Geslaagd concert van „Die Haerlemsche Musyckcamer" Eéndagsstaking voorkomen Groen Co UITGAAN IN HAARLEM brixon VAN NIEL Lustrumviering in Hildebrandzaal Conferentie der Neder landse Letteren in Antwerpen Parfums ^ier oud-collega's kwamen dr. ir. M, H. Damme gelukwensen Opzien barende vinding op de televisie VRIJDAG 17 NOVEMBER 1961 13 Overjas met internationale allure: Brixon. Verzorgd, komfortabel: Brixón stijl. Haarlems Christelijk Mannenkoor met nieuwe dirigent Centrale Verwarming Olïestook-instaliaties HARTEWENS Desondanks Beeldschermer Grondverkoop aan Duitsers HEERLIJK WARM! De negen Muzen MUZIEK TONEEL AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN Kaarslicht lééft! GOUDA KAARSEN De radio geeft zaterdag T elevisie pro gramma HET DERDE LUSTRUM van de Haerlemsche Musyckcamer is in de Hilde brandzaal van restaurant Brinkmann gevierd met een uitgebreid en afwisselend programma. Voor dit jubileumconcert bestond grote belangstelling, het werd door circa zeshonderd personen bijgewoond. Nadat de voorzitter, de heer J. P. J. Stenger, de aanwezigen welkom had geheten en hulde had gebracht aan dirigent André Kaart voor de onblusbare energie waarmee hij sinds vijftien jaar leiding geeft aan dit amateur-ensemble voor oude muziek, betraden de leden van de Musyckcamer in achttiende-eeuws kostuum de zaal. EEN WEINIG BEKENDE ouverture I voor 2 violen van Bach. Het leek me dat van Domenico Cimaros.a (1749-1801) was de choreografie van Balanchine weinig de veelgelovende inzet van de avond. Er tot haar recht kwam op het veel te ondie- bleek opnieuw uit dat André Kaart een pe podium en in een bijzonder kille, sfeer- bijzondere neus heeft voor het opdiepen loze belichting. De leden van het Natio- van half-vergeten werken die de moeite I naai Ballet oogstten met hun uitvoering van een uitvoering lonen en de capacitei- ondanks deze handicap, een verdiend ap- ten van zijn spelers niet te boven gaan. Bijzonder cachet kreeg de avond door de medewerking van het violisten-echtpaar Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Zij brach ten het dubbelconcert in a kl. t. van Vi plaus MET EEN GENOEGELIJKE Notturno voor 2 fluiten, 2 hoorns en strijkorkest van Haydn kwam een einde aan het muzi kale deel van de avond. Een epiloog valdi ten gehore, verdienstelijk begeleid vormde nog de korte conférence van God' door de leden van de Muziekkamer. Een fried Bomans die in warme bewoordingen bijzonder goede beurt maakte de hoboïst de vreugden van het samen musiceren i i i I /I r, lonhovp nr> 71in van het ensemble, Kees Kuyper, met het Hoboconcert in D gr. t. van Albinoni. Het was inmiddels wel duidelijk gewor den dat de akoestiek van de Hildebrand zaal voor muziek niet ideaal is, maar de uitvoerenden wisten zich in dit opzicht roemde en vervolgens de lachers op zijn hand had met zijn beschrijving van een Haarlemmer in het Zuiden des lands. Van de inmiddels rondgediende wijn kon men een ferme teug door de keel laten gaan op het welzijn van een groepering die uit goed" aan de" omstandigheden aan te" pas- I het culturele leven van deze stad niet 1 meer is weg te denken: De Haerlemse sen. HET DOEK VAN de toneelruimte ging I vervolgens op voor de balletgroep van het Koninklijk Conservatorium uit Den Haag, die een „Surprise-partie a Versailles" op I muziek van Lully voor het voetlicht bracht. De choreografie hiervan was door Joop Schultink samengesteld uit j passen en figuren zoals die in handboeken i en aantekeningen van balletmeesters uit de laatste jaren van Louis XIV zijn over geleverd. Deze reconstructie van wat eens een levend element van de hofcultuur was, werd met veel belangstelling gevolgd. De danssuite van Lully kreeg er een nieuwe dimensie door. NADAT Edo Wilod Versprille als so lo-fluitist te horen was geweest in het I Fluitconcert in D van Telemann, betrad het duo Lemkes-Vos ten tweeden male het podium, ditmaal om met de Muziekka- j de