Onderwijsvernieuwing bij Kon. Militaire Academie BECKERIH6 „Diplomaat" der Zuid-Molukken lokt proces uit om erkend te worden AGENDA 7 Pleidooi voor eenheid in verscheidenheid Anonieme actie op gang tegen Tsjechische luchtvaartmij. Kort en bondig handschoenen PETROLEUM Ontevredenheid over N.S.-dienstregeling Antieke meubelen houden waarde Ramsey waarschuwt tegen overhaasting KOOT PIANO'S Twaalf officieren van 50 jaar worden ontslagen Minister zal nog niet ingrijpen in Hoensbroek Minder koud Vier V-l's gevonden in Rrummen i I ZATERDAG 25 NOVEMBE.R 1961 Behaaglijk warm! Natuurlijk een oliehaard gestookt met OLIE COMBINATIE KENNEMERLAND het geschenk dat "voor de hand" ligt De heer P. W. Lokollo, die zich de gevolmachtigde minister van de Repu bliek der Zuid-Molukken in ons land noemt, heeft gisteren terecht gestaan voor de Haagse politierechter, gedag vaard door de rijksadvocaat wegens het niet-betalen van motorrijtuigenbelasting. Het proces was door de neer Lokollo uitgelokt om erkenning te krijgen als diplomatiek vertegenwoordiger van de Republiek der Zuid-Molukken, die niet door Nederland is erkend. Een vertegen woordiger van een buitenlandse mo gendheid behoeft in Nederland geen motorrijtuigenbelasting te betalen. Nadat de rijksadvocaat tegen de heer Lokollo en diens secretaris, die eveneens terechtstond, geldboetes van respec tievelijk 20 en 5 had gevorderd, ver wees de politierechter de zaak naar de meervoudige kamer in verband met haar ingewikkelde karakter. Haarlem Vels en-I J muiden NAAIMACHINES Begrafenis mr. Offerhaus WERELDRAAD VAN KERKEN Gemeenschap Beverwijk Heemskerk ZIILWEG 57 HAARLEM IBACH-PIANO'S ii s ij In de Koninklijke Militaire Academie in Breda zijn het curatorium en de raad van gouverneur en assessoren geïnstalleerd, een uitvloeisel van een wijziging in het leerprogramma, waardoor sterker de na druk zal worden gelegd op de algehele vor ming van de toekomstige officier. Bij de plechtigheid was ook Prins Bernhard aan wezig. Nadat de gouverneur van de academie brigade-generaal W. C. H. van Reede, een welkomstwoord had gesproken, waarna de staatssecretaris van Defensie, de heer M. R. H. Calmeijer, de installatierede uit sprak. Hij legde er de nadruk op, dat de stap die thans gedaan wordt, de instel ling betreft van een tweetal colleges, die van groot belang zijn voor de verdere uit bouw van de nieuwe officiersopleiding. Het curatorium zal toezicht houden op het on derwijs en de raad van gouverneur en as sessoren zullen over dit onderwijs en de daarmee samenhangende aangelegenhe den van advies dienen. De heer Calmeijer bracht dank aan de commissie van advies, die de nieuwe onderwijsrichtifig van de KMA mede heeft helpen voorbereiden, speciaal aan de hoogleraren Sassen, Wa terink, Kruijt en Posthumus. Bij de nieuwe opleiding is er van uitge gaan, dat de officier niet alleen een mili taire vakman in engere zin behoort te zijn, doch tevens een leider, aan wie jaar' lijks het overgrote deel van de mannelij ke jeugd voor geruime tijd wordt toever trouwd, en die voorts in het geheel van de Nederlandse bevolking de drager bij uitstek zal dienen te zijn van de weer baarheidsgedachte. De officieren moeten daarbij niet alleen de grote cultuurgoede ren kunnen verdedigen, maar tevens aan deel hebben in deze cultuur en anderen, vooral jonge mensen, van de waarde daar van kunnen overtuigen. Naast de militaire opleiding is er ook niet-militair, op wetenschappelijke basis gesteld onderwijs, dat drie faculteiten om vat: de technische afdeling, de sociale en economische afdeling en de administratie ve en economische afdeling. De sociale en economische afdeling dankt haar oprichting aan de gedachte, dat de officier, optredend als leider en opvoe der, moet doordringen in de sociale en economische problemen van de hedendaag se maatschappij. In nauw verband met deze drie niet militaire wetenschappelijke studierichtingen zullen de militaire weten schappen, zoals krijgsgeschiedenis, strate gie, logistiek en dergelijke worden gedo ceerd. Lichamelijke opvoeding en sport worden niet vergeten. Ook grote aandacht zal worden besteed aan de geestelijke vor ming. Aan het slot van zijn toespraak heette de staatssecretaris Prins Bernhard als pre In de Koninklijke Militaire Academie te Breda is gisteren een curatorium en een raad voor gouverneur en asses soren geïnstalleerd. De ■president curator, Prins Bernhard, begeeft zich hier aan het hoofd van een plechtige stoet naar de aula van de K.M.A. voor de installatieplechtigheid. Advertentie Advertentie MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER Rijksstraatweg 174 Haarlem - Tel. 61326 HAARLEM: GR. HOUTSTR. 