TWEE DOCUMENTAIRES IN OPDRACHT VAN O.K. EN W. Marinus Adam leidde het N.Ph.O. RUIM 3000 FOTO'S EN DIA'S ZINGEN DE LOF VAN MOOI NEDERLAND HET STAAT IN Prestatieconcert 1961 van harmonie- en fanfare korpsen Twee eenakters Concert door CaeciSia u weet 't Y Silver Stoepke heeft t Galavoorstelling voor liefdadige doeleinden Monique Haas soliste Keizerin Eugénie-smaragd voor een miljoen geveild De negen Muzen F. Nols leraar aan de Jan van Eyckacademie Miljoen UITIN EIGEN LAND De intocht in Amsterdam van Sint Nicolaas De radio geeft donderdag Televisieprogramma WOENSDAG 15 NOVEMBER 1961 DE NEDERLANDSE FILMERS hebben bepaald niet te klagen over het departe ment van onderwijs, kunsten en weten schappen. Met vaderlijke zorg moedigt staatssecretaris Scholten het talent aan. Zo kregen twee documentaristen de gele genheid in vrije opdracht te tonen wat zij waard zijn: de amateurcineast Jan Hillo, wiens faam ook tot het departement was doorgedrongen en de jonge Rob Houwer, die met een beurs van O., K. en W. stu deert aan de filmacademie te München. Hun werk werd dinsdag vertoond. Het ble ken twee filmpjes van elk tien minuten, die naar inhoud en vorm sterk contrasteer den, geheel naar de aard van de maker en menen wij de daaruit voort vloeiende vrijheid van expressie, welke met leeftijd en ervaring heel wat van doen hebben. Ook de opleiding bleek, wat dat betreft, een woordje mee te spreken. DE STERKSTE persoonlijkheid toonde Jan van Hillo. Ongeveer een jaar .heeft hij over zijn werkstuk „Con moto" ge daan. Opnamen en montage namen pre cies een maand in beslag. Dat betekent dat Van Hillo zijn film minutieus heeft voorbereid, waartoe alle reden was, en dat zijn samenwerking met de componist Jurriaan Andriessen, wiens muziek een elementair bewegingselement van de film vormt, voorbeeldig is geweest. In de titel van de film „Con moto" (met vaart) zit dat element vervat. Wat Hillo doet is een spel spelen met de synchroon- en con trastwerking van beeld en geluid. Hij pro beert ons te amuseren met zijn verras sende invallen. Hij zet de boel niet op zijn kop, maar wel schept hij situaties, die de normale gang der dingen onder breken. Het plezierige is, dat ze door hun abnormaliteit zoveel komische uitwerking hebben, dat men er verband in gaat zien: het irreële sluit toch op de realiteit aan. Bepaald zot wordt Hillo's fantastisch goo chelspel, wanneer hij een agent een vrij age laat beginnen met zijn meisje midden op een verkeersknooppunt. Wanneer men nu zou denken dat het verkeer in het hon derd loopt, dat kent men Van Hillo niet. Hij vindt het leuk en alle weggebruikers hebben er schik in. Ze stappen van hun fietsen, komen uit hun auto's en beginnen een vrolijke rondedans op het plein. Tot de politie zelf de politie tot de orde roept. Tijd is geld, leren wij, zulke dingen mo gen niet gebeuren. En het leven herneemt zijn gewone gang. Advertentie Europeanen hebben roken ge leerd van Indianen. Indianen hebben roken geleerd van „Gro te Geest". Vierhonderd jaren geleden zond Nicot eerste nico tine bevattende blaadjes naar Europa. Een Belg, iwee Engelsen en twee Fransen vlogen alwéér nieuwe oor' Jogsvliegtuigen naar Katanga. Margaret Rose en Tony in Kent trouwden gelijk met Margaret Rose en Tony in Londen, beide echt paren kregen op zelfde dag een zoon. De twee Margaret Roses zijn op zelfde dag geboren (met één jaar verschil!) Soraya leert nieuwste twist van Duitse prins... zonder romance! Pandit Nehroe maakt kwalijke grap waarvan zeventienjarig studentje in India slachtoffer Zijn dit de ogen van een moor denares? Het huwelijk van nu met grote objectiviteit ontleed in Pano rama. Wie zei: „Het is mij een persoon lijk genoegen aan te kondigen dat het diner gereed staat behalve voor MISTER Armstrong Jones"? Ouders van ontvoerd negenjarig meisje sluiten vriendschap met medeplichtige dochter van ontvoer- der die zelfmoord pleegde. Panorama brengt complete vloot- schouw van Nederlands Konink lijke Marine. De Volewijckers in kleuren. Panorama had uniek en exclu sief interview met vrouw die beschuldigd wordt van twaalf moorden, maar spreekt over i,ik en mijn lieve doden". Luitenant-admiraal van de Ko ninklijke Marine .verdient bruto f2413.