Behoefte aan wintersportvervoer overschrijdt grenscapaciteit Ongeveer 100.000 mensen leden aan Plantaziekte IN DE VISHAL+EN OP ZEE m Iets moois geven wat heerlijk Meubelkijkdag M. SCHIEBR0EK OPHEFFINGS UITVERKOOP 30 - 40% korting Boterverbruik steeg, dat van marga rine daalde NS. over vakantievervoer Meer vakantietreinen gedurende de zomer Vragen van Kamerlid over militair radiopraatje Twa# doden bij brand op Roemeens schip Er komt een hoofdinspectie voor controle op levensmid delenindustrie Schuilkelders voor 40.000 mensen Kroesjtsjev feliciteerde de Paus met zijn verjaardag fiS I ,-l i f - Kennemerlaan 96 St. Nicolaas- geschenken zomerjaponnen en meisjesjurken VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 6 iplSiSWWv^' WM v. 1, m?r - b ,n;'C Vliegtuig op sneeuwtop NS.-Sinterklaas Betoging ging niet door In komende jaren Kom kijken naar heel véél mooie dingen op onze wekelijkse vrije ZATERDAG 2 DECEMBER Wr MARKTPLEIN In onze totale ook een grote keuze tegn zeer lage prijzen. Koop NU voordelig Vervolg Luidsprekers van pagina 12 Tl - -y saw '-'-v - .-. - r. 'm W: 7: S -iWMM v WbT Iio}o-yv s ">- c N- V t' s >VC\^ - J'.v b. Wc^SSS: Een C-47 van de Amerikaanse lucht macht, die een weerstation in Alaska moest bevoorraden, is tengevolge van een geforceerde landing op een sneeuw- heuvel blijven hangen. De naam van het weerstation is „Bravo". Het toe stel is inmidels ontdaan van alle in wendige aparatuur. Een speciaal rijtuig uit Spanje, getrok ken door een indrukwekkende rangeerloco motief, stopte gisteren langs het tweede perron in 's-Hertogenbosch. Toen de schuifdeuren waren geopend, stapte Sint Nicolaas naar buiten, gevolgd door zijn onafscheidelijke Piet. De Goedheiligman begaf zich met zijn gevolg naar de trein voor Utrecht, de eerste van een lange reeks, die de bisschop de komende weken langs vele spoortrajecten zal voeren. De Sint werd hartelijk verwelkomd door reizigers, conducteurs en restaura teurs. De hem door de spoorwegen toe gevoegde begeleider, ging hem voor naar een rustige coupé, waar de Sint eerst even op adem kon komen. Een kopje kof fie accepteerde de bisschop pas na lang aarzelen, omdat hij ervan overtuigd was, dat deze consumptie slechts een spierinkje was waarmee men een kabeljauw wilde vangen, zoals hij wijsgerig opmerkte. Toch informeerde hij vriendelijk naar de hartewens van de goede gever. Het ant woord was: „Een elektrische speelgoed- trein". Het nieuws van de aanwezigheid van Sint Nicolaas deed als een lopend vuurtje de ronde door de trein, met het ge volg, dat moeders met huilende, verle gen en vrij moedige kinderen in grote drommen toestroomden. Sint en Piet kre gen het razend druk met het informeren naar wensen, goed gedrag en wat dies meer zij. Op het station in Utrecht werd het Spaanse gezelschap begroet door de stationschef. De Sint had nog net even tijd om een bezoekje te brengen aan de lokettistes voor hij in een andere trein overstapte. Met weemoed haalde hij daar bij herinneringen op. De Utrechtse meis jes leken hem minder spontaan dan hun Limburgse collega's, die verleden jaar Sint Nicolaas begroetten met het geza menlijk zingen van toepasselijke liedjes voor de stationsomroepinstallatie. Dat was weliswaar tegen de regels, maar bij een zo belangrijke bezoeker kijkt men niet zo nauw. Sint Nicolaas heeft nog een