Sinterklaas in Velsen aangekomen en grandioos ontvangen 8<P Hektrawler Rijnmond I maakt een geslaagde proefvaart op de Nieuwe Waterweg Bazaar voor VAR A-speelgoedactie bracht bijna 2000 gulden op IEDERE STAND KOLEN CONTANT M.I.V. adopteert drie tehuizen UK 2 maakte record-tongvangst Kort IJmond-nieuws mmm Bloemendaal zal aan Velsen 14.192,50 betalen 1 4 MAANDAG 'dO NOVEMBER 1961 5 Voorzichtig zijn In „Noord' 1 m Filmclub IJmond Dubbel 8 geeft demonstratie-avond Sint in Amsterdam Tot 31 dec. a.s bij aankoop van een naaimachine een KINDER- NAAIMACHINE CADEAU Wit-Gele Kruis gaat contributie verhogen mrzm m COCKTAIL FAUTEUILS 39.- 111 i H -"Jr zU <51* p> DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Voor lozing afvalwater Toneelavond bij Hervormde instuif „Nestor" sleept de „Noordstad" naar Kopenhagen STOFZUIGERS de EHBO-ers oefenden in Heemskerk Boete van 12.000. De officier van Justitie bij de rechtbank in Assen heeft tegen een aardappelhandelaar uit Emmen een boete van 12.000 geëist wegens over treding van de Wet op de Inkomstenbelas ting. De kinderen in de gemeente Velsen verkeerden zaterdagmiddag in een uit gelaten stemming. Rond de afrastering op de kade bij de steigers van Bureau Wijsmuller in IJmuiden, verdrongen de jongetjes elkaar, want allemaal wilden ze Sinterklaas zien en hem een hand geven. Al ver voor het tijdstip waarop de Sint per boot zou aankomen, stonden de vaders en moeders er met hun kinderen. Onder getoeter van de aan de kade lig gende sleepboten kwam omstreeks kwart voor drie de boot in zicht. Kennelijk bouwt men in Spanje ook grotere schepen, want het schip van Sinterklaas had niet binnen de pieren kunnen komen, zodat de „Hec tor" van het IJmuidense zeesleepbedrijf de heilige en zijn knechts aan land moest brengen. De sleepboot was prachtig gepavoiseerd met tientallen kleurige vlaggetjes. Terwijl de bemanning bezig was met afmeren, waarbij pen touw brak, voerden enkele Pieten bij de stuurhut een dans uit op het ritme van via luidsprekers voortgebrach te sinterklaasliederen, zulks tot groot ver maak van de honderden die op de kade stonden. De wuivende kindervriend werd op de steiger begroet door enkele be stuursleden van de Velser Jeugd Centrale. Loco-burgemeester H. de Boer stond op een gegeven moment helemaal in zijn eentje te wuiven. Een meisje van vijf jaar merkte op, dat Sint Nicolaas toch maar snel van Amsterdam naar IJmuiden was gekomen, want een half uurtje geleden had zij hem nog op het televisiescherm gezien „Afstanden zijn tegenwoordig niets meer kind", mompelde de vader. De heer De Boer heette de goedheilig man hartelijk welkom in de gemeente. Hij betreurde het dat er heel wat kinderen de aankomst van Sinterklaas niet konden meemaken, als gevolg van ziekte of om dat zij bij verkeersongelukken om het le ven zijn gekomen. De loco-burgemeester vroeg ouders en kinderen dan ook op straat heel voorzichtig te zijn. Overigens hoopte de heer De Boer dat de Sint dit jaar ook weer veel blijdschap en vriend schap in de gezinnen mag brengen. Vele handen vol moppen en andere lek kernijen werden tijdens de rondrit door IJmuiden en Driehuis rondgestrooid. Langs de route stonden duizenden men sen. Sinterklaas werd voorafgegaan door de leden van de chr muziekvereniging „Wilhelmina". De Sint was er ook van overtuigd, dat de kinderen voorzichtig moeten zijn als ze op straat zijn. In dit verband wees hij op het bestaan van de oversteekplaatsen. De Sint verklaarde voorts dat hij een rustige overtocht had gehad. Hij betreurde het dat Velsen nog steeds geen nieuw raad huis heeft. Hij hoopte dan ook dat als hij volgend jaar weer hier kwam, dit nieuwe raadhuis er zal zijn. Sint Nicolaas keek ons inziens wel een beetje beteuterd toen hij de knalrode sportauto gewaar werd, waarin hij zijn rondgang door IJmuiden en Driehuis ging