Eerste Kamer begon met het algemeen politiek debat Van Duivenboden AGE 3 Ford Taunus 17 M Minister hield in Tweede Kamer voet bij stuk Weinig nieuws tijdens vervolg Socrates-affaire voor hof Kort en bondig I. KAN meubel modelkamers Vraag aan de regering: Wat gaat gij nu doen in de kwestie N.-Guinea? Een tweede uitkering van drie percent wees hij nadrukkelijk af Kans op regen Het geschenk dat een glimlach tovert komt WOENSDAG 29 NOVEMBER 1961 Uit de ijskast Kinderbijslag „De Raad" De zaak-V an der Putten Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk KINDER- NAAIMACHINE CADEAU N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE X RADIO- EN T. V.-SALARISSEN WEERRAPPORTEN el e s £3 4 De Eerste Kamer heeft gisteren haar algemene politieke beschouwingen gehou den en daarbij vormde de kwestie-Nieuw- Guinea de hoofdschotel. Alvorens zich ech ter aan deze politieke beschouwingen te zetten, heeft de Kamer eerst een wetsont werp tot wijziging van de Wegenverkeers wet zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Deze wijziging opent de mogelijk heid voor bepaalde wegen maximum-snel heden in te stellen. De algemene politieke beschouwingen werden geopend door ir. Vos (P.v.d.A die begon met vrij uitvoerig aandacht te schenken aan de essentiële democratische vrijheden: het recht van vrijheid tot ver gaderen en vereniging en de persvrijheid. Ir. Vos meende hierover te moeten spre ken naar aanleiding van de verguizing van Stalin in de Sovjet-Unie. In dit verband betoogde hij, dat we moeten trachten „de export van terreur" te verhinderen. Dat kan alleen door collectief optreden. Bij al le hartgrondige afkeer, die ir. Vos van alle militarisme heeft, zag hij niettemin de NAVO als noodzakelijkheid en het Ne derlandse aandeel daarin als een plicht Er zal overigens gestreefd moeten wor den naar een internationale gecontroleer de ontwapening, maar of de Sovjet-Unie daartoe zal willen medewerken betwijfel de ir. Vos. Hij keerde zich vervolgens te gen vormen van fascisme, zoals die zich zijns inziens in Spanje en Portugal voor doen. Deze regimes zijn volgens ir. Vos een gevaar voor Europa. Hij zei van de Nederlandse regering te verwachten, dat zij haar beleid daarop zal richten. Ir. Vos zei vervolgens verheugd te zijn dat het vraagstuk-Nieuw-Guinea uit de ijs kast is gehaald. Zonder reserve wilde hij namens zijn fractie en zijn partij verkla ren, dat zij de gang van zaken aanvaar den.Ir. Vos begreep, dat de regering zich nu nader zal willen beraden. Uitgangspunt daarbij zal moeten zijn: onherroepelijke beëindiging van de souvereiniteit over Nieuw-Guinea. De vraag blijft op welke manier Nederland tot een andere verhou ding met Indonesië kan komen. In het op treden van de groep-Rijkens zag hij een groot stuk zelfoverschatting. Over de ontwikkeling van de E.E.G. was ir. Vos niet verheugd. Verder wees hij op bepaalde achterstanden in ons land: krot opruiming, de infrastructuur van het ver keer en de recreatiemogelijkheden. Over het loon- en prijsbeleid toonde hij zich ook niet gerust. Hij zei te vrezen, dat de druk op de prijzen zal toenemen. Hij drong voorts aan op meer steun aan de minder- ontwikkelde gebieden en pleitte ten slotte voor meer overheidsdeelneming in het be drijfsleven. Mr. P o 11 e m a (C.H.) besprak het ge beurde in de Tweede Kamer met de be- lastingontwerpen. Ten aanzien van het wetsontwerp tot verhoging van de ven nootschapsbelasting opperde hij de moge lijkheid, dat de Eerste Kamer zou aan dringen op uitstel van behandeling. Mat betrekking tot de Nieuw-Guinea-kwestie zei mr. Pollema de indruk te hebben, dat de regering de verhouding tot Indonesië ietwat teveel verwaarloost. Een bevredi gende regeling kon hij zich niet voorstel len, tenzij Indonesië ermee akkoord gaat Als de regering nu eerst nader overleg wil plegen, leek dit mr. Pollema verstandig „Maar laat zij dan niet aanstonds teveel zeggen." Mr. Kropman (K.V.P.) bleek het niet eens met