Hooggespannen verw achtingen van Amerikaanse economie v de echte DE BEURS - Hogere kosten hier en in W.-Duitsland Sterke positie van het pond sterling Pijpleiding voor houtstof bij Van Gelder, Renkum Verschil van inzicht over Europees vervoerbeleid Conv. obligatielening Utermöhlen 980.000, 4V2, 1 2 reumatische pijnen etc. Obligatielening Smit Transformatoren SCHEEPVAARTBERICHTEN A PIJNSTILLER V' RIJ DAG 24 NOVEMBER 1961 21 Administratiecert. Kon. Zont M ,?■- VnV Goede gang van zaken bij Bronswerk n.v. Aandelenemissie van de Amstelbrouwerij Grotere omzetten van Leeuwarder Papier Britse luchtvaartmijen hebben ongunstig jaar Advertentie (Van onze financiële medewerker) De betere stemming op de effecten beurzen weet zich te handhaven. De conjunctnurgegevens - uit de Verenigde Staten wijzen op een hernieuwde expan sie en het optimisme in Wall Street houdt aan. Niet alleen zijn de omzetten op de New Yorkse beurs aanmerkelijk groter dan lange tijd het geval was, ook op de Europese, beurzen is de belang stelling voor Amerikaanse waarden groeiende. Dat de koersen, gemeten aan de gebruikelijke normen, hoog zijn en de rendementen laag, schijnt men geen bezwaar "te achten. In plaats van het meer nprmale verloop dat de koersen van cite aandelen zich bij de stijgende winsten aanpassen, is men er thans blijk baar van overtuigd dat de winsten van c!6 bedrijven de stijgende koersen zullen volgen, gelijk dit ook tijdens de hausse van 1959-1960 het geval was. Deze week- is weliswaar een verdere koersstijging te New York uitgebleven, maar de index cijfers hebben zich niettemin bij grotere omzetten op hun recordstand kunnen handhaven. van de binnen-tarieven tot uitdrukking zal komen, op de expansiemogelijkheden van de Nederlandse ondernemingen van in vloed zal zijn. De directies trachten de zogenaamde diepte-investeringen zo voorzichtig moge lijk te financieren. Vandaar dat in sterkere mate vreemde middelen worden aangetrokken door het sluiten van ondershandse leningen Phi lips, Unilever zijn daar voorbeelden van en de uitgifte van obligaties. In plaats van dividend over het vergrote kapitaal, heeft men dan slechts de veel lagere ver goeding over het geleende kapitaal te be talen, welke rente bovendien als een be drijfslast kan worden geboekt. Een 5 pets lening kost de onderneming in feite dus niet meer dan ca. 3 pet. en het op deze wijze vergrote werkkapitaal behoeft dan, als de bedrijfswinsten niet noemenswaard stijgen of iets teruggaan, niet tot een ver laging van de dividenden te leiden. In zo verre worden dus de belangen van aan deelhouders met deze financiering ge diend. In dit verband zij vermeld dat Blaauw- hoedenve-em binnenkort tot de uitgifte van 18 miljoen 4% pet. 20 jarige obligaties zal overgaan, die vooral aan de particuliere spaarders een aantrekkelijke beleggings mogelijkheid zal bieden. In West-Duitsland doet zich een verge lijkbaar verschijnsel voor als in de V.S., namelijk dat de aandacht van de beurzen zich voornamelijk richt op de bedrijven in de sector der primaire behoeftebevredi ging, die thans de grootste activiteiten ont plooien, in tegenstelling met bijvoorbeeld die van de staalproduktie, welke hun or derportefeuilles zien dalen als gevolg van de overproduktie in deze sector. Zo heeft de Dortmund-Hörder-Hüttenunion haar produktie met tien percent verminderd en wordt bij and-ere ondernemingen een kor tere werkweek ingevoerd. In meer dan een opzicht loopt de ont wikkeling van de economie in ons land met die van West-Duitsland parallel. Daar zo wel als hier grote besparingen, belangrij ke investeringen en een nijpende schaar ste aan personeel (573.000 open plaatsen in Duitsland). Het feit dat in beide landen de produktie nog slechts zeer matig stijgt en ook de export niet meer