Handelsbalans licht verbeterd H.B.U. boekte ondanks revaluatie een hogere winst BEKERING ~h - DE BEURS - Obligatie-emissie Blaauwhoed M Alfried Krupp vraagt weer uitstel Daggeld 1% (VA%) Nieuwe omrekeningskoersen voor intern gebruik geven beter overzicht Introductie British Enkalon Vreemd vermogen stijgt tot f 18 min SCHEEPVAARTBERICHTEN Van der WERFF HUORECHT na VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 17 IN DERDE KWARTAAL Langzamer groei De GATT-conferentie Bensdorp weer 14 I^usie van Boaz-bank met Middenstandsbank Zilverprijs gestegen Dividenden Northwestern and Pacific Hogere winst Veneta hand De gang van zaken bij Dekkers Gedurende het derde kwartaal van dit jaar nam het tekort op de Neder landse handelsbalans toe met 517 mil joen. Het Centraal Orgaan voor de Eco nomische Betrekkingen met het Buiten land. constateert in het verslag over de periode juli-september 1961, dat dit be drag gelukkig bescheiden afsteekt bij het tekort ad 892 miljoen over het tweede kwartaal van dit jaar. Het is echter nog 80 miljoen groter dan een jaar geleden. Het totale tekort op onze handelsbalans over de eerste negen maanden van '61 Is nu opgelopen tot f 2.218 miljoen (zelfde periode van '60; 1.492 miljoen) en ligt reeds 308 miljoen boven het tekort over het gehele jaar 1960. Voorlopig kan met betrekking tot de richting, waarin de handelsbalans zich be weegt, worden opgemerkt, aldus het Cen traal Orgaan, dat gedurende het derde kwartaal eerder van enige verbetering dan van een ongunstiger worden van de handelsbalans sprake is geweest. Het blijft echter uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk, om aan de hand van de tot dusver beschikbare gegevens zich een oor deel te vormen over de richting waarin de handelsbalans zich nu verder zal ont wikkelen. Voorzichtigheid blijft in ieder ge val geboden wil men een verbetering van de handelsbalans bereiken, die uitgaat bo ven de louter seizoenmatige verbetering die ook in de eerstvolgende maanden nog wel te verwachten is. De prijsindexcijfers voor de invoer ga ven de iaatste maanden enige verdere da ling te zien. Zij bleven ruim drie percent beneden het peil van een jaar geleden. De indexcijfers van de uitvoerprijzen ver tornden eveneens een lichte tendens tot dalen en liggen thans ongeveer twee per cent beneden het peil van '60. Hieruit re s'" toerde dan ook een ruilvoet, welke gun stiger was dan sedert de herfst van '59 is voorgekomen. Het dekkingspercentage verbeterde afgelopen kwartaal aanzien 1 jk. Toch bleef het nog 2 punten achter in vergelijking met het derde kwartaal van 1960 en bijna 4 punten bij dat van 1959. De invoer bedroeg in het derde kwar taal van dit jaar 4.426 miljoen. Verge- Advertentie Opgeruit 1899 Beursbericht no 294 is verschenen DE METEOOR De leider van het Kruppconcern, Al fried Krupp. heeft de internationale „ge mengde commissie" verzocht de termijn, binnen welke uitvoering gegeven moet zijn aan de hem door de geallieerden ge geven verkoopopdracht, opnieuw met een jaar te verlengen tot 31 januari 1963. De firma Fried Krupp deelde donderdag in Essen mede, dat de commissie vermoede lijk begin 1962 over het verzoek een be slissing zal nemen. Volgens de firma kon de opdracht tot verkoop op de Duitse kapitaalmarkt tot nu toe tegen gepaste prijzen niet worden uitgevoerd. De Krupp-bedrijven, waarvoor de op dracht tot verkoop geldt, vallen onder de „Hütten und Bergwerke Rheinhausen A.G.". In deze bedrijven werken ruim 52.000 van de in totaal 112.000 arbeiders en beambten van Krupp. Voor zijn vermogen werd vrij gemaakt heeft Aifried Krupp in 1953 zic-h bij een overeenkomst met de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk moeten verplich ten binnen vijf jaar de kolenmijnen en de staalproducerende bedrijven van zijn concern te verkopen. Nadat deze termijn op 31 januari 1959 verstreken was, werd zi.i, op verzoek van Krupp, drie maal, telkens voor een jaar, verlengd. De laat ste maal tot 31 januari 1962. De ministersconferentie van de Algeme ne