IFlJl UjUIjL SPORT IN DE IJ MOND FLOOR BAKTE ZEEKAAK VIES Kan dit nu eens weg - STOFZUIGERS WEDGWOOD f:IÏt PAADJE POSTDUIVEN sunart In en om de stad Havenberichten WFDOWOOn Oekuik r Zebrapaden komen en gaan oversteken zebra s DONDERDAG 23 NOVEMBER 1961 7 heemskerks St. Christofoor wint EHBO-wedstrijd Velsens Zakenleven COR OLY COR OLY een klasse apart nu ook in onderdelen WW verkrijgbaar bij BREÉSTR. 40-42 BEVERWIJK Bureau Voorlichting van Haagse politie COR OLY Groenteveiling Beverwijk Faillissementen Vanmorgen is in Amsterdam de instal latie van de „Internationale Graanover- slag Maatschappij Amsterdam" officieel geopend. Het is een verdere stap in de ont wikkeling van de Amsterdamse haven tot doorvoer- en opslaghaven voor massagoed ten dienste van de Europese Gemeen schap. De functie van Amsterdam als massagoedhaven voor Europa kan alleen tot ontwikkeling komen als de havenmond van IJmuiden aan de eisen des tijds vol doet en hiermee is men, zoals bekend, be zig. De ingebruikstelling van de I.G.M.A. te Amsterdam en de aankomst van de tien duizendste wagon met steenmateriaal uit België te IJmuiden hedenmiddag heeft men doelbewust op dezelfde dag doen val len. Bedoeld is daarmee: te demonstreren, dat de gemeentebesturen in gebied van het Noordzeekanaal tot op zekere hoogte samen willen gaan. Wat vandaag geschied is zou men kun nen zien als een goed voorteken van een komende zeer gewenste samenwerking op velerlei gebied. Men hoede zich echter voor een overdreven voorstelling in deze: nog te veel „eigen gemeentelijke belan gen" zijn er die een hinderpaal vormen voor een efficiënt samengaan in vele be langrijke zaken. De werkzaamheden aan de IJmuider pieren vormen tot 1964 een toeristische aantrekkelijkheid. Amsterdam en Velsen hebben dit begrepen en Velsen heeft het voorstel van Amsterdam dat verwees naar het op te richten Kantoor Goedkoop in New York, dat de bevordering van de economie en dus ook van vreemdelingen verkeer ter hand zal nemen om samen te gaan, gaarne aanvaard. Amsterdam stelde voor Zaandam uit te nodigen en Velsen stelde prijs op de me dewerking van Haarlem. En zo is men ge komen tot het samengaan in deze vier ge meenten te besluiten, in deze. Er gaat, zo hebben we onlangs al gemeld, een stich ting komen om het vreemdelingenverkeer te stimuleren, na goedkeuring van de res pectieve gemeenteraden. Nogmaals, dit alles is een goed voorte ken. Moge dit niet bedriegen! Woensdagavond werden in het paviljoen Watervliet de onderlinge kringwedstrijden gehouden voor EHBO-verenigingen, waar aan door vier verenigingen werd deelge nomen. Het Heemskerkse St. Christofoor kwam als overwinnaar uit de strijd en kreeg de wisselbeker toegewezen, die vorig jaar door P.I.M. (eveneens uit Heemskerk) was gewonnen. De jury bestond uit de doktoren J. G. Lange, G. K. Fierstra en L. J. Vreeling. De ploeg van St. Christofoor bestond uit mej. B. Henneman en de heren H. Fatels (leider) en J. Denneman. Tweede werd P.I.M. (Heemskerk), derde Hoogovens (Beverwijk) en vierde Van Gelder Zonen. CHRISTELIJKE BESTURENBOND IJMUIDEN. De Christelijke Besturenbond IJmuiden heeft een drük bezochte familie-avond in het Hervormd Jeugdgebouw gehouden. De voorzitter, de heer Jur. Visser, sprak over het onderwerp „Weest op uw hoede". Hij besprak daarin de voor- en nadelen van de