begeleiding te verzorgen van het bal- 1 let „Concerto Barocco" in het Concert Advertentie Musyckcamer. Sas Bange Advertentie De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft de Nederlandse delegatie naar de elfde Algemene Conferentie der Neder landse Letteren, die op 17 en 18 november te Antwerpen zal worden gehouden, als volgt samengesteld: Prof. dr. W. J. M, A Asselbergs, algemeen voorzitter; dr. Hulsker, algemeen secretaris; A. J. E Odijk. adjunct-secretaris. Sectie letterkunde: prof. dr. G. Stuive ling (voorzitter); P. H. Dubois (secretaris) mevrouw E. van Lokhorst, A. den Besten, J. J. Klant, M. Nord, S. Polet en W. P. L. Spruit (leden). Sectie uitgeverij en boekhandel: E. Le febvre (voorzitter); J. R. Meulenhoff (se cretaris); J. Brand jr., P. G. M. Coebergh, J. ten Have, B. van Kam'pen efi "Chr. Leef ÏMIg (leden). Sectie bibliotheekwezen: prof. dr: Brummel (voorzitter); prof. mr. H. de la Fontaine Verwey (secretaris); drs. G. Bor- gers, dr. C. Reedijk en P. J. van Swigchem (leden). Sectie radio en televisie: J. B. Broeksz (voorzitter); A. van Nierop (secretaris) mevrouw J. C. van de Bosch-Mulder, J. W Acda, J. Allon, J. Castelijns, J. J. van Her pen, D. G. Simons en mr. W. Wagenaa: (leden). Sectie toneel: Joh. de Meester (voorzit- j ter); E. Vos (secretaris); K. van Lersel, J. B. de Lange, drs. M. van Loggem, H. Ro- duin en J. Staal (leden). Lady Chatterley's Lover". Een woord voerder van de uitgever van „Lady Chat terley's Lover" heeft te Londen verklaard, dat 3,5 miljoen exemplaren van het boek zijn verkocht sinds een jury vorig jaar be sloot het voor publikatie vrij te geven. Vol gens de woordvoerder waren de fantas tische verkoopcijfers alleen het gevolg van de publiciteit die aan de zaak zijn gegeven HET IS NOG niet lang geleden, dat de jonge dirigent Teke Bijlsma de leiding van Haarlems Christelijk Mannenkoor op I zich nam. Maar hoe kort dit contact ook geweest mag zijn, de invloed van zijn muzikale beginselen heeft zich al kunnen laten gelden, zij het dan uiteraard nog niet in volle omvang Op de muziekavond, die het mannenkoor donderdag in de Gemeen telijke Concertzaal gegeven heeft, viel het I op hoe Teke Bijlsma er op aangestuurd heeft de koorklank een sonore, gave kern te geven bij welk streven hij ongetwijfeld de zangers het belang van een goede adembeheersing en van een duidelijke uit-1 spraak heeft voorgehouden. Het waren uitstekende uitvoeringseigenschappen, die bij de vertolking van ongecompliceerde, maar zeer aantrekkelijke koorwerkjes aan de dag traden. WAS HET DE bedoeling of was het toe val, dat al deze werkjes, de aan het slot van de avond gezongen Hymne daarge laten, betrekking hadden op een ambacht of een beroep? Men zong van zeelieden, een schoenlapper, de „scheresliep", de vrachtrijder die „van zijn levensdagen" uitsluitend de bloem van het vrouwelijk geslacht zou gaan vervoeren, en van jagers, waarvan er één uit de .Kurpfalz' kwam- I Die werkjes klonken vaak bijzonder goed in de lenige ritmiek, die de dirigent aan hield. De voordracht had wel wat na- j drukkelijker en wat vrijer kunnen zijn en het geestige accent overtuigender. Maar die spontaniteit zal Teke Bijlsma nog wel los weten te werken, in dezelfde zin als nu al „Hop paardje hop"! TWEE KOREN van de Marnix-school en j van de Charlotte de Bourbonschool ver schenen op deze avond ook op het podium en zo waar, ook met een beroepen-pro gramma! De jongens en meisjes zongen van het loze meisje, dat als matroos wilde gaan varen, van het wuf, dat aan spinnen i deed, van „Dubbele Jan", de kermis-exploi- tant en van boer Jan Jansen met zijn en orme veestapel, waarvan de varkens zo geducht te keer gingen. HET WAREN allemaal leuke liedjes, die de kinderen met echt mooie en zuivere klank en vlot zongen De pianist Marinus Metz zorgde daarbij voor een klankrijke, Advertentie Tijdens de televisie-uitzending van de Firato '61 werd bijzondere aandacht be steed