Italië aan s republikei Fanfam's nen zeggen steun regeringsbeleid op Christendemocratisch congres beslist over sociale politiek Washingtons Witte Huis gaat op een echt paleis gelijken Wederzijds begrip tussen Kennedy en Nehroe li Zoals Dagblad abonnees NU AL 'N GROOT SUCCES Hammarskjoeld- bibliotheek Rechts krijgt absolute voorrang in België Rockefeller-stichting doet schenkingen De „Rong" verhuist van Biak naar Hollandia JFerdïoaods b<e leven assen Overstag Italië In dit dagblad ZOEKLICHT-SAMENKOMST én Heerlijk warme bed WOENSDAG 22 NOVEMBER 1961 Uitzondering op de regel maakt alleen de tram Oranjevereniging gaat vergaderen Verhalen over de Kennedy's gewild in de pers Door de stoel „DE GEMEENTE !N HET LICHT VAN GODS WOORD' Rev. H. BROHEDE V Hoe ervaar ik de zegen van God BEKENDMAKING in uw winkel DE ZEVENSLAPER verwarmings matras 'T ZELF REGELBARE Vraagt demonstratie bij de matrasspecialisten MARKTPLEIN (Van onze Correspondent) ROME. - De teerling is geworpen. Het Italiaanse kabinet- Fantani verkeert in een crisis en zal aftreden, echterniet dadelijk. Dit is een wat ongewone figuur, maar de Italiaanse politiek is nu eenmaal een doornig pad, waarop het niet gemakkelijk is te wandelen. Als men Fanfani en de zijnen nog een korte tijd, een paar maanden, laat doorploeteren, dan is dit alleen omdat de partij, die zijn einde heeft beslist, de Republikeinse partij, hoopt, dat in januari de kansen beter zijn voor een oplossing van de crisis in de zin als door die partij wordt voorgestaan. Fanfani zelf is het met deze regeling eens, daar hij overtuigd is, of althans schijnt, dat de door republikeinen en sociaal-democraten aangeprezen „ombuiging naar links inderdaad de enig aanvaardbare oplossing is voor wie ernst wil maken met de verwezen lijking van een paar der in het christendemocratische partij- programma nogal vaag aangeduide sociale hervormingen. Waarom geen crisis onmiddellijk? Omdat die bijna onoplos baar zou blijken en tenslotte misschien wel zou uitdraaien op een „ombuiging .naar rechts". Dat weten natuurlijk ook de rechtse partijen heel goed en daarom is het nog allerminst uitgesloten, dat binnenkort de liberalen een onmiddellijke crisis doen ontstaan. De wat vreemde toestand in Italië is namelijk als volgt: de enige regeringspartij is de christen democratische, maar daar zij alleen geen meerderheid heeft in het parlement, heeft zij een kabinet moeten vormen in overleg met liberalen, sociaal-democraten en ^ppublikeinen, drie kleine partijtjes, die de regering „van buitenaf" steunen. Zodra een der vier partijen van die „convergenza" (samen werking) bekend maakt, dat zij niet langer instemt met het regeringsbeleid, treedt het kabinet af. Dat is de afspraak. Nu hebben de republikeinen hun steun opgezegd, maar onder voorbehoud, dat zij eerst na het christendemocratische partij congres van januari aanstaande de daad bij het woord zullen voegen. Dat partijcongres zal een zeer belangrijke beslissing moeten nemen, een beslissing die sedert 1948 steeds maar weer op de lange baan werd geschoven, maar waar men nu blijkbaar niet langer aan ontkomen kan. Moet de Italiaanse democratie ombuigen naar links of naar rechts? Naar links zeggen de republikeinen en de sociaal-demo craten. En een deel der christendemocraten stemt daarmee in. Naar rechts zeggen de liberalen en heel wat christendemocraten knikken bevestigend. De breuk lqoft dus dwars door de zo uiterst machtige christendemocratische partij. Waar en hoe? De voorzitter van de Kamerfractie Gui is voor rechts, naar men zegt omdat hij hoopt zelf binnen afzienbare tijd eerste minister te worden (of misschien partijsecretaris) dank zjj de steun van de gematigde middenmoot, de „dorotei", en alle rechtse stro mingen in de partij. De voorzitter der fractie in de senaat is ook al voor rechts en dit komt omdat senator Gava een typisch voorbeeld is van die plaatselijke „nota belen die vooral in het zuiden, in de christendemocratische