«■■I lAQ/êw K. SPORT IN DE IJMOND I Grote belangstelling voor de receptie jubilaris Van Ees Hedenavond KOOPAVOND te Beverwijk Serviezen Wildebras poppen GER0 NUTTIGE ST. NIC0LAAS GESCHENKEN Stoommachines Poppaa In en om de stad van streek Arbeidsbureau verricht nuttige functie Fa. v. d. Outenaar Raave KENNEMER GARAGE Hoorapparaten (H)oorhulpen Brilmonturen Barometers Briletui's Loupen Leesglazen Thermometers microscopen PRISMAKIJKERS FILM EN FILMWERELD BRABANTIA-ARTIKELEN ZATERDAG 2 DECEMBER 1961 7 iTt J 1 1 ll LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT Gd(J O&i 9. H. v. Nieuwenhuizén* LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT Autobus viel om Uitgevaren visserijvaartuigen LOENDERSLOOT Professor Sj. Groenman heeft, zoals wij reeds eerder hebben gemeld, dezer da gen voor een verheugend goed bezochte kadervergadering, welke was belegd door de Velser Gemeenschap, een aantal onder werpen uit het bekende rapport ,De IJmond van streek tot stad" nader toe gelicht. Zo heeft deze socioloog, voor wie daar omtrent nog in het onzekere mocht ver keren, duidelijk gemaakt' dat hij bepaald geen voorstander is van de vorming van één grote IJmondgemeente. Dit moet de Velser raadsleden die zich indertijd- met succes hebben verzet tegen hét meerder- heidsvoorstel van B. en W. en in groten getale ter vergadering, aanwezig waren, aangenaam in de oren hebben geklonken. Zij die voortdurend of) de bres staan om de gemeentelijke bevoegdheden te verde digen, zullen overigens wel met gemeng de gevoelens uit prof. Groenmans mond vernomen hebben dat zijn voorkeur uit gaat naar een stadsgewest, bestaande uit afzonderlijke gemeenten, die dan enige be voegdheden (onder meer op het gebied van de planologie, het onderwijs en het verkeer) aan het gewestelijk bestuur zou den moeten Overdragen. Daardoor zouden die gemeenten dan meer aandacht kun nen besteden aan „specifieke eigen taken" en op deze wijze hun eigen functies kun nen vervullen in een stadsgewest dat zich op den duur zou uitstrekken van Haarlem tot Alkmaar. Genoemde hooggeleerde heer sluit zich in deze dus aan bij de opvattingen welke dezer dagen zijn medegedeeld door een bekend deskundige op het terrein van de bestuurswetenschappen, namelijk profes sor D. Simons, die doelend op de si tuatie in het Gooi, het niet gewenst achtte steeds grotere gemeenten te stichten, waarbij hij heeft gewezen op de gevaren voor de lokale democratie, welke hier aan zouden zijn verbonden. Het mag wel worden verwacht, dat de opinie van beide geleerden ter sprake zal komen als straks in het parlement de voorstellen van de minister van Binnen landse Zaken met betrekking tot de be stuurlijke indeling in de IJmond worden behandeld. Maar betekent het standpunt van deze twee hoogleraren nu óók een argument tegen de voorgestelde samen voeging van Beverwijk en Heemskerk? In dien deze gemeenten overeenkomstig het ^streekplan voor de IJmond-Noord één aan eensluitende stedelijke bebouwing zouden gaan vormen, dan, zo komt het ons voor, bestaat er ook in de gedachtengang van de-professoren Groenman en .Simons., wei-- nig aanleiding om zich tegen die samen voeging te verzetten. Mocht er echter bijvoorbeeld als gevolg van de onlangs geopperde wijziging in het wegenbeloop een redelijk ruimtelijke distantie tussen Beverwijk en Heemskerk tot stand komen èn zou Heemskerk er in slagen door een meer landelijke bebouwing een specifieke functie te gaan vervullen in het opvangen der van het