maken. De bejaarde kindervriend mocht niet eens naast de chauffeur zitten, maar was genoodzaakt op de rand van de kof ferruimte plaats te nemen. Twee Pieten liepen achter de auto van hun baas. Ook in Velsen-Noord is Sint Nicolaas, vergezeld van zes fraai uitgedoste knech ten, zaterdagmiddag een grandioze ont vangst bereid- Mede door het mooie weer waren enige honderden kinderen met hun ouders getuige van de aankomst van de goede Sint, die wegens een enkelbles sure van zijn vertrouwde schimmel, dit keer een bruin en wat nerveus paard, be reed. De goedheiligman bleek echter een zeer goed ruiter, maar dat kon nauwelijks anders met zulk een eeuwenlange erva ring. De r.k. harmonie „St. Caecilia" was de bisschop reeds aan de overzijde van het pontveer tegemoetgegaan en vergezelde de Sint bij zijn overtocht op de pont. Aan de noordzijde van het nu wegens de stei gerbouw voor de papierfabriek versmalde pontplein waren talrijke belangstellenden verzameld toen, na een welkomstmars van drumband Schulpen-Meerweiden, de heer H. Groen als voorzitter van de Con tactcommissie Velsen-Noord van de Vel ser Gemeenschap de Sint begroette. Onder de lenzen van vele fotografen en filmers, die ook tijdens de rondgang hun hobby konden uitleven, verklaarde de heer Groen verheugd te zijn over het hoge bezoek; hij vond het prettig dat de Sint tijd gevonden had om ook Noord aan te doen. In zijn wederwoord toonde de Sint zich verheugd nu ook aanwezig te kunnen zijn bij zieken en bejaarden. Met het „Zie De leden van de Filmclub „IJmond Dubbel 8", zullen morgenavond in „De Opgang" te Beverwijk een openbare de monstratie geven. Zoals we reeds schre ven zijn ze reeds enkele avonden bezig geweest eenzelfde gegeven te filmen en door „knippen en plakken" verschillende resultaten te krijgen. Er zullen ook een aantal andere films, van vakantiereisjes en andere gebeurtenissen worden ver toond. Het is de bedoeling van het be stuur, dat ook niet-leden eens kennis ne men van wat met gezamenlijk werken kan worden bereikt. SHOWAVOND KLAVIERSCHIPPERS. Voor de uitvoeringen van cfe Klavier schippers bestaat in Beverwijk altijd een flinke belangstelling. Zaterdagavond was het Kennemer Theater weer goed bezet. De aanwezigen hebben zich volop kunnen amuseren, want het orkest bracht verschei dene populaire nummers ten gehore on der de beproefde leiding van Jan Stoker. Anne en Marie Stoker verzorgden op goede wijze het vocale gedeelte. Aan deze show-avond werkte verder mee de radio- en televisie-artist Haak van Overloop, die behalve met zijn conference de aanwe zigen ook wist te boeien met enkele goo chelitrucjes. De avond werd met een gezellig bal besloten. ginds komt de stoomboot" uit honderden kelen begon Sint zijn blijde intocht, waar bij de Pieten kwistig met moppen en pe pernoten totaal 70 kilo strooiden. De drumband ging de stoet vooraf, waarna St. Caecilia volgde en St. Nicolaas te paard fraaie staaltjes van zijn rijkunst gaf toen dit korps verschillende figuraties tijdens de rondgang uitvoerde. Langs de gevolgde weg zochten de Pieten de aller kleinsten op de arm van vader of moeder op om ze wat lekkers toe te stoppen. Bij „De Pan" werd de lange stoet, waarin nog een versierde auto van de Winkeliersvereniging Wijkeroog en een auto als reclame-object voor de VARA- bazaar meereden en waarin de fiks mar cherende Hoogoven Harmonie ook veel bekijkt had, ontbonden. De Pieten strooiden hier zeer tot genoegen van de jeugd hun laatste voorraad aan moppen en noten van het dak af. Sint Nicolaas heeft zaterdagmiddag weer eens blijk gegeven van de verbluf fende prestatie waartoe hij in de dagen rond 5 december in staat is. Al spoedig nadat hij in Haarlem aankwam wist hij zich ook in Amsterdam te presenteren. Een onafzienbare mensenzee heeft hem daar met honderden Zwarte Pieten, rijtuigen