Verrassing in Londen: gelijkspel van Feijenoord tegen „Spurs" OVERDREVEN Militair elftal niet tegen Belgische ploeg opgewassen Feijenoord had zelfs voorsprong Rotterdamse verdediging hield heel moedig stand Te laat Engelse pers „kraakt" Feijenoorders JAGO SHAWLS Glasgow Rangers overwon Vorwarts Na rust sloegen Belgen toe: 4-1 Koeperman won de derde partij RTNBENDE'S Koersen Hilversum Kandidatentoernooi Jan Buiskool overleden 11 DONDERDAG 16 NOVEMBER 1961 23 (Van onze speciale verslaggever) John Mackaunic uit de Londense wijk Chelsea trok met de rechterhand aan de rand van zijn pet. Hij mompelde een paar woorden, schudde moedeloos het hoofd en zei het toen nog eens: „die man daar, die spil van jullie, daar moe ten de Spurs maar eens een bod op doen". En hij trok zijn pet nog dieper in zijn ogen. Die man was Hans Kraay, de spil van Feijenoord, die niet alleen die meneer Mackaunic, maar ook de ganse gouden aanvalslinie van Totten- ham Hotspur tot wanhoop bracht. Switches Op-de-man Moulijn 1 Juventus over naar de kwartfinales Overleg FIFA-UEFA Atletico naar achtste finales bekerwinnaars Tevreden V oorsprong Initiatief een pittige 'jonge* jonge Cricket India-Engeland Katholieke Judobond gMüasiB Het hoofd van Hans Kraay was in deze achtste finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker waard omkranst te worden. En al is Feijenoord door het 1-1 gelijke spel na de 3-1 nederlaag in Rot terdam dan ook voor verdere deelne ming uitgeschakeld, toch kan men het re sultaat van gisteravond zeer hoog aan slaan. 1-1 tegen Tottenham Hotspur, op het zware, kleiige terrein aan de White Hart Lane in Londen nog wel. Er zijn weinig ploegen van het continent, die op een der gelijk resultaat kunnen bogen. >fe.' Dyson, de linksbuiten van de Spurs, kopt de gelijkmaker achter Pieters Graafland. Kraay (op de voorgrond) en Kerkum kunnen er niets meer tegen doen. Hier blijft Pieters Graafland meester van het terrein. Saul (links) is te laat om mee te doen in de aanvalsactie, terwijl Kraaij en Kerkum voor een goede dekking van hun doelman zorgen. Feijenoord kan dat dus wel. Daarvoor zorgde dus Hans Kraay, maar daarvoor zwoegden ook Pieters Graafland, Veld hoen, Kerkum, Klaasens en Kreyermaat. Dat Feijenoord in de eerste 20 minuten niet volledig onder de voet werd gelopen door de onstuimig oprukkende Britten, is te danken aan dit vijftal, dat dicht op el kaar met de moed der wanhoop trachtte Jones, White, Saul, Mackay, Dyson op re delijke afstand van doelman Pieters Graaf land te houden. Een bijkans wanhopig strijdpunt, want de switches tussen rechtsbuiten Jones en linksbuiten Dyson waren zo intelligent van uitvoering en zo veelvuldig, dat zelfs de kortgeknipte haren van Kraay er bijna van ten berge rezen. Het kleine duwtje dat Feijenoord nodig had om op de been te blijven kwam van Bennaers. De Rotterdamse rechtsbinnen schoof behendig de bal uit welgeteld de tweede aanval van Neerlands nationale kampioensploeg langs de verbijsterde doel man Brown. De 62.000 toeschouwers in het White Hart Lane Stadion werden er zelfs, en dat zegt wel iets in deze heksenketel, even stil van. Voor enkele minuten slechts, want Dyson zette zijn hoofd onder de door Mackay voorgekopte bal en dat betekende 1—1. Een botsing tussen Kraay en Mackay waarbij Mackay van het veld moest wor den gedragen, was eigenlijk de inleiding tot het scherperslijpen, door de Britse ver dedigers venijnig toegepaste tackle. Schou ten, Moulijn en zelfs de stevig gebouwde Kryermaat gingen kort na elkaar onderuit. Op White Hart Lane is de ster van Mou lijn volledig ten onder gegaan. De Britse toeschouwers waren het er overigens over eens dat deze wedstrijd niet in de scha duw kon staan van een normale cup-wed strijd in Engeland. Zowel het tempo als het inzicht van beide ploegen was bepaald slecht, vonden zij. De