Belg was de moordenaar van Patrice Loemoemba Drie Marokkaanse ministers op audiëntie bij De Gaulle Algerijn Ben Bella volhardt in zijn hongerstaking Dr. Krolls initiatief had niet de goedkeuring van Bonn WERELDNIEUWS r G.A v.d.STEUR KRUISSTRAAT 7 Van dag tot dag Goede vooruitzichten UNO-COMMISSIE President Kasavoeboe en Tsjombe zouden medeplichtig zijn Rij regel bij regenweer Philippijnse vice-president wint verkiezingen Minister Strauss via een omweg naar Oslo p de f C^raatótoei WOENSDAG 15 NOVEMBER 1961 3 OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE VOORNAAM EN AANGENAAM NAAIMACHINES ZIG-ZAG Ambassadeur dr. Kroll Groot begrip Toestand van minister Cals langzaam vooruit Geen levensgevaar M. Mok Bsmssaissims Ondanks het betreurenswaardige en in zijn mogelijke gevolgen verschrikkelijke gebrek aan overeenstemming over de voor waarden waarop de proefnemingen met kernwapens zullen worden stopgezet en de ze wapens uit de arsenalen zullen worden uitgebannen, is er op internationaal niveau, voor wat het vreedzaam gebruik van de nieuwe energiebron betreft, een gedurig voortgaand streven naar grotere interna tionale samenwerking. Dit blijkt bij voor beeld weer eens uit het verzoek van Ja pan om met Euratoom te mogen samen werken, terwijl een soortgelijke Argentijn se wens zojuist door deze Europese orga nisatie is geaccepteerd. Historisch gezien heeft het gebruik van nieuwe energiebronnen en de daarmee sa menhangende aanwending van nieuwe grondstoffen en methoden het gelaat van de wereld totaal gewijzigd, ook op gebie den die slechts zijdelings verband houden met techniek en exacte wetenschappen. Het maken van vuur was de eerste grote ontdekking die een wat menselijker sa menleving mogelijk maakte; later leerde de mens uit ertsen het metaal te verkrij gen en dit tot gebruiksvoorwerpen en werk tuigen te smeden. Het buskruit leverde een energiebron die voornamelijk ten detrimen te van de mensheid werd benut, maar maatschappelijk toch een grote revolutie betekende. De waarlijk grote veranderingen komen in de 19de eeuw met het grootscheeps ge bruik van kolen om de stoommachine haar paardekrachten te latten leveren. De pro- duktie steeg snel en in vergelijking met vroeger eeuwen tot duizelingwekkende hoogten; de verbindingen te land en ter zee werden korter door de grotere snelheid waarmee men ze aflegde. Dan is het industriële vliegwiel eenmaal op gang gekomen en in steeds sneller tempo volgen de ontdekkingen en vindin gen elkaar op. Elektriciteit, explosiemotor, telecommunicatie, luchtverkeer zijn slechts enkele belangrijke schakels in de ke ten die de wereld hebben getransformeerd van een groot onbekend en onoverzich telijk geheel tot een planeet waarop men sen leven die voor een redelijk bestaan steeds meer van elkaar afhankelijk zijn. De toepassing van de atoomenergie zal op niet te lange termijn de mensheid dwingen tot een nauwere samenwerking die veel verder zal gaan dan waar de te genwoordige mens zich in zijn stoutste dromen een voorstelling van durft te- ma ken, in beslag genomen als hij is dooi de diepe tegenstellingen tussen Oost en West. De problemen waarvoor men in de verschillende landen op het gebied van de kernenergie komt te staan gaan de intel lectuele en financiële draagkracht van de meeste landen verre te boven. Alleen de reuzen A.merika en Rusland en op den duur China en India zullen hier misschien nog enige tijd min of meer individueel voort kunnen gaan. Maar bij een niet internationaal gere gelde toepassing van de nieuwe energie bron zouden zulke gevaren, ook voor de grote mogendheden, kunnen ontstaan, dat zij wel genoodzaakt zijn om internationale overeenkomsten te sluiten. Voor deze si tuatie heeft men nog geen bruikbare en aangepaste normen evenmin als men die een eeuw geleden had ten aanzien van het gebruik van machines, of tegenwoor dig bij de regeling van het verkeerspro bleem want het denken in de „sociale sector" loopt ver achter bij dat in de