DEM-dames verraste VGV in volleybalcompetitie Ilk.Hl Luxe artikelen v.a. 29.75 TRIX-treinen LEGO BK-uitzetten Hedenavond KOOPAVOND te Beverwijk li CONSTANT verlovingsring Juweliers DE BOER Serviezen lR JASSEN Fraai wervingsblad van Hoogovens verschenen Verzending van zeepost Havenberichten Nieuwe werf van Verolme in Peru Ook Parma nu kandidaat voor Hoogoventoernooi IJmondverenigingen vandaag en morgen Impasse in Fins-Russisch scheepvaartoverleg Kort IJmond-nieuws BRABAimA-ARTIKELEN VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 5 LOENDERSLOOT Medische verzorging tijdens het weekeinde LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT Werving op Texel LOENDERSLOOT Castricum heeft een sluitende begroting „Kennemerland" nog altijd grootste veiling voor schorseneren BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Het NIEUWSTE model (modern en tóch glad uitsluitend verkrijgbaar bij LANGE NIEUWSTR. 413 - KENNEMERLAAN 60-62 Op graveren kunt u eventueel wachten. Duivelsdans voor vorstin LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT Tinus Esseling sloeg miljoen kisten stuk Tip voor Sint toutcnloefelc De volleybalstrijd van de afdeling IJ- mond van de NeVoBo bood deze week geen bijzondere perspectieven, behalve dat de VGV-dames voor de tweede maal een ver rassende nederlaag leden. Daarnaast heett het damesteam van VCIJ zich nu met PSV samen aan de kop genesteld, zodat op die hoogte de bom nog zal moeten bar sten. Bij de heren deden zich geen verdere verschuivingen voor. PSV en VCIJ hebben bij de dames voor alsnog getoond van gelijke sterkte te zijn, zowel wat het aantal behaalde punten, als wat het scoregemiddelde betreft. Beide teams wonnen trouwens deze week hun wedstrijden van respectievelijk ODIN en Kennemers 3. In punten, maar niet in aan tal wedstrijden staat Kennemers 2 met hen gelijk. Het won namelijk ook, en wel van O.S. 2. Door de verrassende overwinning van de DEM-sters zijn zij opgerukt en gaan nu een bedreiging vormen voor het teruggevallen VGV, waarvan zij met ruim verschil wonnen. Er is nu een grote ga ping ontstaan tussen de bovenste en de on derste helft van de ranglijst. In de eerste klasse heren boekte O.S. 1 wederom een overwinning zij het thans niet zo overtuigend op ODIN. Het werd echter geholpen door O.S. 2, dat een punt van DEM 1 afsnoepte. De VCIJ-reserves veroverden deze keer de volle winst op B.M., dat zich nu bedreigd gaat zien door de O.S.-reserves. Voor de tweede klasse bleef het leider schap een aangelegenheid voor VCIJ 3, dat een te sterke tegenstander bleek voor Ken nemers. Daarbij bleef Tyfoon 4 trouw vol gen, door DEM 2 geen schijn van kans te bieden. Uitslagen: Dames: Kennemers 4 - Ty foon (sche'dsr. n.o.); ODIN - PSV 03; VCIJ 2 - VCIJ 3 (VCIJ 2 n.o.); Kenne mers 2 - O.S. 2 30; VCIJ 1 - Kennemers 3 3—0; DEM 1 - VGV 3—0. Heren le klas se: O.S. 1 - ODIN 2—1; O.S. 2 - DEM 1 1—2; B.M. - VCIJ 2 0—3. Heren 2e klasse: DEM 2 - Tyfoon 4 03; Kennemers - VCIJ 3 03; VGV - Tyfoon 3 (Tyfoon terugge- tr.). Overgangsklasse. Zowel de Tyfoon- als de VCIJ-heren speelden twee wedstrijden in de overgangs klasse van distrikt West I. Tyfoon ont ving daartoe eerst Octopus 2 uit Alkmaar in eigen huis. De blauwwitten behaalden op deze ploeg een krappe en weinig over tuigende zege. Het pleit echter voor de Be- verwijkers, dat zij in alle drie sets een op gelopen achterstand wisten weg te wer ken. Uitslag: 16—14, 16—14, 15—10. De andere match vond plaats in Enk huizen tegen Madjoe. Het team heeft in Westfriesland lelijk staan te schutteren. Het gemis van aanvoerder-trainer Henk Keur werd danig gevoeld. Desondanks had Advertentie Kennemerlaan IJMUIDEN: Artsen: J. H. van Ginkel, Kennemer laan 141, tel. 4058; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; D. J. Boosman, Stationsweg 7, Velsen-Zuid, tel. 4340. