„Nederland is versterkt uit het V.N.-debat gekomen" A G EN DA 3 Beste mensen, laat n eens verwennen! De Tweede Kamer moest ontijdig naar huis i I VAN NIEL verrukkelijk! VERMAAT'S Vertrouwen in verdere ontwikkeling inzake Nieuw-Guinea R.C.N. gaat een scheepsreactor ontwerpen Italiaanse horlogemaker in Parijs aangehouden Schadevergoeding voor belemmerd uitzicht Antillianen komen hier een tanker bemannen Bij onverwachte hoofdelijke stemming waren te weinig leden present Uit... Goedworu! Kouder IJ DAG 1 DECEMBER 1961 2 VERMOEIDE MINISTER LUNS TERUG IN ÉÉN WOORD ROOMBOTER AMANDELLETTER 500 gram 3.80 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk NAAIMACHINES QL electr. in koffer 225.- Kort nieuws Kosten: bijna 17 miljoen w v. Belastingverlaging gehuwde vrouw gj OMEGA HORLOGES f - "4i> i De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is gistermiddag uit New York op Schiphol teruggekeerd, waar hij de verzamelde pers, film en radio op een persconferentie mededeelde „zeer ver moeid, doch niet ontmoedigd te zijn". „De Nederlandse regering is wel teleur gesteld over de verwerping van het plan Nieuw-Guinea, maar daar staat tegen over dat het verloop van de debatten en het getal der landen die het plan hebben gesteund er op duiden, dat de Neder landse regering er gelijk mee had deze Advertentie zaak aan de Verenigde Naties voor te leggen". „Nederland is versterkt uit dit debat gekomen", zei minister Luns. „De re gering wist door haar vele contacten in het laatste halfjaar, dat het plan bij de verschillende buitenlandse mogendheden grote instemming zou vinden. Maar als het er op aan komt zich openlijk uit te spreken, terwijl er zware oppositie wordt gevoerd, dan spreken allerlei factoren mee". In de laatste drie maanden heeft het algemene beeld zich volgens hem op radicale wijze ten gunste van Nederland gewijzigd. Ons land kan dan ook met ver trouwen de verdere ontwikkeling tegemoet zien, meende hij. Van verschillende zijden had hij de ver zekering gekregen dat men de uitslag van de stemming in de V.N. ziet als een onderschrijving yan de Nederlandse poli tiek. Tot dezelfde conclusie waren ook on ze ambassadeur, dr. J. H. van Hoijen. en onze permanente vertegenwoordiger bij de V.N. mr. Schürmanr, gekomen. Minister Luns onderstreepte dat een 13- tal landen van het Afro-Aziatische blok de essentie van het Nederlandse plan heeft overgenomen en dit in een eigen resolutie heeft neergelegd. „Die resolutie is niet door Nederland met hen opgesteld, dat wil ik met nadruk verklaren. Die landen voelen zich zeer onafhankelijk. Zij wensen geen enkele directe beïnvloeding, aldus de minister. Zij willen niet dat het recht op zelfbeschikking van de Papoea's wordt aangetast. Op- de .vraag wat -er nut moet- gebeuren, zei de minister: „Er is volstrekt geen nieuwe situatie gekomen. Nederland heeft geen grote nederlaag geleden. Pas dan zou de vraag zin hebben gehad, als Nederland maar een derde van de stemmen had ge kregen. Het is voor de Nederlandse posi tie zeer belangrijk, dat de V.S. zich in woord en daad tegen het Indonesische standpunt aan de zijde van Nederland heeft geschaard. Ik ben geen kristalkijker maar ik geloof dat de Nederlandse rege ring de politiek zoals die al sinds jaren is gevolgd en uitgestippeld zal voortzetten. Ten hoogste kan de te volgen methode aan enige wijziging onderhevig zijn." Voor de drie Papoea's, die als adviseurs aan de Nederlandse delegatie waren toe gevoegd, had de minister grote waarde ring. Zij hebben zeer vele contacten gelegd en veel gedelegeerden gesproken. Op een vraag van een