60 m. z.w. Fern. Noronha n. L. Palmas. Alkmaar 14 50 m. n.o. Masira eil. n. Suez. Alnitak 14 v. Rio de Janeiro 15 te Ilheus. Alphacca 14 v. Cochin n. Aleppey. Alpherat 13 v. Baltimore n. Montreal. Aludra pass. 14 Casquets n. Antwerpen. Amerskerk 14 v. Port Said n. Genua. Ammon pass. 13 Vlissingen n Shanghai. Angolakust 16 te Dakar verwacht. Appingedijk 14 te Antwerpen. Archimedes 15 te Antofagasta. Ares 14 te Buena Ventura verwacht. Arkeldijk 14 160 m. w. Landsend n. Le Havre. Artemis 15 te Port Au Prince. Asterope 14 400 m. z.w. Flores n. Savona. Attis 14 106 m. z.o. Willemstad n. Willemstad. Atys 25 te Lorenzo Marques verwacht. Averdijk 15 te Aden. Batjan 14 te Suez verwacht v. Akaba. Beninkust 14 te Amsterdam. Bennekom 13 v. Aruba n. Punta Cardon. Billiton 14 te Los Angeles verwacht v. Portland. Blitar 14 661 m. z.o. Cocos eil. n. Adelaide. Borneo 14 te Houston. Bosco 19 te Kuwait verwacht. Burl S. Watson 14 dw. Durban n. Philadelphia. Bussum 14 900 m. z.w. Madeira n. Mohammedia. Caltex Amsterdam 14 12 m. w.n.w. Lissabon naar Gothenburg. Calt. Arnhem 14 100 m. o.n.o. P. Sudan n. Bahrein. Caltex Delft 14 te Suez. Caltex Eindhoven 27 te Rotterdam verwacht. Caltex Gorinchem 14 dwars Ameland n. Odense, Caltex Madrid 14 dwars Oporto n. Sidon. Caltex Rotterdam 14 40 m. w. Algiers n. Pt. Said. Caltex Utrecht 14 330 m. z. Kp. Guardafui naar Lourenco Marques. Camitia 14 v. Thameshaven n. Dakar. Carrillo 15 te New York. Castor pass. 14 Ouessant n. Amsterdam. Charis 14 te Amsterdam. Chiron 15 te Amsterdam. Cinulia 14 90 m. o. Ceylon n. Calcutta. Cities Service Valley Forge 13 38 m. n.w. Bone naar Port Said Congokust 14 te Douala. Cradle of Lib. 15 te Rio de Janeiro verwacht. Crania 14 330 m. z.w. Azoren n. Landsend. Dahomeykust 15 te Amsterdam. Dalerdijk 15 te Rotterdam. Daphnis 13 630 m. z.w. Azor enn. Hogenas. Delft 13 te Bremen n. Hamburg. Dinteldijk 15 te Swansea Diogenes i4 te Cristobal verwacht. Dorestad 14 dwars Wight n. Curasao. Doris 14 v. Hamburg, 15 te Bremen. Echo 14 560 m. n.w. Kaapstad n. Londen. Eos 14 10 m. z.w. Gibraltar n. Alexandrië. Esso Rotterdam 14 50 m. n.w. Tunis n. Banias. Fina Nederland 14 175 m. o.z.o. Minicoy n. Aden. Forest Hill 14 150 m. n.w. Alexandrië n. Livomo. Forest Lake pass. 14 Gibraltar n. Isle of Grain. Forest Town 14 80 m. n.o. Mashira n. Aden. Friesland KRL 17 te Penang verwacht. Friesland SSM 14 v. Swansea n. IJmuiden. Gaasterdijk 13 v. Port Everglades n. Vera Cruz. Gaasterland 14 v. Bremen, 15 te Hamburg. Geertje Buisman 14 v. Iskenderun n. Latakkia. Graveland 14 te Santos v. Paranagua. Groote Beer 14 1050 m. n.w. Fremantle (bestem.). Groote Kerk 16 te Singapore verwacht. Guineekust 14 75 m. n.w. Freetown n. Antwerpen. Hathor pass. 14 Gibraltar n. Antwerpen. Hecuba 14 b. Rotterdam n. Nassau. Helena 14 425 m. z.z.o. Bermuda n. Hamburg. Hilversum 14 200 m. w. Fayal n. Houston. Holendrecht 14 270 m. n.o. Azoren n. Hampt.rds, Holland 15 v. Lindi te Mombasa. Hollands diep pass. 14 Vliss. n. R'dam (proefv.). Hydra 14 400 m. n.n.o. Flores n. Rouen. Irazu 14 te Puerto Barrios verw. v. N. Orleans. Jagersfontein 14 te Antwerpen. Japara 12 te Genua. Jason 14 330 m. n.o. Azoren n. Paramaribo. Java 14 te Damman. Joh. Frans 14 te Chanaral verw. v. Paramönga. Karimata 