welvaart. Xls voordelen zag hij de moge lijkheid tot aanschaffen van allerlei arti kelen, die vroeger buiten het bereik der meeste mensen lagen, een betere opleiding van de kinderen, recreatie door meer vrije tijd en de ontwikkeling van de wetenschap in allerlei vorm. Als nadeel zag hij, dat sommige christenen de materiële welvaart beleven zonder God. De mens dreigt in deze tijd ten onder te gaan bij de wedren om elkaar in te halen. Er is een gemis ran dankbaarheid en een verschraling van het geloofsleven, aldus spreker. Het komt er op aan dat de welvaart ons dichter brengt bij de levensbron, dat is God, zo zei hij. De heer Visser wekte vervolgens op toe te treden als lid van de* christelijke vakbe weging. Daarop besprak hij het probleem van de ongeorganiseerden. Hoewel net verplichte lidmaatschap aanvaardbaar is, zag hij dit niet als de aangewezen weg. Óp deze avond werd voorts afscheid ge nomen van de heer W. C. van Beek, districtsbestuurder van het C.N.V. in Noorcfholland, die naar Amersfoort ver trekt. De films en de dia's van het sleep bedrijf van Wijsmuller vielen zeer in de smaak. Nadat vorige week aan de Breesaperhof in Velsen-Noord twee nieuwe winkelpan den in gebruik zijn genomen door midden standers, die tot dan toe hun zaken uit oefenden aan de oude Schulpweg, heeft woensdagmiddag aan de oostzijde van de Hof de eerste van de aldaar gebouwde vijf nieuwe winkels zijn deuren met feestver- toon geopend. De meest verheugde man was de heer H Kruk, die vele jaren naast zijn eigenlijke vak als bakker aan de oude Schulpweg een kruideniersbedrijfje had. Het is voor deze ondernemende zaken man een hele stap geweest de overgang van het oude winkeltje naar de prachtige nieuwe zaak aan de Breesaperhof, waar hij bovendien over een gloednieuwe oven beschikt. Het fraaie pand heeft een flinke verkoopoppervlakte, waarin een moderne koelinstallatie en een speciale verkoop ruimte van de bakkersprodukten. Dit is ongetwijfeld een aanwinst voor „De Gil den". In deze kleine galerij van vijf winkels zullen in de loop van de komende weken onder andere nog een rijwielzaak, een sla gerij en een drogist hun intrek nemen. Het hotel-café W. Castricum met een accom modatie van twaalf logeerkamers, zal ver moedelijk in de loop van januari klaar zijn. Advertentie Voor AUTORIJDERS heeft DE SINT altijd de ruimste keus bij Pechlampen, vanaf 4.75 Philips pechlampen 14.50 Vele soorten schijnwerpers Achteruitrijlampen Bermlampen, witte zijvlakken (voor banden) Bumpers en strips voor Volks wagen, Plafonières, Spiegels, Mascottes, Bloemcnvaasjes, Bloemen, Asbakjes, Sigaretten- etui's, Sigarettenaanstekers, Sleutelringen, Autowasborstels, Advertentie Alle goede merken 100service en garantie Wl C mg n MARKTPLEIN I 9 l\ Ei K TELEFOON 4262 Advertentie DE SINT doet ook dit jaar zijn inkopen bij Daar vindt Hij voor de kleintjes Autopeds 23.95 Trapskeiters 57.50 Phillips rolschaatsen 12.50 Kunstschaatsen 9.75 Kinderdriewielers 16.95 Kinderfietsjes m. remnaaf 59. 