Overeenkomst voor Tarieven en Han del (G.A.T.T.) heeft gisteren in beginsel besloten, overeenkomstig een voorstel van da Franse minister van Financiën, W. Baumgartner, een studiegroep te vormen, die tot taak heeft het vraagstuk van de belangrijke grondstoffen te onderzoeken. De studiegroep zal beginnen met een voor lopig onderzoek naar de oplossing van het graanvraagstuk. Vervolgens zal het vraag stuk van de vleesmarkt worden bestu deerd. De ministers zijn het er ook over eens geworden de tariefsverlagingen lineair te doen verlopen. Over het derde agendapunt, de aan de handel van de onderontwikkelde landen te verlenen hulp, kon geen overeenstemming worden bereikt. Het bestuur van Bensdorp Internationaal n.v. in Bussum deelt mede. dat de gang van zaken in 1961 zich na de jaarverga dering niet belangrijk heeft gewijzigd. De omzet van de merkartikelen steeg over het algemeen verder. De lage cacaobonen- prijzen hadden een gunstige invloed op het resultaat van de chocoladefabrieken. De directie verwacht, dat het totaalresul taat over 1961 gunstig zal zijn en dat een zelfde dividend als over 1960 (14 pet) uit gekeerd zal kunnen worden. De Nederlandsche Middenstandsbank n.v. te Amsterdam heeft, zo deelt de di rectie desgevraagd mede, met het be- •tuur der Stichtse Boaz-Bank te Bunnik, volledig overeenstemming bereikt inza ke een fusie met deze instelling, welke fu sie op korte termijn haar beslag zal krij gen. leken met de invoer in het derde kwartaal van 1960. die 4.229 miljoen groot was, viel een vermeerdering van vijf percent te constateren. Dit percentage is opnieuw lager dan het stijgingspercentage voor het tweede kwartaal van dit jaar (8,5 percent) dat op zijn beurt weer belangrijk lager was dan wat voor het eerste kwartaal gold (15 percent). Het invoer-volume in het ver- slagkwartaal was 8 a 9 percent groter dan in het derde kwartaal van 1960. De uitvoer bedroeg in het derde kwar taal van dit jaar 3.909 miljoen tegen 3.792 miljoen in het overeenkomstige kwartaal van 1960. De uitvoer nam dus met 3,5 percent toe. Dit betekent een ver betering ten opzichte van het vorige kwar taal, daar de toeneming toen nauwelijks een percent bedroeg. Het uitvoer-volume is toegenomen met 5 a 6 percent. Het tarief van call money (daggeld) is heden met 4 percent verlaagd van 14 tot 1 percent. Op 10 november werd het verlaagd van 14 tot 14 percent. De ver laging, die verwacht werd is, volgens geld. marktkringen, het gevolg van de zeer rui me geldpositie. De goudnoteringen zijn, blijkens een op gave van H. Drijfhout en Zoon's Edel metaalbedrijven n.v. in Amsterdam deze week onveranderd gebleven, te weten ver edelingsgoud 4.1004.150, binnenlands goud f 4.250. De zilvernotering is echter met ingang van heden gewijzigd van 107,00—112,50 tot 114,00—121,50. Deze stijging houdt verband met het feit, dat president Kennedy besloten heeft de verkoop van zilver uit de Amerikaanse schatkist voorlopig stop te zetten. Het bedrijfsresultaat over het 47ste boekjaar van de Hollandsche Bank-Unie n.v. bedroeg 9,19 miljoen tegenover f 8,11 miljoen over het boekjaar 1959-1960. De directie acht het resultaat zeer tevredenstellend en heeft besloten voor de elfde achtereenvolgende maal voor te stellen over het verhoogde kapitaal (thans 30 mil joen) 1214 percent dividend uit te keren. Van het bedrijfsresultaat wordt 3,50 mil joen toegevoegd aan de „reserves tegen eventuele risico's en belastingen", 1,94 miljoen afgeschreven op gebouwen en toegevoegd aan extra reserve, waarna 3,75 miljoen beschikbaar is voor het dividend. Het bedrijfsresultaat vertoont een stij ging van ruim 1 miljoen of van ruim 13 percent. Dit is te meer belangrijk en boven verwachtingen, omdat de bank behalve door grote verschillen in de om rekeningskoers van enkele Zuidameri- kaanse valuta's, ook getroffen werd door de waardevermindering van de Venezo laanse valuta en door de gevolgen van de „geheel onverwachte en voor ons nog steeds onbegrijpelijke en moeilijk te ver antwoorden revaluatie van de gulden". Deze laatste gebeurtenis, aldus het ver slag, betekent voor de H.B.U. een blij vend nadeel voor de resultaten-cijfers der buitenlandse kantoren en beïnvloedt de omrekening van de balans-cijfers. Het bestuur van de H.B.U. heeft be sloten tot wijziging van het systeem van omrekening van de landsvaluta van haar buitenlandse kantoren in guldens tegen marktkoersen per balansdatum, in plaats van I.M.F.