14 1200 m. o.n.o. Tahiti n. Tahiti. Katelysia 14 v. Thameshaven n. Barry. Katendrecht 14 170 m. z.z.o. Daedaiusrif n. Suez. Kenia 19 te Buenos Aires verwacht. Kermia 23 ter hoogte Landsend verwacht. Khasiella verm 17 v. Stanlow n. Hamble. Kieldrecht 13 v. Ad enn. Karachi. Koningswaard 14 45 m. w. Guadeloupe n. Curasao. Kopionella 21 te Curagao verwacht. Koratia 16 te Curagao verwacht. Korendijk 14 v. Antwerpen n. New York. Korenia 14 v. Curasao n. Three Rivers. Korovina 14 530 m. w.z.w. Manilla n. NagOya. Krebsia 16 in Suezkanaal n. Larnaca. Kreeft 14 680 m. o.n.o. Trinidad n. Rotterdam. Kreon 14 te Dordrecht n. Hamburg. Kryptos 18 te Port Reading verwacht. Laarderkerk 14 te Kuwait. Laga 14 75 m. w.n.w. Ceuta n. Mon Falcone. Leersum 15 te Rotterdam. Lemsterkerk 14 86 m. z.w. Ouessant n. Marseille. Leopoldskerk 14 430 m. w.n.w. Bombay n. P. Said Leto 14 300 m. n.n.w. Fayal n. Kp. Hatteras. Lombok 14 te Los Angeles verw. v. New York. Loppersum 14 v. Le Havre n. Amsterdam. Maashaven 14 100 m. w.z.w. Oporto n. L. Palmas Maaskerk 14 te Rotterdam. Madisonlloyd 14 te Noumea v. Cristobal. Mariekerk 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Mariscal Lopez 14 te Las Palmas v. Ilheus. Mataram 14 170 m. w. Azoren n. Havana. Meerkerk 14 The Brothers gepass. n. Suez. Melsikerk 14 525 m. n.o. Ascension n. Kaapstad. Mentor 14 30 m. n.w. Cherbourg n. Hamburg. Meres N 14 225 m. n.o. Fern. Morouba n. B. Aires Merseylloyd verm. 19 v. Bangkok n. Singapore Minos 14 v. Kemi n. Velsen. Mississippilloyd verm. 20 v. Singapore n. Manilla. Mitra 20 te Curagao verwacht. Modjokerto pass 14 Pantellaria n. Port Said. Moh. Reza Shah 14 130 m. o.n.o. Algiers n. L'end. Muiderkerk 15 v. Bremen n. Antwerpen. Musilloyd 15 te Mount Maunganiu verwacht. Mydrecht 14 130 m. z.o. K. Comorin n. Kawasaki, Naess Comm. 14 165 m. o.z.o. P. Sudan n. Fawley. Naess Lion 15 te Napels. Nanusa 14 rede Monrovia. Neder-Waal 14 te Suez v. Aden. Nieuwe Tonge 14 230 m. o. Syracuse n. Haifa. Noordwijk 14 v. Monrovia n. Las Palmas. Nijkerk 14 v. Beira n. Aden. Ondina pass. 14 St. Vincent n. Port Said. Ootmarsum 14 te Montreal v. New York. Oranjefontein 14 te Las Palmas. Oranje Nassau 14 te Trinidad verw. v. CuragaO. Ossendrecht 14 275 m. z.w. Flores n. Norfolk. Ouwerkerk pass. 14 Stromboli n. Port Said. Pacaya 15 te La Guaira. Palamades 14 v. Callao n. Cerro Azul. Pendrecht 14 v. Covenas n. Paulsboro. Peperkust 14 te Freetown. Pericles 14 te Rotterdam n. Amsterdam. Philidora 15 te Rotterdam. Philine 14 dwars Cochin n. Singapore. Philippia 17 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahm. Prins Johan Willem Friso 14 te Port Alfred. Prins Maurits pass. 14 Belle Isle n. Montreal. Prins Willem V 14 te Chicago verwacht. Prinses Irene 15 te Le Havre n. Montreal. P. G. Thulin 14 v. Amuay Bay n. Cristobal. Poseidon pass. 14 Kp. Breton n. Montreal. Purmerend 14 te Oslo. Raki 14 170 m. n.w. Fern. Noronha n. Kaapstad. Rempang 14 12 m. o. Dover n. Stettin. Ridderkerk 14 te Aden. Riouw 14 420 m. o.z.o. Chagos arch. n. Aden. Roebiah 14 150 m. n.o. Mozambique n. Pt. Elisab Roepat 14 te Port Swettenham. Rondo 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Rotti 15 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Rijndam 