3-klcurige batterijhulzen 1.95 enz. enz. Breestraat 108 - Beverwijk Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Pericles van Bremen; Yewdale, Londen, ledig IJmuiden; Edensight, Great Yarmouth, ledig IJmuiden; Se nator Posshei, Norfolk, Hoogovens IJmuiden; Geertruid Margaretha, Sandvik; Rijsbergen, Lon- den;Brinio, Ramvik, hout voor Zaandam; Wed- looper Korka; Jean E., Londen; Auctoritas, Safi; Telfa, Karlstad; Spes, Stettin, kalk voor IJmui den; Uskmouth, Belfast, ledig IJmuiden; Herm Kiepe, Hamina; Antarctica, Sundsvall, hout voor Zaandam; Hunzeborg, Colchester, ledig IJmuiden; Jans Londen; Alpha, Kingslyn, bijlegger IJmui den; Hanoi, Oporto; Robert Meyhoefer, Kop- mansholmen; Martha Ahrens, Hamburg; Vecht- borg, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Ceres Rotterdam; Renee, Rotterdam, ledig IJmuiden; Memnon, Antwerpen; Mentor, Rotterdam; Schel- destroom, Londen; Nore, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Marie naar Norköping; Adriaantje Elisabeth Cloucester, kunstmest IJmuiden; Fennia, Antwerpen; Belos, Rotterdam; Farangess, Rotterdam; Cinan, Rotter dam; Agro Mayor, Gdynia; Pernille Mearsk, Van couver; Medon, Falmouth; Harrier, Gdynia; At- lantide, Wicklow; Nordwald Köping; Waver- stroom, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Wolanda, Grangemouth; Nórdland, Vlissingen, le dig van IJmuiden; Schokland, Visby, kunstmest van IJmuiden; Lijnbaansgracht Antwerpen; Pi- rola Kopenhagen, walsmateriaal van IJmuiden; Foxfield, Antwerpen; Bolette, Key West; Staffan, Londen; Henriette B., Felixtowe; Wexford, Bos ton, stijfsel van Zaandam; Ank T., Delfzijl, ledig van Zaandam; Amazonas, Bremen; Theano Rot terdam; Peregrine, Harlingen; Wesremarch," Mal- mö; IJstroom, Bristol; Amyntas, Rotterdam; Neerlandia, Rotterdam; Rotti, Londen; Pandora, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Lancero naar Las Palmas; Doris, Funchal; Corale Nor wich; Loentsen. Hampton Roads; Ronda, Le Ha vre; Geestemünde, Antwerpen; Tinsdal, Emden, ledig van Zaandam; Alexander Matrosov, Lipaja, ledig van Zaandam; David, Kingslyn kunstmest van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie VL jj~"j Breestraat 108 Beverwijk De Haagse politie heeft een bureau voor lichting ingesteld. De taak van dit bureau, dat geleid wordt door hoofdinspecteur W. M. van Andel, zal zijn „het verwerven en instand houden van begrip voor de werk zaamheden die de politie verricht ten be hoeve van de gemeenschap *en het geven van voorlichting die kan leiden^ tot het voorkomen van strafbare feiten." Deze voorlichting zal geschieden door regelmatig contact met groeperingen uit de burgerij: jeugd, verenigingen, scholen, vormingscentra, kerkelijke instanties en andere overheidslichamen. In januari en februari zullen 700 a 800 onderwijskrachten een bezoek brengen aan het hoofdbureau van politie, waar zij over het werk van de politie en haar taak wor den voorgelicht. Schaken In het Cultureel Centrum in IJmuiden heeft de schaakclub Kijk Uit de onderlinge competitie voortgezet. In de eerste groep eindigde de belangrijke partij tussen T. A. Langedijk en Tj. de Jong na een voortdu rend licht initiatief van Langedijk in re mise. Een in feite nog belangrijker partij tussen K. Steijn en F. J. Walda eindigde na felle strijd' eveneens in een gelijkspel zo dat de onderlinge verschillen tussen de koplopers gehandhaafd bleven. C. J. Gor dijn werkte zich door een zege op G. L. de Haas wat omhoog. Voor De Haas staat een plaats in de degradatiegroep nu wel vast. J. Blok ging op het pad der overwinnin gen voort waarvan ditmaal J. van Pelt het onwillige slachtoffer werd. Wolters behield