party de belangen voor staan van grondbezitters en gegoede burgery. Met de leiders van de fracties in beide Kamers tegen, zou het niet erg verstandig zijn van Fanfani, voorstander van de „ombuiging naar links", om bij parlementair debat over deze belangrijke zaak doen beslissen. te En hoe staat het met het partijbestuur? De algemene secretaris, Moro, was tot voor kort een voorstander van samenwer king met de linkse partijen, voor zover die als democratisch kunnen worden be schouwd. Het doel, daarover zijn Fanfani en Moro het volledig eens met de republi keinen en de sociaal-democraten, is het communisme te isoleren. Italië zou een vooruitstrevend, op economisch, sociaal en cultureel gebied modern land moeten wor den en zodoende de communistische pro paganda ontzenuwen. De Benelux-landen Zwitserland ep Skandinavië zouden ten voorbeeld moeten strekken. Maar er zijn in Italië heel oude en heel sterke machten, die van zulk een redenering niet gediend zijn. De tijd is weliswaar voorbij, waarop zij openlijk de meest conservatieve poli tiek als de beste konden aanprijzen, maar zij kunnen gebruik of misbruik maken van een bijzonder zwak punt in de voorstellen der linksgeoriënteerden. Dat zwakke punt wordt gevormd door de socialistische par tij. Welke garantie biedt Nenni, bieden de socialisten in het algemeen, dat zij morgen niet weer zullen luisteren naar Moskou of, wat op hetzelfde neerkomt, naar Togliatti? Halen wij niet met die partij het paard van Troje binnen de democratische veste, vooral omdat de leden van Nenni's partij doorgaans tevens leden zijn van het alge meen vakverbond, dat onder gemengd communistisch-socialistische leiding staat? zo zeggen sommigen. Wie zo redeneren, vergeten de steeds talrijker conflicten tus sen socialisten en communisten, vergeten hoe Nenni sedert verscheiden jaren pleit voor democratische methoden en zich met kracht verzet tegen alles wat naar een eenheidspartij zweemt. Zij vergeten ook, NEW YORK (UPI) In New York is de nieuwe bibliotheek van de UNO gewijd aan de nagedachtenis van wijlen de se cretaris-generaal Dag Hammarskjoeld ge opend. De waarnemende secretaris-gene raal Oe Thant sprak ter gelegenheid hier van een rede uit op een bijeenkomst in de zaal van de UNO-Assemblee. Andere sprekers waren de Tunesiër Mongi Slim, voorzitter van de Assemblee, dr. Heald, president van de Ford Foun dation, die de bouw van de bibliotheek financierde, en Ernest A. Gross, presi dent van de Woodrow Wilson Foundation, die een collectie boeken en documenten voor de bibliotheek schonk. De bibliotheek die zes verdiepingen drie ondergronds en drie bovengronds heeft is opgetrokken uit marmer, glas en aluminium en kan ruim vierhonderd duizend boeken bevatten, bijna tweemaal zoveel als de huidige collecties die tijde lijk waren ondergebracht in het secreta riaatsgebouw. Behalve grote leeszalen, heeft het ge bouw een auditorium met tweehonderd ze tels, een periodieken-zaal en een hal in een belendend laag gebouw voor ontspan ningsavonden dat tien jaar geleden in datzelfde alge meen vakverbond, dat toen werkelijk alge meen was en een grote macht vertegen woordigde, ook de katholieke arbeiders hun plaats hadden. Moro heeft in het partijbestuur en ook in de kamerfractie geijverd voor de „om buiging naar links. Fanfani en Moro werk ten in dat opzicht samen. Maar de rechtse elementen zaten niet stil en in plaats dat Moro hen wist te overreden, werd hij tot op zekere hoogte beïnvloed door htCh rejde- neringen. Pogingen van Fanfani om Moro opnieuw geheel te winnen voor de „ombuih ging naar links" hebben tot nu toe geen succes gehad, maar worden voortgezet. En dit is de reden, waarom de crisis wordt uitgesteld. Men wil Fanfani de tijd geven om voor het partijcongres alsnog Moro te rug te brengen tot zijn inzicht van een half jaar geleden, hij zal tenslotte het con gres voorzitten en wat de algemene partij secretaris zegt, heeft doorgaans invloed op een flink