LANGS SLUIZEN EN HAVENS Stoomboten van W. van Driel Drie werven bouwen vier zeeslepers voor Wijsmuller Veel IJmuidense successen bij het zwemmend redden SPORT IN DE IJMOND OVERHEMDEN Interessante causerie voor IJmond-lassers C.N.V.-familieavond met cabaret opgeluisterd Zesduizend gulden aan geld en goederen voor „Kennemergaarde" 5 Gasg@?sers m Sasfornniie?! WISKER Een welkom geschenk CtWULr 1 t// J/ i? WOENSDAG 29 NOVEMBER 1961 'Hl Kapperssuccessen voor IJmuidenaren Wasmachines - Centrifuges Nieuwe supertanker overgedragen Duits opleidingsschip in Rotterdam v' -,,v w# Ja NYLONS zonder naad 20 denier 2.50 30 denier 2.95 15 denier 3.50 met naad 30 denier 2.95 - 3.50 - 3.95 - 4.50 15 denier 2.95 - 3.95 De ideale crêpe mousse nylons zonder naadv.a. 3.95 met naad v.a. 4.50 SPECIAALZAAK corsetten - beha's en betere lingeries PLEIN 1945 - TEL. 7541 's Avonds geopend tot 10 UUR - echter gesloten van 6.00 —7.30 uur Bekende namen Nederlandse slepers helpen Brits schip „TRICOT NYLON" Trenco - Deno - Fablo - Cojo - Enkalon 24.75 19.75 17.90 15.90 12.90 Kennemerlaan 61 IJmuiden Een flink aantal leden van de afdeling IJmond van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, waarbij aangesloten de lasclubs Velsen en Haarlem, was dinsdag avond in het gemeentelijk wijkcentrum te Velsen-Noord bijeen voor de eerste con tactavond van het seizoen. De heer Dek uit Rotterdam hield een causerie over de Rotterdam-Rijn-pijpleiding, aangevuld met het vertonen van dia's en films. De heer Dek begon zijn inleiding als niet-las-expert om te vertellen dat de pijpleiding als economisch transportmid del, veel directer dan de conservatieve vervoermiddelen als spoor en auto, steeds meer aan belangstelling wint. Een pijplei ding stoort zich niet aan bruggen, veren of andere obstakels terwijl een leiding bo vendien geen vrachtkosten terug berekent. Reeds de Romeinen kenden pijpleidingen. In 1869 was het de Nederlander Van Sittel, die de eerste pijpleiding over 8 kilome ter tot stand bracht nadat twee jaar eer der olie was ontdekt. Voor de eerste we reldoorlog lag er in Amerika al 40000 km pijpleiding; thans is deze lengte daar on geveer 300000 km. In Europa ontwikkel de pijpleiding zich vooral in de laatste decennia door toeneming van het aantal olieraffinaderijen in Duitsland en die aan de Noordzeekust (Pernis). Er is een enorme leiding gepland rechtstreeks van Rotterdam via Keulen naar Marseille als ontvangstcentrum van olie. Een zevental raffinaderijen bouwden een leiding van Wilhelmshafen naar Keu len. Als tweede project hebben drie grote maatschappijen zich verbonden voor het aanleggen van een rechtstreeks leiding van Rotterdam naar Keulen met een zij tak naar Wesel, waarheen een grote stuw- pomp in Venlo de olie brengt, terwijl van Rotterdam af naar Keulen de olie di rect wordt doorgepompt. Er zijn weer nieuwe leidingen onder handen, naar Straatsburg, Karlsruhe en verder naar München. In Italië zijn er plannen een olieleiding te gaan leggen van Marseille af over de Alpen naar München. De nieuwe Neder landse Maatschappij de Rotterdam-Rijn- Pijpleiding vervoert thans 6 tot 8 miljoen ton olie per jaar naar Duitsland maar de capaciteit kan tot 20 miljoen ton wor den opgevoerd. Een bijzonderheid is dat om elke 10 km leiding een kolossale afsluiter is aange bracht. Het zeer interessante onderwerp, dat de grootste aandacht had, werd later ver lucht met uitstekende