Nog immer geen akkoord over het EEG-landbouwbeleid AGENDA D NSÏ Kortere werktijd voor de meeste werknemers een feit Jxiat-taua Toon met de muziek mee Kort en bondig I VAN NIEL TAPIFLEX Ministers zullen deze maand nog eens bijeenkomen Vloerenbedrijf EDELHOUT Fa. E. DE GRAAFF Inbreker nam 40.000 mee Z.-Afrikaanse stokslagen voor Zweedse zeeman Amerikaans vlootbezoek aan Amsterdam en Rotterdam Polaire lucht TERDAG 2 DECEMBER 1961 (Plastic tapijt) (12.25 per m2 ongelegd) Haarlem Velsen-IJ muiden Heemskerk Voor perfecte maatkleding A. 1 VAN DER STEUR N V. Grote Houtstraat 48 Beverwijk Heemskerk KONINGINNEWEG 44-48 HAARLEM TELEFOON 13609 Kerkelijk nieuws Trek naar Duitsland neemt wat af Examens FUNCTIE NAT BEELDSPRAAK El-El BIOLOGIE jj REISWEKKERS «1 s-S I (Van onze correspondent) BRUSSEL. De ministers van Land bouw van de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap zijn het gis teren nog niet eens geworden over het gemeenschappelijk landbouwbeleid. In de maand december zullen zij nog eens drie dagen bijeenkomen om te zien of er een gemeenschappelijke basis kan wor den gevonden en of de standpunten van Duitsland en de vijf andere landen, met Frankrijk aan het hoofd, nader tot el kander kunnen worden gebracht. „We praten nog" en „ach, er zit wel muziek in". Dat waren de wat geresig neerde doch niet geheel pessimistische uit drukkingen, die men gisteravond na de afloop van de vergadering van de Minis terraad van sommige deelnemers kon ver nemen. De heer Marijnen, de Nederlandse minister van Landbouw, die zichzelf op timist pleegt te noemen, zei dat er toch wel een punt van duidelijke vooruitgang is. Gisteren is volkomen duidelijk gewor den, wat de Duitsers eigenlijk willen. Wan neer hij alles overzag, viel het de bewinds man tenslotte niet tegen. Minister Marij nen deelde wonderlijkerwijs niet het oor deel over de Duitse verlangens, zoals men dat de laatste twee dagen in het Brusselse congrespaleis zelfs van personen, die nau we relaties met de Duitse delegatie on derhouden, heeft kunnen horen. Dat hield namelijk in, dat de Duitsers overvragen om in landbouwkwesties straks met minder genoegen te nemen, doch om in de andere vraagstukken, die nog op de agenda van december staan, zoals bijvoor beeld het kartelbeleid en de relaties met de overzeese landen, op bepaalde punten hun zin, of althans een deel daarvan, te kunnen doordrijven. In ieder geval blijft het streven van de Ministerraad vóór 1 januari een oplossing te vinden. Dat is van groot belang, omdat men daarna zou kunnen overgaan tot de tweede fase van de Europese Economische Gemeenschap. Inmiddels is het speciale landbouwcomi- té (waarvan ex-minister Mansholt voorzit ter is en dat dan ook als regel het comité- Advertentie Onverwoestbaar. Geen zuren, logen, vetten of oliën noch de meeste chemicaliën kunnen TAPIFLEX aantasten. Voor elk vertrek: woonkamer, hal, gang, keu ken, badkamer en vooral voor de kinderka mer ideaal. Thans zijn ook de problemen van vloerbedekking opgelost voor kerkgebouwen, ziekenhuizen, scholen, gymnastieklokalen laboratoria, kantoor- en bankgebouwen, wachtkamers, winkels, kapperszaken en Ho recabedrijven. Inlichtingen SHOWROOM-VERKOOP ZIJLSTRAAT 96 - TELEFOON 20340 naar een Mansholt wordt genoemd) op zoek een compromis. Dat zou bestaan in stelsel van invoerlicenties, waarin de mo gelijkheid wordt geschapen invoer uit der de landen stop te zetten, wanneer, zoals dat heet, een noodtoestand zou ontstaan Die zogenaamde ontsnappingsclausule zou echter op twee manieren kunnen worden toegepast: a) Het desbetreffende land