drukke week voor de boeg. Hij is namelijk van plan de eerstkomende dagen vrijwel alle spoorwegtrajecten een keer af te leg gen, van zuid naar noord en van oost naar west. Met groot organisatorisch ta lent heeft hij een ingenieus bevoorra dingssysteem opgesteld, zodat zijn zwarte knecht onderweg de grote zak steeds kan vullen als hij uitgeput raakt. Het Productschap voor Margarine, Vet ten en Oliën deelt mee, dat in de eerste negen maanden van dit jaar in vergelijking met de overeenkomstige periode van vorig jaar het verbruik van boter sterk is ge stegen, terwijl het verbruik van margarine een daling te zien geeft. Het boterverbruik bedroeg 43.433 ton tegen vorig jaar 36.576 ton en het margarineverbruik bedroeg 169.471 ton tegen 173.829 ton. Voorts steeg het verbruik van spijswetten van 28.332 ton in de eerste negen maanden van 1960 tot 29.805 ton in de eerste negen maanden van dit jaar en dat van spijsolie van 12.697 ton tot 15.758 ton. Het totaal verbruik aan vetprodukten in ons land steeg van 253.194 ton in de eerste negen maanden van 1960 tot 259.711 ton in de overeenkomstge periode van 1961. Een anti-kembombetoging, die een vijf tigtal personen in Den Haag had willen houden, is niet doorgegaan omdat de be togers daarvoor geen vergunning hadden. Toen zij weigerden uiteen te gaan en op straat gingen zitten heeft de politie met vrachtauto's dertig personen naar het hoofdbureau gebracht, waar procesverbaal tegen hen werd opgemaakt. Vierentwintig van hen waren tussen de veertien en negentien jaar oud, vijf omstreeks dertig jaar, en één ver in de zestig. De betoging begon met een samenscho ling. Toen de politie tot doorlopen maan de, deelden de betogers mee, dat ze dat alleen wilden doen wanneer ze in optocht en met meevoering van hun spandoeken konden lopen. Daar voor het houden van optochten een vergunning van de burge meester nodig is, werd dit geweigerd. De Nederlandse Spoorwegen en de reisverenigingen in ons land zullen geen boe kingen meer accepteren voor wintersportreizen gedurende de kerstvakantie. Alle spoorr ij tuigen die de Europese spoorwegmaatschappijen op de rails kunnen brengen, zijn van 20 tot en met 23 december gemobiliseerd en volgeboekt. De enorme trans porten van verlofgangers (200.000 Italiaanse arbeiders uit Midden-Europa willen met Kerstmis thuis zijn) en de hoogconjunctuur, die meer mensen dan ooit in staat stelt een korte wintervakantie in het buitenland door te brengen, zijn er de oorzaak van, dat aan de vraag naar treinvervoer niet kan worden voldaan. De Nederlandse Spoorwegen, die deze mededeling gisteren in Amsterdam deden, zijn er ondanks deze moeilijkheden in geslaagd zoveel materieel in het buitenland te bespreken, dat 10 tot 20 percent meer vakantiegangers kunnen worden verwerkt dan verleden jaar. De belangstelling voor wintersportvakanties is sinds 1956 verdubbeld. Meer dan tien extra internationale treinen kan men in genoemde periode echter niet laten rijden. Ook bij de K.L.M. valt er een verhoogde aanvraag waar te nemen voor vluchten naar de wintersportcentra. De maatschappij zal extra machines inzetten. Het tekort aan hotelcapaciteit in de wintersportplaatsen in Oostenrijk, Zwit serland en Zuid-Duitsland is een andere bedreiging voor wintersportgangers die nog geen reis hebben besproken. Februari is voor de wintersport