op ieders lip! Voor het gulle St.-NicoIaasfeest alleen het beste: Chief Whip ia de bekende groene doos SLANK Ben Bella volgende week naar nieuwe residentie I. KAN Oostenrijk jachtterrein voor spionnen UNO wil verspreiding van kernwapens voorkomen WERELDNIEUWS Demonstratie voor Didès in Parijse gevangenis Gevechten in N.-Katanga Amerikaanse poging tot uitsluiting van Peking als lid van de UNO De beste sigaret voor 5 december 1 Handgemeen in Nationale Vergadering Vliegdiensten op Parijs wegens staking gestopt Kennedy vraagt meer gevechtstroepen raatótoel Jan Feuen r Het geschenk dat een glimlach tovert komt 0p de VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 3 nog altijd niet overtroffen in zuiverheid, smaak en kwaliteit. Een nieuw plantaardig produkt Kinderverlamming eiste in West-Duitsland 241 levens 50 Stuks in geschenkdoos f. 2.50 ,Verr aders' A mbtenaren van Financiën geven er ook de brui aan .Medeplichtigen Nieuwe voorzitter Europese Beweging Juwelier Horloger Zorin liep boos weg Elias HEERLIJK WARM! KRUISWEG 50 - HAARLEM Roemenië en Philippijnen „delen" zetel in de Veiligheidsraad PARIJS Het Parijse gemeenteraads lid de rechts-extremistische ex-politie- commissaris Jean Didès, die op 18 no vember werd gearresteerd vanwege de dreigende taal, die hij op een recente bij eenkomst in Parijs jegens het staatshoofd generaal Charles de Gaulle, had uitgesla gen heeft de Santé-gevangenis verlaten voor een gedwongen onderkomen elders. Zijn medegevangenen deden hem uitgelei de met het gescandeerde Al-gé-rie Al-gé- rienne en Algérie Francaise. ai naar ge lang hun gezindheid. De politieke gevangenen in de Santé om vatten anti-gaullisten zowel als Algerijnse opstandelingen, die in verschillende vleu gels zitten. Didès had aanvankelijk geweigerd de Santé te verlaten, omdat dit geen vrijheid maar onderbrenging in het Beaujon zie kenhuis betekende. De politie zette de toegangen af en hield journalisten tegen. Later ging de politie de gevangenis binnen en wierp traangas granaten naar de gevangenen, die zich om Didès geschaard hadden. De gevangenen wierpen niet ontplofte granaten terug. Sommige officieren onder hen hadden hun uniformen met medailles aangetrokken. Didès heeft van het begin af ontkend, dat hij tot moord op de president der re publiek zou hebben opgehitst, zijn ontken ning is door verschillende getuigen be vestigd. Niettemin werden de woorden „dood aan de verrader-generaal" wel ver meld in het proces-verbaal, dat een po- litie-inspecteur tijdens de vergadering had opgemaakt en ook in verschillende krante verslagen, die de aanleiding tot de arresta tie vormden. Of niettemin een gerechtelij ke vervolging tegen Didès zal worden in gesteld, was vanmorgen in Parijs nog niet officieel bekend. LEOPOLDSTAD (UPI) —Volgens in Leopoldstad ontvangen militaire rappor ten is de strijd om Katanga opnieuw op gelaaid. De gevechten deden zich thans voor aan de noordgrens tussen Katanga en Kivoe. Twee dagen geleden woedden vooral gevechten rond de stad Kongolo. Een grote strijdmacht van Kongolese troepen is intussen van Kivoe uit Katan ga binnengedrongen en daar gestuit op een verbeten defensie van Katangese gen darmes. Eerder hadden de binnenvallen de Kongolese troepen het dorp Kibama in brand gestoken. Voorts werden Kongo lese eenheden uit Albertstad in Noord- Katanga per vliegtuig naar het front ver voerd. Alle troepen, die bij de strijd be trokken waren, behoorden tot de strijd krachten van Antoine Gizenga. De UNO heeft twee brieven gestuurd aan de re gering van Tsjombe, waarin wordt ge protesteerd tegen de recente mishande ling van een moord op UNO-personeel. De bestraffing van de daders wordt ge- eist. NEW YORK (UPI) De Verenigde Sta ten zouden vandaag de UNO-Assemblee 'verzoeken voor het begin van het debat over de toelating van communistisch Chi na tot de UNO te verklaren, dat elk voor stel een verandering te brengen in de ver tegenwoordiging van China een belangrij ke kwestie is, aldus