Ï3 Stalin werd medische hulp onthouden Sovjet-leiders niet vies van gangsterpraktijken Ambassadeur terug naar Kroll keert Moskou Adenauer wil zeggenschap van van NAVO over kernwapens Nederland wil geen nieuwe bemiddelingspoging In Velsen-Oost is plaats voor 160 eengezinswoningen JOHNNIE WALKER PRACHTIG GOLVEND Contact toegestaan met Reydon en De Jager Hij blijkt niet buiten zijn boekje te zijn gegaan volgens Adenauer Voor verdediging van H. W. is 1200 bijeen Belgische kotter zonk na aanvaring met de SCH. 171 Nieuw-Guinea in de V.N. Deserteurs aangehouden in Brits-Guyana Vervanging van het oude dorp Woningbouw in Velsen staat er slecht voor VRIJDAG 17 NOVEMBER 1961 11 pp Hagenaar veroordeeld in Duitsland Nieuwe^ Amerikaanse «ondervinding geeft u zónder permanent-vloeistoffen KAM HET ERIN niet tevreden geld terug! heeft een feestelijke verrassing voor U. Gesprekken met Kennedy, De Gaulle en Macmillan Baarnse moordzaak Opvarenden gered GOOD SCOTCH WHISKY i v ■-N >- llllilll De rechtbank in Darmstad (Duitsland' heeft een 45-jarige Haagse ambtenaar schuldig verklaard aan het veroorzaken van een auto-ongeluk op 27 juli in Gross Gerau, dat zijn 7-jarig zoontje en een 68- jarige Duitser het leven kostte. Het von nis luidde vijf maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en betaling van de proceskosten. Eén van de vier getuigen in het proces had verklaard dat de vóór hem rijdende Nederlander tijdens een zware regenbui in een bocht naar links uitweek om een vrachtauto in te halen. Volgens de ver dachte en zijn echtgenote was de auto ech ter geslipt naar het linker weggedeelte. De Hagenaar heeft van 27 juli tot 17 augustus in een ziekenhuis gelegen. Hij werd vrijgelaten op voorwaarde dat hij voor het proces naar Darmstad zou komen. Hij werd bijgestaan door een toegevoegde Duitse advocaat. De Nederlandse consul- generaal, de heer H. Menke, was bij de be handeling van de zaak aanwezig. Als het door het slechte weer voor de zeevogels moeilijk wordt hun voedsel te vinden, komen zij naar de kust. Bij de afvoerleiding van de vismeel- fabriek in IJmuiden komen dagelijks honderden meeuwen zich tegoed doen aan visafval, dat in zee wordt gespuid. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de tijdelijke Neder landse zaakgelastigde te Moskou, de heer P J. Polak, thans antwoord van het Rus sische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gehad op zijn verzoek contact te mogen opnemen met de twee wegens spionage veroordeelde Nederlandse zee lieden Reydon en De Jager. Het Russische ministerie deelde gisteren de heer Polak mede, dat hij in de gelegenheid gesteld zal worden contact met de beide gedeti neerden op te nemen. Wanneer dit contact zal kunnen plaats hebben werd nog niet medegedeeld. Daar over zou de Nederlandse vertegenwoordi ging binnenkort nadere informaties ont vangen. Voorts heeft het Russische minis terie aan de Nederlandse ambassade mede gedeeld, dat zij contact zal kunnen op nemen met de verdedgiers van de beide veroordeelden. Dit contact zal moeten worden gelegd via het presidium van het advocatencollege te Kiev. Van Nederlandse zijde werd bij het ministerie van Buiten landse Zaken in Moskou nogmaals aange drongen op toezending van de tekst van het vonnis, waarbij de beide Nederlanders werden veroordeeld tot dertien jaar ge vangenisstraf, en vah de overige proces stukken. Advertentie 't Is gewoonweg een wonder! Eén behandeling met Perform en zelfs 'onhandelbaar' haar krijgt rijke gol ven en slagen - alsof u met golvend haar bent geboren! En die golven blijven. Op de achtste dag nog even' mooi als op de eerste. Uw haar glanst gezond en voel eens, v/at heerlijk zacht, wat stevig die krullen. En zo eenvoudig te gebruiken: een weinig Perform aanbrengen en goed door uw haar kammen. Maak het op zoals u dat gewoon bent, met schuifspelden of krulspelden. U wordt wakker met een droomkapsel rijk als natuurlijk golvend haar! Verbluffend economisch, voldoende voor 18 droomkapsels. Dat is min der dan 32 cent per keer! Volmaakt veilig voor ieder type haar - ook als u een spoeling in hebt. Doe wat aan 'saai' haar - haal vandaag nog Perform! 