het hoogseizoen. Van Kerstmis tot begin maart zullen der tig extra treinen worden ingelegd. De spoorwegen kennen twee moeilijke 'weken per jaar, waarin alle goede bedoe lingen ten spijt de service tekort schiet: de derde week van december en de derde week van juli. Het schrikbeeld van duizen den Italianen die moeten worden ver voerd, doemt namelijk in de maand juli opnieuw op. Van vakantiespreiding wordt niet veel verwacht, de spoorwegen kunnen er althans geen invloed op uitoefenen. Op deze topdagen reikt men aan de grens van het mogelijke: er zijn niet meer wagons beschikbaar, het spoorwegnet op de zuide lijke route is overbelast en de tunnels naar Italië hebben hun maximum-capaci teit bereikt. Het is ondoenlijk de capaci teit van spoorwegen op deze topdagen Ie baseren. Het publiek zal zich eenvoudig moeten schikken. Vroegtijdig bespreken is noodzakelijk. Zomervervoer Wat het zomervervoer naar het buiten land betreft is Italië nog steeds favoriet. Dit gaat ten koste van Zwitserland. Ook de Franse Riviera was de afgelopen zo mer zeer in trek. In de komende zomer zal doorgaand vakantietreinvervoer naar Italië plaats vinden tot Milaan, Genua, Bolzano en Ancona. Tot Genua zullen ex tra treinen rijden, die maximaal veertien rijtuigen tellen. Naar Oostenrijk, Zwitser land en Duitsland zal de vervoersregeling ongeveer blijven zoals zij was. Nieuw voor de zomer 1962 zijn reizen naar Wenen en Spanje. Bij de N.S. leeft de verwachting dat Wenen voor Neder landse vakantiegangers een tweede Parijs zal worden. Spanje staat zowel in Neder land, Duitsland, Engeland en België zeer in de belangstelling. In de richting Barce lona zal een zeer snelle rechtstreekse trein Het Tweede-Kamerlid de heer Lank- horst (P.S.P.) heeft aan de minister van Defensie gevraagd of het wekelijks voor de radio door de luitenant-kolonel F. C. Spits in de rubriek „Voor burger en mili- rair" gegeven „militair Commentaar" ge schiedt onder verantwoordelijkheid van de omroepverenigingen of onder verantwoor delijkheid van het ministerie van Defen sie? Hij vraagt voorts of de minister niet van oordeel is dat dit commentaar door gaans meer een politiek dan een militair karakter heeft en of de minister dit dan niet in strijd acht met zijn opvatting, dat officieren in actieve dienst zich van poli tieke uitlatingen dienen te onthouden. De heer Lankhorst wil verder weten of luitenant-kolonel Spits tijdens de uitzen ding op 20 november 1961 heeft beweerd, dat „Derde-Weggers, pacifisten e.d. een zesde colonne vormen, die gereed staat ons in de rug aan te vallen" of een uit lating van gelijke strekking en of dit dan niet als een belediging moet worderf be schouwd van. dat deel van ons volk, dat op principiële gronden van inzicht ver schilt met hen. die een militaire defensie voorstaan. Tenslotte vraagt de heer Lankhorst of de minister luitenant-kolonel Spits wil ver zoeken deze uitlating in een der eerstvol gende radiouitzendingen te herroepen en maatregelen wil nemen, die een herhaling van het gebeurde zullen voorkomen? die buiten Parijs om gaat, worden inge legd in de maanden juli en augustus. Deze trein is bestemd voor Belgische en Neder landse vakantiegangers. Een typisch vakantievervoer van zeer recente datum, vormt het autoslaaptrein- vervoer. Dit heeft zich het afgelopen jaar zeer gunstig ontwikkeld