-koersen. Het bestuur acht dit besluit van groot nut, daar op deze wij ze een overzichtelijker beeld wordt ver kregen van de cijfers op de basis van de gulden. In de omrekeningskoersen is te vens de revaluatie van de gulden ver werkt. Het besluit tot wijziging van het om rekeningssysteem heeft een spectaculaire uitwerking gehad op de generale resulta tenrekening: Zo zijn de posten salarissen en onkosten ten opzichte van het vorige boekjaar gehalveerd, terwijl de brutore- sultaten belangrijk lager uitkwamen (een daling van 69,08 min tot 39,88 min). Het veranderde omrekeningssyteem heeft evenwel het bedrijfsresultaat niét beïn vloed, want dit nam toe, zoals gemeld, van 8,11 min tot 9,19 min. Met het oog op eventuele koerswijzi gingen van welke aard ook, zijn interne reserves aanwezig welke, na compensatie, interne H.B.U.-koersen doen ontstaan, die een veiligheidsmarge voor de valuta's van alle buitenlandse bedrijfskapitalen der bank inhouden van twintig tot vijftig percent. De generale balansstelling daal de met 56 min namelijk van f 1133,08 min tot 1077,10 min. Bij gelijk gebleven cijfers in landvaluta zou een daling van het balanstotaal zijn opgetreden van on geveer 275 min, en wel ten gevolge van de zeer belangrijke dajing van de omrekeningskoers van de Braziliaanse va luta en in mindere mata van de valuta's van Venezuela, Equador en Uruguay, naast de revaluatie van de gulden. Het grote bouwprogramma is thans voltooid. De openbare kapitalisatie van de H.B.U. is gestegen van f 58,5 min tot 66 min. Blijkens het economische overzicht in het verslag over Nederland noemt de di rectie de revaluatie als een poging tot matiging van de conjuncturele hausse ef fectloos. Vast staat dat de revaluatie het Nederlandse bedrijfsleven op een direct verlies van meer dan 1 miljard kwam te staan. Voor het rijk ontstond op de be groting voor 1961 een revaluatie-nadeel van f 368 min. Het zware revaluatie-offer, dat de regering van onze nationale eco nomie eiste, was dus tevergeefs. In de in januari te houden algemene vergaderingen van aandeelhouders van de Northwestern and Pacific Hypotheekbank n.v. en de tweede Northwestern and Pa cific Hypotheek n.v. in Amsterdam zullen over het boekjaar 1960-61 de volgende di videnden worden voorgesteld: Northwes tern and Pacific twaalf percent (onver anderd) en tweede Northwestern and Pa cific 101 2 percent (v.j. twaalf percent). Blijkens een gisteren verschenen be richt van de Amsterdamsche Bank en de Nederlandsche Handel-Maatschappij in verband met de introductie ter beurze van Amsterdam van certificaten aan toon der in British Enkalon Ltd. in Londen, zullen deze certificaten hier ter beurze worden verhandeld vanaf vrijdag 8 de cember. Opneming van de certificaten in de prijscourant zal worden aangevraagd. Voor de gewone aandelen is notering aan gevraagd ter beurze van Londen en Bel fast. De claimverhandeling in Londen neemt vandaag, 30 november, een aan vang. Zowel het exploitatiesaldo als het winst saldo over het boekjaar 1960 61 van Ve neta, Verenigd Nederlandse Tapijtindustrie n.v., te Hilversum, is niet onbelangrijk hoger dan in voorgaande jaren. Deels is dit een gevolg van de doorwerking van de enige jaren geleden getroffen reorganisa tie maatregelen. Blijkens de geconsolideer de winst- en verliesrekening, inclusief de cijfers van de n.v. De Deventer Tapjjt- fabriek v/h Ma 11 rits Prins te Dinxperlo, bedroeg de winst vóór afschrijvingen 734.000 (v.j. 414.000). Na afschrijvingen ad 359.000 307.000) en belastingen ad 85.000 (v.j. kwam 45.000 vrij aan belastingen), resteert een netto winstsaldo van f 290.000 151.000). Voorgesteld wordt een dividend van negen percent (v.j. zes percent, verhoogd met twee percent uit de dividendenreserve). Aangaande de vooruitzichten zegt het ver slag dat de collectie voor het jaar 1961/62 gunstig wordt beoordeeld, hetgeen zich in de orderpositie weerspiegelt. Begonnen werd met de bouw van een nieuwe weef- hal. Het ligt in de bedoeling dat deze hal, met een totaal oppervlak van 4.000 vier kante meter, in 1962 gereed zal komen. Advertentie HAARLEM: GR. HOUTSTR. 