5,90. (Van onze correspondent) LONDEN Een medewerker van de Daily-Express heeft in Warschau, waar men vrijer kan spreken d.an in de hoofd stad van enige ander communistisch land, de inhoud van de rede opgetekend, welke Kroesjtsjev tijdens het jongste par tij-congres in Moskou op een speciale ge heime bijeenkomst van een uitgelezen schare kopstukken uit de communistsche wereld, heeft gehouden en waarin hij be schreef hoe Beria, het voormalige hoofd van de Russische geheime politie, uit de weg werd geruimd. Het complot lijkt op een Shakespeare-dr.ama. Het Russische volk was destijds slechts ervan op de hoogte gesteld, dat Beria wegens hoogver raad was ter dood gebracht na een ge heim proces van zes dagen voor het ho ger gerechtshof. Maar de werkelijke toe dracht van de wijze waarop Kroesjtsjev zich ontdaan heeft van Beria, de meest gehate man naast Stalin, werd acht jaar geheim gehouden. Kroesjtsjevs recente onthulling duur de vier uur. Hij vertelde dat toen de Russische leiders hoorden dat Stalin door een beroerte was getroffen, zij door Be- ria^s g^freime politie werden verhinderd de patiënt te bezoeken-, Stalin was ge durende drie uur zonder medische hulp. Toen hij stierf werd besloten, dat Ma- lenkov,-Molotov en Beria samen de staat zouden regeren en dat Kroesjtsjev belast zo.u, worden met de leiding van de partij. „Wij hadden allen gezworen", zeide Kroesj tsjev, „nooit terug te keren tot Stalins tereurmethoden, maar Beria's mannen hielden ons in het oog. Men kon niets doen zonder dat Beria het wist. Erger was nog dat Beria zijn handlangers be langrijke posten gaf. Zij, die weigerden Berias werktuigen te zijn,werden als sabo teurs gebrandmerkt". Dat was het ogefl- blik waarop Kroesjtsjev overlegde met Molotov, Malenkov en Boelganin, hoe zich van Beria te ontdoen. De grootste moei lijkheid was dat de geheime politie ieder een, die het Kremlin betrad fouilleerde. Wapens waren niet toegestaan. Slechts Beria kon een revolver dragen. Bovendien beschikte hij over vijftien divisies gehei me politie. Men besloot toen een speciale vergadering te beleggen van het uit elf personen bestaande partijbestuur, onder voorwendsel dat militaire zaken zouden worden besproken. Hierdoor konden de legergeneraals buiten wachten en zonodig binnen worden geroepen. Malenkov presi deerde. Het was generaal Moskalenko, die Beria tenslotte doodde. Moskalenko was de bevelhebber van het district Mos kou. Hij was erin in geslaagd een tommy- gun het Kremlin binnen te smokkelen. Kroesjtsjev was de eerste spreker op de beslissende bijeenkomst. Eerst had hij de vraag aan de orde gesteld of Beria wel gerechtigd was aanwezig te zijn. Hij vroeg hem een verklaring over de be schuldiging van Spirkin in 1934, dat Be- na in 1918 een Brits spion was geweest. Spirkin was daarop op Stalins bevel uit de weg geruimd. Kroesjtsjev hield Beria verder voor. dat hij nooit was geaccepteerd als lid van de communistische partij, zelfs niet van de kleinste cel; hij vroeg hem wat hij te maken had in de vergadering van het partijbestuur. Beria bukte zich hierna om naar de tas te grijpen, waarin zijn revolver zat. Kroesjtsjev rukte het wapen echter snel uit Beria's handen. De pre mier gaf geen verklaring waar hij op dat moment zat en hoe hij het had ge daan, maar hij liet er geen twijfel over bestaan dat hij de hoofdrol had gespeeld in de liquidatie van Beria. Kroesjtsjev prees ook Malenkov., die sindsdien uit de gratie is geraakt. Malenkov vond na enige moeite een alarmschel. Hij drukte deze in, waarop Moskalenkov naar binnen stormde en Beria onmiddellijk dood schoot. Kroesjtsjev