communistische verslaggever over eventuele onderhande lingen tussen Nederland en Indonesië, waarbij deze journalist opmerkte, dat vol gens ettelijke Nederlanders minister Luns zelf niet de aangewezen man voor zulke beraadslagingen zou zijn, antwoordde mr. Luns lachend, dat dit voor hem geen nieuws was. Hij zei dat Nederland onder bepaalde omstandigheden tot een gesprek met Indonesië bereid was. Dat bleek wel uit de Nederlandse instemming met de Brazzaville-resolutie, waarin een dergelijk gesprek werd voorge steld, maar Nederland blijft onder alle omstandigheden vasthouden aan het zelf beschikkingsrecht van de Papoea's en mi nister Luns had geen aanleiding te veron derstellen, dat de Indonesiërs ten aanzien van hun standpunt (onvoorwaardelijke overdracht van Nieuw-Guinea aan Indo nesië) water in de wijn zouden willen doen. „Bij het bekijken van de stemmingsuit slag moet iedereen zich realiseren, dat het buitenland geneigd is deze anders te be zien dan Nederland. Er zijn in Nederland een aantal kringen, die door zwart pessi misme zijn bezeten en die de laatste in ternationaal bezien voor Nederland toch gunstige ontwikkeling niettemin als een verzwakking beschouwen, hetgeen objec tief gesproken niet het geval is," zo be sloot de minister. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Ne derlandse Comedie geeft een voorstelling van „De getatoueerde roos" van Tennessee Williams; regie Ko van Dijk. Zaterdag en zondag 20 u.: De Toneelgroep Theater met „Brieven van een dichter" van Michael Redgrave; regie Michael Warre. Teylers Museum, zondag 14 u.: Bespeling van het 31-toons-orgel door Anton de Beer. Uitgevoerd worden werken van Pas- quini, Badings en Jan van Dijk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Het raadsel der verdwenen vrouwen", 18 j. Frans Halstheater, 14, 19 en 21.15 u., zon dag ook 16.30 u.: „De verleidster van de Nijl", 14 j. Lido Theater, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Lemmy Caution en verdovende middelen", 18 j. Luxor Theater, 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Inspecteur Callaghan slaat weer toe", 14 j. Minerva Theater, vandaag en maandag 20.15 u., zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Romanoff en Juliet", a.l. Zondag 14 en 16.15 u.: „Uit de brand ben je", a.l. Rembrandt Theater, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Terreur van de straat", 18 j. Zondag 11 u.: „Droomreis door Amerika", a.l. Roxy Theater, vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De bruiden van Dracula", 14 j. Studio Theater, 14.15, 19 en 21.15 u„ zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: .School voor (f)linke jongens", a.l. Zondag 11 u.: „Aida" a.l. Theater Monopole (Zandvoort), zaterdag tot en met maandag 20 u.: .Battle Cry 18 j. Zondag 14.30 u.: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l. TENTOONSTELLIN GEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 jan. expositie van te keningen van Dick Breed: 1022 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland 13): Tot 10 dec. expositie van gouaches, tekeningen en aquarellen van J. C. Heek: 917 u.. ma., wo. en vr. ook 1820 u. Museum Het Huis Van Looy: Tot 4 dec. tentoonstelling van werken van de grafi cus Andreas Schotel: 1017 u., zondag van 1317 u. Galerie „Uittenhout" (KL Houtstraat 41): Tot 11 dec. expositie van aquarellen en grafiek van Tonny Buytendijk: 10.3017 u. (zondag 1417 u.). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem' in de krant van vandaag). VRIJDAG 1 DECEMBER City-theater, 20 u.: „O Sole Mio". Rex-theater, 20 u.: „Liefde zonder uit zicht". ZATERDAG 2 DECEMBER City-theater, 19 en 21.15 u.: „O Sole Mio". Rex-theater, 20 u.: „Liefde zonder uit zicht". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 14—16.30 uur. VRIJDAG 1 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win den waaien om de rotsen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: /.Spervuur naar Tobroek". W.B. Theater, 20 u.: „Paspoort voor China". ZATERDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win den waaien om de rotsen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Spervuur naar Tobroek". W.B. Theater, 20 u.: „Paspoort voor China". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 u.: „Gouddorst". Advertentie Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM Kabelstoring. Enige telefoonkabels te Scheveningen zijn op een tot nu toe nog onverklaarbare wijze zwaar beschadigd Door deze beschadigingen is de telefoon dienst gedupeerd, want ruim 1000 telefoon abonnees te Scheveningen kunnen van hun toestel geen gebruik maken. Het zijn num mers, die beginnen met 55, 54 of 51. P.T.T. is naarstig naar de oorzaak van deze sto ring aan het speuren, een storing, die dus ook het plotseling in werking treden van de sirenes tot gevolg had, waardoor velen werden opgeschrikt. «TosKcton rynVt Het Reactor Centrum Nederland gaat een reactor ontwerpen, die zal kunnen dienen voor de voortstuwing van sche llen. De kosten van dit ontwerp zullen 17 miljoen gulden bedragen. Daarvan komt 40 percent, 6,8 miljoen gulden, voor rekening van Euratoom. Het ver drag tussen het R.C.N. en Euratoom dienaangaande is vandaag ondertekend. Er varen reeds tal van schepen op kern energie: de Amerikaanse atoomduikboten, het Amerikaanse vrachtschip „Savannah" dat binnenkort in de vaart komt, en de Russische ijsbreker „Lenin". Deze sche pen zijn uitgerust met een „drukwater- reactor." Ook de reactor die het R.C.N. gaat ont werpen is er een van dit type. Het Ne derlandse project bevat echter een zo groot aantal technische verbeteringen, dat Eura toom deelneming in de kosten ervan ver antwoord acht. Euratoom heeft op dit gebied reeds twee contracten met Duitse ondernemingen. Binnenkort zal een vierde met een Ita liaanse groep industrieën worden ge tekend. Om de coördinatie van het werk in de betrokken landen te bevorderen, wordt een internationale verbindingsgroep opgericht, waarin met Euratoom alle be trokkenen vertegenwoordigd zijn. Het con tract tussen het R.C.N. en Euratoom heeft een looptijd van drie jaar. Het kan in on derling overleg worden verlengd. Totaal heeft Euratoom nu aan deelnemingen in projecten op het gebied van scheepsreac tors 21,6 miljoen gulden besteed. De Italiaanse horlogemaker Sergio Guaz- zardi, die de Amsterdamse Centrale Re cherche wil horen in verband met de ver onderstelde moord op de Italiaanse schoe nenhandelaar Bruno Colombo is sedert gisteren in handen van de Parijse politie. Zoals men weet had de Nederlandse poli tie via Interpol de Franse recherche ver zocht om arrestatie en uitlevering, van de verdachte Italiaan. Guazzardi heeft het de Franse politie niet moeilijk gemaakt. Na dat in het Parijse hotel waar de Italiaan verbleef een boodschap was afgegeven, is Guazzardi, die geen onbekende van de vreemdelingenpolitie is, zich de volgende dag bij het commissariaat van zijn wijk komen melden. Hij werd aan het parket overgedragen en zit nu in de cel. Guazzardi zal aan de Nederlandse auto riteiten worden uitgeleverd, maar uitleve ringen zijn vaak nogal omslachtige proce dures; bovendien is het niet uitgesloten, dat Guazzardi's Franse zondenregister