52 AMSTERDAM - DEN HAAG INTERNATIONALS IN MINEUR De hoofdfondsen hebben gisteren bij opening een mineurstemming te zien ge geven. Philips lag op 982'/2 bijna 20 pun ten lager. Hoogovens 10 punten lager op 780 en Unilever —17 punten op 917. AKU duikelde een paar punten tot 385. Kon. Olie vormde een gunstige uitzondering. Dit fonds opende op 119,20, circa 2, boven het voorgaande slot. De handel lag „plat", behalve in de hoek van Kon. Olie. Op de vaste stemming van gisteren voor Philips volgde een gevoelige koersreactie. Amerika had geen belang stelling voor de elektroaandelen. Het ge ringe aanbod had een gevoelige koers daling tot gevolg. Unilever onderging een flinke koersdaling. Na een opening op 918 daalde het fonds tot 915 om de beurs op circa het openingsniveau te verlaten Hoogovens stelden teleur. Dit fonds ver loor op 780 circa elf punten. AKU daalde van 385 tot 383 5). Kon. Olie zakte in tot 118,70. Cultures en de scheepvaart ondergingen weinig verandering. Ook in de staats fondsen kwamen geen veranderingen van enige betekenis voor. De handel in deze hoek was uiterst gering. In de lokale af delingen viel weinig te beleven. Aandelen Aniem werden iets hoger geadviseerd op geruchten ter beurze dat deze maatschap pij reeds in 1962 een belangrijk bedrag van Indonesië zal ontvangen. Boeke Huidekoper van 243 op 241; Figee van 207 op 208; Spaarnestad van 806 op 809. Op vrjjdag 8 december aanstaande wordt (door de Amsterdamsche Bank) de inschrij ving opengesteld op nominaal 12 miljoen 4 V, percent 20-jarige obligaties tegen 100 percent ten laste van Blaauwhoed n.v. overgrote deel der bedrijfsmiddelen met eigen kapitaal gefinancierd en slechts in relatief geringe mate gebruik gemaakt van leenkapitaal. Steeds duidelijker blijkt, al dus de directie, hoezeer Blaauwhoed voor te Amsterdam. De lening was groot 18 een groot gedeelte van haar bedrijf in miljoen, waarvan reeds f 6 miljoen op in- schrijvingsvoorwaarden werd geplaatst. Notering ter beurze zal worden aange vraagd. De lening is a pari aflosbaar in de jaren 1968 tot en met 1982 in vijftien jaar lijkse termijnen, elk feroot 1.200.000. Ver vroegde gehele cf gedeeltelijke aflossing van 1 januari 1973 tot en met 1977 a 10114 percent, daarna a 101 percent is toegestaan. De opbrengst zal dienen ter financiering van de voorgenomen investeringen, welke niet uit eigen en vrijkomende middelen kunnen worden gefinancierd, zomede ter aflossing van de nog uitstaande onder handse lening en van de schuld aan het peasfoenfends, tezamen bijna 6 miljoen, n het vérleden heeft Blaauwhoed het Advertentie Moderne Akkertjes verlossen U sneller, veiliger en prettiger van uw PIJN- want het asi|n instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder wezen een maatschappij tot ontwikkeling en exploitatie van onroerend goed is. Na deze emissie en na aflossing van de onderhandse lening en de schuld aan het pensioenfonds ad 6 miljoen uit de op brengst, zal Blaauwhoed behalve een zichtbaar eigen vermogen van rond 12 miljoen, vreemd vermogen ten bedrage van 18 miljoen op langere termijn ter beschikking hebben. Het concern onderhandelt over de ver werving van een groot modem betonnen loodsencomplex. De daarvoor te verrichten investering zal naar schatting ten minste f 6 miljoen bedragen. Op korte termijn zal een belangrijke uitbreiding nodig zijn van de capaciteit van de twee vóórnaamste vrieshuizen te Amsterdam en Rotterdam. Het daarvoor benodigde kapitaal wordt geraamd op 3 miljoen. Verbouwing van pakhuizen tot