LANGS SLUIZEN EN HAVENS Kentucky's; best! Douwe Egberts Grimsby- trazvlers SPORT IN DE IJMOND Heemskerk is Nederlands snelstgroeiende gemeente GUUR WEER! Openbare vergadering gemeenteraad Velsen ZWARE SHAG sportieve Jacks en Coats pantalons, sporttruien, pullovers en vesten 't Is lekker roken van Havenberichten WISKER Kort IJmondnieuws „Pechvogels1' in het Kennemer Theater IJmondverenigingen vandaag en morgen VERLICHTING Perée WOENSDAG 15 NOVEMBER 1961 .5 E' Altijd soepei tot de ■ZoüSp y y.i - «53SE5jr> laatste draad! Wasmachines - Centrifuges Honderden kinderen kregen hun zwemdiploma „Kennemergaarde" wordt zaterdagmiddag officieel geopend Meer schepen naar IJmuiden en Amsterdam Engels schip in moeilijkheden OLD CLOTHES MS E W DRY CLEANING ONLY Had u er al op gerekend? WD WEL! voor dames, teenagers en meisjes STOFZUIGERS LOENDERSLOOT tixi rw it W: v -- S" ,'v. $5 'vf v ';V«4- "V -V *:i- V'. NA 43 JAREN trouwe dienst had de Britse stoomtrawler Salvini GY. 70 het er in november van het jaar 1959 op zit ten. Op 5 november passeerde het schip de IJmuidense sluis met bestemming Zaandam om daar gesloopt te worden. Deze in 1916 door de bekende scheeps werf van Cook, Welton Gemmell te Beverley gebouwde trawler, met z'n brug achter de schoorsteen, had zijn tijd gehad en moest het veld ruimen voor de moderne motortrawlers met betere ac commodatie zoals er vele de laatste tijd op Britse werven zijn gebouwd. De Salvini heelt toebehoord aan de Al fred Bannister Dtd. te Grimsby, welke re derij in het bezit is van een 7-tal traw lers. Het vaartuig had een inhoud van 226 reg. ton bruto, was 35,66 m lang, 6,70 m breed en 3,84 m diep. Het aantal visserijschepen, dat in Grims by staat ingeschreven is ongeveer 300. De vier grootste rederijen zijn: Consolidated Fisheries met 22 trawlers; de Yorkshire Trawlers met 20; de Northern Trawlers met 18 en Robinson, die er 14 heeft. Het visserijbedrijf in Grimsby is in 1856 begonnen. Toen werden namelijk de vis serijhaven en de vismarkt geopend. Er waren toen 5 vissersvaartuigen ingeschre ven maar vele „smacks" maakten meteen al gebruik van de haven (dit waren sche pen die in andere havens thuishoorden). Sommige van deze vaartuigen kregen later Grimsby als thuishaven en in 1863 ston den er al 42 ingeschreven, in 1870 53 en 3 jaar later 82. Die „smacks" waren houten zeilvaartuigen waarmee de Britten inten sief de trawlvisserij uitoefenden zoals de Hollanders dat deden met. de zeilloggers en bomschuiten en de Duitsers met hun „evers". De stoommachine deed haar intrede bij de trawlvisserij in het jaar 1877. Een aan tal houten radersleepboten was toen op gelegd. Iemand is toen op het idee geko men deze vaartuigen in te schakelen voor de trawlvisserij. Pionier was een zekere heer Wm. Purdy, eigenaar van de sleep boot Messenger, die deze raderboot voor de visserij in gereedheid liet brengen. Het vaartuig was groot 55 reg. ton bruto en 21,77 m lang. Op de eerste november ver trok de Messenger voor het eerst ter vis serij; het vaartuig bleef ongeveer een et maal op zee. De bescheiden vangst bracht 7 op en daar kwam nog 5 bij omdat de sleepboottrawler bij het binnenkomen nog een schip had opgepikt. De volgende reizen leverden gunstige resultaten op en dat deed andere eigenaren van rader sleepboten besluiten hun schepen te laten trawlen. Ruim 80 jaar geleden zagen de mensen in Grimsby de Pilot Conquest, Helen, Alice en andere bekende houten radersleepboten ter visserij gaan. Gedurende de winter maanden van 1877 namen er 43 sleepboten