paarden, praal wagens en muziekkorpsen uitbundig wel kom geheten. Opvallend was de haast cha otische drukte op het eind van de lange route, waar degenen die het televisiever- slag van de aankomst thuis hadden willen zien zich kennelijk nog ijlings hadden ge voegd bij degenen die reeds in de voor middag, al of niet voorzien van klapstoel tjes, zich een plaats aan de rand van het trottoir hadden verzekerd. De intocht, die wat belangstelling en uit bundigheid betreft, slechts is geëvenaard door de intocht van de Canadese bevrij dingstroepen in mei 1945, maakte al het verkeer van half twee af onmogelijk. De politie had alle beschikbare manschappen ingezet. Vrouwelijke agenten beijverden zich om de kinderen langs de route naar grootte op te stellen- De stoet met zestien praalwagens en -groepen en dertien mu ziekkorpsen was drie kilometer lang. Het duurde ruim veertig minuten eer hij ge heel voorbij was getrokken. Hoogtepunten in de door snoep strooiende Zwarte Pieten geflankeerde optocht waren 55 uit België overgekomen soldaten van de Napoleonti sche Garde, het gedeeltelijk te paard ge zeten gezelschap van 70 ridders en de 80 als clowns geklede leden van een harmo nieorkest. Advertentie Met ingang van 1 januari volgend jaar wordt de contributie verhoogd voor de le den van het Wit-Gele Kruis te Velsen. Dit is medegedeeld tijdens een in het Patro- naaatsgebouw gehouden ledenvergadering De verhoging bedraagt 0.50, namelijk van f 7,50 tot 8 per gezin per jaar. Tij dens de bijeenkomst is tevens een nieuwe voorzitter gekozen. Na stemming werd de heer Th. B. M. Letschert benoemd. De heer N. C. Rozemeijer werd dank ge bracht voor de periode dat hij het voor zitterschap heeft vervuld, namelijk sedert het overlijden van de heer Van der Veld In het bestuur werd tevens gekozen dr A. A. J. Broekman, kinderarts, evenals de heren E. M. van Kaam en J. A. Stals, die beiden werden herkozen. Medegedeeld werd dat binnenkort uit de parochies een leden raad wordt gevormd. Ét De eerste hektrawler van de n.v. Rederij en Haringhandel N. Parlevliet jr. in Katwijk aan Zee, de KW 15 Rijnmond 1, heeft zaterdag vanuit Vlaardingen zijn officiële proefvaart gemaakt op de Nieuwe Waterweg met vele genodigden aan boord. Deze hektrawler, die een zeesleepbootachtig silhouet heeft, werd gebouwd bij de n.v. Scheepsbouwwerf „De Dageraad" in Woubrugge. Het schip liep op 29 augustus van stapel en heeft voor de officiële proefvaart een weck doorgemaakt van proef nemingen op zee, waarbij het vistuig werd beproefd. Deze proeven hadden een zeer bevredigend verloop. Advertentie marktpiejn UMUiDEM g:io Zeer geslaagd is de bezaar van de samenwerkende verenigingen Jonge Strijd, V AR A-af deling en vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, die zater dag de gehele dag in het Jozefhuis te Velsen-Noord voor de VARA-speelgoed- actie is gehouden; een bazaar met vele aantrekkelijke prijzen en attracties, waarvoor een zo grote belangstelling was, dat niet eens het tevoren bepaalde sluitingsuur 10 uur 's avonds kon wor den gehaald. Mevrouw G. van Eykelen- Bestenbreur begroette de velen die de opening nauwelijks konden afwachten zaterdagmorgen met opgeruimdheid. Zij vertelde dat men twee maanden achter een met volle kracht heeft gewerkt voor de opbouw van deze bazaar. De intocht van St.Nicolaas bleek 's mid dags als een gelukkige samenloop te wor den beschouwd want toen werd de bazaar overspoeld door belangstellenden, zodat tegen zeven uur 's avonds de eerder ruim met goederen voorziene tafels en attrac ties kale plekken vertoonden. Om twaalf uur al was er voor 400.omgezet; om drie uur was het bedrag al 1100.en s avonds negen uur kon de totale op brengst, mede dank zij de klaverjasdrive van de VARA-afdeling en de lijstcollecte op ƒ.1901,11 worden gesteld. Een bijzonder mooi resultaat, waaraan