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat no. 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. no. 7949. S1NTPOORT: Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Statión, tel. 8320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560—8249. VELSEN: Wijkverpleging: Zr. Zw. Kuiper, J. P. Bloemstraat 145, IJmuiden, tel. 02550 6504, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zr. C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 025506195, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zr. C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmui den, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zr. J. Markerink, Middenduinerweg 89, Sant poort, tel. 025608924, Velsen-Noord, Velsen-Zuid, Driehuis; Zr. W. Langejan, Brederoodseweg 106, Santpoort, tel. 02560 7477, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: ten Harmsen v. d. Beek, Lessestraat 13, tel. 5365. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen- Noord, tel. 02510—3745. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST: Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: H. Kloppert, G. van Assendelftstraat 25 B, Heemskerk, tel. 02512—2476. Apotheek: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 46, tel. 2490. Wijkverpleging en Kraamverpleging BeverwijkWijk aan Zee en Heemskerk. Wijkverpleging: zuster N. Stolberg, tel. 02560—8924. Kraamverpleging: zuster C. de Ruyter, Laan van Kanaan, Beverwijk, tel. 02510 -4409 CASTRICUM: Arts: N. de Jongh, Kon. Julianastr. 1, tel. 2534. Wijkverpleging: zuster Boots, Kon. Ju lianastr. 14. tel. 2544. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstr. 6, tel. 2500. Advertentie Kennemerlaan winst op deze zwakke vertegenwoordiger mogelijk moeten zijn. Nu werd het een ge lijkspel met als tussenstanden: 1510, 12- 15, 15—9, 13—15. VCIJ had twee uitwedstrijden. De eerste was in Koog a.d. Zaan tegen Sportief. Na de eerste set, waarin de VCIJ-ers tegen een grote achterstand opkeken, maar kon den winnen, is de overwinning geen mo ment meer in gevaar geweest (1416, 3—15, 9—15). De tweede wedstrijd moest in Haarlem tegen HVS worden beslecht. Weliswaar hebben de IJmuidenaren een set op hun naam kunnen brengen op zichzelf een verdienste tegen de oud-hoofdklassers maar verder lieten de Haarlemmers het toch niet komen. Dat alles gebeurde bin nen een tijdsbestek van een half uur (15-2, 13—15, 15—8, 15—5). Bij de dames ontving De Kennemers het Alkmaarse Octopus 2. Deze ploeg kon de reputatie van verrassingsteam in Bever wijk niet waarmaken, Kennemers behiel den daardoor de eer van de overwinning en de bezetting van een fraaie vijfde plaats aan zichzelf (15—7, 1416, 1511, 15—10). De hoop, dat O.S. tegen De Blinkert in Haarlem nu eens een gunstig resultaat zou boeken, is niet bewaarheid geworden. De Blinkert zelf in moeilijkheden in de on derste regionen liet het zelfs niet tot een gelijkspel komen (159, 157, 1513). Advertentie Kennemerlaan Onder de naam „Hoogovenzicht" (op de voorplaat een kleurige doorkijk door een reddingboei van de „Arosa Sun" op het bedrijf zelf) is een fraai wervingsblad van Hoogovens en aangesloten bedrijven ver schenen. Diverse artikelen zijn geïllus treerd met zeer goede foto's, zoals die welke is genomen vanaf de grote vuur toren met een weids uitzicht op de ha venmond van IJmuiden. Aan het maken van ijzer en staal is uiteraard een artikel gewijd. Interviews met enkele gezinnen, die uit het noorden van ons land naar de IJmond zijn gegaan, een beschrijving van het natuurschoon, dat ook in IJmond nog te vinden is. de mogelijkheden van recreatie en nog ande re artikelen, vullen dit goed verzorgde blad. Naar