deel aan de visserij. Maar al gauw ging men uitzien naar een ander vaartuig dat later de stoomtrawler is geworden. De Grimsby and North Sea Steam Trawling Company bestelde twee ijzeren schroefstoomschepen. De eerste kwam in 1881 gereed bij Earle's Shipbuilding en heette Zodiac, groot 114 reg. ton bruto en 28.30 m lang. Dit schip had 3500 pond ster ling gekost. De Aries verscheen in 1882. De maatschappij begon met een kapitaal van 50.000 en de meeste aandeelhouders waren eigenaren van „smacks". De uit breiding van de stoomtrawlervloot liet daarna niet lang op zich wachten. Deze stoomtrawlers werden gebouwd op Britse werven, die op dat gebied een grote naam hebben verworven. Vele zijn er, na hun jonge jaren onder Engelse vlag te hebben gevaren, aangekocht door reders in IJmui- den. Maar, evenals de Salvini, behoren zij nu tot de geschiedenis. Arie van der Veer De GIJ 70 „Salvini", op weg naar de sloophelling in Zaandam, loopt IJmuiden binnen. Advertentie Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Mary Nue- bel van Rotterdam; Troma, Baye Comeau; Joost, Kopmansholmen, hout voor Zaandam: Charis Antwerpen; Moire, Poole; Wilpo, Stocka, hout voor Zaandam; Kaap Falga, Grundvik; Alstern, Karlstad: Cheviot, Rio de Janeiro erts voor IJ muiden; Elb Maerchen, Otterbaceken; Dintelborg, Horneborg; Spica, Rotterdam, ledig IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg, laden IJmuiden; Clan- gula Liverpool; Methan. Liverpool; Rijnstroom, Londen; Astrid Bakke, Rotterdam; Tarpenbek. Antwerpen; Ambulant, Rotterdam; Spes, Swine- münde, kalk voor IJmuiden; Chrichstoun, Gran gemouth, ledig IJmuiden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Skogaas teruggekeerd uit Noordzee; Chiron, Rotterdam; Lancero, Bremen; London Victory, Wilhelmsha ven; Dahomeykust, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Admiraal Nelson naar Rotterdam: Porjus, Narvik; Zaan- kerk. Hamburg; Brandaris, Rotetrdam; Roter- sand Leningrad- Frauke Danz, Dordrecht, bij legger: Dorine, Gdynia, ledig van Velsen; Jacco, Esbjerg, spijsolie van Wormerveer; Ellewoutsdijk. Antwerpen; Ronan. Gent; Hannes Feseveldt. IJ- stad; Carsten Russ Hampton Roads, ledig IJmui- den;Pergo, Skutskaer, zout van IJmuiden; Hed- derheim, Thameshaven; Vesta, Antwerpen: Re liable, Rotterdam; Lesum, Hamburg; Harrogate. Goole; Cuxhaven Bremen: Colette, Antwerpen Hinde. Londen; Wolanda, Londen; Atlantic, Lon den, walsmateriaal van IJmuiden; Skogaas,U.S A.- Golf Julia Mary, Londen; Amstelstroom, Leith; Grebbestroom Huil; Eemstroom, Vlissingen: Tre- lawny, Barbados. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Sleipner 2 naar Gothenburg; Nieuwe Waterweg, Rotterdam; Labotas, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor 149. met el. rem f 179.— 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel. 4262 EHBO. De afdeling Beverwijk-Hoog- ovens-combinatie van de Koninklijke Ne derlandse vereniging EHBO zal wegens onvoorziene omstandigheden de eerder vastgestelde kringwedstrijd in het Water- vliet-paviljoen nu gaan houden op woens dag 22 november te acht uur. Verkoopmidda^-. Op donderdag 16 no vember houdt de vrouwenvereniging van wijk 3 van de Hervormde gemeente te Be verwijk in „De Opgang" een verkoopmid dag en -avond. Er zal gelegenheid zijn om een kopje thee te drinken, 's Avonds wordt een kienwedstrijd gehouden. Ruim achthonderd leerlingen van lage re scholen in de gemeente Velsen hebben maandag, dinsdag en woensdag „afge zwommen" in het Velserbad. Dagenlang heeft men er kinderen zien