is gisteren bekend ge worden. De goedkeuring van een resolutie hierover zou inhouden, dat het besluit com munistisch China toe te laten in plaats van nationalistisch China een twee-derde meerderheid van het aantal in de Assem blee uitgebrachte stemmen zou vereisen. Amerikaanse zegslieden hebben ver klaard erop te vertrouwen, dat door het voorstel betreffende het belang van de kwestie elke poging om het communisti sche regime in de UNO te krijgen met een royale meerderheid verijdeld zou kunnen worden. Advertentie Chief Whip Advertentie om snel slank te worden, dat in vele landen reeds met succes wordt toegepast is Fuca excellent. Heerlijkwerkende, slank- makende Fuca-dragées I Neem ook Fuca-dragées, u zult het zien en voelen Ook maken zij Fuca-dragées werken op 4 verschillende manieren: Fuca-dragées geven u uw slankheid terug én zorgen ervoor, dat u die ook houdt. Met Fuca-dragées verdwijnen hinderlijke vetkussentjes om de maag; te zware heupen en dijen krijgen weer harmonische proporties, een onderkin wordt glad. Fuca- dragées stimuleren de werking van de darmen en bezorgen u een goede stofwisseling, nieuwe frisheid en jeugd. Regelmatig gebruik van Fuca- dragées bevordert ook de glanzende gezondheid van uw huid. 45 Fuca-dragées in 'elegante verpakkingf 2.90 EXCELLENT BONN In februari zullen in verschil lende Westduitse deelstaten inentingsac ties beginnen met orale entstof tegen kin derverlamming. In de deelstaat Noordrijn- Westfalen, waar het zwaartepunt lag van de kinderverlammingsgolf van de afgelo pen zomer, is een wet in voorbereiding om deze inenting op vrijwillige basis mogelijk te maken. Alleen in deze volkrijkste deel staat in de Bondsrepubliek denkt men zes miljoen mensen te zullen inenten. De mi nister van Binnenlandse Zaken van Noord- Rijn-Westfalen, Dufhüs, heeft meegedeeld dat van 1 januari tot 15 november van dit jaar 4.161 mensen in Westduitsland kinder verlamming hebben gekregen. In 3093 ge vallen ging de ziekte met verlammings verschijnselen gepaard. In 241 gevallen, 7,8 percent, had de ziekte een dodelijk ver loop. (Van onze correspondent) PARIJS Ben Bella, de vice-premier van de Algerijnse rebellenregering, zal volgende week, tezamen met twee ande re ministers, die sinds vijf jaar eveneens in Franse gevangenschap vertoeven, naar een achttiende eeuws kasteel, ongeveer vijftig kilometer van Parijs, verhuizen. Tot zijn overbrenging werd tien dagen geleden door de Franse regering beslo ten, in overleg met drie marokkaanse ministers, die zich als bemiddelaars had den opgeworpen om een einde aan de recente hongerstaking van de Algerijnse leider en een tweeduizend andere gevange nen te kunnen maken. Ben Bella zal in zijn nieuwe verblijf plaats door tachtig republikeinse gardis ten worden bewaakt. Een persoonlijke vertegenwoordiger van de Marokkaanse koning zal in het kasteel garant staan voor zijn verzorging en behandeling. Zijn persoonlijke status wordt officieel niet meer als „gevangene", doch als „gast" van de Franse staat omschreven. Het kasteeltje, eigendom van een Parijse in dustrieel, dat in een wandelpark van tien hectare ligt, heeft na de eerste wereld oorlog de Franse premier Aristide Briand enige tijd tot onderdak gediend. De Fran se regering heeft de residentie voor drie maanden van de eigenaar gehuurd, een tijdsduur, die men nu blijkbaar ook nodig denkt te hebben om een definitieve over eenkomst te kunnen sluiten met het FLN, waarmee in het geheim nu sinds enige tijd weer wordt onderhandeld. In elk ge val is het wel zeker, dat Ben Bella nu de laatste fase van zijn gedwongen ver blijf in Frankrijk heeft bereikt. (Reuter, UPI) De Franse regering en het FLN zouden een overeenkomst hebben gesloten, welke het Frankrijk zou toestaan zijn militaire bases in Algerije te behouden nadat het land onafhankelijk heid zou hebben verkregen. Het Parijse „Paris-Jour" schrijft dat volgens „serieu ze bronnen" de Algerijnen erin hebben toegestemd Frankrijk de zeggenschap te