52 AMSTERDAM-DEN HAAG sident-curator welkom. De Prins heeft hierna de raad van gouverneur en asses soren geïnstalleerd. Zeer in het bijzonder vroeg de Prins aandacht voor de persoonlijkheidsontplooi ing en de vorming van de kadet tot leider. Niet alleen moet het klimaat voor karak terontplooiing geschapen worden, maar dit is ook nodig ten aanzien van de inwen dige dienst. Militaire discipline en tucht worden in het eerste studiejaar zeer streng toegepast. Het zou echter onjuist zijn de kadetten ook in de volgende studiejaren op gelijke wijze op te voeden. Dit zal im mers tot gevolg hebben, dat de jonge of ficier nimmer zelfstandig zal leren optre den. De tweede- en dqrdejaarskadetten zullen gehuisvest worden in een flatgebouw, dat reeds in aanbouw is. Zij zullen daar kun nen tonen, dat ze de zelfstandigheid waard zijn. De vierde jaars-kadetten zullen wor den gehuisvest in een officiershotel, dat in Breda zal worden gebouwd. Deze gelei delijke groei naar zelfstandigheid is een beginsel van de herziene opleiding, aldus de Prins. Brigade-generaal Van Reede deelde ten slotte mee, dat aan de commissie van ad' vies de gouden academie-medaille zal wor den uitgereikt. Deze academie-medaille wordt slechts bij hogere uitzondering aan buitenstaanders toegekend. De rijksadvocaat stelde dat de exterri toriale status van diplomatieke vertegen woordigers alleen geldt voor vertegen woordigers van erkende regeringen. De Republiek der Zuid-Molukken is niet er kend en derhalve is er voor de auto motorrijtuigenbelasting verschuldigd. De verdediger, mr. A. G. Maris, gaf een overzicht van de historie van de Repu bliek der Zuid-Molukken. In 1950 besloten C Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlandse Comedie met „Meneer gaat op jacht" (Lief dadigheid naar Vermogen). Zondag 20 u.: Nederlandse Comedie met „Meneer gaat op jacht". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Can-can" 14 j. Frans Halstheater, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.30 u.„Duivelse hartstoch ten", 18 j. Lido Theater, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „De liefde van Hercules", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Maitresse", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Mos kou", a.l. Luxor Theater, 14, 19 en 21.15 u., zon dag ook 16.15 u.: „Operatie vuurgordel", 14 j. Minerva Theater, zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Makkers staakt uw wild ge raas", a.l. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Marina", 14 j. Rembrandt Theater, 14 en 19.30 u.: „Exodus 14 j. Zondag 11 u.: „Droomreis door Amerika", a.l. Roxy Theater, zaterdag 14,30, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Invasie uit het heelal", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u., zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De professor wil er uit", a.l. Zondag 11 u.: „Hito-Hito" a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Tot en met zondag 20 u.: „China-doll", 14 j. Zon dag 14.30 u.: „De rock en roll", a.l. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 dec. expositie van teke ningen van Kees Buurman: 1012 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland 1-3): Tot 26 nov. expositie van schilde rijen van Justine M. van Houten. Van 26 november tot 10 december expositie van gouaches, tekeningen en aquarellen van J. C. Heek: 917 u., ma., wo. en vrij. ook 18—20 u. Museum „Het Huis Van Looy": Tot 4 dec. tentoonstelling van werken van de graficus Andreas Schotel: 1017 u., zon dag van 1317 u. Galerie „Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Tot 11 dec. expositie van aquarellen en grafiek van Tonny Buytendijk: 10.30-17 u. (zondag 14-17 u.). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 24 november). ZATERDAG 2.5 NOVEMBER City-theater, 19 en 21.30 u.: „Kapo". Rex-theater, 20 u.: „Het mes op de keel". ZONDAG 26 NOVEMBER City-theater, 14.30 u.: „Tankbataljon", 19 en 21.30 u.: „Kapo". Rex-theater, 14 u.: „De dood rijdt mee 20 u.: „Met het mes op de keel". MAANDAG 27 NOVEMBER City-theater, 20 u.: „Kapo". Rex-theater, 20 u,: „Met het mes op de keel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 14—16.30 u. de Zuidmolukkers een onafhankelijke staat te vormen. De heer Lokollo werd benoemd tot vertegenwoordiger daarvan bij de Nederlandse en de Australische regeringen. De republiek der Zuid-Moluk ken is een vreemde mogendheid, ook al is deze noch de facto noch de jure door de Nederlandse regering erkend, meende der verdediger. De heer Lokollo heeft ook onderhandeld met diverse Nederlandse autoriteiten, aldus pleiter. Ook is een ken tekenbewijs afgegeven aan de „diploma tieke dienst van de Republiek der Zuid- Molukken" ten behoeve van de auto. Te gen deze achtergrond gezien heeft de heer Lokollo wel degelijk exterritoriali teit, namelijk als „onderhandelaar" van een vreemde mogendheid. Het is een bij zonder geval met bijzondere omstandighe den aldus mr. Maris, die er bovendien op wees dat de heer Lokollo niet de eigenaar is van de auto, zoals de ten lastelegging vermeldt. Eigenaar van de wagen is de Republiek van de Züid-Mö- lukken. In zijn repliek zei de rijksadvocaat dat de afgifte van een kentekenbewijs aan de „diplomatieke dienst van de Republiek der Zuid-Molukken" door het ministerie van Verkeer en Waterstaat een gebaar van hoffelijkheid is geweest, waaraan geen juridische consequenties verbonden kun nen worden. Het kentekenbewijs is afge geven aan een soort „zwervende instel ling". De officier van Justitie, die zich aansloot bij het betoog van de rijksadvo caat, wees er nog op dat een kenteken bewijs is afgegeven voor een gewoon nummer, niet voor een cd-nummer. Daar had dan direct tegen geprotesteerd moe ten worden, meende hij. Advertentie alle dus ruime keuze GROTE .HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM merken De leden van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Ka mer zijn ontevreden over de winterdienst- regeling van de N.S. Dit blijkt uit het voorlopig verslag op de begroting van Verkeer en Waterstaat 1962. Na het mislukken van de zomerdienst regeling steekt, zo meent men, de winter- dienst ongunstig af bij het deel van de zomerdienst, dat wèl uitvoerbaar bleek. In het bijzonder worden de verbindingen van het zuiden met het noorden en westen veel slechter genoemd. Men vraagt zich af of de N.S. bij het ongedaan maken van verbeteringen niet al te radicaal zijn geweest. Voorts wil men weten of werk tijdverkorting, personeelswerving en per soneelsbeleid een rol bij de verslechtering hebben gespeeld. Gevraagd wordt om sys tematisch aanmoedigen van gecombineer de reizen per auto en per trein en ruimer parkeérgelegenheden bij stations. De begrafenis van mr. W. A. Offerhaus de Commissaris der Koningin in de pro vincie Groningen, zal geschieden op woens dagmiddag om half vier op de begraaf plaats Selwerderhof te Groningen, na een rouwdienst, in de Martinikerk, die zal worden geleid door prof. dr. H. de Vos hoogleraar in de theologie aan de rijks universiteit te Groningen. Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Te lefoon 12223. Groot Heiligland 64. A. Mudde Gasthuisvest 45. NIEUW DELHI (Reuter-AFP-UPI) Dr. Michael Arthur Ramsey, de aarts bisschop van Canterbury heeft op de ver gadering van de Wereldraad van Kerken in Nieuw Delhi gewaarschuwd tegen het opofferen van geestelijke waarden om overhaast" de christelijke eenheid te be reiken. De nieuwe Aziatische kerken moe ten volgens hem waken tegen de „vereen voudigingen" van de twintigste eeuw. Uit bronnen van de Wereldraad wordt verno men dat dr. Ramsey, geestelijk leider van de 42 miljoen leden tellende Anglicaanse kerk, duidelijk gesteld heeft dat de Angli. caanse