Fabriek zocht - en met succes - werknemers onder wielrenners „Jumping Amsterdam" begon met zege voor Duitser Schockemöhle „Parcoursen bouwen is geen sinecure De opstellingen iOSRAM 's Winters in de fabriek, 's zomers op de fiets Van de Pol heeft beste gemiddelde in Nijmegen Hoofdrollen voor leerling-pikeurs Atleet Smit negen maanden geschorst Geen korfbal Rex Norris weer naar Nederland Voetbalclub wilde onfortuinlijke totowinnaar helpen Kwestie Schilling onderzocht Wolves verloren in bekerstrijd Finale inter toto in Rotterdam Binder (PSV) terug naar Rapid? Vereniging voor beroepsrenners ZATERDAG 2 DECEMBER 1961 19 HFC-Old Internationals komt op t.v.-scherm VOETBAL SCHERMEN WA TERPOLO BADMINTON NNIS TAFELT El 99 Amateur Centimeters Tekenen Geen acrobatie Jan Dassen Semi-projs HOCKEY ZAALHANDBAL Een metaalindustrie in Bunschoten kampt, evenals vele andere bedrijven in ons land, met een groot personeelsgebrek. Advertenties sorteerden niet het effect wat men ervan verwachtte en in de Bunsohotense fabriek, waar nu ruim 540 werknemers hun dagelijks brood ver dienen, ging men aan andere mogelijk heden denken om toch maar het perso neelstekort weg te werken. Maar welke mogelijkheid? Men vond een oplossing, die zelfs in het Nederlandse bedrijfsle ven uniek mag worden genoemd. Enige tijd geleden kon men in een wielersport blad een advertentie aantreffen waarin wielrenners een betrekking in dit bedrijf werd aangeboden. Niet om alleen in de wintermaanden „onderdak" te hebben, doch om in vaste dienst te treden. Immers, niet alleen zullen de renners in het bedrijf werkzaam zijn, maar zij zul len tevens een plaats krijgen in de wie lerploeg van deze industrie. De voorzit ter van de Soester Wielerclub „Tempo", de heer J. Gerrits, die een leidende func tie heeft in dit bedrijf, is belast met het aantrekken van renners. Het plan-Gerrits werd een succes. Tal van renners schreven de industrie een brief en werden in de fabriek ontvangen voor een nadere kennismaking. Thans heeft men al een negental renners gecontrac teerd. Het zijn: Piet van Dijk (Wormer- veer), Dirk de Ruiter (Beverwijk), Johnnie Alders (Rotterdam), Pim Lo- huis (Delden) Jan Koolhof (Amsterdam) Piet Deenen (Oploó), Ben Heusinkveld Lichtenvoorde-België), Cor Nuyens (Edam) en de Soester renner Adrie Doe- kemeyer. Deze renners zijn reeds in het bedrijf werkzaam en voelen zich er best thuis. De ploeg zal in blauw-grijze truien aan de start komen in de Olympia-tour 1962, terwijl voorts aan zeven andere etappe wedstrijden zal worden deelgenomen. De heer Gerrits zal ploegleider zijn. De Hilversumse oud-renner Gerrit de Weerd zal zijn medewerking geven als mecanicien. Ook het wielermateriaal zal door deze vakman worden aangekocht. Biljarten Het toernooi om het Nederlandse kam pioenschap ere-klasse anker kader 47/2 is vrijdag in Nijmegen voortgezet. De uitsla gen van de derde ronde luiden: Advertentie Koersen in Hilversum Eén keer per jaar vervullen de leerling pikeurs de hoofdrollen en dat is dan zon dagmiddag in het Sportpark in Hilversum in het gebruikelijke Kampioenschap, waar in niet minder dan vijftien klassepaarden van start gaan om over een 2400 meter lange afstand tenslotte de kampioen te verkrijgen. Waarschijnlijk wordt dit de veelbelovende jonge rijder Bouwhuis, die de in grote vorm lbpeftde Xehöêraat' ïfl' zijn handen krijgt. De meest vertrouwde combinatie is Qui Suit/Lange, die op de tweede plaats kan eindigen, gevolgd door Uranie en de mogelijke