-. Weet U hoeveel de andere Vlagofficieren verdienen? PANORAMA: Deze week 76 blad zijden, kleuromslag van Kurt Ardj gekleurde cartoons, vele kleuren- pagina's. Inhoud als altijd briljant, interessant, origineel, beschaafd. Losse nummers 45 ct, in abonne ment 35 ct. Stuur vandaag een briefkaart aan Panorama-Haarlem en abonneer U. Dan ontvangt U de twee volgende nummers gratis! Voor U en Uw hele gezin: Pano- ramal VAN HILLO is een uitstekend waarne mer, een man met gevoel voor betrekke lijkheid. Hij hanteert zijn symbolen met gemak. Wanneer hij niet al zijn aandacht had geconcentreerd op het ritme, zou hij niet dit joyeuze resultaat hebben bereikt: hij let sterk op de vorm. Daarom is het jammer, dat zijn macht nog niet ver ge noeg reikt om met deze moderne symbo len ook een stukje moderne poëzie tevoor schijn te toveren. Daarvoor is hij net niet experimenteel genoeg, al durft hij wel. Men mag van hem nog veel verwachten. Zijn belangstelling richt zich vooral op de documentaire. Met zijn originele visie op de uitdrukkingsmiddelen, ligt het op zijn weg naar een vormgeving te groeien, die de eigen taal van de film een lucide taal laat spreken, vooropgesteld, dat het niet bij deze opdracht blijft OOK ROB HOUWER bezit kwaliteiten. Men onderkent ze uit de uitwerking van zijn thema. Hij verlaat de gebaande pa den nauwelijks, maar dat is verstandig bij een debuut. Hij vertelt de geschiede nis van een jongetje, dat alleen door de school zwerft, waar hij zijn huissleutel heeft laten liggen. Hij doet dat met ge voel voor de dramatische spanning, die hij nergens opschroeft, maar evenmin ver liest. Zo is zijn „De sleutel" een strak gecomponeerde vertelling geworden, die misschien iets te veel de gedegenheid van zijn opleiding verraadt en een wat wijdere armslag der fantasie zou kunnen gebrui ken, maar als eersteling er beslist mag zijn! De Haarlemse vereniging „Weldadig heid naar vermogen" organiseert zater dag 25 november een galavoorstelling in de stadsschouwburg te Haarlem. De Ne derlandse Comedie speelt op deze avond „Mijnheer gaat op jacht", een blijspel van Georges Feydeau, onder regie van Fons Rademakers. De baten van de gala voorstelling, die jaarlijks wordt gehouden, komen ten goede aan het liefdadige werk van de vereniging. V. W. Franse Het jongetje uit „De sleutel" van Rob Houwer. HET HOOGTEPUNT van het derde concert in de D-serie van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest was het Der de Pianoconcert van Bartók, met Monique Haas als soliste. Het eerste deel had een uitgesproken levendig, capricieus karakter. Het tempo lag iets hoger dan men meestal te horen krijgt, maar hierdoor kwam het flitsende steekspel tussen solo-instrument en orkest nog beter tot zijn recht. EEN OPMERKELIJKE stilte beving de zaal toen de soliste het koraalthema van het Adagio religioso inzette (de opgave Molto Adagio in het programmaboekje was onjuist). Door een fijn-afgewogen tou cher wist zij deze episode, die door haar ingekeerdheid herinnert aan bepaalde langzamde delen uit soloconcerten van Beethoven, grote zeggingskracht te verle nen. Fascinerend was ook het bewegelijke intermezzo in dit deel, met zijn minuscule signaalmotieven, trillers, repeteertonen en loopjes als een boom vol dronken vogels die tegen de zon kwetteren. De levenslust van de finale, grotendeels opgevangen in een polyfoon stuivertjewisselen, werd door de pianiste met een transparante klank en een feilloos gevoel voor de veer kracht van het ritme weergegeven. Het orkestrale aandeel was, onder leiding van Marinus Adam, goed afgestemd op deze vertolking die door het publiek met en thousiasme ontvangen werd. DE AVOND WAS geopend met de Sere nade voor 4 strijkorkesten van Mozart, waarvan het effect mijns inziens niet zeer verrassend is bij een opstelling op één po dium. Hierna was de Pastorale d'été van Honegger een vriendelijke voorbereiding