dia's en een zeer mooie film, die alle werk aan deze enor me pijpleidingen duidelijk illustreerde. Na de pauze zorgde de afdeling Training en Vorming van de Hoogovens voor een even aantrekkelijk filmprogramma. Het toneelgezelschap „Podium" had dinsdag vier van zijn leden naar Bever wijk afgevaardigd, om hier in het Kenne- mer theater voor de jaarlijkse familie avond van de plaatselijke afdeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond, een ca baret-programma te verzorgen. Dit kleine ensemble bestond uit Marijke Morley, Mary Michon en Dick van 't Sant, dat door Janwillem ten Brocke aan de piano werd begeleid. Het programma ontving de nietszeggende titel: „Vlieg er eens in!". Volgens informatie, waren de teksten en de regie van Ernst van Altena, hetgeen niet geheel met de waarheid in overeen stemming bleek. Want „Marjolein" bij voorbeeld, is toch echt van Annie M. G Schmidt en laat dit nu net een der aar digste liedjes van dit programma zijn ge weest. Want over het algemeen waren de ongeveer dertig nummers van een zeer gemoedelijke inhoud, waarbij men zich niet bepaald verveelde, doch waarvoor toch ook geen enthousiasme kon worden opgebracht. De satire, zonder welke een goed cabaretprogramma onbestaanbaar is, bleef hier beperkt tot wat vriendelijke spot over actuele zaken: de vrije zater dag, het bermtoerisme, de met stiletto's gewapende dames, enzovoort. Nogmaals, deze problemen werden aardig, soms zelfs geestig bezongen, maar omdat het pro gramma te weinig variatie bood, werd men ten slotte met alles overvoerd. De volgorde liedje, (zwakke) conférence, lied je, werd uiteindelijk vrij eentonig. Te meer, omdat de sobere entourage geen rekening met de visuele eisen van de toe schouwers had gehouden De manier, waar op hetp ubliek op dit programma reageer de, was geheel met het gebodene in over eenstemming. Een vriendelijk applausje, zonder veel enthousiasme tot uitdrukking gebracht. De traditionele spreker op deze avond was de heer J. H. Goor, redactie-secre taris van „De Gids". Hij trok hiervoor een vergelijking tussen de sociale positie der werknemers nu en die tijdens de eeuwwisseling. De actie „wie doet er mee" ten bate van het verpleeghuis voor chronisch zie ken „Kennemergaarde" heeft een bedrag van circa zesduizend gulden opgebracht. Dit is een alleszins bevredigend resultaat. Particulieren, middenstand, bedrijfsleven en vele instellingen in Velsen hebben te zarnen het bedrag van 2320,75 bijeenge bracht. In natura werden tal van nuttige geschenken ontvangen, die tezamen een be drag van ongeveer 3500.- vertegenwoor digen. De directrice van de verpleegin richting heeft van het geld reeds vele nut tige voorwerpen voor de inrichting aange schaft. We noemen onder meer twaalf tuinstoelen, een automatische broodroos ter, zeven klokken, 32 fruitmandjes, sche merlampen, drie televisdetafels. In nature werden ondere andere ontvangen drie televisietoestellen (1 grootbeeld en 2 kleinbeeld), vijftig grammofoonplaten, een pick-up, vele kaarsenhouders en nog tal van andere ge schenken. De actie die is georganiseerd door de stichting „De Velser Gemeen schap" is thans ten einde. ONGEVAL BIJ BREEDBAND Een 26-jarige inwoner van eBverwijk, werkzaam bij Breedband n.v., kreeg maan dagavond een ongeval in een van de hallen van dit bedrijf. Toen hij zich bij de blik schaar bukte om een plaat blik weg te pakken, kwam hij in aanraking met de