aantal gedelegeerden. Op dat partijcongres is overigens de hoop geves tigd van allen, die de „ombuiging naar BRUSSEL (UPI) Met ingang van 1 december zal in België van rechts komend verkeer voorrang hebben punt uit, be halve wanneer uitdrukkelijk het tegendeel is aangegeven Tot nog toe gold deze voor- rangsregel slechts in beginsel. Er waren uitzonderingen en het aantal daarvan overtrof verre het aantal normale situa ties. Die uitzonderingen hebben reeds jaren in België aanleiding gegeven tot eindeloze ru zies en problemen. Enkele jaren geleden werd het verkeersreglement herzien en werd een aantal uitzonderingen afgeschaft. Wat over bleef was echter nog voldoende om de problemen onoplosbaar te houden. Zo had verkeer, dat uit een straat kwam, waarin tramrails liggen, voorrang. Ook verkeer dat uit een weg kwam van meer rijbanen had voorrang. Stoppen op een hoekpunt, zelfs al kwam men van rechts en had men voorrang, deed het recht op voorrang vervallen. Voor de Belgen was dit complex van na dere bepalingen onontwarbaar, voor vreemdelingen was het levensgevaarlijk. Met ingang van 1 december zal het voor bij zijn. De man die van rechts komt heeft voorrang, tenzij door borden duidelijk is aangegeven dat hij dat niet heeft. Deze bepaling heft de hachelijke situaties op voor mensen die kruisingen of hoeken naderen en niet reeds van te voren weten of er een trambaan doorheen loopt. Voorts maar ook die uitzondering geldt in diverse andere landen heeft een voertuig op rails absoluut voorrang boven al het andere verkeer. links" als de enige hoop voor een voortbe staan der democratie in dit land zien. De leden van de partij zijn intussen veel meer links georiënteerd, vooral op sociaal ter rein, dan de christendemocratische kamer fractie, hetgeen verklaarbaar is als men weet, dat de partij nauwelijks een miljoen leden heeft maar ruim tien maal zoveel partijlozen hun stem op de christen-demo craten uitbrengen, hetzij uit angst voor „avonturen" lees hervormingen), hetzij omdat de pastoor of (helaas) ook hun werkgever ze daartoe aanzetten. Het is dus zeer wel mogelijk, dat het partijcongres aandringt op een „ombuiging naar links". Hoe de rechtsgeoriënteerden daarop zullen reageren, zal wel blijken. Het gaat hier zo als ieder begrijpt om zeer principiële din gen en een splitsing der partij is aller minst uitgesloten. Maar hoe het congres ook beslist, een ministercrisis in januari is vrijwel zeker, daar de republikeinen uitdrukkelijk hun verdere steun na het congres hebben op gezegd. Zowel zij als de sociaal-demo craten zijn daarna alleen beschikbaar' voor een meer links beleid. Zou het en dat hangt helemaal van de christen democraten af na die crisis mogen komen tot een „ombuiging naar rechts" (christendemocraten en „liberalen", met steun van buitenaf der royalisten en, of men wil of niet, der fascisten) dan gaan de vier democratische partijen van links (sociaal-democraten, socialisten, republi. keinen en radicalen, dus met uitsluiting der communisten) èen gezamenlijke oppo sitie voeren. Helaas zullen daarbij de communisten wel trachten in troebel' wa ter te vissen Hoe dit alles zal eindigen, kan op het ogenblik geen mens zeggen. Het is een onvermijdelijke, maar uiterst moeilijke strijd, waartoe de neiging der katholie ken om steeds op twee stoelen te willen zitten en binnen eenzelfde partij de mgest bonte schakering van inzichten te willen verenigen, de Italiaanse lekenpartijen heeft gedreven. Van de onzekere uitslag hangt het lot der democratie af in het enige Latijnse land van Europa, waar die democratie nog leeft, al ademt zij wel eens wat zwakjes. NEW YORK (Reuter) De Rockefel Ier stichting heeft 704.900 dollar toegewe zen voor landbouwwetenschappen, 644.710 dollar voor medische en natuurwetenschap pen, 198.505 dollar voor sociale weten schappen, 241.305 dollar voof humaniora en 27.395 voor algemene doeleinden. De Carlsberg stichting in Kopenhagen heeft 22.500 dollar gedurende