op het sterker geladen opus van Bartók de Franse aubergines en de Hongaarse paprika zijn een beste combinatie. NA DE PAUZE werd men aangenaam beziggehouden met de Shéhérazade van Rimsky-Korsakoff. Het gebrek aan ver werking van op zichzelf kleurige inval len, en het eenzijdig speculeren op veran deringen in orkestratie, beperken de emotionele actieradius van het stuk Maar Marinus Adam en het orkest haal den toch nog wel het nodige eruit, en dan vergeeft men de componist maar zijn uit voerigheid. Tenslotte moest Shéhérazade haar leven rekken met het vertellen van héél lange verhalen. Sas Bunge Dansen om een verkeersagent uit Con moto" van Jan van Hillo. Op donderdag 23 november as., 's avonds half acht, zal in het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem een prestatiecon cert worden gegeven door een achttal Haarlemse harmonie- en fanfarekorpsen. De traditionele marswedstrijden in sep tember op de Dreef zijn bedoeld om de verschillende korpsen in de gelegenheid te stellen iets te laten zien van hun bekwaam heid in het brengen van goede marsmu ziek en in het gedisciplineerd marcheren. Het prestatieconcert is echter veeleer in gesteld ter bevordering en demonstratie van het zuiver muzikale peil bij de uit voering van uiteenlopende composities. Ofschoon daardoor als schouwspel min der aantrekkelijk dan de marswedstrijden, verdient in muzikaal opzicht het komende prestatieconcert meer belangstelling dan tot nu toe het geval is geweest. Een jury, gevormd door de heren Jos de Klerk, Gerard Boedijn en Meindert Boekei, zal het spel aan een artistieke be oordeling onderwerpen. In afwijking van de in voorgaande jaren gevolgde gewoon te, zal aan het einde van het concert geen uitslag bekend worden gemaakt. In plaats hiervan zullen de deelnemende korpsen na enige tijd een critisch rapport van de jury ontvangen, bedoeld als bijdrage voor een verdere verbetering van het muzikale spel peil. BERN (UPI) De beroemde „Keize rin Eugénie-smaragden" zijn dinsdag op een veiling in Bern in het bezit gekomen van een Franse particulier tegen de teleur stellende prijs van een miljoen franc. Het snoer telt zeven grote smaragden, 50 klei ne en 112 diamantjes. Dé ring en de broche hebben ieder een grote smaragd en ongeveer honderd diamanten. Halssnoer, ring en broche werden honderd jaar geleden door keizer Napoleon III van Frankrijk aan zijn gemalin, keizerin Eugé- nie. ten geschenke gegeven. Deskundigen hadden deze sieraden geschat op anderhalf miljoen franc- De keizerin, die in 1920 stierf, moest een groot deel van haar juwelen van de hand doen, maar zij behield de smaragden die zij naliet aan een petekind, genaamd Eugé nie. De familie van deze Eugénie heeft de juwelen laten veilen. De identiteit van de koper wordt streng geheim gehouden. De veiling geschiedde in het verkooplokaal van Juerq Stuker in Bern. Na een documentaire over de gezond heidszorg brengt de VARA donderdag 23 november onder regie van Kees van Ier- sel twee eenakters. Hoewel het zeker niet gebruikelijk is twee stukken op een avond op het scherm te brengen, mag hier toch ook weer niet van een noviteit worden ge< sproken, want Willy van Hemert heeft en kele jaren geleden voor de VARA een der gelijke opdracht uitgevoerd. De eerste eenakter is het stuk „Ik droomde.... (misschien)". Het werd ge^ schreven door Luigi Pirandello (1867-1936) en maakt deel uit van zijn uitgebreid to neelwerk dat onder de verzameltitel „Naakte Maskers" werd uitgegeven. In deze titel ligt het grondthema van zijn werk besloten. Het masker, de uiterlijke schijn, de vorm, waarin de mens zich laat kennen, verhult zijn wezen. Toch is dit we zen soms door het masker heen te her kennen. Kortom, zekerheid over werkelijk heid en waarheid in het menselijk bestaan is moeilijk te verkrijgen. Dit thema is ook in „Ik droomde (misschien)" duidelijk te herkennen! De tweede eenakter heeft als titel „Vooravond in de naherfst". Het is een werk van de 40-jarige Zwitserse schrijver Friedrich Dürrenmatt. Men zou dit spel kunnen zien als een satire