industrieflats zal een inves tering vergen van circa f 4,5 miljoen. De directie verwacht dat het resultaat over 1961 weinig zal afwijken van dat over 1960, en dat wederom negen percent dividend kan worden voorgesteld. Een pakket aandelen, dat zich in be vriende handen bevindt, zal worden om gewisseld in niet-royeerbare certificaten, teneinde te bereiken dat het daaraan ver bonden stemrecht op onbevooroordeelde wijze zal worden uitgeoefend, hetgeen wenselijk geacht wordt in verband met de gebleken mogelijkheden van ontwikke lingen, die de zelfstandigheid der vennoot schap zouden kunnen aantasten. Voor deze certificaten zal beursnotering worden aan gevraagd. Houders van certificaten krijgen toegang tot de algemene vergadering van aandeelhouders, aldus de directie. Aagtekerk 30 v. Melbourne n. Adelaide. Aardijk 'S0 200 m. n. Flores n. Le Havre. Abida 30 70 m. n. Las Palmas n. Shellhaven. Acila 30 te Pernis. Acmaea 1 te Turku verwacht. Acteon 30 te Bombay verwacht. Adonis 30 te Amsterdam n. Hamburg. Albireo 30 v. Chimbote n. Rotterdam. Alchiba 30 70 m n.n.o. Alexandrië n. Nfcpels Alcor 30 v. Duinkerken n. Antwerpen. Algenib 30 300 m. o. Kp. Race n. Liverpool. Algol pass. 30 Dakar n. Kaapstad. Alioth 1 te Coatzacoalcos. Alkmaar 30 v. Augusta n. Port Said. Almkerk 30 813 m. w.n.w. Cocos eil. n. Aden. Alnitak 30 te Las Palmas verwacht v. Bahia. Amerskerk 1 te Rotterdam. Amste.'sluis 30 210 m. o.n.o. Madeira n. Rotterdam. Andijk 1 te Houston. Annenkerk 30 te Mombasa v. Tanga. Area 30 v. Stanlow n. Avonmouth. Argos 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Arkeldijk 1 te Rotterdam. Arnedijk 1 v. Le Havre n. Antwerpen. Artcmis 30 v. Mackenzie n. Curacao, Atys 30 v. Lourenco Marques n. Abadan. Baarn 1 te Puerto Limon. Balong 30 te Antwerpen. Batu 30 340 m. z.w. Panama n. Cristobal. Bawean 30 320 m. o. Mogadiscio n Majunga. Bengalen 30 te Singapore verwacht. Bennekom 30 460 m. z.z.w. Fayal n. Lissabon. Boissevain 30 v Kaapstad n. Rio de Janeiro. Bonita 30 250 m n o. Galapag. eil n. Guayaquil. Borneo 30 te New York Breda 29 v Hamburg n. Antwerpen. Bussum 30 50 m z.w. Kp. Finisterre n. Le Havre. Caltex Arnhem 30 te Suez v. Bahrein. Calt. Delft 30 100 m. z.w. L. Quoin n. B Mashur. Caltex Delfzijl 30 v. Brunsbüttel n. Port Jerome Caltex Eindhoven 30 120 m. n. Finist. n. Pt. Said. Caltex Madrid pass. 30 Kp. Finisterre n. R'dam. Caltex Napels 30 125 m. o. Massawa n. Rastanura. Caltex Pernis 30 73 m. z.w. Kreta n. Londen. Caltex Rotterdam 30 137 m. w. L. Quoin n. Suez. Caltex Utrecht 30 236 m. o.n.o. Beira n Bahrein. Camitia 30 445 m. o. St. Helena n. Durban. Camphuys 30 62 m. o. Puluweh n. Basrah. Cartago 1 te Baltimore. Casamance 30 60 m. z.z.w. K. Finist. n. P. Etienne. Castor pass. 30 Casquets n. Tunis. Celebes 30 te Hamburg. Chiron 30 te Paramaribo. Congokust 30 v. Novo Redondo n. Lobito. Cradle of Liberty 29 200 m. n.o. Paramaribo naar Rio de Janeiro. Crania verm. 30 v. Barton n. Curacao. Daphnis 30 te Hamburg n. Bremen. Delft 30 130 m. w. Floses n. Curacao. Dongedijk 30 dwars Startpoint n. Londen. Doris 30 500 m. w.z.w. Madeira n. Point a Pitre. Echo 3 te Londen verwacht. Eenhoorn pass 30 Gibraltar n. Rotterdam. Eos 30 te Izmir v. Rhodos. Esso Nederland 29 v. Malmö n. St. Kitts. Esso Rotterdam 30 300 m. w.n.w. Finisterre naar Amuaybay. Fina Nederland 29 v. Suezkanaal n. Landsend. Forest Town pass. 30 Kuria Muriabay n. Aden. Gaasterland 30 v. Las Palmas n. Recife. Gaasterkerk 30 100 m. z. Penang n. P. Swettenh. Gabonkust 30 90 m. z.z.w. K. Blanco n. Bordeaux. Geertje Buisman 30 200 m. o.n.o. Gibr n. Antw. Graveland pass 30 Kp. Verdische eil. n. A'dam. Groote Beer 30 v Wellington n. Sydney. Groote Kerk 30 330 m. w. Minicoy n Aden. Guineekust 30 v Rotterdam n. Bremen. Hathor 30 te Rotterdam n. Tunis. Hecuba 30 1000 m. o.no. Nassau n. Nassau. Heelsum 30 162 m. z.z.w. Freetown n. Dakar. Heemskerk 30 80 m. z.w. Gavdo n. Antwerpeh. Helena 30 45 m z.z.w. Startpoint n. Antwerpen. Helicon 30 30 m w. IJmuiden n. Antwerpen. Hera 30 160 