KERKELIJK LEVEN Minister staat positief Engelands toetreding tegenover tot E.E.G. MORGEN SUNIL SUNIL HALEN "hfjoiïr Agrarische bedrijfstak heeft gunstige vooruitzichten Djakarta I' Café Voor ontwikkelingslanden is sociale maar ook economische oplossing nodig Kwaliteit en samenwerking met overheid dienen voorop te staan Voorbede voor Nieuw-Delhi LEVE DE WERELD I Drie gewonden bij explosie in garage RLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL QM.Omjesthaat 733 DONDERDAG NOVEMBER 1961 17 Prof. Johanna Westerdijk overleden DE VERLOVINGSTIJD KOMT WEER AAN Martin Uittenbogaard ECONOMISCHE ZAKEN AANGENOMEN Middenstand Vragen Directeur-generaal van de Landbouw: Wordt graanteelt in Nederland overbodig? Landdrost van Elten In Baarn is gisteravond op 78-jarige leeftijd overleden professor Johanna Westerdijk. Zij was de eerste vrouwe lijke hoogleraar in ons land. Johanna Westerdijk werd in Nieuwer- Amstel geboren. Zij volgde een HBS voor meisjes en studeerde daarna plantkunde aan de universiteiten van Amsterdam en Zürich. In 1906 promoveerde zij in Zürich. In hetzelfde jaar werd zij benoemd tot directrice van 't phytopathologisch labora torium „Willie CommeUn-Scholten" in Am sterdam. In 1907 werd mej. Westerdijk te vens belast met de leiding van het Cen traal Bureau voor Schimmelculturen in Amsterdam. In 1920 werden beide institu ten naar Baarn overgeplaatst. In 1917 werd Johanna Westerdijk be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de plantenziekten aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In 1930 werd zij ook buitenge woon hoogleraar aan de gemeentelijke uni versiteit in Amsterdam. In 1952 nam pro fessor Westerdijk afscheid als hoogleraar. In Baarn is menig resultaat in de strijd tegen plantenziekten bereikt. Een der mede werksters, mej. Bea Schwartz, ontdekte daar de oorzaak van de iepziekte. Mede aan het initiatief van prof. Westerdijk is het te danken, dat een georganiseerde strijd tegen deze ziekte is gevoerd. Prof. Westerdijk heeft ook een rol gespeeld in de internationale vrouwenbeweging. Johan na Westerdijk was in haar jeugd van plan pianiste te worden. Een ontstoken zenuw in de rechterarm maakte dit echter onmo gelijk. Haar grote liefde voor de planten wereld maakte het haar niet moeilijk daar na een andere studierichting te vinden. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau en ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Zij was ere doctor van de universiteit van Uppsala De begrafenis vindt zaterdag plaats Westerveld. De bijbel wordt verfilmd) In enkele steden worden sinds gisteren de zebra-zondaars niet meer gewaar schuwd, maar bekeurd. Vooral op de Dam. in Amsterdam liepen veel voet gangers in de zebraval. Advertentie We hebben besloten naar Martin Uittenbogaard te gaan. Zijn sortering is enorm groot en service die niemand ooit u bood. Daarom, mocht u die zaak niet kennen, Het is de moeite waard er naar toe te rennen. Hij is het, hij is de man, Die voor alle verloofde paartjes de moeite nam, Om hun 'n prettige verloving te bezorgen. Ook is hij degene, die alles voor zijn klanten over heeft, Dat weten de dames die de bedelkure daar hebben beleefd. Bedels in goud, zilver en doublé, Iedere dame nam er minstens 2. Daarom raden wij u aan, Om eens met die firma aan het praten te gaan, En u zult het beleven, Geen zaak die deze service kan geven. Bedels worden gratis aangesoldeerd. De dames zijn er erg mee vereerd. In uurwerken, kortom waar ook in heeft dan pas z'n zin Als iedere klant is tevreden. Komt u niet zo laat dames en heren Voor uw verlovingsringen, met het oog op het graveren. U weet het, de verlovingsringen specialist. Onze naam is wettig beschermd. Op de ruit kunt u zien in gouden letters De Verlovingsringenspecialist Schoterweg - tel. 55899 - Haarlem Zowel het Oude Testament als het Nieuwe Testament zal thans verfilmd H worden, en deze film zal alle gebeurte- nissen uit de bijbel bevatten, van de E schepping van de wereld af tot aan het ontstaan van de christelijke kerk. Naar aanleiding