vooral op zware baan outsider Troubadour. Ook de omlijsting van het opnieuw tien nummers tellende programma is van een uitzonderlijke kwaliteit. Vooral d? Stoom- bootprijs over de mijl zal een maximum aan strijd te zien geven. De bekende korte- baner Sunny Williams zal met zijn enorme aanvangssnelheid wellicht de hoogste ogen gooien, temeer daar zijn naaste concur renten vanuit minder gunstige startposities moeten komen. Uranus Koff, Wiebeline Wip en Uranus zullen in deze volgorde achter de favoriet binnen kunnen komen. Ook in de Boterletterprijs wordt als de favoriet gekozen een paard in vorm en wel Walter Mitty, die echter thans veertig me ter voorgift moet geven, onder andere aan de gevaarlijke Yankee Maid en de sterke Xavero. De goede Ylite Rose doet in de eerste afdeling van de Schimmelprijs na een lange afwezigheid haar heroptreden, dat direct succesvol zal kunnen zijn, omdat zij zeker zo goed is als Yvonne Holiandia en Whirlwind. Ook in de tweede afdeling staat een uitblinker, namelijk Y Norton, die echter nog wel eens aan de start wil falen. Doet hij dit nu niet dan kan hij vóór Xelinotte en Ynno Con Dios door de finish komen. Een mogelijk outsider is Winston Spencer, wiens vorm weer groeiende is. Een tiental goede driejarigen trekt ten strijde in de St. Nicolaasprijs. Zalkestis van E en Zsa Zsa du Commerce overtroe ven het veld, doch daar Zsa Zsa meer be trouwbaar is zal hij in de eindstrijd de sterkere kunnen zijn. Mogelijke outsiders zijn Zatopeka B en Zeppeline, die de vrij lange afstand gemakkelijk uitlopen. In de twee autostartkoersen, respectieve lijk met zestien en vijftien paarden, speelt de geluksfactor een grote rol, omdat in deze grote velden een minder goede po sitie direct al fnuikend is voor de win- kansen. Hierop afgaande mag in de eerste afdeling een zege worden verwacht van Yell, die Wilna Illustra en Y Saint Pari- sien al eerder heeft geklopt. De grote favo riet in de tweede série is Xeres, vóór Y Paula en X Lady Holiandia. Indien Yna van Barke wederom door Wagenaar jr. wordt gereden zit er voor deze combinatie nog een outsiderskans in. De Pepernotenprijs brengt Vink S als de favoriet aan de start, omdat zij sneller weg kan komen dan de sterk eindigende Yas- mine en Whipbird van Permit. Met negentien paarden in het openings nummer is er keuze voldoende, doch daar de meeste deelnemers nog weinig of niets hebben laten zien van hun capaciteiten lijkt de aanbeveling voor Zorro d'Aster wel de aangewezen weg, temeer daar zijn rivalen Zefanja en Zenith Williams tot nu toe nog toonbeelden van regelmatigheid zijn geweest. Ook de vooruitgaande Zampa zal veel aanhangers tellen. De bekende atleet Hans Smit, lid van „Vlug en Lenig" in Den Haag, maar woon achtig in Groningen, is door zijn vereni ging m >t ingang van 1 oktober voor negen maanden geschorst. Dit naar aanleiding van het feit, dat Smit zonder opgaaf van redenen is weggebleven bij de Nederland se estafettekampioenschappen. Van Leur 400 13 128 30.76 Wijnen 400 13 75 30.76 Beekman 376 23 79 16,34 De Kleine 400 23 77 17,39 Van de Pol 400 20 69 20,— Vultink 348 20 119 17,40 Scholte 400 16 146 25,— Van Nijnatten 283 16 67 17,68 De Kleine 400 13 137 30,76 Van Leur 295 13 119 22,69 Beekman 252 10 57 25,20 Wijnen 400 10 133 40.