Texe! De wervingsacties in ons eigen land vin den dan ook voortgang. De resultaten zijn bevredigend, aldus werd tijdens de verga dering van de ondernemingsraad van Hoogovens en aangesloten bedrijven me degedeeld. Eind volgende maand zal op het eiland Texel een wervingsavond wor den gehouden. Belangstellenden krijgen voorlichting over het grote bedrijf in de IJmond. Het nieuwe blad „Hoogoven- zicht" is speciaal voor de werving van personeelsleden op dit eiland samenge steld. Het blad zal hier enige tijd voor de wervingsavond (in Den Burg) worden verspreid. Wat de werving van buitenlandse arbei ders betreft, kan nog worden medege deeld. dat er circa honderd Spaanse werk krachten zullen worden geworven. Er zijn er al 76 aan het werk bij Hoogovens. In Italië staat de werving op het ogen blik stil, in afwachting van nieuwe bespre kingen. Thans zijn ongeveer driehonderd Italianen bij de KNHS in dienst. Vorige maand hebben zij hun eigen personeels blad ontvangen. „La Benna"' is de naam van dit blad, de Italiaanse naam voor „De Grijper". Advertentie Kennemerlaan Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten ss „Queen Elizebeth" (5 dec.), ss „Kamperdijk" (6 dec.) en ss „Mauretania" (7 dec.); Argentinië ss „Ya- peyu" (5 dec.); Australië ms „Helenus" (3 dec.) en ms „Vogtland" ,5 dec.); Brazilië ss „Yapeyu" (5 dec.); Brits-Oost-Afrika ms „Yang-Tsé" (7 dec.); Canada ss „Queen Elizabeth" (5 dec.), ms „Leanna" (7 dec.) en ss „Mauretania" (7 dec.); Chili ms „Bu- chenstein" (7 dec.); Indonesië ts „Düssel- dorf" (4 dec.); Ned. Antillen ss „Breda" (5 dec.) en ms „Adonis" (6 dec.); Nieuw-Zee- land ss „Tamerlane" (4 dec.); Suriname ms „Marathon" (6 dec.); Unie van Z.-Afri ka en Z.-W.-Afrika ms „Pendennis Castle" (3 dec.) en ms „Jagersfontein" (5 dec.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Adonis Ponce van Puerto Rico; Emile Delmas, Le Havre; Liberiakust, Rotterdam; Delfborg, Colchester, ledig IJmuiden; Swift, Londen; Lingestroom, Londen; Rigel, Antwerpen, ledig IJmuiden: Hada. Corpus Christi; Piducia. Londen; Artillero, Ham burg; Hontestroom, Hull; Waverstroom, Poole. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Heriot van Leith; Bika, Stockholm; Hesperus, Helsinki. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Randfon- tein naar Curacao; Malmland, Victoria; Norborn, Curacao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Het gezelligste winkelcentrum van geheel Kennemerland Het is praktisch zeker dat wij zeer bin nenkort kunnen starten met het bouwen van een scheepswerf te Callao in Peru, verklaarde de heer C. Verolme gisteren op zijn werf te Rozenburg, nadat hij dezer dagen terugkeerde van een reis van tien weken door Brazilië, Argentinië en Mexi co. De Senaat heeft het wetsontwerp reeds goedgekeurd en het moet nu alleen nog het congres passeren. De werf zal een capaci teit krijgen van vier schepen per jaar tot een tonnage van 20.000 ton. Het tweede op de werf in Brazilië gebouwde schip is de zer dagen te water gelaten en de kiel Is reeds gelegd voor een derde daar te bou wen schip dat het eerste zal zijn van een speciaal type, bestemd voor de Lloyd Bra- sileiro. Verolme heeft meer belangen gekregen in de „Vacuum Technik", een concern in Duitsland dat machines op dit gebied ver vaardigt. De meerderheid van de aande len van deze onderneming zijn nu in han den van Verolme en plannen voor uitbrei ding zullen binnenkort worden verwezen lijkt. Hef voornemen bestaat om in Cana da, de Verenigde Staten en Zuid-Amerika fabrieken te stichten die deze machines zullen vervaardigen. De machinefabriek van Verolme te IJsselmonde heeft de pro- duktie van deze machines reeds begonnen. In februari zal de eerste machine gereed zijn. Voor wat betreft de