16 te Montreal verwacht. Salatiga 13 v. Madras n. Rangoon. Saloum 14 v. Duinkerken n. Rouen. Sarangan 14 dwars Bizerta n. Lissabon. Sarpedon 14 te Philadelphia verwacht. Shcelpwijk 14 61 m. z.w. Plymouth n. Rotterdam. Scherpenarecht pass. 14 Istanbul n. Odessa. Schiedijk 14 te Bremen. Schielloyd 14 te Rotterdam. Seinelloyd 14 v. Nagoya, 15 te Kobe. Senegalkust 14 te Hamburg. Sepia 17 te Rotterdam/Europoort verwacht. Serooskerk 14 60 m. o. Sabang n. Aden. Sibigo 15 te Sydney. Simonskerk 15 te Kobe. Sinabang 14 v. Singapore te Port Swettenham Sinon 14 300 m. z.w. Landsend n. Londen. Situla 14 te Las Palmas Skadi 14 75 m. n. Landsend n. Rotterdam. Slamat 14 te Rotterdam. Sloterdijk 14 te Antwerpen v. New York. Sloterkerk 14 v. Melbourne n. Sydney. Soestdijk 14 te New York verwacht v. Antwerpen. Solon 13 400 m n.n.w. Puerto Rico n. Aruba. Sommelsdijk 14 te Rotterdam. Stad Breda 14 220 m. o. Paramaribo n. Rio de Jan. Stad Gouda 14 60 m. n. Madeira n. Rotterdam. Stad Haarlem verm. 21 v. Reggio n. Melilla. Stad Leid en 14 v Rotterdam n. Savona. Stad Maastricht 17 te Vlaardingen verwacht. Stad Schiedam 14 100 m. z.w. Lofoten n. Narvik. Stad Utrecht 14 400 m. z. St. Vine. n. Vlaardingen. Statue of Liberty 14 30 m. n.n.w. Daedalus naar Bandar Mashur. Steenkerk 14 dwars Capri n. Genua. Stentor 15 v. Amsterdam n. Tripolis. Steven 14 v. Tripolis n. Piraeus. Straat Bali 14 v. Durban n. East-London. Straat Banka 14 v. Nagoya, 15 te Kobe. Straat van Diemen 15 te Singapore. Straat Malakka 19 te Mauritius verwacht. Sunetta 14 te Gothenburg. Tabian 14 120 m. w. Walvisbay n. Abidjan. Tahama 34 te Aden. Tara 14 v. Bremen n. Hamburg. Telamon 13 250 m. w.z.w. Scillys n. Hamburg. Theron 14 Puerto Cabello v. Maracaibo. Tjisadane 12 v. Singapore n. Hongkong. Tjitarum 15 te Lourenco Marques. Togokust 15 te Port Harcourt. Towa 14 65 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Tweelingen 14 v. Vigo n. Rotterdm. Van Cloon pass. 14 K. Maria v. Diemen n Sydney. Van Linsehot enl4 v. Kaapstad n. Durban. Van Noort 14 te Auckland verwacht v. Suva. Van Riebeeck 14 500 m. o.n.o. Durban n. Durban Van Waerwijck 14 115 m. z.o. Saigon n. Bangkok Vasum 17 te Montreal verwacht. Viana 15 te Anacortes. Videna 14 dwars Aden n. Bandar Mashur. Vivipara pass. 14 Aden n. Mena Al Ahmadi. Vlieland 14 285 m. n.o. Flores n. Curasao. Vlist 15 te Coatzacoalcos verwacht v. New York. Waibalong 14 300 m. n.w. Djeddah n. Port Sudan. W. A. Jones 14 53 m. z.o. The Brothers n. Mena Westerdam 14 170 m. o.z.o. Kp. Race n. R'dam. Westland 14 i40 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam. Willem Barendsz 14 680 m. n.w. Fernado Noronha naar Kaapstad Willem Ruys 14 160 m. w. Fremantle n. M'böurne. Woensdrecht 14 te Piraeus. Wonorato 14 v. Penang n. Chittagong. Wonosari 14 28 m. z.w. Cartagena n. Antwerpen. Wonosobo 14 dwars Socotra n. Penang. Zaankerk 14 v. Amsterdam n. Bremen. Zafra 14 dwars Pantellaria n. Tranmere. Zaria 15 1e Thameshaven verwacht. Zeeland 14 v. Malta n. Beyrouth. Zuiderkruis 14 v. Walvisbay n, Kaapstad. Zwijndrecht 14 75 m. z. Kp. St. Vine. n. Savona. SLEEPVAART Cycloop 13 400 m. o. oostp. Socotra n. Goa. Elbe 13 850 m. z.w. Azoren n. Perzische Golf Friesland 13 150 m. z.w Dakar n. Burutu. Gele