door een zege zijn kans terwijl J. L. Wijdoogen en P. Lanser door een ge lijkspel elkaar in het onzekere hielden. De stand aan de kop luidt hier nu: 1. T. A. Langedijk 6 Tfa 2. Tj. de Jong (1) 7 4V2 3. F. J. Walda (1) 7 4 4. K. Steijn (1) 4 3V4 5. C. J. Gordijn (1) 5 3^2 De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: WoltersDe Haas 10, Van Pelt —Blok 0—1, De Jong—Langedijk remise, WijdoogenLanser remise, Steijn—Walda remise, De Haas.Gordijn 0—1. In de tweede groep werden geen par tijen gespeeld. De resultaten in groep 3 waren in het voordeel van de leidende spelers. K. Meijer handhaafde zijn 100"/« score ten koste van J. E. v. d. Wel terwijl J. Vis een belangrijk concurrent, W. Lan gedijk terug verwees. De uitslagen zijn hier: v. d. WelMeijer 01, Cleeren Gravemaker 0—1, v. d. Berg—Vis remise, Langedijk—Vis 0—1. De stand aan de kop" luidt hier nu: 1. J. Vis 9 4 3 2 5y2 2. A. van Maanen (1) 5 4 1 0 4Vi 3. A. J. van Niekerken 7 3 3 1 4'/2 4. C. Abspoel 8 3 1 4 3ü 5. K. Meijer 3 3 0 0 3 Moesten de leiders van groep 4 de vorige week enkele steken laten vallen, deze keer pasten zij beter op hun tellen. G. Koomen won van de steeds beter spelende R. van Zwieten terwijl A. Oldenmark tegen W. de Kool aan het langste einde trok. De derde kanshebber, J. J. v. d. Veldt omzeilde een lastige klip door van P. Kramer sr. te •winnen. De drie koplopers nemen de vol gende posities in: 1. G. Koomen 10 8 1 1 8V2 2. A. Oldenmark 9 7 2 0 8 3. J. J. v. d. Veldt 8 7 0 1 7 De uitslagen zijn: Kramer sr.—v. d Veldt 0—1, G. BakkerVenema 01, Fr van MaanenBouman 10, KoomenR van Zwieten 1—0, De Kool—Oldenmark 01, Robben—J. van Zwieten 10. De competitie wordt deze week voort- gGzet. In Beverwijk hebben de plaatselijke schaakclubs Pat Mat en Weenink de on derlinge competities voortgezet. Werd er bij Weenink volop geschaakt bij Pat Mat daarentegen waren maar enkele spelers aanwezig om een partij te spelen. Bonds wedstrijden en T.V.-voetbal waren hiervan de schuldigen. In de hoogste afdelingen wisten de leidende spelers zich over het algemeen goed te handhaven zodat weinig veranderingen van belang tot stand zijn gekomen. De resultaten zijn: Pat Mat, afd. 2: de HaasZwegrs 10; afd. 3: WesterNieland 01, Burger Houtsmuller 10; afd. 4: KuijsMolenaar afg. Weenink, hoofdgroep: StetBurgerhout -0, BakkerSlings 10, WortelVos 10, v. 't Hofvan Hoek 01; gr. 2 A: ZwartBrethouwer 01, Engelgartvan Wendel 01; gr. 2 b: BeentjesBuis 10 Brasde Jong remise; Jeugdgr.: S. v. StratenN. Bolte 01, ArtmanniJ. van Straten 10, de VogelW. Bolte 10, L. DijkmanLodewijks 10, van ManenP Dijkman 10. Uitslagen bondswedstrijden: Weenink 2 Driehuis 1 5'A4'/j; Assendelft 2Wee ninnk 3 2V2TA; Lasker—Weenink 3 21/: TA; Weenink 1Kijk Uit 2 3'/j6V2, Sant poort 3—Kijk Uit 3 4—3 v.l.; SSCH—Kijk Uit 5 8'/jIV2; Driehuis 2Kijk Uit 4 3 A6V2. ,GIJS BEKIJKT 't" BIJ „DE HONDSRUG" De Gronings-Drentse vereniging „De Hondsrug" komt op zaterdag 25 november in ,,'t Centrum" te Beverwijk bijeen. De toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" zal een opvoering geven van het spel „Gijs bekijkt 't". Advertentie Ook voor de grote mensen koopt DE SINT bij Lederen wanten, vanaf 4.95 Handschoenen, vanaf 5.75 Bromfietspetten in div. soorten, ook leder. Lederen caps, vanaf 3.60 Vlaggestokken, Vossestaarten Vele soorten tassen