de grote poppen- verloting mede heeft bijgedragen. Vorig jaar kwam deze bazaar tot ƒ.1350,-. De 110 kinderen van 't St.Antoniuskinderte- huis in Bakkum kan nu een onvergetelijke Sinterklaasmiddag worden aangeboden. Maar van dit bedrag kunnen ook nog an dere voornemens ten uitvoer worden ge legd. Maandag, 4 december wordt het feest in Bakkum gevierd. Mevr. Van Eyke- len kon niet anders dan vermoeid, maar zeer verheugd deze bazaar een uur eerder dan geraamd afsluiten met een van grote voldoening getuigend dankwoord. Voor de poppenverlotingen, waarvan de prijzen zijn af te halen bij mevr. E. A. J Goossens-Brons, Geelvinckstraat 61, Vel sen-Noord vielen de prachtige poppen ten deel aan houders van de nummers 214, 278, 362, 378, 514, 524, 674 682, 753, 763. 806, 891 937 991. De personeelsvereniging van de Melkin richting Velsen die zaterdagmiddag in het ontvangstlokaal van haar bedrijf aan de Wijkerstraatweg de tentoonstelling van de vervaardigde en aangekochte speelgoede ren hield in het raam van de speelgoedac ties overal in het land, kon bogen op een prachtige verzameling van mooie geschen ken die veel belangstelling hadden. De heer L. v.d. Meulen, voorzitter, deelde me de, dat dit het zesde jaar is, waarin het MIV-personeel meewerkt om deze keer on geveer 150 kinderen gelukkig te maken, waarvoor dan het tachtig man tellende personeel het gehele jaar in de weer is. Reeds' met januari wordt al weer aan de nieuwe actie begonnen waarbij het verza melen van oudpapier en karton en het inzamelen van giften, het maken van speelgoed en het kleden van poppen tot de werkzaamheden behoren. Zonder de kosten voor het eigenlijke feest van St. Nicolaas. dat op zaterdag december wordt gevierd in de kinderte huizen van het Centraal Genootschap De Heuvel en het Boshuis in Nunspeet en Het Hoge Hout in Elspeet, zullen de aldaar ver blijvende kinderen voor een waarde van ongeveer 900 aan speelgoederen ontvan gen. Elk van de huizen krijgt voor de eventuele nieuwkomers, die deze St. Ni- colaasviering niet meemaken, een fraaie grote volière met parkieten en vinken. De heer J. H. Boot, directeur van de werf, verklaarde bij de overdracht van de trawler aan de reder dan ook dat hij het schip vol vertrouwen naar zee zal zien gaan. „De indeling van het schip 's geheel anders dan van conventionele trawlers, tot de masten toe", aldus de heer Boot. „Vooral de werkruimte tussen deks, de motorkamer en de bemannings- acccmmodatie zijn ruim opgezet". „Wat is dat voor een schip", had een oude Vlaar- dingse vissersman hem op een middag gevraagd toen hij op de kade van de Wilhelmina toekeek hoe de KW 15 af meerde. „Een trawler", had de heer Boot geantwoord. ,.Nou, je kan wel zien dat jij er geen verstand van hebt", zei daarop de oude man, die dertig jaar had gevaren als visser. „Zie je de visborden dan niet", zei de heer Book De oude visser zag ze. „Ze verzinnen ook steeds weer w.ar anders", was zijn commentaar:" am De heer Boot prees zijn opdrachtgever voor 'diëris durfden geheel nieuwe •type- schip te bestellen, wat zowel voor de re der als de bouwer risico met zich mee brengt. Hij sprak de hoop uit dat schip per Klaas van der Plas, die voorheen onder andere het bevel voerde op de Emma Wilhelmina en de Nicolaas Se nior. plezierig zal kunnen werken met de Rijnmond I. Hij droeg het schip over aan de heer Parlevliet door deze de zeewaar digheidscertificaten van de scheepvaartin spectie te overhandigen. De heer Parlevliet had aanvankelijk volgens zijn zeggen „behoorlijk in de piepzak gezeten", maar was er toch dankbaar voor dat de ontwerpers van het schip, ir. Minnee van het Leidse bureau Propulsion en de heer Boot, hem hadden kunnen overhalen iets geheel nieuws te beginnen. Ook hij wenste de schipper ge luk met het nieuwe schip. De burgemeester van Katwijk was ook onder degenen