mr. Pollema, die het kabinet niet sterk had genoemd. Mr. Kropman ver klaarde namelijk wèl waardering voor het kabinet te hebben. Met betrekking tot Nieuw-Guinea was mr. Kropman verheugd over de steun, die de Verenigde Staten en de Brazzaville groep aan het Nederlandse standpunt had den verleend. Overigens deed mr. Krop man de suggestie, dat, wanneer de basis is gelegd voor een oplossing onder waar borging van de zelfbeschikking, getracht moet worden met Indonesië tot een of an dere vorm van gesprek te komen. Wat de E.E.G. betreft uitte mr. Kropman vrees over de uitwerking van de denkbeelden voor een Europese politieke unie. Advertentie heeft zijn goedkeuring gegeven dat de SPAARNE 11 t.o. de Damstraat van a.s. donderdag t.m. maandag geopend mogen blijven tot 's avonds 10 uur. Uw „KEN JE DIE" STOEL staat klaar. MEUBELTOONKAMERS SPAARNE 11 Ruime parkeergelegenheid Ofschoon de K.V.P.-fractie wel begrip heeft voor de moeilijkheden van minister Veldkamp met betrekking tot de kinder bijslagverzekering, zei mr. Kropman, dat zijn fractie weinig begrip kan hebben voor de wijzigingen, die de minister in het wetsontwerp heeft aangebracht. Hij kon digde aan, dat zijn fractie het wetsont werp los van het kabinet zal behandelen Of het wetsontwerp de Eerste Kamer ech ter zal bereiken, durfde hij niet te voor spellen! Hij waarschuwde minister Veld kamp de oppositie niet te veel te bevredi gen. Mr. Kropman had critiek op de gang van zaken in de Tweede Kamer ten aan zien van de belastingontwerpen en op mi nister Toxopeus met zijn afwijzing van de wens om de Bijlmermeer bij Amsterdam te voegen. Ook was hij ernstig ongerust over de problemen rond de woningbouw Dr. Berghuis (A.R.) noemde het ge zond houden van de prijzen een zaak van de hoogste sociale orde. Ten opzichte van de loonvorming had hij de indruk, dat de gedachte van de gedifferentieerde loonvor ming aan de winnende hand is. Met be trekking tot de woningbouw meende de A.R.-spreker dat het tijd wordt, dat we tot meer normale verhoudingen komen. Met de afremming van de vrije sector ging fyij pkkoord. De negatieve beslissing van de Verenig de Naties met betrekking tot Nieuw-Gui- pea betreurde de heer Berghuis vooral voor het Papoea-volk. De suggestie van dr. Bruins Slot in de Tweede Kamer om tot een gespreki met Indonesië te komen, had de instemm'ing van de grootst moge lijke meerderheid van de A.R.-fractie in de Eerste Kamer, zei hij. Mr. Van R i e 1 (V.V.D.) voerde in de avondvergadering het woord. Het wetsont werp inzake de vennootschapsbelasting be sprekend, verklaarde hij het niet juist te achten, dat het parlement een jaar tevo ren daarover reeds zou moeten beslissen uitvoerige aandacht schonk hij vervolgens aan de problemen van de civiele verde diging. Ook stond de V.V.D.-woordvoerder stil bij de kwestie-Van der Putten. Met zijn beslissing om de heer Van der Putten te ontslaan heeft minister Visser een zeker persoonlijk risico op zich genomen, dat in het Nederlandse politieke leven betrekke lijk zeldzaam is. Dit handelen onder eigen c Minervatheater, vandaag, 20.15 u.: To neelgroep Centrum met „Acht vrouwen" (Heemsteedse Kunstkring). Stadsschouwburg, donderdag, 20 u.: De Toneelgroep Theater geeft een voorstelling van „Speelgoed op zolder". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Can-Can", 14 j. Frans Halstheater, 14, 19 en 21.15 u.: „Duivelse hartstochten", 18 j. Lido Theater, 14, 19 en 21.15 u.: ,De liefde van Hercules", 14 j. Luxor Theater, 14, 19 en 21.15 u.: „Ope ratie vuurgordel", 14 j. Donderdag, 14, 19 en 21.15 u.: „Désirée", a.l. Minerva Theater, donderdag 20.15 u-: „Les Girls", 14 j. Rembrandt Theater, 14 en 19.30 u.: „Exodus", 14 j. Roxy Theater, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sa tan lokt met liefde", 18 j. Studio Theater, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De professor wil er uit", a.l. Theater Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Morgen