Havenplan Yerseke voorziet in flinke uitbreidingscapaciteit I. van Ees op 1 december 40 jaar bij Hoogovens Burgemeester Bruinsma opent nieuw gedeelte van de machinefabriek Maters „Fit" viert zijn derde lustrum voor tjokvolle zaal Twee één-acters IJmondverenigingen vandaag en morgen Heemskerk bouwt Sport in IJmond Rort IJmond-nieuws Rotterdammer krijgt acht jaar voor overval in Hamburg FILM EN FILMWERELD ZATERDAG 25 NOVEMBER 1961 J. v. D. Voetbal WEEKABONNEMENTEN Uitgë varen visserijvaartuigen De havenverbetering, die men in Ier seke op het oog heeft, zal ongeveer anderhalf miljoen gaan kosten. De hoofdzaak van het plan is een vergroting van de haven, die nu te weinig plaats biedt voor de vissersvloot. Aanvankelijk werd een geheel nieuwe vissershaven in de Burenpolder ontwor pen, doch de grote investeringen, die daar voor nodig zouden zijn, maakten realise ring van dit plan onmogelijk. Thans bestaat het plan de bestaande ha ven te vergroten, waardoor aan de feite lijk onhoudbare toestand, dat meer dan 100 schepen in een haven moeten manoeu vreren, die destijds voor veel kleinere schepen is gemaakt, een einde komt. Door de aanleg van een nieuwe haven- dam in meer noordoostelijke richting en enige bijkomende maatregelen kan' een aanzienlijke vergroting worden verkregen van het havenbassin, zodat in plaats van voor 120 plaats kan worden gevonden voor 190 schepen. Men heeft er rekening mee gehouden, dat na afsluiting van de Oosterschelde de haven omgevormd kan worden tot indus trie- en jachthaven, terwijl dan een vol doend diepe toegangsgeul naar de haven op eenvoudige wijze kan worden gebag gerd. Voor vrij geringe kosten kunnen de om liggende terreinen, die thans nog in de Oosterschelde liggen, later door het op brengen van een betrekkelijk dunne laag zand worden benut voor bouwterreinen en recreatiegebieden. De moeilijkheid is de financiële zijde, omdat zelfs drastische verhoging van de liggelden geen sluitende exploitatie in het vooruitzicht stelt. Gehoopt wordt in Ierseke, dat de pogin gen van het gemeentebestuur en de ha vencommissie zullen slagen, want in plaats van bij de pakken neer te zitten tracht men de thans noodzakelijke voorzieningen te treffen op een zodanige wijze, dat deze ook na de algehele uitvoering van het Del taplan hun nut afwerpen en dan feitelijk in verdubbelde mate, omdat dan het ver lies van de oestercultuur enzovoorts op treedt, waarvoor nu reeds aan zoveel mo gelijk compensatie wordt gedacht. Men zal in het afgesloten Veerse meer een oesterkweekbassin gaan inrichten, dat zoveel mogelijk moet passen in de recrea tiegebieden, die in het Veerse meer zullen ontstaan. In dit bassin zullen ook onderzoe kingen op het gebied van de mosselverwa- Bij wijze van experiment en ten gevol ge van de vrije zaterdag, heeft de per soneelsvereniging „De Plaatwellerij" haar toneelclub het nieuwe seizoen nu eens op een vrijdagavond laten openen. De be langstelling hiervoor in gebouw „Concor dia" te Velsen-Noord leek ons zeer be vredigend, waardoor het bestuur de vrij dag voor de periodieke toneelavonden misschien wel zal handhaven. In plaats van een avondvullend stuk, werden dit maal twee één-acters opgevoerd: „De vrouw, die terugkwam", een dramatische schets door Henk Fedder en „Oom Lou knapt 't wel even op", een blijspelletje door Cees Lau. Wegens bezigheden