en zal in 1962 we derom worden uitgebreid. Het zal nu plaatsvinden van half april tot eind ok tober met twee treinen per week. Aan de beginpunten in Nederland (Amsterdam- Amstel en Den Bosch) is de accommodatie voor de ontvangst der automobilisten in middels belangrijk verbeterd. sb w if. i= hn bi alow nu GALLIPOLLI (Italië) (Reuter, AFP, UPI) Twaalf bemanningsleden van het Roemeense vrachtschip Iasi (3000 ton), dat donderdag door een Italiaanse korvet en een Italiaanse sleepboot de haven van Gallipolii, (Zuidoost-Italië) werd binnenge sleept, zijn om het leven gekomen door een brand, die na een ontploffing in de machinekamer in het schip was uitgebro ken. De vrachtvaarder brandde nog, toen hij de haven werd binnengesleept. De „Iasi", die noodsignalen de ether had in gestuurd, vervoerde een lading van 4.500 ton erts. De minister van Sociale Zaken en Volks-heid kan inhouden. De snelle voortschrij- gezondheid heeft bij de griffie van de Tweede Kamer het eindverslag over de Plantaziekte ter kennisneming door de Kamerleden gedeponeerd. In een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer vat minister Veldkamp de belangrijkste conclusies samen van het onderzoek, dat is verricht door de genees kundige en de farmaceutische hoofdin specties van de volksgezondheid, het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid en de Gemeentelijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst te Rotterdam. Naar schatting heeft de ziekte zich bij ongeveer 100.000 personen voorgedaan. Zij had in het algemeen een goedaardig ver loop. Toch moesten 300 patiënten in een ziekenhuis worden opgenomen. Met zeker heid werd slechts in één geval de Planta ziekte als oorzaak van overlijden vastge steld. Deskundigen achten het bewijs van de samenhang tussen de Plantaziekte en de Plantaconsumptie geleverd. Naar alle waarschijnlijkheid werd het schade lijke bestanddeel in Planta gevormd door een nieuwe emulgator. Een virus is niet de verwekker geweest van de ziekte. De Planta-epidemie heeft nog eens de aandacht gevestigd op de noodzaak wet geving en toezicht aan te passen aan de krachtige ontwikkeling van de levensmid delenindustrie. In vele gevallen wordt door de toevoeging van chemische hulpstoffen bij de industriële bereiding van levens middelen een kwalitatieve verbetering van het produkt verkregen. Daartegenover staat, dat dit een gevaar voor de gezond- Minister-president De Quay heeft in zijn Memorie van Antwoord over de be groting van Algemene Zaken medegedeeld dat in de komende jaren ruim 400 openba re schuilgelegenheden met een minimum capaciteit van 40.000 mensen zullen wor den gebouwd. Het streven is er boven dien op gericht deze schuilcapaciteit zo veel mogelijk te vergroten door de bouw te doen geschieden in combinatie met an dere daarvoor in aanmerking komende pro jecten. Deze werkwijze is ook in de afge lopen jaren zoveel mogelijk gevolgd en heeft tot resultaat gehad, dat met de be schikbaar gestelde fondsen openbare schuilgelegenheden tot stand konden ko men, waarvan de totale capaciteit het dub bele bedraagt van die, welke bereikt zou zijn wanneer uitsluitend in standaarduit voering zou zijn gebouwd. Hoewel de regering niet heeft besloten vóór of bij- het uitbreken van een oorlog tot evacuatie van in het westen des lands gelegen grote steden over