Valhelmen 19.75 - Brillen - Beenschil- den - Windschermen 16.95 Ideale kleding voor bromfiets en motor Lederen laarzen, alleen le kwaliteit Schijnwerpers - Knipperlichtsets Transistor-radio's 29.75 - enz. enz. Breestraat 108 Beverwijk In de bakkerijen herleeft deze dagen weer een bijna uitgestorven kunst, de kunst van het zeekaakbakken. Een ander woord voor zeekaak: scheepsbeschuit. Dank zij de raad van de overheid aan de Nederlandse huisvrouw een noodvoorraad van goed Houdbaar voedsel aan te leg gen is er plotseling weer vraag gekomen naar scheeps beschuit. Dat bakkerspro- dukt is zeker goed houdbaar. Vraag het de heer J. Floor, IJmuiderstraatweg 14d, IJ muiden, maar. Die heeft in zijn bakkersleven tiendyi- zenden scheepsbeschuiten gebakken. „Een echt IJmui- dens produkt", zegt hij. „We bakten het vroeger voor de vissers, die reizen van drie maanden en langer maakten. De eerste drie dagen aten ze brood. Daarna niet meer, want wie eet nu beschim meld brood." Zeekaak is bij zonder droog. De vissers aten het dan ook niet zo uit het vuistje maar sopten het eerst in de koffie, want vijf minuten kauwen en slikken per hap is wat lang. De heer Floor bakte zee kaak in dienst van bakker Eais in Oud-IJmuiden. De vissers vroegen niet naar scheepsbeschuit maar naar „Baiskakies". Bais was een van de weinigen die zeekaak bakte. Er was in Katwijk ook nog een fabriek die het deed, maar die kon aan zijn vissende plaatsgenoten zijn eigen kaak niet eens kwijt. Ze gingen allemaal naar Bais. „Je had toen nog de beug visserij, de visserij bij IJsland op vis die gezouten moest worden. Dat waren lange reizen. Ze kwamen dan eenst naar IJmuiden om kaak te halen en voeren dan door naar Den Helder voor aas. Hoeveel kaak ze mee namen voor zo'n lange reis. Ja. moeilijk te zeggen. Ik denk zo'n vijfentwintighon derd stuks". De heer Floor vertelt ons ook het recept voor scheeps beschuit: tien tot elf liter vocht op honderd pond meel (voor gewoon brood is dat 28 tot 29 liter op honderd pond meel) en wat zout „Want het moest vooral mirakel droog zijn*'. Het deeg werd tot een gladde plak gewalst, waarna de kaken er werden uitgestoken en voorzien van het stempel Bais. In de oven lagen de kaken tot zij voor driekwart gaar waren. Dan werden zij er uitgehaald en boven op de oven op roos ters gelegd. Zij bleven daar een paar dagen liggen tot ze tot in het hartje kurkdroog waren. Deze gewone zeekaak werd alleen geleverd aan ■Z8!G&S33^&&&iS£&yf! schepen. Je had ook nog zoete kaak. Die werd ook wel gewoon verkocht. Bij het bakken daarvan werd aan het deeg ook nog tien pond vet en vijftien pond basterd suiker toegevoegd. Daardoor werd het licht bederfelijk. Om de zoete kaak net zolang houdbaar te maken als de gewone werd nog een ons aluin door het deeg gemengd. „Dat doen ze bij zure haring cok, een stukkie aluin in de pot", zegt de heer Floor. Het afbakken van de zoete kaak geschiedde op de zelfde wij ze als bij de gewone zeekaak. Uit een zak meel van 122 pond konden ongeveer 750 stuks zeekaak worden gebak ken. „Er was op IJmuiden nog een kruidenier, Mulder, die verkocht Engelse kaak. Hij importeerde die in ton nen uit Engeland. Die Engel se kaak was dunner dan de onze". De heer Floor hield zich 21 jaar lang bezig met het bakken van scheepskaak, van 1910 tot 1931. Daarna raakte de kunst