meesten zijn dan ook zeer teleurgesteld naar huis gegaan hoewel de Feijenoord-spelers bijzonder blij waren met het gelijke spel. Toen men de manager van de Spurs, Billy Nicholson, naar zijn mening vroeg over de wedstrijd, antwoordde deze: „Ik ben tevreden wij hebben de volgende ronde gehaald". De aanvoerder van Tottenham, Danny Blanchflower, zei na de wedstrijd: „Het is juist, wij waren niet zo goed als wij dach ten te zijn. Maar we waren er op uit zo snel mogelijk een voorsprong te behalen en wij waren verrast toen de Nederlanders het heft in handen namen. Daarbij kwam nog de verwonding van Mackay, boven dien schenen wij geen overwicht te kun nen krijgen". De Nederlander Moulijn verklaarde: „Ik dacht dat wij wonderen zouden verrichten, toen wij de leiding namen, maar de Spurs hebben een heel taaie en zeer bekwame verdediging en wij konden daar eenvou dig niet doorheen komen". Het was misschien de schuld van de Feyenoorders zelf. Want zij immers waren het, die vanaf het eerste fluitsignaal fel op de man trachtten te spelen. Het was misschien ook een uitvloeisel van het be zoek, dat de Rotterdammers eergister avond hadden gebracht aan de wedstrijd Arsenal-Sheffield. De spelers zaten elkaar 's avonds in het hotel verschrikt aan te kijken. „Is dat voet bal? Dan schei ik er mee uit", zei Berg- holz. En er waren zeker vier of vijf die beamend knikten. Ook zulk voetbal voetbal, waarbij de spelers als logge ossen tegen elkaar oprennen ziet men in Ne derland nooit. En het was begrijpelijk dat de elf Feyenoorders dachten, dat hen dit aan White Hart Lane ook te wachten stond. En daarom alleen om hetgeen zij die avond hadden gezien probeerden zij de Spurs te troeven. Niet zij, maar wij gaan hard spelen dacht toen een enkele. Daar om ook, dat zelfs Schouten, die anders geen vlieg kwaad doet, verscheidene malen doorliep op zijn tegenstanders, en daar om ook dat Moulijn van een gans an dere mentaliteit zich niet kon losmaken van de vrees te worden gewond. Ook Moulijn waarnaar 62.000 Britten verlangend uitkeken en zij noemden hem de „niet-vlieger" is in het hele stuk niet te pas gekomen. Geen enkele maal ook kon onze nationale vleugelspeler de moed opbrengen enig initiatief te ont wikkelen. De Engelse pers is het zo kan men op deze pagina lezen in grote trekken niet eens met het spel van Feijenoord in de wedstrijd voor de Europa-beker te. gen Tottenham Hotspur. Men veroordeelt soms in zeer krachtige bewoordingen het Nederlandse spel. Dat komt ons vooral van Engelse zijde wat overdreven voor. De wedstrijd van gisteravond heeft juist typisch Engels voetbal opgeleverd: hard stoer en mannelijk spel met een juiste waardering voor geven en nemen. Goed, er waren enkele overtredingen aan Neder landse zijde die niet door de beugel kon den, maar in welke match gebeurt dat niet? Het komt ons dan ook voor dat de En gelsen, die net als de meeste Nederlan ders gedacht hadden dat de Spurs op eigen zeer moeilijk te bespelen veld, met zeer ruime cijfers zouden winnen, hun teleur stelling over de einduitslag wat al te veel willen verbergen achter het harde spel van Feijenoord. Of denken zij soms dat cupvoetbal minder hard is dan gewoon Engels competitievoetbal? Zijn zij soms vergeten dat de finale om de Engelse be ker de laatste jaren steeds ontsierd werd door ernstig geblesseerde spelers? Neen het gewee-klaag van Engelse zijde over te ruw spel van Feijenoord komt ons ecnt voor als een vergezocht excuus over een teleurstellend resultaat van het al zoveel bewierookte Tottenham Hotspur, waarvan men na het behalen van de „doublé" een voudig geen kwaad meer weten wil. De manier waarop Feijenoord zich woensdagavond in het White Hart Lane tegen Tottenham Hotspur te weer stelde, heeft weinig waardering ondervonden in de Britse pers en hoewel Tottenham zich plaatste voor de kwartfinales, krijgt