wacht de hel", 18 j TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieu.ve Kerksplein): Tot 1 dec. expositie van teke ningen van Kees Buurman: 1012 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland 13): Tot 10 dec. expositie van gouaches, tekeningen en aquarellen van J. C. Heek: 917 u„ ma., wo. en vr. ook 1820 u. Museum Het Huis Van Looy: Tot 4 dec. tentoonstelling van werken van de grafi cus Andreas Schotel: 1017 u„ zondag van 1317 u. Galerie „Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Tot 11 dec. expositie van aquarellen tn grafiek van Tonny Buytendijk: 10.30-17 u. (zondag 14-17 u.). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 24 nov.). DIVERSEN Hildebrandzaal (Smedestraat): vandaag 20 u.: bijeenkomst Stichting Anti-Atoom bom-Actie Onderwerp: „Een komende oor log een atoomoorlog WOENSDAG 29 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „Kapo". Rex Theater, 20 u.: „Caltiki, het mens- verterend monster". DONDERDAG 30 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „De zoon van nie mand". Rex Theater, 20 u.: „Caltiki, het mens- verterend monster". Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30. WOENSDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win den waaien om de rotsen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ze ken den geen genade". DONDERDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ze ken den geen genade". Advertentie Tot 31 dec. a.s. bij aankoop van een naaimachine een verantwoordelijkheid kon mr. Van Riel waarderen, afgezien van de vraag of de beslissing juist was of niet. Toch verklaar de mr. Van Riel niet geheel achter de minister te staan. De zaak is nog niet tot het einde uitgezocht. Het ondermijnen van het vertrouwen in de overheid is een buitengewoon ernstige zaak, maar het ple gen van onrecht is dat evenzeer. Het zou voor mr. Van Riel niet aanvaardbaar zijn als de zaak niet tot de grond toe werd uitgezocht. Er kunnen daarbij vervelende dingen voor de dag komen uit het ver leden. Maar het is veel beter precies te weten, wat de zaak-Aernout is en wat de zaak-Van der Putten. Mr. Van Riel zei er waarde aan te hechten, dat ^le feiten aan het licht komen. Ook wilde mr. Van Riel worden ingelicht over de zaak-Stal- mann. Met het politieke beleid in de kwestie- Nieuw-Guinea was hij het geheel eens. Wat de algemene situatie ten aanzien van Nieuw-Guinea betreft, had hij de indruk, dat in de ontwikkeling van de laatste dagen voor Nederland accepta bele mogelijkheden schuilen. Hij achtte het weinig waarschijnlijk, dat Indonesië nu nog tot een rechtstreekse militaire aan- Advertentie vanaf f 7735.incl. kachel Werkplaats en kantoor Jansweg 915 Showroom Houtplein 24 Haarlem Telefoon 1.4.1.2.5 val zal overgaan. Mr. Van Riel was net niet eens met ir. Vos, dat Nederland door de negatieve beslissing in de Verenigde Naties thans vrij zou staan tegenover het tot nu toe ingenomen standpunt. Als laatste sprak mevrouw Van Ommeren- Averink, die als woordvoerster van de C.P.N. op velerlei terrein critiek op het regeringsbeleid had. De beruchte „Stop van Ternaaien" heeft eindelijk opgehouden te bestaan. Na een kwart eeuw van besprekingen tus sen Nederland en België is deze hin derpaal in de verbinding tussen twee grote Westeuropese waterwegen en tussen belangrijke industriegebieden van Nederland en Duitsland uit de weg geruimd. De eerste schepen zijn gisteren door de nieuwe sluizen ge varen, welke door de Belgische rijks waterstaat zijn gebouwd. (Van onze parlementaire redacteur) Bij zijn interpellatie in de Tweede Ka mer over de salarissen bij radio .en tele visie heeft de heer Baart (P.v.d.A.) uit voerig betoogd dat wat de bedrijfsresul taten betreft, men radio en televisie als gewone bedrijven kan beschouwen. Uit de eerste verklaring (in september) van staatssecretaris Scholten bleek, zo zei hij, dat „de centen er wel waren". De heer J. M. Peters (K.V.P.) en me vrouw van Someren-Downer (V.V.D.) we zen op de spanningen waaraan radio- en televisiepersoneel bij hun werk bloot staan. De liberale spreekster was be vreesd dat de televisie „drooggelegd" zou worden door gebrek aan goede krachten. Topmensen zijn nodig, maar zij worden niet betaald naar wat ze presteren. Zij vroeg verder om een ministeriële aanwij zing aan rijksbemiddelaars in verband met de ongeorganiseerden. De minister zei later, dat een bijzondere „aanwijzing" niet mogelijk was, alleen een algemene. De heer Van Eibergen (A.R.) sloot zich aan bij de heer Zwanikken (K.V.P.), die verbetering op zeer korte termijn no dig achtte, waartoe hij een motie indien de. De heer Zwanikken had overwogen dat ook de regering van mening was dat de positie van het radio- en televisieper soneel per 1 januari 1962 onder ogen moest worden gezien op de daartoe voorgeschre ven wijze. De heer Roemers (P.v.d.A.) beschul digde de regering ervan, te hebben willen ingrijpen in de autonome bevoegdheid van rijksbemiddelaars. Bovendien achtte hij de positie van de vakbeweging onder mijnd. De communist Bakker zinspeelde op de mogelijkheid van een staking, waar door bij het publiek meer begrip voor de eisen van radio- en televisiemensen zou kunnen ontstaan. Minister Veldkamp verklaarde nog eens dat radio en televisie niet zijn te verge lijken met het bedrijfsleven en dat in dit geval dus niet over een resultatenuitke- ring kon worden gesproken. Hij had be grip voor de geaardheid van het radio- en televisiepersoneel, maar vond dat men niet ipoest overdrijven. Het is de taak van de in het loonoverleg betrokken partijen om te beoordelen of het loonpatroon bij radio en televisie is scheefgetrokken. Re gering en parlement kunnen daar geen mening over uitspreken. Minister Veld kamp had wat dit betreft vertrouwen in het College van Rijksbemiddelaars en de Stichting van de Arbeid. Hij ontkende met klem, dat door de loop van zaken de positie van de vakbeweging zou zijn ondermijnd. De minister gaf voorts een overzicht van de gang van zaken. In de eerste helft van 1961 was tussen werkgevers en werknemers bij radio en televisie overeenstemming bereikt over een herziening van de salarisregeling per 1 januari 1961. Daarna heeft staatssecre taris Scholten op 11 september verklaard dat hij op grond tfan de financiële situatie geen bezwaar kon maken tegen het in dienen van deze herziening bij het Colle ge van Rijksbemiddelaars. Het college wilde de voorstellen niet in behandeling nemen, voorzover als ingangsdatum 1 ja nuari 1961 zou gelden. Toen is de kwestie van de resultatenuit- kering aan de orde gekomen. Hiervoor werd een verklaring van de staatssecre taris gevraagd en over het karakter daar van bestond verschil van mening. Als de verklaring uitsluitend diende in te houden, aldus minister Veldkamp, dat het finan cieel mogelijk zou zijn tweemaal drie percent uit te keren, zou zij overbodig zijn geweest. Maar het ging om een andere verklaring, namelijk dat de bedrijfsresul taten (niet de liquiditeit) zo'n uitkering gedoogden. En daarop moest de staatsse cretaris afwijzend antwoorden; bij radio en televisie is namelijk geen sprake van bedrijfsresultaten zoals het bedrijfsleven die kent. „Men kan dit onbevredigend noemen, maar het is niet anders", aldus de minister. Radio- en televisie-instellingen hebben een eigen karakter. Zij liggen tus sen overheid en bedrijfsleven in. De bewindsman zei, dat de regering zeker oog heeft voor de moeilijkheden. Daarvan heeft zij duidelijk blijk gegeven door open te staan voor bemiddeling van de voorzitters van vakcentralen. Er is ge zocht naar een oplossing door aansluiting te zoeken bij de voor het overheidsperso neel gehanteerde percentages. De door de regering geopende mogelijkheid (eenmaal drie percent) biedt voor de laagstbezoldig- den een percentage van vijf of zes per cent. (het minimum van de uitkering is immers 250.