m. n. Flores n. Curacao. Hestia 30 225 m o. Bermuda n. Rotterdam. Hilversum 30 te Brownsville. Hollands Duin 30 300 m. n. San Domingo naar New Orleans Hoogkerk 1 te Aden. Iberia 1 te Durazzo. Isis 29 v. Fuikbaai n. Gent. Ittersum 29 1 045 m. v. Le Havre. Ivoorkust 30 100 m. n.w. Lissabon n. Freetown. Izalco 30 180 m. w.z.w. Belize n. Cristobal. Jacob Verolme 30 te Chanaral verw. v. Caldera. Jagersfontein 1 te Antwerpen. Jason 30 v. Nickerie n. Moengo. Java 1 te Kuwait. Johan van Oldenbarnevelt 30 560 m. z.o. Diego Garcia naar Melbourne. Kaap Hoorn 30 te Curacao. Kabylia 30 te Isle of Grain. Kalydon 30 v. Genua n. Perzische Golf. Kara 30 150 m. n.n.o. Bonaire n. Gothenburg. Karakorum 30 Tacoma te Nanaimo verwacht. Karimata 30 te Wellington. Katelysia 30 300 m. n o. Azoren n. Curacao. Kelletia 30 te Bergen (Noorwegen). Kenia 5 te Curaqao verwacht. Kennemerland 30 te Itajai verwacht. Kerkedijk 30O 590 m. n.w. Horta n. Rotterdam. Khasiella verm. 2 v. Hamble n. Stanlow. Kinderdijk 2 te Miami verwacht. Kloosterdijk 30 620 m. w. Flores n. Antwerpen. Kopionella 30 800 m. z.w. Azoren n. Pauillac. Koratia 3 te Stanlow verwacht. Korenia 3 te Curacao verwacht. Korovina 30 te Miri. Kosicia 3 te Cardon verwacht. Krebsia 30 38 m. n. Berlenga n. Rotterdam. Kreeft 30 te Vigo. Kreon 30 450 m. z.w. San Miguel n. Paramaribo. Kryptos 30 130 m. n.o. Guadeloupe n. Landsend. Laga .30 v. Mon Falcone n. Sousse. Langkoeas 1 te Genua verwacht. Lelykerk 30 te Hamburg. Lemsterkerk 3ü 120 m. o. Syracuse n. Port Said. Leopoldskerk 1 te Rijeka. Leto 30 330 m. z o. Kp. Race n. Belfast. Liberiakust 30 te Amsterdam. Loosdrecht 1 te Cochin verwacht. Maaslloyd 30 900 m. w. Azoren n. Tripoli. Marathon 1 v. Rotterdam n. Esbjerg, Medon 1 te La Guaira verwacht. Meerkerk 30 te Casablanca. Mississippilloyd 30 950 m. w.z.w. Bikini n. Balboa. Mitra 30 55 m. n. Fayal n. Stanlow. Modjokerto pass 30 Dondrahead n. Chingwantao. Moh. Reza Shah 3 te Port Said verwacht. Montferland 30 v. Ilheus n. Amsterdam. Muiderkerk 30 te Genua verwacht v. Marseille. Musilloyd verm. 4 v. Wellington n. Panamakan. Mijdrecht 29 te Kawasaki verwacht v. Fao, Naess Comm. 30 145 m. n.n.o. Finist. n Pt. Said, Naess Lion pass 30 Ouessant n. Antwerpen. Naess Tiger 30 te Suez verwacht. Nanusa 30 rede Monrovia. Neder-Waal^O te Bremerhaven. Noordwijk 30 10C m. z.w. Ouessant n. Monrovia. Nijkerk 30 te Genua v. Port Said. Ondina pass. 1 Ras Al Hadd n. Suez. OranjefotHein 30 v. Pt. Elisabeth n East-London. Ossendrecht 30 330 m. w. Landsend n. Hamburg Ouwerkerk 30 600 m. z.w. Cocos eil n. Fremantle. Overijsel 30 400 m. o.z.o. St. Helena n. Kaapstad. Palamades 30 ten anker Tocopila. Parthenon 30 80 m. w. Ouessant n. Larvik. Pericles 30 te Bremen n. Hamburg. Philidora 30 70 m. w.n.w. Malta n. Rotterdam. Philine 30 210 m. n o. Etraat Dampiet n. Sydney. Philippia pass 30 eil. Masira n. Suez, Poseidon 30 v. Bermuda n. Barbados. Prins Frederik Hendrik 30 te Three Rivers. Prins Joh. Willem Friso 30 v. Genua te Livorno Prins der Nederlanden 1 te La Guaira. Prins Willem George Fred. 30 te Londen v. R'dam. Prins Willem van Oranje 30 te Quebec. Prins Willem II 1 te Cartagena. Prins Willem III 30 ten anker Montreal. Pygmalion 30 v. Santa Domingo n. San Juan. Randfontein 30 650 m. z.z.o. Monrovia n. L. Palm. Reza Shah The Great 30 50 mijl o. Aden naar Bandar Mashur. Ridderkerk pass. 30 Beachyhead n. Antwerpen. Roepat 30 80 m. z.z.w. Djeddah n. Suez. Roggeveen 20 v. Port Harcourt, 1 te Lagos verw. Rondo 29 te Genua. Rotte 30 te Lourenco Marques v. Durban. Rotti 30 v. Le Havre n. Cristobal. Rijnkerk 30 v. Port Said n. Genua. Saloum 1 te Kaolack. Scheldelloyd pass. 30 Ouessant n. Port Said. Schelpwijk 30 80 m. n. Juist n. Kopenhagen. Scherpendrecht 30 60 m. z. Napels n. Odessa. Schiedijk 29 te New York. Senegal 30 340 m. z.z.w. Las Palmas n. Le Havre Senegalkust 30 88 m. o.n.o. Finisterre n Dakar Sepia 30 in Suezkaaal n. Mena Al Ahmadi. Serooskerk 30 te Genua. Sinon 30 190 m. w. Ushant n. Curasao. Sirrah 30 540 m