eerst nog wordt nagezien. De Nederlandse politie heeft de ouders van de verdwenen Bruno Colombo ge vraagd naar de bloedgroep van hun zoon. De politie hoopt met dit gegeven vast te kunnen stellen of de bloedsporen die zijn gevonden in de auto van de verdwenen Italiaan van hem afkomstig kunnen zijn. Vanmiddag werd meegedeeld dat de Italiaanse horlogemaker Sergio Guazzardi na een verhoor door de Franse politie Is vrijgelaten. De gemeente Den Haag zal een villa bewoner, die zich het uitzicht ontnomen zag door het nieuwe gebouw van het Vrijzinnig Christelijk Lyceum in de Haag se villawijk Van Stolkpark, een schade vergoeding moeten betalen, zo heeft de ci- .-JtjPÏf ,Haagse rechtbank.vapj morgen bepaald. j B.ii (Jg ,beband<ïling van d.eze cjviele pro-, cedure voof de'rëchtbank' werd nameni de villabewoner gesteld dat B. en W. des tijds ten onrechte een bouwvergunning hebben afgegeven. Naar zijn mening is het krachtens de verordening-Van Stolk park niet toegestaan wijziging te brengen in de bestemming van de gronden in de ze wijk. Volgens deze verordening mogen er slechts eengezinswoningen en flatge bouwen van beperkte omvang verrrijzen. Het standpunt van de gemeente in deze zaak is dat B. en W. gerechtigd waren de bouw toe te staan, omdat het lyceum reeds aan de Van Stolkweg was gevestigd, in een villa namelijk. Er zou sprake zijn van een verkregen recht, dat door de veror dening niet aangetast kan worden. De rechtbank heeft thans de villabewo ner in het gelijk gesteld en uitgemaakt dat de gemeente een schadevergoeding moet betalen. De kwestie van het bedrag van deze schadevergoeding zal nog nader aan de orde moeten komen. De gemeente Uit Willemstad op Curagao zijn 33 An tilliaanse schepelingen aan boord van de „Reina del Mar" naar Nederland vertrok ken om dienst te nemen bij „Shell Tan kers n.v." Zij zullen in Rotterdam aan monsteren op de tanker „Vivipara". De aanwerving van deze Antilliaanse be manning is geschied op initiatief van de regering der Nederlandse Antillen en kan beschouwd worden als de eerste daadwer kelijke stap in de richting van tewerkstel ling van Antillianen in Nederland. Hoewel deze bemanning uiteraard niet in Neder land zelf werkzaam zal zijn, is haar dienst verband toch geheel op Nederlandse leest geschoeid. De schepelingen zijn afkomstig van Curagao en Bonaire. Advertentie I Gewoon eens een doordeweekse dag met een feestelijke avond besluiten. Een keertje buitenshuis samen klinken. Waarop? Op alles. Op het feit, dat u daar samen zit, in een goed humeur, en bediend op uw wenken. Spreekt u dat van de week eens af? 5 a Q. Luister naar de familie Doorsnee via Radio Luxemburg (208 en 49.26 mop zaterdag 2 december om 12 uur of zondag 3 december om 13.30 uur of via Radio Veronica (192 m) op maandag 4 december 's avonds om 6.30 uur. Deze uitzendingen worden u aangeboden door de Nederlandse Horeca-bedrtfven. (Van onze parlementaire redacteur) Door een samenloop van omstandig heden zijn de werkzaamheden van de Tweede Kamer gistermiddag voortijdig stopgezet. Doordat bij een hoofdelijke stemming minder dan 76 leden (het zo genoemde quorum) aanwezig bleken te zijn moest de beraadslaging worden ver daagd. Dat betekent, dat de wetgevende machine pas weer na Sint Nicolaas op gang kan komen, tenzij wellicht besloten wordt op 5 december te vergaderen om de verloren tijd in te halen. Op de agenda van gisteren stond onder meer het wetsontwerp tot wijziging van ge meentegrenzen in het Gooi en de kwes tie van de Bijlmermeerpolder, waarover een omvangrijke discussie werd ver wacht. Dit debat kon nu niet