zou zelf de creteren dat een dergelijke toestand be stond en daarna de Executieve Commis sie ervan in kennis stellen, of b) Het land in kwestie zou van tevoren toestemming vragen tot het afkondigen van die toestand. Funest Minister Marijnen wees er op, dat in de voorstellen van de Europese Commissie, reeds is voorzien in de mogelijkheid tot stopzetting van de invoer uit landen bui ten de Gemeenschap. Nederland staat hui verig tegenover dit soort maatregelen, die een funeste uitwerking kunnen hebben voor de handel met derde landen, maar nog meer in de handel binnen de Gemeen schap. Hij wees er op, dat de discussie over dit vraagstuk moet word,en gezien in het ïaam van de Duitse gedachte tot het handhaven van contingenten en dat in dit licht de door dr. Mansholt ontwikkelde gedachte van licenties moet worden ge zien. De algemene indrukken verder samen vattend zei minister Marijnen voorts, dat de in de Duitse verklaring vervatte bila terale conceptie in het landbouwbeleid door de vijf andere EEG-landen niet is aanvaard. Wel is bereidheid gebleken na te gaan, op welke wijze aan de Duitse moeilijkheden op het gebied van de land bouw kan worden tegemoet gekomen. Tenslotte deelde de Nederlandse minis ter mede, dat wat de voorgestelde rege lingen voor de handel in groenten en fruit betreft, de standpunten in de raad dicht bij elkaar zijn gekomen, hoewel nog een aantal kwesties zoals de vooral door België verdedigde minimumprijzen nog open staan. Handelaren: voorzichtig zijn DEN HAAG Het bedrijfschap voor de groothandel en tussenpersonen in groenten en fruit heeft een brief gericht aan de minister van Landbouw en Visserij waarin het wijst op het gevaar van de hantering van minimum-prijzen binnen het kader van de EEG. Met instemming begroet het bedrijfschap een voorstel van de Europese Commissie, dat voorziet in een geleidelijke afschaffing, niet alleen van invoerrechten en contingenten, maar ook van minimum-prijzen. Tegen dit voor stel van de Europese Executieve Commis sie hebben enkele lid-staten grote bezwa- jf-Qt rf f Qp, ,.Cl- .-„-.-JcoTO De aanvaarding van dit voorstel zal naar het oordeel van het bedrijfschap bpr slissend en doorslaggevend zijn voor de beoordeling van het EEG-beleid met be trekking tot groenten en fruit. Het be drijfschap verzoekt de regering ten deze een krachtig beleid te voeren. Graanhandel bezorgd De werkgroep „Euromarkt" van de ver eniging „De Nederlandse Graanhandel" heeft gisteren in Rotterdam een verkla ring uitgegeven, waarin met grote be zorgdheid kennis wordt genomen van be richten over een compromisvoorstel dat c Stadsschouwburg: Vandaag en zondag, 20 u.: De Toneelgroep Theater met „Brie ven vam een diichter" van Michael Red grave; regie Michael Warre. Maandag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „De ge- tatoueerde roos" van Tennessee Williams, regie Ko van Dijk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Het raadsel der verdwenen vrouwen", 18 j. Frans Halstheater, 14, 19 en 21.15 u„ zon dag ook 16.30 u.: „De verleidster van de Nijl", 14 j. Lido TÏieater, 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Lemmy Caution en.ver dovende middelen", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. Luxor Theater, 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Inspecteur Callaghan slaat weer toe", 14 j. Minerva Theater, zaterdag en zondag 19 en 21.15 u„ maandag 20 u.: „Romanoff en Juliet", a.l. Zondag 14 en 16.15 u.: „Uit de brand ben je", a.l. Rembrandt Theater, 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Terreur van de straat", 18 