n.n.o. Kp. Haiti n. Pascagoula. Skadi 30 dwars Ouessant n. Ceuta. Sloterdijk 30 te Rotterdam. Socrates 30 v. Curacao n. Cristobal. Soestdijk 1 te New York verwacht. Solon 30 te Cartagena verwacht v. Maracaibo. Sommelsdijk 30 900 m. w. Landsend n. N. York. Stad Alkmaar 30 25 m. z.w. Lissabon n R'dam. Stad Gouda 30 150 m. n. Lissabon n. Savona. Stad Maassluis 30 175 m. z.w. Ouessant n. R'dam. Statue of Liberty 30 te Suez verwacht. Steenkerk 30 30 m. z.w. Kp. Finisterre n. R'dam. Steenwijk 30 390 m. n.w. Fastnet n. Liverpool. Stentor 30 te Beyrouth verwacht v. Alexandrië Steven 30 40 m. z.w. Kp. Matapan n. Bremen. Straat Clarence 30 te Portland verwacht. Straat Cumberland 29 v. Fremantle n. Mauritius Straat van Diemen 30 400 m. o.n.o. Diego Garcia naar Mauritius. Straat Madura 1 te Beira verw. v. L. Marques Straat Malakka 30 te Durban. Streefkerk 2 te Singapore verwacht v. Suez. Sumatra 30 te Houston verwacht n. Piza. Tacana 1 te Puerto Barrios. Tahama 30 230 m. n.o. Singapore n. Kawasaki. Tamara pass. 30 Sorong n. Kobe. Tamo 30 750 m z.w, Bombay n. Colombo. Tara 3Q 130 m. n o. St. incent n. Rio de Janeiro Tegelberg 30 v. Rio de Janeiro n Kaapstad. Texel 30 1e Iligan (Philipp v. Tagahuli (Phil.) Theron 30 te Baltimore verw. v. Ciudad Bolivar. Tjimanuk 4 te Hollandia verwacht v. Shanghai Tjipondok 29 v. Zanzibar n. Mombasa Tjitarum 30 360 m. n.o. Amsterdam eil. n. Sydney. Van Cloon 30 t h.v. Townsville n. Singapore, Van Linschoten 30 600 m. z.w. Ceylon n. Singap Vasum 30 te Punta Cardon. Viana 30 te Balboa Roads. Videna 30 v. Mena Al Ahm. n. Portland (Maine) Vivipara 30 120 m. n.w. Alexandrië n. Landsend Vlieland 30 250 m. n.n.w. Ft. Aleza n. B. Aires. Waibalong 30 360 m. n.o. Mogadiscio n. Mombasa W. Alton Jones 30 30 m. o. Muscat n. Trinidad Waterman 30 te Miami v. Cristobal. Westertoren 30 te Skelleftehamn. Witmarsum 30 910 m. o.n.o. Bermuda n. Hamilton Woensdrecht 30 v. Sete n. Banias. Wonosobo 30 te Bangkok verwacht v. Sirfgapore Zaankerk 30 te Marseille. Zafra 30 60 m. n.w. Nicosia n. Rotterdam Zaria 30 50 m. o.n.o. Ras FarUk n, Mena. Zeeland 1 te Bombay verwacht. Zuiderkruis 30 te Fremantle Zwijndrecht 30 800 m. z.o. Kp. Race n. Norfolk. KLEINE VAART Aerdenjiout 30 te Honfleur. Alcetas 29 te Tunis n. Piraeus. Ank T 28 v. Gefle te Skutskaer. Audacia 1 v. Teignemouth te Civ. Vecchia verw Batavier-1 30 25 m. z.o. Smithknill n. Rotterdam Beekbergen 30 v. La Pallice te Silloth verwacht Berkhout 1 te Amsterdam. Brouwersgracht 30 te Helsinki. Coccinelle 30 10 m. z.w. Villano n. Casablanca Diligentia 1 te Windau verwacht. Elshout 30 te Valkenberg. Fiducia 30 v. Londen te Amsterdam verwacht. Flevo 30 le Oporto n. Vigo. Goote verm. 1 v. Liverpool n. Antwerpen Gramsbergen verm. 30 v. Boulogne n. IJmuiden Holland 30 v. Par te Terneuzen verwacht. Inspecteur Mellema 30 te Bilbao. Joost 28 v. Alholmen n. Zaandam Labotas 30 dwars Kp. San Antonio' n. Rotterdam Leliegracht 29 v Mantyluoto n. Amsterdam. Lingestroom 30 2 m. w. IJmuiden n. Amsterdam Lijnbaansgracht 29 te Mantyluoto Maasym N 30 dwars Wight n. Rotterdam Manta 30 te Er v. Antwerpen n. Esbjerg Manto 29 v. Paima n. Rotterdam. Midas 30 te Aarhus n. Amsterdam. Mithras 30 te Rotterdam n. Amsterdam. Muphrid N 30 dwars Scheveningen n Turku m!u°+30 Sn m,T^ Kp' St' Vincent n. Antwerpen Philetas 30 v. Rotterdam n. Gibraltar. Sheratan 30 5 m. n. Texel n. Bordeaux. Steenbergen 30 v. Antwerpen te Boulogne verw. Strabo 30 te Valencia v. Tarragona. Thaletas 26 v. Amsterdam te Kopenhagen Tnto verm. 1 v Rotterdam n. Dublin Twee Gebroeders 29 v. Messina n. Oran. Ubbergen 2 v. Klaipeda te Amsterdam verwacht Walcheren 30 v Abö n. Letterkenny Waverstroom 30 20 m. z.w. Noordhiiid. n. A'dam Westersingel 30 v. Antwerpen te Sligo W ebold Böhmer 30 te Amsterdam n. Hamburg Willj 28 v. Kotka te Londen Zevenberg. 30 13 m. w.z.w. Ile de Re n. Le Havre. SI.EEPV \ART Cycloop 30 400 m. w. Sabang n. Singapore Friesland 26 v. Lagos n. zee. 2e!e ?