doorgaan. De stagnatie is ontstaan door de gang van zaken bij een wetsontwerp tot uitbrei ding van de gemeente Culemborg ten kos te van het naburige Beusichem. Het ging om een stukje grond van 150 hectare en dertig inwoners. De heer Scheps (P.v.d.A.) steeds een trouw spreker over grenswij zigingen, was ontevreden over hetgeen minister Toxopeus had gezegd betreffende de bestaansmogelijkheden van Beusichem in het kader van een toekomstige herin deling van de hele westelijke Betuwe. De minister kon geen positieve toezegging over deze herindeling doen en meende dat deze kwestie niet aan het huidige wetsont werp mocht worden opgehangen. De heer Scheps vond tóen dat dit ohftveïp dan maar „een za'chte dood moest .steryen" en "Vroeg stemming bij zitten eri opstaan. Toen ontstonden de moeilijkheden: de heer Van de Wetering (C.H.U.) vroeg hoofdelijke stemming. Daar had kennelijk een groot aantal leden niet op gerekend. Ook als slechts één lid een dergelijke stemming vraagt, moet aan dit verzoek worden voldaan. De heer Van de Wete ring, wiens fractie met die van K.V.P., V.V.D. en A.R.P. vóór het ontwerp was, zou wellicht beter hebben kunnen zwij gen, want toen hij om zich heen keek, kwam hij tot de ontdekking, dat met na me de gelederen van de K.V.P. grote ga pingen vertoonden. De bel voor de stemming rinkelde, de schaarse K.V.P.'ers en zij niet alleen - zaten kennelijk in de grootste verlegen heid en de stemming begon. Een der com mies-griffiers las de presentielijst op maar bij een groot deel van de namen kwam geen antwoord. De uitslag van de stemming was dat 42 leden voor het ont werp waren en ertegen 28. Totaal waren dus 70 leden aanwezig. De vergadering moest worden verdaagd, want de Kamer mag volgens de Grondwet niet beraadslagen of besluiten als niet meer dan de helft van het aantal leden aanwezig is. Voor een geldig besluit moe ten dus in de Tweede Kamer ten minste 76 leden aanwezig zijn. In de praktijk wordt echter vaak beraadslaagd en beslo ten zonder dat aan deze eis is voldaan omdat zij die de presentielijst hebben ge tekend geacht worden aanwezig te zijn ook al zijn zij daarna weer weggegaan. Deze gedachte wijkt echter voor de wer kelijkheid, als blijkt dat bij een hoofde lijke stemming het vereiste minimum aantal leden er niet is. Van de 49 leden der K.V.P. waren er slechts 14 aanwezig; van de 19 V.V.D.'ers 13; van de 12 Christelijk-Historischen 9 en van jde 14 Anti-Revolutionairen 6, totaal dus 42. Van de 48 socialisten waren er 24 van de 3 S.G.P.'ers 2, van de 3 communis ten 1 en van de 2 pacifisten ook 1. De fractie van de K.V.P. sloeg dus relatief het slechtste figuur en de C.H.U. het beste. De heer Van de Wetering moet de si tuatie verkeerd hebben beoordeeld, toen hij hoofdelijke stemming vroeg. Hij is er van verscheidene kanten boos om aange keken. De heer Scheps had stemming „bij zitten en opstaan" gevraagd en toen daar na vrij veel socialisten de zaal binnen kwamen, vreesde de heer Van de Wete ring vermoedelijk verwerping van het ont werp, waarna hij schielijk hoofdelijke stemming vroeg. Intussen was dit niet het enige misverstand. Verscheidene leden moeten de indruk hebben gehad, dat er die middag geen hoofdelijke stemming meer gehouden zou worden. Zij verlieten het Kamergebouw en zouden weer present zijn als de Bijlmermeer aan de orde kwam. Dat er blijkbaar ook bij de griffie niet meer op een stemming was gerekend bleek uit het feit dat een Kamerbewaar der moest helpen „turven" bij de stem opneming Aan het begin van de vergadering is zonder hoofdelijke stemming het wetsont werp tot belastingverlaging