op de reportage-journalis tiek van onze tijd, bij het bedrijven waar van sommige journalisten geen prikkel sterk genoeg is om tot schokkende ver halen te komen. De televisiebewerking van beide stuk ken is van Johan van Hoogstraten. De re gie heeft Kees van Iersel. De VARA acht beide stukken niet geschikt voor jeugdige kijkers. Het koninklijk Mannenkoor „Caecilia" geeft onder leiding van Anton de Beer op woensdag 22 november, aanvang 20 uur, een concert waaraan de pianist George van Renesse medeverking verleent. Het koor zingt werken van Orldn-do Lasso. Bruckner, Poulenc en Jan Koetsier, ,en negrospirituals. George van Renesse zal na de pauze improvisaties spelen. Nederlands studenten orkest. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan zal het Nederlands Studenten Orkest onder leiding van dirigent Jan Brussen in ver schillende plaatsen van ons land een gala concert geven ten bate van het Nederlands Studenten Sanatorium en het Universitair Asylfonds voor zieke en ontheemde stu denten. Uitgevoerd worden onder meer een vioolconcert van Ton de Leeuw (op gedragen aan het N.S.O.) met als solist Theo Olof en een van de suites van Johann Sebastiaan Bach. Advertentie Oh, kom toch eens kijken Wat SINT in m'n schoentje deed Nu begin ik te begrijpen Waarom hij naar 't SILVER Stoepke reed Hij zag daar ook voor een meisje Een heel exclusief geschenk Dat is ook voor U, lezers, Een heel goede wenk. bijvoorbeeld een fantasie ring v.a. 27.50 een meisjes horl. 31.50 een double collier met hanger 18-50 een bedelarmband 4.50 een slavenband 12.50 Het huis met het Carillon. GROTE HOUTSTRAAT 49 TELEFOON 20049 Het bestuur der Sint Bernulphus-Stich- ting, heeft benoemd tot leraar voor de schildersklasse der Jan van Eyck-akade- mie te Maastricht de heer F. Nols te Amsterdam. De heer Nols werd te Heerlen geboren op 10 juni 1922. Hij genoot zijn opleiding aan de toenmalige Middelbare Kunst nijverheidsschool te Maastricht en ver volgens aan de Rijksakademie te Amster dam. Hij kreeg een koninklijke subsidie voor schilderkunst. Paul Cammermans als „Rinoceros" in het gelijknamige televisiespel, dat a.s. donderdag door de N.C.R.V.-televifie onder regie van Henk Rigters zal worden uitgezonden. AANKONDIGINGEN en BESCHOU WIN GEN De N.T.S. had het gisteravond wel „ver sierd" bij gelegenheid van de miljoenste televisietoestel-registratie. Het Deventer echtpaar Milius was er beduusd van, maar bleef toch nog in zoverre zichzelf dat net broodnuchter antwoord gaf op alle vragen, die het werden gesteld en dat waren er niet weinig. Misschien dat daardoor de uitzending minder spontaan werd dan was verondersteld. Er viel weinig te lachen en de t.v. sterren, die bij de familie kwamen opdraven, hadden de grootste moeite een tikje sfeer te scheppen. Feitelijk was Pipo de enige, die kleur aan de vertoning gaf. Hoe gezellig dr. Van Egeraat ook babbelde en wat Pierre Janssen ook deed om te laten merken dat hij zich ook opgelaten voelde, de Miliussen sprongen niet uit de band. Jammer want in opzet zelfs de weer man verscheen in het totaal was deze feestelijke huldiging -goed voor een ge noeglijke uitzending. Nu moesten de kij kers zelf het nodige tot de feeststemming bijdragen, die op Thomasvaer en Pieternel na tenminste een origineel uitgangspunt had. De hoofdfilm viel ons tegen. Deze Deense benadering van het wielerspektakel der zesdaagse, waarin dan een melodrama tisch conflict is verwerkt, had maar weinig om het lijf. Spijtig ook dat het filmpje over de beklimming van de Eiger-Nord- wand tot 12 december werd uitgesteld. En fin, het miljoen is vol en dat was het be langrijkste gisteravond. Beeldschermer De familie J. H. J. Milius in Deventer is dinsdagavond het middelpunt ge weest van een uitgebreid televisie festijn met vele bekende televisie- persoonlijkheden, omdat de heer Milius de eigenaar is van het miljoenste in Nederland geregistreerde televisie toestel. Dick van Bommel, die de regie had van het bonte programma in Deventer, in gesprek met het echt paar Milius. EEN WARE prijzenregen is