vertelde zijn ademloos luisterend gehoor vervolgens hoe hij zelf de macht had veroverd. Na Stalins en Beria's dood was de werkelijke macht in Malenkovs handen, die zich met Molotov en Kaganovitsj had verbonden om Kroesjt sjev uit het presidium te werpen. Tot nu toe was aangenomen dat maarschalk TSjoekqv dit verhinderd had doqr de Te- den van het centrale comité naar Mos kóu over te vfi'egen om Kroesjtsjev van de meerderheid te verzekeren. De pre mier onthulde echter thans dat de ware held Polyansky is geweest. Deze klom daarna snel op en is thans lid van het presidium. Van onze correspondent) BONN De Westduitse ambassadeur in Moskou, dr. Hans Kroll, zal toch naar zijn standplaats terugkeren. Bij zijn ge sprekken in Bonn is gebleken, dat Kroll bij zijn ontmoeting met de Russische pre mier Kroesjtsjev op 9 november geen denkbeelden heeft verkondigd, die niet in overeenstemming met de opvattingen van het Westen waren. Dit heeft de bondsre gering verklaard nadat Kroll door bonds kanselier Adenauer met spoed naar Bonn was geroepen om licht te werpen op de geruchten, die rondom Kroll waren ont staan. Volgens sommige berichten zou Kroll, wiens eigenwijsheid overigens spreekwoor delijke vormen heeft aangenomen, een deel van het zogenaamde Russische vier- ounten-plan aan Kroesjtsjev hebben gesug gereerd. Daarmee zou hij zijn bevoegdhe den ver hebben overschreden, zoals dan ook een dementi, eind vorige week door de bondsregering uitgegeven, uiteenzette Maar nu blijkt dus dat Kroll geen blaam treft, hetgeen een merkwaardig licht werpt op de wijze,, waarop de Westduitse rege ring zich soms haast zich van haar eigen mensen te distantiëren. De voorbarige distantiëring van Kroll werd overigens in gegeven door de berichten uit Washington, die meldden dat de Amerikanen niet te spreken waren over Krolls optreden en verdenking koesteren dat de Westduitsers een eigen Rusland-politiek probeerden te voeren buiten de westelijke bondgenoten om. Schroder naar Berlijn De kwestie-Kroll behoort nu tot het ver leden. Alles wacht nu op de resultaten van het komend bezoek van bondskanselier Adenauer en minister van Buitenlandse zaken Schroder aan Kennedy. Met span ning kijkt men daarbij uit naar het eer ste optreden van Schroder in deze func tie. Vooral de Berlijners, zowel socialis ten als democraten, houden hun hart vast voor Schröders denkbeelden, die volgens hen te veel gaan in de richting van een compromis met de Russen over Berlijn. Om iets van deze vrees nog voor de reis naar Amerika weg te nemen vliegt Schro der vanavond naar Berlijn om besprekin gen te voeren met zijn christen-democra tische partijgenoten en met de. door een lichte ziekte aan het bed gekluisterde, so cialistische burgemeester Willy Brandt. Studentenflat. Na in twee vergade ringen daarover gediscussieerd te hebben, heeft de gemeenteraad van Rotterdam be sloten 330.000.in de vorm van een ren teloze lening beschikbaar te stellen voor de bouw van een studentenflat op de Maasboulevard. Het wordt een gebouw voor 190 studerenden. Advertentie De prachtige INDUS kalender met 12 schitterende kleurenfoto's van Zwitserse landschappen ont vangt U gratis na aankoop van een INDUS-horioge in de periode van 21 november tot 31 december 1961. Tegen inzen ding van het daarvoor bestem de, bij de juwelier aanwezige, formulier aan INDUS-horloges Rotterdam wordt U de fraaie INDUS kalender franco thuis gezonden. Uw horloger-juwelier zal U gaarne een der fraaie kleurenfoto's vrijblijvend tonen. BONN (Reuter) Bondskanselier Ade nauer vertrekt zondag naar Washington voor overleg met Kennedy. Na zijn te rugkeer zal de bondskanselier op 30 no vember te Parijs besprekingen voeren met De Gaulle. Daarna hoopt hij de Brit se eerste-minister MacMillan te ontmoe ten in Bonn. Adenauer zei in een onderhoud met Ame rikaanse journalisten dat in zijn bespre kingen met Kennedy de