elders, heb ik echter alleen het drama voor de pauze gezien. Het is allerminst een sterk toneelspel, dat Henk Fedder heeft ge schreven. Vooral omdat hij zijn gegeven, dat ongetwijfeld een dankbare conflictstof zou hebben opgeleverd, door de gedragin gen en reacties van de figuren zo hoogst onwaarschijnlijk maakte. Men zou ge neigd zijn de gezwollen taal, die de auteur de spelers in de mond legt: „Ik haat haar tot in de vezels van mijn hart!" bijna als een verdienste te be schouwen, omdat dergelijke dialogen zo volmaakt op de melo-dramatische sfeer waren ingesteld. Alleen heeft de schrijver dit stellig niet zo gezien en het stukje misschien nog als geslaagd beschouwd. En dit is dan jammer voor Henk Fedder. De spelers van „De Plaatwellerij" werd het bijzonder moeilijk gemaakt, de on natuurlijk handelende en sprekende figu ren in levende mensen om te zetten. Dat het publiek deze geschiedenis over het al gemeen nog met aandacht heeft gevolgd, moet voor hen dan ook als een verdienste worden aangerekend. Al mag niet worden verheeld, dat sommige tafereeltjes wel enigszins stroef zijn verlopen. Wij willen dan ook aannemen, dat in het vrolijke stukje na de pauze deze schade volledig werd ingehaald. De tekening geeft aan, hoe de ver groting van de haven van Yerseke tot stand zal komen. tering worden verricht. Grote hoeveelhe den vers zeewater zullen dagelijks door de Veersegatdam in het bassin worden in gelaten en er ook weer uit worden ge spuid. Aan de hand van deze proeven zal blij ken of verlies van de oestercultuur kan worden voorkomen, wellicht door het in richten van grotere installaties in het af te sluiten Brouwershavense Gat. ZATERDAG 2,5 NOVEMBER Hervormd Jeudgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: Toneelavond Fryske Trou. Patronaatsgebouw, IJmuiden, 19.30 u.: OTK met „Arie Bombarie". Groene Huis, Beverwijk, 20 u.: Toneel avond Breero. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Toneelavond „De Hondsrug". Kunst na Arbeid speelt „Gijs bekijkt 't". Wijkgebouw Bethelkerk, Radarstraat, 20 u.: Xerion-avond. ZONDAG 26 NOVEMBER Zaal Dam, Heemskerk, 14.30 u.: Teen- ager-dansmiddag. MAANDAG 27 NOVEMBER Petrazaal, IJmuiden, 20 u.: Lezing prof. dr Groenman: „De IJmond van streek tot stad". Arosa Sun, 17—18.30 u.: Receptie C R Prinselaar. Royal, IJmuiden, 20 u.: Bloemschik demonstratie Nivon. Rank, IJmuiden-West, 20 u.: Propagan- da-avond Nederlandse Blindenbond. Nadat de gemeenteraad van Heemskerk aan het begin van deze maand heeft be sloten aan de r.k. woningbouwvereniging „Ons Huis" grond voor het bouwen van 160 etagewoningen te verkopen, heeft thans deze woningbouwvereniging weder om verzocht haar de nodige bouwgrond te verkopen voor 168 etagewoningen. Deze bouwterreinen zijn gelegen in het zo ge noemde plan „Assumburg". De kosten van de grond, inclusief de kosten van het bouwrijpmaken en de bij drage in de kosten van de algemene stadsontwikkeling, bedragen in totaal 630.000,-. B. en W. van Heemskerk hebben de raad voorgesteld te besluiten tot de ver koop van deze bouwgrond. De raad zal in de openbare vergadering van donderdag 30 dezer dit voorstel van het college in behandeling nemen. GROENTEVEILING CASTRlCUM De laatste veilingdag van deze week bracht bij „Ons Belang" te Castricum nog een flinke aanvoer van bloemkool. De ko len zijn niet