te gaan, zijn er omstandigheden denkbaar, waarin het raadzaam zou zijn dit, althans ten dele. wel te doen. Dit zal alleen in uiterste nood zaak geschieden en dan nog uitsluitend in die gebieden, waarin geen redelijke over levingskansen zijn. Bij een dergelijke ontruiming zullen de afstanden waarover de bevolking zal moe ten worden verplaatst zo kort mogelijk dienen te zijn opdat, met uitzondering van ouden van dagen en invaliden waarvoor het transport moet worden verzorgd, een ieder desnoods te voet of met eigen ver voermiddelen de hem opgegeven bestem ming kan bereiken. Aanvoer van donderdag In IJmuiden werden donderdag in totaal 4910 kisten aangevoerd, waarvan 499 tong en tarbot, 183 schol, 1 schar, 4000 haring, 2 schelvis, 100 wijting, 85 kabeljauw en gul, 2 haai, 38 diversen. Prijzen van donderdag Per kilo: Grote tong 54.40, grootmiddel tong 4.103.60, kleinmiddel tong 2.70 2.20. kleine tong 1 2.16—1.72, kleine tong 2 1.84—1.44, tarbot 1 3.50—2.90. Per 50 kilo: Tarbot 4 80—49, grote schol 47, grootmiddel 47, kleinmiddel 5647, kleine 1 65—50, kleine 2 57—31, schar 50, verse haring 12.2011, kleine schelvis 2 71—65, wijting 54—19, grote gul 68—60, middel gul 58—52, kleine gul 42—38, kleine haai 20. Per 15 kilo: Grote kabeljauw 272194. Besommingen van donderdag HD 87 6750, KW 189 f 7450, IJM 45 9200, KW 112 460, KW 94 f 1170, KW 92 700, KW 61 325, SCH 27 7430. Aanvoer van vrijdag 45 schepen zorgden vrijdag voor een aanvoer van 4100 kisten, waarvan 70 schelvis, 215 wijting, 55 gul en kabeljauw, 80 koolvis, 470 noordharing, 52 vleetharing, 1500 kanaalharing, 860 spanharing, 30 ma kreel, 165 schol, 15 tarbot, 100 varia, 100 stuks kabeljauw, 22.500 kilo tong. De IJM 97 „Toronto" had 908 kisten, de IJM 53 „Dirkje" 600 kisten, de KW 32 „Sa- kina Martine" 950 kisten. Prijzen van vrijdag Per kilo: heilbot 3.30, tarbot 3.603, gro te tong 54.50, grootmiddel tong 4.203.60, kleinmiddel tong 3.302.70, tong I 3.20 2.32, tong II 2.70—2.20. Per 50 kilo: tarbot IV 8063, grote schel vis 62, grootmiddel schelvis 60, kleinmiddel schelvis 68, pennen 72, braad 6932, poon 21, wijting dicht 36—20, gestripte wijting 5429, kleine schol 6035, radio 30—20, grote gul 5854, middel gul 5250, kleine gul 5042, zwarte koolvis 4138, witte koolvis 57, ham 142, grote schol 5049, middel schol 4849, kleinmiddel schol 5447, kleine schol I 6246, kleine schol II 56—46, haring 1611.20, makreel 30 19.80. Per 125 kilo: grote kabeljauw 166160, middel 132130, zwarte koolvis 12498, leng 94, witte koolvis 166. Per regel: grote kabeljauw 120, middel kabeljauw 6758. Besommingen van vrjjdag KW 32 Sakina Martine 25.900, KW 104 4130, KW 28 870, KW 172 1980, KW 103 12.330, IJM 53 9320, KW 79 1640, KW 68 1490, IJM 59 1650. Voor zaterdag Voor zaterdag is nog niets bekend. Op zee Het was om de noord goed weer, maar de vis was schaars. De IJM 33 „Thorina" meldde een trek van 35 manden hoops, de IJM 9 „Haarlem" een trek van 40 man den hoops, de IJM 37 „Delft" een trek van 30 manden hoops. De windkracht was 5 tot 6. Om de oost stond een wind met kracht 6 tot 7. Er waren schepen, die lagen te steken, andere lagen te vissen. De vang sten waren echter niet best. De IJM 154 „Protinus" deed een trek van 60 kilo tong met maar weinig bijvis. De KW 81 „Alber ta Hendrika" deed een trek van 90 kilo tong en 5 kilo tarbot. De