bevestigingsapparatuur van de afstands meter. Hij klaagde over pijn in de nier streek. Ter observatie werd hij in het Rode-Kruisziekenhuis te Beverwijk op genomen. AAN HET BEGIN van de twintiger aren was W. van Driel's Stoomboot en Transportonderneming te Rotterdam in iet bezit van drie vrachtstoomschepen. In 1919 had men het 3618 reg. ton bruto metende stoomschip „Zwarte Zee" in de vaart gebracht, afkomstig van de werf A. Vuyk te Capelle aan de IJpel. Een jaar later kwam de 2.580 ton metende Willem van Driel Sr" in bedrijf en in 1921 volgde de 2.630 ton metende Witte Zee", die beide gebouwd waren in Papendrecht bij de n.v. Scheepswerf A. van Duijvendijk. Deze drie schepen hebben maar kort voor bovengenoemde maatschappij geva ren. In 1927 werd als eerste de „Willem van Driel Sr." verkocht naar Duitsland, die als „Rheinland" in de vaart kwam. De twee overige schepen werden in 1928 af gevoerd: de „Witte Zee" kwam eveneens onder Duitse vlag 'onder de naam „Hein- S rich Podeus") en de „Zwarte Zee" kwam onder de naam „Oued Beht" onder Fran se vlag. De „Heinrich Podeus" had Rostock als thuishaven gekregen en was het eigendom van H. Podeus. Het schip was nauwelijks onder Duitse vlag in bedrijf, of het kwam al in het nieuws. Op 24 november 1928 namelijk strandde dit schip tijdens een zuidwesterstorm even bezuiden Zandvoort. Doordat het niet geladen was en de zee zeer hoog stond, sloeg het over de zand banken heen en kwam op het strand droog te liggen. De te Zandvoort gestationeerde reddingboot wist onder leiding van schip per W. Paap 23 opvarenden van het schip te redden. De kapitein en de eerste stuur man bleven aan boord. In de nacht van 25 op 26 november drukte een buitengewoon hevige stormvloed het schip vrijwel ge heel tegen de duinen aan. Reeds spoedig werden door L. Smit Co pogingen aan gewend het schip weer in de zijn element te krijgen. Men groef rondom het vaartuig een bassin, dat echter herhaaldelijk ver zandde. Na langdurige arbeid kreeg men het schip op 6 augustus 1929 eindelijk vlot. Ruim 8 maanden had de „Heinrich Po deus", ex-„Witte Zee" op het strand ge zeten. Daarna heeft het weer aan de vrachtvaart deelgenomen. Voor de reder H. Podeus heeft het schip dat nog vijf jaar gedaan en toen werd de Duitse vlag verwisseld voor die van Panama. Otto Behnke werd de nieuwe eigenaar en als Ada" is het schip nog lang in de vaart geweest. Met een ander schip dat vroeger aan Van Driel's Stoomboot en Transportonder neming heeft toebehoord, is het evenwel anders gelopen. Zoals gezegd, kwam de Willem van Driel Sr" in 1927 als „Rhein land" onder Duitse vlag. Dit schip is 23 jaar later, onder Griekse vlag, even be noorden det IJmuider noorderpier veron gelukt. De naam van het schip luidde toen „Me- tamorfosis". De ramp had plaats op 2 de cember 1950, toen het tijdens stormweer IJmuiden zou binnenlopen en dicht bij de Advertentie KENNEMERLAAN 9 jL C i CC TEL. 