in die mate als in 1960 toeneemt, zal voor gen deel op re kening van die personeelsschaarste moe ten worden geschreven. Men vindt dit verschijnsel ook terug in het nog steeds groeiend aantal tussentijdse mededelingen van het Nederlandse be drijfsleven, waarvoor de directies terloops een compliment verdienen, omdat hiermee voldaan wordt aan een herhaaldelijk uit gesproken wens van aandeelhouders en financiële pers. In het algemeen kan wor den gezegd dat de resultaten van het Ne derlandse bedrijfsleven niet veel van die voor 1960 zullen verschillen. In de meeste gevallen blijken ook bij ons evenals in West-Duitsland, de gevolgen van de reva luatie en de hogere bedrijfskosten tot een verminderde winstmargeAe hebben geleid', ook al behoeft dat slechts voor enkele on dernemingen tot een dividendverlaging te leiden. Het moge tot voldoening strekken dat het deze week tussen Stichting en regering tot overeenstemming over de loonsverhogin gen is gekomen. De open vraag blijft in hoeverre de verdere uitbouw van de EEG die per 1 januari in een nieuwe verlaging De financiële directeur van Reuter schrijft dat de geruchten over een deva luatie van het pond sterling, die in Euro pese landen de ronde deden en ook in en kele Britse kringen te horen waren, niet meer dan speculatie zijn. Klaarblijkelijk hebben ze geen indruk gemaakt in New York, dat zich veel bezorgder schijnt te maken over de dollar dan over het pond sterling. De snelle toeneming van het te kort van de Verenigde Staten op de beta lingsbalans en de uitholling van de Ameri kaanse goudvoorraad zijn geen geruchten, maar feiten. Ondanks de geruchten en de bange ver moedens, die zijn ontstaan door de inbreuk op de loonpolitiek van de Britse regering is de positie van het pond sterling krach tig gebleven, zowel wat de locokoers als wat de termijnkoers betreft. De goudprijs is voor het ogenblik gedaald. Eerder deze week werden in enkele Eu ropese centra weer theorieën gelanceerd volgens welke Groot-Brittannië met de huidige wisselkoers van dollar 2,80 per pond sterling niet tot de gemeenschappe lijke markt zou kunnen toetreden. Zij to nen gelijkenis met de beweringen dat de Verenigde Staten met hun huidige goud prijs van dollar 35 per fine ounce „de maan niet kunnen bereiken". Het is zeker dat de Britse regering er niet over denkt het pond te devalueren en dat de Ameri kaanse regering er niet over denkt de goudprijs te verhogen. Het hoge bankdisconto in Groot-Brittan nië en andere beperkingen werden inge steld om de Britse economie te verkrap pen, opdat een toetreding tot de EEG op basis van de huidige wisselkoers mogelijk wordt. Op een gisteren in Rotterdam gehouden vergadering van houders van niet-royeer- bare certificaten van aandelen in de n.y. Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie is als een gevolg van de fusie tussen de Koninklijke Zout en Ketjen besloten dat het administratiekantoor van het Al gemeen Administratie en Trustkantoor n v in Rotterdam de administratie der cer tificaten zal opheffen. De houders der cer tificaten kunnen tot en met 1 mei 1962 hun stukken verwisselen in aandelen op Nederlandsche In Renkum zijn pijpleidingen gereed ge komen, die twee papierfabrieken van Van Gelder Zonen n.v. met elkaar verbinden over een afstand van bijna twee kilome ter. De ene pijpleiding dient voor het transport van houtstof. Door de andere pijpleiding stroomt het water dat als transportmedium wordt gebruikt terug, om dienst te doen bij het slijpproces en later opnieuw als transportmedium te fun geren. Door de ingebruikneming van deze transportleidingen is een einde gekomen aan het tijdrovende, kostbare en kwetsba re vervoer van houtstof in rollen per truck, zo deelde men van de zijde van de direc tie mede. Per week zal nu ruim 