kwestie-Berlijn niet het enige punt zou zijn. Ook zal van gedachten worden gewisseld over NAVO-aangelegenheden, waaronder de versterking van de militaire voorbereidin gen aan weerskanten van de Atlantische Oceaan. „De Sovjet-Unie zal niet ernstig onderhandelen met een zwakke tegenstan der en wij moeten tot onderhandelingen komen", aldus de bondskanselier. De kwestie van kernwapens voor de Westduitse strijdkrachten staat los van het vraagstuk van de versterking van de militaire paraatheid van de Bondsrepu bliek, meent de bondskanselier. Volgens hem zou er echter wel enige wijziging moeten komen in de huidige toestand, waarbij alleen de Amerikaanse president gemachtigd is, het gebruik van kernwa pens te gelasten. Een wijziging is om zuiver militaire redenen noodzakelijk, niet op grond van politieke of prestige-overwe- gingen, aldus Adenauer. Hij wees er op dat het geval zich kan voordoen, dat onmiddellijk een besluit over het al dan niet gebruiken van kern wapens vereist is. Wellicht zou dan een uur beslissend zijn, terwijl de president misschien dan juist niet te bereiken zou zijn. De bondskanselier zei dat het in de NAVO zo zou moeten worden geregeld, diat ook zelfs voordat de Amerikaanse president op de hoogte is gesteld, een beslissing kan worden genomen. Zonder in bijzonderheden te treden pleitte hij voor het opnieuw overwegen van het voorstel van president Eisenho wer van december 1960 om de NAVO tot de vier4e kernmacht ter wereld - te „ma ken. Het belangrijkst acht hij het herstel van de eenheid van het westen. Zijn be zoek aan De Gaulle zou dit ook ten doel hebben Zekere moeilijkheden en menings verschillen tussen de geallieerden vindt hij niet zo ernstig, dat zij niet gemakke lijk zouden kunnen worden opgelost. Hij herhaalde de Westduitse opvatting, dat een spoedige bijeenkomst van de weste lijke ministers van Buitenlandse Zaken noodzakelijk is voor het herstel van de eenheid. Adenauer gaf als zijn mening te ken- Advertentie Moderne Akkertjes verlossen U sneller, veiliger en prettiger van uw PIJN- want het zijn instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder nen, dat het slechten van de muur tus sen Oost- en West-Berlijn een voorwaarde moet zijn voor overeenstemming bij on derhandelingen met de Russen. Een ande re voorwaarde zou een garantie voor de verbindingen tussen West-Berlijn en West- Duitsland moeten zijn. Dit is niet een zaak die alleen de Duitsers aangaat, maar de gehele vrije wereld. PARIJS President De Gaulle heeft gisteren weer een zwaar programma van diplomatieke bezoeken moeten afwerken. Nadat hij 's morgens de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Castiella, had ontvangen, bij welke audiëntie ook de po sitie der Franse activisten in Spanje ter sprake kwam, maakten 's middags achter eenvolgens de Westduitse staatssecretaris Carstens en de voorzitter van de Execu tieve Commissie van de E.E.G. te Brussel, professor Hallstein, hun opwachting in het presidentiële kabinet. Met professor Carstens werd afgespro ken dat bondskanselier Adenauer op 30 november a.s. voor de vierde maal dit jaar naar Parijs zal komen om met het Franse staatshoofd de internationale politiek, mede met het oog op zijn ont moetingen in Washington met president Kennedy, te bestuderen. Professor Hallstein was op nadrukkelijk verzoek van de president der republiek naar Parijs gereisd en met hem werden in het bijzonder de perspectieven bespro ken van een eventuele toetreding van Groot-Brittannië tot de E.E.G. Ook over dit laatste onderhoud is tot dusver in Pa rijs echter geen enkel woord uitgelekt. Officieel bevestigd is daarentegen, dat de staats- en regeringsleiders, alsmede de ministers van buitenlandse zaken der drie grote westelijke landen de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk elkander ook in kleiner verband zullen ontmoeten, ter gelegenheid van de jaar lijkse