relaties van Verol me met de Amerikaan Dettweiler en diens plannen voor het bouwen van super-passa giersschepen, die een dienst tussen de V.S. en Europa zouden gaan onderhouden, verklaarde de heer Verolme desgevraagd, dat deze voorlopig in de ijskast zijn opge borgen. De heer C. Verolme is het ereburger schap verleend door de Braziliaanse stad Angra dos Reis, tweede koffie-exportha- ven van Brazilië, die op vijftien kilometer van de werf bij Jacuacanga ligt. Advertentie De banketbakkers van Haarlem en omgeving delen hierbij mede met ingang van 1 december voor elke bestelling 25 ct. bezorg kosten in rekening te moeten brengen. Neem een kloek besluit, bestel een dag vooruit Voor het eerst na vele jaren hebben B. en W. van Castricum de raad een sluiten de begroting kunnen aanbieden. De begro ting kon zelfs sluitend worden gemaakt zonder dat daarbij behoefde te worden be schikt over de algemene reserves. Dit ver heugende resultaat, aldus burgemeester Smeets, is voornamelijk te danken aan de voor deze gemeente gunstige werking van de nieuwe financiële verhoudingswet en de per 1 januari 1961 ingevoerde verhoging van enige plaatselijke -belastingen. In de begroting is ook reeds rekening gehouden met een bedrag van 350.000 aan inves teringen die in 1962 zullen worden gereali seerd en hierin zijn onder meer begrepen de bouw van een bureau voor gemeente werken, de bouw van een aula, de bouw van een garage voor gemeentewerken en de aanleg van elektrische verlichting langs de Rijksweg. De begroting van inkomsten en uitgaven sluit met een bedrag van 1.799.359,61. Men hoopt in januari over het nodige bouwvolume te beschikken om tot de bouw van een bureau voor gemeentewerken en 250 woningen te kunnen overgaan. De be handeling van de begroting zal plaatsvin den op donderdag 28 december, aanvangen de te halftien in de morgen. Er zijn momenteel nog een aantal vraag tekens aangaande de bezetting van het Hoogoventoernooi dat van 13 tot 23 janua ri in Beverwijk wordt gehouden. Kandida ten voor de hoofdgroep zijn momenteel de winnaar van de meestergroep van vorig jaar, Kottnauer (Groot-Brittannië), groot meester Kers uit de Sovjet-Unie, Gligoric uit Joego-Slavië evenals Keres al jaren eën van de sterkste kandidaten voor de wereldtitel de snel opgekomen meester Aaron uit India, Bent Larsen uit Denemar ken, die vorig jaar samen met Ivkov won, Filip, Tsjecho-Slowakije, Uhlmann, Oost- Duitsland en de Nederlanders Donner, Bouwmeester en Van Scheltinga. In de meestergroep zal men waarschijn lijk jeugdwereldkampioen Parma aan het werk kunnen zien evenals Smederevac (Joego-Slavië) en Eising (West-Duitsland) die vorig jaar winnaars werden in de re- servegroepen. Ook worden genoemd Gere- ben (Israël), die vorig jaar in de hoofd groep uitkwam, Toran (Spanje) en Kra mer. Voor de damesgroep is een inschrijving binnengekomen van captain Anne Sun- nucks uit Groot-Brittannië. Tijdens de bonte avond zullen onder meer Sem Nijveen en Benny Behr op de planken van het Kennemer Theater gaan verschijnen. -,ay De veiling „Kennemerland" te Bever wijk is nog altijd de belangrijkste in Ne derland voor schorseneren Jongstleden donderdag was de aanvoer 67.00 kilogram. De prijs' lag echter lager dan een week te voren. Er werd nu voor de A-sortering van 53 tot 65 cent per kilo betaald; voor de B-kwaliteit lag de prijs tussen de 44 en 52 cent per kilo, terwijl men voor de C van 32 tot 36 cent per kilo gaf. De aanvoer van winterpeen had niet veel te betekenen en wat er nog kwam was van geen al te beste kwaliteit. Voor de schorseneren was er donderdag op de speciale veiling van Ons Belang te Castricum meer belangstelling dan voor peen. De prijzen voor eerstgenoemd pro dukt liepen op, terwijl de peen vergeleken bij