die de reder kwamen fe liciteren. De heer D. Meerburg overhan digde de heer Parlevliet namens de Kat- wijkse redersvereniging De Vuurbaak een kristallen vis. Met hulp van schipper Van der Plas hees mevrouw Parlevliet daar op de rederijvlag. Tenslotte hief men in het tussendek het glas. zien van een gewapende asfaltlaag. In de brug, die rondom van ramen is voor zien, zijn aangebracht een decca-installa' tie met plotter, twee echoloden en een visloupe, een radarinstallatie, peilinstalla- tie en een loudhailinstallatie naar tussen- en achterdek, stuurhuisdek etc. In de schippershuit zijn alleen nog de zender en ontvanger geplaatst. Ook is daar de kaar- tentafel. De Rijnmond I heeft bij een proefvaart op zee 13 knopen gelopen. Een recordvangst bracht in de afgelo pen week de kotter Urk 2 aan de afslag. De kotter loste vrijdag 7516 kilo tong, een tongvangst die geen enkele logger, kotter of trawler ooit heeft aangevoerd. Met bij- vis werd de besomming J 16.0000. De kot ter was maandag 6 november ter visserij vertrokken. De schipper besloot zaterdag 11 november de reeds gevangen 6000 kilo niet te lossen wegens de lage tongprijs. De bemanning bracht het weekend op Urk door. Wegens het slechte weer voer men eerst dinsdag weer uit. Vrijdagnacht loste en sorteerde de bemanning en havenarbeiders de 7516 kilo tong, waarvan het grootste deel bestond uit slips en tong één. Een tweede record vestigde de afge lopen week de Urker rederij Van d'en Bos. Met de twee kotters Urk 243 en Urk 244 kon maandag en dinsdag niet worden ge vist. Woensdag voer het span uit en vrij dagmorgen kwamen de scheepjes in IJmuiden aan de afslag met gezamenlijk 1040 kisten haring. De besomming was 14.000. Een bijzondere aanvoer had zaterdag de Antje KW 49. Naast de 600 stijve kabeljauw en de 800 kisten vis had dit schip 60 kisteh leng (125 kilo) aan boord. De prijs van deze leng per grote kist 68 viel tegen, maar de partij grote leng van 7500 kilo kon nog toch 4.000 aan de mooie besomming van deze korte reis toevoegen. Plaatwellers. De toneelclub van de Personeelsvereniging „De Plaatwellerij' zal vrijdagavond 24 november in gebouw Concordia aan de Doodweg te Velsen Noord haar jaarlijkse uitvoeringenreeks openen met twee éénacters; „De vrouw die terugkwam" en de klucht „Oom Lou knapt 't wel even op". Een bal, met dans muziek van De Bianca's, besluit de avond 't.'f V; -Ji' j r - V* (Jd: O.jiC if* Technische gegevens. De technische gegevens van de Rijn mond I zijn: lengte over alles 45,75 m., breedte 8,50 m., holte 4,30 m„ 477,75 bru- toregisterton, capaciteit van de brand stofbunkers 108000 liter, hoofdmotor een 1200 p.k. Deutz, voorts een winchmotor van 230 p.k., een hulpmotor van 90 p.k. en een havenset van 25 p.k. alle ook van Deutz-fabrikaat. Alle pompen, com pressor enz. worden elektrisch aangedre ven. De trawllier wordt aangedreven door een 180 pk elektromotor. De lier is voor zien van twee automatische lijnengelei- ders. Er is een elektrische stuurmachine met automatische piloot. De hekgalg wordt aangedreven door twee hydraulische pom pen, bediening bij de winch en bij de galg. Het schip is gebouwd onder klasse Scheepvaartinspectie „Onbeperkt vaarge- bied" en heeft twee dekken. Tussen bei de dekken bevindt zich de accommodatie voor de bemanning van veertien koppen met een messroom-kombuis, twee w.c. s, twee douchecellen, twee wasplaatsen, twee proviandbergplaatsen, waarvan een ge- koeld, en een oliegoedbergplarts. Het vis- ruim is geïsoleerd, 130 m.m. dik, waar over in het vaste visruim een aluminium beschieting. Het achtervisruim biedt plaats aan 720 tonnen, er kunnen echter ook verse vis of kisten geborgen worden. De vis wordt van het achterdek naar het werkdek-voor getransporteerd door twee lopende banden, waarvan de voorste zo breed is, dat daarop gesorteerd en ge kaakt