platteland komende „immi granten", dan zouden hierin argumenten kunnen schuilen vóór het behoud der Heemkerkse zelfstandigheid. Dit zal ech ter, gezien de reeds plaats gehad heb bende bebouwing, voor Heemskerk geen eenvoudige opgave zijn. Wat de grenswijzigingen tussen Velsen eri Beverwijk betreft, het volgende. Zij die een verlegging van de grens tussen deze beide gemeenten naar het Noordzee kanaal propageren, vinden' een tegenstan der in professor Groenman: ook hij ziet deze waterweg niet als een bedreiging van de eenheid van het gebied, waarmee hij zich dus schaart aan de zijde van hen die één beheer van beide kanaaloevers bepleiten. Intussen dient men te bedenken dat de hooggeleerde heren Groenman en Si mons theoretici zijn, die geen zitting heb ben in het parlement; er zullen daarin ongetwijfeld zijn die hun opvattingen hul digen, maar ook anderen die hun theorie niet als de enig zaligmakende zien. Pro fessor Groenman heeft zich op de kader bijeenkomst van de Velser Gemeenschap zorgvuldig onthouden van het bedrijven van politiek. In het parlement is politiek niet taboe. De Arosa Sun was 's middags bijna te klein om allen te bevatten die de heer en mevrouw van Bes kwamen complimente ren met het jubileum. De grote ontvang zaal was een bloemenpaléis geworden en in een hoek hadden personeelsleden een klei ne hoogoven gebouwd, die ook in werking was. Allerlei flikkersignalen geven verschil lende bewegingen aan en met letters die verlicht waren werd het werk van de jubi laris aangegeven. Door middel van auto maten was het mogelijk dat alles op tijd functioneerde en zoals men bij deze in stallatie de wagentjes met erts naar boven zag gaan, zo zal men dat binnen enkele dagen ook kunnen zien bij Hoogoven V, wanneer die in werking wordt gesteld. Van degenen uit het bedrijf, die het echt paar Van Ees kwamen feliciteren, waren vrijwel allen ingenieurs en hoofdopzich ters. Natuurlijk gaven ook enkele bedrijfs directeuren blijken van belangstelling. Zou men ook de opzichters en hoofden van af- Advertentie .UtZLLBKLL-Li LU. voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 - IJmuiden (O. Telefoon 7851 Sinterklaas bestolen. Terwijl St. Nico laas op bezoek was in een clubhuis aan de Naordpolderkade in Den Haag, is uit zijn „burgerkleding" zijn portefeuille met f 250 gestolen. Ook Zwarte 'Piet ontdekte dut zijn portemonnaie met twee gulden verdwenen was. Ir. E. Drijver overhandigt de heer Van Ees (links) een gouden horloge bij ge legenheid van zijn 40-jarig jubileum bij Hoogovens IJmuiden. delingen gelegenheid hebben gegeven aan deze receptie deel te nemen, dan was het schip zeker te klein geweest. Ook van bui ten het bedrijf waren nog enkele personen gekomen, die vroeger bij Hoogovens en met de heer Van Ees werkten. Voor de familie Van Ees - zal deze dag nog heel lang in het geheugen blijven. Advertentie Het gezelligste winkelcentrum van geheel Kennemerland Vergadering Holl. Maatschappij van de Landbouw in Beverwijk In café „De Promenade" te Beverwijk heeft de afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse Maatschappij van Land bouw de jaarvergadering gehouden. Voor zitter P. Schaap zei dat de landbouwers nadelen ondervinden van de natte zomer. Vooral het binnenhalen van de oogst is gestagneerd geweest. Door het natte na jaar moesten vorig jaar de veehouders hun beesten al in oktober op stal zetten. Medegedeeld werd dat de veehouders over de melkproduktie 1960-1961 nog 2,1 cent uitbetaald