watertrappen, de opgestoken wijsvingers boven water, de voeten bewegend, bij sommigen koorts achtig, bij anderen geleidelijk en doelbe wust. Ze hebben er gezwommen, een baantje schoolslag, een baantje rugslag, moei zaam of vlot, in badpak of gekleed. De meeste kinderen brachten het er goed af, al ging het lang niet altijd in stijl. De afwerking ging zeer vlot: tientallen kinderen gingen tegelijk het water in, na afloop kregen ze meteen het diploma mee naar huis. Talrijke ouders woonden het festijn bij. De eisen luidden: A-diploma. Drie ba nen schoolslag, twee banen rugslag en een minuut watertrappen; B-diploma vier ba nen schoolslag, waarvan 7 meter onder water, twee banen rugslag met de armen over de borst gekruist, en een minuut wa tertrappen. De officiële opening van „het Tehuis voor chronisch zieken Kennemergaarde" te Santpoort zal geschieden door mevrouw M. A. A. Bührmann—Klopper, echtgenote van Velsens burgemeester, en wel op za terdagmiddag 25 november, te 3 uur. Het Nederlandse motorschip „Julia Ma- rij" was zondag 12 november het achtdui- zendste schip dat dit jaar IJmuiden is bin nengevaren. Vorig jaar werd het achtdui- zendste schip geregistreerd op 24 novem ber. De „Julia Marij" had stukgoederen van Londen voor Amsterdam aan boord. Het 982 ton metende Engelse schip „Lei- cester Brook" heeft dinsdagochtend vroeg geseind dat het is lek gestoten en water maakt. Het schip bevond zich voor de Engelse kust bij Southampton en verzocht om assistentie van een sleepboot. Hulp van een reddingboot was niet nodig. Tafeltennis Van de tafeltennisvereniging VGZ in Velsen-Noord heeft voor de vierde klasse E het derde herenteam in Akersloot bij Meertreffers 1, na een aanvankelijke ach terstand, een zeer spannende partij ge- speeld. Het werd, doordat VGZ de dubbel won een gelijk spel (55). Maandagavond ontving VGZ 3 in Con cordia het IJmuidense Fusia 1. Nadat Fu- sia tot een 24 voorsprong was gekomen, maakte VGZ aan de IJmuidense illusies een einde door met 64 te winnen. De heren van VGZ 1 hadden voor de eerste klasse A in het Haarlemse DSB 1 geen gemakkelijke tegenstander. Deus moest in de eerste partij tegen Th. Ver molen een nederlaag lijden, maar A. Ales bracht tegen T. Beek de partijen op gelijke voet (11). Respectievelijk J. S. Hoogeweg en A. Ales verloren van G. Tabbers en Vermolen, waardoor DSB tot 13 uit liep. VGZ verzette de bakens op tijd en wist met vuur de tegenstand te stuiten. Alle enkelspelen werden vervolgens door de VGZ-mensen gewonnen, zodat de stand 63 werd. Dit was trouwens op tijd ge beurd, want DSB eiste de dubbel voor zich op. Eindstand 64. TOG 5 (Haarlem) was de gast van VGZ 2 heren in Concordia voor de derde klasse B, waarbij Wijker 2x, Bok 2x en Komen res pectievelijk van Seeder, mevr. Van Kra lingen ep mevr. Fransen wonnen (50). De TOG-gasten wisten daarna drie games te winnen, maar de dubbel bleef in Velsen. Einduitslag 73. Door deze resultaten haalde VGZ zeven van de acht punten binnen. De hockeyclub Scheybeeck in Beverwijk heeft met een groot probleem te kampen. Tijdens de dinsdagavond in restaurant Promenade gehouden jaarvergadering bracht de voorzitter, de heer N. Buntsma naar voren dat in een jaar het ledental met 78 percent is toegenomen. Dit waren voor al jeugdleden. Te weinig sportvelden en te weinig leiders maken het voor het bestuur moeilijk om alles naar wens te laten ver lopen. Vorig jaar telde de vereniging 89 leden, nu 156. Scheybeeck heeft overigens een heel goed hoclteyjaar gehad: het eerste en het derde