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Bij de jubileumwedstrijden in Brink- mann te Haarlem zijn zeer goede successen geboekt door IJmuidenaren. Bij de jeugd-herenkapwedstrijden werd Ferry Prince tweede, Dick van Gent vier de; bij de grote A-wedstrijd legde Ferry Prince beslag op de tweede plaats. De equipewedstrijd voor clubs leverde een zege op voor de Beverwijkse club, die werd vertegenwoordigd door de IJmuide naren Ferry Prince, Dick van Gent en Rob Back. Het gold hier de afdeling jeugd. havenmond door grondzeeën uit de koers werd geslagen. Het schip liep vrij van de noorderpier maar werd daarna op de kust geslagen waardoor het brak. De „Meta- morfosis" was op 24 november uit de Zweedse haven Ronnskar-Skelleftea ver trokken met een volle lading pyriet met bestemming Amsterdam. Deze haven heeft het schip nimmer bereikt. De motorred dingboot „Neeltje Jacoba" volbracht, on der moeilijke omstandigheden, een succes' volle reddingsactie. Alle opvarenden wer den overgenomen en aan land gebracht. Arie van der Veer Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor 149 met el rem f 179. 100 °/n service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel. 4262 Op de werf van Wilton-Fyenoord in Schiedam had de officiële overdracht plaats van de 48.000 b.r.t. metende super tanker „Armagnac" aan de opdrachtgeef ster, de „Socièté Frangaise de Transport petroliers" in Parijs, die het schip inmid dels al heeft verhuurd aan de British Pe troleum Cy. Het is het grootste schip, dat ooit door een Nederlandse werf is afgeleverd en met de proeftochtsnelheid van 18 mijl per uur tevens het snelste. De kiel voor de „Armagnac" werd gelegd in maart 1959. De tewaterlating geschiedde in mei van dit jaar. Oorspronkelijk zou de Franse tanker een schip van 32.000 b.r.t. worden, maar de plannen werden gewijzigd. De „Armagnac" heeft een lengte van 227,5 meter, een breedte van 31 meter, een holte van 16,48 meter en een diepgang van 11,91 meter. De accomodatie, met éénpersoons hutten voor elk bemanningslid, en de machinekamer zijn in het achterschip on dergebracht. De boeg moest daarvoor an derhalve meter hoger worden dan die bij schepen van overeenkomstig formaat. Bij zonder opvallend zijn ook de twee schoor stenen en de fraaie combinatie van stuur huis en kaartenkamer. Het nieuwe opleidingsschip van de West- duitse marine, de bark „Gorch Fock" is in de Rotterdamse haven aangekomen voor een niet-officieel bezoek van een week. Het schip ligt in de Parkhaven. De „Gorch Fock", genoemd naar een Duitse dichter heeft behalve de vaste staf van 11 officieren, 10 onder-officieren, 60 korporaals en manschappen en 150 cadet ten aan boord. Het grote zeilschip 90 meter lang, 12 meter breed, 1900 ton waterverplaat sing en 200 vierkante meter zeilopper- vlak werd in 1958 als tweede opleidings schip van die naam in dienst gesteld. De eerste „Gorch Fock", die in 1933 in de vaart kwam, is na de oorlog overgenomen door de Russische marine en vaart nu on der de naam „Towarisch". Het schip is zaterdag en zondag te bezichtigen. N.V.V.-VROUWEN ZAGEN ENKELE BOEIENDE FILMS Voor de filmavond van de N.V.V.-Vrou- wenbond te Beverwijk, gehouden in ge bouw „Grapy", was heel veel belangstel ling. De heer B. Buitenhuis, districtsbe stuurder van de Algemene Nederlandse Be drijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electrotechnische Industrie draaide voor de dames de film: „The Majestic Conti nent", een film over Afrika en speciaal de gebieden Kenya en Nigeria. Op het scherm kon men het land nog zien in de ongerepte toestand met heel veel natuur schoon en wilde dieren die daar in grote kudden leven. Daarnaast echter kreeg men de meest moderne steden, vliegvel den enz. te zien. De tweede film is reeds vaak gedraaid en gaf het gebeuren weer van de feesten ter gelegenheid van het in gebruiknemen van het nieuwe station te Beverwijk in 1960. Advertentie Q -5? 