kerk pal staat voor wat deze kerk als grondslagen beschouwt van de christe lijke leer, bij welke bredere beweging voor eenheid tussen de kerken dan ook. Dr. Ramsey sprak in de afdeling geloof en kerkorde van de Assemblee waar ver scheidene sprekers lieten uitkomen, dat men het denkbeeld een superkerk te scheppen moet laten varen. Nissiotis, een leken-theoloog van de Griekse Orthodoxe kerk verklaarde, dat de eenheid van de kerk gezocht moet worden door het schep pen van ruimte voor een veelheid van vof- men. Dr. Ramsey sprak van „het bren gen van de kerken tot een levensvatbare kameraadschap'-'. Hij drong er bij de wesr terse' kerken op aan wat meer nederigheid te betrachten tegenover het O.o^ten. „Wij .ia hetiWesten moeten trachten te leren van Azië, waar nieuwe hoofdstukken in chris telijke cultuur, intellectuele methoden en in geestelijk leven geschreven zullen wor den. Philp Potter, voorzitter van de Wereldfe deratie van Christelijke Studenten en Westindisch methodistisch predikant, ver klaarde dat er „gemeenschapsleven" no dig is van christenen van verschillende kerken om vooroordelen uit de weg te rui men. Ook vroeg hij om een twintigste eeuwse kerktaal, die begrijpelijk moet zijn voor de niet-blanke jeugd. „De Wereldraad moet religie en kerkor de losmaken van de westerse geleerden en deze aspecten brengen „op de marktplaat sen van de leken" en van kerken die ge grondvest zijn op verschillende culturen. Potter drong er op aan een verzoek van de studenten tot intercommunie tussen de kerken in behandeling' te nemen. Hij zei dat de kerk het gevaar loopt de jeugdige leden te verliezen „omdat zij eraan wan- ZATERDAG 25 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win den waaien om de rotsen". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De on verzoenlijken". W.B. Theater, 20 u.: „Raket naar Venus". Lommerlust, 10—23 u.: Tentoonstelling J. Makkes ZONDAG 26 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Het mon ster van de zeebodem"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Winden waaien om de rotsen". Luxor Theater, 14.30 u.: „Het Rimboe meisje"; 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „De onver- zoenlijken". W.B. Theater, 14.30 u.: „Don Cochotte"; 16.30 r 20 u.: „Ongehuwde moeders". Lommerlust, 10—23 u.: Tentoonstelling J. Makkes. MAANDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win den waaien om de rotsen". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De on- verzoenlijken". W.B. Theater, 20 u.: „Don Cochotte". Marquette-theater, zaterdag en zondag, 20 uur: „Ons allen treft schuld". Advertentie Ruime keuze in moderne modellen, w.o. de zo vermaarde Een grote, gekleurde ansichtkaart, waarop een in de lucht ontploffend Tsjechisch vliegtuig staat afgebeeld, is bij vele reisbureaus en luchtvaartmaatschap pijen in de bus gestopt. De anoniem verzonden kaarten dragen het poststempel van het station te Utrecht. Op de lugubere kaarten, die veel opzien baarden, staan aan de voorkant enkele in het Frans gestelde slagzinnen. Boven aan staat de naam van de Tsjechische luchtvaartmaatschappij C.S.A., met toe voeging: „De veiligste ter wereld". Hele maal onderaan staat vervolgens over de hele •breedte van de kaart: „Slechts zes ongelukken in de laatste twaalf maan den", „De mededeling, dat er in de afgelo pen twaalf mganden zes ongelukken met vliegtuigen van onze maatschappij zijn gebeurd, slaat op niets", zei dr. Z. Havran, vertegenwoordiger van de C.S.A. voor Nederland en België. Dr. Havran was zeer verontwaardigd en vroeg zich af of politieke drijveren hier een rol hebben gespeeld. Van alle Oost-Europese lucht vaartmaatschappijen zijn alleen de LOT uit Polen, de Joegoslavische Luchtvaart maatschappij en de Tsjechische C.S.A. bij de I.A.T.A., de internationale organi satie der burgerluchtvaart, aangesloten. De C.S.A. is zelfs een der oudste leden. Dr. Havran overweegt de politie in de zaak te mengen. hopen dat er werkelijk iets zal gedaan worden". De directeur van de commissie voor in ternationale zaken van de Wereldraad Frederic Nolle, heeft gepleit voor acties van de Wereldraad