herenteam werden kampioen en promoveerden. Met belangstelling luisterden de leden naar de jaarverslagen, die alle een opti mistisch geluid lieten horen. In het bestuur kwamen enige wijzigin gen. Zo zal de heer W. Zwager nu het se cretariaat waarnemen; de heer C. Braun is gekozen als wedstrijdsecretaris. Bridge De voornaamste uitslagen in de winter competitie van de bridgeclub „Heemskerk" waren: Groep A: 1. Hoogeboom-de Vries 29'/s; 2. Spijker-Tabak 28V2; 3. heer en me vrouw Koopman 27 V2; Groep B: 1. Hout- koper-Husslage 38; 2. heer en mevrouw Bleyendaal 36V2; 3. mevrouw Spijker- Droge 33. Blijkens een onlangs verschenen publi catie van het Centraal Bureau voor de Statistiek is Heemskerk de snelst groeien de gemeente van Nederland. In Heems kerk namelijk nam sedert 1946 de bevol king met 149 percent toe, en het inwoner tal steeg van 5.305 inwoners op 1 jan. 1946 tot 13.249 inwoners op 1 jan. 1961. Ook de overige IJmondgemeenten wer den in deze periode gekenmerkt door een snelle groei. In ..Beverwijk nam de bevol king in dezelfde periode met 44,7 pet. toe van 25.302 tot 36.599 inwoners. Velsen ver toonde een bevolkingsgroei van 77,9 per cent, het inwonertal daar vertoonde een toename van 36.417 tot 64.804 personen. De snelle groei van Heemskerk werd vooral veroorzaakt door de vestigingen in deze gemeente, terwijl daarnaast het ge- Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON. 4886 Advertentie A mateurtoneel Doordat Wilfred Massy's blijspel „Pech vogels" in de IJmond reeds door diverse toneelverenigingen is opgevoerd, moet het toch wel over enige eigenschappen be schikken, die het voor amateurs aantrek kelijk maken. Eén daarvan betreft wel licht de handeling over een dubbel ver huurde woning, waarvan de twee gegadig den door allerlei manipulaties beurtelings tot hoofdbewoner worden gepromoveerd. Andere bijkomstige verwikkelingen ont staan uit de maatschappelijke positie van beide rivalen, waarvan de één de chef is van de ander. Uit deze situatie spruit dan tevens de traditionele liefdeshistorie voort, waarbij de respectieve zoon en dochter als de onmisbare Romeo en Julia funge ren. Voorts zijn er de even egoïstische als kribbige oma, die voortdurend om de mooiste kamer zeurt en een tamelijk vrij postige buurvrouw, die permanent om thee verlegen blijkt. Geen blijspel van klasse dus, ofschoon het altijd nog goed is voor een plezierige avond. De Beverwijkse katholieke toneel stichting „Kunst Door Oefening", welke vereniging op haar beurt met dit stuk in het Kennemer theater het winterseizoen heeft geopend, kon dan ook met betrek kelijk weinig moeite een succesvolle voor stelling geven. Een behoorlijke rolkennis, gecombineerd met de in vorige opvoeri- gen vergaarde toneelroutine, zijn voor een dergelijk eenvoudig blijspel meestal reeds voldoende. Zelfs wanneer zoals bij „K.D.- D.", diverse rollen op het laatste ogen blik nog moesten worden vervangen. Voor regisseur F. A. J. Hunsche vormde dit evenwel geen beletsel voor een bevredi gende vertoning, waarbij hij van de di verse spelers alle gewenste medewerking ontving. Bijzonder aardig was bijvoor beeld George Janssens, die voor de af wisseling eens een bezadigde vaderrol speelde en Ineke Grosveld wist ons in een kieine rol opnieuw van haar taenten te overtuigen. Even geslaagde blijspeltypes kwamen op naam van Jeanne Schuit en An Berkhout-Sneekes, welke dames van haar vertolkingen van de astrante buur vrouw en de kribbige oma, terecht bijzon der veel genoegen mochten beleven. Met dezelfde waardering