'x.Ti /'W*. Op drie Nederlandse scheepswerven die van Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht, van L. Smit Zoon te Kinder dijk en van Kramer Booy te Kootster- tille wordt thans gewerkt aan de voor bereidingen voor de bouw van de vier zee sleepboten voor n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden. De werven Jonker Stans en L. Smit Zoon bouwen gezamenlijk twee zeesleep boten van elk 4300 IPK en een lengte van bijna 53 meter en de scheepswerf Kramer en Booy begint binnenkort aan de bouw van twee zeesleepboten, die 2950 IPK sterk en ongeveer 48 meter lang zullen zijn. De vier zeesleepboten, die het aantal sleep en bergingsboten van n.v. Bureau Wijs muller op zeventien zullen brengen, zullen alle eind 1962 in de vaart komen. Evenals de twee 4300 IPK-sleepboten zullen de twee 2950 IPK-slepers geen schoorstenen krijgen. De afgewerkte gas sen worden via kanalen in de twee achter masten afgevoerd. In deze achtermasten is op ongeveer 14 meter hoogte boven de wateroppervlakte een groot platform ont worpen waar de brandbluskanonnen ko men te staan, zodat ook branden op de grootste schepen aangevallen kunnen wor den. De vier sleepboten worden geheel TL- verlicht en zullen met Werkspoor-motoren worden uitgerust. De schepen krijgen sleepdraden, die in lengte variëren van 700 tot 1000 meter. Het vermogen van de Wijsmullervloot, dat begin 1953 4.400 IPK was en dat thans 18.800 IPK is, zal aind 1962 33.300 IPK gaan bedragen. De uitbreiding van de vloot heeft in de De IJmuider reddingsbrigade heeft op de grote bondswedstrijden zwemmend red den in Amsterdam, waar hoofdinspecteur G. J. Timmermans van de Velser gemeen tepolitie voorzitter-kamprechter was, vele successen geboekt. Het eerste succes boekte de gemengde ploeg, bestaande uit mevrouw Van der Zwet-Slotemaker en de heren Zijlstra, Sparrius en Sprenger, die het popduiken voor ploegen won. Met 403 punten was men ver voor Amsterdam en Apeldoorn met 434 en 454 punten. Het hoofdnummer was daarna de estafette met drenkeling. Men moest vier maal 25 meter zwemmen en daarbij de drenkeling respectievelijk in okselnekgreep, polsgreep, bovenarmgreep en kopgreep houden. De IJmuidenaren zwommen de afstand in 2.04 en kwamen daarna ver voor Amsterdam (2.13,9) en Alkmaar (2.19,1) binnen. De zegevierende ploeg, die met deze prestatie beslag legde op de zilveren me daille van Prins Bernhard, bestond uit de deelnemers Zijlstra, Schweitzer-Sprenger, Sparrius en Michel. J. Zijlstra werd tweede op het eerste nummer van het middagprogramma. Men moest gekleed 25 meter vrije slag zwem men, vervolgens een duikkistje naar boven brengen en dit daarna vervoeren over een afstand van 25 meter. De winnaar maakte 37,4, Zijlstra 38,6. De IJmuidenaar G. Sparrius kwam tot 45,4, Michel tot 45,5. Op de 25 meter vrije slag met zwemvlie zen vielen de IJmuidenaren niet in de prijzen. Maar G. Zandvliet maakte met 14,3 toch dezelfde tijd als de derde prijs winnaar en J. Zandvliet noteerde maar een tiende seconde meer. Waren dit de resultaten bij de meisjes, ook bij de jongens waren er geen ereplaat sen te behalen. Maar de 12,9 van N. Tim mermans was toch goed voor een mooie vierde plaats. F. Kingma noteerde 13.4. De jeugd trad daarna aan voor een es tafette, waarin men een drenkeling over viermaal 12V2 meter moest vervoeren in kopgreep, bovenarmgreep, polsgreep en schoudergreep. De meisjes G. Zandvliet en Van Woudenberg en