ministerscohfëïfentie van de NAVO, die vgor 13 december ir) Parijs staat ge noteerd. Bij dit westelijk beraad zullen ook bondskanselier Adenauer en zijn mi nister van Buitenlandse Zaken Schroder worden betrokken, zodra het Duitse vraag stuk. en speciaal de crisis van Berlijn, op tafel komen. Het actie-comité te Baarn, dat zich ten doel stelt geld bijeen te brengen voor de verdediging van die 18-jarige H. W., één van de verdachten in de Baarnse moordzaak, heeft reeds vele blijken van belangstelling gekregen. Uit alle lagen van de bevolking zijn kleine en grote bedragen gestort. Voor de verdediging van H. W. is in eerste instantie een bedrag van 3000 gul den nodig. Als in deze zaak beroep zou worden aangetekend, zou nogmaals zulk een bedrag nodig zijn. Tot nu toe is ruim 1200 gulden bij het actiecomité binnenge komen. Het comité heeft zoals is gemeld de Amsterdamse strafpleiter mr. Fran cois Pauwels bereid gevonden de verdedi ging van H. W. op zich te nemen. Gisteravond om vijf voor half negen ïs de Belgische kotter „Credo", Zeebrugge 777, in aanvaring gekomen met de Scheve- ningse trawler „Cornells Vrolijk", SCH 171. Het Belgische schip is gezonken. De be manning is gered en aan boord genomen van de Belgische kotter „Noordzee" even eens uit Zeebrugge. De aanvaring gebeurde ongeveer 65 mijl uit de kust ter hoogte van Hoek van Hol land. De SCH 171 en de Belgische kotter wa ren beide stomende en niet aan het vissen. Schipper N. Pronk van de .Cornells Vro lijk Fzn." wilde vannacht in een telefoon gesprek niet nader ingaan op de toedracht van de aanvaring. Hij wilde daarmee wachten totdat hij in de thuishaven is. De rederij, de n.v. Cornells Vrolijk's Vis serijmaatschappij, die in IJmuiden is ge vestigd, was vanmorgen zelf nog niet op de hoogte .van de juiste toedracht. Gister avond heeft de reder wel contact gehad met schipper Pronk. Deze deelde slechts mee in aanvaring te zijn geweest met een Belgische kotter, die daardoor was gezon ken. De SCH 171 heeft geen noemenswaar dige schade opgelopen, zei schipper Pronk. Hij deelde mee, dat hij doorstoomde naar de visgronden, vermoedelijk de Sandetti. NEW YORK. De Nederlandse delegatie zal een stemming in de V.N. eisen over haar plan voor zelfbeschik king voor Nederlands Ni'euw-Guinea en zal zich verzetten tegen enig denkbeeld dat de V.N. zou kunnen bemiddelen om weer besprekingen tussen Indonesië en Nederland over Nieuw-Guinea op gang te brengen, zo is in New York uit goede bron vernomen. De zegslieden meenden te weten dat een eventueel aanbod van hulp der V.N. om de Nederlands-Indonesische besprekin gen weer op gang te brengen, niet zou worden aanvaard door de Nederlandse de legatie. De Nederlanders vrezen dat bila terale besprekingen voor Indonesië aan leiding zouden zijn opnieuw zijn aanspra ken op Nederlands Nieuw-Guinea te la- De drie Nederlandse militairen van de troepenmacht in Suriname, die in het plaatsje Nieuw-Nickerie deserteerden, zijn in het naburige Brits-Guyana aangehou den. Zij waren op weg naar de hoofdstad Georgetown, waar zij vermoedelijk wilden proberen aan boord van een schip te ko men. De deserteurs waren in gezelschap van een Surinaamse metselaar, die sinds kort werkzaam was bij de genie-afdeling van de Nederlandse troepen. De drie militairen en de metselaar wer den opgesloten in het hoofdbureau van po litie in Georgetown. Zij zullen in Spring- lands, een plaatsje aan de grensrivier met Suriname, overgeleverd worden aan de mi litaire autoriteiten in Suriname. De gemeente Velsen heeft een bestem mingsplan gema.akt voor de gronden ten oosten van het oude dorpje Velsen. Het plan voorziet in de bouw van circa hon derdzestig eengezinswoningen, een aantal winkels rondom een pleintje en de bouw van twee flatgebouwen van drie woonla gen. De verwezenlijking van een nieuw be bouwingsplan is nodig, in verband met de op handen zijnde