ter bevordering van de onafhankelijkheid van de volken. Hij wees er tevens op dat rassenscheiding in strijd met het evengelie is. Nolle veroor deelde krachtig de hervatting van de kernbomproeven door de Russen. Drie deelnemers hebben rapporten in gediend over de taak van de leken in de kerk. In deze rapporten, van de Westduit ser Von Bismarck van de Duitse Evange lische kerk, professor Edith Batten van het Britse William Temple College en een advocaat bij het Indische hooggerechtshof te Bangalore, Matthew, wordt de nadruk gelegd op de noodzaak dat christenen hun sociaal en politiek leven zodanig leiden dat zij Christus incognito in de wereld vertegenwoordigen. Op deze wijze heeft men de mogelijkheid een publiek te berei ken dat niet met de geestelijke leiders in contact komt, aldus de rapporteurs. Twaalf beroeps- en reserve-officieren van de Koninklijke Landmacht hebben bericht ontvangen, dat zij in verband met het bereiken van de 50-jarige leef tijd niet meer ten volle geschikt worden geacht voor de uitoefening van hun func tie en dat zij daarom met ingang van 1 april 1962 worden ontslagen. Na het ontslag zullen zij onmiddellijk in het genot worden gesteld van het hun toe- komende pensioen. De ontslagen worden verleend op grond van artikel 57 sub 8 van de Wet Bevordering en Ontslag Beroeps officieren en op grond van artikel 49 sub L van de Wet voor het Reserve-personeel der Krijgsmacht. De ontslagen worden ge geven. omdat de betrokken officieren de bevorderingsgang van de wèl ten volle voor hun taak berekende officieren in de weg staan. Een ontslag om deze reden op zo grote schaal is de laatste jaren niet meer voor' gekomen. Pontschipper vrijgesproken. De recht bank te Amsterdam heeft een 39-jarige schipper bij gemeentelijke pontveren vrij gesproken van dood door schuld. Hij was op 27 juli met de Valkenwegpont tegen het remmingswerk gevaren, waardoor de lan- dingsklep naar achteren werd gedrukt. Een 12-jarige jongen raakte bekneld en overleed ter plaatse. De rechtbank achtte de dood van de jongen niet een voorzien baar gevolg van de aanvaring. Erevoorzitter. Prof. dr. F. W. Gros heide, die zaterdag 80 jaar wordt, is tijdens een hoofdbestuursvergadering van het Ne derlands Bijbelgenootschap benoemd tot ere-voorzitter van de commissie voor de revisie van het nieuwe testament. Prof. Grosheide, die 50 jaar het Bijbelgenoot schap in diverse bestuursfuncties heeft gediend, is voorzitter en vice-voorzitter van het hoofdbestuur geweest. Drie jaar voor overval. Gevangenis straffen van drie jaar heeft de Haagse rechtbank opgelegd a^n een 25-jarige Haagse matroos, die op 15 mei een mis lukte roofoverval heeft gepleegd op een Haagse taxichauffeur in diens woning te Loosduinen, en zijn medeplichtige, een 23-jarige particulier detective eveneens uit Den Haag. De mannen meenden dat de taxichauffeur veel geld in huis zou heb ben. Toen de vrouw des huizes echter be gon te gillen waren zij gevlucht. Premie. De rijkspolitie te Boxtel (L.) heeft een premie uitgeloofd van 250 gul den aan degene, die aanwijzingen kan ver schaffen die kunnen leiden tot de aanhou ding van twee stropers die een speurhond van de rijkspolitie hebben neergeschoten. De jachtbrigade van de rijkspolitie heeft hiermede een van haar kostbaarste dieren verloren. In geheel Noord-Limburg is da genlang gezocht naar mannen, die een hondenbeet aan hun been hadden, echter zonder resultaat. Onderscheiden. Prof. dr. ir. F. A. Ve- ning Meinesz, oud-hoogleraar aan de rijks universiteit te Utrecht en oud-hoofddirec teur van het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt, heeft een hoge inter nationale onderscheiding ontvangen: de Unger Vetlesen prijs, die men kan verge lijken met de Nobelprijs voor één vak. Prof. dr. C. F. A. van Dam, hoogleraar in de Spaanse taal- en letterkunde aan de rijksuniversiteit in Utrecht is benoemd tot lid van ,The Hispanic Society of America" in New York. In Sydney veroordeeld. In Sydney is een 39-jarige Nederlander veroordeeld tot drieëneenhalf jaar gevangenisstraf we gens valsheid in geschrifte waarbij het om een bedrag van 2.131 Australische ponden