laten over de grote basis van Mers-El- Kebir, en Frankrijk optie te geven voor de duur van 99 jaar op andere bases op Algerijns gebied. Het bericht volgde op verhitte debatten tussen rechtse en Gaullistische afgevaar digden in de Nationale Vergadering over beweringen als zouden de rebellen met de Sovjet-Unie overeengekomen zijn Frak rijk van zijn bases in Algerije te ver drijven nadat het land onafhankelijk was geworden. De ruzie tussen de afgevaar digden hierover liep zo hoog op, dat suppoosten de vechtenden moesten schei den. Het handgemeen ontstond nadat le den van de rechtervleugel de regerings- politiek hadden aangevallen. De afgevaar digde voor Corsica, Pacal Arrighi, eiste dat de „verraders" voor een gerechts hof gebracht zouden worden. Hierop snel- (Van onze correspondent) PARIJS Na hun teleurstellende on derhoud met de Franse premier Michel Debré hebben de Franse ambtenaren van het ministerie van Financiën gisteren be sloten vandaag niet op hun bureaus te verschijnen. Het personeel van de civiele luchthavens heeft zich bij de staking aan gesloten, zodat de meeste vliegdiensten vandaag voor de tweede maal deze week werden lam gelegd. Het werd vanmorgen niet uitgesloten geacht, dat ook andere vakbonden zich nog metter daad solidair met de overige stakers zou den verklaren. Het grondpersoneel op de Parijse vlieg velden Orly en Le Bourget staakt tot acht uur vanavond. De Pan American Trans World Airlines en de Scandinavian Airlines System hebben hun diensten naar Brussel en Genève verlegd. De „Sabe na" en de „Swissair" hebben alle vluch ten op Parijs geannuleerd. Van de K.L.M. zijn drie van de acht vluchten vervallen. den Gaullistische afgevaardigden toe en sloegen Arrighi in het gezicht, waarna een schermutseling ontstond. De zitting werd korte tijd geschorst. De minister voor Algerijnse Zaken Louis Joxe zei, dat niets het gerucht over het bestaan van een Russische overeen komst met de Algerijnse nationalisten wettigde. Wel, zei hij, is er een over eenkomst tussen het FLN en Tsjechoslo- wakije, maar over de inhoud daarvan is niets bekend. Het Franse ministerie van Voorlichting heeft meegedeeld dat buitenlandse corre spondenten, die in hun bladen gesprekken weergeven met leiders van tegen de Fran se staat in verzet zijnde organisaties, uit Frankrijk zullen worden gezet. Een Ame rikaanse en een Britse correspondent heb ben kortgeleden in Algerije gesprekken gevoerd met ex-generaal Salan, de leider van de uiterst-rechtse ondergrondse orga nisatie „het geheime leger" (OAS). In de mededeling staat ook dat dergelijke ge sprekken met opstandelingenleiders be schouwd kunnen worden als medeplichtig heid aan een samenzwering tegen de staat. NEW YORK (UPI) De algemene commissie voor politieke aangelegenheden van de UNO assemblee heeft op verzoek van de Arabische afgevaardigden beslo ten om het debat over Algerije voorlopig tot 14 december uit te stellen. Mr. A. T. Laverge zal mr. H. R. Nord opvolgen als voorzitter van de Europese Beweging in Nederland. Mr. Laverge maakt sinds 1950 deel uit van het bestuur der Europese Beweging. In 1943 week mr. Laverge uit naar Enge land en nam hij dienst bij de 82e Ameri kaanse luchtlandingsdivisie. Hij heeft zich in de oorlog in de strijd bij Nijme gen onderscheiden. Mr. Laverge is voorts voor Nederland adunct-aanklager geweest in het proces tegen de Japanse oorlogs misdadigers in Tokio. Advertentie BARTELJORISSTR. 