drie jaar toe gewezen gekregen als hulp voor een on- derzoekprogram in biochemie aan het Carlsberg laboratorium. Professor Torkei Weis-Fogh, hoogleraar in de zoofysiologie aan de universiteit in Kopenhagen, ontving 1.000 dollar om zich op de hoogte te stellen aan het lopende onderzoek van experimentele dierfysiolo gie aan Amerikaanse laboratoria. Negenhonderd dollar werden toegewezen aan dr. Alexander Abraham Pihl, hoofd van het biochemisch laboratorium van het Norsk Hydros instituut voor kankeronder zoek en hoofd van het klinisch laborato rium van het Noorse radiumziekenhuis in Oslo, om onderwijsmethoden en onderzoek in biochemie in medische centra in de Verenigde Staten te bestuderen. De Zweedse Zaadassociatie in Svalof ontving tienduizend dollar voor de aan schaf van een uitrusting voor onderzoek naar plantenziekten. Het gouvernement van Nieuw-Guinea heeft in principe beslist, dat de centrale zender en centrale studio van Radio-Om roep Nieuw-Guinea, de „Rong" van Biak naar Hollandia zullen worden verplaatst. De nieuwe centrale zender zal een vermo gen hebben dat twee keer zo groot is als dat van de bestaande zender in Biak. Er zijn reeds proeven genomen met een uit zending uit Hollandia, waarbij gebleken is dat de ontvangst elders op Nieuw-Guinea even goed is en op de meeste plaatsen zelfs beter dan nu het geval is. Behalve enige technische voordelen bij een plaatsing in Hollandia er is nogal veel radioverkeer op de vlieghaven Mok- mer te Biak zijn er ook organisatorische en financiële voordelen. Zo komt het kost bare doorzenden van het nieuws naar Biak te vervallen. De snelheid en actualiteit van de berichtgeving kan worden ver hoogd. De nieuwsuitzending via de nieuwe en beter gerichte zender kan door de an dere zenders worden gerelayeerd. Het zenderpark van de „Rong" zal een belangrijke vernieuwing en uitbreiding on dergaan. De twee 10 kilowatt zenders, die in Hollandia zullen worden geplaatst één voor Radio-Omroep Nieuw-Guinea en één voor Radio-Hollandia komen eind vol gend jaar in gebruik. Tegen die tijd heeft Sorong eveneens een 10-kilowatt zender. In 1963 zal Merauke ook een dergelijke zender bezitten. De bestaande 5-kilowatt zender in Biak wordt dan de regionale zender voor de Geelvinkbaai. Verder zijn er lokale zen ders in Manokwari en Fak-Fak. De Oranjevereniging „Oud-Velsen" houdt dinsdag 28 november om 8 uur een algeméne ledenvergadering in de thee schenken j van Velserbeek. Er moet wor den voorzien in een bestuursvacature. ont staan door het bedanken van de heer P. J. Bakker. Het bestuur heeft de heer W A. de Clerq candidaat gesteld. (Van onze correspondent) WASHINGTON Iets als een koninklijk huis is de Verenigde Staten vreemd, maar misschien nooit in de geschiedenis van de Verenigde Staten is een familie zo dicht aan de sfeer van „royalty" toegekomen als thans dc „clan" van de Kennedy's. Het is een familie, die er zich toe leent: de man nen sportief, jeugdig, manlijk, de vrouwen (en aangetrouwde vrouwen) mooi, slank, en rijk genoeg om veel aan sport te doen en zich voortreffelijk te laten kappen en kleden. Te Washington werd dezer dagen een groot ruiterconcours gehouden. Robert Kennedy, broer van de president en minis-/ ter van Justitie, en zijn echtgenote Ethel, geboren Skakal, waren op de openings avond gastheer en gastvrouw. Een paar dagen voordat het tournooi zou beginnen, besloot Ethel moeder van ze ven kinderen op die eerste avond zelf mee te doen. Zij leende een geschikt paard, probeerde dat op maandag en reed er dins dag mee in de wedstrijd. Feilloos bracht ze het er niet af, maar de meeste hinder nissen nam ze uitstekend en natuurlijk was het publiek (waaronder vijf van haar kin deren) heel enthousiast. Haar prestatie was des te groter, omdat de persfotogra fen wel erg veel flitslicht gebruikten tij dens haar rit. Dergelijke verhalen over de familie Ken nedy hoort en leest het Amerikaanse pu bliek bijzonder graag. Bijvoorbeeld dat de