aan een vinding van de wereldbe kende Deense fabriek „Danovox". Er kwam een minuskuul hoortoestelletje op het beeldscherm, zó piepklein, dat de cameraman amper duidelijk kon maken, dat het hoortoestelletje zich inderdaad in het oor van de demonstratrice bevond Geen draden, geen batterij in zak of tasje, niets achter de oorschelp, doch alleen dat héél kleine geluidsversterkertje in het oor. Dit wondertoestelletje. dat voorlopig alleen is bedoeld voor incidenteel gebruik door de (overigens zéér grote) groep van licht slechthorenden, wordt voor Neder land geïmporteerd door de specialiste op het gebied van hoortoestellen, de bekende firma GEERVLIET. In haar zaak te Haar lem, Koningstraat 11, worden aan belang stellenden alle inlichtingen verstrekt en gedemonstreerd met dit technische won der, dat de naam „Al-in-oor" draagt. Dit allerkleinste „gehoorhulpje" zal vele licht slechthorenden in de gelegenheid stellen voor 100 deel te hebben aan alle gesprekken in gezelschap en vergadering, aan concert- en schouwburgbezoek. (Vervolg van pag. 1) De vergadering draagt de besturen op alle wettige middelen te hanteren die er toe kunnen leiden, dat tenminste de twee maal drie percent zoals toegezegd door het College van Rijksbemiddelaars wordt ver- passende begeleiding. Als organist was hij i^ggen en de aan dit college voorgelegde in zijn registerkeuze gelukkig, toen hij galarisregeling goedgekeurd. De vergade- de door het mannenkoor zo indrukwek- ring heeft vertrouwen in de volksvertegen vakbonden bereid zouden zijn dinsdag aan staande (na de vragen in de Kamer) ook de ongeorganiseerden tot de dan te houden vergadering toe te laten om deze mensen voor te lichten. Aanvankelijk wilden de be stuurders hier niets van weten, maar moes ten tenslotte toegeven, zij het onder be ding dat de ongeorganiseerden niet méér I nodig was. kend gezongen slot-hymne begeleidde. De avond, waaraan het radio-ensemble „Vrij en Blij" zijn medewerking verleende, werd ingeleid door de ere-voorzitter van het koor de heer D. A. J. Spek. Advertentie BLOEMENDAAL LETTERKUNDIGE OPDRACHT De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft aan de heer H. Reeser te Amsterdam opdracht verleend een op bronnen-studie berustende beschrijving te geven van het leven van mevrouw A. L. G. Bosboom Toussaint in de periode 18511886. woordiging, die de staatssecretaris van O. K. en W. ter verantwoording heeft geroe pen. De vergadering dwingt de besturen om onmiddellijk in contact te treden met de vakcentrales om zich te beraden op de I scherpst mogelijke maatregelen c.q. pro- rAivaanswijk j testacties. De vergadering gaat er van uit dat de werkgevers het streven van de em ployes met alle kracht blijven ondersteu nen. Met deze geaccepteerde remise (de de finitieve motie) was men bijzonder blij. De bonden waren met hun hakken over de stakingssloot gekomen. Een staking werd ongemotiveerd anarchistisch genoemd. „Wij mogen onze kans op een volledig herzien van de salarissen niet verspelen," aldus de heer Heijer, wijzenS op drie mil joen werknemers, die in ongeveer dezelfde situatie zouden verkeren als de laagst be zoldigden bij de omroep. Hij maakte ook de toezegging bekend van het College van Rijksbemiddelaars, die de nieuwe loons- voorstellen van radio en t.v. voor volgend jaar prioriteit bij de behandeling zal verlenen. Gijs Stappershoef was bereid de (zware) eisen die hij vertolkte (24-uursstaking) wat af te zwakken als de TELEFOON 54855 Advertentie Bijoux de van de echt vrouwelijke persoonlijkheid A A flKOMD/G/flGEff en BESCHOUW/fi GEN Opnieuw zagen wij donderdagavond onze stelling bevestigd, dat lang niet al het toneelrepertoire geschikt is voor televisie. Op zichzelf was het loffelijk dat David Koning de kijkers probeerde toegankelijk te maken voor de NCRV-uitzending van Ionesco's „De Rinoceros", maar datzelfde had hij ook voor de argelozen kunnen doen, die de toneelvoorstelling