-). Tenslotte verklaarde minister Veld kamp nadrukkelijk, dat de regering niet bereid is de in het kader van de eventuele uitkeringen aan het radio- en televisie personeel genomen beslissing opnieuw in overweging te nemen. Na de replieken volgde de stemming over de moties van de heren Baart en Zwanikken. De uitslag daarvan is reeds op pagina 1 vermeld. De gewezen onder-directeur van de Am- sterdamsche Bank T. H„ die wegens ver duistering van een bedrag van anderhal ve ton onderdeel van de Socrates- affaire tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld (welke straf op 27 dec. afloopt) heeft gisteren in door hem aan getekend beroep tegen dit vonnis, terecht gestaan voor het Amsterdamse gerechts hof. Volgens de laatste berekeningen is het verlies dat de Amsterdamsche Bank heeft geleden door de Socrates-affaire, veel la ger dan aanvankelijk werd geraamd, na melijk 5,5 in plaats van 6,9 miljoen gul den. Bovendien wist de raadsman van de gewezen onder-directeur een der directeu ren van de bank de erkenning te ontlok ken dat wanneer dat bedrag niet verlo ren zou zijn gegaan, er 47 procent belas ting van betaald had moeten worden. Mr. A. G. Maris concludeerde daaruit dat de strop in werkelijkheid gehalveerd was, het geen de getuigende bankdirecteur een al te simplistische benadering vond. Dit was overigens het enige nieuwe en tamelijk pikante gezichtspunt dat het ge tuigenverhoor van de directeur en de hoofddirecteur, prof. dr. J. R. M. van den Brink opleverde. Evenals voor de rechtbank het geval was, probeerden de ze directieleden aan te tonen dat H. ver buiten zijn boekje was gegaan met zijn kredietverstrekkingen. De verdachte poog de duidelijk te maken dat hij daarmee geheel binnen een van lieverlee ontstane praktijk was gebleven. Prof. van den Brink legde er met name de nadruk op dat H. de directie nimmer uit zichzelf op de kredietpositie van Socrates had ge wezen. Voor de directie was een en an der door het ingewikkelde samenstel van Socrates-dochterondernemingen niet uit het zogenaamde standenboek af te lezen. De verdachte verweerde zich nogal zwak jes met zijn opmerking, dat dit attent maken van de directie niet in de eerste plaats zijn taak was geweest en dat hij verondersteld had, dat de directie van de situatie op de hoogte was. De procureur generaal, mr. A. S. de Muinck Keizer, wees erop dat op die manier de n.v Intersales, waarvan de zaken al in 1957 afgewikkeld behoorden te zijn, in 1959 nog voor een miljoen debet stond, het geen hij als rechtstreekse misleiding kwa lificeerde. Omgekeerd^ probeerde H. door een reeks vragen aan zijn vroegere directeuren, steun te vinden voor zijn bewering dat hij de Socrates-kredieten wel degelijk met hen had besproken. Door de vrijwel steeds ontkennende antwoorden, kreeg hij even wel geen voet aan de grond. Prof. van den Brink verklaarde integendeel dat H door zijn handelwijze zijn directie op een dwaalspoor had gebracht. Wel verklaarden beide heren dat zij, hoewel zij omstreeks december 1959 uitdrukkelijk opdracht had den gegeven geen betalingen meer voor Socrates te verrichten, waarschijnlijk toch akkoord zouden zijn gegaan met de be taling van 150.000 op 4 december, wan neer hen gebleken zou zijn dat H. daar toe een toezegging had gedaan. Maar H. had met hen over een dergelijke ver plichting nooit gesproken. Dit feit vorm de het enige punt waarop H. in juli van dit iaar door de rechtbank was veroor deeld. Gezien de verklaringen van de beide directeuren, vond de president mr. J. Sprey, dat men het H. moeilijk kwa lijk kon nemen dat hij de toegezegde 150.000 had uitbetaald. Automatisering. Met ingang van 4 december hebben de Nederlandse Spoor wegen de lijn UtrechtHilversum geauto matiseerd. Dan is het op dit traject afge lopen met de door mensen bediende sei nen. De treinen verzorgen automatisch hun eigen beveiliging. De blokposten langs deze lijn verdwijnen, overwegwachters gaan weg. De blokpost Blauwkapel zal in verband met uitbreiding van het automa tische systeem in de loop