j. Zondag 11 u.: „Droomreis door Amerika", a.l. Roxy Theater, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De bruiden varï Dracula", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De perfecte misdaad", 18 j. Studio Theater, 14.15, 19 en 21.15 u„ zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „School voor (f)linke jongens", a.l. Zondag 11 u.: „Aida", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Tot en met maandag 20 u.: „Battle Cry", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 jan. expositie van tekeningen van Dick Breed: 1022 u. Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland 13): Tot 10 dec. expositie van gouaches, tekeningen en aquarellen van J. C. Heek: 917 u„ ma., wo. en vr. ook 1820 u. Museum Het Huis Van Looy: Tot 4 dec. tentoonstelling van werken van de grafi cus Andreas Schotel: 1017 u„ zondag van 13—17 u. Galerie „Uittenhout" (Kl. Houtstraat 41): Tot 11 dec. expositie van aquarellen en grafiek van Tonny Buytendijk: 10.3017 u. (zondag 1417 u.). „Bloemenheuvel" (Bloemendaalseweg 158 Bloemendaal): Van maandag af expositie van werken van de schilder-glazenier Joep Nicolas: 1017 u.; zondag 1417 u. ZATERDAG 2 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „O sole mio". Rex, 20 u.: „Liefde zonder uitzicht" ZONDAG 3 DECEMBER City, 14.30 u.: „The low ranger"; 19 en 21.15 u.: „O sole mio". Rex, 15 u.: „Geef mij maar een miljoen"; 20 u.: „Liefde zonder uitzicht". MAANDAG 4 DECEMBER City, 20 u.: „Per valscherm de hel in". Rex. 20 u.: „Liefde zonder uitzicht". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. ZATRDAG EN ZONDAG Marquette-theater, 20 u.: „Gouddorst". Advertentie HAARLEM - TELEFOON 10477 „Win- ZATERDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: den waaien om de rotsen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Spervuur naar Tobroek". W.B. Theater, 20 u.: „Paspoort naar China". ZONDAG 3 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De sluip schutters en de Caravaans der gedoemden"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Winden waaien om de rotsen". Luxor Theater, 14.30 u.: „Een engel in Brookklyn"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Sper vuur naar Tobroek". W.B. Theater, 14.30 u.: „Cowboy"; 16.30 en 20 uur: „Het monster van dr. Jekyll". MAANDAG 4 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win den waaien om de rotsen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Spervuur naar Tobroek". W.B. Theater, 20 uur: „Het monster van dr. Jekyll". Marquette-theater, zaterdag én zondag, 20 uur: „Gouddorst". de Nederlandse minister van Landbouw donderdag in de Ministerraad van de E.E.G. in Brussel heeft gedaan. Dit komt naar het oor-deel van de werkgroep in feite neer op handhaving van de huidige, onbe vredigende situatie, een situatie, die juist door middel van het graanheffingenvoor- stel van de Europese Executieve dient te worden doorbroken. De werkgroep wijst handhaving van handelsbelemmeringen als deze met kracht van de hand en doet een dringend beroep op de Nederlandse rege ring vast te blijven houden aan de opvat ting, dat met het heffingenstelsel alle be staande belemmeringen in het onderlinge graanverkeer en de handel met derde-lan den dienen te verdwijnen. Advertentie Ned. Herv. Kerk Beroepen te Uithoorn (2de pred.pl.) J. Borghard te Den Helder. Beroepen te Nes en Wierum Chr. van der Leeden te Hazerswoude. Geref. Kerken Tweetal te Vrouwenpolder H. Boswijk, kand. te 's Harde en P. Gilshuis, idem te Amsterdam, van wie eerstgenoemde is be roepen, die ook een beroep van Suawoude