— Van Nijnatten 398 13 170 30.61 Van de Pol 400 13 80 30,76 Vultink 240 9 92 22.66 Scholte 400 9 159 44.44 De stand luidt na de tweede dag als volgt: pnt. alg. gem. 1. Van de Pol 8 31.37 2. Scholte 8 29.09 3. De Kleine 8 23.52 4. Wijnen 7 25.39 5. Van Leur 1 22.15 6. Van Nijnatten 0 20.60 7. Beekman 0 17.42 8. Vultink 0 14.84 Alle wedstrijden van vandaag en mor gen voor de Koninklijke Nederlandse Korfalbond zijn afgelast. Ook de wedstrij den van de regionale bonden gaan niet- door. De eminente hockeytrainer Rex Norris uit India, die reeds in 1955 de Nederland se hockeyploeg heeft voorbereid op de Olympische Spelen, zal begin volgend jaar waarschijnlijk in maart opnieuw naar ons land komen. Hij zal ditmaal echter niet worden be last met de training van de nationale he- renploeg, doch zich in hoofdzaak met het jeugdhockey ophouden. Daarnaast zal hij waarschijnlijk ook enkele verenigingen trainen. De Haagse voetbalvereniging ADS, die niet minder dan 2500 totodonateurs telt, heeft het plan opgevat een actie te beginnen voor de onfortuinlijke Arnhemse totospe ler Schüler. Zij wilden een oproep dom tot alle Nederlandse voetbalverenigingen (zo'n 4000) om ieder een bedrag van tien gulden maximum voor hem af te staan. Zelf wilde ADS honderd gulden ter be schikking stellen. Na overleg met de advocaat van de heer Schüler, mr. D. v.d. Oever uit Den Haag heeft men deze actie echter opgeschort, aangezien de heer V.d. Oever eerst langs juridische wegen wil trachten alsnog de hoofdprijs voor zijn cliënt los te krijgen. Mr. D. J. I. v. d. Oever, advocaat van de Arnhemse totospeler Schüling heeft, naar wij vernemen, de uitnodiging gekregen vandaag te verschijnen voor de commissie van geschillen van de sporttoto, op net kantoor van de KNVB in Den Haag. De traditionele Nieuwjaarswedstryd tus sen HFC en de Oud Internationals zal op 1 januari van het komende jaar in zjjn ge heel door de televisie worden uitgezon den. Er bestaat evenwel een kans dat er voor 1 januari nog competitiewedstrijden wor den vastgesteld en in dat geval zal de KNVB geen toestemming verlenen. In een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese basket balbeker (heren) heeft de Nederlandse kampioenspioeg The Wolves vrijdagavond in Amsterdam met 4052 (rust 2026) verloren van Alsace de Bagnolet (Frank rijk). De punten voor Alsace werden gescoord door Toffolon (26), Louaret (02), Abra ham (64), Dorigo (08), Bernard Mayer (104), Jean Claude Mayer (22) en Ge rard Mayer (60); die voor Wolves door Welter (43), v. d. Berg (20), Franke (27), Kees van Dijk (02), Van Geus (03), Ton Boot (22) en Sleeswijk (10—3). r, O >nllr De Duitse Olympische ruiter Alwin Schockemöhle. is de eerste grote winnaar geworden van het internationale concours- hippique in de Europahal van het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam. Met de schim mel Bacchus zegevierde hij vrijdagavond in *t internationale springconcours, waar voor niet minder dan 47 combinaties in de ring kwamen. Hij was echter niet de eerste winnaar. Daarvoor was reeds mej. Irene Jansen gehuldigd als winnares van het nationale jachtspringconcours. Zij vormde met Luc B een van dc weinige combinaties, die tot een acceptabele pres tatie kwamen en het parkoers ook werke lijk als jachtspringconcours reden. Irene Jansens grootste rivale was even eens een amazone, de jonge Amsterdamse Proetske Arts, die met Teresa de tweede plaats voor zich opeiste. Hans Gy,nth,er Winkler actie. In de machtige ruimte van de Europa hal, die met 3000 toeschouwers was ge vuld, is in het internationale springcon cours goede sport te zien gegeven, waar bij Europa's topruiters excelleerden. Al- win Schockemöhle, die