in het verval om dat men aan boord van de schepen zelf brood ging bak ken. „De gewone harde kaak bakten we vroeger van Hol landse bloem", vertelt hij. „Voor de zoete kaak ge bruikten we echt Frans bis- cuitmeel". De heer Floor is vanaf zijn dertiende jaar in het bakkersvak geweest. Hij iiv nu bijna-75 jaar. Vijf jaar geleden hield hij met bakken op. Zijn laatste baas was bakker Winkel. „Nee, Sk hebt nooit geen ander vak gehad", zegt hij, ,,'t Is me al tijd best bevallen". De heer Floor is geboren Amster dammer, maar woont en werkt al zo'n vijfenvijftig jaar in IJmuiden, waar hij graag mag zijn. Hij is 43 jaar getrouwd met mevrouw Floor (68 jaar), geboren Mon- nier. Zij leerden elkaar bij De heer en mevrouw Floor op de IJmuidense Trawler kade. De heer Floor wijst naar een schip dat straks zal uitvaren, zonder scheeps beschuit. Bais kennen. Daar werkten zij beiden. Mevrouw Floor's overgrootvader van moe derszijde, een Enkhuizenaar, beet ook Bais. Van hem is het eerste recept voor scheepsbeschuit afkomstig. Het echtpaar Floor heeft zes Toen lêzer Ledeboer uit Velsen-Zuid ons opbelde nam hij het woord „erger lijk" in de mond. Hij sprak namelijk over het vele hon- denvuil dat de straten bij hem in de buurt verontrei nigt. „En dat terwijl er zo veel grasvelden in de buurt zijn", zei hij. „Bij het station, bij de Van Tuyllweg, Velser- beek, ga zo maar door. Het komt me voor dat de hon den bezitters te lui zijn om even met hun hond naar zo'n veld te lopen. Kunt u daar niet eens wat over schrijven?" Dat hebben we bij dezen gedaan. kinderen. De heer Floor haalt nog een herinnering op „Misschien weet je nog van de „Eastwall" uit Ran goon, die in maart 1913 hier tussen de pieren verging. Nannie van der Wiele haalde er nog tachtig zwarten af met zijn sleepboot. Toen liep ook de loodsboot binnen met averij. Ze gingen meteen het noodrantsoen herzien. De trommel werd tevoorschijn gehaald. Het ding was vol komen doorgeroest. Maar de zoete kaak er in was nog vol komen goed. Zij had er elf jaar ingezeten ||gs|g£&^ V. De Duin en Kruidberger- weg is een van de fraaiste, zo niet de fraatste weg in Velsen. Op één plaats echter wordt hij danig ontsierd. Dat y-:' Dat de aanhouder wint 'bleek ook in de Lange Nieuwstraat weer eens. De si echts bij belangrijke kruis punten onderbroken midden- strook noopte overstekers hele einden om te lopen. De m eesten deden dat echter niet en liepen tot verdriet van de plantsoenendienst dwars door het jonge gras. Steeds maar weer en meest al op de zelfde plaatsen. Zo vormen zich paadjes door de middenstrook. De gemeente, wetende dat voetgangers vaak luie, onverbeterlijke mensen zijn, koos eieren voor haar geld. Nu ligt er een echt klinkerpaadje, recht tegenover het gebouw van deze krant. Zebrapaden komen, zebrapaden gaanHier gaat er een, die voerde over de Heerenduinweg in IJmuiden. Er mag geen spoor meer van resten. Geen wit vlekje meer. want over gebleven vlekken van voormalige zebrapaden scheppen maar verwarring. De voetganger denkt: mag ik hier nu over of niet. De automobilist laat zijn voet onzeker zweven boven gas en rempedaal, denkendmoet ik hier nu stoppen of niet. Voor de mannen van gemeentewerken is verwijderen van zebrastrepen een langdurig karweitje. Vooral als het zulke brede zijn als deze op de foto. Het afbranden en