kotters op de kust lagen te steken, maar soms werd er toch wel gevist. Het was ook hier slecht weer met schrale vangsten. Per trek werden 40 tot 50 kilo tong en een tot twee mandjes vis gevan gen. In het Kanaal was het slecht weer. De windkracht was zeven. Enkele schepen hebben nog een paar trekken gedaan. De vangst liep uiteen van 50 tot 130 kantjes. De KW 49 „Antje" is uitgevaren. Verwachte windkracht voor het Kanaal is vanavond 8. Voor de noord gold geen waarschuwing. ding van wetenschap en techniek maakt het noodzakelijk dat het staatstoezicht kan beschikken over de nodige specialistische kennis op dit terrein. Daarom is een af zonderlijke hoofdinspectie in het leven ge roepen, welke op 1 januari 1962 haar werkzaamheden zal beginnen. Ook is een nieuw Margarinebesluit tot stand gekomen, waarin onder meer be perkingen zijn opgenomen ten aanzien van aan de margarine toe te voegen emul gerende middelen. Minister Veldkamp vestigt er de aan dacht op, dat met het uitbrengen van dit eindverslag op geen enkele wijze wordt vooruitgelopen op de resultaten van het justitiële onderzoek dat ter zake is inge steld. ROME (Reuter-UPI) Premier Kroesjt sjev heeft Paus Johannes XXIII een bood schap met goede wensen gezonden bij ge legenheid van dienst tachtigste verjaar dag en hierop is een antwoord terugge stuurd, aldus heeft een woordvoerder van het Vaticaanse voorlichtingsbureau mee gedeeld. Dit zou, zo meent men, de eer ste boodschap van een dergelijk karakter geweest zijn die een Paus van een Russi sche leider heeft ontvangen. In kringen van het Vaticaan zei men, dat voor deze boodschap grote belangstel ling bestaat. Anderzijds werd er op ge wezen, dat men het belang van de bood schap niet mocht overschatten, omdat Kroesjtsjev nog al royaal is met bood schappen van deze aard. Rusland heeft geen diplomatieke betrek kingen met het Vaticaan. Hoewel het de eerste maal is dat een Paus een felicita tie ontving van een Russische leider, is er al eens eerder contact geweest. In 1956 gaf de Russische zaakgelastigde in Rome aan de pauselijke nuntius een op wekking voor ontwapening door. Het was een afschrift van een boodschap welke door de Opperste Sovjet was gestuurd aan de parlementen van alle landen. OU O'i O De Oriënt brengt: grote Chinese schalen, 25 en 28 cm, handgeschilderd en zeer hoogwaardig porselein. Klas sieke Oosterse kunst en toch zo modern, voor de, ook voor ons, onbegrijpelijke prijs van 6.95, 8.95. R. C v. Eif, Paarlaarsteeg 8, Haar lem. De Oriënt brengt: olifanten uit India, fraai gesneden ebbenhout, met ivoren tan den en nagels, van 2.50 tot 22.50. Boeksteunen m. olifanten 27.50. R. C van Eif, Paarlaarsteeg 8, Haar lem. De Oriënt brengt: Japanse geisha popjes, 18 cm, in ori ginele kledij, geen kits of souvenierwerk, maar zeer kunstig handwerk, slechts 6.95. R. C. van Eif, Paar laarsteeg 8, Haarlem. Dameskapsalon Maison „An- ny" voor elke gewenste per manent. Permane t met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 9.50. Maison „Anny". A. J. Waal-v Opbergen, L. Nieuwstraat 381-385, bij het Marktplein. Tel. 5672. Dins dags de gehele dag gesloten De grootste sortering gram mofoonplaten, populair en klassiek, alsmede religieus Tevens voorradig een grote collectie Sint Nicolaas en kerstplaten. Filiaal Hees en Co., Stephensonstraat 61, IJ muiden, Telef. 