ook de Londense club een veeg uit de pan. De meeste Engelse commentatoren vin den het maar teleurstellend wat de Spurs ervan terecht brachten. Zie hier wat de vooraanstaande Britse bladen schrijven: Daily Express: „Nu ik gezien heb, hoe deze schreeuwende, links en rechts maai ende Hollandse krachtpatsers in de tweede helft tekeer gingen, ben ik tot de conclu sie gekomen, dat als dit alles is wat de Euromarkt van het continentale voetbal ons te bieden heeft, wij er beter buiten kunnen blijven." Daily Mirror: „Dit was geen team van super Spurs en als dit het beste is wat Nederland op de been kan brengen, heb ik medelijden met de Hollandse fans." Daily Sketch: „De Spurs permitteerden zich te laten afzakken tot het niveau van de ruwe Hollanders". De overige Engelse dagbladen waren niet zo uitgesproken anti-Feijenoord in hun commentaar. De Guardian schreef: „De te robuuste tackle van Feijenoord liet de toeschou wers in de tweede helft schrikken, maar zelfs de meest verstokte Spurs-aanhanger kan de Rotterdammers niet een aanzienlijk aandeel in de weinige goede dingen van deze avond ontzeggen." De Times constateerde: „De Nederlan ders speelden met de rug tegen de muur en hielden zich aardig staande, maar als het er op aan kwam een aanval op te zet ten, was er na dat eerste doelpunt nie mand meer in de voorhoede, om de Spurs- verdediging in moeilijkheden te bren gen". Advertentie In een door de Nederlandse scheidsrech ter Martens geleide wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioe nen heeft de Schotse kampioensploeg Glasgow Rangers woensdag in Berlijn met 2-1 gewonnen van Vorwarts (Oost-Duits- land). Alle doelpunten werden voor rust gescoord. De returnwedstrijd wordt 22 no vember in Malmö gespeeld, aangezien de Oostduitsers geen inreisvisa voor Schot land kunnen krijgen. In Turijn speelde Juventus, eveneens voor de achtste finales, een wedstrijd te gen Partizan Belgrado. De Italianen won nen met 5-0, nadat zij bij de rust al een 2-0 voorsprong hadden. Daar ook de eerste wedstrijd tussen bei de teams in een Italiaanse zege eindigde op 8 november jl. versloeg Juventus d. Joegoslaven in Belgrado met 2-1 heb ben de Italianen zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi. Vertegenwoordigers van de Internatio nale Voetbalfederatie (FIFA) en van de Europese Voetbal-Unie (UEFA) hebben zich in Zürich beraden over de vraag wie bepaalde wedstrijden behoort te organi seren. Men sprak over de verschillende internationale wedstrijdreeksen voor na tionale- en clubelftallen. De afgevaardig den kwamen tot de conclusie dat dergelijke wedstrijden alleen door de nationale bon den mogen worden georganiseerd en niet door afdelingsbesturen, firma's en mana gers. De FIFA werd bij deze gelegenheid vertegenwoordigd door de president Sir Stanley Rous (G.B.), dr. Ottorino Barassi (Italië) en de secretaris-generaal dr. Hel- muth Kaser (Zwitserland). Van de zijde van de UEFA werd aan de vergadering deelgenomen door de president Ebbe Schartz (Denemarken), Augustin Pujol (Spanje) en Peco Bauwens (Duitsland). In de returnwedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft Atletico woensdagavond in Madrid met 2-0 ge wonnen van Leicester City. De beide doel punten werden in de tweede helft ge scoord. De eerste ontmoeting tussen beide ploegen eindigde in een gelijkspel: 1-1, zo dat Atletico zich geplaatst heeft voor de kwartfinales. IJSHOCKEY. De Haagse ijshockeyploeg HIJS HOKIJ heeft woensdagavond in Den Haag met 81 gewonnen van Preussen Krefeld. De tussenstanden in deze wed strijd, die werd gespeeld voor het toer nooi om de Westeuropa-cup, waren 11 2—1 5—2. Feijenoord kwam te laat op het veld. Oorzaak van dit oponthoud was de fille van duizenden wagens, die zich op weg begaf naar het stadion van Tottenham Hotspur en waarin de autobus met de Rotterdammers