hiervan zal de beken de Italiaanse filmproducent Dino de Laurentiis een getrouwe kopie vervaar digen van Jeruzalem, zoals de stad er in oude tijden heeft uitgezien. Deze stad zal even buiten Rome gebouwd worden en daar zullen de vele filmopnamen plaats vinden. De producent schat, dat het drie jaar zal duren om deze film tot stand te brengen, die vijf en dertig miljoen dollar zal kosten. Honderden befaamde filmspelers zullen in deze bij belfilm grote rollen te vervullen krijgen Een aanzienlijk aantal bekwame pro ducenten zullen de verschillende film scènes opnemen. De Laurentiis heeft verteld, dat hij het idee om de bijbel te verfilmen E kreeg, toen hij eens op het strand in de bijbel zat te lezen om zich in enkele passages te verdiepen, die voor zijn film „Barabbas" van belang waren. Plotseling besefte hij, dat hij met het grootste en beste filmmam'script in zijn handen zat en hij aarzelde niet om E tot de verwezenlijking van dit denkbeeld over te gaan. De gedachte om de bijbel te verfil- men is door kerkelijke organisaties in de meeste landen goedgekeurd, en H vooraanstaande rooms-katholieken heb- 1 ben de in uitzicht gestelde verfilming E aanvaard, die naar hun mening grote betekenis zal hebben voor alle christe nen en Joden, en ook voor aanhangers van andere religies. Vóór de verfilming begint, reist een aantal deskundigen naar Israël om te onderzoeken of het manuscript op de meeste punten in overeenstemming is met de werkelijk heid. Het ligt in de bedoeling dat de film in drie delen zal uiteenvallen; elk deel zal apart worden verfilmd. Schilder J. Franken Pzn 65 jaar. Za terdag 18 november wordt de kunstschilder J. Franken Pzn, vice-voorzitter van „Pul- chri Studio", 65 jaar. Het Schilderkundig Genootschap „Pulchri Studio" stelt daarom vrienden en belangstellenden in de ge legenheid de jubilaris, die in de kunste naarsorganisaties en het verenigingsleven zulk een belangrijke rol vervult, die mid dag in Pulchri aan het Lange Voorhout 15 geluk te wensen. (Van onze parlementaire redacteur) In een sfeer van grote welwillendheid voor minister De Pous is het debat in de Tweede Kamer over de begroting van Economische Zaken gisteren geëin digd. De nieuw-benoemde tweede man aan dit departement, staatssecretaris Gij zeis, kreeg eveneens vriendelijke woor den te horen, al waren deze meer be doeld als een aanmoediging voor de toe komst. 's Middags is eerst nog de afdeling bui tenlandse economische betrekkingen van deze begroting behandeld. Na opmerkin gen van de heren Nederhorst (P.v.d.A.), Biesheuvel (A.R.) en Van der Mei (C.H.) zei minister De Pous dat hij het verzoek van Engeland om te worden toegelaten tot de Europese Economische Gemeenschap van historische betekenis achtte. De onder handelingen over deze toelating zullen niet mogen mislukken. Er is nauwelijks een weg terug. De regering zal overigens niet aanvaarden, dat in de hoofdlijnen van het eenwordingsprogramma van de huidige zes landen der E.E.G. vertragingen optre den in verband met onderhandelingen die met zo genoemde derde landen worden ge voerd. De heer Nederhorst (P.v.d.A.), die tot zijn vreugde bij minister De Pous een positieve opvatting over de Europese een wording constateerde, had de pikante vraag gesteld of er in het kabinet wel vol doende eenheid op dit gebied bestaat. Hij zei, dat op Buitenlandse Zaken een opvat ting van afwachten inzake Engelands toe treden heerste. Minister De Pous achtte het nodig dat de Westerse landen doordrongen worden van de grote tegenstellingen in welvaart tussen ons en de zo genoemde ontwikke lingslanden. Op den duur zal echter geen bevredigende oplossing zijn te bereiken met sociale acties alleen. Een economi sche oplossing op langere termijn is nodig omdat het voor het zelfrespect van deze landen op den duur onverdragelijk is, steeds te moeten worden geholpen. Kramer (P.v.d.A.), Mulders (K.V.P.) en Bakker (C.P.N.) gezegd, dat de mijnar beiders onvoldoende delen in de gestegen welvaart. Minister De Pous betoogde, dat tot 1963 geen nieuwe voorstellen tot positieverbete