de jongens Timmer mans en Kingma wonnen op dit nummer fraai de eerste prijs. Op de wisselslagestafette gekleed moest men 25 meter enkelvoudige rugslag zwem men met de armen gekruist, daarna 25 meter vrije slag, vervolgens 25 meter schoolslag en tenslotte 25 meter vrije slag. De zelfde deelnemers als op het vorige nummer bezorgden IJmuiden een derde prijs met 1.29,8 tegen Schiedam 1.28 en Roosendaal 1.27,1. thuishaven IJmuiden ook voorzieningen nodig gemaakt. Een van deze voorzienin gen is de verlenging van de betonnen langs- steiger aan het Sluisplein, die thans een lengte van 90 meter heeft, maar volgend voorjaar reeds 300 meter lang zal zijn. De steiger wordt in westelijke richting 150 meter verlengd en in oostelijke richting 60 meter, zoals wij reeds eerder berichten. Hiermee wordt een steigerlengte verkre gen, waaraan de zes tot zeven zeesleepbo ten, die gewoonlijk te IJmuiden gestatio neerd zijn, achter elkaar ligplaats kunnen krijgen. Voorts is er dan nog plaats voor een of twee grotere sleepboten, die van de lange reis teruggekeerd zijn. De namen voor de vier nieuwe sleepbo ten hebben een voor de Nederlandse zee sleepvaart en voor IJmuiden bekende klank. De twee 4300 IPK-boten zullen ge noemd worden naar de bekende zeevaar ders-ontdekkingsreizigers Willem Ba- rendsz en Jacob van Heemskerck. De twee 2950 IPK-boten zullen worden toegevoegd aan Wijsmullers provincieklasse. De zee vaarders-serie is nieuw in de ontwikkeling bij de maatschappij sinds 1955, maar de provincie-klasse bestaat reeds door de ja ren heen. De twee nieuwe schepen zullen „Groningen" en „Gelderland" goan heten. Tussen 1921 en 1927 heeft n.v. Bureau Wijsmuller reeds de beschikking gehad over de 525 ton grote en 1000 IPK sterke stoomsleepboten „Jacob van Heemskerck" en „Willem Barendsz", de 449 ton grote en 1000 IPK sterke „Gelderland" en tus sen 1921 en 1933 over de 389 ton grote en 750 IPK sterke „Groningen" Twee sleepboten van L. Smit en Co's internationale sleepdienst vechten sinds vanmorgen in bar slecht weer op de En gelse oostkust voor behoud van het Engel se vrachtschip „Kindat" (ruim 5000 ton), dat sinds gistermorgen bij de Theemsmon- ding ter hoogte van het lichtschip Kentish Knock in moeilijkheden verkeert, omdat het niet tegen de hoge zee kan optornen. Gistermorgen verliet de sleepboot „Tas manzee" haar station Dover om de „Kin dat" te hulp te komen. De sleepboot was binnen drie uur bij de „Kindat", maar pas 's middags omstreeks drie uur zag de sleepbootbemanning kans in de zware noordoosterstorm, die een hoge zee ver oorzaakte, de „Kindat" aan de tros te ne men. De sleepboot kon het echter alleen niet bolwerken. Daarom werd gisteravond om half zes de sleepboot „Gele Zee" van Hoek van Holland uitgezonden om de „Tas manzee" te assisteren. Vannacht om twee uur kwam de „Gele Zee" bij de sleep aan, die nog steeds te gen de bijzonder ruwe zee worstelde. Te gen daglicht begon de „Gele Zee" met het vastmaken van de „Kindat". Dat gelukte om negen uur vanmorgen. De sleep zet nu koers naar het lichtschip Sunk in de Theems-monding, om daar een loods aan boord te nemen voor Gravesend. Handbal Het ledental van de handbalvereniging IJmond steeg tot ruim driehonderdtwintig, waarvan ruim tachtig seniorenleden en ruim vijftig juniorenleden. Dit is medege deeld op de jaarvergadering in Velsen- Noord. De zeer sterke jeugdafdeling van IJmond noopt tot het spelen van onder