500 ton houtvezel per buis worden vervoerd. EXPORTTOESLAG BOTER WEDEROM VERLAAGD. Het produktschap voor Zuivel heeft be sloten de toeslag op de uitvoer van room boter wederom te verlagen, en wel met vijftien cent: van 0,85 tot f 0,70 per kilo gram. Deze verlaging gaat voor Engeland en Italië maandag in, en voor de andere in aanmerking komende gebieden drie weken later. De toeslag wordt verleend, indien de boter bij uitvoer niet ouder is dan acht weken. „Een minder gelukkige beleidsdaad zo noemen vele leden van de vaste com missie van Verkeer en Waterstaat het Ne derlandse memorandum inzake het ge meenschappelijke vervoersbeleid in de EEG. In het Voorlopige Verslag op de begroting 1962 motiveren zij dit standpunt met de volgende opmerkingen: „Door de discussie naar aanleiding van een memorandum van de Europese Execu tieve Commissie, waarin althans een po ging tot een ook voor Nederland meer of minder bevredigend Europees vervoersbe leid wordt gedaan, te beginnen met een zo overtrokken Nederlands nationale benade ring, die alleen maar een betoog ten gun ste van liberalisatie inhoudt, heeft de re gering het grote gevaar opgeroepen, dat van de beginne af de standpunten, die toch al niet dicht bij elkaar liggen maar wel reeds elkaar wat begonnen te nadere ren onnodig verder uit elkaar worden getrokken. De inhoud van dit memorandum gaat vrijwel volledig voorbij aan de moge lijkheid van toepassing van een capaci- teitsbeheersing. De Nederlandse regering kiest in feite de prijsbeheersing door de capaciteitsbeheersing te negeren. Het ge vaar kan daardoor ontstaan, dat de Ne derlandse binnenvloot en het Nederlandse wegvervoer in het Europese transport in de reservepositie worden gedrongen. Dit springt te sterker in het oog, waar het ieder ook in het buitenland bekend is, dat Nederland nationaal in zijn ver- voerswetgeving de capaciteitsbeheersing gekozen heeft als grondslag voor het ver- voersregime. „Is de staatssecretaris zich bewust", zo vragen deze vele leden, „dat hij met de ze procedure het eigen nationale systeem dat in onze wetgeving is vastgelegd en dat in de achter ons liggende jaren zijn doeltreffendheid wel heeft bewezen, in ge vaar brengt?" De directie van de n.v. Koninklijke Fa brieken van Verbandstoffen v.h. Uter mohl-en en Co. te Amsterdam deelt mede dat in de op 6 december te houden buiten gewone algemene vergadering van aan deelhouders zal worden voorgesteld goed keuring te verlenen voor de uitgifte a pari van een 4V2 in aandelen converteerbare obligatielening, groot 980.000 met recht van voorkeur voor de houders van de thans uitstaande aandelen in de verhouding van één obligatie van 700 op twee aan delen van 700. De lening zal worden afgelost in 14 jaar lijkse termijnen op 1 januari van de jaren 1969 t.m. 1982. Conversie zal mogelijk zijn in de periode van 1 januari 1964 tot 31 december 1968. De conversiekoers zal 250°/o bedragen (twee obligaties en 350 in contanten één aandeel). Advertentie - V V h v:w'- .-*V - r->", V ;-,&y X A - .."I'..."'-,:-'.- V- - - -\ tegen hoofdpijn, kiespijn, griep, VANAF B9 CENT Op de gisteren gehouden jaarvergade ring van Willem Smit en Co's Transfor- matorenfabriek te Nijmegen is medege deeld dat binnenkort een obligatielening tot een bedrag van 4 miljoen zal wor den uitgegeven. De voorwaarden van de lening zijn nog niet bekend. In verband met de te verwachten grote vraag naar deze obligaties werd verzocht, aandeelhou ders bij de inschrijving op de lening voor keur te geven. Het bestuur meende echter dat de voorwaarden reeds zo scherp zul len zijn dat de bank geen voorkeursrecht bij de lening zal accepteren. Momenteel wordt eraan gewerkt om het boekjaar van de n.v. Electromotorenfa- briek „Dordt" te Dordrecht gelijk te ma ken met dat van Willem