ring in overweging kunnen worden geno men in verband met de beschikbare eco nomische ruimte. De minister baseerde zich op de huidige richtlijnen voor de loon politiek. Bij deze begroting is ook het energie beleid in Europees verband ter sprake ge komen. De minister vreesde dat door een protectionistische energiepolitiek de nood zakelijke sanering en aanpassing van de energie-industrie zouden worden geremd. WIE WAT WAAR JAARGANG 1962, uitgave Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant en IJmuider Cou rant. Met de uitgave 1962 van dit naslagwerk in zakformaat begint een nieuwe periode, nadat vorig.jaar een verschijningstijdperk van 25 jaar sinds 1937 werd afge sloten. De inhoud is traditiegetrouw geheel vernieuwd. De nadruk valt dit jaar op handel en verkeer, terwijl ook zeer actue le onderwerpen worden behandeld: televi sie en ruimtevaart. Bij scheepvaart wor den de voornaamste wereldhavens verge leken, bij luchtvaart komt de K.L.M. voor het voetlicht en bij spoorwegen de NS. Bijzonder interessant zijn de rubrieken wegverkeer, reddingswezen van de landen rond de Noordzee, de drinkwatervoorzie ning in Nederland en het hoofdstuk over onze staatsinrichting. In de afdeling kunst worden technieken in de beeldhouwkunst besproken. Men treft er ook een album aan met Nederlandse zangers en zangeres sen, een geschiedenis van de jazz, artike len over de rooms-katholieke index, „is men" in de letterkunde, alsmede onze mi litaire muziekkorpsen. Onder Sport en Film treft men de voornaamste gebeurte nissen op die gebieden van het afgelopen jaar aan. Bij de meeste artikelen zijn il lustraties, tabellen en grafieken opgeno men, waardoor deze kleine encyclopedie, waarop elk jaar een aanvulling verschijnt er keurig verzorgd uitziet. Met de rubriek nieuwe woorden in onze taal zijn we niet gelukkig, omdat er teveel woorden in voor komen, die allang burgerrecht hebben ver kregen, terwijl wij van mening zijn dat er nog niet voldoende pogingen zijn ge- daan om ze door bruikbare Nederlandse woorden te vervangen. Overigens een han dig boekje waarvan wij de verschijning met genoegen aankondigen. Staatssecretaris Gijzeis heeft 's avonds het middenstandsbeleid verdedigd. Hier over was het woord gevoerd door de he ren W. Peters (K.V.P.), Schmal (C. H.), Visser (V.V.D.), Reehorst (P.v.d.A.), Van Eijsden (A.R.) en Van den Heuvel (KVP) Van meer dan één zijde werd gewezen op de positie van het midden- en kleinbe drijf, dat langzamerhand door het groot winkelbedrijf wordt overvleugeld. De vraag rees of dit een gevolg is van gemiste ge lijke kansen of van ongelijke kansen. De staatssecretaris betoogde dat er ge lijkheid van kansen moet zijn voor elke bedrijfsvorm. Het is overigens slechts de taak van de overheid, algemene voorwaar den te scheppen. Grote verschuivingen in de verhouding tussen de soorten bedrijven doen zich de laatste jaren niet voor. Wel is er een kleine verschuiving in de rich ting van het grootbedrijf. Gunstig voor het midden- en kleinbedrijf is, dat deze bran che bijna 70 percent van het aantal zelf bedieningszaken in handen heeft. Deze zelfbediening ontwikkelt zich in het bij zonder in de steden. De staatssecretaris was bereid mee te werken aan de versteviging van het cen traal orgaan ten behoeve van de bouw van middenstandsbedrijfspanden. Hij wilde ver der, indien nodig, aanpassing van de kre dietregelingen voor vestiging in nieuwe wijken bevorderen. Al met al was drs Gijzeis ervan overtuigd, dat het midden- en kleinbedrijf zich met extra-inspanning staande zal kunnen houden. Tot mr. Schmal zei de bewindsman dat hij de bestaande vestigingseisen niet on redelijk achtte. Maar deze zaak kan nog nader worden bekeken. Hij dacht aan ver betering van het middenstandsdiploma al gemene handelskennis. Drs. Gijzeis zei verder o.m. nog dat binnenkort een nota over het toerisme is te verwachten. Bij de behandeling van de begroting van de staatsmijnen hebben de heren Hij stond positief tegenover 't principe van een gemeenschappelijk douanetarief voor kolen met