bezochten. Hij verklaarde alles, maar kon de televisie- adoptatie daarmee nog niet rechtvaardigen. De inhoud van dit stuk vraagt om de bin ding van de toeschouwers in de zaal met het toneel. Die toeschouwers moeten als op hun plaats vastgenageld zitten. Zij moe ten het stuk ondergaan als een obsessie. Ze moeten er zich niet los van kunnen ma ken. De gelegenheid bestaat in de huis kamer wel. Daar kan men afstand nemen en zich niet willen overgeven aan een spel, dat te fantastisch en extreem van con ceptie is om nog intiem te kunnen heten. Men begrijpe ons goed. Wij pleiten niet tegen Ionesco. Wij pleiten alleen tegen de t.v.-realisering, die voor ons gevoel te con creet is om werkelijk de spanningen op te roepen, welke zich onafwendbaar bij een toneelrepresentatie manifesteren. Eenmaal gesteld voor het feit dat „Rino ceros" toch werd verbeeld via het scherm, kon men dus partij kiezen: voor of tegen Ionesco. De inleiding was een oratio vóór. Ze boette aan kracht in door de mindere geschiktheid van het medium. Ze bleek overigens voor degenen, die er toch ge noegen mee wilden nemen, op alle punten volgbaar. Wat Ionesco bedoelde kon niet worden misverstaan. Hoogstens kon men de manier waarop hij zijn bedoelingen ver wezenlijkte, al of niet aanvaarden. Wij voor ons moeten erkennen, dat wij de diepte van het toneel het sterkst misten in de transformatie-scène van Paul Cam- mermans en in de clause aan het slot, waar de tragiek zich wel aan ons meedeelde, maar te weinig reliëf had. Onze bewonde ring gaat uit naar Johan Walhain en Paul Cammermans, die niet zuinig omsprongen met hun talenten; naar regisseur Henk Rigters niet, omdat hij te cerebraal alleen maar registreerde. Wij heb ben na afloop heftig gediscussieerd over de vraag of deze uitwerking nu wel Wij bleven volhouden dat krijgen dan voorlichting. Dr. ir. M. H. Damme, oud-directeur-ge- neraal der PTT, heeft gisteren zijn 85ste geïnteresseerd zijn in onze waardigheid? De „pet"-zeggers lijken voorbestemd om straks te zijn. Als zij tenminste dan niet, met de herinnering aan dit stuk, zichzelf herkennen in een overeenkomstige situa tie. Wij hopen dat die zich nooit zal voor doen. Dat te voorkomen is mede wat Iones co beoogt. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 92 TELEFOON 12160 iedere auteur het recht heeft met zijn symbolen de mens te plaatsen tegenover de keuze tussen ondergang of behoud van zijn waardigheid. Wij zijn er zeker van dat de meeste kijkers Ionesco maar „pet" vin den. Dat weerhoudt ons niet hem onze ad- haesie te betuigen, ook al zouden wij het probleem op een andere manier aanpak ken. Maar is dat niet de grote kracht van dit spel, dat het ons wakker schudt? Dat het ons dwingt ons te realiseren wat we verjaardag gevierd. Des morgens kreeg hij onszelf waard achten, voor zover wij nog bezoek van vier oud-collega's in zijn bun- - - galow „Poste Restante" in de Wassenaar se villawijk Rijksdorp. Het waren prof. ir. G. H. Bast, de tegenwoordige directeur- generaal, de heer T. van Houwelingen dr. L. Neher en ir. J. D. H. van der Toorn, die dr. ir. Damme kwamen gelukwensen. Tezamen tellen zij 364 jaren Prof. Bast sprak de jarige toe. 's Mid dags was het drukker. Na twee uur stond dg deur op.en yoor ieder die wilde komen. Èri dat wa'rdh er zeer velen. De staatssecretaris van Financiën, dr. I W. H. van den Berge, heeft geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Borst (CPN) over het toenemende aantal verkopen van onroerend goed in Nederland aan voornamelijk Westduitsers. De staatssecretaris zegt dat deze transac ties sedert 22 maart 1954 hebben plaats gehad krachtens een algemene vergun ning van de Nederlandse Bank, zonder I dat daarvoor een'speciale deviezenvergun- ning was vereist. Het is hem echter niet bekend hoeveel van deze transacties met Duitsers in de jaren 1954 tot en met 1961 ter kennis zijn gebracht van de kanto ren van het kadaster en hoeveel hectaren I grond als gevolg van deze transacties eigendommen Van Duitsers zijn gewor den en welke bedragen hiermede waren gemoeid. KRUISWEG 50 Beverwijk - HAARLEM Gouda Ruime parkeergelegenheid ook op zaterdag ALLEENVERKOOP voor Haarlem en Omstreken Gen. Cronjéstraat 40 - 44 Haarlem - Telefoon 54679 Opdracht aan Bertus van Lier. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft aan Bertus van Lier opdracht verleend tot het componeren van een „niet-avondvullend muziekdramatisch werk". Het Nationale Ballet. Het Nationale Ballet is uitgenodigd in de maand 1962 een vijftal voorstellingen te geven in het Theater des Naties te Parijs. In april 1962 zal Het Nationale Ballet een serie voor stellingen geven in enige Westduitse steden. Henriette Roland Holstprijs. De Hen riette Roland Holst-Stichting heeft mee gedeeld dat „door omstandigheden de Hen riette Roland Holstprijs niet, zoals gewoon lijk, zal worden uitgereikt op 21 november, maar ongeveer half december". Foto-expositie geopend. De consul van Griekenland in de hoofdstad, dr. P. F. Kühler, tevens voorzitter van de stichting „Genootschap Hellas",» heeft een expositie geopend van foto's over Griekenland, ge maakt door de Amsterdamse fotograaf Paul C. Pet, die tot 25 november wordt gehouden in de Hoofdstadboekhandel. De persattaché van de Griekse ambassade, de heer Georges Kapsambelis, sprak een in leidend woord. Raad voor de Kunst. Tot lid van de Raad voor de Kunst is benoemd de heer W. F. G. Gerdes te Laren. De heer Gerdes zal zitting nemen in de afdeling Filmkunst van de raad. Zondag 19 november, Concertgebouw, 20 uur: Concert door het Haarlems Opera Koor, o.l.v. Bep Ogterop. Solisten: Nelly van Gelder, sopraan; Wim Koopman, tenor en Gerard Droog, bas-bariton. Begeleiding op twee vleugels en het concertorgel. Maandag 20 november, Concertgebouw, 20 uur: Concert door het symfonie-orkest „Haerlem", o.l.v. Marinus Adam. Solis te: Nancy Bricard, piano. Uitgevoerd worden werken van Gluck, Masséus, Grieg en Mendelssohn. Maandag 20 november, Minervatheater Heemstede, 20.15 uur: Chopin-recital door de pianist Jan Wijn. Dinsdag 21 november, Huize Hesmerg, Lanckhorstlaan 99, Heemstede, 20.15 uur: Huisconcert door de pianiste Ma rion Pollard, die werken ten gehore brengt van Cimarosa, Beethoven, Cho pin, De Leeuw, Schönberg en Debussy. Woensdag 22 november, Concertgebouw, 20 uur: Uitvoering door het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia", met medewer king van de pianist George van Renesse, die na de pauze improvisaties speelt. Donderdag 23 november, Concertgebouw, 19.30 uur: Prestatieconcert van Haarlem se harmonie- en fanfarekorpsen. Vrijdag 17 november, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie met „De getatoueerde roos", van Tennessee Williams. Regie: Ko van Dijk. Medespe lenden: Ank van der Moer, Paul Cam mermans, Jacqueline RoyaardsSand- berg, Mimi Boesnach, e.a. Zaterdag 18 november, Stadsschouwburg 20 uur: Het Rotterdams Toneel met „Ir ma la Douce", muzikale comedie van Alexandra Breffort, op muziek van Mar guerite Monnot. Medespelenden: Lia Do- rana, S-teye van Brandenberg, Peter Aryans, Pieter Lutz, John Lanting, Willy Ruys, Sacco v. d. Made, Matthieu van Eysden, Onno Molenkamp e.v.a. Bege leiding: Henk van Dijk (piano), Jan Blok (gitaar), Tom Disseveld (bas) en Rudi Bos (trompet). Zondag 19 november, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Rotterdams Toneel herhaalt de opvoering van „Irma la Douce". Woensdag 22 november,' Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft de eerste voorstelling in Haarlem van „Het Prieel", thriller van Alec Coppel. Mede spelenden: Bob de Lange (regisseur), Anny de Lange, Eric van Ingen, Kitty Kluppell, Annie Leenders, Wim de Haas, Hep van Delft, Jules Royaards, Kees Coolen e.a. Maandag 20 november, Stadsschouwburg, 20 uur: De r.