Smit. Tevens wordt er naar gestreefd bij de EMF de zelfde waarderingsmaatstaven voor de ba lans aan te leggen. De export bedroeg in het afgelopen boek jaar bij Smit circa 12 a 15 percent van de omzet. Men vertrouwt erop dat de omzetstij ging in de toekomst te verwezenlijken is. De gang van zaken in het tot dusverre verstreken deel van het boekjaar kenschet ste het bestuur als „goed". De heer A. Rutgers van de Loeff werd als commis saris herkozen, terwijl als zesde commis saris werd benoemd prof ir J. J. Broeze. De directie van de n.v. Bronswerk te Amersfoort deelt mede dat de uitkomsten over de eerste tien maanden de verwach tingen wettigen, dat de jaarresultaten ze ker niet minder zullen zijn dan die van 1960. De orderportefeuille heeft zich gun stig ontwikkeld. Aandeelhouders van Amstel Brouwerij n.v. hebben in een gisteren gehouden bui tengewone vergadering de uitgifte van 2.827.000 gewone aandelen tegen 300 per cent, in de verhouding één op vier, goed gekeurd. Het geplaatste kapitaal stijgt hiermede tot 14.135.000. Het prospectus zal binnenkort verschijnen. Tot commis sarissen werden benoemd de heren J. P. Coelingh en jhr. H. A. van Karnebeek. Philips flauw in ungeanimeerde markt De handel is gisteren gedurende de ge hele beursduur kalm geweest voor de hoofdfondsen bij een ongeanimeerde stem ming. Wall Street bleef gisteren wegens „Thanksgiving Day" gesloten. De Philips- aandelen lagen bij opening op 969 bepaald flauw in de markt 17). De overige inter nationals openden één tot drie punten la ger. De officiële opening op 924 voor Uni lever viel nog mee. Door geringe vraag van het publiek liep de koers op tot 926. Koersfluctuaties van enige betekenis deden zich in alle hoofdfondsen gedurende de beurs niet voor. A.K.U. liep op van 376)4 tot 378 2). Hoogovens op 761 l'/i). Kon. Olie op 113,70 1,20) kreeg op nieuw een hogere advieskoers. In de cheepvaartsector viel bitter weinig te be leven. De stemming was licht verdeeld. Van de leidende cultures noteerde Delimij op f 144,80 2). Amsterdam Rubber bijna twee punten en H.V.A. circa één punt hoger. Staatsfondsen vrijwel onveranderd met een minimale affaire. Boeke Huidekoper van 230 op 234; Figee van 205"< op 205. VERHANDELDE FONDSEN 22 nov. 23 nov. Totaal 473 466 Hoger 190 (40,2%) 153 (32,9°/o) Lager 182 (38,5%) 207 (44,4%) Gelijk 101 (21,3%) 106 (22,7%) GEEN AVONDVERKEER. Aangezien de Newyorkse beurs gisteren wegens Thanksgiving Day gesloten bleef, werden in Amsterdam geen effectenkoer- sen in het telefonische avondverkeer ge noteerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Kon. Olieƒ113,30 ƒ113,30 Philips 968970 970 Unilever 930931 931 Hoogovens 762 762 Deli Mij146,— H. V A. 129%—131 A'dam Rubber.. 113 Bij de Leeuwarder Papierwarenfabriek I n.v. hebben de eerste tien maanden van 1961 zich gekenmerkt door een goede I vraag naar haar produkten, zo deelt de directie mede. De omzetten vertoonden een verdere stijging in alle afdelingen. On danks de gestegen kosten zijn de tot dus- 1 vér bereikte resultaten gunstiger dan in de overeenkomstige periode van 1960. Het lijkt erop, dat Gerard Walden en I Berry Kievits zich met hun revuegezel schap bij de K.R.O. een schier onaantast bare positie hebben veroverd, wat betreft de verzorging van de jaarlijkse omroep- propagar.datoernee's. Deze steeds gepro-1 longeerde voorkeur is vrij eenvoudig te verklaren. Zij zorgen immers geregeld voor een fleurig, amusant en beschaafd schouwspel dat, mede door de kostuums en verdere entourage, bij het publiek al- tijd een prettige indruk achterlaat. ADVÏESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank papier vandaag geldend in Amsterdam zijn I vergeleken met gisteren ongewijzigd ge-1 bleven. Vorige slotkoers naam n.v. Koninklijke Zoutindustrie. Als