dienen Thea Hienkes en Jan de Swart te worden vermeld, die een alleraardigst jong span speelden. Ook Jan Noordermeer was als de onderge schikte Jim Harlow geregeld vermakelijk in de contramine. Corrie Berkhout en Jo ke Drayer maakten als Rie Ferrier en Alice Bradley zonder merkbare planken koorts haar toneel-debuut. Om hen allen is veel en hartelijk gelachen, zodat „K.D.O." de vele toeschouwers naar wens heeft bediend. Jan van Dam HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 5 tot en met 11 novem ber zijn in de hoofdstedelijke haven aan gekomen 187 schepen (475.951 brt) en ver trokken 176 schepen (387.535 brt). Want voor het a.s. WINTERSEIZOEN kochten wij voor u een bijzonder mooie collectie (o.a. STURKA en HUNTER) Prachtige effen en geruite kwaliteiten in mohair en duffel. Warm gevoerde modellen in popeline. in een grote sortering. HOEK LANGE NIEUWSTRAAT/PLEIN 1945 - TELEF. 7541 Speciaalzaak dames- en kinderconfectie boortecijfer door de vestiging van jonge gezinnen aanmerkelijk steeg. Opmerkelijk is dat de groei van Heems kerk nog maar dateert van de laatste ja ren. Pas na 1956 begint hier de bevol kingsgroei met een welhaast explosief ka rakter. Alleen al in de periode 1956-1960 verdubbelde het inwonertal van deze ge meente, namelijk van 6691 inwoners op 1 januari 1957 tot 13.249 inwoners op 1 januari 1961. Ruim een maand geleden werd de 14.000ste inwoner in het bevolkingsregister ingeschreven en de 15.000ste Inwoner wordt even na de jaarwisseling verwacht. Het gemeentebestuur verwacht dat na 1 januari 1962 de groei van Heemskerk zich in een versneld tempo zal voortzetten, vooral omdat het bouwtempo aanzienlijk verhoogd is in deze gemeente in verband met de stijgende woningbehoefte van het hoogovenbedrijf. Op het ogenblik zijn in Heemskerk al 1200 woningen in aanbouw en voor het einde van dit jaar hoopt men er zelfs 1800 in aanbouw te hebben. Dit betekent dat wanneer medio 1963 dit bouwprogramma voltooid is (een bouwpro gramma dat zelfs groter is dan van de gémèènrte Eindhoven) deze gemeente meer dan 22.000 inwoners zal tellen. WOENSDAG 15 NOVEMBER Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare raadsvergadering. Hervormd Jeugdgebouw, Santpoort, 19.30 uur: Openbare les volksmuziekschool. St. Fidelisgebouw, IJmuiden-Oost, 20 uur: Vergadering Wit-Gele Kruis. Centrum, Beverwijk, 20 uur: Kleurendia avond NIVON. Grapy, Beverwijk, 20 uur: Contactavond NVV-vrouwen. DONDERDAG 16 NOVEMBER Raadhuis Beverwijk, 19.30 uur: Open bare raadsvergadering. St. Jozef zaal, Beverwijk, 20 uur: Ver gadering R.-K. Vrouwengilde. Rooswij k, Velsen-Noord, 20 uur: Caba retavond. Advertentie De openbare vergadering van de ge meenteraad van Velsen die hedenavond ten Raadhuize zal worden gehouden is vastgesteld te 19.30 uur, het gebruikelijke aanvangsuur. De behandeling van de uit dertig punten bestaande agenda zal echter twintig minuten later beginnen, daar eerst een filmpje van een IJmuidens bedrijf zal worden vertoond. De agenda vermeldt: vaststelling notu len openbare vergadering van 5 april 1961; acht ingekomen stukken en mededelingen; aangaan van kasgeldleningen; vaststelling suppletoire begrotingen; plaatsen van pa pierbakken; aanschaffen van een school bus; uitgifte van volkstuinen; bejaarden- bijdrage van dertig woningen bij en zeven tig woonvertrekken in het bejaardentehuis „W. F. Visserhuis"; garantie van een le ning ter financiering van de netto stich- tingskosten van 150 woningen; ruiling en verkoop van gronden in IJmuiden en Santpoort; verbreding van de Zeeweg; aanleg verlengde Wenckebachstraat; ver breding van wegen in Santpoort; beschik baarstelling van een krediet voor de bouw van een kantine bij de gemeentelijke School voor visserij en scheepvaart; in- gebruikgeving van het hoofdterrein en van de bijterreinen van het gemeentelijk sportpark „Schoonenberg" en andere sportterreinen; verlenen van medewerking aan een tweetal r.