als een der eer sten in de ring kwam, reed Bacchus zo scherp over de hindernissen en boven dien feilloos dat zijn tijd van 63,5 sec onaangetast bleef. De Ierse mevrouw Hayes op Sweet Control benaderde hem tot op een halve seconde en verdrong daar mee de Italiaanse combinatie Piero d'In- zeo-Sunbeam van de tweede plaats Van de Nederlanders onderscheidde zich we derom Irene Jansen, die met Kairouan in dit sterke deelnemersveld de zeer eervol le vijfde plaats bezette. Sport tijdens het weekeinde Haarlem ontvangt zondag voor de eerste divisie A KFC. dat vrij hoog genoteerd staat. Ondanks de ruime nederlaag van verleden week achten wij de roodbroeken niet kansloos. Stormvogels heeft een thuis wedstrijd tegen Leeuwarden en kan in die match bewijzen dat het gelijkspel van ver leden week tegen DFC geen uitzondering is geweest. In de eerste divisie B zal VSV in de uitwedstrijd tegen Heerenveen met grote tegenstand rekening moeten houden. De standen zijn: DHC 13 19 Heracles 13 20 Sittardia 13 19 Elinkwijk 13 18 DFC 13 18 Heerenveen 13 16 Fortuna (VI.) 13 18 Ensch. Boys 13 16 AGOVV 13 17 RBC 13 16 SVV 13 17 Hilversum 13 15 Eindhoven 13 16 Limburgia 13 14 KFC 13 15 ZFC 13 14 Go Ahead 13 14 HDVS 13 14 Vitesse 13 14 Be Quick 13 14 Leeuwarden 13 13 SHS 13 13 Veendam 13 13 NOAD 13 13 Alkmaar 13 9 Wageningen 13 12 't Gooi 13 8 Excelsior 13 11 Haarlem 13 8 HVC 13 10 Stormvogels 16 6 VSV 13 10 Helmond 13 6 Wilhelmina 13 7 BW 13 4 EBOH 13 1 In de tweede divisie is Graafschap-EDO een volkomen open wedstrijd met een redelijke kans op een puntenverdeling. Het gelijke spel van zondag jongstleden kan voorts de Racing voldoende hebben geinspireerd om Baronie de voet zodanig dwars te zetten dat een wedstrijdpunt mee wordt genomen De stand is hier: Roda Sport 10 14 Zwartemeer 10 10 Helmondia 11 14 PEC 11 10 Baronie 10 13 UVS 11 10 EDO 11 12 NEC 10 9 Tubantia 10 11 RCH 11 9 Velox 10 11 LONG A 11 8 Oldenzaal 10 11 Zwolse Boys 10 4 Graafschap 10 10 In de HKB in Haarlem worden zondag (aanvang 10 uur) de districts-kampioen- schappen KNAS schermen gehouden op sabel (heren) en floret (dames) Het wekelijks waterpoloprogramma. dat vanavond aanvang acht uur in het Sport- fondsenbad wordt afgewerkt, bevat enkele kringwedstrijden. Begonnen wordt met de dameswedstrijd DWT 3NVA en dan vol gen de heren wedstrij den DWR 2Njord en HPCVZV. De laatste wedstrijd gaat tussen DWT en HVGB. De heren-wedstrij den worden volgens de nieuwe regels ge speeld. Duinwijck I bezoekt en Duinwijck II ontvangt vandaag in de badmintonhal de Kortenaer respectievelijk I en II. Voor de Haarlemmers ligt de volle winst binnen bereik. Voor de eerste klasse duelleert Duinwijck III met MVO. Haarlem met het sterker te achten Slotermeer en Duin wijck IV met Zeemacht. Velsen krijgt be zoek van Badhoevedorp. Het tafel tennisprogramma voor het ko mende weekeinde is kort maar zeer be langrijk. TYBB bezoekt voor de hoofd klasse B Elaft in Rotterdam. Dit team neemt een tamelijk slechte positie op de ranglijst in en ziet in TYBB ongetwijfeld een tegenstander tegen wie verlossing van die positie mogelijk is De Haarlemmers echter komen er voortdurend beter in en aldus ligt een overwinning in het verschiet TYBB II zou heel wat zorgen kwijt raken als het vandaag in de Broederschool aan het Tevlernlein van Smash III zou winnen. Maar.de reserves doen het tot dusverre bitter slecht en Smash III verraste in de afgelonen week met een daverende zege op AVGA TTI. Desondanks echter is