er op 1 mei 1962 nog certificaten van aandelen Koninklijke Zout in omloop zijn, dan zal het administratiekantoor de onderliggende aandelen Koninklijke Zout omwisselen tegen niet-royeerbare certifi- ten Koninklijke Zout-Ketjen n.v. en deze ter beschikking houden van de betrokken certificaathouders. Aardijk pass. Zs Miami n. Le Havre. Aoida 23 i«0 m z.z.w. Lagos n. Sheilhaven. Achilies 23 v. Talara n. Curasao. Acmaea 23 ter hoogte van Bizerta n. Turku. Acteon 23 130 m z.o. Comoro eil. n. Bombay. Aegis 21 v. Boston n. New Orleans. Agamemnon 24 te La Guaira, Akkrumdijk 23 110 m. n.w. Kp. Cornentes naar Los Angeles. Alamak z3 v. New York, 24 te Philadelphia. Alca 23 45 m. z z.w. Fimsterre n. Antwerpen. Alchiba 23 40 m o. Ras r'artak n. Djibouti. A.eor 23 360 m. z. Las Palmas n. Las Palmas. Algoraü 23 v. Montevideo, 24 te Buenos Aires. Alhena 23 120 rn. w.z.w. Lissabon n. Antwerpen. Alsmaar 24 te Augusta verwacht. AlmaijK 23 50 m z. Lissabon n. Antwerpen. Almtaa 23 v. Bahia n. Las Palmas. Alphacca 23 v. Aoen n. Port Said. Aipnard 25 te La Guaira verwacht. Ameland 23 v. Gothenburg n. Pernis. Ampenan 23 100 m. z. Halilax n. Malta. Amsteimoien 23 469 w.n.w. K. Finist. n. Hampt. R. Amsteisluis 23 150 z.z.w. Monrovia n. Rotterdam. Andijk 23 600 m z.w. Flores n. Houston. AngoiaKUSt 23 te Le Havre. Appingedijk 23 600 m. w.z.w. Az. n. P. Evérglades. Area verm. 23 v. Beltast n. Ardrossan. Archimedes 23 te Pisco verwacht v. Arica. Argos 23 v. Lissabon n. Antwerpen. Arkeldijk 23 v. Rotterdam n. Bremen. Arnedijk 23 400 m. z. Kp. Race n. Le Havre. Averdijk pass. 23 Kreta n. Genua. Baarn 23 ten ar.ker Puna. Bali 23 rede Tandjong Mam. Batjan 23 v. Genua, 24 te Marseille verwacht. Bawean 23 v. Port Said n. Suez. Bennekom 23 v. Puerto Ordaz n. Ernden. Bosco 26 te Bombay verwacht v Gwadar. Bothniaborg 24 v. Rotterdam te Delfzijl verw. Bussum 23 te Port de Bouc. Calamares 23 v. Rotterdam n. Cristobal. Caltex Amsterdam 23 v. Malmo te Halmstad. Caltex Arnhem 23 30 m. z.o. Little Quoin n Suez. Caltex Delfzijl 23 te Brunsbüttel verw. v. Perms. Caltex Eindhov 23 75 m. o. Gibralt. n. Whitegate, Caltex Gorinchem 23 v. Kielerkan. n. Kopenhag. Caltex Madrid 23 te Sidon v. Rotterdam Caltex Napels 23 25 m. o.n.o. Algiers n. Pt. Said Calt Rotterd. 23 155 m. o.n.o. Aden n. Rastanura. Camerounkust 23 te Monrovia verwacht. Camitia 23 v. Dakar n. Durban. Casamance 23 v. Duinkerken, 24 te Rouen. Castor 23 te Rotterdam n. Amsterdam. Ceres 23 le Amsterdam n. Buena Ventura. Chiron 23 v. Madeira n. Paramaribo. Cinulia 23 30 m z. Ceylon n. Curasao. Cities Service Valley Forge 23 30 m. z. Ras Ai Hadd n. Rastanura. Concepcion 20 v Bilbao n. Bordeaux. Congokust 24 te Luanda verwacht. Cradle of Lib. 22 100 m. o. Cayenne n. P. Cardon Crania verm. 24 v. Stanlow n. Barton. Cumulus iweerschip) 23 v. R'dam n. Atl. Oceaan Dahomeykust pass. 23 Las Palmas n. Freetown. Dalerdijk 23 v. Londen n. Bremen. Daphnis 22 te Hogenas v. Mackenzie. Diogenes 23 te Callao verw. v. Buena Ventura. Echo 23 ISO m. z. Dakar n. Londen. Eemland 23 te Recife verwacht v. Las Palmas. F.lizab. Broere 23 20 m. n. lie de Batz n. Havana Esso Rotterdam 23 65 m. w. Gibraltar n. R dam Fina Nederland 23 v. Aden n. Suez. Forest Lake 23 70 m. n.w. Kp. Finist. n. Palermo Forest Town 23 105 m. z.o. Little Quoin n. Fao. Fravizo 23 60 m w. Kp. Palmas n. Lagos. Friesland SSM verm. 23 v. Stettin n. Rotterdam Gabonkust 23 v. Lagos n. Freetown. Garoet verm. 25 v. Beira n. Lorenzo Marques. Geertje Buisman 23 100 m. z.o. Kreta n. Piraeus Geestland 23 v. Portsmouth n. Preston. Geeststar 23 v. Roseau Dominica te Trinidad. Gemma 23 350 m. n.w. Fort Aleza n. Buen. Aires. Gooiland 23 te Buenos Aires verw. v. Amsterdam. Graveland 24 te Cabedelo. Groote Beer 23 v. Melbourne