als een spin in het web gevangen zat. Pas nadat ijlings onder weg het stadion was gebeld, kwamen er twee Britse motor-agenten die de bus langs de verkeerde kant van de weg, dus tegen de verkeersstroming in, met loeiende claxons zo snel mogelijk naar White Hart Lane brachten. Twintig minuten voor het aanvangs- uur kwamen de spelers de toegangs poort binnen. Moulijn zag het deson danks allemaal niet zo heel erg somber in: „Zeg maar aan de Spurs dat ze al vast kunnen beginnen, wij komen straks welzei hij tegen de tien tallen Rotterdamse supporters, die de Feijenoord-bus omringden. Het Nederlandse militaire elftal is er woensdagavond in Brussel tegen België niet in geslaagd de nederlaag van de na tionale ploeg, die zondag in Amsterdam van België verloor, enigermate te ver zachten. De „jassen" zegevierden met 4-1, nadat zij reeds bij de rust een 1-0 voor sprong hadden genomen. Het waren de Nederlanders, die direct na het fluitsignaal het heft in handen na men en met goede aanvallen het doel van Duquesne onder vuur namen. Vooral de Belgische backs Baré en Wouters stonden in deze periode pal en zij waren het die tweemaal aan de goed spelende Visschers een schietkans ontnamen. Na twintig mi nuten hervonden de Belgen hun normale spel en goed combinerend kwamen zij steeds gevaarlijk voor het Nederlandse doel. Een bal kwam tegen de paal en even later moest Van der Merwe een gevaar lijk schot corner stompen. Aan de andere kant kwam de Belgische doelman twee maal in gevaar maar wist harde schoten van Vesters en De Graaf met uiterste krachtsinspanning te onderscheppen. In de 39ste minuut bracht de Belgische links half Weyn uit een vrije schop de bal mooi Geen kwartfinales voor Feijenoord. Het kon ook niet. Daarvoor waren Cliff Jones, John White en Frank Saul te briljante voorwaartsen, daarvoor ook gaven Danny Blanchflower en zijn verdedigers de in- produktieve Feijenoord-aanvallers te wei nig kansen. Geen Feijenoord dus straks in de derde ronde van de Europa-bker als tegenstan der van een Real Madrid of een FC Aus tria. Voor 62.000 toeschouwers speelden de Rotterdammers woensdag in het Lon dense White Hart Lanestadion met 1-1 ge lijk tegen de Engelse kampioen Totten- ham Hotspur, het elftal van de eeuw. Maar Feijenoord, dat 14 dagen geleden in Rotterdam in een briljante wedstrijd met 3-1 de eerste ontmoeting verloor, heeft in dit tweede duel fel strijdend tot de laatste minuut afscheid genomen van de Europa-cup. Het is een hard duel ge weest, waarin beide ploegen zich volledig hebben moeten geven. Met die 1-1 mocht Feijenoord tevreden zijn, want in tegenstelling tot 14 dagen ge leden, is het vrijwel voortdurend een strijd geweest tussen de Feijenoord-defensie en de rappe Tottenham-voorwaartsen. Voor treffelijk hebben de Rotterdamse verdedi gers, met aanvoerder Kerkum en stopper Hans Kraay als de grootste sterren, de voortreffelijke Tottenham-aanval partij ge geven. Soms wankelend op de rand van de afgrond wisten Kerkum en zijn mannen toch nog steeds juist op tijd in te grijpen. Dat de zege eenvoudig niet naar Feije noord kón gaan, vindt dan ook zijn oor zaak in het spel van de voorhoedespelers, die maar heel zelden hun bekwame, koel en zakelijk spelende tegenstanders voorbij kwamen. In het bijzonder Moulijn, eens „Kiebooms golden boy.heeft volko men gefaald. Steeds weer poogde hij rechtsback Peter Baker op dezelfde sim pele wijze te passeren. En uiteraard had de geroutineerde Baker zijn tegenstander al door voordat deze aan zijn eerste sprint je begon. Slechts één voorhoedespeler van Feijenoord liet zich in het rumoerige Whi te Hart Lane-stadion niet intimideren. Dat was „Pummey" Bergholz, de man nota be ne die oorspronkelijk als reserve was aan gewezen. Het peil van de eerste ontmoeting, toen zowel de Spurs als Feijenoord voortreffe lijk voetbal lieten