gistermid dag in de Scheveningse Kurzaal neerge daald op een groot aantal amateurfotogra fen, prijswinnaars in de nationale fotowed strijd „Uit.in eigen land". Voor deze wedkamp, georganiseerd door de Algeme ne Nederlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer en de Stichting Bevorde ring Amateurfotografie, waren meer dan 3000 foto's en kleurendia's ingezonden, een record-deelneming die de jury voor enor me problemen geplaatst heeft. „Het was een bijna onmogelijke taak," verzuchtte de heer J. J. Hens, ere-voorzitter van de Bond van Nederlandse Amateur-Fotogra fenverenigingen en nestor der jury, „en bij een andere samenstelling van de jury zou de uitslag dan ook waarschijnlijk heel anders geweest zijn. Nochtans heeft men door stilzwijgend selecteren en door dis cussies over de foto's en dia's te vermij den, al deze fotografische oden op de schoonheid van ons land zo objectief mo gelijk getoetst," aldus de heer Hens, die er overigens wel heel erg mee in zat, dat De Zweed Lundström verwierf met deze leuke foto de tweede prijs. er geen aparte beoordeling van zwart-wit- foto's en kleurendia's mogelijk was, om dat de reglementen daarin niet voorzagen. En inderdaad moet het vrijwel ondoenlijk geweest zijn, deze twee volkomen onver gelijkbare grootheden tegen elkaar af te wegen. Het resultaat van deze vreemde regeling was dan ook dat de eerste en De N.T.S. heeft besloten zaterdagmiddag een televisieuitzending te wijden aan de in tocht van Sint Nicolaas in Amsterdam. Van 10 over half twee tot 10 minuten voor half drie zal een rechtstreekse reportage worden gegeven van de aankomst van de Sint met zijn gevolg aan de Prins Hendrik kade tegenover de Sint Nicolaas-kerk. Het vertrek van de stoet voor de lange tocht door de binnenstad zal slechts gedeeltelijk worden uitgezonden, omdat de praalwagens zijn geadopteerd door firma's en derhalve worden beschouwd als reclame, die niet op t.v.-schermen mag verschijnen. Van de stoet, die van de Prins Hendrik kade vertrekt, krijgen de T.V.-kijkers slechts het zogenaamde protocollaire ge deelte te zien, dat wordt geopend door een acrobatengroep van acht Zwarte Pieten. Hieirop volgen herauten van de bereden po litie, de Amsterdamse politiekapel omge ven door ruiters, een ere-escorte van bur gers te paard drie open rijtuigen met het bestuur van het initiatief-comité Amster dam en een Zwitserse lijfgarde. Pas daar na komt Sint Nicolaas op zijn schimmel, vergezeld van zijn paardenknechts en twee hoofd-Pieten. Achter de bisschop mar cheert een Schotse lijfgarde. Spaanse ede len te paard en een mailcoach met binnen- en buitenlandse journalisten besluiten dit deel. Het commerciële gedeelte van de op tocht begint met een praalwagen, die aan de kinderpostzegels is gewijs. Dit is de eni ge wagen, die in de ogen van de n.t.s. ge nade heeft kunnen vinden. Hiermee wordt de uitzending besloten en wie de overige zestien praalwagens, het leger Zwarte Pie ten en de elf muziekkorpsen wil zien, zal er voor na»r Amsterdam moeten komen. derde prijzen in de groep II (voor inzen ders boven de 18 jaar) aan kleurendia's werden toegekend, terwijl de tweede prijs naar een zwart-wit-vergroting ging. OVERIGENS was het ingezonden werk over het algemeen van redelijke kwaliteit, al domineerden ook hier weer de geijkte „typisch-Hollandse" prentbriefkaart-achtig motieven als grachtjes, havenoverzichten en wat dies meer zij. Voor zover wij het beoordelen konden (van de dia's werden slechts de twee hoofdprijswinnaars gepro jecteerd en in de afdeling zwart-wit was er alleen een kleine uitstalling van 18/24 bromides, liggend op een tafel, te zien), waren er maar zeer weinig blijken van een originele aanpak. Een gunstige uitzon dering hierop was, wonderlijk genoeg, de inzending van een buitenlander, de Zweed Sven Lundström uit Karlstad, die op va kantie in Nederland, het groepje feestvie rende kinderen vereeuwigde, dat hierbij is afgebeeld. Hij won er de tweede prijs in Groep II, zijnde vijfhonderd gulden en een zilveren ANVV-beker mee. DE EERSTE PRIJS in deze groep ging naar de Amsterdammer H. J. R. Looijer voor zijn kleurendia van een singel met bootjes, een conventioneel plaatje, maar bijzonder fijn van kleur en compositie. Ge durfder en geconcentreerder vonden wij het tegenlichtje „Avond aan het strand" alleen een stukje branding met een baan zonlicht waarmee E. de Raat uit Ter Aar de derde prijs van 250.