ontvingt. Ruim 280.000 onder C.A.O.'s vallende ar beidskrachten in ons land genieten nog geen verkorting van arbeidstijd. Het me rendeel v.an de 1,4 miljoen werknemers, die onder C.A.O. of bindende loonregeling val len, werken thans 46,5 uur of minder per week, hebben iedere zaterdag vrijaf ofwel een vijfdaagse werkweek. In een aantal bedrijfstakken, waar nog 47 uur of meer wordt gewerkt, wordt verkorting verwer kelijkt in een aantal vrije zaterdagen per jaar. Per 1 januari 1962 krijgen 360.000 werknemers een met één uur verkorte werkweek, ruim 50.000 anderhalf uur, ruim 100.000 twee uur en ruim 1,2 mil joen drie uur kortere werktijden per week. In Italië werden dit jaar 5150 ar beidskrachten geworven. Daarvan kwa men 4200 aan. Van de 3350 gewenste Spaanse arbeidskrachten arriveerden 1250 in Nederlandse bedrijven. Van de 90 ge vraagde Grieken kwam 30 man, van de 60 Portugezen de helft en van de 150 Ieren 50. Buitendien werken thans 11.600 Belgi sche grensarbeiders in Nederlandse bedrij ven tegen 2.700 Nederlanders in België. Buiten het grensverkeer werd nog een aan tal Belgen tewerk gesteld bij de N.S., en kele gemeentediensten en enige grote be drijven. Dit zegt minister Veldkamp in zijn Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag nopens zijn begroting 1962. De minister heeft de indruk, dat de trek van arbeidskrachten naar West-Duitsland aan het afnemen is. Dit kan niet worden gezegd van het ronselen en „uitlenen" van arbeidskrachten in het binnenland. Er is, zo schrijft de minister, een da ling in het aantal echtgenotes, dat in de TILBURG. Geslaagd voor het doctoraal examen sociologie N. Bjans, Aerdenhout. AMSTERDAM (V.U.). Geslaagd voor het doctoraalexamen klassieke taal- en letter kunde A. A. Loof, Heemstede; voor het kandidaatsexamen psychologie: J. C. Ru- ter, Heemstede. bedrijven van hun man meewerkt (1947: 152.000, 1959: 38.000). Het aantal buitens huis werkende gehuwde vrouwen steeg in dit tijdvak van 35.000 tot 86.000. Ongeveer 84.000 14-jarige jongens (83 percent van het totaal) volgen thans vol ledig dagonderwijs. Het dienovereenkom stig aantal 14-jarigen, dat aan het arbeids proces deelneemt, doet de mogelijkheid van een arbeidsverbod toenemen, ongeacht een nog niet mogelijke verlenging van de leerplichtwet. In Maasniel (Lb.) heeft een inbreker kans gezien 40.000 te stelen uit een kast op de slaapkamer van de woning van de textielhandelaar H. Lutgens, terwijl deze en zijn vrouw op bezoek waren bij een buurman. Toen een kind van de heer en mevrouw Lutgens kwam vertellen dat er een vreemde man in huis was, snelde het echtpaar naar de woning, doch trof er nie mand meer aan. Direct ging de heer Lut gens kijken in de slaapkamerkast waar hij het bedrijfskapitaal van zijn twee broers en zijn zuster (zijn compagnons in de tex tielhandel) opgeborgen had. Zij hadden het geld zolang bij de heer Lutgens gedepo neerd, omdat zij het bij hem veiliger be waard vonden. De dief werd betrapt door het kind, maar had het geld toen al in zijn zak. Hij verdween onmiddellijk. De man moet zeer goed op de hoogte zijn geweest van de situatie in het huis. JOHANNESBURG (UPI) Een zeven tienjarige Zweedse zeeman is gisteren door de kantonrechter van Durban, J. Buys, tot een lijfstraf van achttien slagep met de rfrSffie veroordeeld. De Zweed en het achttienjarige (gekleurde?) meisje, Barbara Gilberts,, werd tenlaste gelegd de immoraliteitswfet te hebben overtreden. Beiden hebben de tenlastelegging ont kend. De aard van de overtreding werd niet bekendgemaakt. Een firma te Amsterdam zoekt, blijkens een