voor de wer kende gehuwde vrouw ongewijzigd aange nomen. Het amendement-Peschar (P.v.d.A.) om de minimum belastingaftrek te stellen op 750,- werd verworpen met 70 tegen 43 Advertentie edelstaal vanaf 135,- GROTE HOUTSTRAAT 86, HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 lllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllilllllllilllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mede: b+SJ oh-aan, storing die gisteren over de Noord zee trok en die bij ons langdurige regen bracht is intussen boven het Oostzeege bied aangekomen. Een bijbehorend front, dat de scheiding vormt tussen de zeer zachte lucht, waarin vannacht in ons land temperaturen van 12 graden voor kwamen, en koudere lucht uit het noor den, trok in de afgelopen nacht langzaam van noord naar zuid over ons land, het geen ook weer met flinke regenval ge paard ging. Op het vliegveld Deelen viel in 24 uur tijds bijna 30 mm. regen. Intus sen is ten zuidwesten van Zeeland een nieuwe storing aangekomen, die eveneens vergezeld van regen naar ons land koerst. Zij zal in de komende nacht passeren, waarna morgen koudere lucht over het ge hele land zal stromen. Er zullen in deze lucht enkele opklaringen voorkomen. WEERRAPPORTEN stemmen (voor stemden P.v.d.A., P.S.P. en C.P.N.). De minimumaftrek blijft dus 500,- De eerste 500,- van het inkomen der vrouw worden dus niet door de in komstenbelasting getroffen. Met 66 tegen 49 stemmen werd verwor pen het amendement van de heer Kieft (A.R.) om de beloning van de vrouw, die in het bedrijf van haar man werkt, te stellen op 3000,- in plaats van f 2250,-. Tegen dit amendement stemden de leden van de P.v.d.A., P.S.P. en C.H.U. Vóór waren A.R.P, SGP en CPN De fracties van de KVP en VVD waren verdeeld- De Kamer besloot het wetsontwerp Al gemene Kinderbijslagverzekering op de agenda te plaatsen na de begroting van Defensie. De kinderbijslag met alles wat daarbij behoort komt vóór maan dag 11 december echter niet aan de orde. Maximum-temperaturen at t» m g binnen- en buitenland. 2| Neerslag, laatste 24 uur. So S3 S3 Den Helder geheel bew wnw 11 17 Ypenburg regen wnw 11 16 Vlissingen regen wnw 11 10 Eelde geheel bew w 10 26 De Bilt regen w 11 25 Twente regen nnw 9 27 Eindhoven regen wzw 10 14 Zd-Limburg regen wzw 10 14 Helsinki sneeuw windst. 2 34 Stockholm geheel bew wnw 4 0,3 Oslo geheel bew nnw -1 0 Kopenhagen onbewolkt w 6 10 Aberdeen onbewolkt w 6 0 Londen regen n 13 4 Amsterdam regen w 11 21 Brussel regen w 10 13 Luxemburg regen wzw 7 8 Parijs geheel bew zw 11 0,5 Bordeaux motregen zw 14 2 Grenoble zwaar bew. windst. 7 8 Nice licht bew. windst. 14 0 Berlijn regen w 7 7 Frankfort regenbui zzw 7 5 München geheel bew wzw 7 0,5 Zürich zwaar bew. zw 6 1 Genève zwaar bew. wzw 8 0 Locarno onbewolkt windst. 0 Wenen regen zzw 9 0,5 Innsbruck zwaar bew. w 8 0,1 Belgrado mist z 12 6 Athene zwaar bew no 21 0 Rome licht bew windst. 19 0 Ajaccio zwaar bew. 0 18 0 Madrid onbewolkt windst. 10 0 Mallorca onbewolkt windst. 16 0 Lissabon onbewolkt n 16 0 Zaterdag 2 december Zon op 8.26 uur, onder 16.32 uur. Maan op 1.42 uur. onder 14.26 uur. Maanstanden 8 dec. 0.52 uur nieuwe maan. 14 dec. 21.06 uur eerste kwartier. 22 dec. 1.42 uur volle maan. 30 dec. 4.57 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in I.lmuiden Vrijdag 1 december Hoog water 10.08 en 22.43 uur. Laag water 5.15 en 17.46 uur. Zaterdag 2 december Hoog water 11.19 en 23.56 uur. Laag water 6.30 en 19.00 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroegei dan te IJmuirien.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2