2 - TEL. 13004 WASHINGTON (UPI) In overleg met zijn minister van Defensie Robert McNa- mara, heeft president Kennedy het Ame rikaanse congres om nog twee gevechts divisies voor het staande leger verzocht, zo is gisteren gemeld. Als het congres toe stemt, zou de permanente strijdmacht van Amerika op bijna een miljoen man ko men. Kort geleden had McNamara al aan de pers verteld, dat naar zijn mening het leger groter moest zijn dan de 929.000 man waarmee de begrotingsplannen rekening hielden. Als reden noemde de minister de Berlijnse crisis. Reeds is het leger in op bouw tot een omvang van 1.008.000 man in zestien divisies, doch ruim honderddui zend van deze mensen zijn reservisten en leden van de nationale garde die volgend jaar zullen worden gedemobiliseerd. De twee extra divisies voor het staande le ger, zouden naar schatting een kwart mil jard dollar kosten. NEW YORK (Reuter) De Russische permanente vertegenwoordiger bij de UNO, vice-minister Zorin, is woensdag avond boos weggelopen van een diner, toen de Amerikaanse vice-president Lyn don Johnson tijdens een toespraak betoog de, dat West-Europa en een groot deel van het Verre Oosten van de communisten zijn gered, en een Sovjet-aanval op Europa een uiterst riskante onderneming zou zijn. Het diner, dat door achthonderd gasten werd bijgewoond, werd gegeven ter ere van de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de UNO, Adlai Stevenson, aan wie de „Wereldprijs voor menslievendheid" werd uitgereikt. Advertentie Kaarslicht flonkerend, feestelijk! GOUDA KAARSEN (Van onze correspondent) WENEN Liggend op de grens tussen Oost en West en omringd door zes landen is het zwak verdedigde Oostenrijk als 't ware gepredestineerd als spionage-terrein. Hieraan werd men plotseling herinnerd, toen een zekere dr. Abrany, een gevluchte Hongaar, ongemerkt uit zijn woning in Wenen was verdwenen. Op de dag van zijn verdwijnen was hij nog in gezelschap ge weest van een andere Hongaar, Geroe ge naamd, maar ook deze is uit Oostenrijk verdwenen. De recherche neemt aan, dat Geroe zijn landgenoot Abrany in de val gelokt heeft en naar Hongarije liet ver voeren. De politieke achtergrond van Abra ny is overigens niet bepaald doorzichtig. Na zijn vlucht in 1956 werkte hij eerst voor radio Vrij Europa, maar later trad hij op als een soort makelaar tussen Oos tenrijkse zakenmensen en officiële Hon gaarse handelsinstanties. Spionnen In de loop van een week heeft de Oos tenrijkse recherche thans vier spionnen ge arresteerd. namelijk een uit Tsjechoslowa- kije, twee Hongaren en een Oostenrijker. De Tsjech, Stanislaus Neletzlinek, wordt nog door de recherche aan de tand ge voeld, maar het staat wel vast dat hij met de autoriteiten in Praag op goede voet stond. De twee Hongaren hebben in middels toegegeven en bekend dat zij mi litaire versterkingen in Oostenrijk moesten fotograferen. Deze versterkingen bestaan uit een gordel betonnen bunkers, die zich in de omgeving van de Hongaarse grens bevinden en die de Oostenrijkse minister van Defensie liet aanbrengen, nadat Hon garije zijn troepen had versterkt. De twee spionnen heten Kis en Pap. Ze werden door een spionagecentrum in het stadje Sopron (Odenburg) gedirigeerd. Pap heeft vroeger voor geld Hongaarse vluchtelingen naar Oostenrijk gesmokkeld maar in de laatste tijd schijnt hij pogingen te hebben gedaan om vooraanstaande vluchtelingen in de val te lokken. De vierde spion is een Oostenrijker die NEW YORK (Reuter/AFP) De poli tieke commissie van de UNO Assemblee heeft donderdag met 57 tegen twaalf stem men, bij 32 onthoudingen een ontwerp resolutie aanvaard, waarin op de waar nemend secretaris-generaal een beroep wordt gedaan, te onderzoeken onder wel ke voorwaarden landen die geen kernwa pens bezitten, bereid zijn zich te verplich ten ook in de toekomst geen kernwapens te vervaardigen of aan te nemen en geen toestemming te verlenen om dergelijke wapens door andere landen op hun grond gebied op te laten slaan. Het voorstel was afkomstig van Austra lië, Cambodja, Ceylon, Ethiopië, Libye, Soedan, Tunesië en Zweden. Volgens het ontwerp moet de waarnemend secretaris generaal, Oe Thant, per 1 april aanstaan de over zijn bevindingen verslag uitbren gen aan de ontwapeningscommissie van de UNO. waarin alle 103 leden van de Volken- organisatie zijn vertegenwoordigd. Dit or gaan moet dan verdere maatregelen tref fen, die het wenselijk acht. De Verenigde Staten, Engeland, Frank- rijk.Nederland en een aantal andere wes telijke landen stemden tegen; de landen