n. Sydney. Guineekust 23 te Antwerpen. Hathor 23 v. Rotterdam, 24 te Hamburg verwacht. Hector 23 150 m. w. Kp. Bon n. Hamburg. Heemskerk 24 v Aden n. Suez. Helicon 23 v. Bremen n. Hamburg. Hera 22 te Antwerpen n. Curagao. Hersilia 23 te Puerto Cprtez v. Belize. Hollands Duin 23 320 m. w. Azoren n. N. Orleans. Houtman 23 150 m. z.z.w. Hongkong n. Singapore. Iberia 23 40 m. n.o. Ancona n. Mon Falcone. Irazu 24 te Houston. Ittersum 22 120 m. n o. Hatteras n. Le Havre. Izalco 23 1e New Orleans verwacht. Jac. Verolme 25 te Quintero verw. n. P. La Cruz. Johannes Frans 23 v. Cristobal. 29 te Philadelph. Joh. v. Oldenbarnevelt 23 v. Aden n. Melbourne. Joseph Frering 24 te Monrovia verwacht. Kalydon 28 te Genua verwacht. Kara 26 te Curagao verwacht. Karachi 23 v. Marseille te Genua. Karimun 23 v. Bangkok n. Hongkong. Kasimbar 23 v. Singapore n. Sandakan. Katelysia verm 24 v. Oldkilpatrick n. Eastham. Katendrecht 23 te Gibraltar. Keizerswaard pass. 23 Trinidad n. Curagao. Kelletia 23 te Limhamn Kenia 22 v. Buenos Aires n. Curagao. Kermia 24 te Sheilhaven verwacht. Kieldrecht 25 te Bombay verwacht. Kinderdijk 23 330 m. z.w. Landsend n. Miami. Kopionella 24 te Punta Cardon. Korenia 23 te Three Rivers (Quebec) verwacht. Kosicia pass. 23 Wight n. Curagao. Krebsia 23 60 m. o.n.o. Bone n. Rotterdam. Kreeft 23 347 m w.z.w. Ushant n. Rotterdam. Kryptos 24 te Curagao verwacht. Kylix 24 v. Punta Cardon n. New York. Laertes 23 v. Hongkong n. Singapore. Leersum pass. 23 Lissabon n. Marseille. Leiderkerk 23 70 m. n.n.w. Malta n. Rotterdam. Lekhaven 24 te Santos verwacht v. Buenos Aires Leopoldskerk 24 te Suez. Liberiakust 23 150 m. z.w. K. St.Vinc. n. Le Havre Liberty Bell pass. 23 Ras Al Hadd n. Suez. Loosdrecht 23 100 m. n.w. Port Sudan n. Aden. Loppersum 23 v Bremen n. Hamburg. Lutterkerk 23 te Akaba verwaqht. Maasdam 23 140 m. z. Kp. Race n. Cobh. Maashaven 23 150 m. o.n.o. St. Paulsrocks naar Buenos Aires Maasllovd 23 te Segraport verwacht v. Norfolk Marathon 23 123 m. z.w. Ushant n. Amsterdam Mariekerk 23 te Londen v. Hamburg. Markab Dass. 23 Brunsbüttel n. Rostock. Meerdrecht 23 43 m. w.z.w. Gibraltar n Rijeka Meerkerk 24 te Genua verwacht v. Port Said. Meliskerk 24 te Port Elisabeth verw. v. Kaapstad Memnon 23 te Amsterdam n. Sint Maarten. Mentor 23 te Amsterdam n. Tripolis. Merseylloyd 23 230 m. w. Sabang n. Colombo. Merwede 23 te Abidjan. Minos 23 te Rotterdam. Mississipoillovd 23 250 m. z.o. Saigon n Manilla Mitra 23 700 m n. Paramaribo n. Stanlow. Modiokerto 23 v Djibouti n. Chingwantao. Molenkerk 23 v. Chalna n. Colombo. Moordrecht 23 27 m. z.z.w Dardanellen n. Venetie Muiderkerk 23 30 m. o.z.o. Wight n. Marseille Munttor en22 v Lae n. Singapore. Myladv 23 140 m. o.z.o. Kp. Race n. Montreal. Naess Commander pass 23 Burlings n. Fawley Naess Tiger 23 in Golf van Oman n. Suez. Neder-Ebro 23 v Singapore n. Manilla. Neder-Eems 23 te Antwerpen. Neder-Waal pass. 23 Gibraltar n. Le Havre. Neder-Weser 20 te Hollandia v. Biak Nestor 23 140 m. o. Gibraltar n. Malta. Noordwijk 23 139 m. z.w. Ouessant n. IJmuiden. Notos 23 nog te Gothenburg. Nijkerk 23 200 m. n. Port Sudan n. Suez. Oberon 23 v. Nassau, 26 te Mobile verwacht. Ommenkerk 23 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ondina 23 80 m. n.w. Perim n. Mena. Ootmarsum 22 v Montreal n. Charleston. Oranje 24 te Port Everglades verwacht. Oranjefontein 22 500 m. o. St. Helena n. Kaapst Oranje Nass. 23 220 m. n.n.o. Fayal n. Plymouth. Oranjestad 23 v. Plymouth n. Amsterdam. Osiris 24 te Maracaibo. Ossendrecht 23 450 m. n.n.o. Bermuda n. Hamburg Overijsel 23 v. Las Palmas n Kaapstad. Pacaya 23 180 m. z.z.o. Kingston n. Kingston. P. G. Thulin 24 te Valparaiso verwacht. Philidora 25 te Port Said verwacht. Philippia pass. 23 Ras Fartak n. Mena A1 Ahmadi. Pieter S 23 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso 23 400 m. w.n.w. Gibral tar naar Alicante. Prins Willem II 23 v. Malaga n. Tarragona. Prins Willem IV 23 v. Antwerp enn, Rotterdam. Prinses Margr. 