-k. lagere scholen; stichting van een uitgebreid technische school in het IJmondgebied; subsidiëring van het bijbelonderricht op de openbare scholen; beschikbaarstelling van een kre diet voor de vernieuwing van ontijzerings- filters in het waterbedrijf; beschikbaar stelling van een krediet voor de bouw van een gashouder; samenwerking met de ge meente Beverwijk betreffende het gasbe drijf; toepassing Winkelsluitingswet in ver band met het St. Nicolaasfeest; beant woording van vragen van raadsleden naar aanleiding van plannen voor twee nieuwe havens in IJmuiden. Gezien de omvangrijke agenda en de vele belangrijke onderwerpen die zij ver meldt, ziet het er niet naar uit dat het een korte vergadering wordt. Het is ech ter twijfelachtig of de vergadering even tueel morgenavond zou kunnen worden voortgezet. Burgemeester mr. J. C. Bühr mann en wethouder C. P. J. Maas moeten namelijk aanstaande donderdag naar het buitenland. MAN VIEL VAN LADDER Een 55-jarige inwoner van Driehuis, werkzaam bij de firma Henskes, is giste ren op het terrein van de Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. van drie meter hoogte van een lad der gevallen. Hij had deze verkeerd om geplaatst (wieltjes onder i.p.v. boven), waardoor de ladder onderuit gleed. De man werd dusdanig aan het gelaat ge wond, dat hij in het Rode-Kruisziekenhuis te Beverwijk moest worden opgenomen. VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur P. E. N FILMMIDDAG VOOR BEJAARDEN De belangstelling van de bejaarden van Velsen-Noord voor de filmmiddag, die de subcommissie voor culturele ontspanning in Velsen dinsdagmiddag in het Jozefhuis heeft aangeboden, was als gewoonlijk zeer goed. De aanwezigen werden begroet door de heer L. van der Wal, afdelingsvoorzit ter. De heer S. de Waard uit Rotterdam, bekend cineast en onderhoudend verteller, liet in een serie prachtige kleurenbeelden de door hem gemaakte reizen naar Enge land, Wales en Schotland meebeleven. Men was het er over eens, dat men op deze mid dag, rustig genietend op een stoel, weer eens prettig uit was geweest. Advertentie Excelsior, Holland Electro. Ruton, AEG Electrolux, Philips. Erres. Hoover. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 °/o service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: M. C. Sandersvan Duijn, 8., Schutterstraat 23, IJmuiden; G. Koning Kramer, d., Vareniusstraat 10 bv., IJmui den; L. A. Boomsvan Rijck, z., Ripper- dapark 19, Haarlem; A. M. Klinkenberg Hollander, z., Kaplanstraat 2, IJmuiden; C. BraunSperling, d., Huijgensstraat 32, IJmuiden; A. G. OttenArends, z., Pluto- straat 11, IJmuiden; E. WichmanWijker, 2 x d., Scheldestraat 130, IJmuiden; E. Ja cobsVendel, z., Meldijk 33, Uitgeest; P. J. W. KloosterNeugebauer, d., Borneo- straat 15, Haarlem; A. HurkensVoogt, d.. Rijksstraatweg 208 rd., Haarlem; M. C EelsingVerloop, z., Orionweg 119, IJmui den; W. C. GoosDekker, d., Spilbergen straat 7, IJmuiden; E. H. SchaapWiering, d., De Noostraat 103, IJmuiden-Oost. OVERLEDEN: A. H. Westerduin, 76 jr., weduwnaar van A. Baak, Fultonstraat 11, IJmuiden. 1

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5