technische. Toch winnen ook op dit moeilijk begaan bare terrein nieuwe gedachten veld. De gevaren zijn zo evident, dat de uit de be schikking over kernenergie verkregen macht van de diverse landen zodanig ge organiseerd zal moeten worden, dat deze zoveel mogelijk van haar gevaren kan worden ontdaan. Het is verheugend, dat men bij de opstelling van een plan voor een dergelijke regeling ook de nog jonge politieke wetenschap een kans heeft ge geven haar in de loop der jaren gewon nen inzichten in machtspolitieke en orga nisatorische problemen te kunnen gebrui ken. De Canadese professor J. E. Hod- getts heeft van de Unesco opdracht ge kregen een regeling voor gebruik en toe passing van kernenergie te ontwerpen. Daar op dit riskante gebied voor de gro te landen ook gevaren dreigen van de kant der kleinere, lijkt het waarschijnlijk, dat een dergelijk plan door alle landen met de grootste belangstelling zal worden ont vangen. Zo maakt de mensheid zelf de krachten los die haar, ondanks haarzelf, tot grotere aaneensluiting dwingen. NEW YORK (Reuter) Een commis sie van de UNO, die een onderzoek naar de moord op Loemoemba heeft ingesteld, heeft in een dinsdag gepubliceerd rap port verklaard, dat veel verdenking be staat dat een Katangese huurling, van Bel gische nationaliteit een zekere kolonel Huyghe, de dader is van de moord op de voormalige Kongolese premier. Een land genoot van Huyghe, een zekere kapitein Gat, wordt verdacht van medeplichtig heid. Volgens de commissie pleiten de be wijzen tegen de officiële lezing van de Katangese regering, dat Loemoemba en twee van zijn medewerkers, Okito en Mpo- lo, op 12 februari jl. door zekere stamle den werden vermoord, nadat zij uit een gevangenis in Zuid-Katanga waren ont snapt. De commissie is tot de conclusie gekomen dat de moord volgens een tevo ren opgesteld plan is uitgevoerd. Zij nam als hoofdzakelijk waar verklaringen aan, volgens welke de drie gevangenen op 17 januari werden gedood, kort nadat zij in een villa, niet ver van Elisabethstad, wa ren aangekomen. Naar alle waarschijnlijk heid geschiedde de drievoudige moord in tegenwoordigheid van hoge Katangese re geringsfunctionarissen, namelijk president Tsjombe zelf en twee van diens ministers, Moenongo en Kibwe. Daarna was het ver haal van de ontsnapping van Loemoemba en zijn medewerkers in elkaar gezet. In de commissie van onderzoek hadden vertegenwoordigers van Birma, Ethiopië, Mexico en Togoland zitting. In het rapport wordt nog gezegd, dat het niet duidelijk is wie Okito en Mpolo hebben vermoord. Er zijn echter aanwijzingen dat zij ongeveer tezelfdertijd als Loemoemba om het leven werden gebracht. De commissie geeft als haar mening te kennen, dat zowel presi dent. Kasavoeboe van Kongo en zijn mede werkers als de regering van Katanga zich niet aan verantwoordelijkheid voor de dood van Loemoemba, Okito en Mpolo kunnen onttrekken. President Kasavoeboe en zijn medewer kers, zo vervolgt het rapport, hadden Loe moemba en diens collega's uitgeleverd aan de Katangese autoriteiten, zeer goed we tend dat zij hen daardoor in handen van hun ergste politieke vijanden speelden. De commissie vestigt de aandacht op het veel betekenende feit, dat de zogenaamde ont snapping van Loemoemba en zijn beide medegevangenen werd bekend gemaakt op dezelfde dag, waarop Kasavoeboe had toe gezegd de verzoeningscommissie te zullen inlichten omtrent de datum waarop zij de gevangenen zou kunnen bezoeken. Bajonet in borst Het rapport maakt intussen ook melding van andere lezingen over het gebeurde. Een getuige had verklaard dat Loemoem ba en zijn medegevangenen tijdens een vliegtocht van Thijsstad naar Moanda, en vandaar verder naar Elisabethstad, door Kongolese soldaten zwaar waren mishan deld. Bij hun aankomst in Elisabethstad had Moenongo, die hun komst had afge wacht, Loemoemba met een bajonet in de borst gestoken. Terwijl Loemoemba ster vende was, had volgens deze getuige de Belgische huurling, kapitein Ruys, een