zien, hebben we deze avond dus gemist, de spanning en de sen satie hebben echter veel vergoed. Maar heel kort heeft het er naar uit gezien dat Feijenoord tenminste een kans zou hebben. Dat was direkt na de 7de mi nuut toen Bennaers geheel onverwacht de stand op 0-1 bracht. Een schot van Cor van der Gijp schampte af op een verde diger. Bennaers kreeg de kans van zijn leven. Hard en laag schoot hij de terug springende bal in de touwen (0-1). De vreugde was echter maar van heel korte duur. Nog geen drie minuten later had linksbuiten Terry Dyson al met een kopbal gelijk gemaakt. Een voorzet van links kopte Dave Mackay voor het doel van Pieters Graafland terug en vlak voor de lijn scoorde Dyson daarna zijn treffer. De strijd scheen een sensationele wen ding te krijgen in de 17de minuut. Hans Kraay en Mackay kopten gelijktijdig naar de bal. Hard sloegen de hoofden van de spelers tegen elkaar. Kraay kwam vrij spoedig weer op de been, doch Dave Mac kay moest op een brancard worden weg gedragen. Ondanks de numerieke minderheid be hielden de Spurs, die nu eens met zeven man in de verdediging waren, doch even later met zes spelers voor het Nederland se doel stonden, het initiatief. Mackay kwam gelukkig een tiental mi nuten voor de rust terug. Het bleef ook daarna een gevecht van Feijenoord, dat veelal met de rug tegen de muur stond, tegen de voortreffelijke, doelmatige aanval len van Tottenham. Ook na rust bleven de Spurs oppermach tig. Steeds harder werd het gevecht. Een felle charge van Feijenoord kostte aanvoer der Kerkum na een klein half uur zelfs een officiële waarschuwing. Geen moment kwam doelman Bill Brown echter nog se rieus in gevaar, zodat het strijdende Feije noord in Rotterdam door veel pech ge plaagd over dat 1-1 gelijke spel heel te vreden mag zijn. De Nederlander Prins, een official van Feijenoord, gaf als zijn mening te ken nen: „Het was een harde wedstrijd en ik geloof, dat Tottenham Hotspur niet zo goed gespeeld heeft als in Rotterdam. Maar wij hadden kansen, die wij niet be nut hebben". De opstellingen waren: Tottenham Hot spur: doel: Brown; achter: Baker en Hen ry; midden: Blanchflower, Norman en Marchi; voor: Jones, White, Saul, Mac kay en Dyson. Feijenoord: doel: Pieters Graafland; achter: Kerkum en Veldhoen; midden: Kreyermaat, Kraay en Klaassens; voor: Bergholz, Bennaers, Van der Gijp, Schou ten en Moulijn. in het Nederlandse strafschopgebied en rechtsbinnen Muyle schoot de bal in de vlucht langs Van der Merwe: 1-0. Op drie plaatsen gewijzigd kwam de Belgische ploeg na de rust binnen de lij nen. Wijzigingen die een veel beter ver, band in het team brachten. Het was mid denvoor Visschers (NAC) die echter van een misverstand in de achterhoede ge bruik maakte en hard in de linkerhoek kogelde: 1-1. Bij dit wapenfeit is het gebleven, want de Belgische voorhoede begon te lopen als een goed geoliede machine, hetgeen resulteerde in doelpunten van Hermans die twee minuten later de stand op 2- bracht en nog geen zeven minuten later was het 3-1 door Van Rom paye na een goede solo van linksbuiten Verschueren. Het vierde doelpunt ontstond na een meningsverschil in de Nederland se achterhoede. Aanvankelijk dacht men dat Hermans buitenspel stond, maar de Duitse scheidsrechter Schuillenberg liet doorspelen en Verschueren knalde hard in: 4-1. De opstellingen waren: België: doel: Du quesne (tweede helft Jamin); achter: Ba ré en Wouters; midden: Weyn, Gyselen en Cornelis (Tweede helft Greeven); voor Verschueren, Grimberieux (Hermans) Mertens, Muyle en Van Rompaye. Nederland: doel: Van der Merwe; ach ter: Monster en Fafie; midden: Mul, Pronk en Schrijvers; voor: Uytermerk, Ves ters, Visschers, De Graaf en Weber (Snel ders). De derde partij in de tweekamp om het wereldkampioenschap dammen tussen de Russen Tsjegolev (titelhouder) en Koeper man, die woensdag