dinsdag iets zakte. De C-kwaliteit van peen kwam nu nau welijks hoger dan f 20de 100 kg; dins dag was de prijs nog ruim 21. De aanvoer van schorseneren bedroeg 12.000kg. De neroprijzen waren als volgt: A 57 62; B. 33—43; C. 24 -29. De peenaanvoer was 45.000 kg en de prijzen - waren; peen B 14,1018,70; peen C 15,8020,20; peen O 11,10 19,70. GEBOREN: Richard C., z. van A. M. van den Heuvel en van C. E. Bakker; Willem R., z. van D. J. G. Breeuwer en van V. A Driessen; Cornells, z. van G, Uiterwijk Winkel en van W. van Duyvenbode; Maria C. A., d. van A. J. Loerakker en van M. A. A. Dalk; Dirk J., z. van A, J. van de Wetering en van A. van der Meer; Jean G.,z. van A. Marckelbach en van H. J. Haages; Catharina M„ d. van P. J. Henne- man en van A. C. Zonneveld; Cristiaan H. M., z. van W. A. M. Kornman en van C. C. Beentjes; Adrianus, z. van W. A. Kluft en van G. van Well; Hester M., d. van G. J. M. Smithuis en van T. M. Voor huis; Albertus, z. van A. A. Slootjes en van G. H, Terol. ONDERTROUWD: A. W. Dam en A. M. Groot; J. Groot en J, M. Schouws; N. A. Kraakman en C. Groot. GETROUWD; H. M. Zomerdijk en G. P van Tunen; H. G. Kriek en H. C. M. Swart. OVERLEDEN: A. Liefting, oud 85 jr., wed van G. J. Koper. Advertentie txclutief voordelig MODEHUIS L A I L A Gen. Cronjéstr. 120 Tel. 54378 Modehuis Laila weet.... Wat de Sint vergeet I Bent u de wanhoop nabij Kom gerust, dan helpen wij. Voor weinig geld, bij ons besteed Is uw vrouw het mooist gekleed I Sint Nicolaas succes Voor de teenagers Franje Pullovers in diverse kleuren 19.75 Terlenka Rokjes affen en ruit vanaf 19.95 VRIJDAG 1 DECEMBER Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 19.30 u.: OTK speelt „Arie Bombarie". ZATERDAG 2 DECEMBER Statenhuis, Beverwijk, 20 u.: Volksdans avond. Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 19.30 u.: OTK speelt „Arie Bombarie". Koningin Elizabeth II en prins Philip zagen te Bo in de Westafrikaanse staat Sierra Leone de opvoering van een duivelsdans. De Koningin en haar echtgenoot waren getuigen van een griezelige en luidruchtige parade van duivels, die behoren tot een geheim genootschap. Met deze vertoning be wees de heidense Mendes-stam de hoogste eer aan zijn blanke vorstin. Advertentie Kennemerlaan HELSINKI (UPI) De Fins-Russische besprekingen over de huur door Finland van de Russische helft van het Saimaa- kanaal zijn in een impasse geraakt, zo is in Helsinki bericht. De besprekingen zijn vast gelopen op het vraagstuk welke sche pen van de waterweg gebruik zouden mo gen maken, aldus welingelichte kringen in de Finse hoofdstad. Volgens Finse persberichten, is de Fin se afvaardiging in Moskou, die wordt ge leid door de minister van Verbindingen, Kauno Kleemola, van plan naar Helsinki terug te keren om nieuwe instructies in ontvangst te nemen. Volgens welingelichte kringen is de moeilijkheid dat Rusland niet bereid was om schepen van alle lan den tot het kanaal toe te laten. De Finse regering is van mening dat het kanaal moet worden beschouwd als een interna tionale waterweg. Van goedingelichte zijde werd vernomen dat de besprekingen in 1958 over hetzelf de onderwerp eveneens op dit menings verschil zijn gestrand. Het kanaal, dat ongeveer 64 kilometer lang is, verbindt het gebied van de Sai- maa-meren in het zuidoosten van Finland met de kop van de Finse Golf. De helft van het kanaal ligt in het gebied dat jn 1940 aan de Sovjet-Unie werd overgedra gen. Het is niet bekend of de Russen het ver keer in het kanaal willen beperken tot Finse schepen, of dat zij ook schepen van bepaalde andere landen tot het kanaal willen toelaten. Advertentie Kennemerlaan Advertentie Advertentie zuiver wol, enorme sortering Op de Beverwijkse veiling „Kennemer land" was het donderdag