advertentie in Haar lems Dagblad, een chauffeur bode. Deze» functie omvat o.a.: het 's morgens per auto naar kantoor brengen en 's avonds terugdrijven van één van onze directeuren". Dat zo'n directeur doen, 's avonds zich dat laat Ik ontving een briefje van de „manager-director" (zo staat het er) van het Domhotel te Utrecht. Daarin lees ik „Het Domhotel beschikt voorts over een hotelaccomodatie van 100 bedden, waarvan verschillende met bad en of douche". Lijkt me nat en of onbehagelijk. Omdat ik altijd dol ben op beeld spraak heb ik deze uit De Tele graaf geknipt: HUW. Was uw eerste huw. maar een matig ontbijt. Wij verzorgen een fantastisch souper door een gelukkig huw. Hermitage, PI. Kerklaan 47 A'dam, Beukerstr. 2a Zutphen. Cml7 De schrijver B. Roest Crollius, die het land heeft aan statistieken, noemt deze in Burgerrecht een „getallenbrei". Dat een bekend schreiver zulk een eiseleikhijd uit z'n pen kan kreigen heeft mei verbeisterd. En in de opgave van de burgerlijke stand in De Telegraaf vond ik onder geboorten: Paul Henryk, zoon van de hr. en mevr. TrijbitsPuszet, de hr. en mevr. Muller en mevr. Groenenberg Mosterd, IJweg 486, Vijf huizen. Vijfhuizen is niet slecht! T alarius In een grijs beregend Vondelpark in Am sterdam hebben zich gistermiddag vreem de taferelen afgespeeld. Voorafgegaan door Toon Hermans als vaandeldrager trok de 75-koppige Amsterdamse Tramharmo nie met slaande troms en schetterend ko per langs het I.C.C.-paviljoen, waar colle- ga-artisten Pia Beck, Max Tailleur en Phyllis Lane, Toons boezemvriend wielren ner Jan Derksen, zijn vier vaste begelei ders, journalisten, persfotografen en direc tieleden van de grammofoonplatenmaat schappij Bovema de kolderieke parade ga desloegen. Even tevoren was Toon door de platen maatschappij gehuldigd vanwege het feit dat er van zijn vorige one man show 50.000 langspeelplaten zijn verkocht. Toon ontving als onderscheiding een „gouden hond" van de maatschappij die dit trouw hartig in de pathéfoon luisterende dier als symbool voor haar merk voert. Daarna werd op de bijeenkomst de nieu we 30 cm. langspeelplaat van de Toon Her mans show 1961 ten doop gehouden. Deze plaat, die een speelduur heeft van een uur, komt in de laatste dagen van december in de handel. Dat zijn tevens de laatste da gen dat Toon deze show in Nederland brengt. Uit een van de conferences van de nieuwe plaat had Bovema gisteren de in spiratie geput voor de stunt van Toon Her mans als vaandeldrager. In dat praatje vertelt Toon over zijn va> der die zo zeldzaam muzikaal was, wat vooral bleek uit de manier waarop hij het vaandel van de dorpsharmonie wist te dra gen. Als volkomen verrassing voor iedereen een overrompelde Toon incluis, verscheen een heuse fanfare voor het gebouw en maakte met Toon als ernstig en studieus stappend vaandeldrager een korte rond gang. In de feestdagen rond Kerstmis en Nieuwjaar zal de televisie een rechtstreek se uitzending verzorgen van de one man show die op de nieuwe plaat is vastgelegd. Wanneer het precies gebeurt is nog niet bekend, maar 22, 23 en 25 decembre speelt Toon Hermans in het Heemsteedse Miner- vatheater. De kans dat de uitzending van daaruit wordt gegeven is dus niet uitgeslo ten. Schepen van de Amerikaanse marine zul len in december drie maal vlootbezoeken aan Nederlandse havens afleggen. Van 12 tot 16 december zal de destroyer „John King" een informeel bezoek aan Amster dam brengen. Van 15 tot 19 december zal de destroyer „Adams" Rotterdam bezoe ken en van 21 tot 30 december zal het vliegdekschip „Essex" met zeven des troyers en