linge wedstrijden, aangezien in de afdeling Haarlem maar weinig clubs zijn, die zich met IJmond kunnen meten in de kwanti teit. Voorzitter W. Siebers gewaagde van öe grote steun, die financiëel uit de sporttoto wordt ontvangen. „IJmond" zal in het ko mende jaar juni ook gaan deelnemen aan de sportweek van Beverwijk, die in navol ging van de Velser Sportweek wordt ge houden. Belangrijk voor de vereniging is het ver dwijnen van het sportcomplex Watervliet, waardoor het jaarlijkse grote internatio nale Paastoernooi in 1962 er wel bij in zal schieten. Mogelijk kan dit toernooi, kleiner van opzét, toch worden gehouden. Het uit gebreide jaarverslag vermeldde alle ge beurtenissen, waaronder de uitwisselings wedstrijden met buitenlandse ploegen, de viering van het vierde lustrum en het deel nemen aan talrijke toernooien, zowel m binnen- als buitenland. In het bestuur zagen de heren W. Siebers en J. Gaartman zich herkozen, respectieve lijk als voorzitter en ledensecretaris. Mep I. de Wit werd eerste penningmeesteres se en de heer G. Unger zal tweede penning meester zijn. Vice-voorzitter is de heer K. Sauer. Getracht zal worden binnenkort riet bestuur nog met twee leden uit te breiden als gevolg van de groei van de vereniging. Nadat het beleid van de elftalcommissie danig onder de loep was genomen, kon de voorzitter de plannen voorleggen voor de sportuitwisseling van 1962. Men wil pro beren zowel met Pasen als met Pinksteren tot een uitwisselingsprogramma te komen, hoewel wegens het verdwijnen van de Wa- tervliet-velden niet geganrandeerd kon worden, dat een eigen Paastoernooi door gang vindt. Men wil opnieuw naar Bad Homburg, doch voorts heeft men plan een grote vakantiereis met sportuitwisseling gedurende acht of negen dagen te houden. Om een reis naar Denemarken of het Bo- denmeer (Zwitserland) in uitzicht te kun nen stellen, zal onder de leden van vijftien jaar een enquête worden gehouden. De sportuitwisseling wordt thans als een be hoefte gevoeld en in Bad Homburg wil men met Pinkster een oude traditie her stellen. Tafeltennis Voor het eerste damesteam van de VGZ- tafeltennisvereniging, dat maandagavond in Concordia te Velsen-Noord tot een traf- fen kwam met de VTC 3-dames uit IJmui den-Oost werd de strijd een gemakkelijke overwinning. De VTC-dames konden blijk baar weinig tegenstand bieden. B. Schip per en L. en T. Scheerman gaven VTC 3 geen schijn van kans en van de dames L. Visman, T. Kossen en M. Zwart was de laatste wel de zwakste. B. Schipper won eenmaal van haar met 21-2, 21-3, en T. Scheerman deed het met 21-3, 21-2 niet minder tegen M. Zwart, die later met de cijfers 21-4, 21-4 evenzeer van L. Scheer man verloor. Dit spel van kat en muis werd dan ook een gemakkelijke 10-0 zege voor VGZ 1-dames. Nadat in Haarlem de VGZ 1-heren tegen GTTC 2 via 1-0, 1-1, 2-1 en 2-2, tot 3-5 waren uitgelopen, bleek het kruit ver schoten GTTC 2 wist hierna uitstekend op te halen en door ook de dubbel te winnen kon VGZ 1 tenslotte nog een gelijk spel behouden (5-5). In Concordia ontving VGZ 1-heren maandag het uit de overgangsklasse ge degradeerde herenteam VTC 1. De VGZ- man F. Deus schijnt de laatste weken wat van slag te zijn, want deze sterke speler verloor de eerste set tegen J. A. Koster met 27-29 om in de volgende set met 21-3 te winnen. Wel liep Deus in de derde set opnieuw ver uit, doch Koster sloeg tot 21-19 terug. Hierdoor gesteund klopte