-k. toneelgroep „Ludamus" geeft een voorstelling van „Spel met het noodlot, thriller van Emiyn Wil liams. Dinsdag 21 november, Stadsschouwburg, 20 uur: De r.-k. Rederijkerskamer Al berdingk Thijm geeft een opvoering van „Sterk als de Jacaranda", van Alejandro Casona. Vrijdag 17 november, Minervatheater Heemstede, 20 uur: Dr. A. L. Constandse houdt de eerste van twee lezingen over Oost-Europa. Maandag 20 november, Frans Halsmu seum, 20 uur: Ds. B. van Gelder houdt zijn tweede lezing uit een serie van drie over „Stiefkinderen van het Christen dom". Dinsdag 21 november, Frans Halsmuseum 20 uur: „Attributen der ijdelheid", lezing door mevrouw E. Canter Cremersvan der Does. Mannequins zullen demonstre ren met haar collectie waaiers, parasols, wandelstokken, tassen, juwelen, shawls enz. Woensdag 22 november, Frans Halsmu seum, 20 uur: „Italiaanse schilderkunst lezing met kleurendia's door mevrouw dr. M. RévészAlexander (tweede le zing uit een serie van drie). Donderdag 23 november, Frans Halsmu seum, 20 uur: Dr. J. van Niekerk houdt zijn laatste lezing over „Allergie en al lergische ziekten". Vrijdag 17 november, Frans Halsmuseum, 20 uur: Voor Les Conférences Frangaises houdt mons. Jacques Madaule een cau serie over „L'avenir de l'homme selon Teilhard de Chardin". Vrijdag 17 november, Concertgebouw, 16.15 en 19.30 uur: Jeugdconcert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest, o.l.v. Marinus Adam. Uitgevoerd worden werken van Baoh, Rameau, Beethoven en Weber. Maandag 20 november, Concertgebouw, 10.45, 13.45 en 15 uur: Jeugdconcert door het N.Ph.O., o.l.v. Marinus Adam. Dinsdag 21 november, Concertgebouw, 14.30 uur: Jeugdconcert door het N.Ph. O., o.l.v. Marinus Adam. Donderdag 23 november, Minervatheater Heemstede, 20 uur: K.R.O. Revue, met o.a. Berry Kievits, Gerard Walden en het KRO-Revue orkest. Museum „Het Huis Van Looy", Kamper laan: Tentoonstelling van werk van de Rotterdamse graficus Andreas Schotel Tot 4 december dagelijks geopend van 1017 uur; zondag van 1317 uur. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van werk van leden en invité's van de Haar lemse vereniging van beeldende kunste naars „De Groep" Tot en met 22 novem ber dagelijks geopend van 1017 uur, zondag van 1317 uur, woensdag en vrij dag bovendien van 2022 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Tentoonstelling van schilde rijen van Justine M. van Houten. Dage lijks geopend van 917 uur en op maan dag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 1820 uur. Tot en met 25 november. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat 41 Van 18 november t/m 10 december ten toonstelling van aquarellen en grafiek van de Amsterdamse schilder Tonny Buytendijk. Dagelijks geopend van 10.30 17 uur; zondag van 1417 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand november tentoonstelling van tekeningen Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: van het Reve, Tien vrolijke verhalen; Andres, Die Sintflut, dl 3, Der graue Regenbo gen; Brauner, Die Schalen des Zorns; Burkhardt, Wie ein bitterer Kern; Duncan, My friend An nie; Laurence, This side Jordan; Storey, Flight into Camden. Ontwikkelingsboeken: Langeveld, Inleiding in de psychologie, 3e dr.; Carus, Het evangelie van Boeddha; Wallis, Dayuma; Mannoury, De collec tieve arbeidsovereenkomst; Harmsen, Blauwe en rode jeugd; van Meurs en Baudet, Scheikunde van alledag; van Zonneveld Geriatrie, aspecten van de gezondheidszorg voor bejaarden; Pleysier, Trouwen is bouwen; Visser, Schermen; Euwe, Theorie der schaakopeningen, no. 8, Half-open spelen, I; Reeskamp, Locomotieven voorheen en thans; de Wijn, Elementaire elektriciteitsleer; van Maanen Hoofdlijnen der industriële organisa tieleer; Echtermeyer, Deutsche Gedichte van den Anfangen bis zur Gegenwart; Brecht, Flücht- lingsgesprache; Roland, Ochtend-jonge jaren (dl. 2 en 3 uit Jean-Christophe) alsmede: Boven het strijdgewoel; Weller en Stuiveling, Moderne wel sprekendheid; Moser, Allgemeine Musiklehre; Shneerson, Aram Kachaturyan; Schubert, Die Technik des Klavierspiels; Landendocumentatie Angola; Churchill, Redevoeringen 1938—1945; Gronon, Het veer te Corvey (het model voor de uitgever). Advertentie HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagina, praat je. 8.40 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterstand. 