23 300 m. o. Belle Isle n. Montreal. Provenierssingel 23 1100 m. o.n.o. Yokohama naar Vancouver. Pygmalion 22 v. Jeremie n. Port Au Prince. Reza Shah The Great 23 60 m. o.z.o. Malta n. Mena. Riouw 23 140 m. n.o. Port Sudan n. Suez. Roepat 23 60 m. w. Minicoy n. Djibouti. Rondo 23 dwars Majorca n. Marseille. Rossum 23 720 m. n. Puerto Rico n. Caribbean. Rotti 23 te Londen v. Amsterdam. Rijndam 23 650 m. o.n.o. Kp. Race n. South.ton Rijnkerk 24 te Port Sudan verwacht v. Aden. Salatiga verm. 25 v. Chalna n. Calcutta. Sarangan 23 1080 m. o.n.o. Bermuda n. N York Sarpedon 22 te Curagao n. Aruba. Schelpwijk 23 v. Sheilhaven n. Nordenhamn. Scherpendrecht 23 t. ank. rede Genua v. Odessa. Schiedijk 23 680 m. n.n.w. Azoren n. New York Seinelloyd 24 te Hongkong verwacht. Sepia 23 35 m. z.w. Ouessant n. Mena. Serooskerk 23 110 m. z.z.o. Daedalusrif n. Akaba Sigli 20 t,e Sydney. Sinabang 23 55 m. o. Billiton n. Timor/Dilly. Sloterdijk 23 v. Rotterdam n. Bremen. Sloterkerk 23 v. Sydney 24 te Newcastle. Socrates 23 670 m. z.w. Flores n. Curagao. Soestdijk 23 v. Philadelphia, 24 te Baltimore. Solon 23 te Carupano. Stad Dordrecht 23 40 m. w. Gibraltar n. Livorno Stad Haarlem 23 40 m. z. Sardinië n. Melilla. Stad Leiden 23 te Livorno. Stad Maassluis 23 dwars Bone n. Rotterdam. Stad Maastricht 23 140 m. n.n.o. Finist. n Vitoria Stad Rotterdam pass. 23 Casquets n. Rotterdam Stad Utrecht 25 te Vlaardingen of R'dam verw. Steenkerk 23 te Marseille. Steenwijk 23 v. Montreal n. Liverpool. Stentor 23 v. Tunis n. Tripoli. Steven 23 te Beyrouth verwacht v. Mersin. Straat Cumberland 23 te Adelaide verwacht. Streefkerk pass 23 Perim n. Singapore. Tabian 23 v. Abidjan n. Dakar. Tahama 23 12 m z. Ceylon n. Kawasaki. Tamara 23 60 m z.z.w. Noordwestkaap n. Kobe Tamo 23 200 m n.w. Djeddah n. Aden. Tara 23 10 m. z Beachyhead n. Rio de Janeiro Tegelberg 24 te Santos. Telamon 2? v. Antwerpen n. Amsterdam. Tjimenteng 22 v Singapore n. Reunion. Tjipondok 23 480 m. o.n.o. Seychelles n Mahe Towa 23 te Rotterdam verwacht. Van Linschoten 23 110 m. z.o. Mozamb. n Singap Van Noort 25 t.e Dunedin verwacht v. Lyttleton Van Waerwijck 23 150 m. o. Saigon n. Hongkong Vasum 28 te Curagao verwacht. Viana 28 in Panamakaaal verwacht n Mamonal Videna 24 te Bombay verwacht. Vivipara 23 570 m. o n o Aden n. Landsend. Vlist 23 v. Houston 24 te Brosville. Waibalong 24 t.e Djibouti verwacht v. Djeddah. W. Alton Jones 23 te Rastanura v. Mena Waterland 23 v. Montevideo te Buen. Aires verw. Waterman 23 480 m. w. Galapagos arch. n. Balboa Wieldrecht 23 550 m. z.w. Azoren n La Salina. Willem Ruys 23 te Wellington verw. v. Sydney. Willemstad 24 te Georgetown Witmarsum 23 v Le Havre n Hamilton Woensdrecht 23 te Sete. Wonosari 23 v. Rotterdam n. Amsterdam Zaanland 23 90 m. w Canarische eil n. Santos Zafra 23 77 m. z.z.w. Lissabon n Gibraltar. Zaria 24 in Suezkanaal verw. n Mena A1 Ahmadi Zeeland 24 te Djeddah. Zuiderkerk 23 1020 m. n.w. Amsterdam eil. naar Zwijndrecht 23 75 m. z.z.o. Barcelona n. Norfolk. KLEINE VAAR1 Aardenburgh 23 v. Köping n. Saockholm. Abel Tasman 21 te Delfzijl v. Yxpila. Amyntas 23 te Rotterdam n Oran. Ardeas 23 te Rotterdam n. Amsterdam. Bab T 22 v. Hamina n. Zaandam. Carnissesingel pass. 23 Noordhinder n. Randers. Coccinelle verm 23 v. Duinkerken n. Rouen. Deo Gratias 23 te South Goodwin n Letreport. Dinkelstroom 23 op Thames n. IJmuiden. Driebergen 23 te Owers n. Amsterdam. Drie Gebroeders pass. 22 JE-5 v. Hernösand naar Zaandam. Eyo S 21 te St. Ivesby (schuilen). Fiducia 23 te Londen verwacht. Goote 23 te Antwerpen