Zee 13 te Rotterdam. Humber 13 te Aden n. Calcutta. Maas 13 te Kingston. Oceaan 13 400 m. z.z.o. Bermuda's n. Orange. Poolzee 13 275 m. n.o. Algiers n. Brest. Rode Zee 14 te Vlissingen. Schelde 13 200 m. w. Lissabon n. Miami. Titan 13 100 m. n.w. El Ferrol n. Southampton. Tyne 13 850 m. w. St. Vincent n. Buchanan. Witte Zee 13 75 m. n. Algiers n. Palermo. Zeeland 14 45 m. w.n.w. Vlissingen Kat.harina Petersen vastgemaakt, naar Maldon (Engeland) Zwarte Zee-3 9 te Bermuda (met sleep). A'dam Rubber 109 H H.V.A 123 A.K.U 387 141,50 Hoogovens 792 Philips Gem. Bez. 1043 Unilever 910 Dordtsche Petr. 548 K. Ned. Petr. Mij 116,20 Holl. Am. Lijn 155 KLM 57 K.N.S.M 193 Ned. Stoomv. Mij. 167 Ommeren, Phs. v. 343 Scheepv. Un. Ned. 156 Interunie 229,— Robeco 253,50 Unitas 506,— Ver. Bezit v. 1894 143, Amsterd. Bark 395 Ned. Handel Mij. 335 Rotterd. Bank. 378% TwentscheBank. 333 Albert Heijn 710 Amstel Brouwerij 581 Berkel's Patent 297 Bols 799 Biihrmann Papier 700 430 710 Gelder Kon. Pap. 350 Gist Spir.f. Kon. 398 Van der Heem 341'/! Heineken's Bier 588 Hoogenbosch Sch 300 Indola 568 Kon. Zout-Ketjen 1075 Müller Nat. Bezit 527 Ned. Kabelfabr. 580 Philips Pref 294 Sikkens Groep 895 Stokvis 254 Thomassen Dr. 687 Ver. Machinefabr 260 Wessanen 366 Wilton Fijenoord 287 Zwanenberg-Org 1000 Billiton Mij. II 485 Aluminium Ltd... 28% American Motors 18% Anaconda 51 Bethlehem Steel. 42H Cities Service.... 54 General Motors.. 53% Kennecott Copper 83 y, Republic Steel 60% Shell Oil 39% U.S. Steel 79% Gedane noteringen. (Verstrekt dcor de Amsterdamsche Bank) NEW YORK: Levendig De beurs van New York beleefde gis teren een zeer drukke handel, waarbij de „tickers" aan het slot achterliepen. De han del begon vlot om in de loop van de dag te verslappen, maar nam aan het slot weer toe en de gemiddelden bereikten onge kende hoogten. Winsten van minstens een dollar noteerden Dupont, Union Carbide, General Electric, General Foods, Procter and Gamble, Texaco, Sears Roebuck, Woolworth en American Can. Tabakwaar den, farmaceutische en elektronische fondsen gingen met 2 of meer dollar om hoog zoals bij Philip Morris, Liggett and Myers, Warner Lambert Zenith en I.B.M. Staal- en automobielwaarden noteerden fractionele koerswinsten op hun hoogste dagwaarden. Er werden 4.750.000 aandelen omgezet. Van de totaal 1340 verhandelde waarden, noteerden er 638 hoger en 461 lager. Het industriegemiddelde kwam van 728,43 op 732,56, dat van spoorwegen van 150,28 op 151,19 en dat van openbare nuts bedrijven van 134,21 op 134,76. (UPI). LONDEN (Reuter) als gevolg van de staking van ladingpersoneel op Londen Airport, die reeds tien dagen duurt, heeft de British European Airways vandaag 77 vluchten moeten afgelasten. Gisteren gin gen 52 van de 113 vluchten niet door. Het stakende personeel heeft andere bonden die luchtvaartpersoneel onder hun leden tellen, om actieve steun verzocht. In de komende dagen zullen leiders van 27 vak bonden overwegen, of zij de stakers ac tieve steun zullen verlenen. Dit kan bete kenen dat ook ht personeel van de auto bussen die de passagiers naar en van het vliegveld brengen, en degenen die de vliegtuigbrandstof aanvoeren het werk zul len neerleggen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11