het hoofdstedelijke team zeker wel te kloppen. tafeltërinisprogram „Als je het hiet precies daar neerzet, haal je alle paarden uit cadans", zegt een kleine man met een grote pet op het grijze hoofd. Met een lange plastic huis, waar maatstrepen op staan, meet hij op het terrein in de Europahal van het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam nog eens nauwkeurig de afstand tussen twee hindernissen. „Die afstand moet op de centimeter nauwkeurig zijn, anders krijg je brok ken", zegt hij tegen de arbeiders, die gewillig het hek enkele centimeters verplaatsen. Het is immers Jurgens, die het zegt. De man, die al meer dan 800 parcoursen heeft uitgezet voor hip pische sportgebeurtenissen en niet al leen in eigen land, maar ook ver over de grenzen een faam heeft verworven als een der deskundigste parcours- bouwers van Europa. „Een vak kun je het niet noemen", zegt de 61-jarige heer J. A. H. Jurgens uit Enschede. ,Er is niets mee te verdienen. Het is zuivere liefhebberij. Als ik door een vereniging uitgenodigd wordt om te bouwen, dan moet die vereniging voor onderdak, eten en zakgeld zorgen. Dat heeft de F.E.I. de Fédération Equestre International bepaald. Dat zakgeld is meestal zo'n 25 per dag. Daar word je niet rijk van. Bovendien worden er in elk land maar enkele CHI's (Concours Hippi- que International) gehouden in Duits land bijvoorbeeld ongeveer zes per jaar en in elk land maar één CHIC (Con cours Hippique International Officiel)". „Nee, ik ben een ware amateur. Altijd al geweest. Ik heb vroeger nooit belang rijke prestaties op paarden geleverd. Ik hield enorm veel van paardrijden, maar zuiver voor mijn genoegen. Ik was zo'n enthousiast, dat ik veel naar het buiten land ging en daar zag ik de tekortko mingen in onze parcoursen en het gebrek aan fantasie waarmee ze werden ge bouwd. Dat bouwen van goede parcour sen fascineerde me, omdat het steeds nieuw blijft en interessant en.... moei lijk". batie van paard en ruiter. We passen ons bij het bouwen zo goed mogelijk aan bij de beperkte intelligentie van het paard en trachten alle paarden een „fair chance" te geven". „Als een paard een weigeraar is, dan is hij door zijn berijder zo geworden. Een paard houdt van springen, maar is niet roekeloos. Als het weigert laat het dan kalm even de hindernis van dichtbij be> kijken en in negen van de tien gevallen springt het er de tweede keer vlot over heen. Als de ruiters één keer vóór de wedstrijd met hun paarden het parcours mochten bekijken, zouden er veel minder fouten gemaakt worden. Maar dat mag niet. De ruiter mag wel te voet de hin dernissen verkennen. In de wedstrijd moet hij laten zien of hij het met zijn paard halen kan. Dat is de sport!" „Uiteraard krijg je een enorme er varing als je er al zo'n 800 gebouwd hebt; ervaring in het bepalen van af standen tussen hindernissen en in het begroten en bestellen van het materiaal waaruit die hindemissen gemaakt wor den. Maar ook deze parcoursen hier in de RAI zijn weer nieuw voor me, stelt me weer voor andere moeilijkheden. Ik heb nog nooit twee gelijke parcoursen ge bouwd, vaak ook niet kunnen bouwen, omdat het terrein steeds anders is". „Als ik het terrein goed in me heb opgenomen, ga ik twee dagen op mijn hotelkamer zitten om te tekenen. Dat ge beurt zo nauwkeurig mogelijk en op schaal. U weet dat op een dag soms vier parcoursen verreden moeten worden. Een van mijn grootste problemen is de boel zo te bouwen dat er zo weinig mo gelijk sloop- en sleepwerk aan te pas behoeft te komen. Het publiek wil geen lege ring zien".