4325, b.g.g. 8353. Voor de a.s. feestdagen: grote sortering tabak, siga ren en sigaretten en luxe dozen sigaren. Sigarenmaga zijn Fortuna, Stephensonstr. 61, IJmuiden. Telef. 4325. B Kraay. Vakspecialist in meubel stofferen. Vraagt eens prijs of stalencollectie. Woning inrichting A. C. Borst, Pla- netenweg 3842. Telef 5991 Cassata ijs, 2 uur houdbaar: 1.60, 3.— en 5.50 Ha zenberg Sherry Dry per fles 4.25, bij 2 flessen ƒ3.95 per fles Franse landwijn per fles 2.25, bij 3 flessen 1.75 per fles. Cor van der Meer, Kennemerlaan 131. Tel. 5386 Voetbalschoenen te koop, m. 39. Oosterduinweg 30. Te koop snelbrommer 75.-. Prisma kijker 10 x 50. Tel. 4159. Nylonkousen met en zonder naad v.a. 1.98. Jac. Broek, Willemsbeekweg 94, IJmui- den-Oost. Te koop Renault Bestel, draagverm. 1000 kg, bouwj. 1955/'56. Dr. Schaepman- kade 29, Alkmaar. Voor al uw Treffertextiel: Textielhandel J. Broek, Wil lemsbeekweg 94, IJmuiden- Oost. Telef. 7094. Te koop heteluchtkachel m. pijp, z.g.a.n. 50 Kinder timmerkist 17.50. Lier straat 19. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telef. 5307. Voor de feest dagen: 1 liter originele Ita liaanse vermouth voor 3.70 Te koop kinderwagen. Gij- zenveltplantsoen 145 Te koop jongensfiets, in pr. st. 30.Mooie sterke kin derauto op luchtbanden. Pr. billijk. De Ruyterstraat 36. Plastic speelgoed, duike laars, pyramid's, rammel- blokken v.a. 1.50. J. Hooij- berg, Lange Nieuwstraat 775 Te koop accordeon, 120 bas. Piano klavier. Zeeweg 260. Pluche popjes, beertjes, hondjes v.a. 1.75. J Hooij- berg, Lange Nieuwstraat 775 St. Nic. cadeau. 1 p. voetbal- sch. mt. 45. Pr. slaapkamer, 2-pers., z.g.a.n. en Gasojar, z.g.a.n., laatste model. Orion- weg 62. Doet uw Sint Nicolaas-inko- pen in China-Shop Henne- man, Zeestraat 18, Bever wijk. Te koop z.g.a.n. jongensfiets 8-14 jr. A. Akkerman, Den nenstraat 26. Geen grijs haar. Grijs haar verdwijnt onmiddellijk met Crème Marchal. Geen verf Onschadelijk en gezond voor het haar. Bij Drogisterij Van Leeuwen, Lange Nieuwstraat 795, IJmuiden. Te koop witte gitaar m hoes z.g.a.n. Tevens speelgoed, w o. poppen enz. Alles bill, prijs. Rijnstraat 119. Huur een televisietoestel en geniet dagelijks van de vele interessante programma's. Lage huurprijs, volledige service, grote keuze Hees, en Co., B Kraay, Stephen sonstraat 61. Duitse Staanders te koop, lief, zacht voor kinderen. Zeeweg 197. Te koop T.V. 43 cm., prijs billijk. Baanstraat 67, Be verwijk. Televisie 198.—!!! 43 cm, met garantie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Mooie Hillmam nw ban den, accu, kachel, abs. olie- vrij. Inruil brommer, scoo ter of motor mogelijk. Ie Zuidpolderstr. 54 zw, Haar lem-Oost. Te ruilen of te koop kinder fiets, lft. tot 8 jr. Gevr. kin derfiets, lft. tot 12 j. Schelde- straat 46. Kinder skelter. Ie Zuidpol derstraat 54 zw., Haarlem- Oost. Gevraagd: meisjes kunst schaatsen met schoen, maat 36-38. Br met opgave van prijs en fabrikaat L 8374. Tt kp. meisjes- en jongens fiets, 7-12 jr. 45.—. Thebo hetel. kachel 25.—. Hand naaimachine 25.Brom- fietsscherm 7.50. Hoofd straat 3, Santpoort. Te koop wegens plaatsgebr. grote elektr. wasmachine, houten kuip, met wringer en bok 75.Adres te vern. bureau van dit blad. Te koop korte bruidsjapon, mt. 38. Rijnstraat 9.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6