kanaalverbreding, waar door een groot deel van het oude dorpje Velsen zal moeten worden afgebroken. Advertentie BORN 1820 still going strong Het nieuwe bestemmingsplan wordt om grensd aan de oostzijde door de Oostein- derweg (waar de woningen voor het tun- nelpersoneel staan), aan de zuidzijde door de Amsterdamseweg, aan de westzijde door de Meervlietstraat en aan de noord zijde door de in overleg met Rijkswater staat vastgestelde grens, die loopt van het zuidelijk tunnelventilatiegebouw naar de Zuiderdorpstraat. Wie de kaart bekijkt, ziet dat de noor delijke grens slechts op enkele tientallen meters vanaf het Velsense raadhuis loopt. De nieuwe kanaaloever zal in de toe komst ten noorden van deze grenslijn ko men, aldus de toelichting op het ter visie gelegde bestemmingsplan. Openbare Werken van Velsen is erin ge slaagd een waardige vervanging te creëren van het oude Velsense dorpje aan de voet van de historische Engelmundus- kerk. Deze kerk zal ook, wanneer eenmaal het plan is gerealiseerd, blijven domine ren. Het nieuwe plan voorziet, zoals gezegd in de bouw van circa honderdzestig een gezinswoningen. Laagbouw dus. Vlak bij de toekomstige kanaaloever zijn enige flat gebouwen gedacht met drie woonlagen. Veel grond is ook gereserveerd voor groenbeplanting. Een grote strook grond nabij de huidige brandweerkazerne is be stemd voor bijzondere bebouwing. Het be stemmingsplan is sedert donderdag j.l. ter visie gelegd gedurende vier weken ter ge meente-secretarie. ten horen. Hierdoor zou de impasse al leen maar worden verlengd Het hoofd van de permanente delegatie bij de V.N., mr. C. W. A. Schürmann, heeft scherp de bewering van de Indone sische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, tegengesproken dat Neder land politieke tegenstanders uit Nieuw- Guinea zet. Zij, die zogenaamd werden uitgewezen, zei mr. Schürmann, waren Indonesiërs die werkloos waren geworden toen de oliewinning werd gestaakt. Bijna allen waren naar Indonesië gerepatrieerd en Nederland had die repatriëring be taald. De bewering van Soebandrio, dat de Nederlanders Indonesische patriotten naar concentratiekampen stuurden, werd door mr. Schürmann „absoluut onwaar" genoemd. De Oekraine heeft zich in de V.N.- assemblee uitgesproken tegen het plan- Luns. De Oekrainse afgevaardigde, Kizya, zei dat de volkenorganisatie „een verbor gen mes in de hand zou worden ge drukt" door het Nederlandse voorstel. Hij beschuldigde de Nederlanders ervan te trachten „de duistere rol van een goe de oom te spelen" door aan te bieden de souvereiniteit over het gebied prijs te geven op voorwaarde dat de bevolking in een volksstemming haar eigen toekomst zal kunnen kiezen. Kizya was de enige spreker die tijdens het debat over kolonialisme de kwestie- Nieuw-Guinea aanroerde. Reuter meldt uit Djakarta dat de Sovjet- Unie nog twee kanonneerboten aan Indo nesië heeft afgeleverd. Totaal zijn nu 12 van deze boten aan de Indonesische ma rine toegevoegd. De heer H.A. Andrea (P.v.d.A.) heeft in laatstgehouden raadsvergadering te Vel sen er op gewezen, dat het meer dan be schamend is diat zestien jaar na de oorlog er in Nederland nog zo iets is als woning nood. Het zijn vooral de mensen met lage inkomens, die er de dupe van zijn. Wethouder R.Verbeek wees er nog eens op, dat overal in het land grote moeilijk heden zijn voor wat betreft het bouwen van zo genoemde woningwetwoningen. De curveprijs is weliswaar ietwat verhoogd, maar niet voldoende om woningen te bou wen op een verantwoorde wijze. Velsen zal liever niet bouwen dan zo bouwen dat binnen korte tijd deze woningen tot krot woningen degraderen. Het ziet er naar uit, dat als er kan worden gebouwd, de huren omhoog zullen moeten gaan. In de laatste vijf jaren is de woningbouw, wat het tem po betreft, hard achteruit gegaan in de ge meente Velsen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11