- „Als ik alles op schaal heb uitgetekend ga ik naar het terrein om te bouwen. En dan komen meestal de desillusies, omdat er in die twee dagen allerlei dingen ge beurd zijn, soms hele kleine wijzigingen, maar voor de paarden heel belangrijk. Zo moest ik bijvoorbeeld eens op een voetbalveld bouwen. Ik had alles keurig op schaal getekend en had aan de lange kant van het veld dicht bij de hoek een hindernis gepland van twee liggende bo men met witte planten ertussenin. Toen ik weer op het veld kwam bleek een ijve rige terreinknecht alle hekken om het veld wit geschilderd te hebben, wat de paarden, die over mijn witbeplante hin dernis heen wilden, onherroepelijk van de wijs gebracht zou hebben, met alle nare gevolgen van dien". „Kijk en dat is nou juist wat wij „bou wers" niet willen. We maken niet op zettelijk zulke zware parcoursen, dat het fouten regent. Wij verlangen geen scro- „Ik overdreef niet", zegt de Enschedese oud-steenfabrikant, „toen ik die hinder nis enkele centimeters terug liet halen Het is een kwestie van precieze afstan den, die in de loop der jaren door vele bouwers uitgekiend zijn. Hou je je aan die maten, dan haal je zo weinig mo gelijk paarden uit cadans en zie je de mooiste wedstrijden. Het is weerzinwek kend als paarden op hindernissen vallen, Dat is de mening van alle grote bouwers in het buitenland". „Door dit werk heb ik al vele tnooie contacten in het buitenland gekregen, niet alleen als bouwer, maar ook als jurylid bij grote buitenlandse wedstrij den of als technisch gedelegeerde van de F.E.I. Ik heb al enkele wereldkampioen schappen meegemaakt en was ook in Londen, Helsinki en Rome op de Olym pische Spelen". „Als ik het peil van onze ruitersport moet vergelijken met het buitenland dan komen we er niet zo best af. Er is jong talent in ons land, maar of we spoedig een goede volledige ploeg op de been kunnen brengen, waag ik te bewijfelen Wij Nederlanders missen nu eenmaal de harde zelfdiscipline, die de grote crack maakt. Dat wreekt zich bij ons in elke sport". Haarlem (thuis tegen KFC): Van 't Kruys; Maas en Duyster; Boom, Sy- brandi en Goedhart; Vreeken, Van Daal, Frie, Jaski en Berendregt. EDO (uit tegen Graafschap): Amama; Van der Oord en Berends; Nijman, Koster en Spiers; Van Beekum, Pe ters, Leonhard, Koek en Breeuwer. RCH (uit tegen Baronie): Van der Schilden; De Vries en Spaan; Poer- wo, Koning en Liefhebber; Hendriks, Kruyer, Peper, Honout en Van Eg- mond. VSV (uit tegen Heerenveen): Stuy; Schoon en Pieterse; Belfroid, Kort en Brederveld; Hendriks, Versluys, Fa- renhorst, Van Dolder en Voet. Stormvogels (thuis tegen Leeuwarden): De Graaf; Smits en P. van Duyven- bode; Haverkamp, Pirovano en Van der Bor; Degenaar, Noomen, D. van Duyvenbode, Snoeks en Van Doome- veld. Nu de eerste competitiehelft is verlopen wordt het tweede deel regelmatig onder broken voor inhaal- en bekerwedstrijden. Dat is ook de komende zondag het geval. Alleen bij de westelijke eersteklassers (heren) wordt een volledig programma afgewerkt, BMHC kruist in Den Haag de sticks met de ploeg van HDM. Na het zo teleurstellend resultaat van afgelopen zon dag tegen HDM durven we er niet zeker van te zijn dat de Bloemendaalse hockey ers nu winstpunten zullen behalen De beide overgangsklasesers BMHC II en Alliance zijn in staat in de thuiswed strijden tegen respectievelijk HGC en MRHC te winnen. In de nieuwe Badmintonhal wordt zon