eind aan Loemocmba's lijden gemaakt door een kogel door zijn hoofd te schieten. Dezelfde getuige zou volgens het rapport hebben verklaard, dat Tsjombe woedend was geworden over het bericht van Loe moemba's dood en verplicht was geweest een plan te ontwerpen om het publiek te misleiden. Hij liet het lichaam naar een koelkamer in het laboratorium van de Bel gische Union Minière brengen, waar het met formaline werd behandeld. De eerste hierboven vermelde lezing was ondermeer afkomstig van een Britse offi cier van de Katngese gendarmerie, die door de UNO gevangen was genomen. De ze officier had, aldus het rapport, toen hij met verlof in Johannesburg was, gezegd uit de tweede hand te hebben gehoord, dat Loemoemba en zijn metgezellen waren ge dood door kolonel Huj'ghe. Advertentie Wist U dat? Duizenden „gemo toriseerde" mensen scheppen er groot genoegen in om met een vaartje door regenplassen te rijden. Het effect is ook aardig: een waterballet! Het is echter raadzaam deze watersport uitsluitend te „beoefenen" op stille wegen. Extra rustig rijden in de stad is wèl zo hoffelijk tegenover voetgangers en fietsers: niemand vindt het leuk de bespette danseur te zijn in bovengenoemd ballet! En over hoffelijk gesproken: weet U wat iedereen (regen of geen regen) altijd waardeert? Als U een Gladstone presen teert. Want Gladstone is - met of zonder filter - een sigaret die iedereen voldoening schenkt. KING SIZE 20 STUKS FG Advertentie electr. in /7 koffer V f 350.- GROTE HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM De Westduitse ambassadeur in Mos kou dr. Kroll, die werd teruggeroepen, nadat hij tegenover premier Kroesjtsjev „persoonlijke denkbeelden" naar voren had gebracht, heeft in Bonn een onderhoud van ruim anderhalf uur ge had.' Met bondskanselier Adenauer (rechts) in paleis Schaumburg. (Van onze correspondent) PARIJS - Nu de Algerijnse vice-premier Ben Bella heeft aangekondigd ook in zijn nieuwe verblijfplaats, een kliniek in de Pa- rijse voorstad Garches, waarheen hij on der protest werd overgebracht, zijn hon gerstaking te zullen voortzetten, blijft zijn persoon en zijn actie ook politiek gespro ken de verhoudingen tussen Frankrijk en Algerije, en zelfs Noord-Afrika, in het al gemeen beheersen. Terwijl in Marokko nieuwe massale solidariteitsbetogingen met de Algerijnse ministers werden voorbereid maakten drie Marokkaanse ministers hun opwachting op het Elysée, waar ze onmid dellijk door het staatshoofd generaal Char les de Gaulle, ontvangen werden. Dat ook de Franse minister van Buitenlandse Za ken, Couve de Murvillc, evenals de Marok kaanse ambassadeur in Parijs, bij het on derhoud, dat bijna een uur duurde, aan wezig waren, wijst wei op het grote ge wicht dat beide landen aan Ben Bella's hongerstaking hechten. De vier Marokkanen, die op persoonlijk initiatief van de jonge Koning Hassan II een audiëntie bij het Franse staatshoofd hadden aangevraagd, moeten De Gaulle nogmaals hebben gewezen op de wijde weerklank, die de actie van de Algerijnse gevangenen in de Arabische wereld ver wekt, De president der republiek herhaal de, ten antwoord, dat Ben Bella en zijn gevangen collega-ministers onmiddellijk aan het Marokkaanse hof, waarheen ze zich in 1956, toen hun vliegtuig boven Al gerije onderschept werd, wilden begeven, zouden worden overgedragen zodra het F.L.N. zijn terroristische activiteiten staakt. De Marokkaanse boodschappers zouden het Franse staatshoofd hebben be loofd er bij Ben Bella op aan te dringen zijn hongerstaking op te geven, een de marche die echter niet met succes mocht worden bekroond. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft meegedeeld dat de artsen van minister Cals op het ogen blik over diens tóestand tevreden zijn. De toestand van de bewindsman gaat lang zaam vooruit. De Marokkaanse ministers hebben na af loop van het onderhoud met president De Gaulle verklaard, dat de Franse president een zeer grote mate van begrip aan de dag heeft gelegd en dat zij reden hebben te hopen dat de kwestie van de hongersta king serieus in behandeling zal worden ge nomen. Op een vraag of hij aanleiding heeft om te hopen dat Ben Bella spoedig in vrijheid zal worden gesteld, antwoordde De Marokkaanse minister van Binnenland se Zaken Guerida, dat hij op deze vraag misschien voor zijn vertrek uit Parijs op donderdag antwoord zal kunnen geven. Hij zei nog niet te weten of nogmaals een on derhoud met De Gaulle zal plaats hebben. Ben Bella en zijn vier kameraden lig gen nu in een kliniek, die van de modern ste installaties is voorzien en bij de twee Franse hartspecialisten, professoren van de Parijse universiteit, aan wier medische zorgen ze enkele dagen geleden al werden toevertrouwd, hebben zich ook nog Zwitser se geneesheren van het Internationale Ro de Kruis gevoegd. De zaal, waar de hon gerstakers nu liggen, moest maandagavond laat, toen tot hun onmiddellijke transport besloten werd, in allerijl worden ontruimd door een twintig poliopatiëntjes, die hier eerst werden verpleegd. De advocaten van Ben Bella en zijn bei de lotgenoten hebben na een onderhoud met hun cliënten verklaard dat de drie lei ders hun hongerstaking „tot het einde" zul len voortzetten en dat zij medische bij stand zullen weigeren. In onmiddellijk levensgevaar verkeren de patiënten, die na twee weken niets ge geten te hebben wel zeer vermagerd en verzwakt zijn, echter niet. De Algerijnse ministers hebben op eigen kracht de trap pen van 't ziekenhuis kunnen bestijgen en ze droegen zelf hun handbagage. Volgens hun medici zou een acuut gevaar voor hun leven pas na 26 tot 27 dagen hongerlijden zijn te duchten. Dan treedt gewoonlijk een toestand van bewusteloosheid in. Op dat moment zou de hongerstakers ook pas j langs kunstmatige weg vloeibaar voedsel kunnen worden toegediend. Zowel in me dische als in officiële kringen in Pariis hoopt men intussen vurig dat Ben Bella en de zijnen voordien tot andere gedach ten zullen zijn gekomen. Men hoopt dat voor hun eigen gezondheid en tenminste evenzeer voor de ernstige politieke gevol gen, die verder nog uit hun actie zouden kunnen voortvloeien. Dinsdag zijn ongeveer 330 Algerijnen, wier langer verblijf in Frankrijk door de autoriteiten ongewenst wordt geacht, per vliegtuig naar Algerije overgebracht. Ve len van hen werden gearresteerd tijdens de Algerijnse demonstraties, die medio ok tober in Parijs werden gehouden. MANILLA (UPI) Volgens een telling van zestig percent van de uitgebrachte stemmen heeft de Philippijnse vice-presi dent Macapagal een voorsprong van 600,000 stemmen op president Garcia Dij de presidentsverkiezingen die gisteren op de Philippijnen zijn gehouden. Macapagal, de kandidaat van de oppo sitie, heeft verklaard: „De overwinning lijkt behaald." Uit verschillende streken van de eilan dengroep zijn intussen berichten binnen gekomen over gewelddaden. Op Mindanao werd een lid van de oppositie door een politieagent doodgeschoten. Uit andere districten werd bericht, dat zich voor de aanvang der verkiezingen reeds onregel matigheden hadden voorgedaan. Gewa pende overvallers zouden stembussen hebben volgestopt met ingevulde stembil jetten. OSLO (Reuter) De Westduitse minis ter van Defensie, Strauss, is zijn omstre den bezoek aan Noorwegen niet in Oslo, zoals aanvankelijk was vastgesteld, doch in Bergen begonnen. Het ministerie van Defensie in Oslo maakte dit bekend, nadat vrijwel alle bladen al ter perse waren ge gaan. Hoewel geen reden voor de wijziging in het program werd opgegeven, wordt aan genomen dat het besluit is genomen om de kans op demonstraties bij de aankomst van Strauss te verkleinen. Vanmiddag zal de Westduitse minister buiten Bergen een persconferentie houden. Morgenochtend zal hij in Oslo arriveren. Vóór zijn vertrek op zaterdag zal hij daar weer de pers te woord staan. In Oslo staakten dinsdag de havenarbei ders een kwartier om te protesteren tegen het bezoek van de Westduitse minister. In de Oslose