groot meer hetgeen zijn oor zaak vindt in de nachtvorsten waardoor de groei sterk wordt geremd. Toch wer den er voor de goede soort nog redelijke prijzen betaald. De minder goede kwaliteit bracht nog de minimumprijs van 11 ct. op. Prei steeg in prijs en ook de spruiten, waarvan de aanvoer nog gering blijft, gaven een goede notering te zien. De noteringen van vrijdag waren: sprui ten 79—113, grove kwaliteit 41—51, bloem kool 1170, andijvie 1415, kasandijvie 331/2, waspeen 21, prei 24, knolselderij 14— 16, boerekool 13. Vrijdag 1 december 1961 zal de heer I. van Ees uit Velsen-N, ingenieur-bedrijfs- chef van de Elektrotechnische Afdeling Zuidfabrieken, Mekog en Cemij, veertig jaar in dienst zijn van de Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. De heer Van Ees is één van de werkers van het eerste uur. Toen hij na de tweede wereldoorlog, vijf en twintig jaar in dienst was van het bedrijf, haalde hij tijdens de huldigingsbijeenkomst die toen te zijner ere was belegd, herinneringen op uit de begintijd. „Ik ben hier gekomen als jongeman, zo van de school. Toen ik in Velsen uit de trein stapte en naar het Hoogovenbedrijf vroeg, had men daarvan nog nooit ge hoord. Op weg ontmoette ik iemand, die het ook niet wist, maar die mij naar de pont verwees. Op de pont kreeg ik te ho ren: loopt u maar door en vraagt u het nog eens, want wij weten het niet. Die 1ste december 1921 was een dag waarop zeer veel sneeuw viel. Op de Koningsweg ont moette ik een oud boertje, die zei: Hoog ovens ken ik niet, maar in de Breesaap zijn te aan het graven, misschien is het daar. Na lange omzwervingen door sneeuw buien arriveerde ik eindelijk op Bleyen- hoeve en daar was warme koffie". De jeugdige heer Van Ees werkte onder ir. E. J. F. Thierens, die toenmaals de leiding van de Elektrotechnische Afdeling had, mee aan de allereerste elektrotech nische projecten van Hoogovens. In 1926 Voor de opening van een nieuw gedeel te van de Machinefabriek C. Maters n.v. aan de Pijpkade in Beverwijk door bur gemeester J. G. S. Bruinsma was vrijdag middag een enorme belangstelling, ook uit het buitenland. Deze feestelijke gebeur tenis speelde zich af in het nieuwe ge deelte. Behalve burgemeester Bruinsma waren o.a. wethouder E. Gerritse en de directeur van Openbare erken, ir. L. Stoelinga, aanwezig. De directeur van de n.v., de heer D. C. Maters, zei in zijn begroetingswoord, dat het veertig jaar geleden was dat zich vanuit Rotterdam de n.v. Hoematimex, fHoe(nden), Ma tters) Im(port) Ex(port) vestigde in Beverwijk. Heel kort daarop begon men met de montage en verkoop van de Sihi- pompen. Na de oorlog werden in het buitenland, met name in België en Frankrijk filialen opgericht, waar deskundigen uit Bever wijk de leiding hebben. De heer Maters schetste de moeilijkheden tijdens de oor log, maar al in 1946 was men weer op het peil van vóór de oorlog. Ook toen zocht men naar uitbreiding en de heer Maters zei het gemeentebestuur dankbaar te zijn voor de bereidwilligheid het uit breidingsplan zó te wijzigen, dat de fa briek aan groot vaarwater bleef liggen. Als dank daarvoor bood de heer Maters de burgemeester een cheque aan, bestemd voor een openbare speelplaats voor de jeugd. Tot slot had de heer Maters nog een verrassing voor het gehele personeel. Dit had enige tijd geleden mede een be sluit