9.40 Meisjeskoor. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.55 Tentoonstellings- agenda. 11.00 Jazzmuziek. 11.25 Sportnieuws. 11.50 Lichte muz. 12.15 Van de wieg tot het graf, praat je. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.45 Rep. aankomst St. Nicolaas in Amsterdam. 14.00 Tussen mens en nevelvlek lezing. 14.15 Voor de jeugd. 14.45 Wat is de ver wachting van New Delhi?, beschouwing. 15.00 Promenade-orkest, koor en soliste. In de pauze (plm. 15.5016.10) Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Jazzmuz. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Gram. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd progr. 21.50 Socialistisch comm. 22.05 Walsmuz. 22.30 Nieuws. 22.40 De zwarte diamant, hoorsp. (deel 7). 23.10 Quiz. 23.35 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7 00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.55 In leiding Requiemmis. 10.00 Plechtige H. Mis van Requiem. 11.30 Gram. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Metropole-ork. en sol. (Om 12.3012,33 Land- en tuinb meded.). 12.50 Act. 12.58 Gebed uit Siberië. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Amateursmuz. 13.50 Gram. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd 15.30 Gram. 16.00 Texas-romance, hoorspel. 16.35 Pianorecital. 17.00 Sportact. 17.10 Amus.muz. 17.30 Boekbespr. 17.40 Lichte muziek. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijkork. 18.50 U bent toch ook van de partij? lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Muzik. wedstr. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Kamerorkest en solist. 20.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Re ligieuze muziek met comm. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nieuws en weerber. 13.15 Voor de jeugd. 14.00 Lichte muz. 14.30 De academie der discofielen. 15.30 Gram. met tips voor trips. 16.00 Theaterkron. 16.20 Lichte muz. 17.00 Nieuws en weerber. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Ad te Levavi. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgel- bericht en comm. uit Amerika. 19.40 Gram. 20.00 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Amus.ork. 23.00 Gram. 23.55—24.00 Nieuws VOOR VRIJDAG van de Leidenaar Kees Buurman. Dage lijks geopend van 1022 uur. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 2122 uur. Ricm-hnnnoliik Miiwnm Innsstraat- Onrip rental. 18.20 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws, weer- BisscnoppcHjK museum, janssiraai. uuae wjrM rnrnrr, „it Amerika in 4<i Gram an.nn religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 10-17 uur; zondagen 13-16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon-1 stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1017 uur; zon dag van 1317 uur. Teylermuseum, Spaarne 16: Tentoonstel ling uit eigen bezit. Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Hollandse. Itali aanse en Franse school. Fossielen, histo- risch-natuurkundige instrumenten, 31- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. 20.20 NTS: 20.00 Journaal en weeroverz VARA: Espresso. 21.00 Film. 21.25 Achter het scherm 21.35 Gevar. progr. NTS: 22.15—22.40 Liederen. VOOR ZATERDAG NTS: 14.0014.30 Rep aankomst St. Nicolaas. 14.30 Filmprogr KRO: 15.00 Oude journalen. 15.30 Dbcumentaire. NTS: 16.30 Eurovisie: Zwemmen: KRO: 17.00—17.40 Voor de kinderen. 19.30 TV- film. NTS: 20.00 Joum. en weeroverzicht. KRO Actueel progr. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Sport 22.20 Film.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13