een olie-bevoorradingsschip een operationeel bezoek aan Rotterdam bren gen, het grootste, dat ooit vanwege de Amerikaanse marine aan Nederland is gebracht. De zeven schepen tellen samen bijna vijfduizend opvarenden. De „Essex" en de zeven jagers zullen op de Nieuwe Maas voor anker gaan. Het olie-bevoorra dingsschip zal in een van de oliehavens meren. De 4500 ton metende torpedobootjager „King" zal dinsdagmorgen om tien uur aan het Stenen Hoofd te Amsterdam voor an ker gaan. De bemanning zal tijdens het verblijf in Nederland bezoeken brengen aan een grote bierbrouwerij, aan musea en aan Marken en Volendam. Op 16 de cember zal aan boord van de „King" een kinderfeest worden gegeven en op 18 de cember zal het schip voor het publiek te bezichtigen zijn. De bemanning van het schip heeft een voetbalteam gevormd dat op 17 december een wedstrijd tegen een team van Amsterdamse marinemannen zal spelen. Ook zullen opvarenden van de „King" een basketballwedstrijd met Ne derlandse marinemannen spelen. Voorts zullen opvarenden van de „King" een voorstelling geven voor de patiënten van het marinehospitaal. De destroyer „John King" is een van de modernste Amerikaanse schepen. Het werd in januari 1960 te water gelaten en maakt thans een reis langs verschillende Europese havens, alvorens zich bij de Amerikaanse Zesde Vloot te voegen. De „King" is onder meer bewapend met lucht doelraketten van het type „Tartar", ge schikt voor de bestrijding van supersoni sche gevechtsvliegtuigen en bommenwer pers. De destroyer „Adams", die van 15 tot 19 december een informeel bezoek aan Rot terdam brengt, behoort tot dezelfde klasse en dezelfde vloot als de „King". Het schip kwam in 1960 gereed en is evenals de King bewapend met „Tartar"-raketten. Ook de „Adams" maakt momenteel een reis langs Europese havens. Ook de bemanningsleden van de „Adams" zullen tijdens hun verblijf in Ne derland Marken en Volendam bezoeken. Op 18 december zal er aan boord van de „Adams" een kinderfeest worden gegeven. Op 16 en 17 december kan het publiek 's middags het schip bekijken. Verdronken. In Drachtstercompagnie is het 8-jarige meisje Betty de Vries ver dronken. Het was per fiets op weg naar school met een vriendinnetje. Toen de meisjes spelenderwijs elkaar stuur vast pakten, raakte Betty te water. Het vrien dinnetje was zo verbouwereerd, dat zij doorreed naar school en pas toen de on derwijzeres op de hoogte bracht. Het hoofd der school ging direct naar de plek waar Betty in het water vjas gereden. Toen hij het meisje vond, was het reeds overleden. Twaalf mille boete. De rechtbank in Assen heeft een 50-jarige aardappelhande laar uit Emmen conform de eis tot een boete van 12.000 veroordeeld wegens ont duiking van de inkomstenbelasting. Over 1955 en 1956 had hij een te laag inkomen opgegeven. Kademuur van 13% miljoen. Rijks goedkeuring is verleend voor de bouw van 832 meter kademuur aan de westzfjde van de noordelijke insteekhaven van de Botlek en van nog eens 150 meter muur daarop aansluitend langs de Botlek. Met de bouw van deze kademuren zal ruim derten en een half miljoen gulden zijn gemoeid, Volkshuisvesting. Bij Koninklijk Be sluit zijn de voorzitter, de leden en de secretaris van de Voorlopige Raad voor de Volkshuisvesting benoemd. Voorzitter is mr. C. J. G. Becht, burgemeester van Til burg. Mr. H. F. M. van der Heijden uit Den Haag is benoemd tot secretaris. Er is aan de voorlopige raad een ruimere taak opgedragen. De raad kan zich thans, behalve met de financiële en sociale as pecten van de volkshuisvesting, ook met de vraagstukken op het gebied