krijgen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer C. van der Sluis in het be stuur gekozen, wegens het bedanken van de heer K. van Weelderen. Na het afhan delen _yan de huishoudelijke agenda, heeft de heer H. Kruize een inleiding gehouden over de landbouwpolitiek op lange ter mijn. Er volgde hierna een lévendige ge- dachtenwisseling. Vrijdagmorgen heeft de heer J- Buis, di recteur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau, gevestigd in de Jan Vermeijenstraat te Beverwijk, de taak van dit bureau ge schetst voor een groot deel van de dames en heren die werkzaam zijn bij de Stich ting Opbouw Maatschappelijk Werk. In één van de zalen in het Statenhuis aan de Velserweg had men een flinke voorraad materiaal gedeponeerd, waarin men kon lezen welke wegen er voor de jeugd open staan bij het verlaten van de gewone school, welk onderwijs men moet volgen wil men een bepaalde functie verrichten in de Maatschappij, in school, fabriek of werkplaats. In ons land zijn in het geheel zes en tachtig Gewestelijke Bureaus, waaraan medewerken adviserend de werk gevers en werknemers. De heer C. P J. Maas uit IJmuiden, wethouder van Socia le Zaken in Velsen, is de voorzitter van het bureau in de IJmond. De heer Buis behandelde de taken van het bureau. In verband met de uitbreiding in de IJmond bleek het zelfs nodig een arbeidsbureau te stichten in Milaan (It.). Een bureau in Spanje is in voorbereiding Een en ander zou nodig zijn in verband met de wet on vreemdelingen. Wat de ar beidsmarkt betreft is men altijd aan schommelingen onderhevig, aldus de heer Buis. En dan is het parool: is het druk, haal buitenlanders' is het slap, stuur ze terug Doch dat gaat nu niet meer, zo vertelde de heer Buis. De buitenlanders hebben de zelfde rechten als de Nederlanders en dat geeft wel eens scheve blikken als een bui tenlander eerder een woning toegewezen krijgt dan een Nederlander. Ómdat het soms heel moeilijk is om voor bepaalde bedrijven arbeiders aan te trekken, brengt men ook wel bedrijven naar gemeenten waar een overschot is aan werknemers. En ook dan treedt het Arbeidsbureau op om de vestiging van arbeiders te verzorgen. Ook geeft het Bureau wel adviezen in zake het bouwen van bepaalde objecten De militaire dienst brengt steeds weer werk voor de ambtenaren van het bureau in verband met verzoeken om vrijstelling omdat de bewuste persoon niet gemist kan worden in het bedrijf. Hoewel de heer Buis zich plaatst op het standpunt dat nie mand onmisbaar is, kan het wel eens be ter zijn dat iemand in het bedrijf kan blijven. De belangrijkste taak is het bemiddelen van werkkrachten. De heer Buis maakte het de aanwezigen duidelijk, dat samen werking van de gewone dienst, met de bijzondere bemiddeling en de medische adviseurs, een eerste vereiste is om tot een resultaat te komen. Op vrijwel elk ge bied werkt de Dienst mee om de mensen te plaatsen op het bedrijf waar ze horen waarbij dan de beroepskeuze-adviseurs worden ingeschakeld. Uit later gestelde vragen maakte de heer Buis het nog eens heel duidelijk, dat het van het grootste belang is dat de bij zondere en de normale bemiddeling samen moeten werken, wat wel speciaal geldt voor hen die gaan emigreren. Ook over het ontslagrecht werd nog het een en ander gezegd. Het is wel zeker, dat er meer van deze inlichtende bijeen komsten zullen worden gehouden. Advertentie Kennemerlaan Advertentie Kennemerlaan Bond voor Waterrecreatie. In Den Haag is opgericht de Bond voor Algemene Waterrecreatie. Het doel van deze bond die zichzelf als overkoepelende bond van alle waterrecreatieorganisaties wil zien, is de verbetering van de binnenwateren Daardoor zou de ruim 100.000 ha water in Nederland weer geschikt of beter geschikt worden voor de recreatie. Voorlopig heeft men voor ogen het tot stand brengen van een goede economisch verantwoorde en efficiënte samenwerking tussen de ver schillende belanghebbenden en de betrok ken organisaties en instanties". Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 IJmuiden Tel. 4324 Voor eerste klas service EENDEJAGER OP PAD. Een twintigjarige jongeman uit Sant poort is gisteren door de Velser politie staande gehouden op het Schoterkerkpad in Santpoort. De jongeman was met een buks op eenden aan het jagen geweest. De buks is in beslag genomen en de jager kreeg een proces-verbaal wegens het over treden van de Jachtwet. Advertentie Kennemerlaan Advertentie JAPANS FABRIKAAT inclusief ETUI 7 x 35 87.50 7 x 50 105. 8 x 30 1 93.— 8 x40 99.75 8 x 50 118.50 10 x 50 f 120.— L 2WUNDRECHT In IJmuiden gevestigd JAPANS FABRIKAAT in PARAATTAS 7 x 35 120. 7 x 50 f 150.— 6 x 30 114.75 8 x 30 123.75 DUITSE MERKKIJKERS Dr. Beek 8 x 32 f 179.50 Zeiss, 6 x 30 vanaf 435. IJMUIDEN GOUhi KENNEMERLAAN 92 Telefoon 5072 VSV-jubileum In het kader van de voorbereidingen voor het jubileumfeest van VSV, dat in 1962 vijftig jaar bestaat, wordt er van avond in Du Commerce aan het Markt plein te IJmuiden-Oost een grote balavond gehouden. De aanvang is acht uur. De dansmuziek zal worden verzorgd door de Sun Beams. De jubileumglazen gaan vlot van de hand. Van de heer J. de Kok (Velserduin- weg 135) vernamen we, dat hij er nog maar enkele heeft. Door al deze activiteiten er komen nog enkele klaverjaswedstrijden ziet men kans de jubileumpot aardig te spekken. Zodoende kan het straks een mooi jubi leumfeest worden. Judo Vanmiddag om half vijf wordt er in de Ossendorpschool te IJmuiden een Sint- Nicolaasbijeenkomst voor de judojeugd van school-Koelemeyer gehouden. Er worden jiu jitsu-demonstraties ge geven en er worden judo- en kinderfilms gedraaid. Ook zal er een wedstrijd worden ge houden tussen jeugdjudoka's van IJmuiden en Haarlem. Dammen De 26-jarige H. van Gerrevink, die vorig jaar nbfe4^ de dafrnclub ApeldoórTi spéelde, is er in geslaagd de leiding te nemen in de onderlinge DCIJ-competitie. Gezien zijn vertoonde spel ziet het er naar uit dat deze talentvolle speler goede kansen maakt op het winnen van de clubtitel. Deze week won hij op keurige wijze van J. van Straten. Door het besluit van ex-wereldkampioen P. Roozenburg om ook weer aan het win- tertoernooi deel te nemen is er weer een ernstige kandidaat aan de groep Gerre vink, Laros, Dukel, Tielrooy toegevoegd De kampioenskandidaten wisten allen hun partij te winnen. Tot nog toe heeft Laros het beste resultaat behaald. Hij won deze week van ir. M. Krijgsman en behaal de daarmee zijn vijfde zege. B. Dukel won van A. W. Beukema, Leen Vooys verloor van P. Roozenburg. De partij P. Tielrooy— P. van den Berg werd afgebroken. De stand in de hoofdklasse luidt nu: Gerrevink 11 punten (7), Laros 10 (5), Tiel rooy 9 (6), Dukel 8 (5), Binkhorst 4 (6), Van den Berg, Swier, Beukema 3 (4), Van Stra ten 3 (7), Roozenburg 2 (1), Vooys 2 (6), ir. M. Krijgsman 0 (2). In de eerste klasse gaat J. de Boer aan de kop met 12 punten uit 7 partijen. Deze week leverde hij een sensationele partij tegen Cees Pippel. Cees veroverde dam, sloeg