haven liggen vier Westduitse schepen, Naar de prullenmand Vanmorgen was er bij de post weer zo'n stuk dat mijn gemoed in beweging bracht. Ik bedoel niet de fiscale aanmaning, thans in tegenstelling tot vroeger, in een decent envelopje gehuld, opdat niemand buiten de belastingontvanger en mijzelf van mijn verzuim jegens 's rijks schatkist zal ver nemen. Die aanmaning heb ik netjes bij mijn welvoorzien arsenaal van belasting- papieren gevoegd, maar het andere, het gemoed-bewegende stuk is een minder zorgvuldige behandeling ten deel gevallen. Het was een portie drukwerk vara ruim formaat, waarop aan het hoofd in kloeke letters de woorden Moderne Encyclopedie der Wereldliteratuur voorkwamen. De af zender was een mij tot dusver niet beken de uitgeversfirma uit Gent en deze firma had blijkbaar het nobele plan opgevat om de wereld met het zoveelste letterkundige naslagwerk te verrijken. Ik zal de laatste zijn om het nut van dergelijke werken te betwisten, zeker wanneer de uitgever, zo als in dit geval, een redactie van hoogge leerde en slechts iets minder geleerde namen heeft bijeengegaard. En heeft men ooit wat literatuur op de reikhalzende mensheid laten neerdalen, dar wordt de ontvangst van zo'n drukwerk een strelen de gebeurtenis. Men wordt, en dat nog wel eer men ver scheiden is, aan de hand van de geleerde mannen een Walhalla binnengeleid, waar men voortaan als held tussen helden zal tronen. Hoelang dit „voortaan" zal duren, kan overigens niemand zeggen, want het betreft hier geen onvergankelijk Walhalla maar een dat geleidelijk, en soms zelfs merkwaardig snel, tekenen van verval pleegt te vertonen. Dat verval treedt in wanneer, wat niet zeldzaam is, de onder nemende uitgever zijn voorraad niet aan de kennelijk toch naar andere geneugten reikhalzende mensheid kan slijten. De lijdensweg die het Walhalla met al zijn bewoners dan moet volgen, kan ik niet tot in details beschrijven. Het zij ge noeg te zeggen dat men brokstukken van het verblijf der helden bij gelegenheid in min of meer obscure antiquariaten uit het stof kan opdelven en dat andere brokstuk ken door een gulzige papiermolen tot niets worden vermalen. Zo'n uitgever heeft een minder verrei kende of minder sombere kijk dan ik. Hij is van enthousiasme vervuld, misschien voor de letteren, maar stellig voor zijn buidel. Als hij de ogen sluit, ziet hij geen afbrokkelend Walhalla, maar een regen, een in zijn schoot neerdalende regen, van bankbiljetten. En ik word geacht daartoe het mijne te hebben bijgedragen. Immers zonder blikken of blozen verzoekt zo'n uit gever mij, een uitiwerige vragenlijst in te vullen en deze, verrijkt met een recente foto van mijn persoon, „per kerende" aan hem op te sturen. Over de tijd en de kos ten die ik aan een en ander moet beste den, rept hij niet. Die wegen natuurlijk ruimschoots op tegen de lokkende Walhal la-eer. Deze, zo meent hij, zal mijn be reidwilligheid zodanig stimuleren dat zijn commerciële opzet wel moét slagen. Het is spijtig voor hem dat hij zich heeft vergist in de afstand die mijn blik bestrijkt, een zo ijzingwekkende afstand dat iedere opwelling van ijdelheid er onmiddellijk door bevriest. Ik heb zijn papieren dan ook de weg van vele, zeer vele papieren opgestuurd: naar de prullenmand. Advertentie Herenkledinq - Haarlem Tel. 0 2500 - 10730 BONN (Reuter) - De Westduitse regering heeft een officiële verklaring uitgegeven waarin wordt gezegd dat „de persoonlij ke denkbeelden" die ambassadeur Dr. Kroll vorige week donderdag in zijn ge sprek met premier Kroesjtsjev naar vo ren heeft gebracht, niet de goedkeuring van de regering te Bonn hadden. De regering publiceerde deze verkla ring nadat bondskanselier Adenauer en de Westduitse ambassadeur te Moskou dins dagavond te Bonn ruim anderhalf uur met elkaar hadden gesproken. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft dinsdagavond in antwoord op een vraag meegedeeld dat nog niet besloten is of Dr. Kroll naar Moskou zal terugkeren. Ook bij aankomst in Keulen ontkende Dr. Kroll tegenover de pers dat hij zijn boek je te buiten zou zijn gegaan. MOSKOU (AFP) Dr. Kroll, die zich voor zijn vertrek uit Moskou naar Bonn met Westduitse correspondenten onder hield, zei daarbij dat hij in zijn onderhoud met Kroesjtsjev alleen maar een aantal gedachten had geuit binnen het kader van de opdracht die in een dergelijk geval ge woonlijk aan de leider van een diploma tieke missie wordt gegeven. Het was zijn plicht als diplomaat dat hij, aan de voor avond van het vertrek van kanselier Ade nauer naar Washington, met Kroesjtsjev een gesprek had gehad om zich precies op de hoogte te stellen van het huidige standpunt van de Russische regering in zake de actuele problemen. Kroll zei nog dat de opmerking „onbe voegd initiatief" van de officiële woord voerder van de Westduitse regering, Von Eckardt, op zijn minst genomen overhaast was geweest. Het Russische persbureau Tass noemt Dr. Kroll „een slachtoffer van het wan trouwen, heerst" dat in het Westelijke kamp RODEX-overjassen zijn een be grip voor kwaliteit, stijl en goede pasvorm. Ze zijn warm als een deken en licht als een veertje. U voelt niet dat U een overjas aan hebt. De afwerking is even degelijk als maatwerk. Prijzen vanaf 298.— Past U eens zo'n jas bij ons aan U KUNT VOOR DE DEUR EEN </j UUR PARKEREN Ook op zaterdagmiddag D Weigering. Het dagblad „Kölnische Rund schau" heeft dinsdag gemeld, dat pro fessor Rudolf Mossbauer, die onlangs de Nobelprijs voor natuurkunde ontving, een leerstoel aan de universiteit van Bonn heeft geweigerd. De 32-jarige professor Mössbauer is van Duitse afkomst. Hij bevindt zich thans in Californië. Drieduizend doden. Uit officiële cijfers blijkt, dat er dit jaar bij overstromin gen in verschillende staten van India minstens drieduizend mensen om het le ven zijn gekomen. Rond honderdduizend huizen werden vernield of beschadigd, vijftigduizend stuks vee verdronken. De totale schade wordt geschat op ruim tweehonderd miljoen gulden. Valse dollars. De Amerikaanse geheime dienst heeft dinsdag ontdekt dat New York wordt overstroomd door zeer goed vervalste tiendollarbiljetten. Volgens de chef van de FBI, James Rowley, zijn er sinds 21 september meer dan 15.000 dol lar aan valse biljetten in omloop ge bracht. Storm. De storm, die de Mexicaanse Stil- le-Oceaankust in het gebied van Acapul- co heeft getroffen, heeft zeker honderd mensenlevens geëist. Bovendien worden nog'tweehonderd mensen vermist, aldus Mexicaanse persberichten. Enkele klei ne plaatsen in de omgeving van Acapul- co zijn van de buitenwereld afgesneden. Duur gedicht. In Madrid hebben zeven Spanjaarden terechtgestaan wegens het bedrijven van illegale propaganda. Tot de beklaagden behoorden twee schrijvers en een dichter. Tegen de film-regisseur Ju lian Marcos Martinez, aan wie beledi ging van het staatshoofd in een gedicht ten laste was gelegd, werd een gevan genisstraf geëist van negen jaar en te gen de zes anderen van twee jaar. De vonnissen zullen over enige dagen wor den uitgesproken. Storing.Loeiende luchtalarm-sirenes en toevallig tegelijkertijd laag over de stad kruisende vliegtuigen hebben de bevol king van Wiesbaden dinsdag angstige ogenblikken bezorgd. De politie, brand weer en functionarissen van de Ameri kaanse strijdkrachten, wier telefoon door de vele aanvragen al gauw was ge blokkeerd, konden echter ter geruststel ling meedelen dat de sirenes door een technische storing in werking waren ge komen. Voorkeur. Dr. Charles Junge, en zijn echt genote, dr. Josephine Junge, beiden ver bonden aan de universiteit van Was hington, hebben besloten zich in Tsje- choslowakije te vestigen en niet naar de Verenigde Staten terug te keren. Het echtpaar maakte, vergezeld van hun aangenomen zoon, een vakantiereis van drie weken door Europa. Zij zouden na Tsjechoslowakije Skandinavië bezoeken. Zij zijn echter in Praag gebleven. I i v

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3