van de woningproduktie bezighouden. Matroos stal 16.000,Een 20-jarige matroos van de Harwichboot „Koningin Emma", die enkele maanden geleden een greep van 16.000,uit de brandkast aan boord heeft gedaan, is tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld. De matroos had met het geld geen raad geweten. Alles werd dan ook teruggevonden. Verkeerd gericht. Op de zolder van een huis aan de Haagse Ananasstraat klonk een luide knal: een mortiergranaat boorde zich door het dak en viel in de naburige Amandelstraat neer. Een 19-jarige scholier had uit een zelf van buizen gemaakte mor tier een granaat van 5 cm middellijn afge schoten. Hij had dit door het zolderraam willen doen, maar enigszins verkeerd ge richt. Omwonenden waarschuwden de politie, die in het huis een kijkje ging nemen en behalve de mortier vier mortier granaten, twee uitgeboorde alarmpistolen, een zelfgemaakte raket, hulzen van allerlei soort en zakjes kruit aantrof De jongen kreeg een bekeuring wegens overtreding van de Vuurwapenwet. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 86, HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 Het K.N.M.I. deelt mede: Met een snelheid van ongeveer 70 km. per uur trok in de nacht van vrijdag op zaterdag een in diepte .toenemende'.''.de pressie juist over midden-Nederland naar Duitsland. Achter de storing, die veel re gen veroorzaakte, stroomt met een naar noordwestelijke richting geruimde wind koudere polaire lucht binnen. Er komen hierin naast opklaringen regen- en hagel buien voor. Op de oceaan blijkt een nieuwe storing in de west-circulatie te zijn geko men, maar deze volgt een nogal zuidelijke koers. Het is nog onzeker of deze storing het weer in ons land al vóór morgenavond belangrijk gaat beïnvloeden. De komende nacht, als er een rug van hoge luchtdruk passeert, zullen de temperaturen in de polaire lucht landinwaarts tot even bene den het vriespunt kunnen dalen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w q Cf d binnen- en buitenland. d -a 0) Neerslag: laatste 24 uur. E i S 2. c 3 Den Helder regen nw 9 12 Ypenburg regenbui wnw 11 22 Vlissingen hagelbui w 11 14 Eelde regen wnw 8 12 De Bilt regen w 8 29 Twente zwaar bew. w 6 19 Eindhoven regenbui wzw 12 26 Zd-Limburg regen w 13 24 Helsinki sneeuw wnw 1 3 Stockholm geheel bew zw 0 0 Oslo mist windst. -6 0 Kopenhagen geheel bew. zzw 6 0,2 Aberdeen licht bew. zw 6 0 Londen onbewolkt w 12 9 Amsterdam regen w 8 24 Brussel zwaar bew. w 12 7 Luxemburg regen wzw 11 13 Parijs regen wnw 14 2 Bordeaux regen zw 15 4 Grenoble zwaar bew. zzw 13 0 Nice licht bew. nnw 15 0 Berlijn geheel bew. zw 10 22 Frankfort regen zw 11 1 München licht bew. zzw 12 0,1 Zürich regen zw 9 1 Genève regen w 10 0,5 Locarno geheel bew. windst. 0 0 Wenen half bew. ozo 13 0 Innsbruck onbewolkt w 12 0 Athene zwaar bew. zzw 22 0 Rome half bew. windst. 17 0 Ajaccio zwaar bew. windst. 16 0 Madrid geheel bew. windst. 9 0 Mallorca licht bew. windst. 17 0 Zondag 3 december Zon op 8.28 uur, onder 16.31 uur. Maan op 2.48 uur, onder 14.47 uur. Maandag 4 december Zon op 8.28 uur, onder 16.31 uur. Maan op 3.55 uur, onder 15.10 uur. Maanstanden 8 dec. 0.52 uur nieuwe maan. 14 dec. 21.06 uur eerste kwartier. 22 dec. 1.42 uur volle maan. 30 dec. 4.57 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 december Hoog water 11.19 en 23.56 uur. Laag water 6.30 en 19.00 uur. Zondag 3 december Hoog water 12.27 en uur. Laag water 7.48 en 20.08 uur. Maandag 4 december Hoog water 1.00 en 13.24 uur. Laag water 8.51 en 21.07 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2