rechtenvrije invoercontingen ten. Boven nationale regelingen inzake de kolenimport uit de „derde landen" zou een gemeenschappelijke gedragslijn de voor keur verdienen. De minister heeft aan de Hoge Autoriteit van de K.S.G. te kennen gegeven, dat een dergelijke gedragslijn ook voor olie-importen zou moeten gelden. De Tweede Kamer zal weer bijeenko men op dinsdag 21 november. Dan zullen de heren J. M. Peters (K.V.P.) en mr. M. Vrolijk (P.v.d.A.) aan staatssecretaris Scholten vragen stellen over de salaris kwestie van radio- en televisiepersoneel. Op de agenda van 21 november staan behalve enige kleine wetsontwerpen ook de begrotingen van Justitie, P.T.T., het Zuiderzeefonds en van het kabinet van de vice-minister-president. De vooruitzichten van de Nederlandse agrarische bedrijfstak zijn niet ongunstig, maar dan is het een eerste vereiste dat produkten worden geleverd van prima kwaliteit. Bovendien moet men de pro dukten leveren in de vorm, waarin de con sument deze wenst. Men moet zich reali seren, dat wij over een tiental jaren in een groot economisch verband zijn opge nomen. Daarom moeten wij ervoor zor gen, dat onze produkten iets beter zijn dan andere bij de Europese integratie be trokken landen kunnen leveren. Om dat ie bereiken dienen overheid en bedrijfsleven op juiste wijze samen te spelen bij on derwijs, voorlichting en onderzoek. Deze optimistische voorspelling deed de directeur-generaal van de Landbouw, ir. J. W. Wellen in de dinsdag in Utrecht ge houden algemene vergadering van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw Comité. Ir. Wellen besprak de invloed van on derwijs, 'onderzoek en voorlichting op het bedrijfsresultaat. Hij wees erop, dat, in dien er op een bedrijf een actieve en ge schoolde ondernemer is, die de adviezen van de voorlichting volgt, dit een belang rijke verbetering van de bedrijfsresulta ten met rich kan brengen. Bovendien is het effect van cultuurtechnische werken gunstig. Door onderlinge samenwerking van de boeren kon in het verleden veel goed werk worden gedaan, ter verbete ring van het niveau der bedrijven en ook op het terrein van onderwijs, onderzoek en voorlichting hebben de georganiseerde boeren en tuinders zich niet onbetuigd ge laten. Door de toenemende veelzijdigheid werden de financiële offers te groot. Om de activiteiten in groter verband te kun nen uitvoeren, werden bepaalde activitei ten door de overheid overgenomen en an dere gesubsidieerd. Om goed functioneren van voorlichting en onderzoek te waarborgen is goed con tact tussen overheid en bedrijfsleven noodzakelijk. De vertegenwoordigers van het bedrijfsleven bij dit contact dienen over voldoende initiatief en voldoende vol machten te beschikken, terwijl het contact tussen vertegenwoordiger en organisatie niet te veel verloren mag gaan. Ir. Wellen constateerde dat er vertegenwoordigers zijn, die er zoals hij het uitdrukte voor spek en bonen bijzitten, bij dit contact dienen over voldoende ini. tiatief en voldoende volmachten te be schikken, terwijl het contact tussen 'ver tegenwoordiger en organisatie niet te veel verloren mag gaan. Ir. Wellen constateer de dat er vertegenwoordigers zijn, die er zoals hij het uitdrukte voor spek en bonen bijzitten. Naast de voorlichting van de overheid en de georganiseerde landbouw heeft zich een andere vorm van voorlichting ontwik keld, die uitgaat van de industrie, o.a. van de mengvoederfabrieken. Vanuit die sec tor gaan dagelijks enige honderden voor lichters op stap. Ir. Wellen had geen be zwaar tegen deze vorm van voorlichting, doch zij heeft het gevaar sterk naar een bepaalde zijde te zijn gericht. Daarom is naast deze voorlichting een objectieve voorlichting nodig, die in de vorm van het persoonlijk gesprek de meeste vruchten draagt. „Maken wij het veevoeder niet te inge wikkeld?", vroeg ir. Wellen zich af. De Denen gebruikten tot dusver eenvoudiger voeders. Voorts legde hij de vergadering de vraag voor, of het niet gewenst zou zijn een goed opgezette boekhouding ver plicht te stellen, zodat op grond van