kan worden. Het hoofddek is voor Advertentie Door met 10 tegen 4 stemmen een voor stel aan te nemen van de heer Vliegen (P.v.d.A.) heeft de gemeenteraad van Bloe mendaal in zijn laatstelijk gehouden ver gadering besloten een bedrag van 14.192,50 te betalen aan de gemeente Velsen. Dit bedrag is een vergoeding voor de lozing van afvalwater via de de centrale riole ring van Velsen over de periode van 1 januari 1951 tot 16 april 1955. Bloemendaal loost zijn afvalwater reeds sinds 1921 op de Velsense riolering, zonder vergoeding. Op 16 april 1955 wendden B. en W. van Velsen zich schriftelijk tot het gemeentebestuur van Bloemendaal. In deze brief werd gesteld, dat een maandelijkse vergoeding van 275 voortaan billijk zou zijn; over de periode van 1940 tot 1955 werd een vergoeding van f 40.000 gevraagd. Uitkering van dat laatste bedrag achtte het gemeentebestuur van Bloemendaal niet aanvaardbaar, omdat Velsen dan maar eerder de rekening had moeten aanbieden. Voorgesteld werd, een bedrag van 19.326,21, samengesteld uit vergoe ding plus rente, te betalen over de perio de van januari 1951 tot 16 april 1955. Met dat voorstel ging het gemeentebestuur van Velsen akkoord. Tijdens de raadsvergadering nu betoog de de heer Vliegen, dat het niet aanging rente te gaan betalen over een schuld, die pas op de datum van maning, 16 april 1955, rentedragend zou zijn geworden. Hij achtte betaling van 14.192,50 in plaats van 19.326,21 op zijn plaats. Deze mening vatte hij samen in een voorstel, dat door het merendeel van zijn mederaadsleden werd aanvaard. Onder auspiciën van de Hervormde In stuif te Heemskerk werd zaterdag een to neelavond gegeven die werd verzorgd door de toneelgroep van het Chr. Lyceum te Alkmaar. Opgevoerd werd het spel „Bloed en liefde" van Godfried Bomans. Onder regie van de heer H. Dielemans werkten hieraan mee Jan Vredenduin, C. Coppooylse, N. Sibrijns en K. Stiemer. On danks de nogal sombere titel is er om de inhoud van het stuk hartelijk gelachen Na afloop werd een dansje gemaakt op muziek door de „North sea combies". De groninger kustvaarder „Noordstad", die zaterdagmorgen op de noordzee ma- chineschade opliep, is later op de dag in Den Helder binnengesleept door de zeesleepboot „Simson" uit IJmuiden. De .Noordstad", die onderweg was met een lading stukgoed van Rotterdam naar Ko penhagen, is in de nacht van zaterdag op zondag in Den Helder op sleeptouw genomen door de sleepboot „Nestor". De zeesleper sleept de 400 ton metende kust vaarder thans naar Kopenhagen, waar de lading gelost zal worden, alvorens tot re paratie zal worden overgegaan. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres Holland Electro, Ruton, AEG. Philips ei VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSl .MJINWEG 173 - TELEFOON 4402 Zaterdag werd op het open terrein aan de Beethovenstraat-Berliozstraat in Heemskerk een grote EHBO-oefening ge houden. Hieraan namen deel de EHBO- verenigingen P.I.M. en de plaatselijke afdeling van ,St- Christoforus", beide uit Heemskerk. Voorts de afdelingen Beverwijk-Heemskerk van het Neder landse Rode Kruis en de colonne Rode Kruiskorps Beverwijk. Als oefening werd voorgesteld dat een gedeelte van Heems kerk zou zijn getroffen door een wervel storm. Al direct werd bekend dat veel ravage werd aangericht en door instor tingen, rondvliegend glas, dakpannen en andere wegwaaiende stukken veel perso nen waren gewond. Uit een nadere ver kenning bleek dat dit er vierentwintig waren. Tijdens de hulpverlening kwam het bericht dat aan de overzijde van de Neksloot ook nog gewonden waren die echter niet direct bereikt konden worden. Na afloop kwam men bijeen in het jeugd huis. „De Schakel" om nog wat na te kaarten over deze oefening. Dank werd gebracht aan de talrijke medewerkers.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5