ging. Toen hij een bezoek aan En geland bracht om familie te bezoeken, werd hij op 9 augustus aangehouden. Hij was reeds in 1958 in Australië aangehou den maar toen tegen borgstelling vrijge laten. Het KNMI deelt mede: Ten oosten van IJsland ligt het centrum van een depressie, die geleidelijk minder diep wordt. Wolkenvelden, die met deze storing samenhingen, gingen de afgelopen nacht sterke temperatuurdaling tegemoet, zodat het in hoofdzaak in de voornacht heeft gevroren. Nabij Spanje bevindt zich eveneens een depressie, die zich geleide lijk naar Frankrijk verplaatst. In verband daarmee wordt de kans op regen later wat groter. In het overgangsgebied tussen de twee storingen zijn de windkrachten morgen klein. Hier en daar kan mist voor komen. Het is niet uitgesloten dat de komende nacht de temperatuur op enkele plaatsen beneden het vriespunt komt. WEERRAPPORTEN De minister van Binnenlandse Zaken heeft geantwoord op vragen welke het Tweede Kamerlid mej. Kok (K.V.P.) heeft gesteld over confhctssituaties in de ge meenteraad van Hoensbroek. De minister zegt dergelijke conflictsituaties uit be stuurlijk oogpunt ernstig te betreuren, zulks omdat ze het gevaar inhouden, dat het prestige van de bestuursorganen en de bestuurskracht worden ondermijnd. Gede puteerde Staten zijn van mening, dat hier van in Hoensbroek nog niet kan worden gesproken en dat geen voldoende concrete feiten zijn aan te voeren, welke tot een verwaarlozing van de door de gemeente te behartigen belangen zouden hebben geleid De minister zegt verder voor een onder zoek vanwege zijn ministerie voorshands nog niet voldoende aanleiding te zien. Wel heeft de gang van zaken in Hoensbroek de bijzondere aandacht van het provin ciaal bestuur. Dit bestuur zal aan de mi nister verslag doen, indien mocht blijken, dat de behartiging van het gemeentebe lang op ontoelaatbare wijze in het ge drang dreigt te komen, Een oproep tot de bevolking van de ge meente Brummen (Gld.) om na de vondst van een Engelse bom in de buurtschap Leuvenheim nog eens na te gaan of hier en daar nog meer oorlogstuig in de grond verborgen is, heeft tot resultaat gehad, dat uit vier verschillende buurten aangifte is gedaan van de vondst van een niet ont plofte V-l die alle op afgelegen ptoatsen werden aangetroffen. De omgeving van de projectielen is als voorzorgsmaatregel af gezet. De politie heeft de Mijnopruimings- dienst van de vondsten in kennis gesteld. Maximum-tempera turen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 34 uur. "O'S »S Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven geheel bew. zzw zwaar bew. z geheel bew. z geheel bew. zzw geheel bew. z zwaar bew. zzw mist zzo 9 9 8 6 7 8 7 10 0 0,1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0 0,5 0 0 0 0,2 9 0,2 0 0 0,2 0,4 0,1 0 Zd-Limburg zwaar bew. zzw Helsinki zwaar bew. zw 5 Stockholm half bew. zzw 6 Oslo zwaar bew. z 1 Kopenhagen onbewolkt zzw 7 Aberdeen zwaar bew. wzw 6 Londen half bew. zzw 10 Amsterdam zwaar bew. z 7 Brussel onbewolkt z 8 Luxemburg regen zzo 8 Parijs mist o 10 Bordeaux mist ono 16 Grenoble mist o 13 Nice zwaar bew. nnw 15 Berlijn mist w 5 Frankfort mist windst. 3 München geheel bew zo 4 Zürieh mist no 6 Genève mist wzw 10 Locarno geheel bew. o 8 Wenen mist windst. -0 Innsbruck half bew. windst. 10 Belgrado zwaar bew. windst. 10 Athene zwaar bew. windst. Rome mist windst. 16 Ajaccio zwaar bew. no 16 Madrid motregen n 13 Mallorca half bew. windst. 19 Lissabon geheel bew z 16 Zondag 26 november Zon op 8.17 uur, onder 16.37 uur. Maan op 20.30 uur, onder 11.39 uur. Maandag 27 november Zon op 8.19 uur, onder 16.36 uur. Maan op 21.29 uur, onder 12.18 uur. Maanstanden 30 nov. 7.19 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 november Hoog water 5.22 en 17.35 uur. Laag water 1.01 en 13.17 uur. Zondag 26 november Hoog water 6.02 en 18.16 uur. Laag water 1.39 en 13.56 uur. Maandag 27 november Hoog water 6.43 en 18.59 uur. Laag water 2.15 en 14.33 uur. m6* h°°g e" laag water te Zandvoort 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. 5 2 9 0 27

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2