van 1962 van de lijnen UtrechtAmersfoort en Utrecht Baarn ingericht worden voor de centrale verkeersleiding op de automatische blok ken. Automatische beveiliging is reeds in gevoerd op de trajecten Amsterdam Amersfoort, Zwolle-—Amersfoort, Utrecht Gouda, AmsterdamRotterdam en de Zeeuwse lijn. Bromfietsdieven. De rechtbank te Amsterdam heeft drie leden van een bende bromfietsdieven berecht. Een 30-jarige Amsterdamse autosloper werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Een 32- jarige timmerman, eveneens uit de hoofd stad, kreeg een jaar en negen maanden en een 47-jarige zeeman uit Amsterdam werd veroordeeld tot vijf maanden Het drietal maakte deel uit van een bende, die enkele honderden in Amsterdam gestolen brom fietsen in Utrecht en Heino verhandelde. Nummerbord. Een inwoner van Breda hoorde vlak voor zijn huis een flinke klap. Verondersteld dat dit weieens iets met zijn voor de deur geparkeerde auto te maken kon hebben, rende hij naar buiten. Hij kon nog juist in de verte een auto zien verdwijnen. Toen hij ging kijken welke schade zijn wagen had opgelopen, deed hij de verrassende ontdekking, dat het num merbord van de doorgereden auto was blijven hangen aan de achterbumper van zijn wagen. Het was toen voor de politie een peuleschilletje vast te stellen, wie deze aanrijding had veroorzaakt. Het was een andere inwoner van Breda, voor wie dit muisje nog een staartje zal hebben. Advertentie Juwelier Horloger BARTELJORISSTR. 2 - TEL. 13004 ÜIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Het K.N.M.I. deelt mede: Na het wegtrekken van de oude depres siekern, die gisteren somber en druilerig weer bracht, kwam het weer de afgelopen nacht onder invloed van een rug van hoge- druk, zodat opklaringen voorkwamen. De temperatuur daalde in de vroege ochtend tot dicht bij het vriespunt. Intussen breid de de invloed van een depressie ten zuiden van IJsland zich via de Britse eilanden naar het Noordzeegebied uit, waardoor de wind bij ons opstak uit zuidwestelijke richting. Het front van de depressie be reikte vanmorgen onze kust met enkele buien. De activiteit van het front was echter niet groot. Er zijn tekenen dat zich van een depressie bij Newfoundland een storing losmaakt die langs het front naar West-Europa kan komen. Daarom is er morgen weer kans op enige regen. Maximum-temperaturen «i c binnen- en buitenland. i Neerslag: laatste M uur. SB Den Helder regenbui zzw 5 1 Ypenburg licht bew. zzw 5 3 Vlissingen half bew. zzw 6 6 Eelde onbewolkt zZw 4 0.6 De Bilt zwaar bew zzw 1 Twente onbewolkt zzw 6 3 Eindhoven licht bew. zzw 6 0.5 Zd-Limburg onbewolkt zzw 7 0.5 Helsinki zwaar bew wndst. 1 0 Stockholm zwaar bew zzo 0 0 Oslo sneeuw ono —4 0.3 Kopenhagen geheei bew zw 4 0 Aberdeen onbewolkt w 5 0.1 Londen zwaar bew zzw 6 0 Amsterdam half bew. z 4 0.6 Brussel mist 6 Luxemburg zwaar bew wzw 5 2 Parijs onbewolkt windst. 8 0 Bordeaux licht bew. n 9 0 Grenoble mist 11 Nice regen n 15 5 Berlijn regen Wzw 5 1 Frankfort geheel bew wzw 6 6.2 München zwaar bew z 10 0.2 Zurich geheel bew windst. 10 0 Genève zwaar bew windst. 11 0 Locarnö zwaar 'bew. windst. 10 0 Wenen half bew: wzn 8 0 Innsbruck zwaar bew W 11 0 Belgrado zwaar bew windst. 17 3 Athene half bew. windst. 0 Rome zwaar bew windst. 0 Ajaccio zwaar bew. windst. 19 0.3 Madrid half bew windst. 10 15 Mallorca half brw wzw 20 0 Lissabon zwaar bew. n 11 24 Donderdag 30 november Zon op 8.23 uur, onder 16.33 uur. Maan op 0.00 uur, onder 13.43 uur. Maanstanden 30 nov. 7.19 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Hoog water 9.01 en 21.32 uur. Laag water 4.17 en 16.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort if 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden Woensdag 29 november Zon op 8.22 uur, onder 16.34 uur. Maan op 23.34 uur, onder 13.18 uur. Woensdag 29 november Hoog water 8.08 en 20.33 uur. Laag watêr 3.33 en 15.55 uur.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2