feest, omdat op die dag de heer M. Esseling 25 jaar bij de veiling werkzaam was. In een kwarteeuw heeft hij meer dan een miljoen veilingkis- ten stuk geslagen. Niet uit kwaadheid, maar omdat ze niet meer te repareren wa ren en alleen nog maar goed waren om er de kachel mee aan te maken. In café Spanjaard aan de Meerstraat werd de jubilaris met zijn familie gister avond ontvangen door het bestuur, Je directie en het gehele personeel van „Ken nemerland". De voorzitter, de heer A. N. Aardenburg herinnerde er aan dat de heer Esseling in 1936 bij de toenmalige Vrije Veiling kwam en wel in de emballage-afdeling. Bij de fusie der veilingen, in 1937, ging hij over naar de nieuwe combinatie en kwam in de reparatie-afdeling. Hij is een gewaar deerde werkkracht en een gezien collega. Namens de veiling werd de jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden. Namens het personeel sprak de heer Jos de Wit. Hij bood de heer Esseling (onder zijn col lega's „Tinus") een kist sigaren en een enveloppe met inhoud aan. De jubilaris dankte voor de waarderende woorden en de goede gaven. LOODSDIENSTEN IJMUIDEN. De loodsdiensten te IJmuiden werden donderdag te 11.00 uur voor kleine schepen en te 16.50 uur geheel gestaakt. Vrijdag te 04.00 uur werden de loods diensten voor grote schepen hervat en te 04.45 uur waren ook de loodsdiensten voor kleine schepen weer normaal. Sinterklaasviering. Ook de speeltuin vereniging „Vrij en Blij" in IJmuiden zal de verjaardag van Sint Nicolaas niet onge merkt voorbij laten gaan. Zondagmiddag zal er in het Patronaatsgebouw in IJmui den-Oost een film worden vertoond, daar na komt de Sint op bezoek. Beambten-V akgroepbestuurders De beambten-vakgroepbestuurders van de afdelingen Beverwijk en Heemskerk waren donderdagavond bijeen in het vei linggebouw Het Centrum, ter behandeling van de beschrijvingsbrief voor de op za terdag 13 januari te houden Vakbondsver gadering in Krasnapolski te Amsterdam. Een aantal voorstellen van de beschrij vingsbrief werden grondig besproken en wel speciaal wat betreft het feit dat onge organiseerden wel profiteren van behaal de voordelen door de bonden, doch er niet voor betalen. In overweging werd gegeven voor te stellen dat de groep ongeorgani seerden een bedrag, gelijk aan de contri butie, zouden storten in een fonds, waar door minder bedeelden konden worden ge holpen. Vele werkgevers zouden er geen prijs op stellen te vergaderen met ongeor ganiseerden. Besproken werd verder net leggen en onderhouden van contacten met anders-georganiseerden. Volgens de dis trictsbestuurder, de heer C. Ockeloen, wis selen de bonden wel alle periodieken en andere uitgaven met elkander uit maar hij verwachtte geen resultaat van formele be sprekingen, dus van bijeenkomsten op vastgestelde tijden. Ten slotte werden ook nog enkele pensioenregelingen besproken en deed zich de vraag voor: wat is beter, „welvaartsvast" of „waardevast" pen sioen? Een zaak die door deskundigen wel eens zal worden uiteengezet. Advertentie tafelkleden, tafellopers en sierkussens in handweef of Smyrna WQNInViVi/ICHTINO - "BI VlRWIJft "rto MODEL^rftRb V ''--r L.T.B. CASTRICUM HEEFT BEZWAAR TEGEN UITBREIDINGSPLAN De afdeling Castricum van de Land- en Tuinbouwbond heeft in een algemene ledenbijeenkomst bezwaar gemaakt tegen het nieuwe uitbreidingsplan van de ge meente. Dit plan brengt met zich mee, dat een aantal agrarische bedrijven moet verdwij nen. Maar de realisering van de uitbrei ding zal eerst over twintig jaar plaats hebben. Vaststelling nu reeds zou daarom nadelig zijn voor de betrokken agrariërs, die moeilijkheden verwachten ten aanzien van bedrijfsvoering pachtovereenkomsten, overname en investeringen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5