het remiseaanbod af en later kon leider De Boer op fortuinlijke wijze winnen. Voorzitter K. de Jong liet met 6 tegen Apeldoorn 5 stukken de winst lopen. Jan Tijms behaalde stukwinst tegen Bosma, maar het spel werd toch nog remise. D. Ott en Moleman kregen een boeiend vier- om-vier-eindspel. Ook hier was remise het resultaat. Zaterdagavond is er in het clublokaal van DCIJ een Sint-Nicolaasavond. Tevens zal dan het nieuwe speelmateriaal, door donateurs en liefhebbers van het damspel uit IJmuiden aan DCIJ geschonken, wor den uitgereikt. Voor de onderlinge competitie werden bij Sportief de volgende partijen verspeeld: Groep A: J. M. JanssenH. van Nieu- wenhuizen 2-0, J. Groen srJ. Snel afgebr waarschijnlijk remise, W. Post—C. Loddei 0-2. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: Groep A: 9 14 2. J. Snel* 6 10 6 8 4 P. J. Smit 6 7 5. W. Post 10 7 5 6 6 6 7 6 5 3 6 3 4 0 M De uitslagen in groep B waren: H Leeuw—J- Lichtendab) A2; J..G,rpa)n. jc.— J. Zwartveld 20; Ben PostmaH. Dijkr huizen- 2—0;. ,N.Michel.—J. Slager 1—1. De stand op de-ranglijst is thans: - De uitslag was: Oude doffers blauw: 1, Visser, 2. Van der Kommer, 3, Wijker; oude doffers bont: 1. Vermet, 2. Koffeman, Vermet; oude duivinnen blauw: 1, De Vlugt, 2. Vermet; 3. Knapen; oude duivin nen bont: 1. De Vlugt, 2. Van der Scheer, 3. Van der Scheer; jonge doffers blauw: De Vlugt, 2. Visser, 3. Mantel; jonge doffers rood: 1. Van der Scheer, 2. De Vlugt, 3. Wijker; jonge duivinnen blauw-; 1. Van der Kerkhof, 2. De Vlugt, 3. Suur*- mond; jonge duivinnen bont: 1. en 2. Ver met. Advertentie Kennemerlaan O sole mio (C i t y-t heater, IJmuiden). „O sole Mio" is voor de liefhebbers van lichte ro mantische muziek een zeer dankbaar ob ject. We hoeven slechts wat namen te noe men om dat duidelijk te maken: Rex Gil- do, Vico Torriani, Jan en Kjeld, Bobbe- jaan, Ivo Robic. Ónder de gezongen lied jes zijn „Yes, we have no bananas" en „Milord". En zo zijn er nog elf. Een muziekfestijn voor velen dus. Maandag en woensdag „Per valscherm de hel in", waarin men nog eens kan zien, dat het geen sinecure was om zich in de Tweede Wereldoorlog als parachu tist in het door de Duitsers bezette ge bied te laten droppen. Zondagmiddag „The lone ranger", donderdag „A streetcar named desire". Een verfilming van het fa meuze stuk van Tennessee Williams met onder meer Vivien Leigh, Marlon Brando en Kim Hunter. Een prachtige kans om een hoogtepunt van het toneel nog eens te zien. Liefde zonder uitzicht (Rex Theater, IJmuiden-Oost) De bekoorlijke Jean Seberg en de „eeuwi ge" kwajongen Jean Paul Belmondo ver vullen de hoofdrollen in de knappe Fran se film „A Bout de Souffle", in het Ne derlands vertaald met „Liefde zonder uit zicht". De film draait sedert gisteren el ke avond in het IJmuidense Rex-theater Het verhaal speelt zich in Parijs af, waar een knaap (Belmondo) zich met louche praktijken bezig houdt. Hij doet dit op een speelse en kwajongensachtige wijze, die de toeschouwer bekoort. Wie de film ziet zoals die gezien moet worden, vat sym pathie op voor deze jongeman, die zon' der houvast in de wereld staat, maar die zich weet te redden. Er zijn enkele vrou wen die in zijn (korte) leven een rol spe len: een is er die van hem houdt. Maar hij blijft de beminnelijke nietsnut, die niet anders wil, zich steeds dieper in de nes ten werkt, als gevolg van het doden van een politieagent. Men krijgt medelijden met deze levenslustige en men is ontroerd op het moment