meubilering van het Witte Huis de laatste tijd zoveel verbeterd is en dat men er een toneelgroep heeft laten optreden. Binnenkort zal een groot musicus in het Witte Huis spelen: de 84-jarige cellist Pa- blo Casals. Op 13 november geven de Ken nedy's een diner ter ere van de gouver neur van Puerto Rico, Luis Munoz Marin die een groot vriend is van? Casals. Presi dent Kennedy heeft de kunstenaar ver zqcht de avond door zijn spel luister bij te zetten. Casals heeft lang geleden reeds voor president Theodore Roosevelt ge speeld en voor koningin Victoria van En geland. Na 1939 weigerde Casals echter te spelen in hoofdsteden van landen, die het regime van Franco erkenden (hij is Span jaard van geboorte). Maar Kennedy's in vitatie heeft Casals niet willen afslaan, daar Kennedy's idealen ook de zijne zijn. Het antieke meubilair -waarmede het Witte Huis wordt ingericht, heeft zijn ge varen. In augustus had president Kennedy een ontbijtbijeenkomst met democratische leiders uit het Congres. Kennedy is nogal een beweeglijk man en tot ieders conster natie zakte hij op een gegeven moment door zijn stoel. Vice president Johnson en „speaker" Rayburn hielpen hem op de been. Er volgden de nodige grapjes over „Jacqueline's" liefde voor antiek. De brok stukken van de stoel waren nog maar nauwelijks weggeruimd of opnieuw weer klonk een gekraak. Nu zakte een van Ken nedy's medewerkers door zijn stoel. De president, die een zwakke rug heeft, moet wel degelijk oppassen met zulk meu bilair. De schommelstoelen, die hij meest al gebruikt, zijn gelukkig steviger. Om die rug sterker te maken doet de president de laatste tijd regelmatig gymnastiek. Graag zou hij meer aan sport doen, maar golf- spelen achten de doktoren op het ogenblik te riskant voor zijn rug. man da *wan aan ztjn kleren kent, kent man de zaak aan het blad. waarin zfl adverteert. la trw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft (Van onze correspondent) WASHINGTON Zelden heeft president Kennedy aan een buitenlandse bezoeker zo veel tijd gewijd, als vorige week aan minis ter-president Nehroe van India. Na afloop van de besprekingen te Washington heeft Nehroe vrijdag een toespraak gehouden voor de UNO-Assemblee. Nehroe zou zich, volgens het slotcommuniqué, in de gesprek ken met Kennedy een voorstander hebben verklaard van de vrije toegang tot West- Berlijn, doch verder hebben de discussies niet tot concreet geformuleerde resultaten geleid. Niettemin schijnt de ontmoeting van beide staatslieden zeer nuttig te zijn geweest. Nehroe meent dat hij en president Ken nedy „groter begrip hebben gekregen voor eikaars standpunten en veel dingen ge meen blijken te hebben". Nehroe zei dit zondag in New York voor zijn vertrek. „Alles bijeen genomen is het een goed bezoek geweest, zeker wel van mijn stand punt uit bezien, en, naar ik hoop, ook van het standpunt van de Verenigde Staten". In een vraaggesprek voor de televisie zei Nehroe, dat de kans op het gebruik van kernwapens per ongeluk, groter was dan van het opzettelijk gebruik ervan. „Maar zelfs ongelukken hebben alleen plaats wanneer de mogelijkheid ervoor ge schapen is", voegde hij eraan toe. „Wan neer iedereen een ongeluk verwacht, dan zal zelfs een ongeluk leiden tot ernstige gevolgen". Op de vraag wat de ene partij moet doen om de proeven op te schorten, wan neer de andere weigert een systeem van toezicht te aanvaarden, zei Nehroe dat proeven met kernwapens „in wezen slecht zijn. Men dient niet iets te doen dat in wezen slecht is". Kennedy en Nehroe hebben uitvoerig ge sproken over Zuidoost-Azië. Nehroe is zeer gekant tegen zending van Amerikaanse mi litairen. Hij bepleitte daarentegen meer activiteit van de internationale controle commissies, met name in Vietnam. Indien Kennedy zijn gast heeft overreed om In dia een grotere activiteit in die controle commissies te doen ontplooien, zou dit een stabiliserende invloed in Zuidoost-Azië kunnen hebben. (UPI) Nehroe bepleitte voor