„ee,„3.0 v' Gravesend te Hoek van Holland Help 29 125 m n.w. Alexandrië n. IJmuiden Holland 29 95 m n.n.w IJmuiden bij Zinnia'" Simson .30 te Amsterdam (reparatie). Zeeland 2 te Bilbao verwacht. VERHANDELDE FONDSEN 29 nov. 30 nov. Totaal 466 453 Hoger 195 (41,8%) 162(35.8"/») Lager 174 (37,3"/») 182 (40,1"/») Gelijk 97 (20,9"/o) 108 (24,1"/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U385 Kon. Olie119,70—121,30 121, Philips 983—986 984 Unilever 913—921 914 Hoogovens j -i ■- VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijclv. 2de fijefv. A.K.U382—384 383 Kon. Olief 120—120,60 f,120, Philips 979—983 980 Unilever 909—912 910'/i Hoogovens 770 767 Vorige slotkoers A'dam Rubber. H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned Petr. Mij. Holl. Am. Lijn. K.L.M KN.S.M. Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned Haod"l Mij. Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührmann Papier Fokker Ford Gelder Kon. Pap Gist Spir.f. Kon Van der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips pref.„, Sikkens Groep Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd... American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service General Motors Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S Steel llOVi 126 385 143,50 777 987 920 565 119,70 149V< 62,50 190V» 161 326 151'A ƒ229,50 254, 504,- 144,— 389 335 387 334 725 545 278 775 701 431 Va 725 340'/i 4043/< 320V< 591 293 535 1061 529 565 288 890 253 651 257 375 289'A 1019 ■497 28*4 164 504 42 524 551A 834 60 40'/z 774 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) NEW YORK: Aanmerkelijk lager De toonaangevende fondsen op de beurs van New York moesten gisteren verlies nemen, ondanks een neiging tot opleving tegen het slot. Er werd overigens vrij druk handel gedreven, hoewel minder druk dan gisteren. In de laatste minuten zakte Du Pont vijf en Union Caride 2bij de che mische waarden, Ford monteerde 3% bij de autowaarden in een late opleving. American Telephone en American Tobacco verloren een dollar of meer. De andere autopapieren en de staalfondsen sloten nauwelijks prijshoudend. De oliefondsen sloten gemengd, nadat zij eerder gemaakte winsten weer hadden verloren. In de che mische sector stegen Johnson and Johnson en Carter elk twee, terwijl Norwich er twee verloor. De omzet was 4.210.000 aan delen. Van totaal 1318 verhandelde fondsen waren er 425 hoger en 646 lager. Het :n- dustriegemiddelde kwam van 727,18 op 721,60; dat van spoorwegen van 146.83 op 145.80; dat van openbare nutsbedrijven van 134,84 op 134,22. (UPI) Aandeelhouders van Dekkers n.v. (post orderbedrijf) in Dordrecht hebben in een buitengewone vergadering met algemene stemmen mr. W. H. J. de Boer tot com missaris gekozen. Hiermede werd voor zien in de vacature, ontstaan door het af treden van drs. G. F. Vromans. Naar aanleiding van recente betalings moeilijkheden bij een soortgelijk bedrijf, informeerde een aandeelhouder hoe de si tuatie bij Dekkers thans is. De president commissaris kon aandeelhouders verzeke ren dat Dekkers in geen enkel opzicht met financiële moeilijkheden te kampen heeft. De kredietverlening heeft normaal plaats. Er is geen sprakè van kredietverminde ring. Dekkers kan op normale wijze aan al haar betalingsverplichtingen voldoen. Tenslotte werd nog medegedeeld dat het college van commissarissen over niet al te lange tijd een verdere uitbreiding zal on dergaan, vermoedelijk met twee leden. AD VIES KOER SEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier vandaag geldend in Amsterdam, luiden Engels pond 10,0710,17, Amerikaanse dollar 3,57—3,61 Canadese dollar 3,413,46, Franse frank 100) 72 20 —72,70, Belgische frank (100) 7,19'/!—7,24"/!, Duitse 89,7090'2°. Zweedse kroon (100) 69,10 —70,10 Zwitserse frank (100) 83,Q0—83,50, Itali- aa5«e hre (10.000) 57,00-59.00. Deense kroon (100) "'•TO—52,70, Noorse kroon (100) 49,90—50.90, Oos tenrijkse schilling (100) 13.90-14.00. Portugese escudo 1100) 12,5512.70 Spaanse peseta (100, grote coupuies) 5,90 -6,05.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 17