van het communistische blok waren voor, evenals Canada. De Amerikanen hadden voor de stemming gewaarschuwd, dat in het voorstel het recht van de landen om zich voor collectieve zelfverdediging aan een te sluiten en zo nodig kernwapens te bezitten, in het geding wordt gebracht. U naniem De Ierse minister van Buitenlandse Za ken, Aiken, diende vervolgens een ont- werp-resolutie in, waarin wordt gepleit voor het sluiten van een internationaal ak koord, volgens hetwelk kernmogendheden zich verplichten geen kernwapens of ge gevens over de vervaardiging daarvan aan andere landen te geven, en landen zonder kernwapens beloven, dergelijke wapens niet te vervaardigen of te verkrijgen. De ze resolutie werd met algemene stemmen aangenomen. Ascher heet. Hij werd bij het ijzeren gor dijn ontdekt en gearresteerd. Ascher is een ondergeschikte employé van de ijzer en staalfabrieken in Linz en schijnt geen spionage-materiaal tegen Oostenrijk, maar tegen West-Duitsland te hebben verzameld. Hij beweert dat hij gegevens over de NAVO in Duitsland aan Hongarije heeft geleverd. Zolang niet bewezen is dat hij te gen zijn eigen land heeft gespioneerd, kan hij niet worden veroordeeld, maar hij werd wel op staande voet ontslagen of schoon hij als ondergeschikte beslist geen fabrieksgeheimen heeft kunnen verraden. Goeie dag Hoewel ik gelukkig voor de anderen, doch vooral voor mij zelf niet wan trouwend van aard ben, wordt ik altijd een beetje sceptisch wanneer iemand het verhaal dat hij vertellen gaat, laat voor afgaan door de uitdrukkelijke verzekering dat het echt gebeurd is, of dat de man die het heeft meegemaakt, het hem zelf heeft verteld. Ditzelfde scepticisme beving mij toen een, overigens ernstig en betamelijk man mij het verhaal van de paraplu of liever: de paraplu's vertelde met naam en toe naam van de hoofdpersoon, die het hem dan ook weer zelf had verteld. In ieder geval is het zo ben trovato, dat ik u er deelgenoot van wil maken. De hoofdpersoon in kwestie dan, zekere mr. dr. K., ging naar een zakenlunch en stak zich in zijn regenjas en nam zijn paraplu en wilde juist het huis verlaten toen zijn vrouw met drie paraplu's bene den kwam en hem vroeg deze even aan te reiken bij een parapluzaak, omdat ze alle drie reparatie behoefden. Mr. dr. K. verliet dus met vier para plu's zijn woning, bracht de drie hulpbe hoevenden naar de parapluzaak en ver nam daar dat hij ze overmorgen in goede staat zou kunnen ophalen. De lunch had plaats in een bekend res taurant, bij het verlaten waarvan de heer K. zijn regenjas weer aantrok, doch bij het nemen van zijn paraplu door een hem onbekend heer op de schouder werd ge tikt. „Dat is mij n paraplu", zeide de heer. „Neemt u mij niet kwalijk", zei K. „Ze lijken allemaal zo veel op elkaar". „O, ja?" zei de heer met een, 'n beetje ongelovig, glimlachje. Dat was het eerste tafereel van het ge- schiedenisje. Het tweede speelde twee da gen later. De heer mr. dr. K. spoedde zich naar de parapluzaak om de gerepareerde drie in ontvangst te nemen en twintig minu ten later stond hij in de bus naar huis met zijn eigen en de drie andere para plu's over de arm. Twee haltes verder stapte de heer van eergisteren in de bus. Deze keek eerst naar mr. dr. K. en vervolgens naar diens vier paraplu's en zei toen, met hetzelfde lachje van twee dagen geleden: „U hebt blijkbaar een goeie dag gehad vandaag". V moogt het geloven of niet, maar de man die het mij vertelde is een bijzonder eerzaam persoon, die ik nooit op een nog zo klein jokkentje heb betrapt en hij heeft dit verhaaltje van mr. dr. K. zelf over genomen. Advertentie BEVERWIJK GOUDA Vrij parkeren ook in de avonduren J Censuur. De nationale vergadering van de Afrikaanse staat Togo heeft een rege ringsontwerp aanvaard, dat voorziet in instelling van een „kantoor voor publi- katies". Dit bureau zal alle in Togo ver schijnende publikaties als dagbladen, tijdschriften, boeken en pamfletten nauwkeurig lezen, voordat het toestem ming voor