het fo rum van de UNO meer programma's van internationale samenwerking, zoals het In ternationaal Geofysisch Jaar, als middel om de spanningen in de wereld en de con flicten tussen de mogendheden te doen af nemen. Nehroe zei dat de wereld zich op de rand van de afgrond bevindt als gevolg van de kernbewapeningswedloop. Hij pleitte voor voortgezette pogingen om ont wapening te verkrijgen en een einde te maken aan proeven met kernwapens. Een vrijwillige onthouding van kemproeven kan volgens Nehroe nooit helemaal doeltref fend zijn. Nehroe zei voor de grote wereldproble men geen pasklare oplossing aan de hand te kunnen doen. Maar, zo waarschuwde hij, „tenzij ontwapening een feit wordt riske ren wij allen uitroeiing". De Indische pre mier zei ervan overtuigd te zijn dat de wereld het niet lang meer zonder ontwa pening zou kunnen stellen. Hij zei dat er veel over de mogelijkheden van een kern oorlog wordt gepraat, maar dat het gewo ne volk de ernst daarvan niet tenvolle begrijpt. „Waarom anders dit doodlo pen?", zo vroeg hij zich af. Nehroe zei dat de grote mogendheden, vanwege hun grotere verantwoordelijkheid omdat zij over de gevaarlijkste wapens be schikken, alles op alles dienen .e zetten om tot onderhandelingen te komen. „Ik ben van gevoelen dat alles waarvoor de mens in het verleden heeft gestreden vandaag op het spel staat", aldus Nehroe. „Hoe bereiken we de ontwapening?", vroeg hij, „Ik weet het niet". De UNO aldus Nehroe, zien zich ge plaatst voor de keuze „uitroeiing of voort bestaan" Er is sprake over het ontkomen aan een kernborlog „door zich in de aarde te boren en er te leven als ratten in hun hol'zei hij. „Voorwaar een vreemd ver schijnsel dat wij in onze tijd tot zulk een slotsom moeten komen", aldus de Indische staatsman. Op 6 december 1961 hopen onze geliefde ouders en grootouders P. WIJKER en M. WIJKEÈ-KRAB de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen. IJmuiden, Bakkerstraat 15. Recentie: van 3 tot 4.30 uur, Öud-Kath. Verenigingsgeb., Kanaalstraat Dankbetuiging Voor het medeleven en de grote belangstelling onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man, vader en groot vader NANNO HUIZING betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Mede namens de kinderen: N. Huizing-Oldenburg. IJmuiden, november 1961 Vechtstraat 28. Ue- j* Z WU&DSE prediker e» Vtu/tei hoopt over bovengenoemd onderwerp te spreken op donderdag 23 november D.V. in het CULTUREEL GEBOUW a'h Moerbergplantsoen. Aanvang 20 uur. Bereikbaar met bus 70 en 75. Er zal tevens gelegenheid zijn tot het stellen van vragen, daar deze pred. zeer goed Hollands spreekt. (STICHTER JOH. DE HEER) op DONDERDAG 23 NOVEMBER a.s. in de ELON-KAPEL, Vareniusstraat no. 1 (hoek J. P. Coenstraat). Spreker: Evang. TH. DIKKES van Leiden. Muz. medew. door het Spaargaren-mannen- kwartet en het zangkoor Schusan-E-Dith. Toegang vrij. Aanvang 8 uur Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland ge ven kennis, dat ingevolge het bepaalde in artikel 162, lid 2, der gemeentewet, op vrijdag 15 december 1961, aanvangende des middags te 2 uur, ten provinciehuize van Noordholland te Haarlem, Dreef 3, een openbare ver gadering van hun college zal worden gehouden, waarin de raden der gemeenten Be verwijk, Heemskerk en Vel- sen in de gelegenheid wor den gesteld door gemachtig den hun gevoelens ten aan zien van de voorgenomen opheffing van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk, de vorming van een nieuwe ge meente Beverwijk-Heems kerk, alsmede omtrent de voorgenomen wijziging van de grens tussen de gemeen ten Velsen en Beverwijk toe te lichten, en waarin ook leden dier raden, zo nodig door gemachtigden, van hun gevoelen te dien aanzien kunnen doen blijken. Gedeputeerde Staten voornoemd, (get.) Prinsen, Voorzitter, (get.) G. W. v. Dokkum, Griffier. willen weten wat er te koop ls ln de wereld. In het land ln de omgeving

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4