die boekhouding adviezen kunnen worden ge> geven. Spreker achtte een nauwer contact tus sen wetenschappelijke voorlichters en be drijven gewenst. De toestand is zo gewor den, dat ingenieurs en hun naaste mede werkers te veel achter hun bureaus blij ven. Ir. Wellen wilde het als een van de dankbare taken van het georganiseerde bedrijfsleven zien dat contact met elkaar en met de overheid wordt gehouden, ten behoeve van onderwijs, onderzoek en voor lichting, opdat de betekenis van het agra risch bedrijf ook in de toekomst in Neder land gehandhaafd blijft. Alvorens de heer Wellen het woord voerde, behandelde de voorlichter ir. C. S. Knottnerus in zijn openingsrede enkele belangrijke proble men in de landbouw. Na stilgestaan te heb ben bij de melkprijsgarantie, besprak hij de invloed van de ontwikkeling van de E.E.G., welke ontwikkeling nog geen dui delijke lijn aangeeft. Intussen dient men op eigen bedrijf zijn aandacht te richten op die zaken, die hoe de E.E.G. ook uitvalt belangrijk zijn: kwaliteit, afzet en rationele produk- tie. Ook stond ir. Knottnerus stil bij de lonen- en prijzenpolitiek in de landbouw. 1 In een oproep tot voorbede van de ge il nerale synode van de Nederlandse Her- r vormde Kerk, in verband met de van 18 november tot 6 december te houden algemene vergadering van de Wereld- E raad der Kerken in New Delhi, wordt onder meer het volgende gezegd. „Dankbaarheid vervult ons, dat de E christelijke kerken in de gehele wereld 1 in deze bijeenkomst hun gemeenschap tot uitdrukking kunnen brengen. Voor deze vergadering is als algemeen onder- werp van bespreking en getuigenis ge- kozen: Jezus Christus het licht der we- reld. Terwijl donkere wolken zich boven het internationale leven samenpakken, veel spanningen betreffende poldtiek- sociale verhoudingen honderdduizenden verontrusten, weten de kerken zich ver- E bonden in het geloof, dat alleen Jezus Christus, het Hoofd der Kerk, ook de Heer van de wereld is en door Zijn Geest naar Zijn belofte, verlossend licht in alle verhoudingen wil ontsteken. Onder de zegen Gods kan deze ver- gadering de christenheid wekken tot nieuwe verbondenheid met elkander en tot een nieuwe verantwoordelijkheid voor de volken waarvan wij deel uit- 1 maken. Daartoe zal gemeenschappelijk overleg worden gehouden over het ge- tuigenis, de dienst en de eenheid der kerk. Wij bedenken daarbij, dat tussen E de kerken vanwege hun historische ont- wikkeling en de inzichten in het wezen en de gestalte der kerk, nog diepgaan- de verschillen bestaan. Wij beseffen te- vens, dat sterk het algemeen verlangen j= is naar vernieuwing en eenheid in alle 1 kerken die zich in de Wereldraad ver- li enigd weten, opdat zij samen van het E heil Gods kunnen getuigen voor alle mensen. Overtuigd dat de vertegenwoordigers der kerken in hun bijeenkomst te New Delhi voor een zeer verantwoordelijke opdracht worden gesteld, roept de ge- nerale synode de gemeenten op tot bij- zondere voorbede voor deze grote ver- E gadering, opdat zij door God de Heer moge worden gebruikt voor de gemeen- schappelijke taak van de verkondiging E van zijn Rijk en het verrichten van zijn werk onder alle volken." Aan de oproep is toegevoegd een voorgesteld gebed ten gebruike van de kerken op zondag 19 november. Het is de Nederlandse vertaling van een ge- bed zoals aan alle kerken die deel uit- maken van de Wereldraad is voorge- legd. De kleine oecumenische gemeente (68 leden) van de „Kerk van de Zaligma- ker" in Washington opende in deze b stad een café. Iedere avond werken daar 12 tot 15 gemeenteleden als kok, kelner enzovoorts Het uur, dat aan de b opening van het café voorafgaat, wordt b door de groep dagelijks gebruikt voor bijbelstudie en gebed. De mensen die g het café bezoeken, weten wie hen daar bedienen: mannen en vrouwen die hun vragen kunnen beantwoorden en hen a helpen in hun geestelijke nood. e Kerken en verschillende stedelijke on- E derwijs- en vakbewegingsinstanties in E Djakarta hebben een Coöperatieve Raad b voor Christelijke Activiteiten opgericht g de eerste