publikatie of verkoop ervan in Togo zal geven. Benauwd. De Russische kosmonaut, Joeri Gagarin, die thans een bezoek brengt aan India, heeft gisteren driemaal een periode van berVauwdheid moeten door staan. Alle drie keren betrof het de gro te opdringerigheid van het enthousiaste publiek. In de universiteit van New Delhi bleken drieduizend studenten te zijn samengestroomd om hem te verwel komen. Op het Ram Lila plein werd hij achtervolgd door zwermen jongelui die hem van dichtbij wilden zien. Later, op een industriële tentoonstelling, had de politie wederom de handen vol om het publiek in toom te houden. Blanke Japanners. De Chinese kolonie in Kaapstad heeft voor haar leden dezelf de status gevraagd als die van de Ja panners in Zuid-Afrika, onlangs erkend als blanken. „Onze beschaving is een van de oudste ter wereld", aldus een Chinese woord voerder, „en bovendien zijn wij blanker van aanzien dan onze Japanse vrien den". De Zuidafrikaanse regering be schouwt de Chinezen in haar land ech ter als een afzonderlijk ras, zoals negers en Indiërs. Ze wil er gescheiden woon oorden voor inrichten. NEW YORK (AFP) Roemenië en de Philippijnen zullen een tweejarige periode van het lidmaatschap van de Veiligheids raad samen delen. Roemenië zal de zetel tot 1963 bezetten. Geen van beide landen behaalde de vereiste tweederde meerder heid. Na negen stemmingen werd beslo ten tot verdeling van het mandaat, zoals reeds eerder tussen de Philippijnen en Joe- go-Slavië. en tussen Liberia en Polen is gebeurd. De regeling zou vanmorgen door de voorzitter van de Assemblee worden bekendgemaakt en door een formele stem ming worden bevestigd. Gelijke kansen. Twaalf grote Amerikaanse bedrijven, die zaken doen met de Ameri kaanse regering, hebben donderdag ver klaringen getekend, waarin zij zich ver plichten gelijke kansen voor het vervul len van betrekkingen aan alle Amerika nen te zullen geven, ongeacht de natio nale afkomst, het ras of de huidskleur van de betrokkenen. Negen maatschap pijen hebben reeds eerder in 1961 een dergelijke verklaring getekend. Vijftien doden. Vanmorgen is in Botany Bay bij het vliegveld Mascot van Syd ney in Australië het wrak gevonden van de viermotorige Viscount van de Ansett- A.N.A. maatschappij, die donderdag op een vlucht van Sydney naar Canberra kort na de start verongelukte. Aan boord van het toestel bevonden zich vijftien mensen, elf passagiers en een bemanning van vier leden onder wie twee stewardessen, die allen om het le ven gekomen zijn. Vasten en poetsen. Tara Singh, de 76-jari- ge leider van de Sikhs in India, die op 15 augustus een hongerstaking begon ter ondersteuning van de eis der Sikhs een eigen staat te hebben, is door een gods dienstige rechtbank in Amritsar gestraft wegens het verbreken van zijn gelofte om tot de dood te zullen vasten. Hij werd veroordeeld om vijf dagen lang de schoenen van bedevaartgangers te poet sen en borden te wassen in een gemeen schapskeuken. Bankoverval Donderdag is in het hart van Parijs bij de Place de l'Etoile, een bankoverval gepleegd, waarbij 115.000 nieuwe francs werden geroofd. Volgens ooggetuigen drongen twee misdadigers, voorzien van valse snorren en baarden, met de revolver in de hand de bank binnen. Twee anderen bleven buiten het gebouw op wacht staan, terwijl een vijfde in een blauwe auto bleef zitten. Een van de twee overvallers in het ge bouw sloeg met een stoel de ruit van de kassa stuk, greep de bundels bank biljetten en verdween voordat de bank bedienden van hun schrik bekomen wa ren. Reddende baby Het Westduitse plaatsje Bisschofsheim heeft zijn voortbestaan te danken aan een pasgeboren baby. Het dorpje moest namelijk op 1 januari 1962 worden samengevoegd met een na burige plaats, omdat een nieuwe wet voorschrijft, dat dorpen met honderd of minder inwoners zich met grotere buurt genoten moeten fuseren. De jongeborene bracht het inwonertal van Bisschofsheim op 101....

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3