genomen betreffende een pensioenre geling, waarvoor een fonds zou moeten worden gesticht. Om daarmee een aan vang te maken stelde de directie twee cheques, ieder groot ƒ25.000 beschikbaar. Het fonds zal de naam C. Matersfonds voeren. Vertegenwoordigers van buitenlandse fabrieken waren vol lof over de samen werking met de Machinefabriek Maters. Kapo (C i t y- t h e a t e r, IJmuiden). „Kapo" is een film, die de rea liteit uit de „Ver- nichtungslager" vrij goed weergeeft. Na tuurlijk krijgt men ook in deze film geen waarheidsgetrouwe uitbeelding, maar dat zou voor de toeschou wer ook wel te erg zijn. De verschrik king der concentratie kampen komt er ook nu al duidelijk in uit. Susan Strasberg speelt de rol van een meisje, dat aan haar lot probeert te ont snappen. Haar capi tulatie voor de vijand levert haar de post van „Kapo" op, maar tenslotte begrijpt ze toch waar haar plicht ligt. Zondagmiddag wordt „Tankbataljon" gedraaid, donderdag De zoon van niemand", een droevige Italiaanse film over een kind, dat zijn ouders niet mag kennen. Mes op de keel R e xTot en met maandagavond draait in Rex de film „Met het mes op de keel", waarin een Hongaar, die in een Belgische kolenmijn werkt, door chanta ge wordt betrokken in een spionage-af- faire. Het spionnenvak was hem niet vreemd want hij had al na de oorlog ge werkt voor de gehieme dienst. Hij had er echter genoeg van gekregen en was ge vlucht. Zijn vroegere medewerkers had den hem toch weer opgespoord en dwon gen hem weer medewerking te verlenen. Hij doet dat ook, maar op zijn manier, waardoor het met zijn vroegere vrienden niet best afloopt. Een complicatie is nog dat die vrienden onderling verdeeld zijn. „Met het mes op de keel" speelt zich voor een deel af in ons land, met name in Am sterdam. Zodoende kan men ook nog een pierement beluisteren. Al met al een wel spannende, maar uit de bekende ingre diënten. bomontploffingen, schietpartijen, Namens het personeel sprak de heer B. B. Bruinenberg, die de onderlinge samen werking prees. Deze samenwerking komt ook tot uiting in de lange dienstperioden van het personeel want in de kantine hangt een lijst waarop een groot aantal namen staan van werknemers die reeds vijf en twintig jaar in dienst zijn. Deze dag had men namens het gehele personeel nog een krans gelegd op de laatste rust plaats van de oprichter, de heer C. Ma ters. De heer Bruinenberg vroeg aan me vrouw Maters-de Ruyter een geschenk van het personeel te willen onthullen. Burgemeester Bruinsma schetste de grote invloed van het bedrijf. Het deed hem goed te kunnen zeggen dat het ver loop van arbeidskrachten bij de Sihipom- penfabriek het laagste is in de gehele omtrek. Ook heeft de n.v. veel gedaan om de woningbouw te steunen. Zeer dankbaar toonde de burgemeester zich voor het ge schenk een cheque van 3000, Na de toespraken ging het gezelschap naar buiten, waar de burgemeester door een van de jongsten van het geslacht Ma ters een schaar werd aangeboden, waar mee hij het lint doorknipte, dat de toe gang „afsloot" tot het nieuwe gedeelte. Daarna onthulde mevrouw Maters het ge schenk van het personeel, een mooi ge denkraam in de kantine. wend hij benoemd tot elektro-technicus en zeven jaar later kreeg hij de functie van adjunct-ingenieur. De laatste promotie werd in 1937 bekroond met de bevordering tot ingenieur, in