in zijn soort in de geschie- e denis van de stad. Volgens een officiële mededeling b kwam 't nieuwe lichaam tot ontwikke- e ling „als onderdeel van de snel groeien- J de oecumenische beweging" in Indone- sië. Het is bedoeld als een „christelijk getuigenis op alle terreinen van het le- ven in de hoofdstad van het land." Waarnemers hebben het een revolu- j| tionaire stap genoemd in het coöpera- b tie-werit in Indonesië, In dit nieuwe ver- e band werken nu samen ongeveer zestig kerken, die vrijwel alle denominaties in b de stad vertegenwoordigen, met daar- e; naast tien verschillende christelijke or- e ganisaties. Aan het hoofd staat een uit- e voerend comité waarin onder meer zit- b ting hebben enkele parlementsleden, de b hoofdvlootpredikant, een theologisch e hoogleraar en een generaal. E „Leve de wereld, want de aarde is b des Heren". Onder deze titel en met e als motto: „Wat God in zijn liefde en wijsheid geschapen heeft, beproeve de b mens in haat en verdwazing niet te ver- E derven" heeft de kerkeraad der Her- vormde gemeente in Holten aan het E moderamen der generale synode van de Hervormde kerk een boekwerk aange- boden, waarin 2035 handtekeningen van volwassen leden der Hervormde ge- meente in Holten geplaatst zijn onder b een brief, die gericht is aan allen die b rechtstreeks verantwoordelijkheid dra- E gen voor de proefnemingen met kern- b wapens. De inhoud van de brief luidt: „On- dergetekenden verklaren hierbij met b nadruk, dat zij zich beslist stellen ach- se ter al datgene, wat door de Wereldraad E der Kerken in de jaren 1956 tot 1961 b gedaan is om tot stopzetting der proef- s nemingen met kernwapenen te komen, e en willen, met hen verontwaardigd en g verontrust, protesteren tegen de hervat- j| ting van deze proefnemingen zowel in de Verenigde Staten van Amerika als e in de Sovjet-Unie. Met de Wereldraad E der Kerken roepen zij alle betrokken j| landen in Christus' naam op om deze proefnemingen direct en volledig te be- eindigen en zolang te volharden op de b weg der onderhandelingen totdat een algeheel verbod van proefnemingen met E kernwapenen gekomen is". In een begeleidende brief heeft de b kerkeraad der Hervormde gemeente in b Holten, met redenen omkleed, aan het e moderamen der Hervormde Kerk ver- E zocht de generale synode op haar ver- b gadering in overweging te geven, om e alle gemeenten der Hervormde Kerk en e alle andere kerken in Nederland tot E overeenkomstige acties op te roepen en om aan de Wereldraad van Kerken te e vragen alle kerken ter wereld op te E wekken aan deze actie deel te nemen. E Met een hevige knal, die de omgeving deed opschrikken, ontplofte in een Bus- sumse garage een leeg vat. Drie man wer den gewond, van wie één vrij ernstig. In de garage waren enkele monteurs be zig met laswerkzaamheden. Zij gebruikten daarbij een leeg vat als werkbank. Ver moedelijk is het restant benzine in het vat door de verhitting tijdens het lassen tot ontploffing gekomen. Het deksel sprong er af, sloeg een der monteurs in het gezicht en vloog daarna door het dak van de ga rage. De andere monteurs en een toeval lig aanwezige klant liepen ook letsel in het gezicht op. Eén van hen brak een arm. Advertentie Advertentie Vragen van Kamerlid Het Tweede Kamerlid Mellema (C.H.U.) heeft de minister van Landbouw en Visse rij schriftelijk gevraagd of het waar is, dat de directeur-generaal van de landbouw ir. J. W. Wellen, op de algemene verga dering van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité gezegd heeft: „ik geloof niet, dat het straks nog zin zal hebben om in Nederland graan te telen." De heer Mellema vraagt of de minis ter ook van mening is, dat de graanteelt in Nederland overbodig wordt en indien dit het geval is, of de minister dan wil meedelen, welke argumenten hem tot deze mening hebben gebracht. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot landdrost van het drostambt Elten H. C. J. baron van Tuyll van Serooskerken, burge meester van de gemeente Wisch.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17