dat de politie hem na een wilde achtervolging neerlegt in een van de nauwe straatjes van Parijs. Stervende knipoogt hij en steekt zijn duim omhoog tegen het meisje een teken dat alleen zij tweeën begrepen. Beverwijk en Heemskerk Het Kennemer Theater heeft Winden waaien om de rotsen" geprolon geerd. Dat kon ook haast niet anders. Zon dagmiddag kan men de „Karavaan der verdoemden" zien. „Taxi voor Tobroek! geeft 't verhaal van vier geallieerden, die met een gevangen genomen Duitser door de woestijn moeten sjokken, hetgeen vele bi zarre situaties oproept. Men kan deze film in L u x o r zien. Woensdag en donderdag komt Zarah Leander op het doek in „De blauwe nacht vlinder". Zondagmiddag „Een engel in Brooklyn". W.B. geeft vanavond „Paspoort voor China", een film met veel spanning en in de twee volgende dagen kan men weer eens een verfilming zien van het trieste leven van dr. Jekyll, die in zichzelf mr. Hyde tot leven kon wekken, maar dit „slechte ik" ten slotte niet meer de baas kon. Zondagmiddag „Cowboy". Marquette in Heemskerk presen teert zaterdag en zondag „Gouddorst". Groep B: 1. G._ Mooi 2. N. Michel 3. J. Lichtendahl 4. Ben Postma 5. P. Jasperse 6. J. Groen jr. 7. R. Kramer 8. H. M. Leeuw 9. J. Zwartveld 10. J. Slager 11. H. Dijkhuizen 12. G. Huigen 7 11 8 9 10 9 3 6 4 6 5 6 7 6 6 5 7 5 2 3 9 3 2 1 De uitslagen in groep C luidden: J. J. WesseliusM. A. Mijnsbergen 02; R. HartmanP. Westerwal 02; H. Holt Folkert Postma 2—0; W. van Dongen—C. Gravenmaker 02. De stand in groep C is thans: 1. H. Holt 2. P. Westerwal 3. J. J. Wesselius 4. J. de Ruiter 5. H. Huigen 6. C. Gravenmaker 7. W. v. Dongen 8. T. Mooi jr 9. H. A. Mijnsbergen 10. R. Hartman 11. F. Postma jr 10 19 9 14 8 9 7 7 8 6 6 5 8 5 9 5 .4 4 4 2 3 0 Duivensport De mooiste duif van de tentoonstelling van de „IJmonden" (zaterdagvliegers) is een duif van de heer De Vlugt geworden. Advertentie Kennemerlaan Toen de chauffeur van een lijnbus Rot terdamGouda gistermiddag op een smal le weg even buiten Capelle a. d. IJsel plot seling moest uitwijken kon de door vele dagen regen murw gemaakte berm het zware voertuig niet houden. De bus gleed weg in de modder en viel op zijn kant in de sloot. De bestuurder en zijn ruim 30 passagiers kwamen er zonder kwetsuren af. Advertentie Trawlvisserij Maandag 20 november: m.t. Beatrice IJM 72, Rijnmond I KW 15. Bellatrix KW 139, Cornelia Maria SCH 13Sf Voofcloper VL 16, Voorwaarts VL 142J TYxTfi Dinsdag 21 november: m.t. Thorina I.TM 33, Onderneming I SC# 2pl. Michiel" Jkn VL 110; m.k. Wim KW 103. Woensdag 22 november: m.t. Allan Water IJM 34. Jan Maria KW 171, Michiel HD 74: m.I. Gézi- na Geertrui KW 176, Onderneming III SCH 117. Donderdag 23 nov.: m.t. Ariadne IJM 18, Johan nes Polderman IJM 20, Marian Ell enKW 159. Vrijdag 24 november: m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Emma IJM 15, Claesje IJM 46, Protinus IJM 154, Francina KW 153. Zaterdag 25 november: m.t, Haarlem IJM 9, Petronella VL 131; m.I. Onderneming IV SCH 153. Maandag 27 november- m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Jan Senior VL 84; m.I. Nestor KW 101. Dinsdag 28 november: m.t. Delft IJM 37, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211 (1 dec. binnenge sleept door de Wiron VIII IJM 205), Golfstroom KW 4. Deining KW 8, Wilhelmina Johanna KW 39, Nicolaas Senior KW 42, Albertha Hendrika KW 81, Brittenburg KW 121, Cornelis den Duik KW 144; m.I. Adeodatus IJM 30, Dolfijn IJM 55, Willem Robert IJM 56, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, De Arend KW 7, Leendert Jacoba KW 12, Cornelis Judith KW 17, Adriana KW ^..Cor nells KW 24, Concordia KW 26, De Vérwachtifig KW 28 (30 nov binnen), Cornelis Marinus KW 4a (30 nov. binnen), De Vrouw Anna KW 52, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Hette Margaretha KW 74, Doggersbank KW 75, Vikihgbank KW 7ff, Willempie KW 89, Molva KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104 (30 nov. binnen), Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, Robert William "KW 123, Sursum Corda KW 124, Jacoba Catharina KW 132, Voorwaarts KW 140, Willem Groen KW 158. Gijsbert .Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Vertroüwen KW 166, Pieter Anne KW 169 (29 nov. "binnen), Margaretha KW 184, Anna Jacob KW 185, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Dageraad IJM 4, Maar tse IJM 3 (30 nov binnen), Poolster IJM 11, Ma ria Lovisa IJM 16 (30 nov binnen), Bëttie IJM 29 (30 nov. binnen), Emisel IJM 31 (1 dec. bin nen), Jannie IJM 38 (30 nov. binnen), Nora ÏJ.M 51, Frederika Maria IJM 52 (30 nov. binnen). Swift IJM 54, De Hoop II IJM 50 ?30 nov. bin nen), Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Jaap IJM 62. Michiel IJM 63, Ronny IJM 64. Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73. Corrie IJM 78 (30 nov. binnen), WWiron VIII IJM 205 (1 dec. binnen), Wiron VII IJM 206-, Wiron VI IJM 207, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Deo Volente II KW 11 (30 nov. binnen), Anne Marie KW 27, Ada KW 28, Ermine KW 30. Petronella KW 31. Limanda KW 33, Tiny KW 34, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Vijf Gezusters KW 53, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58 (30 nov. binnen), Ludy KW 61 (29 nov. binnen). Mar griet Jozien KW 63. Arend Cornelis KW 68 (30 nov. binnen), Maartje KW 71 (29 nov. binneh), Nico KW 72. Zeearend KW 79 (30 nov. binnenT, Alnilam KW 90, Adriana Catharina KW 92 (30 nov.. binnen), Jeannette KW 93 (30 nov. binnen), Nico KW 96. Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117. Cornelis KW 118, Flamingo KW 120 (30 nov. binnen), Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Gijsber- ta KW 143, Anna Lvdia KW 145, Dirk van Beden KW 148. Gijsbert Marian KW 150, Fidncia KW 155, De Jrouw Bregtje KW 156, De Vrouw Allda KW 160. Alida Jacoba KW 165, Cornelis Schaap KW 172 (30 nov. binnen), 'Solea KW 180, Alice KW 182. Aleida KW 183, Tokio -KW 185, Elly KW 1.87, Peter Leonard KW 195, En Av.ant KW 210, Samenwerking HD 125, Arie Geertje TX 51, Ma- ryanne WR 7, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Kapitein Molenaar WR 36, Sagitta WR 37, Inter nos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56 (30 nov. binnen), Alie WR 59, Albert MO 1. Woensdag 29 november: m.t. Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87, Maria Theresia KW 99„ Arie Ouwehand KW 122, Arie Jacob KW 149; m.I. Adrianus KW 10, Pieter Anne KW 169, Onder neming TI SCH 27; m.k. Karla Ellen KW 106 (1 dec binnen), Pieter Jacob KW 178, Margaretha Christina KW 190 (eerste reis). Donderdag 30 november: m.t. Antje KW 49. Vrijdag 1 december: m.t. Egmont IJM 99; m.k. Elizabeth KW 198. Haringdrijfnetvisserij Maand. 27 nov,: m.I. Everard Christina KW 40. Dinsdag 28 november: m.I. Aafke Jacoba KW 41, Willy KW 141. GARAGE L v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR 1 DAG en NACH1 Advertentie Kennemerlaan

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7