afkrabben kost per streep anderhalf uur. En als het dan koud is. voelt degeen die dit werk bukkend verricht zich gelijk een spiegel ei. Zijn rug is genadeloos overgeleverd aan de koude wind, zijn onderkant aan de gloed van de brander. is even ten zuiden van de begraafplaats Westerveld. Daar doorsnijdt hij een van die afschuwelijke overblijf selen van de oorlog die men tot op heden nog niet heeft verwijderd: de antitankwal, die loopt vanaf de spoorlijn tot de tankgracht Is zo'n an- titankmuur in gave toestand al een wangedrocht, deze in Driehuis vormt met zijn af gebrokkelde kanten al een heel erg valse noot in de prachtige omgeving. Met de tankgracht kunnen we tot op zekere hoogte vrede heb ben, gezien uit het oogpunt van landschapsschoon. De bollenkwekers haten de gracht omdat die hun bollen doet verdrinken. Wat zand, v/at dynamiet en wat boor machines, middelen ter ver wijdering van deze stuitende oorlogslittekefis. Een deel van de dempingsmiddelen van de tankgracht is trou wens bij de hand: het puin van de muur. „De IJmonder" (zaterdag vliegers) houdt op vrijdag 24 en zaterdag 25 november in het Cultureel Centrum te IJmuiden een postduiventen- toonstelling. Alle ongeveer 25 leden van de' verenigingen zenden hiervoor duiven in. Er worden tegen de twee honderd diertjes verdeeld in tien klassen geëxposeerd. Er zijn erbij die hebben deelge nomen aan vluchten van Bordeaux en St. Vincent over een afstand van 1000 kilo meter. Keurmeester is de heer H. Pijpers uit Rotter dam, die twee jaar geleden ook duiven keurde van „De IJmonder". Zodra het begint te vriezen, is in tuin derskringen altijd de grote vraag: hoe zal de groenteveiling hierop reageren? Men brengt dan veelal die produkten aan de markt welke bij vorst veel gevraagd wor den. En hiertoe behoort boerenkool. Maar als alle inbrengers er zo over gaan den ken, dan krijgt men een soort „boeren- I koolveiling". Zo was het ook woensdag in Beverwijk. Er was bijna geen wagen, of er lag boerenkool op, en dat was nu juist te veel van het goede. Er werd aan vankelijk rond de 25 cent per kilo voor betaald, maar uiteindelijk gaf men er slechts 10 cent per kilo voor. De noteringen waren woensdag: Andijvie 1241; prei 1435; boerenkool 827; spruiten 45100; bospeen 2660; I waspeen 1022; knollen 1124; uien 16 I 28; witlof 76—103. Advertentie Voor de artistieke Sint SPECIALE LAMPENSHOWROOM met de nieuwste modellen De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft dinsdag in staat van faillisse ment verklaard G. Vrees, handelsagent te Zandvoort, Willem Draijerstraat 6. Rech- ter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer, curator mr. F. M. Oberman te Haarlem. Bij vonnis van de arrondissementsrecht bank te Haarlem is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis van de rechtbank van 31 oktober 1961, waarbij Geertje Jo hanna Bom, echtgenote van A. Wies, wo nende te Aalsmeer, Uiterweg 180182, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. J. F. Jansonius te Heemstede tot curator. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 18 november ge ëindigd het faillissement van F. J. A. van Riek, carrosseriefabrikant te Hillegom, Jonkheer Mockkade 5. Rechter-commissa- ris is mr H. J. M. Cokart en curator mr. J. Spreij te Haarlem. V

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7