de rang van afdelings chef. Gedurende de vier decennia, die de heer Van Ees bij Hoogovens heeft ge werkt, was hij nauw betrokken bij de uit gebreide elektrotechnische projecten die voor de Zuidfabrieken, Mekog en Cemij zijn opgezet en tot uitvoering zijn geko men. Ook op ander gebied heeft de heer Van Ees zich verdienstelijk gemaakt. Hij is een van de mede-oprichters van de personeels vereniging de Gieteling. Hoogovenstaten de voorloper van de algemene streekver- eniging Kennemerstaten, heeft hij mede helpen oprichten. Ook in de oprichting van de korfbalclub Watervliet heeft de jubila ris een groot aandeel gehad. De eerste cursussen voor de V.E.V. (Vereniging voor Elektrotechnisch Vakonderwijs in Neder land) kwamen mede dank zij zijn activi teit bij Hoogovens op gang. Nog steeds is de heer Van Ees voorzitter van deze cur sussen. Bekendheid verwierf de jubilaris ook door de tientallen toespraken, die hij in de loop der jaren in den lande heeft gehouden met als onderwerp uiteraard: Hoogovens. Vrijdag 1 december te 9.45 uur zal de heer Van Ees in de kantine van de leer lingenwerkplaats door het bedrijf worden gehuldigd. Op bovengenoemde dag zal er van 16.15 uur tot 17.45 uur in de muziek salon aan boord van het hotelschip van Hoogovens, Arosa Sun, gelegenheid be staan tot gelukwensen. De Kennemers (uit tegen Alcm. Victrix) Groot; Lejeune en Huisman; Van den Oever, Brethouwer en De Bie; Kops, Van der Zwet, Grapendaal, Tielrooy en Schel vis. Korfbal Zondagmiddag om 2 uur ontvangt Nep- tunus 1 op het Triabasveld aan de Kenne- merlaan het Haarlemse Animo Ready 3. Deze wedstrijd is 14 dagen geleden bij de stand 20 voor Animo Ready door de regen gestaakt. De Oranje-zwarten heb ben nu dus de gelegenheid het beter te doen. Neptunus 2 speelt reeds om 10 uur aan de Zomervaart in Haarlem tegen Ooster kwartier 6 en dat zal voor de IJmuidena ren geen gemakkelijke taak worden. De opstellingen zijn als volgt: Neptunus 1: N. Bakker, L. Kramer, C. Oldenburg, A. de Wit, C. Kneppers, G. Quist, H. de Weers, T. v. Vuuren, J. Breur, J. Kiewiet, J. van Aken. Neptunus 2: T. Aberson, M. Kossen, E. v. d. Linden, G. Stam, M. Hoogstoevenbeld, R. Buisman, F. v. Aken, A. de Jonge, A. Schelvis, J. Dekker, B. de Kort, J. Olden burg. Voor de korfbalvereniging Watervliet wordt het een uitgesproken rustige zondag, aangezien alle seniorentwaalftallen vrijaf zijn van de competitie. Alleen zal de wed strijd WatervlietOosthoek junioren wor den gesneeld en zijn er voor vanmiddag de aspirantenwedsbrijden Watervliet a— Nieuw Flora a en Neptunus bWater vliet b. Tjokvol was de grote zaal van Zomerlast in Santpoort gisteravond, toen de christelijke sportvereniging Fit zijn juhileumuitvoering gaf ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan. Een zaal vol familieleden en kennissen van de op tredende turners en turnsters, maar ook met velen, die de gipnnastiek een warm hart toedragen, en alleen al daarom met graagte naar Zomerlust waren gekomen. Een scène uit de film „Kapo" ontvoeringen, vuistgevechten, autoritten in de nacht en dikke gebrilde hoofdspion nen, samengestelde rolprent. Zondagmid dag „De dood rijdt mee", woensdag- en donderdagavond „Caltiki, het mensverte- rend monster". Beverwijk en Heemskerk Het Kennemer Theater brengt nu „Winden waaien om de rotsen" op het witte doek, welke film