- ver wierf. In Groep 1 (jongeren tot 18 jaar) gingen de drie hoofdprijzen naar J. H. Lindvelt uit Meppel 100), P. W. K. Broekman, Bergen 75) en Jos. Degen, Den Haag 50), alle voor zwart-wit foto's. En ver der waren er dan nog legio prijzen in baar en in natura, beschikbaar gesteld door Artis en Blijdorp. Schiphol, Madurodam, de Alkmaarse kaasmarkt, het Openlucht museum, de Nederlandse Spoorwegen en het Noordhollands Landschap. Tientallen konden daardoor hun eerste fotografische lauweren oogsten, maar vele prominente namen, onder andere van fotograferend Kennemerland, ontbraken op de prijzen lijst. Of hebben zij wellicht niet meege daan? HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Mor genwijding. 9.55 De derde Assemblee van de We reldraad van Kerken in New Delhi, korte be schouwing. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.45 Schuld, lezing. 12.00 Orgel en trombone. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Fluit en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Gram. 15.30 Voordr. 15.50 Kamerork. 16.20 Mag ik mijn verzen niet zijn?, klankb. over Joannes Secundus. 16.50 Gram. 17 30 Voor de jeugd. 18 00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muziek. 18.35 Sportpraatje. 18.40 Gesproken brief. 18.45 Volksliederen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Liedjes en: Het Vogel kwartier, hoorsp. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-phil- harm.ork. en solist. 20 45 Oude muz. 2120 Chris- toffel Marlowe of: Er is een duivel te veel, hoor spel met muz. 22 30 Nieuws en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7 00 KRO. 10 00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24 00 NCRV. KRO7 00 Nieuws. 7 15 Gram. 7,30 Voor de jeugd 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8 50 Voor de vrouw 9 40 Schoolradio. NCRV: 10 00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11 00 Voor de zieken. 11 45 Gewijde muziek. 12 00 Middagklok - noodklok. 12 04 Gram. 12 25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouw- meded. 12.38 Gram. 12 50 Act. 12.58 Gebed uit Siberië. 13 00 Nieuws. 13 15 Lichte muziek. 13.40 Licht progr. (herh NCRV: 14.00 Promenade-ork 14.40 Lichte muz. 15.00 Gram. 15.30 Amus.muziek. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16 20 Gram. 16 30 Pianorecital. 17 00 Voor de jeugd 17.35 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Sportrubr. 18.30 Meisjeskoor en instr. kwint. 18.50 Sociaal perspec tief, lezing. 19 00 Nieuws en weerber 10.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking 22.55 Boekbespr. 23.00 Barokconc. 23.30 Moderne evolutionistische stro mingen en hun religieuze achtergrond, lezing. 23.55—24 00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws en weerber. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio 16 00 Beurs ber. 16.06 Franse les. 16.21 Vlaamse muziek. 17.00 Nieuws en weerber. 17.15 Voor de kinderen 18.15 Gram. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkroniek 19 00 Nieuws en weerber. 19.40 Gram. 19.50 Vrije pol. tribune. 20 00 Voor de vrouw. 21 00 Vlaamse muz. 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Muz. lezing. 22 55—23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17 30— 17.40 Jeugdjourn. CVK/IKOR/RKK17.45—18 05 Jeugdprogr over de Bijbel. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. AVRO: 20 20 Televizier 20 30 Met het oog op.. NTS: 20 45 Voetbal: Tottenham Hotspur Fei.ienoord. AVRO: 22.30—23.00 Gedachtenwis- seling. VOOR DONDERDAG NTS: 20 00 Journaal. NCRV: 20 20 Memo. 20 30 Filmkroniek. 20 55 De Rinoceros, spel. 22.30 Dag sluiting. 4

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7