A. Ales, H. v. Weelderen op matchpoint (21-17, 14-21, 24-22). Stand 2-0. P. Oort er kende met 18-21, 21-17, 21-18 in J. S Hoogeweg (VGZ) zijn meerdere (3-0),' waarna Ales ook Koster klopte (4-0). VTC sloeg toen fel terug, waardoor alle VGZ- spelers hun partijen verloren (4-3). Aange zien Hoogeweg ook Koster versloeg was een gelijk spel verzekerd (5-3). Dat was maar goed, want VTC 1 won de beide laat ste partijen om toch het gelijke spel te re- halen (5-5). Dammen Door een klinkende overwinning op Oostzaan is DCIJ er in geslaagd een der begeerde vier plaatsen te veroveren in de strijd om het damkampioenschap van Noordholland. De overige drie plaatsen zullen vermoedelijk worden ingenomen door het sterke Amsterdamse Gezellig Samenzijn, Jozeph Blankenaar 1 en Het Oosten te Haarlem. Deze finale van vier clubs met enkele competitie zal in de maand januari wor den gespeeld. De uitslagen van de gespeelde partijen luiden: OostzaanDCIJ: W. Koning ver liest van P. Roozenburg; P. Schaft remise met Theo Tielrooy; D. v. d. Hoogh verliest van M. Laros; J. Abbring remise met P. v. d. Berg; D. Muller verliest van H. v. Ger- revink; D. Veen afgebroken met Tommy Postma. De partij staat in het voordsel voor DCIJ. A. Korte verliest van K. v. d. Steen; N. Schaapen remise met J. de Boer; B. v. d. Velde verliest van D. Ott; P. Udo verliest van J. van Straten. Voorlopig 15-3 in het voordeel van DCIJ. De totale uit slag wordt 17-3 of 16-4 voor IJmuiden. DCIJ kwam met invallers voor B. Dukel, L. Vocys en H. Swier. En de invallers v. Straten, Ott, v. d. Steen en De Boer heb ben maar liefst zeven punten behaald. Een bewijs dat de reserves van DCIJ in de hoofdklasse uitstekend kunnen spelen. Overigens hebben de DCIJ-ers zich aan de kop de sterkere getoond. Slechts met drie remise-partijen en geen enkele ver loren partij, is de overwinning op Oostzaan een keurige prestatie. Met groot vertrouwen kan DCIJ de eindstrijd om de provinciale damtitel tege- moêtzien. De laatste wedstrijd die DCIJ moet spelen is op 20 december thuis tegen Alkmaar. Bridge De voornaamste uitslagen in de winter competitie van de bridgeclub „Sans- Atout" te Beverwijk zijn: Groep A: 1. J. BlomJ. Nijman, 2. dames BeltermanTabak, 3. G. de BoerD. Hoo- geboom. Groep B: 1. J. Bos—Ph. v. Groningen, 2. C. HoogeboomA. Tabak, 3. R. HoenH. Oosterveen. Boksen Vijf boksers van De Ring zullen van avond weer deelnemen aan bokswedstrij den in Krasnapolsky. Het zijn Schoorl, Van Velen, Lodewijks, De Weers en Svigane. Advertentie WINKELSUITING Zoals één dezer dagen werd bekend ge maakt, heeft de gemeenteraad van Velsen in verband met de komende St. Nicolaas- viering het tijdstip van sluiting voor de winkels voor de periode van 29 november tot en met 4 december bepaald op 22 uur. Het besluit hiertoe is genomen, in aan merking nemende de toezegging van het bestuur van de Velser Middenstands Cen trale, dat de winkels in dit tijdvak ten behoeve van het bedienend personeel ge sloten zullen zijn tussen 18 en 19.30 uur. Het gemeentebestuur rekent op nako ming van die toezegging. Voor de werknemers in het winkelbedrijf brengen de weken vóór St. Nicolaas veel extra drukte mee. Wanneer die taak nu nog verzwaard wordt, doordat het bedienend personeel in de laatste week ook nog in de avond uren in touw moet zijn, is een rustperiode van anderhalf uur zeker geen overbodige luxe.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5