we al eens bespra ken. L u x o r brengt „De onverzoenlijken", een keiharde western met klinkende na men. „Zij kenden geen genade", dat van dinsdag tot en met donderdag wordt ge draaid, handelt over partisanen. Zondag middag „Het rimboemeisje". In W B wordt een raket naar Venus afgeschoten. Zondag en maandag „Onge huwde moeders". In Marquette, Heemskerk, wordt zaterdag en zondag „Ons allen treft schuld" gedraaid. Woensdag „De levens roman van Richard Tauber". De opening bracht de stemming er me teen al goed in. Op de muziek van de St. Louis Blues marcheerden enkele meisjes op. Ze voerden een bevallig spel met oran je linten uit en aan het slot kwamen in eens andere deelneemsters naar voren met kroontjes op het hoofd, die op rode^ witte en blauwe schildjes „Fit 15 jaar" toonden. De vlaggen werden ontplooid en toen klonk massaal het bondslied van het NCGV op. Voorzitter J. H. L. Offerhaus kon vele afgevaardigden begroeten op deze avond. Afgevaardigden van het bondsbestuur en de kring IJmond-Zaanstreek, de heer A. Wedemeyer, consulent Lichamelijke Opvoe ding in de gemeente Velsen, de heer Dooyes van het CIOS en vele afgevaardigden van zusterverenigingen. Ook van kerkelijke zij de was er de belangstelling. Ds. J. C. Remijn, Nederlands Hervormd predikant te Santpoort, vond, dat er bij het jubileum van een gymnastiekvereni ging niet teveel moest worden gesproken, omdat het bij zo'n vereniging om de da den gaat. Maar hij wilde toch wel even de geschiedenis van vijftien jaar „Fit" opha len. Toen hij een paar jaar geleden in Sant poort kwam, zei men tegen hem: „Je kunt in Santpoort wel met wat nieuws komen, maar na een poosje zakt het altijd weer af". Fit heeft het echter wel anders ge leerd. Na de bevrijding zei een groepje dames „laten we met een gymclub beginnen" en onder leiding van de heer Koning begon men in de zelfde zaal, waar men nu nog meestal oefent. Er was in die dagen niets, en het liep dus storm. Er kwamen aspi ranten en snel had men tweehonderd le- Straatnaam. Bewoners van de Noord Akendamweg in Santpoort hebben vrij ernstig bezwaar tegen deze straatnaam, omdat deze doet denken aan de begraaf plaats Akendam in Haarlem. B. en W. van Velsen stellen de raad voor de naam te wijzigen in Dijkzichtlaan. Aanbesteding. Bij een gehouden aan besteding voor de aanleg van de licht installatie in de nieuwe bloemenveiling in Beverwijk, is dit werk gegund aan de laagste inschrijver, de firma Bakker uit Wormerveer voor een bedrag van 41.551. Deze firma legt ook de lichtinstallatie aan voor de groentenveiling. Eerste paal. Volgens een mededeling van burgemeester Bruinsma van Beverwijk zou het in de bedoeling liggen om woens dag a.s. de eerste paal te heien voor de te bouwen torenflat in plan Meerestein. den. Het kon niet zo blijven. Er kwamen .meer verenigingen, er kwamen moeilijk heden. Maar toch heeft men nu ondanks de grote concurrentie weer tweehonderd leden en dat bewijst, hoe gezond Fit is. „Nu moet Fit verder naar de volwassen heid groeien" zei ds. Remijn, die er op wees, dat het bij Christelijke sportvereni gingen niet om het spel alleen gaat. „Er is geen christelijke gymnastiek, maar er is wel de visie op de mens, die door de relatie met God in Christus wordt bepaald- Ds. Remijn haalde tot slot Chesterton aan, die eens heeft gezegd „Wie dankbaar is van Sint Nicolaas