v Gent. Gramsbergen 23 te Londen. Helvetia S., 21 te Waterford v. Antwerpen Huybergen vrem. 23 v. Antwerpen n. Venermeer Joost 21 v Karskaer n. Alholmen Kastanjesingel verm. 23 v. Fleetwood n. Bristol Labotas 23 dwars Kp. Ivi n. Algiers. Leliegracht 22 te Mantyluoto. Leuvehaven 24 v. Rotterdam n. Gothenburg. Lindesingel 23 te Sint Vincent n. Haifa. Maarsbergen 23 te Gent v. Antwerpen. Magas 23 te Rotterdam n. Amsterdam. Manta 23 20 m. w. Westhinder n Antwerpen. Meidoornsingel verm. 23 v. Ipswich n Rotterdam Muphrid N., 23 te Boston verwacht v Hamina. Netta 23 65 m. n.o. Ouessant n. Malta Oranjepolder pass. 23 Goeree n. Rotterdam. Phidias pass. 23 Kp. Roca n. Rotterdam. Philetas 23 te Rotterdam n. Hamburg. Rijsbergen verm 23 v. Amsterdam n. Venermeer Spolesto 23 v. New Ross n. Par. Sporonia verm 24 v. Klaipeda n. Amsterdam. Steenbergen 23 v Hamburg n. Bremen. Strijpe 23 te Kenitra v. Marseille. Thaletas 22 te Rotterdam n. Amsterdam. Ubberg'en 24 te Amsterdam verwacht v. Klaipeda Vermeersingel 23 v. Cardiff n. Rouen. Westersingel verm. 23 v. Terneuzen n. Antwerp Wiekenburgh pass. 23 K Finisterre n. Liverpool. Wilpo 22 v Karskaer n. Köping. TJstroom 23 dwars Beachyhead n. Plymouth. Zevenbergen 24 te Nantes verwacht v Le Havre Zuiderzee verm. 23 v. Dublin n. Genua. SLEEPVAART Cycloop verm. 25 v. Colombo n. Singapore. Frieland 22 te Burutu. Help 18 v. Aden n. IJmuiden. Nestor 24 in Kiel^'kanaal n. Harlingen. Noordzee pass. 20 Tail of Bank. Rode Zee 19 v Cobh n. Azoren. Titan 24 te IJmuiden. Zeeland 23 25 m. z.w. Cadiz n. Bilbao. A'dam Rubberll21/i H.V.A129'/a A K.U378V2 Deli Mij144,30 Hoogovens 762 Philips Gem. Bez. 970 Unilever 928 Dordtsche Petr. 542 K. Ned. Petr. Mij. ƒ114,— Hoïl. Am. Lijn.151 K L.M61,50 K.N.S.M192% Ned. Stoomv. Mij. 163 Ommeren, Phs. v. 342 Scheepv. Un. Ned. 153'/» Interlinief 228,50 Robeco 253, Unitas f 508, Ver. Bezit v. 1894 142,50 Amsterd. Bank 388 Ned. Handel Mij 338% Rotterd Bank.... 381V2 Twentsche Bank.332 Albert Heijn 706% Amstel Brouwerij 560 Berkel's Patent 287 Bols 191 Bühi-mann Papier 710 Fokker 440 Ford 715 Gelder Kon. Pap 341 Gist Spir.f. Kon 392 Van dei Heem 330 Heineken's Bier o95 Hoogenbosch Sch 294 Indoia 530 Kon. Zout-Ketife.. 1070 Mtiller Nat. Bezit 519Va Ned. Kabel fabr. 565 Philips Pref282 Sikkens Groep 877 Stokvis 250% Thomassen Dr 660 Ver Machinefabr 255 Wessanen365 Wilton Fijenoord 293% Zwanenberg-Org 1019 Billiton Mij. H 497V2 Aluminium Ltd... 287/is American Motors 17% Anaconda52 Bethlehem Steel41 Va Cities Service.. 51% Genera'. Motors 54 Kennecott Copper 84V2 Republic Steel 59% Shell Oil 3915/i6 ti.S Steel 77% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) De Britse minister van Luchtvaart heeft meegedeeld, dat de staatsluchtvaartmaat schappij B.O.A.C. dit jaar vermoedelijk een verlies van honderd miljoen gulden zal lijden, na betaling van de rente over het kapitaal. Ook het volgend iaar zal moeilijk zijn en het zal enige tijd duren alvorens daar verandering in komt, aldus de minister in het Lagerhuis. Lord Douglas of Kirtleside, president van de Britse luchtvaartmij B.E.A. heeft in Londen gezegd, dat ondanks een winst van vermoedelijk drie miljoen pond ster ling vooral dankzij de drie topmaan- den het financiële jaar van de maat schappij weinig rooskleurig is. Lord Douglas zei, dat het passagiersver voer in november van dit jaar 14,3 per cent beter was dan in november 1960. Maar de vrachtvervoersindex de wa re graadmeter van winstmaRlng blijkt met zes punten te zijn gedaald vergeleken met het vorige financiële jaar. Het passa giersvervoer in oktober was 18 percent be ter dan in oktober 1960. aldus Lord Doug las, maar het vrachtvervoer was ook over deze maand gedaald. I

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 21