dag het eerste zaalhandbalprogramma af gewerkt. De wedstrijden beginnen zondag om tien uur en zullen tot laat in de avond voortduren. Om één uur spelen de Blin- kert-dames tegen Sagitta, gevolgd om twee uur door de ontmoeting De Blinkert IJmond (heren). Zie voor een beschou wing ons blad van gisteren. Vertegenwoordigers uit elf Europese lan den zijn vrijdag in Wenen bijeengeweest om te spreken over de intertotocompetitie 1962. De afgevaardigden voor de K.N.V.B. nam secretaris-penningmeester L. Brunt aan de besprekingen deel heb ben nog geen definitieve overeenstemming kunnen bereiken over de termijn waarin de wedstrijden zullen worden gespeeld. Waarschijnlijk begint het toernooi, waar van de eerste ronde zes weken in beslag zal nemen, op 17 juni. Zweden, West-Dudts- land, Oost-Duitsland, Polen en Nederland gingen direct met de voorgestelde data ak koord: Oostenrijk, Zwitserland en Tsjecho- slowakije stemden onder voorbehoud. Men besloot tijdens een in januari te houden buitengewone bijeenkomst een defi nitieve beslissing over het al of niet door gaan van de intertoto-competitie 1962 te nemen. De nog lopende competitie 1961 zal in het begin van april worden afgesloten. De finale zal hoogswaarschijnlijk in Rotter dam worden gespeeld. Als voorlopige da ta werden 4 tot 11 april vastgesteld. De loting voor de halve finales had als resul taat, dat Feijenoord thuis zal spelen tegen het Tsjechische Banik Ostrava, Ajax ont moet in een uitwedstrijd Slovan Bratisla va (Tsjechoslowakije). De ontmoetingen moeten voor 7 maart 1962 worden ge speeld. Het ziet er naar uit dat de Oostenrijkse trainer Franz Binder van PSV (Eindhoven) ons land gaat verlaten. Franz Binder heeft namelijk van zijn oude vereniging Rapid (Wenen) een aanbod gekregen om voor lopig voor drie jaar als manager te fun geren. Volgens de secretaris van PSV, Ben van Gelder, heeft Binder nog geen definitief besluit genomen. Wel is er overleg geweest tussen het PSV-bestuur en Franz Binder, wiens contract in juli 1962 afloopt, maar de Oostenrijker heeft toen voorgesteld in januari van dit jaar zijn antwoord te geven. De plannen om te komen tot de oprich ting van een Vereniging voor Beroepsren ners en Onafhankelijken hebben vaste vor men aangenomen. Wim van Est, de initia tiefnemer, heeft tezamen met drie cou reurs, Jo de Roo, Michel Stolker en Piet Rentmeester, een commissie gevormd, die zich diepgaand heeft beziggehouden met de vele problemen, die de beroepswieler sport tegenwoordig opwerpt. De commissie heeft besloten alle profs en onafhankelijken bijeen te roepen voor een vergadering op 14 december in Breda. Men hoopt tot oprichting van de vereni ging te kunnen overgaan. De behoefte van het zich verenigen wordt de laatste tijd steeds sterker gevoeld als gevolg van de groter geworden in vloed van de extra-sportieve merken. De moeilijkheden, die tal van renners met het afsluiten van contracten hebben, maken een juridisch adviseur noodzakelijk en ook de steun van een medisch adviseur is vol gens de commissie onmisbaar. Verder zijn er dan nog diverse algeme ne wensen op sociaal terrein en de ver zekering. Het voornaamste doel van de vereniging zal toch in elk geval zijn de beroeps-wielersport op een hoger plan te brengen een en ander in nauwe samen werking met de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. De vergadering van 14 de cember zal onder voorzitterschap staan van Wim van Est.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19