iets in zijn schoen te ontvangen moet nog veel dankbaarder zijn als hij twee gezonde voeten heeft om in zijn schoenen te doen". Hij ging daarna voor in gebed. Urenlang hebben daarna de „Fit"-leden zich voorgesteld. Het begon met de kleu ters, die verkleed als alleraardigste kabou ters met rode, blauwe, gele en groene mutsen avonturen in het bos beleefden, en het eindigde met het „grote werk". De leiding berustte bij mejuffrouw A. Offer haus en de heer E. van Heijningen. Ook vanavond is er een (al uitverkochte) uit voering. Een beeld van het openingsnummer. Voor de rechtbank in Hamburg heeft terechtgestaan de 26-jarige Rotterdamse zeeman K. W., die op 23 juni samen met de 28-jarige Rotterdamse zeeman J. L, een roofoverval had gepleegd op een Hamburgse juwelier. De 55-jarige juwe lier werd met een ijzeren staaf op het hoofd geslagen. Een te hulp gesnelde buur man, een 58-jarige schoenwinkelier, werd met een pistool in de buik geschoten. Hij overleed korte tijd later in een ziekenhuis. Bij de overval werd een portefeuille met 720 mark buitgemaakt. De portefeuille werd op W. gevonden, die na een korte achtervolging kon worden gearresteerd. L. wist te ontsnappen. Na enkele dagen rond gezworven te hebben werd hij in Den Haag gepakt. Na een eis van 10 jaar veroordeelde de rechtbank W. tot 8 jaar tuchthuisstraf. De Rotterdammer L., die in Den Haag in bewaring wordt gehouden, zal niet aan Duitsland worden uitgeleverd. Dat staat de wet niet toe. Maar een gerechtelijke vervolging zal hij niet ontgaan. Aangeno men kan worden, dat de officier van Jus titie in Den Haag de gang van zaken tij dens het proces in Hamburg heeft afge wacht om daarop zijn dagvaarding te baseren. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ÖOOOCXeoOOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOOOOCOOOOÖ Trawlvisserij Woensdag 8 november: m.t. Nestor KW 101. Donderdag 9 november: m.t. 's-Gravenhage IJM 26 (13 nov. van Emden). Maandag 13 nov.: m.l. Onderneming II SCH 27. Dinsdag 14 nov.: m.t. Deining KW 8 Nicolaas Senior KW 42, Brittenburg KW 121; m.l. Robert William KW 123, m.k. Peter Leonard KW 195. Woensdag 15 november: m.t. Amsterdam IJM 28, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211, Maria Theresia KW 99, Arie Ouwehand KW 122; m.l. Verwachting IJM 204, De Arend KW 7, Concordia KW 26 (24 nov. binnen), De Vrouw Anna KW 52, Doggersbank KW 75 24 nov. binnen), Vikingbank KW 76 Avontuur KW 114 (24 nov. binnen), Li- manda KW 33. Wilhelmina KW 46 (24 nov. bin nen), Vijf Gezusters KW 53, Alnilam KW 90, Gijs- bertha KW 143, De Vrouw Bregtje KW 156. Alie WR 59. Donderdag 16 november: m.t. Golfstroom KW 4, Stadt Enckhuysen KW 82, Cornells den Duik KW 144, Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Willem Robert IJM 56 Anna Jacob KW 186, Drie Ge broeders HD 79. Vrijdag 17 november: m.t. Sakina Martine KW 32, Jan Senior VL 84; m.l. Michiel IJM 63. Zaterdag 18 november: m.t. Wilhelmina Johan na KW 39. Maandag 20 november: m.t. Beatrice IJM 72, Toronto IJM 97, Rijnmond I KW 15 (eerste reis), Antje KW 49, Albatros KW 87, Bellatrix KW 139, Cornelia Maria SCH 135, Voorloper VL 16 Voor waarts VL 142; m.l. Adeodatus IJM 30, Adrianus KW 10, Cornelis Judith KW 17, Adriana KW 19, Cornells Marinus KW 48 Elizabeth KW 64, Henk K W66. Saturnus KW 69 Molva K W91, Geertje KW 108, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, Ja cobs Catharina KW 132, Willem Groen KW 158, Pieter Anne KW 169, Margaretha KW 184: m.l. Dageraad IJM 4, Maartje IJM 8 Poolster IJM 11 Bette IJM 29, Emisel IJM 31, Jarinie IJM 38, Arend Willem TJM 40, Margrita IJM 42, Nora IJM 51, Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54 De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, Jaap IJM 62, Ronny IJM 64, Frank IJM 65 Paul IJM 66 De Hoop III IJ M73, Corrie IJM 78, Wiron VII IJM 206 Wiron V IJM 208, Anne Marie KW 27 Ada KW 29, Ermine KW 30, Petronella KW 31, Tiny KW 34, Stern KW 36, Prinses Margriet KW 51, Ludi KW 61, Margriet Jozien KW 63, Arend Cor nelis KW 68 Maarte KW 71, Nico KW 72, Zee arend KW 79, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94,Nico K W96, Karla Ellen KW 106, Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118 (25 nov. binnen) IJsbrand KW 119, Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Ko ningin Juliana KW 133 (23 nov. binnen), Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Gijsbert Marian KW 150, De Vrouw Alida K W160, Alida Jacoba KW 165 Solea KW 180 (23 nov. binnen), Alice KW 182, Aleida KW 183, Tokio KW 185, Elizabeth KW 198. Samenwerking HD 125, Mercator SCH 69, Arie Geertje TX 51, Albert MO 1. Dinsdag 21 november: m.t. Thorina IJM 33, Dirkje IJM 53 Emma Wilhelmina KW 135, Arie Jacob KW 149. Onderneming I SCH 261, Michiel Jan VL 110, Willem VL 121; m.l. Jan IJM 81 De Verwachting KW 28, De Vrouw Dirkje KW 104, Sursum Corda KW 124, Voorwaarts KW 140 (23 nov. binnen), Willy KW 154; m.k. Maria Lovisa IJM 16 Hans IJM 67, Wiron VIII IJM 205, Wiron VI IJM 207, Wiron I IJM 210, Magda IJM 272 Wim KW 103, Dirk Taat KW 1^4, Anna Lydia K W145, Samenwerking KW 146, Agatha KW 157 Helena KW 164 Cornelis Schaap KW 172, Anna Hendrika KW 174, Pieter Jacob KW 178, Elly KW 187. Platessa KW 189, Pietertje HD 87, Okko Bos- ker WR 25. Woensdag 22 november: m.t. Allan Water IJM 34, Jan Maria KW 171, Michiel HD 74; m.l. Gezina Geertrui KW 176, Onderneming III SCH 117: m.k. De Hoop I IJM 45 (eerste reis) K. P. IJM 61 Donderdag 23 november: m.t. Ariadne IJM 18, Johannes Polderman IJM 20, Marian Ellen KW 159: m.l. Bertha KW 38; m.k. Solea KW 180 Vrijdag 24 november: m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Emma IJM 15, Protinus IJM 154. Haringdrijfnetvisserij Dinsdag 14 november: m.l. Vertrouwen KW 6 Hubertha Gerarda KW 9, Wilhelmina II KW 138 Woensdag 15 november: m.l. Everard Christina KW 40, Rijnmond III KW 44. Vrijdag 17 november: m.l. Grietje KW 20. Maandag 20 november: m.l. Fierman Eduard KW 5 (22 nov. binnen), Willem Cornelis KW 16 Orion KW 22 Aafkje Jacoba KW 41, Neptunus KW 45, Noordzee KW 47 (21 nov. binnen). Nellv Maria KW 70, Hette Margaretha KW 74 24 nov. binnen), Huiberdina Gijsbertha KW 85 (23 nov binnen). Toenadering KW 95, Rijnmond V KW 110. Nederland VII KW 130, Willy KW 141, Janna KW 163, Eendracht KW 168 (21 nov. binnen). Onderneming K W175: m.k. Dinemarie KW 57. Dinsdag 21 november: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Noordzee KW 47, Eendracht KW 168 (23 nov. binnen). Woensdag 22 nov:m.l. Fierman Eduard KW 5. Maria Jacoba KW 73, Wilhelmina III KW 147. Donderdag 23 november: m.l. Wilhelmina I KW 25 Eendracht KW 168.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6