in Moskou werd ge, speeld, is geëindigd in een zege voor Koe perman. De uitdager heeft na drie partijen 4 punten verzameld, Tsjegolev heeft er 2. De vierde partij in deze tweekamp zal vrijdag aanstaande in Kiev worden ge speeld. Ook de vier daaropvolgende ont moetingen zullen in Kiev plaatsvinden. Tsjegolev (links) en de oud-wereld kampioen I. Koeperman. Advertentie White Label dubbele klare f 8.55 per literfles exclusief g/is De uitslagen van de woensdagavond in Hil versum gehouden draverijen luiden: Keurmeester-prijs (1500 m.): 1. Anna Scotch 1.33.3; 2. A Reine Kinley; 3. Adeltraut M. Winn. 2,40, PI. 1,50, 2,00, 2,50, Cov. 6.10, Kopp. 4,60. Parisien-prps (2400 m.): 1. Zeearend S 1.31.6; 2. Zingaro; 3. Yvetta M. Winn, f 3,80, PI. 1,60, 1,40, 2,70, Cov. 3,70, Kopp. f 6,60. Messidor-prijs (le afd.) (2020 m.): 1. Yell 1.28.1; 2. Zamboni; 3. Zilverreiger S. Winn. 4,30, PI. 2,10, 1,80, Cov. 5,60, Kopp. f 6,90. The Saint-prijs (2400 m.): 1. YYV 1.27.3; 2. Iniopile; 3. Uranie. Winn. 5,20, PI. 1,70, 1,60, f 1,40, Cov. f 5,90, Kopp. 8,70. Finale Grote Prijs van het Gooi en Omme land (2400 m.): 1. Quicksilver S 1.23.0; 2. Y Norton; 3. Yankee Maid. Winn. f 4,50, PI. f 2,10, 1,70, 2,70, Cov. 4,90, Kopp. 12,10. Illustre Hanover-prijs (2000 m.): 1. Yataghan Hanover, 1,26.5; 2. Vink S; 3. Whip Bird van Permit. Winn. f 3,20, PI. 1,60, 1,60, 1,50, Cov. 5,00, Kopp. 6,10. Messidor-prijs (2e afd.) (2020 m.): 1. Zalkes- tis van E, 1,28.5; 2. Y Saint Parisiën; 3. Yel- lowthroat S. Winn. 1,70, PI. 1,50, 7,00, Cov. 16,80, Kopp. 22,40. Stuermann-prjjs (2000 m.): 1. X Pluto, 1.25.5; 2. Xita Hanover; 3. Ville France. Winn. 5,00, PI. 2,30, 3,10. 2,40, Cov. 13,80, Kopp. 6,20. Totale omzet f 93.573. Schaken Woensdag zijn in Vrjnacka Banja verschil lende afgebroken partijen uit het kandidaten- schaaktoernooi voor dames gespeeld. De re- sutaten waren: 9e ronde: Zvorikina (Rusland)—Lazarevic (Joegoslavië) 1-0. He ronde: Konarkowska (Polen)Gresser (V.S.) 0-1; Volpert (Rusland)—Nedeljkovic (Joegoslavië) remise; Zatulovskaja (Rusland) Rinder (West-Duitsl.) 1-0; Zvorikina (Rus land)—Hundsuren (Mongolië) 1-0. 12e ronde: Karakas (Hongarije)Borissenko (Rusland) 0-1; Hundsuren (Mongolië)Gapri- nadschil (Rusland) 0-1; Chaudé de Silans (Frankrijk)Konarkowska (Polen) remise. De stand luidt: 1. Gaprinadschil 9'/i punt; 2, 3, 4. Volpert, Borissenko en Karakas, allen 7'It punt; 5. Nedeljkovic 7 punten; 6. Lazare vic 6 punten en 1 afgebr. partij; mevr. Heems kerk en de Francaise Chaudé de Silans, die beiden 3'/i punt hebben verzameld, delen de 15e plaats. In de eerste testmatch tussen India en Engeland in Bombay hadden de Engelsen aan het einde van de vierde speeldag een voorsprong van 237 runs met 7 wickets in de tweede innings in handen. De scores luidden op dat moment: Engeland 500 voor 8 gesloten en 127 voor 3, India 390. Het bestuur van de Nederlandse Katho lieke Sportbond deelt mee dat overgegaan is tot het oprichten van een nieuwe lande lijke afdeling in de NKS voor judo, ge naamd de Nederlandse Katholieke Judo- bond. Het secretariaat van de NKJB is ge vestigd in Den Bosch. In het diaconessenhuis in Utrecht is woensdagmiddag op 53-jarige leeftijd over leden de heer J. Buiskool, directeur van het bondsbureau van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond. De heer Buiskool was reeds voor hij in juni 1957 de bondsadministratie ging lei den, een bekende figuur in de Nederlandse zwemsport. Hij was ere-lid van de vereni ging Bubble te Veendam en lid van ver dienste van de kring Groningen van de KNZB. Jarenlang heeft hij deel uitgemaakt van de sportcommissie. Vele malen trad hij op als leider van vertegenwoordigende zwemploegen. Zo had hij o.a. de leiding over de herenzwemploeg tijdens de Olym pische Spelen van 1960 in Rome.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 23